ایرنا   |  فرهنگی  |  

دانشجویان روابط عمومی از خبرگزاری ایرنا قزوین بازدید کردند

قزوین - ایرنا - جمعی از دانشجویان رشته روابط عمومی جهاد دانشگاهی از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز استان قزوین بازدید کردند.

دانشجویان روابط عمومی از خبرگزاری ایرنا قزوین بازدید کردند

به گزارش ایرنا، دانشجویان جهاد دانشگاهی روز شنبه در جریان این بازدید و طی نشست مشترک با رییس و جمعی از کارکنان ایرنا با نحوه تهیه، تولید و انتشار خبر در خبرگزاری جمهوری اسلامی آشنا شدند.رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز قزوین در این نشست با تبریک روز دانشجو، اظهار داشت: دانشجویان چشم بیدار و قلب تپنده نظام اجتماعی هستند و در طول تاریخ هم نقش آفرینی های زیادی کرده تا جایی که اظهار مطالبات اجتماعی امروزه از همین گروه سرچشمه گرفته است.علی حیدر شاه حسینی ضمن معرفی خبرگزاری جمهوری اسلامی، تصریح کرد: ایرنا در واقع قدیمی ترین نهاد گردآوری و انتشار خبر است که از سال 1313 با نام آژانس خبری پارس تاسیس و پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در سال 60 به نام خبرگزاری جمهوری اسلامی تغییر نام یافت.وی با بیان اینکه دنیای رسانه ای امروز به شدت و با سرعتی زیاد در حال تغییر و تحول است، تاکید کرد: امروزه برخلاف گذشته با انبوهی از مخاطبان مواجه هستیم که پراکندگی آن هم نامشخص است.شاه حسینی ادامه داد: پیش از این، ایرنا با انتشار اخبار به صورت تلکس آن را در اختیار روزنامه ها، رادیو و تلویزون قرار می داد و به طور مستقیم نیز با مردم ارتباط نداشت اما با ورود اینترنت به عرصه اطلاع رسانی، این خبرگزاری متناسب با تغییرات دچار تحول شد و با تشکیل سایت به صورتی فراگیر و بدون واسطه روزنامه ها، در بین مردم نفوذ پیدا کرد.به گفته این مسئول خبری، در دنیای متغیر امروزی، هم به علت افزایش سرعت انتقال اخبار و اطلاعات و هم به دلیل فراهم شدن امکان انعکاس خبر توسط از سوی شهروندان نیاز است که دانشجویان خبر و روابط عمومی ها با ذهنی منعطف تنها به دانسته های قدیمی خود اکتفا نکرده و خود را به فنون جدید خبررسانی مجهز کنند.شاه حسینی با بیان اینکه در شرایط کنونی ضمن پایبندی به اصول پذیرفته شده، اخبار متناسب با تغییرات باید به روزسانی شوند، تاکید کرد: پرهیز از متن های طولانی، ورود به دنیای چند رسانه ای و به شدت رقابتی از شرایط مهم برای موفقیت در این عرصه است.وی با اشاره به یکی دیگر از تغییرات خبر رسانی در عصر جدید، یادآور شد: در شرایط فعلی که با استفاده از تجهیزات تلفن همراه هوشمند، همه شهروندان امکان اطلاع رسانی دارند، دیگر نمی توان مانند گذشته براساس مصالح و مقتضیات خاص اخبار را گزینشی و حبس کرد زیرا انحصار موجود در این حوزه به طور کامل شکسته شده و اگر رسانه ای اقدام به این کار کند به شکلی دیگر آن خبر به جامعه درز خواهد کرد.در ادامه این نشست، دبیران خبرگزاری ایرنا به سئوالات دانشجویان پاسخ داده و سپس حاضران با حضور در اتاق تحریریه خبر ایرنا، از نزدیک با نحوه تولید و انتشار خبر در این رسانه آشنا شدند.7388/8054

روابط عمومی خبرگزاری ایرنا ایرنا   اخبار برگزیده
  

دردسر عجیب برای فوتبالیست مشهور/ حبس موقت تا زمان صدورحکم نهاییفوتبالیست مشهور تا زمان حکم نهایی در حبس می ماند.
برنا تایلند فوتبال بازداشت 

  

باشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی واکنش نشان دادباشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی که این روزها در رسانه‌ها مطرح می‌شود واکنش نشان داد.
برنا باشگاه استقلال استقلال رسانه 

  

چراغ سبز برانکو به بازگشت طارمیاحتمالا در نقل و انتقالات بازیکن سابق قرمز ها بار دیگر به جمع سرخپوشان اضافه می‌شود.
برنا برانکو مهدی طارمی باشگاه پرسپولیس 

  

پرسپولیس تیم متعصبی است/ سپاهان شانس بیشتری برای برد داردسرمربی سابق تیم فوتبال سپاهان گفت: بزرگترین شاخصه تیم پرسپولیس تعصب آن است همه فکر می‌کردند پرسپولیس چون نتوانسته در پنجره نقل و انتقالات یارگیری کند حالا در بازی‌های آسیایی و لیگ ناموفق است بازیکنانش خسته شده و آسیب دیدگی پیدا کرده‌اند...
برنا پرسپولیس استقلال باشگاه سپاهان 

