ایلنا   |  ورزشی  |  

عراق - ازبکستان؛ فینال جاه‌طلبان جام ملت‌های زیر 20 سال آسیا/ دوئل جالب خیداروف و عماد رضا

فینال جام ملت‌های زیر 20 سال آسیا در شرایطی برگزار می‌شود که عراق و ازبکستان بعد از حذف تیم‌های مدعی این رویداد بعد از مرحله گروهی این بار در فینال مقابل هم قرار گرفتند.

عراق - ازبکستان؛ فینال جاه‌طلبان جام ملت‌های زیر 20 سال آسیا/ دوئل جالب خیداروف و عماد رضا

به گزارش ایلنا، از ساعت 17:30 امروز و در رقابت‌های جام ملت‌های فوتبال آسیا، عراق مقابل ازبکستان قرار می‌گیرد. این بازی در ورزشگاه بنیادکار ازبکستان برگزار می‌شود و ازبک‌ها تا اینجای کار از شرایط میزبانی به خوبی بهره گرفتند. 

 عراق که به لقب شیرهای بین النهرین شناخته می‌شود پیش از این با عبور از ایران و ژاپن راهی فینال شد تا نشان بدهد عماد رضا همانطور که در دوران بازی مهاجم فرصت طلبی بود این بار در قامت مربی هم استعداد زیادی دارد. 

به همین بهانه به مرور وضعیت دو تیم پیش از این مسابقه می پردازیم: 

*نقش عماد رضا در نتایج عراق

عماد رضا وقتی 18 ساله بود توانست یکی از بازیکنان کلیدی تیمش در کسب قهرمانی عراقی‌ها باشد. او بعدتر در رده بزرگسالان مهاجم بسیار بزرگی شد و حتی در فوتبال ایران توانست به عنوان آقای گلی برسد. او این بار در رده مربیگری هم استعدادش را نشان داد. عراق هر چه در این جام جلوتر رفت نمایش‌های بهتری به نمایش گذاشت. تنها نقطه لغزش آنها مقابل ازبکستان در مرحله گروهی بود. این شکست هم با توجه به امتیاز میزبانی و استقبال گسترده ازبک‌ها قابل توجیه است. قطعاً شرایط در بازی فینال متفاوت است. عماد رضا پیش از این گفته بود ما برای صعود به جام جهانی به ازبکستان نیامدیم، آمده‌ایم که جشن قهرمانی بگیریم.

*وضعیت عراقی‌ها

عراق در مرحله گروهی با ازبکستان، اندونزی و سوریه همگروه بود. شاگردان عمادرضا در مرحله گروهی با 4 امتیاز و به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به اندونزی در رده دوم قرار گرفتند. این تیم در دیدار اول با نتیجه 2 بر صفر از سد اندونزی عبور کردند در دیدار دوم مقابل ازبک‍‌ها با نتیجه یک بر صفر شکست خوردند. در آخرین دیدار مرحله گروهی خود مقابل سوریه به تساوی یک بر یک رضایت دادند. 

آنها در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه یک بر صفر جوانان ایران را در دقایق پایانی شکست دادند.  سبزپوشان عراقی در حالی که در وقت‌های عادی و اضافه به تساوی دو بر دو رسیدند در ضیافت پنالتی‌ها حکم پیروزی آنها مقابل چشم بادامی‌ها اضافه شد. 

به این ترتیب شاگردان عماد رضا تا کنون از سد 2 تیم بزرگ آسیا عبور کردند و روحیه بسیار خوبی دارند.

*وضعیت ازبکستان

ازبکستان با 7 امتیاز صدرنشین گروه A جام ملت‌های زیر 20 سال آسیا را کسب کرد. آنها در دو مسابقه ابتدایی خود مقابل سوریه و عراق با برد زمین را ترک کردند و مقابل اندونزی متحمل مساوی بدون گل شدند. در مرحله یک چهارم نهایی در وقت‌های عادی و اضافه با استرالیا به تساوی یک بر یک رضایت دادند و در ضیافت پنالتی‌ها با نتیجه 5 بر 4 پیروز شدند. جالب اینکه در نیمه نهایی هم تساوی دیگری کسب کردند و در ضیافت پنالتی‌ها با نتیجه 3 بر یک پیروز شدند و حکم صعود خود به فینال را امضا کردند. 

