ایلنا   |  فرهنگی  |  

پایین‌آمدن کیفیت سریال‌ها تقصیر مدیران تلویزیون است/نمی‌دانم تلویزیون پول خود را هزینه چه چیزی می‌کند/ مسئله خودی و ناخودی باید تمام شود

نشست خبری عوامل مجموعه تلویزیونی دلدار عصر امروز برگزار شد.

پایین‌آمدن کیفیت سریال‌ها تقصیر مدیران تلویزیون است/نمی‌دانم تلویزیون پول خود را هزینه چه چیزی می‌کند/ مسئله خودی و ناخودی باید تمام شود

نشست خبری عوامل مجموعه تلویزیونی دلدار عصر امروز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست خبری عوامل مجموعه تلویزیونی دلدار با حضور نوید محمودی تهیه‌کننده، آزیتا ایرایی نویسنده، نیما رییسی، علیرضا آرام، بهزاد فراهانی، سوگل خلیف، مهران نائل، حسام محمودی و شادی مختاری (بازیگران) در سالن اداره کل روابط عمومی سازمان صداوسیما برگزار شد.

نوید محمودی تهیه کننده ابتدای این نشست گفت: یکی از مهمترین چیزهایی که در کار هنری شما مهم است این بوده که ببینید مخاطبان با کار شما چه برخوردی می‌کند چراکه دلیل ساخت شدن سریال در تلویزیون یا هر مدیوم دیگری تماشا شدن توسط مردم است و ما به‌زعم نظرسنجی سازمان صداوسیما بین سریال ماه‌رمضان از طیف بیننده دوم شده‌ایم که برای ما خیلی جذاب و با اهمیت است چراکه سریال شبکه سه که در بین سریال‌ها اول شده دلیل‌های متفاوتی دارد.شبکه سه، شبکه جوان بوده و فرم برنامه‌ها در آن متفاوت است. همچنین همه فوتبال‌ها از این شبکه روی آنتن می‌رود به همین دلیل بیشترین مخاطب را دارد. با این تفاسیر سریال دلدار پر  مخاطب در شبکه دو طی این سال‌ها بوده و این حاصل تلاش همه تیم است.

همچنین بهزاد فراهانی نیز در این نشست گفت: در این جمع من قدیمی‌ترین کارمند صداوسیما هستم و به همان اندازه از آن دلخورم. میدان کار در تلویزیون کمی تضعیف شده و وقتی کاری به روابط مردم می‌پردازد، مردم همان را می‌بینند. دلدار از همین مدل بوده و متاسفانه این مدل کارها در تلویزیون کم بوده و سطح سریال‌ها پایین آمده است. مسئله خودی و ناخودی باید تمام شود و درام‌نویسان خوب از خانه خود بیرون بیایند و به نوشتن کارهای تازه بیایند.

 وی در ادامه به بیان یک خاطره از زمان پخش سریال پرداخت و گفت: زمانی که من در سریال هنوز رضایت نداده بودم که آرش بیرون بیاید از لرستان با من تماسی گرفته شد که خیلی از آن لذت بردم. فردی گفت حاج‌قاسم اگر آرش را نبخشید با یک برنو دست دوم به تهران می‌آیم و حساب‌تان را خواهیم رسید. به نوعی این موضوع برایم خیلی جذاب بوده و از اینکه سریال دیده می‌شود لذت زیادی بردم.

آزیتا ایرایی هم در ادامه این نشست گفت: نگارش فیلمنامه این اثر 8 تا 9 ماه زمان برده و این کار یکی از بهترین تجربه‌های کاری من به شمار می‌رود چراکه خیلی کم پیش می‌آید نویسنده یک سریال 90 درصد از متن اجرا شده راضی باشد. این یک محبت بزرگ است که در این کار برای من اتفاق افتاده است.

نوید محمودی در ادامه درباره اعمال‌نظرهایی که در تلویزیون به سریال‌ها می‌شود توضیح داد: باور کنید هیچ اعمال نظری برای این سریال و تجربه قبلی من در تلویزیون به ما نشده است. متاسفانه یک فضایی وجود دارد که تلویزیون می‌گوید این را حذف و این را اضافه کنید که برای ما وجود نداشت. مدیران تلویزیون نیز جزئی از این جامعه هستند ولی محدودیت‌هایی وجود دارد که با توجه به مدیوم این رسانه قابل پذیرش است.

