ایلنا   |  ورزشی  |  

اوسمار: نباید فوتبالیست را فارغ از هر دین و رنگی میمون صدا کنند

مربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد تقابل حذفی این تیم صحبت کرد.

اوسمار: نباید فوتبالیست را فارغ از هر دین و رنگی میمون صدا کنند

به گزارش ایلنا، اوسمار مربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد تقابل جام حذفی این تیم مقابل هوادار صحبت کرد.

 

* صحبتهای اولیه؟

خیلی خوشحالیم که قهرمان لیگ برتر شدیم. میدانیم که چقدر مهم است برایمان جام حذفی. چیزی که قطعی است بازی فرداست اما هدفمان رسیدن به فینال و کسب جام قهرمانی است. ما چهار  شکست در لیگ برتر داشتیم که یکی برابر هوادار بود و می‌دانیم که آنها تیم خوبی هستند و چقدر این بازی دشوار است. آنها می‌توانند حفظ توپ و حرکات عمقی خوبی داشته باشند. با یک استراتژی مناسب، انرژی خوب و اعتماد به نفس کامل باید وارد زمین شویم تا بازی را ببریم. یک بازی متفاوتی است، چون میتواند 90 یا 120 دقیقه باشد. خیلی دوست داشتم در حضور هواداران بازی کنیم اما متأسفانه این اتفاق نیفتاد. در همچین مواقعی که در پایان بازیها هستیم، باید در مورد تمام جزییات فکر کنیم و ما آماده هستیم.

* حریف مورد علاقه فینال؟

برای ما بازی خودمان اهمیت دارد و اگر از این مرحله صعود کنیم، باید به مصاف تیمی برویم که بازی قبلی را برده.

* بازیکنان یک کارته؟

در واقع ما در 8 هفته پایانی لیگ هم همچین شرایطی داشتیم و خیلی از بازیکنان ریسک داشتند که با دریافت کارت زرد بازی بعدی را از دست بدهند. اما ما فکر می‌کنیم که مهمترین بازی بازی پیش رو است. اگر نیاز باشد کارت زرد بگیرند یا بازی طوری پیش برود که کارت زرد بگیرند، مهم نیست چون گروه خوبی از بازیکنان داریم. ما در این باره هرگز با بازیکنان صحبت نکردیم که کارت نگیرند و سعی کردیم شرایط بازی نرمال باشد.

* توهین نژادپرستی به هموطنش، وینیسیوس؟

این یک موضوع خیلی مهم است. وقتی در رابطه با نژادپرستی صحبت میکنیم دیگر مهم نیست در رابطه با رنگ پوست، مذهب یا هر موضوع دیگری است. خیلی ناراحت‌کننده است، وقتی استادیوم پر است، بازیکنی را که خدمت زیادی به فوتبال کرده، میمون صدا کنند. این اصلا برای فوتبال و انسانیت خوب نیست. فکر می‌کنم زمان مناسب است که فیفا یا فدراسیون فوتبال برزیل تصمیم جدی بگیرند. در این رابطه شاید تقصیر گردن باشگاه والنسیا نباشد اما باید تصمیم قاطع در این باره گرفته شود. شاید یک بازیکنی باتجربه‌تر از او بهتر بتواند خودش را کنترل کند اما کلیت این ماجرا چیز خوبی نیست. شاید یک بچه این را از تلویزیون ببیند و یاد بگیرد. فوتبال برای شادی است و باید از این مسائل دوری کند. این باید تغییر کند، برزیل، ایران، آلمان و... این چیزی است که باید تغییر کند. من به عنوان مربی وقتی سوال میپرسند که نظرم در این باره چیست، پاسخم این است که باید صحبت کنیم و فیفا هم از ما حمایت کند.

* بدون تماشاگر مقابل ساکت الهامی؟

شیوه‌ای را که هوادار فکر میکند، دوست دارم. آنها می‌دانند کجا ضد حمله بزنند و کجا شوت بزنند و تیم خوبی هستند. این خیلی خوب نیست که در استادیوم خالی بازی می‌کنیم چون پرسپولیس هواداران زیادی دارد. نظر من این است که بهتر بود مقابل هواداران بازی کنیم. بهتر بود که بازی در ورزشگاه آزادی برگزار شود که شرایط مناسبی دارد و آنجا می‌توانستند هواداران بیایند. حتی در این ورزشگاه هم هواداران می‌توانستند باشند و بازی را تماشا کنند. من مطمئنم هواداران در کنار ما خواهند بود و شایسته این هستند که در ورزشگاه هم باشند و شایسته خوشحالی برای قهرمانی هستند.

