تسنیم   |  سیاسی  |  

طهرانچی: دانشگاه آزاد اسلامی پایه‌گذار اشتغال دانش بنیان کشور می‌شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم روز دانشجو گفت: هدف دانشگاه آزاد پایه‌گذاری اشتغال دانش‌بنیان در کشور است.

طهرانچی: دانشگاه آزاد اسلامی پایه‌گذار اشتغال دانش بنیان کشور می‌شود

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم ، محمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاداسلامی، در مراسم گرامیداشت روز دانشجو که در مجتمع ولیعصر واحد تهران جنوب دانشگاه آزاد برگزار شد، طی سخنانی  با اشاره به اردوهای جهادی دانشجوبی اظهار داشت: در اوایل انقلاب، جهاد سازندگی تاسیس شد. متاسفانه این بخش از بین رفت و دیگر کسی سراغش را نگرفت، تا اینکه خوشبختانه اردوهای جهادی پدید آمد.

رئیس دانشگاه آزاد آزاد اسلامی با بیان اینکه  هر دانشجو باید یک بار در اردوی جهادی شرکت کند تا محرومیت را درک کند، گفت: دانشگاه آزاد، یک دانشگاه اجتماعی است و تاکنون در ساماندهی مشکلات اجتماعی به پایش  پایان نامه‌ها و موضوع حاشیه شهر توجه ویژه‌ای داشته است.

توضیحات طهرانچی درباره پذیرفته‌شدگان رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه هدف دانشگاه آزاد این است که  پایه‌گذار اشتغال دانش بنیان در کشور باشد، گفت: ما  می‌خواهیم جوان امروز، امیدوار به آینده باشد. در این مسیر نیز  اقدامات خوبی انجام شده است.

طهرانچی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره روحیه استکبارستیزی دانشجویان گفت: 16 آذر سال 1332 اولین پاسخ دانشجویان به سلطه آمریکا بود.

وی با اشاره به نفوذ کشورهای استعمارگر در مرکز تصمیم‌سازی دانشگاه‌ها پیش از پیروزی انقلاب گفت: مستشاران خارجی در زمان پهلوی باید موضوع تاسیس دانشگاه را بررسی می‌کردند، کسانی که از موسس دانشگاه بی‌سوادتر بودند. بنابراین امور کشور پیش از انقلاب اسلامی در دست آمریکایی‌ها بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: پیش از انقلاب  دانشگاه تنها جنبه آموزشی داشت و این دانشجویان بودند که پاسداشت فرهنگی را به دانشگاه هدیه دادند. دانشجو، ریل‌گذار فرهنگ دانشجویی است و دشمنان در تلاش‌اند تا این این ریل گذاری را منحرف کنند. 

در ابتدا این مسیر برخی نمایندگان کارگروه‌های دانشجویی به سخنرانی پرداختند. 

محمد کریمی، نماینده اردوهای جهادی دانشگاه آزاد گزارشی از اقدامات گروه های جهادی دانشگاه آزاد ارائه داد. وی با بیان مشکلات مردم مناطق محروم و کم برخوردار از طهرانچی درخواست کرد که توجه مادی و معنوی بیشتری به فعالیت نیروهای جهادی دانشگاه آزاد در مناطق محروم کشور داشته باشد.

ابراهیمی، نماینده کانون‌های دانشجویی، نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های این کانون‌ها، از زندگی مرفه برخی مسئولان اجرایی کشور  و فاصله گرفتن آنها از بدنه جامعه انتقاد کرد.

انتهای پیام/

دانشگاه آزاد اشتغال دانشجو   اخبار برگزیده
  

​قیمت روغن موتور داخلی و خارجی سر به فلک کشید! +جزئیات​اقتصاد نیوز:شاید اگر در هفته‌های اخیر برای تعویض روغن موتور مراجعه کرده باشید متوجه یک موضوع عجیب شده باشید که یا به طور کلی بعضی از برندهای ایرانی و خارجی وجود ندارند و خبری از محصولاتشان نیست و یا اینکه حداقل با 50 درصد قیمت بالاتر نسبت به قبل به فروش می‌رسند که طبیعتا هزینه‌هایتان را به شدت بالا برده است.
اقتصادنیوز قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

افزایش حقوق معلمان جدید به کجا رسید؟رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی از مذاکره با رئیس سازمان اداری و استخدامی برای افزایش حقوق دانشجومعلمان خبر داد که او هم معتقد بود حداقل حقوق دانشجومعلمان یک‌میلیون و 563هزار تومان است.
خودروتک رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی سازمان امور اداری و استخدامی 

  

پاسخ صریح به فرستادگان امریکا برای مذاکرهایران پاسخ خود به سفرهای پیدا و پنهان مقام‌های کشورهای مختلف برای کاهش تنش‌ بین واشنگتن و تهران را اعلام کرد.
مثلث ایران روزنامه ایران دونالد ترامپ 

  

راغفر اظهار داشت: در این سی سال اخیر هر موقع اقتصاد ایران با بحران روبه‌رو شد، بانک جهانی و صندوق بین المللی پول اطلاعیه داده‌اند که اقتصاد ایران در مسیر صحیح و سالمی است یا این نهادها همیشه از افراد خود در در درون سیستم حمایت کرده‌اند. بطوریکه در زمان آقای احمدی نژاد رییس بانک جهانی گفته بود الگوی ایران در موضوع یارانه‌ها را باید جهانی کرد یعنی وقاحت در حد اعلا.
نامه نیوز حسین راغفر دلار اتاق بازرگانی 