وی در ادامه درباره نقدهایی که در رسانه‌ها  به سریال دلدار شده اظهار داشت: نقد باید منصفانه باشد و اگر ما بدی‌های یک اثر را می‌بینیم باید نکات مثبت آن را ذکر کنیم. این مدت سه نقد از خبرگزاری مهر خواندم که بدترین نقدهای زندگی‌ام بوده که ذهنیت این نقدها این بود که ما سریال‌های تلویزیون را بزنیم. اینکه فدراسیون فوتبال نمی‌تواند با آلمان بازی کند یعنی تحریم هستیم. وقتی شما نیمه خالی لیوان را می‌بینید یعنی زدن و وقتی سریالی را از تلویزیون می‌بینیم و مردم آن را دوست دارند باید به آن پرداخت ولی وقتی فقط نقاط منفی گفته می‌شود نمی‌توان آن را پذیرفت.

این تهیه کننده در ادامه بیان کرد: تلویزیون مدیوم حساسی بوده و خیلی از موارد را نباید در آن پرداخت. به عنوان مثال اگر به کودکی تجاوز می‌شود تلویزیون نباید خیلی به آن بپردازد چون قبح یکسری موارد به این صورت ریخته می‌شود. باید در تلویزیون یکسری موارد را رعایت کرد. خشونت‌هایی که در سینما نشان می‌دهیم را نمی‌توان در تلویزیون نشان داد. برای اینکه تلویزیون در خانه بوده و متعلق به همه افراد خانه است و هنوز هم این فرهنگ وجود ندارد که بچه در ایران ساعت 8 شب بخواند و سریال فقط برای بزرگسالان ساخته شود.

محمودی همچنین درباره انتخاب بازیگران این سریال نیز بیان کرد: من و برادرم در انتخاب بازیگران به این مورد که چه کسی طرفدار زیادی دارد توجه نمی‌کنیم و سعی می‌کنیم همیشه بهترین‌ها را انتخاب کنیم.

وی همچنین درباره نشان دادن روابط دختر و پسرها در سریال دلدار نیز توضیح داد: ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که شاید خیلی چیزهایی که در تلویزیون می‌بینیم در جامعه نیست. ما سعی کردیم اگر روابط دختر و پسرها را نشان می‌دهیم و اگر این اتفاق می‌افتد دختر سریع می‌آید به مادرش می‌گوید. به نوعی سعی داشتیم به مخاطب بگوییم این موضوعات را با خانواده‌ات در میان بگذار تا بتوانیم بهتر آن را به ثمر برسانیم.

همچنین بهزاد فراهانی در ادامه این نشست گفت: حد فاصل هزار دستان علی حاتمی و سریال‌های امروز تلویزیون بسیار است و من نمی‌دانم تلویزیون پول‌ها را هزینه چه چیزی می‌کند. نقش اصلی این اتفاق برگردن مدیران تلویزیون است ولی این به معنای رد کردن سریال تلویزیون نیست. امروز یک بوته کاهو 17 هزار تومان هزینه دارد و هزینه تهیه در تلویزیون بسیار بالاست . دستمزد نوید محمدزاده یک‌میلیارد و دویست میلیون تومان است و دستمزد من که با بزرگی آقای محمودی همراه بوده 20 میلیون تومان است. این تضادی است که تقصیر ما عمله‌های هنر نیست. عده‌ای به تلویزیون می‌گویند رسانه ملی ولی من رسانه ملی را قبول ندارم چراکه این رسانه ملی در خیلی موارد خوب هزینه می‌کند و در خیلی جاها نه .

نوید محمودی در ادامه بیان کرد: همه جای دنیا سریال‌های شبانه تلویزیون با هزینه کمتری ساخته می‌شود. سریال‌هایی هم وجود دارد که برای آنها هزینه بیشتری در نظر گرفته شده که تلویزیون ما نیز همین‌طور است.

وی متذکر شد: ما در این سریال خیلی سعی کردیم به بحث گفت و گو توجه کنیم. خواستیم به مردم بگوییم با هم حرف بزنید چراکه خیلی از مسایل با گفت‌وگو حل خواهد شد. خیلی از دلایل درگیری‌ها در جامعه ما این است که مسوولان با هم حرف نمی‌زنند و به این صورت این مشکلات به جامعه سرایت می‌کند. در صورتی که اگر جناح‌ها و گروه‌های با یکدیگر گفت‌وگو کنند بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

نوید محمودی در پایان گفت: تا همین چند سال پیش هر شبکه تلویزیون ما هر روز سریال نداشت ولی امروز این اتفاق افتاده که نشان‌دهنده رونق گرفتن سریال‌سازی و  کار کردن دوستان است. همین حالا تلویزیون تا سال 99 خود سریال دارد و سریال‌هایش را برنامه‌ریزی کرده و حتی با ما درباره سریال‌هایش نیز صحت کرده که ان‌شاءالله سال 1400 همین سالن بنشینیم و درباره آن صحبت کنیم.

