ایلنا   |  اجتماعی  |  

بکارگیری تکنولوژی‌های شناسایی امواج در آزمون‌های کاملا الکترونیک/ محاکمه و زندانی شدن برخی گردانندگان شبکه‌های متخلف کنکوری

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از جزئیات برگزاری آزمون سراسری کاملا الکترونیکی در سال 1403 و کنترل فضای فیزیکی آن خبر داد.

بکارگیری تکنولوژی‌های شناسایی امواج در آزمون‌های کاملا الکترونیک/ محاکمه و زندانی شدن برخی گردانندگان شبکه‌های متخلف کنکوری

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از جزئیات برگزاری آزمون سراسری کاملا الکترونیکی در سال 1403 و کنترل فضای فیزیکی آن خبر داد.

«عبدالرسول پورعباس» رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد تغییر قوانین پذیرش دانشجو مثل امکان رزرو قبولی برای داوطلبی که درسش تمام نشده و... با توجه به برگزاری دو آزمون سراسری در طول سال از سال 1402 توضیح داد: ما در بحث پذیرش هنوز در حال کار هستیم. در این زمینه تحولاتی مختلفی ممکن است پیش بینی شود که تصمیم گیری درمورد این بخش جدا از موضوعات مربوط به سنجش است و شورای عالی انقلاب فرهنگی 6 فرصت دارد که این موضوعات را ساماندهی کند. 

پورعباس در پاسخ به پرسشی درباره تخلفات در کنکور سراسری اظهار کرد: طبق ماده 10 قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون‌های سراسری در هر فرصتی، اگر کسی را پیدا کنیم که تخلفی انجام داده، فورا رسیدگی می‌کنیم. این مسئله کاملا روشن است. آن‌هایی که تا به حال شناسایی شده‌اند نیز به حوزه هیئت بدوی و تجدید نظر رسیدگی به تخلفات ارجاع داده شده اند. 

او در مورد آمار احتمالی از متخلفان و متقلبان آزمون سراسری که زندانی‌ها یا بازداشت شده اند نیز عنوان کرد: آمار این افراد در دست پلیس فتاست و ما فقط می‌دانیم که حدود 13 شبکه متخلف را پیدا کرده اند. این شبکه ها بیشتر کسانی بودند که سیستم‌ها و سازماندهی تقلب را طراحی و مشتری جذب می‌کردند و امکانات می‌فروختند و تجهیزات زیادی هم از آن‌ها گرفته شده است. این افراد در مسیر محاکمه و برخی در زندان هستند. این کلیتی است که ما خبر داریم. 

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در مورد برگزاری آزمون سراسری به صورت کاملا الکترونیکی در سال 1403 و خطرات احتمالی هک سیستم‌های آزمون حتی در حالت آفلاین و اقدامات برای جلوگیری از این اتفاق گفت: ما همه تلاش خودمان را می‌کنیم تا سال 1403 همه آزمون‌هایمان را تماما الکترونیکی کنیم البته اولین آزمون تماما الکترونیکی با پلتفرمی ایرانی را اجرا کرده‌ایم، ولی این مسیر باید به نقطه کمال برسد. 

پورعباس تصریح کرد: در این مسیر از یک سمت بحث پلتفرم اجرای آن وجود دارد که کارهایش کامل شده و در سمت دیگر بحث اجرا مطرح است که ما همچنان در مقوله اجرای آزمون کاملا الکترونیکی مطالعات‌مان را ادامه می‌دهیم. انتظار ما این است که شرکت‌های دانش بنیان در این مسیر سازماندهی شوند.

او با بیان اینکه هنوز در حال مذاکره و طراحی اجرای آزمون کاملا الکترونیک با کمک شرکت‌های دانش بنیان هستند، اظهار کرد: قرار است در مسیر این طراحی‌ها راهی را طراحی کنند که امن‌ترین راه باشد. ما همین حالا در بیش از 30 نقطه به صورت کاملا الکترونیک آزمون برگزار می‌کنیم و هیچ مشکلی هم وجود ندارد مثل آزمون‌های تولیمو، آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی (سامفا)، تافل و… که تجربه برگزاری الکترونیک آن‌ها به ما کمک می‌کند. پلتفرمی که برای آزمون الکترونیک طراحی می‌کنیم هم ترکیبی از شبکه برخط و آفلاین است. سیستم برگزاری را هم در شبکه محلی (لوکال) تعریف می‌کنیم یعنی هیچ ارتباطی بین سالن آزمون ما با بیرون برقرار نخواهد شد که منجر به تقلب شود. یعنی فضای فیزیکی آزمون کنترل شده و همراه با تکنولوژی‌های شناسایی امواج مختلف، صوت و… خواهد بود. بنابراین زیرساخت خوبی را برای این شکل از آزمون طراحی خواهیم کرد. 

