اعتماد   |  ورزشی  |  

واکسن کرونا، شرایط «روحانی» را پیچیده کرده است

حسین روحانی سرمربی تیم ملی کاراته روسیه این روزها خبرساز شده، نه به دلیل اینکه‌ شاگردانش را برای سهمیه المیپک توکیو آماده می کند، بلکه بابت زدن واکسن‌کرونا.

واکسن کرونا، شرایط «روحانی» را پیچیده کرده است

اعتمادآنلاین| حسین روحانی سرمربی ایرانی تیم ملی کاراته روسیه گفت: نظامیان روسیه و بعد هم معلمان و کارمندان سیستم آموزشی اول از همه واکسینه شدند و تا چند روز دیگر ورزشکاران واکسن می زنند.

حسین روحانی سرمربی تیم ملی کاراته روسیه این روزها خبرساز شده، نه به دلیل اینکه‌ شاگردانش را برای سهمیه المیپک توکیو آماده می کند، بلکه بابت زدن واکسن‌کرونا. آن هم به عنوان اولین ایرانی و در روسیه. هرچند خیلی ها به او توصیه کرده اند واکسن را نزند اما روحانی با اینکه نمی داند دقیقا چه اتفاقی می افتد، می خواهد ریسک کند و با ملی پوشان این کشور واکسیناسیون شود.

 

قبول دارید این اندازه که شما طی این چند روز اخیر در رسانه های ایران خبر ساز شدید حسن روحانی رییس جمهور خبرساز نبود؟ 

وقتی رسانه ها اعلام کردند روحانی به عنوان اولین ایرانی واکسن کرونا را در روسیه تست می کند، همه در فضای مجازی اول تصور میکردند که منظور  رئیس جمهور است، اما بعد که متوجه شدند خبر اصلا ربطی به رئیس جمهور  ندارد، خبرنگاران زیادی و دوستانم از ایران با من تماس گرفتند که باورش برایم عجیب بود. در هر حال شرمنده آقای روحانی شدم که این بار به خاطر من در فضای مجازی حرف های زیادی را شنید (باخنده).

 

خبرهایی مطرح شده درباره اینکه پارتی بازی رئیس جمهور است که شما اولین ایرانی هستید که واکسن کرونا را می زنی؟

 

شوخی بامزه ای بوده، اصلا چنین چیزی صحت ندارد.

 

خوب حالا موضوع از چه قرار است، چند روز دیگر قرار است واکسن را بزنی؟

 

نظامیان روسیه و بعد هم معلمان و کارمندان سیستم آموزشی اول از همه واکسینه شدند و تا چند روز دیگر ورزشکاران واکسن می زنند. فقط به ما گفتند قرار است واکسیناسیون شویم، دیگر خدا می داند قرار است چه اتفاقی  بیفتد (باخنده) البته تا جایی که من اطلاع دارم قرار است از ژانویه این واکسن در اختیار عموم مردم روسیه قرار بگیرد.

 

گفته می شود واکسن کرونای روسیه معتبر نیست، از تست این واکسن نگران نیستی؟ خیلی ها در تماس با من می گفتند فعلا این واکسن را نزن و حرف های دیگری می زدند. واقعا نمی دانم چه کار کنم چون باید پروتکل های بهداشتی تیم ملی کاراته روسیه را رعایت کنم. ضمن اینکه اگر این واکسن معتبر نبود هیچ وقت به افراد سیستم آموزشی و نظامیان کشور شان تزریق نمی شد. نکته مهم تر اینکه پوتین رئیس جمهور روسیه با آن جایگاه مهم سیاسی کشور روسیه و یک فرد شناخته شده در جهان اگر از این واکسن مطمئن نبود هیچ وقت در رابطه با این واکسن صحبت نمی کرد.

 

وضعیت کرونا در روسیه چطور است؟ 

 

اینجا آمار مرگ و میر خیلی کم است، اما در ایران متاسفانه از 4 هزار نفری که کرونا می گیرند 500 نفر فوت می کنند. این نشان می دهد که زیر ساخت های بهداشتی در ایران خیلی مشکل دارد. اینجا شیوه نامه های بهداشتی خیلی خوب رعایت می شود اما متاسفانه در ایران رعایت نمی شود. رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی، عدم تغذیه خوب و ضعف زیرساخت های بهداشتی دلیل اصلی شیوع کرونا در ایران است. وقتی وزیر بهداشت در رسانه ملی برای رعایت کردن بهداشت التماس می کند نشان می دهد که همه به خاطر ضعف موجود کلافه شده اند. کمبود ویتامین D یکی دیگر از دلایل اصلی ضعف بدنی ما ایرانی ها است، متاسفانه شرایط اقتصادی مردم ایران اصلا خوب نیست و مردم از نظر مالی خیلی ضعیف شده اند، برای همین خیلی از لحاظ مالی دست آنها باز نیست که در شرایط فعلی بتوانند کمبودهای ویتامین بدن را فراهم کنند. در ظاهر همه ایرانی ها شرایط خوبی دارند اما ما از داخل بدن کسی خبر نداریم. کمبود ویتامین بدن ایرانی ها یکی از معضلات اصلی درگیر شدن بدن آنها با کرونا است.

