افسرگی حاد چه بلایی بر سر بدنمان می آورد؟

افسردگی حاد یکی از بیماری های شایع است که باعث به وجود آمدن برخی مشکلات در زندگی می شود، البته افسردگی عوارض و اثرات منفی را برای بدن به همراه دارد.

افسرگی حاد چه بلایی بر سر بدنمان می آورد؟

افسردگی حاد یکی از بیماری های شایع عاطفی است که موجب عدم لذت بردن از زندگی می شود، در واقع فرد افسرده دچار یک نوع عذاب روحی می شود.

تاثیرات افسردگی ممکن است فراتر از احساسات منفی و سلامت ذهنی باشد و گسترش یابد، افسردگی نیز می تواند بر سلامت جسمی فردتاثیر بگذارد و آسیب بزند ؛ در این بخش از سلامت روان ، درباره اثرات فیزیکی افسردگی، از جمله دردهای مزمن، تغییرات وزن و افزایش التهاب صحبت خواهد شد.

 

افسردگی، وضعیت پیچیده ذهنی است که باعث می شود فرد دچار افسردگی شود و ممکن است آن ها را به طور مداوم افسرده یا نا امید سازد. علائم افسردگی می تواند یک تجربه موقتی در پاسخ به اندوه و یا ضربه باشد، اما زمانی که علائم بیش از 2 هفته طول می کشد، می تواند نشانه ای از یک اختلال افسردگی جدی باشد.

 

علائم مشابهی نیز می توانند نشانه شرایط سلامتی ذهنی دیگری مانند اختلال استرس دو قطبی یا پس از سانحه باشند.

راهنمای تشخیص و آماری اختلالات ذهنی (DSM - 5) علائم زیر افسردگی را نشان می دهد:

 

-روزهای سخت و افسردگی، از جمله احساس ناراحتی و تهی بودن،

-از دست دادن لذت فعالیت هایی که در گذشته لذت بخش بود،

-خواب بیش از حد کم و بیش از حد زیاد

-کاهش وزن ناخواسته یا بالعکس، افزایش اشتها

-هیجان جسمی و یا احساس کند بودن

-انرژی کم یا خستگی

-احساس بی ارزش بودن یا گناه

-تمرکز بر روی مشکلات تمرکز و یا تصمیم گیری

-افکار سرزده از مرگ و یا خودکشی

 

علاوم بین افراد فرق می کنند و ممکن است در طول زمان تغییر کنند، برای تشخیص افسردگی یک فرد باید پنج یا چند نشانه داشته باشید که در طول دوره 2 هفته ای وجود دارد.

افسردگی حاد چیست؟

علائمی که افسردگی را نشان می دهد

علائم ، عوارض و اثرات منفی افسردگی بر بدن

 

تحقیقات بسیاری از روش ها را مستند کرده است که افسردگی می تواند بر سلامت جسمی، از جمله موارد زیر تاثیر بگذارد:

_افزایش و کاهش وزن از عوارض افسردگی حاد:

افراد مبتلا به افسردگی ممکن است تغییرات اشتها را تجربه کنند که می تواند باعث کاهش ناگهانی وزن و یا افزایش وزن شود. متخصصان پزشکی با بسیاری از مشکلات سلامتی از جمله دیابت و بیماری های قلبی همراه هستند. وزن کم می تواند به قلب آسیب برساند، باروری را تحت تاثیر قرار دهد و باعث خستگی شود.

 

_دردهای مزمن از عوارض افسردگی حاد:

افراد مبتلا به افسردگی ممکن است درد یا درد غیرقابل توضیحی، از جمله درد مفاصل، تحریک سینه و سردرد را تجربه کنند. علائم افسردگی به دلیل درد مزمن می توانند بدتر شوند.

 

_بیماری های قلبی یکی از عوارض افسردگی حاد:

افسردگی می تواند انگیزه فرد را کاهش دهد تا انتخاب های سبک زندگی مثبتی داشته باشد. ریسک بیماری قلبی آن ها زمانی افزایش می یابد که رژیم غذایی ضعیف و سبک زندگی غیر متحرک داشته باشند. افسردگی نیز می تواند عامل خطر مستقلی برای مشکلات سلامتی قلبی باشد، چنانچه در بخش سلامت اورده ایم و طبق تحقیقات منتشر شده در سال 2015، یکی از پنج نفر مبتلا به نارسایی قلبی یا بیماری عروق کرونر، دچار افسردگی شده است.