ازبک‌ها در 3 دیدار پایانی خود نتوانستند در جریان مسابقه برنده شوند. 

* خیداروف متخصص سطوح پایه فوتبال ازبکستان

خیداروف سرمربی کنونی ازبکستان در سال 2018 میلادی توانست فاتح مسابقات زیر 23 سال آسیا در چین شود. بسیاری از بازیکنان آن تیم جز ستارگان و بازیکنان مشهور کشور ازبکستان هستند.

البته این تنها افتخار سرمربی ازبک‌ها نیست و نشان می‌دهد این سرمربی پله پله و با برنامه در رده پایه‌های کشورش پیش رفته است. در همین رابطه سرمربی 61 ساله ازبکستان در سال 2014 تیمش را به مرحله نیمه نهایی زیر 19 سال آسیا رساند و مجوز صعود به جام جهانی زیر 20 سال را کسب کرد. او توانست تیمش را به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی برساند و در نهایت با شکست مقابل ازبکستان حذف شد. 

با اینکه در سطح زیر 20 سال آسیا بازیکنان تحت فشار، استرس یا حضور هواداران عملکرد ضعیف‌تری ارائه می‌کنند اما خیداروف طوری بازیکنانش را پرورش می‌دهد که در شرایط مختلف بدون استرس بازی کنند. نباید فراموش کرد که سرمربی ازبکستان با تعویض‌های طلایی‌اش نتیجه بازی کره را تغییر داد.

انتهای پیام/

عراق ازبکستان فینال   اخبار برگزیده
  

شنانی: نفت مسجد سلیمان را به امان خدا رها کرده‌اند!بازیکن تیم نفت مسجد سلیمان درمورد اتفاقات پس از رویارویی با گل گهر در سیرجان صحبت کرد.
ایلنا نفت مسجد تهران 

  

کنعانی: گفتگوها و مذاکرات از طریق واسطه‌ها ادامه داردهم در خصوص زندانیان و دیگر مسائل گفتگوها و مذاکرات از طریق واسطه‌ها ادامه دارد.
فردا وزارت خارجه دولت دیپلماسی 

  

تداوم تنفس هوای «قابل قبول» در تهرانبراساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، هم‌اکنون (22 اسفند) میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط «قابل قبول» قرار دارد.
ایلنا تنفس تهران پایتخت 

  

زمان و جزئیات قرارداد قلعه نویی با فدراسیون فوتبالاعلام مدت قرارداد سرمربی جدید تیم ملی/ قلعه نویی به دنبال طلسم شکنی
خانه فوتبال وام فوتبال فدراسیون فوتبال 

  

نیکزاد: تامین اجتماعی ملک خصوصی دولت نیستنایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حقوق کسانی که حق بیمه به تامین اجتماعی می‌پردازند باید رعایت شود گفت: تامین اجتماعی ملک خصوصی هیچ کس نیست. ملک خصوصی دولت هم نیست. باید تلاش کنیم کسانی که حق بیمه می‌پردازند برای دریافت خدمات درمانی به مرکز استان و شهرستان نروند و صاحب مرکز درمانی در منطقه خودشان باشند.
فردا علی نیکزاد سازمان تامین اجتماعی تامین اجتماعی 

  

سازوکار تأمین کسری منابع یارانه نقدی مشخص شدنمایندگان مجلس، سازمان ‌برنامه‌و‌بودجه کشور را مکلف کردند در‌صورت کسری منابع یارانه نقدی، منابع را از سایر محل‌ها تأمین و به حساب سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها نزد خزانه‌داری کل کشور واریز نماید.
ایلنا وزارت نفت نفت یارانه 

  