 

شرایط اقتصادی روسیه مردم روسیه چطور است، آیا آنها در شرایط فعلی کرونا مشکلات اقتصادی دارند؟

 

شرایط اقتصادی ایرانی ها به خاطر تحریم ها واقعا خوب نیست، به عنوان یک ایرانی وقتی شرایط هموطنان را می بینم ناراحت می شوم. اینجا من به عنوان یک مربی در تیم ملی کاراته روسیه هیچ کمبود امکانات ندارم. حداقل سه بار در سال تمام امکانات ورزشی، هر آنچه یک بازیکن و مربی نیاز دارد را به ما می دهند. متاسفانه در ایران ما برای گرفتن یک دست لباس ورزشی در اکثر رشته ها مشکل داریم و همیشه درگیر این ماجرا بودیم، البته در شرایط فعلی فدراسیون اوضاع بهتر از قبل شده است. روس ها وضعیت خوبی دارند، ضمن اینکه واقعا شرایط بهداشتی را رعایت می کنند.

 

با این شرایط فعلی،  تمرینات تیم ملی روسیه چطور با پروتکل های بهداشتی  پیگیری می شود؟

 

اردوی بعدی  تیم ملی کاراته روسیه قرار است در 10 کیلومتری شهر روسیه برگزار شود. اردوی قبلی ما یک هفته پیش بود که ما به کمپ تمرینی رفتیم  و من 8 روز در قرنطینه بودم اما  برای ورود به اردوها باید همه تست کرونا بدهیم. در فاصله دو روز پشت سر هم باید تست PCR  بدهیم و بعد از اعلام  جواب می توانیم از اتاق هایمان خارج شویم.

ما تا پایان سال 2020  برنامه تمرینی داریم و با اضافه شدن قرنطینه به روزهای تمرینی در واقع 16 روز اردو داریم. هر اردو باید تست کامل کرونا بدهیم، در واقع طی 4 روز باید 2 بار تست کرونا بدهیم. بعد از این ما وارد سال 2021می شویم و بازهم اردوهایمان بعد از 10 روز تعطیلی شروع می شود.

 

حرفی مانده؟ 

 

اول آرزو می کنم هرچه سریع تر واکسن کرونا در دسترس همه قرار گیرد تا دنیا از این شرایط بحرانی و خطرناک خارج شود و بعد هم برای مردم ایران آرزوی سلامتی دارم و امیدوارم که اوضاع اقتصادی ایران خوب شود تا مردم کشورمان در آرامش زندگی کنند. برای تیم ملی کاراته ایران با کادرفنی و مسولان فدراسیون هم آرزوی موفقیت دارم.

 

منبع: خبرورزشی

حسن روحانی ایران کاراته   اخبار برگزیده
  

خروج از پروتکل الحاقی و زدن بندر حیفا مجازات دشمن نیست/ رفتار برخی در روزهای اخیر، انتقام از دولت است نه عاملان ترور/ به گونه‌ای رفتار کنیم که برای دشمن هزینه درست شود نه این‌که خودمان هزینه بپردازیمیک نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: امروز باید در نظر بگیریم هر تصمیم می‌تواند بر بازار کشور که در هفته‌های اخیر به یک ثبات رسیده است تاثیر بگذارد، بنابراین نباید با سر دادن شعار در داخل التهاب ایجاد کنیم.
ایلنا مجلس شورای اسلامی وزارت خارجه دولت 

  

رشد 28 هزار واحدی بورس در 20 دقیقه/ جهش قیمتی اغلب نمادهای معاملاتیبورس امروز همانند روز گذشته با افزایش تقاضا و جهش قیمت در اکثر نمادها آغاز به کار کرد.
اقتصادنیوز بورس تهران خودرو فولاد 

  

رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا مصدوم شدرسانه‌های امریکا گزارش دادند که جو بایدن رئیس‌جمهوری منتخب این کشور از ناحیه پا دچار آسیب‌دیدگی شده و قرار است پزشک وی را معاینه کند.
گسترش ریاست جمهوری رسانه بازی 

  

برخی به صراحت می گفتند به مردم یارانه ندهیدکسانی به صراحت می گفتند به مردم یارانه ندهید. مردم خیال نکنند این دارایی برای خودشان است. اگر حس کنند این ثروت برای آنهاست دیگر ما را قبول نمی کنند. من هم گفتم خوب قبول نکنند. مگر وحی منزل است که مردم حتما ما را قبول کنند؟
مستقل‌آنلاین یارانه ثروت 