رئیس سازمان سنجش در آخر یادآور شد: اینطور هم تصور نکنید که ما حتما از مثلا 1500 داوطلب به صورت همزمان آزمون می‌گیریم بلکه سقف آزمونی برای هر نوبت داریم.

انتهای پیام/

الکترونیک کنکور دانشجو   اخبار برگزیده
  

قشم ایر رکورد دار کیفیت و امنیت پروازIATA گواهینامه معتبرIOSA را برای سومین بار تمدید کرد!
اقتصادنیوز 

  

سرلشکر باقری پیام دادسرلشکر باقری با صدور پیامی ضمن تبریک روز خبرنگار تاکید کرد: دشمن در تهاجم ترکیبی همه‌جانبه علیه ملت ایران، همه توان و امکانات خود را بسیج کرده از این رو در مقابله با ایجاد شبهه توسط دشمن در مسیر جهاد تبیین امری ضروری است.
فردا سربازی خبرنگار ایران 

  

هدفگذاری صنعت بیمه در راستای کاهش دغدغه های دولت و مردم استکاهش دغدغه های دولت در خصوص جبران خسارت های مردم در حوادث گوناگون از اهداف دارای اولویت صنعت بیمه به شمار می رود.
ایلنا صنعت بیمه شرکت های بیمه 

  

درخواست اصلاح قانون تسری مالیات به همه دریافتی حقوق بگیرانجمعی از کارکنان دولتی در کارزاری خواستار اصلاح قانون بودجه 1401 در خصوص تسری مالیات به همه دریافتی حقوق بگیران شدند.
ایلنا قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون مالیات 

  

تصویب برنامه عملیاتی توسعه، نصب و راه اندازی ارتباطات سیارمحمد عزیزی در راستای پیاده سازی بستر های لازم برای ایجاد شهر الکترونیک، از تصویب برنامه عملیاتی توسعه 5G در کیش و ابلاغ آن به اپراتورهای ارائه دهنده خدمات ارتباطی در جزیره خبر داد.
ایلنا همراه اول سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شهر الکترونیک 

  

جاماندگان یارانه بخوانند | یارانه جدید جاماندگان واریز شداعتراض برای دریافت یارانه امکان‌پذیر شد.
مثلث یارانه عکس دولت 

  

محرومیت فوتبالی لیدر معروف پرسپولیسبا حکم قطعی؛ لیدر پرسپولیس به استادیوم‌ها ممنوع الورود شد!
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازار خودرو 

  

وزیر ارتباطات: ماهواره‌بر جدید در روزهای آینده پرتاب می‌شودوزیر ارتباطات:خط تولید مشترک ماهواره خیام را با روسیه راه‎اندازی خواهیم کرد.
فردا ماهواره تولید روسیه 

  

بازنشستگان کارگری خوزستان: دولت افزایش مصوب شورایعالی کار را ابلاغ کندبازنشستگان در اهواز و شوش، خواستار اجرای مصوبات مزدی شورایعالی کار شدند.
ایلنا دولت کار اهواز 

  

رئیسی: دولت در امر به معروف و نهی از منکرات اقتصادی مصمم استرئیس‌جمهور در دیدار اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر:همه دولتمردان و دستگاه‌های در این رابطه مسئولیت دارند و باید با دقت و جدیت وظایف خود را انجام دهند.
فردا دولت رئیس جمهور 

  

تلاش دولت و رئیس‌جمهور خدمت‌رسانی به مردم استوزیر کشور گفت: در مورد این دولت که امروز خودش را دولت مردمی و متعهد به اسلام و خدمت به مردم می‌داند باید بتوانیم خدمات را تشریح کنیم. دولت و در راس آن آقای رئیس‌جمهور تلا‌شان این است که به مردم خدمت کنند.
ایلنا دولت رئیس جمهور حوزه 

  

تغییر قیمت بنزین تصویب شد؟ | گرانی قیمت بنزین در راه استطرح بنزین برای همه از کیش به پاستور رسیده و منتظر جلسه بررسی در حضور رئیس جمهور است. همزمان با جدی شدن طرح بنزین برای همه، زمزمه‌هایی در خصوص تغییر قیمت بنزین هم شنیده می‌شود. چه تغییراتی در انتظار بنزین است؟
مثلث قیمت افزایش قیمت قیمت مسکن 

  