باید گام جدی‌تری برای توسعه روابط ایران و آفریقا برداشته شودوزیر راه و شهرسازی گفت: ایران و آفریقا باید با ارائه خدمات و شناسایی نیازمندی‌های مقابل، گام جدی‌تری در توسعه سرمایه‌گذاری‌ها و تجارت بردارند.
ایلنا ایران ایران و آفریقا فرودگاه 

  

آغاز نشست مهم در AFC برای گرفتن طلب سرخابی هااستارت تاج برای گرفتن طلب ایرانی‌ها از AFC
خانه فوتبال ایران خودرو خودرو فدراسیون فوتبال 

  

بررسی علت تلف شدن «پیروز» در فراکسیون محیط‌زیست مجلسجلسه فراکسیون محیط زیست مجلس برای مرگ یوز ایرانی امروز برگزار می‌شود.
ایلنا فراکسیون محیط زیست محیط زیست مجلس شورای اسلامی 

  

مجوز مجلس به دولت برای تامین مالی طرح های نیروگاه های برق اتمی از طریق فاینانسنمایندگان مجلس به دولت مجوز دادند از طریق فاینانس طرح های نیروگاه های برق اتمی را تامین مالی کند.
ایلنا مجلس شورای اسلامی دولت مالیات 

  

قالیباف: تنها دو شهر درگیر مسمومیت دانش‌آموزی هستند /جلسه ویژه ظهر امروز با وزیر بهداشترئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که دو شهر قم و بروجرد درگیر مسمومیت دانش‌آموزی شدند تاکید کرد که امروز جلسه‌ای با حضور وزیر بهداشت و کمیسیون در خصوص این موضوع در مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.
فردا مسمومیت مجلس شورای اسلامی قم 

  

هر کشوری علیه امنیت ما با رژیم صهیونیستی همکاری کند، هزینه‌اش را خواهد پرداختفرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء(ص) تاکید کرد: هر کشوری که با رژیم صهیونیستی برای تهدید امنیت ملی ایران همکاری کند، هزینه اقدامات خود را خواهد پرداخت.
مثلث رزمایش بازی بانک 

  

فیلم گل سوم پرسپولیس به نفت با بازگشت مهدی عبدیگل سوم پرسپولیس به نفت مسجدسلیمان توسط عبدی در دقیقه 89
خانه فوتبال پرسپولیس نفت 

  

سرلشکر سلامی: صهیونیست‌ها در پی ناامنی در عراق و ایران هستنددر دیدار فرمانده کل سپاه پاسداران و وزیر دفاع عراق بر توسعه همکاری‌های دفاعی، نظامی و امنیتی دو کشور و تبادل تجارب و دستاوردها برای ادامه مبارزه با تروریسم و تهدیدات قدرت‌های فرامنطقه‌ای تاکید شد.
فردا جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی حسین سلامی 

  اخبار داغ
  

متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 24 نفر از بیماران کووید19 در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به 145 هزار و 196 رسید.
اقتصادنیوز 

  

زمان اعلام جدید قیمت خودروها در سال 1402نایب رئیس شورای رقابت از اعلام قیمت فروش کارخانه‌ای خودروها در نیمه دوم فروردین سال آینده خبر داد و تاکید کرد که در سال جدید بازار خودرو آرامش خواهد داشت و قیمت‌های بازار به تعادل می‌رسد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت واردات خودرو 

  

برخی از افراد عنوان کرده اند که در روز ابتدایی سال جدید، قیمت فروش سکه در بازار آزاد بالای 31 میلیون تومان بود.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

اقتصادنیوز: در اولین روز معاملاتی بورس تهران در سال 1402 شاخص کل تا یک قدمی سطح 2 میلیون واحد صعود کرد.
اقتصادنیوز بورس تهران فولاد تهران 

  

شاخص کل بورس در یک قدمی 2 میلیون واحد قرار گرفتامروز شاخص کل بورس با رشد 37 هزار و 870 واحدی در تراز یک میلیون و 998 هزار و 326 واحدی ایستاد.
صراط شاخص بورس تهران خودرو 

  