  

بهارستان به‌دنبال خروج از برجام؟ | با تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌هانمایندگان مجلس در جلسه علنی صبح روز گذشته با 232 رأی موافقت کردند که طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها را به صورت دو‌فوریتی بررسی کنند. محمد‌باقر قالیباف، رئیس مجلس، بعد از تصویب این طرح، گفت: «ان‌شاءالله این طرح در دستور هفته جاری مجلس شورای اسلامی قرار بگیرد و بتواند بُعد امکانات صنعت هسته‌ای را تقویت کرده و جلوی یاوه‌گویی‌ها و اقدامات تروریستی دشمنان را بگیرد».
۵۵ آنلاین مصاحبه غنی سازی رقابت انتخاباتی 

  

رییس دفتر رییس جمهور از تصمیم مهم روحانی در مورد شهید فخری زاده که به دلیل امنیتی رسانه ای نشد نوشت و فاش کرد که دانشمند شهید کشورمان ارتباط نزدیکی با دولت و وزارت خارجه در پیشبرد فعالیت های صلح آمیز صنعت هسته ای داشته است.
نامه نیوز رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

باید منتظر مجموعه‌ای از رویدادها در خاورمیانه باشیم/ واکنش به کنش‌های تحریکی، باید با هوشیاری تمام و همه جانبه‌نگری همراه باشد/ محافظت از دانشمندان هسته‌ای به عهده نهاد نظامی است​یک استاد روابط بین‌الملل گفت: از نشست نتانیاهو و بن سلمان و گزارش‌هایی که از آن منتشر شد و همچنین حضور پمپئو در خاورمیانه و احتمال حضور محرمانه پمپئو در آن نشست می‌توان نتیجه گرفت که ما باید منتظر مجموعه‌ای از رویدادها در فضای خاورمیانه باشیم.
ایلنا ایران شورای شهر تهران هسته ای 

  

عوامل ریزش سنگین قیمت خودرو وارداتی / کاهش تا 35 درصد هم رسیدبا کاهش تورم انتظاری و نرخ ارز از یکسو و اثرات روانی احتمال لغو ممنوعیت واردات خودرو، بازار خودروهای خارجی کشور نیز در مسیر سقوط قیمت قرار گرفت. طبق اخبار رسیده از بازار، طی سه تا چهار هفته گذشته، قیمت خودروهای وارداتی ریزشی شدید را تجربه کرده، تا آنجاکه فعالان بازار از افت قیمت تا مرز 35 درصد نیز صحبت به میان می‌آورند.
خودروتک قیمت کاهش قیمت ها واردات خودرو 

  

میراث حسن روحانی برای اصلاح‌طلبان چیست؟اصلاح طلبان جناحی بودند که در انتخابات 92 و 96 موجبات پیروزی حجت‌الاسلام روحانی را فراهم آوردند.
مثلث حسن روحانی دولت اصلاحات اصلاح طلبان 

  

قیمت خودرو به ثبات می رسد یا کاهش ادامه دارد؟ / آخرین وضعیت بازاربازار خودرو دیروز نیز با کاهش قیمت خودرو مواجه بود. با این حال نشانه هایی از ثبات نیز به نسبت روزهای قبل بیشتر دیده شد.
خودروتک قیمت ارز قیمت ایران خودرو 

  

چگونه وام یک میلیونی دولت را دریافت کنیم ؟ + نحوه ارسال پیامکمتقاضیان دریافت مرحله دوم وام یک میلیونی کرونا ابتدا کد ملی سرپرست خانوار را به شماره 6369 ارسال کنند، چنانچه پیامک ارسال نشد، بار دوم آن را به 986369+ ارسال کنند.
مستقل‌آنلاین وام دولت تلفن همراه 

  

جدیدترین اقدام پرسپولیس برای لغو محرومیت آل‌کثیرباشگاه پرسپولیس لایحه حقوقی جدیدی برای محرومیت عیسی آل‌کثیر را به دیوان داوری ورزش ارسال کرده است.
مملکت‌آنلاین باشگاه پرسپولیس پرسپولیس کنفدراسیون فوتبال آسیا 

  

حضور قالیباف در جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملیسخنگوی کمیسیون امنیت ملی از حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه فوق‌العاده امروز این کمیسیون خبر داد.
ایلنا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خبرنگار 

  

هشدار وزیر بهداشت درباره اوج گرفتن کروناوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: موارد روزانه مرگ کرونا در کشور بعد از حدود یکماه برای دومین روز متوالی به زیر 400 نفر رسید و امروز 389 فوتی داشتیم.
گسترش وزارت بهداشت درمان وزارت کشور 

