ترامپ، رئیس جمهور 2024 آمریکا می شود؟

واشنگتن پست گزارش کرد، دونالد ترامپ در حالی دارد برای دادن باور غلط پیروز شدنش در انتخابات به جهان تلاش می‌کند که خودش را برای یک اقدام بعدی کاملا متفاوت یعنی نامزدی برای ریاست جمهوری در سال 2024 آماده می‌کند.

ترامپ، رئیس جمهور 2024 آمریکا می شود؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در محافل و مکالمات تلفنی خصوصی یک اقدام بعدی کاملا متفاوت را مورد بحث قرار داده است: یک نامزدی دیگر برای ریاست جمهوری در سال 2024.

بنابر گزارش واشنگتن پست، رئیس جمهور آمریکا در اقدامی به نشانه پذیرش این واقعیت که در ماه ژانویه مسلما باید ریاست جمهوری را ترک کند، به طور جدی مشغول اندیشیدن به زندگی خود پس از کاخ سفید بوده و به مشاورانش گفته که به دنبال این است که یک نیروی حاضر در همه جا در سیاست و رسانه – شاید با یک نامزدی دیگر برای کاخ سفید باشد.

ترامپ به افراد معتمدش گفته ممکن است قبل از پایان سال جاری میلادی کمپینش برای انتخابات 2024 را که فورا یک رقابت مجدد بالقوه را میان او و جو بایدن، رئیس جمهور منتخب ایجاد می‌کند، اعلام کند.

در عین حال ترامپ مشغول بررسی راه‌های کسب پول با کار نسبتا کم همچون ایراد سخنرانی‌های پولی برای گروه‌های شرکتی یا فروش بلیط تجمعات است. علاوه بر آن او ممکن است برای نوشتن یک کتاب خاطرات تلافی جویانه مربوط به دوران کارش به عنوان رئیس جمهور و ظاهر شدن در تلویزیونی به صورت پولی یا غیرپولی تلاش کند.

هر چند که بحث قابل توجهی در میان دستیاران ترامپ درباره قصد او برای راه اندازی شرکت رسانه‌ای متعلق به خودش وجود داشته، بسیاری از افراد نزدیک به رئیس جمهور می‌گویند که معتقدند این گزینه احتمالش کم است و یکی از دلایلش این است که این یک مسئولیت دشوار بدون موفقیتی تضمین شده خواهد بود. این مشاوران همچون عده‌ای دیگر که برای این گزارش مورد مصاحبه قرار گرفتند نامشان را فاش نساختند.

همچنین این فشار به روی ترامپ برای پول در آوردن از دوران بعد از ریاست جمهوری با توجه به بدهی‌های شخصی‌اش و دردسرهای حقوقی وجود دارد. او در طی چهار سال آینده بیش از 400 میلیون دلار بدهی مربوط به وامها را باید پرداخت کند و ممکن است متحمل هزینه‌های چشمگیر حقوقی در ارتباط با چند تحقیقات قضایی و شکایت شود.

کریستوفر رودی، یک دوست دیرینه که با رئیس جمهور در ارتباط بوده گفت، ترامپ "تلاش خواهد کرد یک نیروی سیاسی و رسانه‌ای باقی بماند". او عنوان کرد: او همه این کسب و کارهای موجود را دارد. او روابطی جدید خواهد داشت.

هچنین بر اساس این گزارش، ترامپ صرف نظر از اینکه از چه ابزاری استفاده کند، تلاش خواهد کرد از کسانی که به اعتقادش به او خیانت کردند از جمله کانال فاکس نیوز انتقام بگیرد؛ کانالی که ترامپ مدتها آن را به خاطر پوشش تملق‌آمیز از برخی از برنامه‌هایش تحسین کرده اما حالا به دنبال مجازاتش است.

ترامپ به گفته مشاورانش، بعد از شروع ریاست جمهوری بایدن احتمالا نخست برای تعطیلات زمستانی در باشگاه مارالاگو به فلوریدا خواهد رفت. ترامپ در طول حضورش در ریاست جمهوری مشخصه ثبت نامش به عنوان رای دهنده را از نیویورک به پالم بیچ فلوریدا تغییر داد. افرادی که با ترامپ درباره برنامه‌ها بحث داشته‌اند، گفتند، او احتمالا به شکل فوری بیشتر درگیر کسب و کارهایش که در آمدشان شدیدا پایین آمده، خواهد شد.