 

عوارض افسردگی حاد

افسردگی می تواند مشکلات قلبی ایجاد کند

_ احتمال ایجاد التهاب در افراد مبتلا به افسردگی:

تحقیقات نشان می دهند که استرس مزمن و افسردگی به التهاب مرتبط هستند و ممکن است سیستم ایمنی را تغییر دهند، تحقیقات دیگر حاکی از آن است که افسردگی می تواند ناشی از التهاب مزمن باشد.

افراد مبتلا به افسردگی بیشتر احتمال دارد که شرایط التهابی یا اختلالات خود ایمنی نظیر سندرم روده تحریک پذیر (IBS)، دیابت نوع 2 و ورم مفاصل داشته باشند با این حال مشخص نیست که افسردگی باعث التهاب مزمن می شود یا باعث می شود فرد دچار افسردگی شود. تحقیقات بیشتری برای درک ارتباط بین این دو مورد نیاز است.

 

- احتمال مشکلات سلامت جنسی در افراد مبتلا به افسردگی:

ممکن است افراد مبتلا به افسردگی کاهش در میل جنسی داشته باشند، دچار مشکل شوند، دیگر به اوج لذت جنسی نرسند و لذت جنسی کم تری داشته باشند.برخی افراد همچنین مشکلات ارتباط ناشی از افسردگی را تجربه می کنند، که می تواند تاثیری بر فعالیت جنسی داشته باشد.

 

- بدتر شدن شرایط مزمن سلامتی:

افرادی که در حال حاضر یک وضعیت مزمن مربوط به سلامت دارند، در صورتی که دچار افسردگی شوند، وضعیت بدتری خواهند داشت.بیماری های مزمن در حال حاضر احساس انزوا یا استرس می کنند و افسردگی ممکن است این احساسات را تشدید کند. فرد مبتلا به افسردگی نیز ممکن است برای دنبال کردن برنامه درمان یک بیماری مزمن باشد، که این بیماری می تواند علائم را بدتر کند.

 

افرادی که افسردگی را تجربه می کنند و یک بیماری مزمن دارند، باید درباره استراتژی های پرداختن به هر دو شرایط با پزشک صحبت کنند، حفظ سلامت روانی ممکن است سلامت جسمی را بهبود بخشد و شرایط مزمن را برای مدیریت آسان تر کند.

 

-مشکل در خواب از عوارض افسردگی حاد:

افراد مبتلا به افسردگی ممکن است بی خوابی یا مشکل خواب را تجربه کنند. این وضعیت می تواند باعث شود آن ها احساس خستگی کنند و مدیریت سلامت جسمی و روانی را دشوار سازند

.

پزشکان محرومیت از خواب را با مشکلات سلامتی پیوند می دهند. به طور مشابه, تحقیقات مربوط به محرومیت از خواب بلند مدت با فشار خون بالا, دیابت, مسائل مرتبط با وزن و برخی از انواع سرطان است.

depression

افراد مبتلا به افسردگی با مشکل خواب مواجه هستند

-مشکلات گوارشی از عوارض افسردگی:

افراد مبتلا به افسردگی اغلب مشکلات معده و گوارش نظیر اسهال, استفراغ, تهوع و یبوست را گزارش می کنند. برخی افراد مبتلا به افسردگی دارای شرایط مزمن از جمله آی بی اس هستند.

 

-سیستم عصبی مرکزی:

افسردگی می تواند باعث ایجاد علائم زیادی در سیستم عصبی مرکزی شود که بسیاری از آن ها حذف یا نادیده گرفتن آن ها آسان است.

 

عوارض و اثرات افسردگی حاد در کودکان:

تشخیص در کودکانی که علائم خود را بیان نمی کنند, ممکن است دشوارتر باشد. رفتارهایی که ممکن است بخواهید به دنبال آن بگردید شامل چسبیدن مداوم, نگرانی و عدم تمایل به حضور در مدرسه بدون بهبود در طول زمان باشد. کودکان نیز ممکن است بسیار عصبانی و منفی باشند.

