فردا   |  اقتصادی  |  

5 نکته مراقبت از پوست بعد از حمام

حمام کردن همیشه یکی از کارهای لذت بخشی است که ما انجام می دهیم. با یک دوش تمام خستگی و تنش های روزانه از بدن ما دور می شود. پوست بدن ما بعد از حمام دچار چین و چروک می شود و نیاز به آب رسانی و مراقبت دارد. داشتن یک روتین مشخص پوستی کمک می کند تا هم از حمام کردن خود لذت ببرید هم پوستی شفاف و زیبا داشته باشید. ما در ادامه به چند نکته مراقبتی پس از حمام می پردازیم. پس با ما همراه…

5 نکته مراقبت از پوست بعد از حمام

حمام کردن همیشه یکی از کارهای لذت بخشی است که ما انجام می دهیم. با یک دوش تمام خستگی و تنش های روزانه از بدن ما دور می شود. پوست بدن ما بعد از حمام دچار چین و چروک می شود و نیاز به آب رسانی و مراقبت دارد. داشتن یک روتین مشخص پوستی کمک می کند تا هم از حمام کردن خود لذت ببرید هم پوستی شفاف و زیبا داشته باشید.  ما در ادامه به چند نکته مراقبتی پس از حمام می پردازیم. پس با ما همراه شوید.

استفاده از مرطوب کننده

پس از حمام شما باید از مرطوب کننده برای کل بدن خود استفاده کنید. زیرا مرطوب کننده از خشکی بیشتر پوست شما جلوگیری کرده و رطوبت موجود پوست را حفظ می کند. البته باید دقت کنید که مرطوب کننده تنها برای دست و صورت نیست و بهتر است که از آن برای پوست بدن هم استفاده کنید. استفاده از مرطوب کننده رطوبت پوست را در داخل آن حفظ کرده و از خشکی پوست جلوگیری می کند. علاوه بر این استفاده از مرطوب کننده موجب افزایش جریان خون در پوست شما می شود. برای این کار برندهای مختلفی در ارتباط با مرطوب کننده وجود دارند که یکی از آنها برند کامان است. کامان در کنار فروش محصولات خود در سایت این شرکت، دارای  نمایندگی مختلفی است که به صورت حضوری نیز می توانید اقدام به خرید از لیست محصولات کامان کنید. قیمت محصولات این برند نیز در مقایسه با برندهای خارجی مناسب بوده و کیفیت قابل قبولی دارد. کامان برای انواع پوست دارای محصول به خصوصی است.

استفاده از سرم پوست

سرم پوستی نیز مانند مرطوب کننده پوست است. سرم ها برای سلامت پوست ضروری هستند و رطوبت پوست را در طول روز  حفظ می کنند. شما  با استفاده از سرم پوست آن را هیدراته می کنید و پوست شما دچار خشکی نمی شود.

پس از هر بار  استحمام به دلیل گرما و بخار آب منافذ پوست باز می شوند و اگر این منافذ باز بمانند، آلودگی، گرد و غبار و غیره وارد پوست می شوند. خود این موضوع نیز  سبب جوش سر سیاه و جوش های دیگر می شود. برای جلوگیری از ایجاد چنین موضوعی، بهتر است در روتین پوست بعد حمام از سرم پوست استفاده کنید. سرم ها منافذ پوست باز را می بندند و پوست را هیدراته و آب رسانی می کنند. بسیاری از سرم ها خواص دیگری نیز مانند خواص بسیاری از گیاهان را نیز دارند.

ماساژ روغنی

روغن تراپی یا روغن درمانی نیز بعد از دوش گرفتن کمک می کند تا ترک های پوستی به خصوص بر روی پاها ایجاد نشود. شما می توانید با استفاده از روغن گرم کل بدن خود را ماساژ دهید. روغن هایی مانند روغن زیتون جذب پوست شده و می توانند بیماری ها را نیز دور کنند. شما می توانید از این روغن ها بر روی لب ها نیز استفاده کنید و آنها را نرم و زیباتر کنید. بسیاری از انواع کرم و نرم کننده لب دارای این روغن های طبیعی هستند. انواع بالم لب با قیمت متنوع کمک می‌کند تا لب های شما نیز پس از استحمام به خوبی مرطوب شود. بسیاری از نرم کننده های لب ضد آفتاب نیز داشته و برای بیرون از خانه نیز مناسب هستند.

توجه به پوست سر

پوست سر هم جزئی از بدن ما است ولی به اندازه پوست بقیه بدن به آن توجه نمی شود. همه ما باید مراقب پوست سر خود نیز باشیم و به آن دقت کنیم. بعد از حمام از یک حالت دهنده مو(کاندیشنر) استفاده کنید و آن را به موهای خود بمالید و سپس به آرامی موهای خود را شانه کنید. با این کار ، این ماده به درون پوست سر ما رفته  و آن را مرطوب می کند. با این کار پوست سر ما از خشکی و پوسته پوسته شدن دور می ماند؛ همچنین نرم کننده مانع از بروز شوره سر نیز می شود. توجه به پوست سر می تواند باعث زیبایی و درخشندگی چهره و موهای شما پس از استحمام شود.