یک مشاور که اخیرا با ترامپ صحبت داشته تصریح کرد، این رئیس جمهور آمریکا به او گفته قصد دارد در عرض سه هفته آینده یک کمپین جدید را اعلام کند و می‌خواهد این کار را فورا انجام دهد تا میدان بزرگ نامزدهای ریاست جمهوری بالقوه جمهوریخواهان برای 2024 را از حرکت باز بدارد. گروهی که شامل دست کم سه نفری که در دولت خود او خدمت کرده‌اند یعنی مایک پنس، معاونش، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه و نیکی هیلی، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل می‌شوند.

اما چند مشاور دیگر متذکر شدند همانطور که ترامپ اغلب اینطور رفتار کرده، دیدگاه‌هایش درباره این مساله به طور مداوم در حال تغییر بوده و هنوز تصمیم نهایی را نگرفته است.

سم نونبرگ، یک مشاور سابق ترامپ اظهار کرد: این کار پوچی خواهد بود که شما در پایان سال جاری میلادی برای ریاست جمهوری اعلام نامزدی کنید اما از طرف دیگر تسلطتان را بر حزب حفظ کرده و با سلسله مراتب میراث جمهوریخواهان مبارزه کنید تا آنها نتوانند شما را از تاریخ پاک کنند، این مهم است که در این فرآیند یک پیشتاز باشید.

با این حال ترامپ صرف نظر از اینکه آیا واقعا بار دیگر برای ریاست جمهوری نامزد شود یا نه، احتمالا تلاش خواهد کرد تا همچنین در سالهای آینده بر عرصه سیاست حزب جمهوری خواه مسلط باشد.

 

این مطلب برایم مفید است بلی 0 نفر این پست را پسندیده اند

دونالد ترامپ ترامپ رئیس جمهور   اخبار برگزیده
  

امتحانات دانش‌آموزان حضوری است مگر اینکه متخصصان بهداشت اجازه ندهند/ آموزش حضوری کلاس اولی‌ها را توصیه می‌کنیم​وزیر آموزش و پرورش گفت: به محض خارج شدن از این تعطیلی دوهفته‌ای به خانواده‌ها توصیه آموزش حضوری به ویژه برای کلاس اولی‌ها را داریم و خود ما بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید می‌کنیم.
ایلنا آموزش اینستاگرام همراه اول 

  

ترور فخری‌زاده بی‌پاسخ نخواهد ماند/ در دام توطئه اسرائیل نخواهیم افتادرئیس‌جمهور در جلسه ستاد مقابله با کرونا با اشاره به ترور دانشمند هسته‌ای ایران ضمن تاکید بر بی‌پاسخ نماندن این اقدام، گفت: در دام توطئه رژیم صهیونیستی نخواهیم افتاد.
ایلنا رئیس جمهور هسته ای ایران 

  

ایران: نشانه‌های جدی مسئولیت اسرائیل در ترور شهید فخری زاده وجود داردامروز ، 27 نوامبر 2020 ، در شهر آبسرد استان تهران ، آقای محسن فخری‌زاده دانشمند برجسته ایرانی، در یک حمله تروریستی ترور شد...
۵۵ آنلاین ایران جمهوری اسلامی ایران حمله تروریستی 

  

نتیجه کالبدشکافی دیه گو مارادونا مشخص شددلیل دقیق مرگ دیه‌گو مارادونا، اسطوره فقید فوتبال آرژانتین و جهان روشن شد.
مملکت‌آنلاین دیه مارادونا مرگ 

  

عملیات تروریستی دیروز بر بورس چه تاثیری می گذارد؟یک تحلیلگر بازار سرمایه با بیان اینکه اگرچه اتفاق تلخی به دلیل ترور یکی از دانشمندان ارزشمند کشور در روز گذشته رخ داد، اما به نظر نمی‌رسد بازار به این اتفاق واکنش منفی نشان دهد.
اقتصادنیوز سرمایه نرخ سود بانکی خودرو 

  

اطلاعات دانشمندان هسته‌ای را چه کسی لو داد؟ + فیلممشاور رهبر انقلاب درباره‌ی لورفتن اطلاعات دانشمندان هسته‌ای اظهار نظر کرد.
گسترش هسته ای مشاور رهبر انقلاب 

