مهر   |  سلامت  |  

افزایش ریسک مرگ با قرارگیری روزانه در معرض آلودگی اُزن

به گزارش خبرنگار مهر، اُزن سطح زمین، گاز به شدت واکنشی است که معمولاً در محیط‌های شهری و برون شهری یافت می‌شود و زمانی تشکیل می‌شود که آلاینده‌ها در نورخورشید واکنش نشان می‌دهند. یافته‌ها مبتنی بر داده‌های بدست آمده از 400 شهر در 20 کشور جهان است. طبق نتایج بدست آمده، در صورت اجرای استانداردهای شدیدتر کیفیت هوا توسط کشورها، سالانه بیش از 6000 مرگ قابل پیشگیری است. محققان دانشگاه…

افزایش ریسک مرگ با قرارگیری روزانه در معرض آلودگی اُزن

به گزارش خبرنگار مهر، اُزن سطح زمین، گاز به شدت واکنشی است که معمولاً در محیط‌های شهری و برون شهری یافت می‌شود و زمانی تشکیل می‌شود که آلاینده‌ها در نورخورشید واکنش نشان می‌دهند.

یافته‌ها مبتنی بر داده‌های بدست آمده از 400 شهر در 20 کشور جهان است. طبق نتایج بدست آمده، در صورت اجرای استانداردهای شدیدتر کیفیت هوا توسط کشورها، سالانه بیش از 6000 مرگ قابل پیشگیری است.

محققان دانشگاه برن سوئیس عنوان می‌کنند: «این یافته‌ها دارای مفاهیم مهمی برای طراحی اقدامات آینده در حوزه سلامت، بخصوص اجرای شیوه‌های کاهش تأثیرات تغییرات اقلیمی، هستند.»

میزان استاندارد فعلی کیفیت هوا بر اساس میکروگرم در هر متر مکعب از هوای پیرامونی شامل 100 µg/m3 (سازمان بهداشت جهانی)، 120 µg/m3 (دستورالعمل اتحادیه اروپا)، 140 µg/m3 (استاندارد ملی کیفیت هوا پیرامونی آمریکا)، و 160 µg/m3 (استاندارد کیفیت هوا پیرامونی چین) هستند.

بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد 80 درصد جمعیت جهان در نواحی شهری در معرض آلودگی هوا بالاتر از حدآستانه اعلام شده از سوی سازمان بهداشت جهانی قرار دارند.

در اکثر مطالعات قبلی مشخص شده است که رابطه مثبتی بین اُزن سطح زمین و مرگ و میر وجود دارد.

در مطالعه فعلی، تیم تحقیق مرگ و میر و اقدامات زیست محیطی (آب و هوا و آلاینده‌های هوا) را در 406 شهر از 20 کشور جهان در طول مدت 1985 تا 2015 بررسی کردند.

در مجموع 45,165,171 مرگ در 406 شهر بررسی شد. محققان دریافتند به طورمیانگین 10 µg/m3 افزایش در میزان اُزن با افزایش 0.18 درصدی مرگ مرتبط بود.

این شرایط به معنای 6262 مرگ بیشتر در هر سال در این 406 شهر است که با اجرای استانداردهای شدیدتر کیفیت هوا می‌تواند قابل پیشگیری باشد.

مرگ آلودگی هوا سلامت   اخبار برگزیده
  

رییس انجمن تغذیه استان اصفهان با اشاره به توصیه های تغذیه ای برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، تأکید کرد: توصیه های تغذیه ای برای سالمندان، کودکان، زنان باردار و افراد مصرف کننده کورتون یا افراد مبتلا به سرطان بسیار مهم است و باید جدی تر گرفته شود.
نامه نیوز تغذیه مواد غذایی سیستم ایمنی 

  

برخورد جدی پلیس با فروشندگان خودرو با قیمت کاذبسردار رحیمی به سودجویانی که در فضای مجازی به صورت ناگهانی قیمت دلار و خودرو را به صورت فضایی بالا می‌برند، هشدار داد.
خودروتک پلیس خودرو قیمت 