 

- دستگاه گوارش:

افسردگی اغلب به عنوان یک بیماری ذهنی تلقی می شود و نقش مهمی در اشتها و تغذیه دارد. برخی افراد دچار پرخوری می شوند. این می تواند منجر به افزایش وزن و بیماری های مرتبط با چاقی از قبیل دیابت نوع 1 شود. ممکن است حتی اشتهای خود را کاملاً از دست بدهید و یا مقدار درستی از مواد مغذی را نخورند. کاهش ناگهانی تمایل به خوردن در بزرگسالان مسن می تواند منجر به وضعیتی به نام بی اشتهایی سالمندان شود.

 

عوارض و اثرات افسردگی حاد

مشکلات در غذا خوردن می تواند منجر به علائمی شود که شامل این موارد است:

-دل درد

-گرفتگی

-یبوست

-سو تغذیه

 

اگر فرد رژیم غذایی درستی نداشته باشد, این علائم با دارو بهبود نمی یابد، شیرینی و غذاهایی که کربوهیدرات بالایی دارند ممکن است تسکین فوری ایجاد کنند, اما این اثرات اغلب موقتی هستند.

 

حفظ یک رژیم غذایی سالم در هنگام تجربه افسردگی مهم است. مواد مغذی ضروری هستند تا مطمئن شوند انتقال دهنده های عصبی بدن درست کار می کنند. طبق یک مطالعه, بیش ترین کمبود ویتامین و کمبود تغذیه ای وجود دارد.

اسیدهای چرب امگا 3 اسیده ای چرب

b ویتامین ها

کانی ها

آمینو اسیدها

سیستم های قلبی و عروقی:

 

افسردگی و استرس به شدت به هم وابسته هستند. هورمون های استرسی ضربان قلب را سرعت بخشیده و رگ های خونی را منقیض می کنند و بدن شما را در حالت اضطراری طولانی قرار می دهند. در طول زمان, این می تواند منجر به بیماری قلبی شود.

 

عود مشکلات قلبی و عروقی ارتباط نزدیکی با افسردگی دارد.

سیگار کشیدن:

دیابت

فشار خون بالا

کلسترول بالا

 

افسردگی پس از حمله قلبی, خطر مرگ را افزایش می دهد. بیماری قلبی نیز یک محرک برای افسردگی است. کلینیک کلیولند تخمین می زند که حدود 15 درصد از افراد مبتلا به بیماری قلبی نیز دچار افسردگی اساسی می شوند.

 

افسردگی و استرس ممکن است بر سیستم ایمنی تاثیر منفی داشته باشد و شما را در برابر عفونت ها و بیماری ها آسیب پذیر می سازد. یک بررسی به مطالعات نگاه کرد و متوجه شد که بین التهاب و افسردگی رابطه ای وجود دارد, اگرچه ارتباط دقیقی مشخص نیست. التهاب با بیماری های زیادی مانند استرس ارتباط دارد. برخی عوامل ضد التهابی نشان داده اند که برخی افراد مبتلا به افسردگی هستند.

 

ایجاد درد در افراد مبتلا به افسردگی:

افراد مبتلا به افسردگی ممکن است از پزشک خود شکایت کنند تا از درد مبهمی رنج می برند, مانند درد در مفاصل, پاها یا کمر. در حالی که فرد قطعاً می تواند در نتیجه درد افسرده شود, بسیار ممکن است که درد و مشکلات روحی آن ها هم ناشی از همین علت باشد:

اختلال در تنظیم انتقال دهنده های عصبی سروتونین و نور اپی نفرین. در بیمارانی که درد را به عنوان یک علامت افسردگی تجربه می کنند, داروهای ضد افسردگی که از بازجذب این دو مولکول مهم در مغز تاثیر می گذارد بهترین انتخاب درمان خواهد بود.