توجه به پوست گردن

پوست گردن هم مانند پوست صورت حساس است و نیاز به مراقبت پس از استحمام دارد. برای جلوگیری از خشک شدن این قسمت بهتر است از یک حوله نرم و لطیف برای آن استفاده کنید. مراقب باشید که دچار چوش و حساسیت نشود و در صورت خشکی دچار چروک و لک و جوش نشود. معمولا گردن ما ذخیره خون خوبی نداشته و پوست حساس و نازکی دارد. اگر پوست گردن شما دچار آسیب شود این آسیب تا مدت ها باقی می ماند. پس از نرم کننده و مرطوب کننده پس از استحمام استفاده کنید. بهتر است بعد از جذب نرم کننده، روی پوست گردن و سینه را با کمک کرم ضد آفتاب به صورت پوشش دهید. با این کار تحریک پذیری آن را کاهش می‌دهید.

نویسنده: وحیده امینی

پوست زیبایی نویسنده   اخبار برگزیده
  

درخواست رئیسی جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمترئیس مجلس شورای اسلامی از درخواست رئیس جمهور جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمت خبر داد و گفت: با توجه به اینکه طرح استیضاح در راستای اصلاح امور و پیشرفت کار است، بهتر است این فرصت را برای اصلاح اصولی ساختار به دولت بدهیم.
مثلث وزارت نیرو رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی 

  

طرح اصلاح قانون کاهش مجازات حبس تعزیری با فوریت بررسی می‌شودنمایندگان مجلس با بررسی یک فوریتی طرح الحاق یک ماده به قانون کاهش مجازات حبس تعزیری موافقت کردند.
ایلنا قانون بازداشت مجلس شورای اسلامی 

  

مربی پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شدیک پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شد
خانه فوتبال خودرو نساجی فوتبال 

  

تاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادندتاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادند. صحبت‌های انتقادی کارگردان «برادران لیلا» درباره تحریم‌ها در جشنواره مونیخ: یک فاجعه رخ داده و همچنان هم ادامه دارد.
مستقل‌آنلاین خودکشی معتاد مسکن 

  

واریز یارانه نقدی جدید در دولت رئیسی/ کالابرگ چه زمانی توزیع می‌شود؟جانشین معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: قرار است یارانه نقدی در قالب یک پلتفرم و بستر، به کالابرگ تبدیل شود و مردم با مراجعه به فروشگاه‌ها بتوانند کالاها را خریداری کنند که خوشبختانه کارهای آن تا حد خوبی پیش رفته است.
فردا یارانه نقدینگی دولت 

  

لزوم ارائه گزارش سفرهای خارجی شهرداری به شورارئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا طی تذکری خواهان ارائه گزارش سفرهای خارجی شهرداری به این کمیسیون شد.
ایلنا شهرداری تهران جوانان مرگ 

  

چرا باید با غرب خبیث مذاکره کنیم وقتی از تحریم و مشکلات اقتصادی عبور کردیم؟بر چالش تحریم غلبه کرده و در حال خروج تدریجی از رکود اقتصادی هستیم. سؤال اساسی که مطرح می‌شود این است که با این ‌حال چه نیازی به مذاکره با غرب خبیث و جنایتکار است؟
مستقل‌آنلاین بانک جمهوری اسلامی ایران روزنامه 

  

نامهٔ جبههٔ اصلاحات ایران به ابراهیم رئیسیاکنون به‌هر تقدیر این وظیفه و انتظار متوجه دولت جنابعالی است تا با کسب اختیارات لازم، هر چه سریع‌تر موضوع مذاکرات هسته‌ای کشور را با شجاعت و بر اساس تامین منافع ملی کشور به نتیجه برسانید.
مستقل‌آنلاین ایران جمهوری اسلامی ایران اقتصاد ایران 

  

اعلام آمادگی فرانسه برای توافق با ایران در وینوزارت خارجه فرانسه در بیانیه‌ای با اشاره به سفر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران تصریح کرد که برای به نتیجه رساندن برجام آمادگی دارند.
مثلث فرانسه بانک صادرات بانک 

  

رونمایی از مربی جدید تراکتورسازیسرمربی جدید تراکتور دستیار خود را روسیه می آورد.
ایلنا تراکتورسازی ایران روسیه 

  

افزایش وام ضروری بازنشستگان به 15 میلیون تومانبازنشستگان کشوری منتظر دریافت وام 15 میلیون تومانی از تیرماه هستند.
ایلنا وام بازنشستگی خبرنگار 

  