 

 

 

 

انتهای پیام/

ایران فدراسیون فوتبال بازی   اخبار برگزیده
  

خبر نماینده مجلس درباره مذاکرات ایران و آمریکانماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی طی رشته توییتی با اشاره به مذاکرات ایران و آمریکا نوشت: با وجود انجام مذاکراتی در نیویورک توافق قریب‌الوقوعی به دلیل کارشکنی امریکا وجود ندارد.
فردا مجلس شورای اسلامی ایران ایران و آمریکا 

  

توانگر:‌ آمریکا درصدد کشاندن ایران به مذاکرات مستقیم رسمی استنماینده مردم تهران گفت: آمریکا در تلاش برای امتیازگیری هسته‌ای از ایران در ازای آزادسازی دارایی‌های بلوکه شده است که این امر خلاف قانون و مغایر منافع ایران بوده و همچنین دولت آمریکا همچنین درصدد کشاندن ایران به مذاکرات مستقیم رسمی است.
ایلنا ایران تهران هسته ای 

  

آمریکا مانع رفع تبعیض و حل صلح‌آمیز مناقشات استسیدصولت مرتضوی گفت: اقدامات قهری یک‌جانبه ایالات متحده آمریکا و مداخلات خرابکارانه برخی کشورها ناقض اهداف اصول منشور ملل متحد شامل اصل حق حاکمیت ملّی، عدم‌ مداخله، حق تعیین سرنوشت، عدم تبعیض و حل صلح‌آمیز مناقشات است.
ایلنا ایالات متحده آمریکا سوئیس توسعه پایدار 

  

واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از امروز | معوقات حقوق بازنشستگان پرداخت می شود؟معاون اقتصادی سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح کشور(ساتا) توضیحاتی را در مورد نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی و همچنین مولدسازی دارایی‌های ساتا ارائه کرد.
مثلث سازمان تامین اجتماعی تامین اجتماعی کمیسیون اجتماعی مجلس 

  

زمان دقیق واریز سود سهام عدالت اعلام شد| زمان‌بندی و چگونگی واریز سود سهام عدالتزمان دقیق واریز سود سهام عدالت مشخص شد. احتمالاً زمان‌بندی و چگونگی واریز این سود تغییرات مثبتی خواهد داشت.
خانه فوتبال سازمان بورس و اوراق بهادار سود سهام عدالت 

  

زمان اهدای توپ طلای 2023 مشخص شدمجله فرانس فوتبال زمان اهدای توپ طلای 2023 را اعلام کرد.
خانه فوتبال توپ طلا فوتبال ایران خودرو 

  

اصل بدهی واردات گاز از ترکمنستان را تسویه کردیموزیر نفت گفت: تمام بخش اصلی بدهی‌مان بابت واردات گاز که در دوره‌ها و دولت‌های قبل اتفاق افتاده بود را این دولت تسویه کرد.
ایلنا واردات واردات گاز گاز 

  

واکنش سازمان ملل به بازگشایی سفارت ایران در عربستانسخنگوی دبیرکل سازمان ملل از بازگشایی سفارت جمهوری اسلامی ایران در عربستان سعودی استقبال کرد و آن را برای منطقه مفید خواند.
فردا سازمان ملل سازمان همکاری اسلامی ایران 

  

حضور آمریکا و انگلیس در عراق اختلالاتی روی روابط ما با عراقی‌ها ایجاد می‌کند‌/ قدرتمندی ایران به غربی‌ها ثابت کرد که نمی‌توانند در منطقه تاثیرگذار باشندیک عضو کمیسیون انرژی گفت: ما باید با دقت بیشتری در عرصه جهانی حرکت کنیم و از این شرایطی که به وجود آمده است، استفاده کنیم. مطمئنا این روی اقتصاد، تولید نفت و بهبود معیشت در جامعه ما تاثیرگذار خواهد بود.
ایلنا مجلس شورای اسلامی اوکراین تایوان 

  

شرط عجیبی که نکونام را دوباره از استقلال دور کردابتدا باید رضایت آقای ایکس را بگیری شرط باورنکردنی برای حضور نکو در استقلال!
خانه فوتبال ایران خودرو ایران روزنامه ایران 

  

ظریف: انتخاب کردیم آنان را که در پی کاستن از خسارات بودند را «سازشکار» و حتی «خائن» بنامیموزیر امور خارجه پیشین کشورمان با انتشار یادداشتی علت و چرایی استفاده خود از عبارت «خودمان انتخاب کردیم» که چندسال قبل از سوی او مطرح شد و مورد انتقادات فراوان قرار گرفت را تشریح کرد.
مثلث محمدجواد ظریف اینستاگرام ایران 