 

مشکلات دستگاه گوارش در افراد مبتلا به افسردگی:

افراد مبتلا به افسردگی ممکن است علائمی چون ناراحتی معده داشته باشند و یا ممکن است مشکلاتی چون اسهال و یا یبوست داشته باشند. دلیل این که چرا این نشانه ها رخ می دهند به سروتونین مربوط می شود، که تصور می شود نقشی در مقررات حالت روحی بازی می کند. در واقع بیشتر سروتونین تولید شده و در روده ذخیره می شود.

 

خستگی در افراد مبتلا به افسردگی:

زمانی که افراد دچار افسردگی می شوند ممکن است احساس کنند که آن ها فقط می خواهند استراحت می کنند، مهم نیست که چقدر می خوابند. ممکن است بیدار شدن در صبح برایشان دشوار باشد و حتی ساده ترین فعالیت های روزانه مثل استحمام برایشان سخت

منبع:نمناک

 

سرطان افسردگی بازی   اخبار برگزیده
  

آیا بایدن در مسیر نابودی مهم‌ترین میراث سیاست خارجی اوباما قرار دارد؟اقتصادنیوز: بمباران اخیر تاسیسات نظامی در سوریه توسط ایالات متحده و جلسه اخیر شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد بررسی آخرین وضعیت پرونده هسته‌ای ایران، آینده برجام را با ابهامات فراوانی مواجه ساخته است.
اقتصادنیوز سیاست خارجی سوریه آژانس بین المللی انرژی اتمی 

  

محمود احمدی نژاد ترور می‌شود؟+فیلممحمود احمدی نژاد در ادامه اظهارات جنجالی اش اینبار از تهدید به ترورش حرف زده است.محمود احمدی نژاد در ادامه اظهارات جنجالی اش اینبار از تهدید به ترورش حرف زده است.
فردا احمدی نژاد جمهوری اسلامی ایران انقلاب اسلامی ایران 

  

به نظارت بر ایران ادامه می‌دهیممدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی بر ادامه نظارت بر فعالیت هسته‌ای ایران تاکید کرد.
ایلنا ایران آژانس بین المللی انرژی اتمی انرژی 

  

برگزاری جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت با وزیر امورخارجهسخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از برگزاری جلسه این کمیسیون با وزیر امور خارجه خبر داد.
ایلنا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی وین جمهوری اسلامی 

  

برگزاری نشست شورای حکام با موضوع برجامنشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با حضور 35 کشور عضو با موضوع فعالیت هسته‌ای ایران و برجام آغاز به کار کرد.
گسترش آژانس بین المللی انرژی اتمی انرژی هسته ای 

  

العرب، نزدیک به ریاض: هدف بایدن از فشار بر بن سلمان، دور کردنِ عربستان از پرونده هسته ای ایران استالعرب، نزدیک به عربستان سعودی نوشت: دولت جدید آمریکا با فشار سیاسی به عربستان اعلام کرد گزارش آژانس اطلاعات مرکزی در مورد ترور خاشقچی را منتشر خواهد کرد، تا حمله واضحی را علیه ولی عهد سعودی، محمد بن سلمان ترتیب دهد. به عقیده تحلیلگران عرب و غربی، هدف از این اقدام، دور کردن ریاض از ارتباط با پرونده هسته ای ایران است.
۵۵ آنلاین ریاض محمد بن سلمان عربستان 

  

خشم واعظی آشتیانی به کف و سوتی که پس از شکست علی کریمی زدندقائم مقام اسبق سازمان تربیت بدنی گفت: در این مجمع خیلی‌ها برای علی کریمی کف و سوت زدند، ولی تحلیل من از کف و سوت زدن برای کریمی این است که آنها از روی احترام این کار را نکردند.
خانه فوتبال خشم علی کفاشیان ایران خودرو 

  

همتی: خرید و فروش بیت کوین آزاد نمی‌شود اما آن هایی که به طور رسمی استخراج کرده اند، برای واردات کالا می توانند از آن استفاده کنندعبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی به بیان توضیحاتی درباره مبادله رمزارزها پرداخته و اعلام کرده است: در این خصوص مصوبه هیات وزیران را گرفته ایم که اخیرا اصلاحاتی هم روی آن انجام شد و مقرر شده افرادی که به طور قانونی و رسمی رمز ارز تولید کنند امکان این را داشته باشند که برای واردات از آن استفاده کنند.
مملکت‌آنلاین قیمت بیت کوین دولت واردات 