  

شرایط حفاظتی شهید فخری‌زاده سال‌ها مورد تهدید دشمنان بوده استسخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه که مشخص است ترور شهید فخری‌زاده از پیش طراحی شده و اقدامی پیچیده و ترکیبی بوده است.
ایلنا سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی 

  اخبار داغ
  

شرایط ورزشکاران حرفه ای در دوران کرونا به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسین پورغریب شاهی، روز دوشنبه در نشست خبری که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، گفت: توانبخشی و ورزش روزانه برای بیماران کرونایی پس از بهبودی، توصیه می شود. وی افزود: ورزش کردن این افراد می تواند به تدریج و با شدت کم در خانه باشد. به طوری که می توانند در خانه راه بروند و ورزش های تنفسی انجام دهند. پورغریب شاهی تاکید کرد: بیماران کرونایی بهبود یافته که به…
مهر ایران فضای مجازی خبرنگار 

  

آخرین مهلت ثبت نام وام یک میلیون تومانی کرونا + جزییاتفردا آخرین مهلت ثبت نام برای دریافت وام یک میلیون تومانی است و متقاضیان فقط تا پایان روز سه شنبه 11 آذرماه مهلت ارسال کد ملی سرپرست خانوار به سرشماره 6369 را دارند.
گسترش وام ماه پیامک 

  

بورس بر بال این سهم ها رشد کرد / چه سهم هایی بیشترین تقاضا و رشد قیمت را داشتند؟در پایان معاملات امروز، ارزش صف‌های خرید 2 هزار و 477 میلیارد تومان شد و نمادهای تاپیکو، خزامیا و خگستر بیشترین صف خرید را داشتند.
اقتصادنیوز سهام ایران خودرو خودرو 

  

کرونا بازار رژ لب و خط لب را کساد کردتاثیر کرونا بر بازار لوازم آرایش در نوع خود جالب توجه است؛ چنانچه ماسک، آرایش خانم‎‌ها را تحت الشعاع
خبرفوری لوازم آرایش ماسک زنان 

  

تقدیر نمایندگان مجلس از نیروهای تطهیردهنده متوفیان کرونایی/ سازمان بهشت زهرا(س) در بحران کرونا خدماتی را با حفظ اصول کرامت انسانی ارائه کرد به گزارش خبرگزاری خانه ملت، اعضای مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه (9 آذرماه) ضمن برگزاری نشست با مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران و سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) و شهردار حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) و بررسی اقدامات سازمان بهشت زهرا(س) بعد از شیوع کرونا به منظور ارائه خدمات به شهروندان، از بخش های این سازمان اعم از مجتمع…
خانه‌ملت مجلس شورای اسلامی نماز بازنشستگی 

  

آخرین مهلت ثبت نام وام یک میلیون تومانی کرونا+ جزئیاتفردا آخرین مهلت ثبت نام برای دریافت وام یک میلیون تومانی است و متقاضیان فقط تا پایان روز سه شنبه 11 آذرماه مهلت ارسال کد ملی سرپرست خانوار به سرشماره 6369 را دارند.
شما‌نیوز وام ماه پیامک 

  

اعمال محدودیت ها در تهران ادامه یابد/ متوفیان کرونا در پایتخت کاهش یافتسخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه طبق گزارش ها آمار درگذشتگان کرونا در تهران در روزهاى اخیر، سیر نزولى محسوسى داشته است، گفت:اعمال مدبرانه محدودیت ها در تهران ادامه یابد.
رویداد۲۴ تهران شورای شهر تهران پایتخت 

  

فردا؛ آخرین مهلت ثبت نام وام یک میلیون تومانی کرونافردا آخرین مهلت ثبت نام برای دریافت وام یک میلیون تومانی است و متقاضیان فقط تا پایان روز سه شنبه 11 آذرماه مهلت ارسال کد ملی سرپرست خانوار به سرشماره 6369 را دارند
برنا وام 

  

اتخاذ تمهیدات لازم برای حفظ سلامتی جامعه دانشگاهی در شرایط استمرار بیماری کرونا ضرورت داردوزیر علوم با ابلاغ بخشنامه‌ای به روسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی بر ضرورت اتخاذ تمهیدات لازم برای حفظ سلامتی دانشجویان، اعضای هیئت علمی و کارکنان در شرایط شیوع ویروس کرونا تاکید کرد.
برنا آموزش ویروس آموزش عالی 

  

تعداد فوتی‌های آلودگی هوا در جهان چندین برابر فوتی‌های کرونا استمدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: هر ساله در دنیا حدود 7 میلیون مرگ زودرس ناشی از آلودگی دار
خبرفوری آلودگی هوا استرالیا تهران