افزایش 58 درصدی مراجعات اورژانسی به مراکز درمانی/ شاهد موج هشتم کرونا در کشور هستیموزیر بهداشت با بیان این که از ابتدای سال تاکنون مراجعه به اورژانس مراکز درمانی 58 درصد و اعمال جراحی اورژانسی 8 درصد افزایش داشته است؛ در عین حال گفت: موج هشتم ویروس کرونا باعث افزایش مراجعه به مراکز درمانی شده است و مهمترین مسأله برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری تزریق واکسن است.
صراط استان مازندران درمان بالگرد 

  

نماد آسیاتک در اوایل اردیبهشت ماه سال گذشته عرضه اولیه شد و توانست بازدهی بیش از 130 درصدی را به سهامداران بدهد.
اقتصادنیوز ماه 

  

موج هشتم کرونا جان دوباره گرفتبرای اطلاع از جزئیات موج هشتم کرونا با ما در ادامه همراه باشید.
۵۵ آنلاین ویروس اورژانس جراحی 

  

8 شهر خوزستان در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفتند به گزارش خبرنگار مهر، طبق آخرین وضعیت رنگ‌بندی کرونا در کشور شهرهای اهواز، کارون، رامهرمز، امیدیه، لالی، اندیکا، باغملک و بهبهان در وضعیت زرد کرونایی هستند. همچنین افراد دارای علائمی نظیر سرفه، گلودرد و آبریزش بینی باید از حضور در جمع خودداری کنند و به مدت پنج روز از منزل خارج نشوند تا بیماری کرونا به دیگران سرایت نکند. استفاده از ماسک در اماکن عمومی و سربسته و دید و بازدیدهای…
مهر خبرنگار رنگ اهواز 

  

2 شهرستان خراسان رضوی در وضعیت نارنجی کرونایی قرار گرفتند به گزارش خبرگزاری مهر، محمد پهلوان کاشی اظهار کرد: براساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، 2 شهرستان خراسان رضوی شامل قوچان و کوهسرخ در وضعیت نارنجی کرونایی قرار گرفته است. رئیس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: در 26 اسفندماه امسال هیچیک از شهرستان‌های استان خراسان رضوی در وضعیت نارنجی کرونایی قرار نداشتند که با…
مهر استان خراسان رضوی درمان وزارت بهداشت 

  

قیمت دلار در بازار مبادله ارز 5 فروردین 1402 + جدولبر اساس معاملات بازار مبادله ارز و طلای ایران امروز شنبه 5 فروردین 1402 قیمت هر دلار 40 هزار و 200 تومان و قیمت حواله دلار 36 هزار و 600 تومان کشف شد.
نامه نیوز قیمت دلار ارز 

  

قیمت دلار در بازار مبادله ارز، امروز 5 فروردین 1402 + جدولبر اساس معاملات بازار مبادله ارز و طلای ایران امروز شنبه 5 فروردین 1402 قیمت هر دلار 40 هزار و 200 تومان و قیمت حواله دلار 36 هزار و 600 تومان کشف شد.
فردا قیمت دلار ایران خودرو 

  

موج هشتم کرونا هم آمد / علامت های جدید چیست؟​وزیر بهداشت با بیان این که از ابتدای سال تاکنون مراجعه به اورژانس مراکز درمانی 58 درصد و اعمال جراحی اورژانسی 8 درصد افزایش داشته است؛ در عین حال گفت: موج هشتم ویروس کرونا باعث افزایش مراجعه به مراکز درمانی شده است و مهمترین مسأله برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری تزریق واکسن است.
گسترش بالگرد بانک استان مازندران 

  

خبر مهم از آینده دلار / پیش بینی عجیب قیمت دلارحسین عبده تبریزی در گفتگویی با ویژه‌نامه 1402به پشت پرده افزایش قیمت دلار اشاره کرده و می‌گوید: در 15 سال‌ اخیر، تحریم و«سیاست»، نقش عمده‌ای بر فروش نفت، درآمدهای ارزی و تورم و قیمت ارز داشته است.
نامه نیوز دلار قیمت ارز قیمت