  

یک سخنگوی کاخ سفید موضع این کشور را درباره رد شدن دعوت اتحادیه اروپا برای شرکت کردن در نشستی با اعضای توافق هسته ای و آمریکا از سوی ایران، بیان کرد.
نامه نیوز فضای مجازی ایران خودرو ایران 

  

هشدار جدی ظریف به اروپا و آمریکاوزیر امور خارجه با بیان اینکه پیگیری قطعنامه علیه ایران در شورای حکام باعث بهم ریختگی شرایط کنونی می‌شود، گفت: توضیحات لازم را درباره این شرایط به همه اعضای شورای حکام داده‌ایم. امیدواریم عقل غلبه کند و اگر چنین نشود راهکارهایی داریم.
مثلث محمدجواد ظریف خندوانه وین 

  

آزادسازی قیمت خودرو در سال 1400؟رئیس هیات‌عامل ایدرو گفت: شرایط باید به‌گونه‌ای باشد که خودروسازی بدون ‌زیان تولید کند. در غیر این ‌صورت دیگر انتظارات ما که شامل استمرار در تولید، نوآوری، کیفیت و تنوع تولید در آن است، رخ نخواهد داد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

الزامات موفقیت عرضه خودرو در بورس و کاهش قیمت هایک کارشناس صنعت خودرو گفت: عدم تعیین سقف قیمت و دامنه نوسان، تداوم عرضه در بورس و عرضه همه محصولات در بورس از جمله الزامات ورود خودرو به بورس‌کالا است‌.
خودروتک موفقیت خودرو بازار خودرو 

  

ارزش روز سهام عدالت | یکشنبه 10 اسفندارزش روز سهام عدالت یکشنبه 10 اسفند اعلام شد.
مستقل‌آنلاین سهام عدالت سهام شاخص 

  

حاشیه جدید سارا و نیکا جنجال به پا کرد + تصاویردنیا جهانبخت از رابطه مهراد جم با سارا و نیکا پرده برداشت.دنیا جهانبخت در یک فیلم از رابطه میان مهراد جم با سارا و نیکا حرف زده و مهراد جم نیز واکنش مثبت نشان داده است.
مستقل‌آنلاین فرودگاه امام سوئد فرودگاه امام خمینی 

  

دفاع قالیباف از کاهش اعتبار بند (و) تبصره 2 لایحه بودجه/ دولت موجب شده حق بازنشستگان کارگری ضایع شود/ نمی‌خواهیم حقوق بازنشستگان را کاهش دهیم!رئیس مجلس در اظهاراتی از سیاست‌های دولت در قبال صندوق ها انتقاد کرد و گفت باید مراقب تورم و نقدینگی باشیم.
ایلنا بازنشستگی تورم بودجه 

  اخبار داغ
  

تاثیر ویتامین ب 6 بر عوارض کرونامطالعات محققان دانشگاه هیروشیما در ژاپن نشان می‌دهد ویتامین ب‌ 6 (B6 ) با کاهش التهاب و تقویت سیستم
خبرفوری دیابت سازمان بهداشت جهانی قلب 

  

اتباع خارجه مبتلا به کرونا در قشم به 27 تَن رسیدندفرماندار قشم گفت: تا کنون از 300 نفر در بندرگاه سَلَخ قشم آزمایش کرونا اخذ شد که از این تعداد 27 نفر مبتلا شناسایی شدند.
برنا قشم 

  

چرا وضعیت کرونا در تهران با تمام کشور متفاوت استاقتصادنیوز: رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به خصوصیات کاملا متفاوت کلانشهر تهران، گفت:پایتخت در دوران کرونا آثار تخریبی سخت تر، پیچیده تر و کاملا متفاوت تری را نسبت به سایر شهرها تجربه کرد.
اقتصادنیوز تهران پایتخت 

  