تمام دغدغه اتحادیه تسهیل شرایط تولید برای تولیدکنندگان استرئیس اتحادیه صنف کفاشان دستدوز گفت:‌ تمام دغدغه اتحادیه تسهیل شرایط تولید برای تولیدکنندگان است.
ایلنا تولید جوانان مسکو 

  

دستیار وزیر خارجه:دایران در بازسازی سوریه برادرانه کنار مردم خواهد بوددستیار وزیر امور خارجه ایران گفت: ملت ایران برادرانه و بدون قید و شرط به منظور بازسازی سوریه، کنار مردم ما بوده و خواهد بود.
فردا سوریه ایران جمهوری اسلامی ایران 

  اخبار داغ
  

ریزش قیمت دلار، سکه و طلااقتصادنیوز: بازار ارز، طلا و سکه امروز شنبه 22 مرداد ماه 1401 شاهد ریزش بود .
اقتصادنیوز قیمت دلار سکه و طلا 

  

ریزش سنگین 340 هزار تومانی قیمت سکه / پیش‌بینی جدی از بازار سکهبازار طلا و سکه با وجود روند صعودی قیمت طلا در بازارهای جهانی، امروز شنبه 22 مرداد با ریزش قیمت همراه بودند. قیمت‌ها در بازار دلار نیز نزولی بود. کارشناسان و فعالان بازار، ارزپاشی و امیدواری‌های برجامی را در این زمینه موثر می‌دانند.
فردا قیمت ارز قیمت دولت 

  

ریزش قیمت سکه در بازار | انواع سکه چند شد؟هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید (امامی) امروز به 14 میلیون و 601 هزار تومان رسید.
نامه نیوز قیمت خودرو بهار 

  

بورس کالا راه نجات صنعت خودرو است/ غزل خداحافظی با خریداران قلابی خودرومحمدرضا نجفی منش دبیر انجمن سازندگان قطعات خودرو گفت: با عرضه خودرو در بورس کالا و کشف واقعی قیمت ها در تقابل عرضه و تقاضا، صف طولانی خریداران قلابی خودرو که ماه هاست برای دریافت رانت از این صف خارج نمی شوند، جمع شده و بدون شک با عرضه های منظم خودرو علاوه بر حمایت از تولیدکننده، شاهد تعادل بازار نیز خواهیم بود.
ایلنا بورس کالا صنعت خودرو 

  

بزرگ ترین رشد تابستانی شاخص بورس/دومین ورود پول در مرداداقتصادنیوز: در معاملات امروز 22 مرداد بورس تهران، شاخص‌ کل بازار سهام رشد کرد و شاهد تزریق پول حقیقی به بورس بودیم.
اقتصادنیوز شاخص بورس تهران پول 

  

3315 ابتلا و 55 فوتی؛ آخرین آمار روزانه کرونا در کشوردر شبانه روز گذشته 3315 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده و 55 بیمار نیز فوت کردند.
ایلنا وزارت بهداشت 

  

آمار کرونا امروز 22 مرداد 1401 / پایان موج هفتم کرونا در راه است؟بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 3315 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده و 55 بیمار نیز فوت کردند.
نامه نیوز خودرو وزارت بهداشت پول 

  

آمار امروز کرونا 22 مرداد | 3315 ابتلا و 55 فوتیبنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 3315 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده و 55 بیمار نیز فوت کردند.
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت 

  

جهش شاخص بورس /4 گروه ریالی سبزپوش شدنداقتصادنیوز: امروز قیمت سهام تمامی نمادهای گروه‌های «خودرو و ساخت قطعات»، «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری»، «سرمایه‌گذاری‌ها» و «شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی» افزایش یافت و این 4 گروه یکپارچه سبزپوش شدند.
اقتصادنیوز شاخص قیمت سهام 

  

آخرین آمار کرونا در کشور(22مرداد)بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 3315 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده و 55 بیمار نیز فوت کردند.
گسترش وزارت بهداشت 

  

همراه داشتن کارت واکسن کرونا برای زائرین اربعین الزامی استفرماندار شهرستان مرزی مهران گفت: زائران علاوه بر همراه داشتن گذرنامه برای خروج از مرز به عتبات عالیات باید حتما 2 دُز واکسن کرونا تزریق کرده و کارت واکسن همراه داشته باشند.
برنا اربعین گذرنامه 

  

عبور پرقدرت شاخص بورس از نیمه کانالاقتصادنیوز: در بازار معاملات امروز بازار سهام، شاخص بورس در اولین دقایق معاملات از نیمه کانال بالاتر آمد و رکورد بیشترین رشد در 2 ماه اخیر را به ثبت رساند.
اقتصادنیوز شاخص سهام ماه