  

کاهش قیمت خودرو ادامه داردعضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است کاهش قیمت ارز در روزهای اخیر و برخورد با دلالان فضای مجازی باعث کاهش قیمت خودرو شد.
خودروتک قیمت ارز قیمت خودرو 

  

رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی گفت که گمان نمی‌کند ایران خواستار جنگ باشد و آنها قطعا خواستار جنگ با آمریکا نیستند.
نامه نیوز دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

جزییات جدید از تلاش چند کشور برای میانجیگری میان ایران و آمریکا/ بن علوی توضیح دادوزیر خارجه عمان بر تلاش با طرف‌های دیگر برای آرام‌سازی تنش در منطقه میان آمریکا و ایران تاکید کرد.
مثلث ایران ایران و آمریکا رئیس جمهور 

  

بیانیه مهم روس ها درباره ایرانوزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که افزایش غنی سازی توسط تهران، نقض توافقنامه هسته ای محسوب نمی شود.
مثلث روسیه ایران غنی سازی 

  

رقیب حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 گفت: باید انصاف به خرج داد، آقای روحانی در اداره کشور دچار گرفتاری های زیادی شده است. او از پس اداره کشور در حوزه اقتصاد، تولید و توزیع بر نمی آید. دولت معارض هایی دارد که برخی شان از دولت قوی تر هستند. یعنی دولت نمی تواند هزینه ها را تأمین و با قاچاق مبارزه کند و حرفش را به کرسی بنشاند.
نامه نیوز محمد غرضی حسن روحانی پتروشیمی 

  

پیشنهاد حذف همیشگی قیمت خودرو از سایت های خرید و فروشرئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با تاکید بر اینکه لزومی برای درج قیمت‌ خودروها در سایت‌های خرید و فروش اینترنتی وجود ندارد، گفت: افزایش قیمت‌ها در پی درج قیمت‌های ساختگی در بازارهای خرید و فروش مجازی خودرو در شرایطی اتفاق می‌افتد که خرید و فروش در بازار خودرو کم است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  اخبار داغ
  

فصل برای لیونل مسی و بارسا به بدترین شکل ممکن تمام شد.
ورزش۳ لیونل مسی بازی عکس 

  

جزییات تازه از 264 فقره ثبت سفارش جعلی خودرو/دستور تعیین ارزش فوری خودروهای وارده با ثبت سفارش فاقد اعتبار +سندمدیرکل جرائم سازمان یافته گمرک ایران در بخشنامه‌ای به گمرکات اجرایی، خواستار تعیین ارزش فوری خودروهای وارداتی با ثبت سفارش فاقد اصالت شد.
تسنیم خودرو گمرک ایران 

  

بازار گوشی تلفن همراه در چند ماه گذشته با تنش‌های بسیاری همراه بوده که یکی از عوامل آن افزایش نرخ ارز و سامانه رجیستری بوده، با این حال باید دید گوشی موبایل در روزهای آینده ارزان می‌شود یا خیر؟
نامه نیوز موبایل تلفن تلفن همراه 

  

بارسا و والنسیا از ساعت 23.30 در بنیتو ویامارین به مصاف هم رفته اند.
ورزش۳ لیورپول ورزش بازی 

  

اصل 59 قانون اساسی، بن‌بست‌شکن است/ فشار به دولت خیانت به تاریخ و ملت ایران است/ پیروز میدان مبارزه با آمریکا هستیمرئیس‌جمهور وحدت فکر و اعتماد به یکدیگر را از ملزومات اصلی پیروزی در جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران اسلامی دانست و با تاکید بر اینکه قطعا از رنج و مشکلات مردم خبر دارم و تمام تلاش دولت جلوگیری از سخت تر شدن زندگی مردم است، از رسانه های همگانی خواست برای امید آفرینی به مردم و خنثی سازی تبلیغات دشمنان، اقدامات و دستاوردهای دولت را برای مردم بازگو کنند.
ایلنا قانون کالاهای اساسی انتخابات ریاست جمهوری 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ رفت‌وبرگشت قیمت‌ها و نوسانگیری کوتاه‌بُرداقتصادنیوز: امروز شنبه 4 خرداد 1398 بازار طلا و ارز با رفت و برگشت قیمت‌ها مواجه شد و نهایتاً تا عصر نرخ‌ها رشد اندکی را نسبت به نرخ‌های انتهای هفته گذشته ثبت کرد. امروز صرافی ملی نرخ خرید و فروش دلار و یورو را در دو مرحله مجموعاً 80 تومان پایین آورد و نرخ رسمی دلار را زیر مرز 14 هزار تومان برد...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز سکه و طلا یورو 

  

وضع ارزش‌های اسلامی در ادارات؛ از نحوه پوشش تا محرومیت‌های اجتماعی به گزارش خبرنگار خبرگزارى خانه ملتجلسه امروز (شنبه، 4خرداد ماه) کمیسیون فرهنگی مجلس با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف اجرایی در خصوص بحث و بررسی پیرامون وضعیت ارزش‌های اسلامی در دستگاه‌های اداری تشکیل شد. سالک: عدم باور برخی از وزرا و مسئولان به قانون حجاب و عفاف در این جلسه احمد سالک کاشانی رئیس کمیته حجاب و عفاف کمیسیون فرهنگی مجلس موضوع امر به معروف و نهی از منکر را دارای 12…
خانه‌ملت مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی