ایرنا   |  فرهنگی  |  

دانشجویان روابط عمومی از خبرگزاری ایرنا قزوین بازدید کردند

قزوین - ایرنا - جمعی از دانشجویان رشته روابط عمومی جهاد دانشگاهی از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز استان قزوین بازدید کردند.

دانشجویان روابط عمومی از خبرگزاری ایرنا قزوین بازدید کردند

به گزارش ایرنا، دانشجویان جهاد دانشگاهی روز شنبه در جریان این بازدید و طی نشست مشترک با رییس و جمعی از کارکنان ایرنا با نحوه تهیه، تولید و انتشار خبر در خبرگزاری جمهوری اسلامی آشنا شدند.رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز قزوین در این نشست با تبریک روز دانشجو، اظهار داشت: دانشجویان چشم بیدار و قلب تپنده نظام اجتماعی هستند و در طول تاریخ هم نقش آفرینی های زیادی کرده تا جایی که اظهار مطالبات اجتماعی امروزه از همین گروه سرچشمه گرفته است.علی حیدر شاه حسینی ضمن معرفی خبرگزاری جمهوری اسلامی، تصریح کرد: ایرنا در واقع قدیمی ترین نهاد گردآوری و انتشار خبر است که از سال 1313 با نام آژانس خبری پارس تاسیس و پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در سال 60 به نام خبرگزاری جمهوری اسلامی تغییر نام یافت.وی با بیان اینکه دنیای رسانه ای امروز به شدت و با سرعتی زیاد در حال تغییر و تحول است، تاکید کرد: امروزه برخلاف گذشته با انبوهی از مخاطبان مواجه هستیم که پراکندگی آن هم نامشخص است.شاه حسینی ادامه داد: پیش از این، ایرنا با انتشار اخبار به صورت تلکس آن را در اختیار روزنامه ها، رادیو و تلویزون قرار می داد و به طور مستقیم نیز با مردم ارتباط نداشت اما با ورود اینترنت به عرصه اطلاع رسانی، این خبرگزاری متناسب با تغییرات دچار تحول شد و با تشکیل سایت به صورتی فراگیر و بدون واسطه روزنامه ها، در بین مردم نفوذ پیدا کرد.به گفته این مسئول خبری، در دنیای متغیر امروزی، هم به علت افزایش سرعت انتقال اخبار و اطلاعات و هم به دلیل فراهم شدن امکان انعکاس خبر توسط از سوی شهروندان نیاز است که دانشجویان خبر و روابط عمومی ها با ذهنی منعطف تنها به دانسته های قدیمی خود اکتفا نکرده و خود را به فنون جدید خبررسانی مجهز کنند.شاه حسینی با بیان اینکه در شرایط کنونی ضمن پایبندی به اصول پذیرفته شده، اخبار متناسب با تغییرات باید به روزسانی شوند، تاکید کرد: پرهیز از متن های طولانی، ورود به دنیای چند رسانه ای و به شدت رقابتی از شرایط مهم برای موفقیت در این عرصه است.وی با اشاره به یکی دیگر از تغییرات خبر رسانی در عصر جدید، یادآور شد: در شرایط فعلی که با استفاده از تجهیزات تلفن همراه هوشمند، همه شهروندان امکان اطلاع رسانی دارند، دیگر نمی توان مانند گذشته براساس مصالح و مقتضیات خاص اخبار را گزینشی و حبس کرد زیرا انحصار موجود در این حوزه به طور کامل شکسته شده و اگر رسانه ای اقدام به این کار کند به شکلی دیگر آن خبر به جامعه درز خواهد کرد.در ادامه این نشست، دبیران خبرگزاری ایرنا به سئوالات دانشجویان پاسخ داده و سپس حاضران با حضور در اتاق تحریریه خبر ایرنا، از نزدیک با نحوه تولید و انتشار خبر در این رسانه آشنا شدند.7388/8054