فرصت احیای مذاکراتسفر بورل به تهران و تحرکات اخیر در روند مذاکرات برجامی با تحلیل‌های مختلفی همراه شده، مثلا «فرهیختگان» نوشته: اگر بخواهد توافقی اتفاق بیفتد، حداکثر تا نیمه‌ شهریور فرصت باقی است.
فردا سفر تهران روزنامه 

  

رئیس قوه قضاییه، نورانی و معتقد استمن رئیس نورانی قوه قضاییه فعلی را از 50 سال قبل و از دوره نوجوانی می‌شناسم و هم نسبت به خانواده و هم به خودشان شناخت دارم.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور قوه قضاییه تجاوز 

  

رئیسی: مردم اروپا هم از کوپن استفاده می کنندبرخی از کشور‌های اروپایی نیز به دلیل گرانی کالا‌های اساسی روش تخصیص کوپن را برای توزیع کالا در پیش گرفتند و برخی کالا‌ها را بدین شکل در کشورشان توزیع می‌کنند.
مستقل‌آنلاین گرانی اوکراین دختران 

  

مصوبه مجلس نقض قانون اساسی جمهوری اسلامی استدکتر گرجی می‌گوید: مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی به معنای دقیق کلمه نقض حق دادخواهی شهروندان و بنیان‌های قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است.
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون 

  اخبار داغ
  

شناسایی 717 بیمار جدید و فوت 6 بیمار کروناییاز دیروز تا امروز 12 تیرماه 1401 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 717 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی و 104 نفر از آنها بستری شدند.
ایلنا وزارت بهداشت 

  

افزایش آمار فوتی های کرونا/ 717 بیمار جدید کووید19 در کشور شناسایی شدندمتاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 6 بیمار مبتلا به کووید19 در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به 141 هزار و 396 نفر رسید.
برنا 

  

بورس به تعادل رسید /رشد سهام پالایشی‌ و سیمانیاقتصادنیوز: در روزی که شاخص‌های بورس تهران رشد کردند، قیمت سهام اغلب نمادهای دو گروه «پالایشی» و «سیمانی» رشد کرد و سبزترین گروه‌های بازار بودند.
اقتصادنیوز بورس تهران سهام شاخص 

  

قیمت دلار ریزش کرد /اصلاح قیمت طلا و سکهاقتصادنیوز : بازار ارز و طلا امروز یکشنبه 12 تیر ماه شاهد ریزش قیمت دلار و اصلاح شدن قیمت سکه و طلا بود .
اقتصادنیوز قیمت دلار سکه و طلا 

  

بورس دوباره سبزپوش شدشاخص کل بورس تهران که دومین روز هفته (یکشنبه، 12 تیر ماه) را با افت آغاز کرده بود با بهبود تقاضا مثبت شد و در پایان معاملات امروز با یک هزار و 346 ‌واحد افزایش، در ارتفاع یک ‌میلیون و 502‌ هزار واحدی قرار گرفت.
گسترش بورس تهران شاخص تهران 

  

رشد 1346 واحدی شاخص بورس تهرانشاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با رشد 1346 واحدی همراه شد
برنا شاخص بورس تهران تهران 

  

رشد چشم گیر قیمت دلار در دومین روز هفته | دلار امروز 12 تیر چند؟بانک مرکزی قیمت جدید خرید و فروش دلار، یورو و دیگر ارزها را در صرافی های تحت نظارت خود را در تاریخ یکشنبه 12 تیرماه 1401 اعلام کرد.
خودروتک رشد اقتصادی قیمت بیت کوین قیمت 

  

افت قیمت خودرو در بازار/ پژوپارس 372 میلیون تومان شدقیمت برخی از خودروها، امروز در بازار آزاد نسبت به آخرین معاملات دیروز با کاهش همراه بوده است.
اقتصادنیوز قیمت خودرو 

  

بورس بازان بخوانند: رقیب جدید برای بازار بورسبا وجود چشم انداز مثبتی که بورس دارد، اما روند معاملات در این بازار به گونه ای نیست که سرمایه گذاران ترغیب به ادامه حضور در آن شوند و هر روز شاهد خروج بخشی از سرمایه حقیقی ها از بازار هستیم.
نامه نیوز بورس تهران خودرو درآمد 

  

نخستین عرضه املاک در بورس کالا در 1401بورس کالای ایران اعلام کرده که ملک تجاری متعلق به بانک ملت در بازار فرعی پذیرش شده است که نخستین عرضه املاک در سال جاری در بورس کالا است.
اقتصادنیوز بورس کالا ایران بانک ملت 

  

قیمت سکه, نیم سکه و قیمت دلار متشکل یکشنبه 12 تیر 1401اقتصادنیوز: در بازار امروز قیمت سکه کاهش یافت و قیمت دلار متشکل اندکی رشد را تجربه کرد. .
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

قیمت دلار در صرافی اعلام شد / 12 تیرقیمت دلار در صرافی ملی امروز اعلام شد.
گسترش قیمت دلار دلار آمریکا