تلویزیون پول ایران   اخبار برگزیده
  

حتی اگر کسی جنون هم داشته باشد با آمریکا مذاکره نمی‌کندحجت‌الاسلام مجتبی‌ ذوالنور، ‌نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، گفت: آمریکایی‌ها موضوع موشکی و توان دفاعی ما را هدف گرفته‌اند و این موضوع هم طبیعتا به ضرر ماست و ما چرا باید بپذیریم که بر سر توان دفاعی‌مان مذاکره کنیم و آن را کاهش دهیم؟ چرا آمریکایی‌ها موشک داشته باشند و ما نداشته باشیم؟ موضوع دیگر،‌ موضوع برجام است...
مستقل‌آنلاین مجتبی ذوالنور قم مجلس شورای اسلامی 

  

بروجردی: حمله به آرامکو ارتباطی به ایران نداردآمریکا به دنبال راه‌اندازی فریب حداکثری علیه ایران است.
مثلث ایران جمهوری اسلامی ایران سیاست خارجی 

  

شبکه ان بی سی نیوز بامداد چهارشنبه اعلام کرد، رهبران ارتش آمریکا در نشست روز دوشنبه گزینه های ممکن علیه ایران را مطرح کردند اما رئیس جمهوری با طرح درگیری دوباره آمریکا در یک جنگ خارجی دیگر مخالفت کرد.
نامه نیوز ترامپ ایران جمهوری اسلامی ایران 

  

حسین شیخ الاسلام گفت: حملات پهپادی مقاومت یمن در ماه های اخیر به عربستان نشان داد هیچ پایگاه آمریکایی در منطقه امن نیست. معتقدم آمریکا امنیت پایگاه هایش را فدای امنیت ریاض نمی کند.
نامه نیوز ترامپ ایرباس یمن 

  

سرکرده منافقین مرد!علی حسین نژاد، مترجم قدیمی و سابق در بخش روابط خارجی سازمان منافقین در پاسخ به پرسشی درباره «مسعود رجوی» رهبر منافقین که از سال 2003 تاکنون ناپدید شده گفت: سازمان منافقین اخیرا در کنفرانسی که به مناسبت 55امین سال تأسیسش برگزار کرد به مرگ مسعود رجوی اذعان کرد. حسن نژاد تصریح کرد: بی‌تردید مسعود رجوی به عربستان فرار کرد و در آن جا مُرد...
مستقل‌آنلاین مسعود رجوی عربستان مرگ 

  

آمریکا عملا پشت سعودی را خالی کرداقتصادنیوز: رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، حمله به تاسیسات نفتی سعودی را پیچیده و دقیق دانست و گفت: سعودی‌ها درخواست حمایت‌های اطلاعاتی یا نظامی بیشتری به آمریکا نداده بودند.
اقتصادنیوز ایران خاورمیانه ایرنا 

  

حمله تند ظریف به امریکا در واکنش به حادثه ارامکو + عکسوزیر امور خارجه کشورمان با انتشار توئیتی با کنایه به آمریکا به ارتکاب جرایم جنگی متجاوزین به یمن با حمایت این کشور اشاره کرد.
شما‌نیوز عکس یمن خبرآنلاین 

  

مهمترین شرط مذاکره با آمریکا لغو تحریم‌های یکجانبه استشرایط ما تامین نشود، در مذاکره چیزی به دست نخواهیم آورد.
مثلث کره شمالی مجلس دهم ترامپ 

  

یک مقام امریکایی : موشک های کروز از ایران به عربستان شلیک شدندیک مقام ارشد دولت آمریکا به خبرگزاری آمریکایی "آ‌بی‌سی نیوز" ادعا کرد: ایران حدود 20 "پهپاد" را به عربستان فرستاده و در کنار آن حدود 12 موشک "کروز" را از خاک کشورش به عربستان شلیک کرده است.
شما‌نیوز مایک پومپئو موشک ایران 

  

حواشی پیرامون خانواده نعمت‌زاده که از شرکت‌داری آنان آغاز شده بود، زمانی اوج گرفت که رسانه‌های مختلف خبری منتشر کردند که داماد نعمت‌زاده به عنوان نماینده کمیسر ژنرال دولت ایران در اکسپو میلان 2015 معرفی شده بود.
نامه نیوز حسن روحانی جمهوری اسلامی ایران خاورمیانه 

  اخبار داغ
  

آلمان: ارز موازی یورو را قبول نخواهیم کردوزیر دارایی آلمان اعلام کرد که هیچ ارزی به جز یورو برای استفاده در منطقه یورو پذیرفته نخواهد شد.
خبرفوری آلمان ارز مجازی ارز 