روابط عمومی خبرگزاری ایرنا ایرنا   اخبار برگزیده
  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودروهای داخلی مشخص شدند / دی 1397شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، جدیدترین گزارش خود از میزان کیفیت خودروهای تولیدی در کشور را منتشر کرد که به بررسی آن می‌پردازیم.
خودروتک خودرو تولید پژو 

  

برای خرید خودرو فعلا دست نگه داریدیک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتاً باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

صعود دسته جمعی قیمت خودروهای داخلی / پراید به 45 میلیون رسید!گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند صعودی قیمت‌‌ها دارد به نحوی که قیمت انواع خودروهای داخلی تا 13 میلیون تومان گران شده است.
خودروتک قیمت کاهش قیمت ها خودرو 

  

تابلو قیمت خودروهای داخلی قرمز شدبازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 24 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

بانک مرکزی به دنبال کنترل شوک تبدیل رمز ارز به ریالرئیس انجمن بلاک‌چین ایران تاکید کرد: بانک مرکزی در پیش نویس سند رمز ارز در حوزه تبدیل ارز رمزنگار به ریال، محدودیت‌هایی دارد که این مساله به منظور پیشگیری از شوک بازار رمز ارز به ریال است.
ایلنا بانک مرکزی بانک سازمان بورس و اوراق بهادار 

  

دستاوردهای انقلاب اسلامی ارزشمند و نیازمند صیانت استمراغه- ایرنا- عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با تاکید بر لزوم تبیین ارزش های انقلابی و اسلامی گفت: با وجود مشکلات اقتصادی، دستاوردهای انقلاب اسلامی ارزشمند بوده و نیازمند صیانت است.
ایرنا رهبر انقلاب خانواده پوشش 

  

پیگیر بومی‌سازی و به روزرسانی صنعت فولاد هستیم/ ادعای عدم بازگشت ارز صادرات فولاد به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها مطرح شدمعاون وزیر صنعت تاکید کرد:‌ قطعا صنایع کشور باید قانون کشور و سیاست‌های دولت و بانک مرکزی را رعایت کنند.
ایلنا دولت فولاد صنعت فولاد 

  

هدف سمپوزیوم کیش، بومی‌سازی تولید فولاد بود/ بازگشت ارز صادرات فولاد برای بانک مرکزی اثبات شده استمدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان تاکید کرد: در حال حاضر برای بانک مرکزی نیز اثبات شده است که فولادسازان ارز صادراتی را در داخل کشور ارائه کرده‌اند و اگر مقداری از ارز هم وارد نشده به دلیل مصرفی ارزی شرکت‌های فولادی است.
ایلنا جزیره کیش تولید فولاد 

  

توضیحات نوبخت درباره تعیین تکلیف مابه‌التفاوت نرخ ارز در سال 98رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور توضیحاتی درباره تعیین تکلیف مابه‌التفاوت نرخ ارز در سال 98 ارائه کرده است.
تسنیم محمدباقر نوبخت نرخ ارز ارز 

  

کشف ارز خارجی در مرز بازرگانفرمانده هنگ مرزی ماکو گفت: با تلاش ماموران مستقر در گمرک بازرگان ارز قاچاق به ارزش یک میلیارد و 130
خبرفوری ارز خودرو گمرک 

  

بیانیه گام دوم رهبر انقلاب پاسداری از ارزش های اسلامی استتهران – ایرنا- امام جمعه موقت ورامین گفت: بیانیه گام دوم رهبر انقلاب پاسداری از ارزش های اسلامی است که باید به درستی تبلیغ و ابعاد مختلف آن تبیین شود.
ایرنا رهبر انقلاب فضای مجازی نماز جمعه 

  

ترویج ارزش های دینی توسط رسانه ها قابل تقدیر استساری - ایرنا - نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری گفت : تلاش رسانه ها برای تبلیغ و ترویج ارزش های دینی و پوشش مراسم سیاسی - عبادی قابل تقدیر است و لازم است این رروند ادامه یابد.
ایرنا رسانه جهان اسلام ایرنا