ایرنا   |  علمی  |  

پهنای باند اینترنت در قزوین به 51 گیگ افزایش یافته است

قزوین - ایرنا - مدیرکل ارتباطات زیرساخت قزوین گفت: پهنای باند اینترنت ( نشان دهنده مقدار جابه جایی و انتقال همزمان بیت در شبکه) در استان از یک گیگ در سال 89 اکنون به 51 گیگ افزایش یافته در حالی که مصرف روزانه مورد نیاز ما 26 گیگ است.

پهنای باند اینترنت در قزوین به 51 گیگ افزایش یافته است

به گزارش ایرنا، حسین قلی پور بعدازظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: طول فیبر نوری استان از 520 کیلومتر در سال 89 به 716 کیلومتر رسیده و با پنج استان همجوار نیز در ارتباط مستقیم قراردارد.وی با اشاره به شبکه انتقال در استان قزوین، خاطرنشان کرد: طول این شبکه از 20 گیگ در سال 89 به 326 گیگ در سال جاری افزایش یافته و در حوزه خدمات رسانی فیبر نوری نیز هم اکنون به 20 اپراتور موجود در استان خدمات ارایه می شود.این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود به مهم ترین فعالیت ارتباطات زیرساخت اشاره کرد و یادآور شد: این حوزه در سه بخش سیستم های انتقال شامل فیبر نوری، تامین پهنای باند مورد نیاز مشترکان از جمله اپراتورها، مخابرات و سازمان های دولتی و خصوصی داری مجوز و در نهایت سوییچینگ استانی به سایر استان ها و سطوح بین المللی خدمات ارایه می کند.قلی پور با بیان موقعیت استراتژیکی قزوین در بین سایر استان ها در حوزه ارتباطات، تصریح کرد: این استان ترانزیت ترافیکی به 13 استان کشور و نیز بخش بین الملل است.این مسئول ارتباطی تاکید کرد: تامین ارتباطات امن از جمله اولویت های این مرکز بوده که از طریق تغذیه تجهیزات شبکه صورت می گیرد و در همین رابطه برق مورد نیاز نیز از شبکه برق شهری، دیزل ژنراتورهای موجود و در نهایت باتری های پیش بینی شده تامین می شود.وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: این مرکز علاوه بر ارایه پهنای باند به اپراتورهای خود در صورت نیاز متقاضیان فضای دکل، برق، فضای مورد نیاز و خدمات مکانی را نیز عرضه می کند.به گفته این مسئول، اداره کل ارتباطات زیرساخت در استان قزوین بهره مند از تخصص های مورد نیاز خود در زمینه انتقال، فیبر نوری، دیتا، سوییچ و تغذیه است.قلی پور در پایان اضافه کرد: ارتباطات زیر ساخت کشور هم اکنون در حوزه طراحی و اجرا علاوه بر خودکفایی به مرز انتقال تجربه به خارج از کشور نیز رسیده و بخش قابل توجهی از تجهیزات مورد نیاز خود را نیز از داخل تهیه می کنیم.8054*3013

اینترنت قزوین استان قزوین   اخبار برگزیده
  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (شنبه 4 اسفند 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز شنبه 4 اسفند ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز کاری قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

متهم ردیف اول التهاب در بازار خودرودر هفته‌ای که گذشت رشد بهای 5 تا 25 میلیونی محصولات تولید داخل خبر از آغاز التهابی تازه در بازار خودرو داد. در حالی که کارشناسان بارها به وزارت صمت درباره لزوم توجه به رشد تولید در کنار اعمال سیاست‌ آزادسازی قیمت‌ها هشدار دادند، این پیام از سوی سیاست‌گذار دریافت نشد...
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