  

«بهروز کمالوندی» معتقد است روند بازرسی آژانس بین المللی انرژی اتمی از اماکن غیر اعلام شده در چارچوب موضوعات پروتکلی مشخص است و نمی تواند از هر مکانی بدون ارائه توضیحات به کشور عضو بازرسی کند.
نامه نیوز سازمان ملل سازمان انرژی اتمی آژانس بین المللی انرژی اتمی 

  

هدف روحانی از بازگشت به برجام حل مشکلات دولت خودش استسید محمد غرضی: اوباما اعلام کرد که بایدن به برجام برمی‌گردد؛ چون برجام خصوصیت بین المللی دارد بنابراین ارزشمندتر از سیاست‌های دولتی و یا فردی است. اقای روحانی از مطرح کردن برجام به دنبال حل مشکلات دولت خودش است اما ما نگران منطقه و حضور بیگانگان هستیم. استعداد داخلی ایران بسیار قوی است و قدرت سیاسی ما بالاخره آمریکا را از لشکرکشی مایوس کرد.
مستقل‌آنلاین الناز شاکردوست دولت محمد غرضی 

  

ادعای تکراری پمپئو درباره برنامه موشکی ایرانوزیر امور خارجه آمریکا در پی تحریم علیه چهار نهاد روسی و چینی در بیانیه ای ادعاهایی را درباره برنامه موشکی ایران مطرح کرد.
مثلث مایک پمپئو برنامه موشکی ایران ایران 

  

خودروهای تولید داخل که کاهش قیمت بیش از 100 میلیون داشتندکاهش یا به تعبیر بهتر ریزش اخیر خودروها به گونه ای بوده که برخی خودروهای تولید داخل کاهش قیمت بیش از 100 میلیون تومان و برخی چند صد میلیون تومان را هم تجربه کرده اند.
خودروتک تولید قیمت بازار خودرو 

  

کاهش قیمت خودرو به 30 درصد رسید/ سقوط قیمت پژو 207در حال حاضر خریداران خودرو با توجه به روند کاهشی قیمت ها در بازار دست از خرید برداشته و منتظر کاهش بیشتر قیمت ها هستند.
خودروتک قیمت ارز قیمت خودرو 

  

اسرائیل، در پشت پرده ترور دانشمندان هسته‌ای ایرانمحسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان، عصر امروز، مورد سوءقصد قرار گرفت. منابع رژیم صهیونیستی اعلام کرده بودند که سازمان جاسوسی این رژیم «موساد» تلاش کرده یک دانشمند هسته‌ای ایران را ترور کند اما عملیات او موفق نبوده است.
مستقل‌آنلاین خودرو هسته ای ایران 

  

رایزنی وزاری خارجه ایران و آذربایجان مسائل دوجانبه و شرایط پسا جنگ قره‌باغ محوروزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان بصورت ویدئو کنفرانس آخرین تحولات روابط دو جانبه و شرایط پسا جنگ در منطقه را بررسی کردند.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

گزارش قالیباف از راهکارهای چهارگانه نجات اقتصادی + فیلمقالیباف از اقدامات مجلس در خصوص راهکارهای چهارگانۀ اقتصادی گزارشی ارائه کرد.
گسترش رهبر انقلاب کسری بودجه بودجه 

  

درخواست بی‌شرمانه آل سعود از آژانس بین المللی انرژی اتمیایسنا/ عربستان سعودی از آژانس بین المللی انرژی اتمی درخواست کرد که بازرسی های خود برای کشف ''فعالیت‌های غیرصلح آمیز هسته‌ای'' ایران را افزایش دهد.
مثلث دبی آژانس بین المللی انرژی اتمی انرژی 

  اخبار داغ
  

روند ابتلا به کرونا کاهشی است/ هشدار در خصوص رعایت پروتکل ها در فصل سرما/ فریب روند کاهشی کرونا را نخورید/ رصد شهرها برای تغییر محدودیت ها از دوشنبهمعاون وزیر گفت: نباید فریب خورد که کرونا روند کاهشی داشته و پروتکل ها کنار گذاشته شود، بلکه باید فاصله گذاری، ترددهای غیر ضروری و زدن ماسک را جدی گرفت و از حضور در تجمعات پرهیز کرد.
برنا سرما ماسک 

  