  

استقلال روند صعودی خود را با قدرت ادامه می‌دهد/ تیم باید نقاط ضعفش را در آسیا ترمیم کند/ پدیده را در تهران می‌بریم و به کورس قهرمانی می‌رسیمپیشکسوت باشگاه استقلال گفت: سومین برد پیاپی استقلال بیانگر این است که تیم روند صعودی خود را با قدرت ادامه می دهد.
برنا باشگاه استقلال استقلال ایران 

  

انفجار انتحاری در چابهارمعاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان از انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در چابهار خبر داد.
برنا انفجار 

  

جایگزین انصاری در استقلال مشخص شدبازیکن سابق استقلال بار دیگر در فصل نقل و انتقالات به جمع آبی‌ها اضافه می‌شود.
برنا استقلال فوتبال قزاقستان 

  

مهر تایید بازگشت جباروف به استقلال!بازیکن اسبق استقلال در آستانه پیوستن به این تیم قرار دارد.
برنا باشگاه استقلال استقلال 

  

تا می توانید مغز بخورید و فرقی نمی کند از کدامیک از مغزها استفاده کنید. بادام، بادام زمینی، فندوق... همگی پر خاصیت هستند.
برنا سرطان پروستات رژیم غذایی مغز 

  

پیش‌بینی پدیده استقلال درست از آب درآمدمهاجم استقلال می گوید این تیم با حمایت می تواند نتایج بهتری کسب کند.
برنا باشگاه استقلال استقلال بازی 

  اخبار داغ
  

همتی: بانک مرکزی بازار ارز را مدیریت و هدایت می کندتهران- ایرنا- رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: این بانک به دور از هیجانات غیر ضرور و با تدبیر لازم بازار ارز را مدیریت و هدایت می کند.
ایرنا بانک مرکزی بانک ارز 

  

مبارزه‌‌ با بیکاری نباید تحت تاثیر زیاده خواهی‌هایِ اتحادیه اروپا قرار بگیرددولتِ ایتالیا به منظور مبارزه با بیکاری و فقر در پیش‌نویس بودجه سال 2019 بدهی خود به کشورهای حوزه یورو را نگنجانده است.حالا کمیسیون اروپا با هدف "تنبیه" دولت "جوزپه کونته" به میدان آمده است.
ایلنا بیکاری کمیسیون اروپا دولت 

  

معافیت های ارزی پاسخگوی مشکلات صادرکنندگان نیستتهران- ایرنا- معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: برخی معافیت‌های در نظر گرفته شده از سوی دولت برای بازگشت ارز حاصل از صادرات پاسخگوی مشکلات صادرکنندگان نیست و باید مسائل دقیق تر و شفاف تر دیده شود.
ایرنا تهران ایرنا صنعت 

  

ناکارآمد نشان دادن انقلاب دسیسه دشمن است/مبارزه با فقر شوخی‌بردار نیسترئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه ناکارآمد نشان دادن انقلاب دسیسه دشمن است، گفت: باید تلاش کنیم به جای پاشیدن نمک به زخم مردم، مرحم زخم‌های آنان باشیم.
فارس فقر کمیته امداد 

  

واردات واکسن دامی با ارز دولتی انجام می‌شود/ اکوسیستم زاینده رود تحت کنترل دامپزشکی است/ خرید ارز از دولت بر عهده اتحادیه‌ها استمعاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور گفت: نحوه تامین واکسیناسیون طیور بر مبنای یک برنامه ملی است که دولت ارز را در اختیار تشکل‌ها و اتحادیه‌ها قرار می‌دهد بنابراین تمامی داروها، آنتی بیوتیک‌ها و واکسن‌ها با ارز 4200 تومانی وارد می‌شود.
ایلنا ارز ارز دولتی زاینده رود 

  

دشمن نمی خواهد ملت ایران از جایگاه ارزشمند خود آگاه باشدقم-ایرنا ـ مدیر مسؤول روزنامه کیهان گفت: نظام سلطه تلاش می کند تا با فتنه انگیزی فراوان، ما را در اقلیت نشان داده و اجازه ندهد که ملت غیور ایران اسلامی به جایگاه بلندی که امروز در آن قرار گرفته است، به خوبی آگاه باشد.
ایرنا ایران قم ایرنا 

  

بالا بودن نرخ ارز به دلیل عدم توسعه تولید استمشهد- ایرنا- مدیرکل دفتر تحقیقات و سیاست های بخشهای تولیدی وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: علت اصلی بالا بودن نرخ ارز در کشور این است که ایران در مراحل اولیه تولید قرار داد و هنوز در این بخش به پیشرفت دست نیافته است.
ایرنا نرخ سود بانکی نرخ ارز ارز