  

ریسک‌های بازار متشکل ارزی از نگاه قائم مقام موسسه مللقائم مقام موسسه اعتبارى ملل گفت: احتمال مداخله مستقیم و مدیریت دولت در صورت افزایش نرخ ها، عدم کشف ریسک هاى مترتب بر فعالیت بازار مذکور به دلیل عدم وجود بازارهاى مشابه و تجربیات جهانى و محدودیت فعالیت بازار به معاملات نقدى از ریسک هاى بازار متشکل معاملات ارزى است.
شما‌نیوز یورو دولت تجاوز 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ رشد آرام دلار و سکه با کم‌توجهی بازار به سیگنال‌های سیاسیاقتصادنیوز؛ امروز چهارشنبه 27 شهریور 1398 بازار طلا و ارز تهران بار دیگر تغییر جهت داد و اینبار به مدار صعودی کم‌شیب بازگشت. با این وجود بازار همچنان بی‌تفاوت به اخبار سیاسی نوسان‌های اندک را ثبت کرد. عصر امروز دلار در بازار آزاد در محدوده 11500 تومانی معامله شد و و صرافی ملی قیمت رسمی دلار و یورو را بدون تغییر و به ترتیب 11400 و 12700 تومان برای فروش اعلام کرد...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز بازار تهران بازی 

  

اقدام سیدجلال حسینی بسیار ارزشمنئ بود (فیلم)حرکات ارزشمند قهرمانان بزرگ ورزشی در هیاهوی ورزش قهرمانی را باید ارج نهاد و بنده به نمایندگی از مجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به خصوص شخص وزیر از کاپیتان با اخلاق پرسپولیس بواسطه حرکت ارزشمندی که داشتند تشکر و قدردانی می کنم
ایلنا جلال حسینی ورزش پرسپولیس 

  

کشف چندصد دستگاه استخراج ارز دیجیتال در زنجاناقتصادنیوز؛ رئیس پلیس آگاهی استان زنجان گفت: 809 دستگاه استخراج ارز دیجیتال (ماینر) به همراه 773 دستگاه منبع تغذیه از سوی عوامل مبارزه با قاچاق و ارز پلیس آگاهی این استان، کشف و ضبط شد.
اقتصادنیوز ارز استان زنجان زنجان 

  

فریب بلیت‌های ارزان کانال‌‌های تلگرامی را نخوریدسرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور گفت: زائران عزیز به هیچ وجه فریب قیمت‌های ارزان بلیت
خبرفوری ایران فضای مجازی قیمت 

  

هشدار دادستانی به زائران اربعین: فریب بلیت‌های ارزان کانال‌‌های تلگرامی را نخوریدسرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور گفت: زائران عزیز به هیچ وجه فریب قیمت‌های ارزان بلیت هواپیما در سایتها و نرم افزارها، کانال‌های تلگرامی و موارد مشابه را نخوردند و بلیت خود را از شرکت‌های دارای مجوز تهیه کنند.
تسنیم اربعین ایران گرانی 

  

زائران اربعین فریب قیمت‌های ارزان بلیط هواپیما را نخورندسرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور از زائران پیاده روی اربعین خواست تا فریب قیمت‌های ارزان بلیط هواپیما را در سایت‌ها و کانال‌های تلگرامی نخورند.
برنا اربعین قیمت بلیط 

  

3 نفر از کارگران بازداشت شده هپکو آزاد شدند/ با بازداشت کارگران هپکو موافق نیستم/ خواستار آزادی کارگران بازداشت شده هپکو هستیم/ یارانه طبقات متوسط و پایین قطع نمی‌شود/ حمایت از کارآفرین‌ها بازهم با پول‌پاشی/ آیا «خصوصی‌سازی» کلید مبارزه با فساد در خوهر چند منابع محلی خبر از فروکش کردن اعتراضات کارگران هپکو می‌دهند، اما پس‌لرزه‌های اعتصاباتی که حتی تا بستن راه‌آهن سراسری نیز پیش رفت، اخبار مربوط به هپکو را در صدر اخبار سرویس کارگری ایلنا قرار داد.
ایلنا سازمان تامین اجتماعی بازداشت خصوصی سازی 

  

حاجی‌میرزایی: آموزش و‌پرورش به نظام ارزیابی نیاز داردوزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه سند تحول زمانی اجرا می‌شود که تمام ارکان تعلیم‌و‌تربیت با آن آشنا باشند، گفت: عدالت آموزشی و تقویت مدارس دولتی که نگرانی دانش‌آموزان است از اولویت‌های بنده است.
تسنیم آموزش کنکور جوانان