ادعای پوتین درباره تاثیرگذاری واکسن‌های روسی در مقابل جهش‌های کروناپوتین در این خصوص گفت: آنطور که به من گفته شده، واکسن‌های ما در مقابل این گونه‌ها که امروز همه را در اروپا و بسیاری از جاهای دیگر ترسانده، موثر هستند.
اقتصادنیوز 

  

تمامی کارگران و کارفرمایان در دوران کرونا نمونه بودنداحمد جنیدی گفت: در دوران کرونا با وجود اینکه امکان فاصله اجتماعی وجود نداشت تمامی کارگران و کارفرمایان در این زمینه نمونه بودند و این مقوله افتخار جامعه کارگری ماست.
برنا 

  

ناکامی فولادی ها و معدنی ها در بالا کشیدن شاخص بورس + نموداراقتصادنیوز: در روز دوشنبه 11 اسفند 1399 روند نزولی شاخص‌‌ کل بورس ادامه یافت اما شاخص کل فرابورس اندکی رشد کرد.
اقتصادنیوز شاخص 

  

برنامه همایش بحران کرونا و چالش فلسفه‌ سیاسی_اجتماعی غرب اعلام شد به گزارش خبرنگار مهر، جزئیات برنامه همایش ملی «بحران کرونا و چالش‌های فلسفه‌ی سیاسی-اجتماعی غرب» اعلام شد. همایش ملی «بحران کرونا و چالش‌های فلسفه‌ی سیاسی-اجتماعی غرب» روز سه‌شنبه 12 اسفند ماه 1399 در دو بخش از ساعت 10 تا 12 و 14 تا 16 برگزار می شود. برنامه‌های صبح سخنرانی‌های برگزیده همایش ساعت 12 - 10 10:25- 10:10 تلاوت کلام ا... مجید - سرود جمهوری اسلامی ایران 10:40 – 10:25…
مهر جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی انتخابات ریاست جمهوری 

  

کرونا؛ مهاجم تر و سرکش تر از قبل/ درخواست وزارت بهداشت از مردمسخنگوی وزارت بهداشت گفت: سد مقابله با ویروس جهش یافته تشدید رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده جدی از
خبرفوری وزارت بهداشت ویروس ماسک 

  

پوتین: واکسن‌های روسی در برابر جهش‌های ویروس کرونا، مؤثر هستندولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه طی نشستی با "ورونیکا اسکوورتسوا"، رئیس آژانس فدرال پزشکی بیولوژیکی روسیه تأکید کرد واکسن‌های روسی در برابر جهش‌های ویروس کرونا مؤثر هستند.
اعتماد ولادیمیر پوتین روسیه ویروس 

  

امروز چند معامله مشکوک در بورس رخ داددر روز افت 3944 واحدی شاخص، بانک بورسی، دو پتروشیمی، ملی مس و سه سرمایه گذاری استانی به همراه 8 نماد دیگر ، مشمول معاملات مشکوک شدند.
گسترش بانک صادرات شاخص بانک ملت 

  

کنترل کرونا تنها از دالان بهداشت میسر استفرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان این که کنترل کرونا فقط از دالان بهداشت میسر است تاکید کرد: پیشگیری از ابتلا به کرونا تنها از مسیر بهداشت ممکن است و هر تفکری خارج از این چارچوب می تواند روند اپیدمی را گسترش دهد.
ایلنا درمان تهران کودکان 

  

نتیجه معاملات ورق فولادی در بورس کالاامروز دوشنبه 11 اسفند، 159 هزار و 800 تن انواع ورق فولادی تولیدی شرکت #فولاد مبارکه در بورس کالا معامله شد.
گسترش بورس کالا فولاد فولاد مبارکه 

  

ادعای عجیب یک روحانی ؛ 3 بار کرونا گرفتم، با داروی امام کاظم و امام رضا بهبود یافتماقتصادنیوز :‌امام جمعه دزفول در یک مصاحبه ای گفت که سه‌بار به کرونا مبتلا شده و با مصرف داروی امام کاظم و امام رضا بهبود یافته و به دیگران هم این دارو را توصیه کرده است.
اقتصادنیوز دارو مصاحبه