دهن کجی قیمت ها به پیش فروش خودروسازانیک کارشناس صنعت خودروسازی گفت: رفتارهای دولتی و خودروسازان مبنی بر اینکه بازار خودرو دارای حاشیه سود قابل توجهی است، در کنار افزایش تقاضا و ورود سرمایه‌های سرگردان عاملی شد تا در روزهای اخیر شاهد رشد قیمت‌ها در بازار خودرو باشیم و پیش‌فروش‌ها هم نتوانند تاثیری بر آن بگذارند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودروسازان 

  

وزیر امور خارجه روسیه با زیر سوال بردن ادعای تحریم کنندگان در غرب و اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه تحریم های آنان ملت ها را هدف قرار نمی دهد، اظهار داشت: در درجه اول این مردم کشورها هستند که از تحریم ها ضربه می خورند.
نامه نیوز سرگئی لاوروف روسیه باراک اوباما 

  

«هرکسی هر نوعی تغییر می‎خواهد، پای صندوق آراست.» این سخنان حسن روحانی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تکرار آن در سفر به هرمزگان حکایت از تحرکات مخالفینی دارد که این روزها کمر به طرح استیضاح و عدم کفایت سیاسی او بسته‎اند...
نامه نیوز حسن روحانی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

مهدی فرجی: نوسانات ارزی به کیفیت «ن خ» لطمه‌ای وارد نکرده!مهدی فرجی از مراحل ساخت مجموعه تلویزیونی «ن خ» گفت.
برنا تهران تلویزیون خبرنگار 

  

دیهیم: در روزهای آینده بازار ارز متعادل‌تر می‌شودیک اقتصاددان با بیان اینکه، عواملی مثل سفرهای خارجی آستانه نوروز، اجلاس اخیر FATF و برخی تصمیمات دولت روی قیمت ارز موثر بوده است، گفت: به نظر می‌رسد با کاهش تقاضا در روزهای آتی قیمت ارز تا حدودی متعادل تر شود.
تسنیم ارز قیمت ارز بانک مرکزی 

  

امروز در بازار ارز و سکه چه گذشت؟ شنبه 4 اسفنددر نخستین روز هفته بازار طلا و ارز تهران با کاهش نرخ‌های بازگشایی آغاز به کار کرد اما در ادامه وارد سیر صعودی قیمت‌ها شد. این روند صعودی بعدازظهر با شیب بیشتری ادامه یافت. سکه تا نیمه بالای کانال 4.7 میلیون تومانی بالا رفت. دلار به میانه کانال 13 هزار تومانی رسید و طلای آبشده روی مرز 1.9 میلیونی ایستاد.
خودروتک بازار طلا و ارز ارز یورو 

  

دور چهارم رقابت های آزاد ایروفلوت روسیه با پیروزی ارزشمند طباطبایی برابر حریف روسی خود به پایان رسید.
صراط روسیه مسکو یورو 

  

معافیت مالیاتی مشوق ورود ارز صادراتی به کشور استتهران- ایرنا- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات انتقال پول از خارج به کشور، گفت: معافیت مالیاتی به عنوان ابزاری در دست دولت و مجلس، مشوق و انگیزه ای برای وارد کردن ارز صادراتی به کشور است.
ایرنا ارز تهران ایرنا 

  

سامانه های مبارزه با قاچاق کالا تا پایان اسفند آماده می شودتهران- ایرنا- وزیر کشور گفت: سامانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز تا پایان اسفند آماده می شود و مرحله بعد اتصال این سامانه ها با یکدیگر است.
ایرنا سازمان بازرسی کل کشور قاچاق تهران 

  

رئیس اتحادیه قالیشویی از کلاهبرداری قالیشویی‌های غیر مجاز به بهانه ارائه خدمات ارزان خبر داد
صراط کلاهبرداری خودرو صدا و سیما 

  

اهدای سه نشان ارزشمند بسکتبال ایران به موزه ورزشفدراسیون بسکتبال چند نشان ارزشمند خود را به موزه ورزش تقدیم کرد.
برنا بسکتبال ایران موزه