  

محسن رضایی: نیازمند اجرای طرح‌های دراز مدت در زمینه آب هستیممعاون اقتصادی رئیس جمهور تنش آبی را یکی از مشکلات کشور و بالتبع استان سمنان دانست و گفت: نیازمند اجرای طرح‌های دراز مدت در زمینه آب هستیم.
فردا محسن رضایی رئیس جمهور ایران 

  

نقش سازنده ‎ایران در عرصه بین‌المللی به نفع چندجانبه‌گرایی افزایش خواهد یافتسخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد:نقش سازنده ‎ایران در عرصه بین‌المللی به نفع چندجانبه گرائی افزایش خواهد یافت.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران وزارت خارجه 

  اخبار داغ
  

مقصر سقوط بورس شناسایی شد!ابراهیم نوایی، کارشناس بازار سرمایه، در برنامه بورسان روز جاری، با اشاره به نامه اخیر ایرانخودرو، به بررسی دلایل ریزش بورس امروز پرداخت.
گسترش بورس تهران سرمایه ایران خودرو 

  

اقتصادنیوز: سکه امامی امروز وارد کانال 28 میلیون تومان شد؛ در صورتی که هر کانال قیمتی را به 10 پله مساوی تقسیم کنیم؛ فلز گران بهای داخلی امروز تا پله هفتم کانال 28 میلیون تومان بالا رفت، این قیمت در مقایسه با عصر پنجشنبه بیش از 700 هزار تومان افزایش را نشان می دهد.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

کاهش قیمت خودرو در بازار ادامه دارد/ 1000 خودرو وارداتی در مرحله ترخیصسرپرست وزارت صمت ضمن تاکید بر تداوم کاهش قیمت خودرو در بازار، گفت: طبق گزارشی که ارائه شده، در حال حاضر 1000 دستگاه در مرحله ترخیص است.
برنا قیمت خودرو 

  

مهلت ارسال مقاله برای ویژه‌نامه «اثرات همه‌گیری کرونا» تمدید شد به گزارش خبرگزاری مهر، مهلت ارسال مقاله برای انتشار در ویژه‌نامه فصلنامه علمی-پژوهشی «تحقیقات اطلاع‌رسانی و کتابخانه‌های عمومی» در موضوع «اثرات همه‌گیری کووید -19 در حوزه کتابخانه‌های عمومی» تمدید شد. اندیشمندان، پژوهشگران و صاحب‌نظران علاقه‌مند به مشارکت در این ویژه‌نامه می‌توانند از طریق وب‌سایت نشریه به نشانی https://publij.ir، مقاله‌های خود را تا پایان مرداد 1402 برای این…
مهر وزارت علوم فناوری حوزه 

  

قیمت خودرو همچنان کاهشی خواهد بودسرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت:امسال واردات خودرو خواهیم داشت. در آینده نزدیک حدود هزار دستگاه خودرو از گمرک ترخیص می‌شود.
فردا قیمت ایران خودرو واردات خودرو 

  

شاخص بورس تهران پس از چند هفته سکون بالاخره امروز در حرکتی با افت بیش از 3 درصدی قفل بدون تغییر ماندن را شکست تا پس از هفته‌ها در یک مسیر قرار بگیرد.
اقتصادنیوز بورس تهران شاخص تهران 

  

قیمت سکه دوباره پرواز کرد | قیمت سکه 500 هزار تومان افزایش یافتقیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (‌شنبه، 20 خرداد 1402) در بازار تهران 28 میلیون و 400 هزار تومان معامله شد که نسبت به روز کاری گذشته (پنجشنبه) 500 هزار تومان افزایش قیمت داشت.
فردا قیمت افزایش قیمت تهران 

  

اقتصادنیوز: در روزی که اغلب نمادهای بازار با افت قیمت مواجه بودند، شاخص بورس تهران بیش از 73 هزار واحد سقوط کرد.
اقتصادنیوز بورس تهران شاخص قیمت 

  

سقوط سنگین 73 هزار واحدی شاخص بورس همه را شوکه کردایسنا: بازار سرمایه هفته جدید را با چراغ قرمز آغاز کرد به طوری که شاخص‌ کل این بازار بیش از 73 هزار واحد کاهش یافت.
نامه نیوز شاخص ایران خودرو ایران 

  

شناسایی 35 بیمار جدید کرونا در کشور/ یک بیمار دیگر جان باختمرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از شناسایی 35 بیمار جدید کرونا در کشور خبرداد.
ایلنا روابط عمومی وزارت بهداشت