شهید فخری‌زاده در پیشبرد واکسن ایرانی کرونا نقش مهمی داشترئیس دیوان محاسبات گفت: شهید محسن فخری‌زاده علاوه بر تخصص دفاعی و هسته‌ای، در ساخت کیت تشخیص و پیشبرد واکسن ایرانی کرونا هم نقش مهمی داشت.
اعتماد دیوان محاسبات توئیتر هسته ای 

  

کرونا مسری‌تر نشده استبر اساس نتایج یک مطالعه علمی که یک نظریه شایع را کم ارزش می‌کند، جهش‌های ویروس کرونا، آن را مسری‌تر
خبرفوری ژنتیک ویروس درخت 

  

عرضه زمین‌ وزارت دفاع، فردا در بورس کالاوزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در راستای شفاف‌سازی فروش املاک و اراضی خود، فردا نهم آذرماه برای نخستین بار زمینی واقع در شهرستان دماوند-دشت مشاء به مساحت 3623 مترمربع را با قیمت پیشنهادی 130میلیارد ریال به صورت حراج در بورس کالا عرضه خواهد کرد.
ایلنا زمین وزارت دفاع بورس کالا 

  

مراجعه 78 هزار بیمار مشکوک کرونایی به مراکز درمانی شهرداری/ هشدار نسبت به حضور گسترده مردم در سطح شهر طی روزمدیرعامل شرکت شهر سالم با اشاره به مراجعه 78 هزار بیمار مشکوک به کرونا به مراکز درمانی شهرداری گفت: هنوز تست کرونای سریع در اختیار مراکز درمانی شهرداری قرار نگرفته، اما نیاز است که این تست‌ها در اختیار ما نیز قرار گیرد.
ایلنا وزارت بهداشت درمان خبرنگار 

  

مدیر نظارت سازمان نظام پزشکی مشهد از دستگیری فرد مداخله‌گر در امور پزشکی که ادعا می‌کرد با گلاب، بیماران کرونا را درمان می‌کند خبر داد.
صراط درمان مشهد سازمان نظام پزشکی 

  

قیمت سکه و طلا امروز 8 آذر 99 / ادامه شیب کاهشی قیمت‌هاهر قطعه سکه بهار آزادی طرح امامی در بازار آزاد تهران امروز (شنبه) به قیمت 10 میلیون و 850 تومان به فروش رسید.
برنا قیمت سکه و طلا بهار 

  

مسوولان مربوطه پاسخ اقدام جنایت کارانه ترور فخری زاده را می‌دهند/ نباید پس از 15 روز به زندگی عادی برگردیم/ برای واکسن کرونا سفارش های لازم به کشورهای خارجی داده شدهرئیس جمهور گفت: نباید پس از 15 روز به زندگی عادی برگردیم؛ زندگی تا پایان سال و درمان قطعی و تولید واکسن کرونا، عادی نیست.
برنا جنایت رئیس جمهور تولید 

  

رئیس جامعه هتل‌داران کشور با اعلام اسامی هتل‌های آماده پذیرش بیماران کرونایی در هر استان به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: در هر استان یک واحد، کیش و قشم نیز هتل‌هایی را در اختیار بیماران کرونایی قرار می‌دهند.
رویداد۲۴ درمان استاندارد وزارت بهداشت 

  

99/9/9 بورس کالا یک عرضه‌ بزرگ در راه دارد!9 آذر ماه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برای نخستین بار زمینی واقع در شهرستان دماوند- دشت مشاء به مساحت 3623 مترمربع را با قیمت پیشنهادی 130میلیارد ریال به صورت حراج در بورس کالا عرضه خواهد کرد.
گسترش بورس کالا ماه وزارت دفاع 

  

آیا هر تنگی نفس نشان دهنده ابتلا به کرونا است؟سلامت نیوز: شایع ترین علامتی که در بیماران مبتلا به کرونا دیده می شود، تنگی نفس است. با وجود اینکه سرفه های خشک نیز موردی آزاردهنده در بیماران مبتلا است، اما صرف وجود سرفه های خشک را علامت خطرناکی نیست. به گزارش سلامت نیوز به نقل از برنا؛ تنگی نفس، آسم و تنگی نفس های اضطرابی در شرایط مختلف برای افراد بروز می کند...
سلامت‌نیوز تنفس سلامت درمان