  

اتفاقی که باعث کاهش قیمت خودروهای وارداتی می شودرئیس سابق خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران گفت: برای مدیریت بازار خودرو باید وضعیت خودروهای دپو شده در انبار گمرکات نیز تعیین و تکلیف شود. قطعا با آزادسازی این خودروها قیمت خودرو در بازار فروکش خواهد کرد.
خودروتک قیمت صنعت معدن 

  

دلیل کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس یازدهم چه بود؟اقتصادنیوز: روزنامه اعتماد نوشت: میزان مشارکت مردم در انتخابات برآیندی از اعتماد مردم به میزان قرار گرفتن رای‌شان در تحولات و مناسبات حقیقی و حقوقی ساختار قدرت است. به این اعتبار به میزانی که اعتماد مردم بیشتر باشد، بالطبع مشارکت مردم نیز بیشتر خواهد شد و از این منظر کاهش مشارکت مردم در هر انتخابات باید حاوی علامتی روشن به نهادهای قدرت در کشور باشد.
اقتصادنیوز رقابت انتخاباتی انتخابات مجلس روزنامه 

  

ذوالنور: روحانی نگفت که می خواهم با گرانی بنزین جیبتان را بزنم!رئیس جمهور دروغ گفت که به مردم یارانه معیشتی می دهد. روحانی نگفت که می خواهد با گرانی بنزین جیبتان را بزند و هزینه های زندگی را سه برابر و همان یارانه معیشتی را هم قطع کند!
مستقل‌آنلاین مجتبی ذوالنور مجلس شورای اسلامی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی 

  

دستور دادند هیچ اطلاعات آماری در مورد کرونا در ایران گفته نشود!رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در تلویزیون می گوید که وزارت بهداشت دستور داده است که هیچ گونه اطلاعات آماری از شیوع بیماری کرونا در ایران داده نشود.
مستقل‌آنلاین ایران قم تلویزیون 

  

معاون وزیر بهداشت: 80 درصد مبتلایان به کرونا نیاز به درمان خاصی ندارندمعاون وزیر بهداشت با بیان اینکه ویروس کرونا دومین عامل شایع سرماخوردگی است و مسئله جدیدی نیست، گفت: آمریکایی‌ها تلاش کردند که در نام این ویروس، پسوند "چینی" بیاورند که این مسئله با مخالفت سازمان بهداشت جهانی روبرو شد.
۵۵ آنلاین سازمان بهداشت جهانی درمان ویروس 

  

دو آزمایشگاه مدرن دنیا را برای کرونا در اختیار داریم/ قرنطینه‌سازی تجربه‌ای شکست خورده استرییس اداره بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت گفت: تجربه قرنطینه‌سازی سال‌ها پیش در برخی جاهای دنیا انجام شده و شکست خورده است.
ایلنا گرانی وزارت بهداشت ویروس 

  

چهره جنجالی بیمارستان جم در ماجرای فوت کیارستمی در اتاق استاد شجریان/ عکسپزشکی که در ماجرای نارضایتی ها پس از فوت عباس کیارستمی با انتشار عکسش در فضای مجازی جنجال به پا کرد حالا در اولین عکس منتشرشده از اولین ملاقات استاد شجریان در کنار شهرام ناظری ایستاده است. این بار اما تیم پزشکی استاد شجریان با تمام قوا ایستاده اند و خانواده ایشان نیز با رضایت کامل بیمارستان جم را برای رسیدگی به بیماری ایشان انتخاب کرده اند.
مملکت‌آنلاین بیمارستان عباس کیارستمی عکس 

  

سردار جلالی: فعلا قرار نیست منطقه یا شهری قرنطینه شودرئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه در چرخه اقدامات پدافند زیستی احتمال قرنطینه زمانی است که انتشار ویروس از کنترل خارج شود، گفت: فعلا قرار نیست منطقه یا شهری قرنطینه شود.
مثلث پدافند غیرعامل انتخابات مجلس درمان