ایلنا   |  اجتماعی  |  

غربالگری تنبلی چشم و ارائه کمک هزینه عینک برای 14 هزار کودک محروم 3 تا 6 سال

رئیس سازمان بهزیستی کشور در آئین تفاهمنامه ارائه خدمات غربالگری تنبلی چشم و انجام مداخلات درمانی کودکان محروم 3 تا 6 سال، گفت: طرح غربالگری بینایی، سالانه حدود 2.8 میلیون نفر را پوشش می‌دهد.

غربالگری تنبلی چشم و ارائه کمک هزینه عینک برای 14 هزار کودک محروم 3 تا 6 سال

رئیس سازمان بهزیستی کشور در آئین تفاهمنامه ارائه خدمات غربالگری تنبلی چشم و انجام مداخلات درمانی کودکان محروم 3 تا 6 سال، گفت: طرح غربالگری بینایی، سالانه حدود 2.8 میلیون نفر را پوشش می‌دهد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل، تفاهمنامه ارائه خدمات غربالگری تنبلی چشم و انجام مداخلات درمانی کودکان محروم 3 تا 6 سال و اهداء کمک هزینه عینک تا سقف اعتبار مورد توافق برای 14 هزار کودک نیازمند و آگاه‌سازی عمومی درخصوص ایجاد حس مسئولیت افراد در راستای پیگیری در مراجعه به پایگاه‌های سنجش بینایی در سال 1401_1402 با حضور «علی‌محمد قادری» رئیس سازمان بهزیستی کشور، «حمیدرضا علیان‌زادگان» مدیرعامل بنیاد 15 خرداد و «محمد جعفریان» مدیرکل اجتماعی ستاد اجرایی فرمام امام خمینی(ره) امضاء شد.

«علی‌محمد قادری» رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به تفاهم مشترک سال گذشته بهزیستی و بنیاد 15 خرداد در راستای تامین چندهزار ویلچر برای افراد دارای معلولیت در مناطق کم‌برخوردار، عنوان کرد: امید است با امضاء این تفاهمنامه غربالگری تنبلی چشم کودکان مناطق محروم 3 تا 6 سال که مشکوک به تنبلی چشم، عیوب انکساری و ... هستند را با پوشش صد درصدی فراهم کنیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه سازمان بهزیستی کشور از سال 1370 کار خود را در زمینه غربالگری تنبلی چشم آغاز کرده است، گفت: سالانه حدود 2.8 میلیون نفر را پوشش می‌دهد و خروجی این طرح با کارهای حداقلی مثل تهیه عینک و ارجاع به متخصصان امر موجب می‌شود که فرزندان این مرز و بوم مشکل بینایی‌شان حل شود. ان‌شاءالله ترویج خیر جمعی در دیگر نهادها داشته باشیم.

جعفریان: سلامت کودک 3 تا 15 سال در دستور کار بنیاد 15 خرداد

«محمد جعفریان» مدیرکل اجتماعی ستاد اجرایی فرمام امام خمینی(ره) در ادامه این نشست با بیان اینکه هزینه پیشگیری از این معلولیت‌ها در بیشترین مقدار قریب به 0/01 هزینه‌های مورد نیاز برای رسیدگی به نیازهای یک معلول است، گفت: در چنین رویکردی باید توان بیشتری برای پیشگیری صرف کرد؛ بنیاد 15 خرداد ستاد اجرایی فرمام امام در رویکرد نوین سلامت کودک 3 تا 15 سال در دستور کار خود قرار داده است.

مدیرکل اجتماعی ستاد اجرایی فرمام امام خمینی(ره) با اشاره به تفاهم مشترک دیگر با سازمان بهزیستی کشور در موضوع غربالگری اسکلتی _ عضلانی، ادامه داد: اکنون در فرآیند اجرای بهتر غربالگری تنبلی چشم(آمبلیوپی) فراتر از سازمان بهزیستی کشور، وزارت رفاه و ستاد اجرایی فرمان امام به حضور جدی دیگر دستگاه‌های کشور نیازمندیم؛ چراکه این غربالگری بسیار مهم و حیاتی برای کودکان محسوب می‌شود و حتی اگر یک کودک از این موضوع بی‌بهره باشد و عارضه نابینایی را متحمل شود هزینه هنگفتی در طول حیات خواهد داشت.

وی درخصوص تفاهمنامه غربالگری اسکلتی _ عضلانی، عنوان کرد: بسیاری از عارضه‌های اسکلتی _ عضلانی در دوران کودکی قابل پیشگیری است؛ لذا در مناطقی که تغذیه مناسب‌تر است تا 4 درصد و در مناطقی که تغذیه نامناسب است تا 38 درصد کودکان یک عارضه اسکلتی همچون شانه نامتقارن، پای پرانتزی و ... دارند که بعضاً منجر به معلولیت نمی‌شود اما فرد را دچار بازنشستگی پیش از موعد می‌کند.

علیان‌زادگان: تاکید بر پیشگیری برای داشتن کودکان شاد و سالم و موثر در پیشرفت کشور

در ادامه «حمیدرضا علیان‌زادگان» مدیرعامل بنیاد 15 خرداد ستاد اجرایی فرمام امام با تاکید بر پیشگیری برای داشتن کودکان شاد و سالم و موثر در پیشرفت کشور، گفت: امید است براساس این تفاهم‌نامه‌ بتوانیم از مشکلاتی که در آینده قرار است اتفاق بیفتد پیشگیری کنیم.

صفاری‌فرد: سالانه بین 9 هزار تا 10 هزار مورد به تجویز عینک نیاز داریم

«افروز صفاری‌فرد» معاون پیشگیری از معلولیت‌های سازمان بهزیستی کشور نیز در حاشیه مراسم امضاء تفاهمنامه ارائه خدمات غربالگری تنبلی چشم و انجام مداخلات درمانی کودکان محروم، گفت: طرح غربالگری اختلالات چشم از سال 1375 در سازمان بهزیستی کشور اجرا شد و جزو برنامه‌های موفق است. تنبلی چشم عارضه‌ای است که اگر در زمان طلایی شناسایی و درمان نشود می‌تواند منجر به معلولیت بینایی کودک شود. به همین دلیل لازم است کودکان 3 تا 6 ساله، سه بار در طول سنوات عمر خود از نظر تنبلی چشم غربال شوند و در صورتیکه موارد مشکوک شناسایی شدند به بینایی‌سنج یا اپتومتریست ارجاع شوند و مداخلات بهنگام را دریافت کنند. این مداخلات می‌تواند تجویز عینک باشد یا اینکه در مواقعی نیاز به جراحی داشته باشند که به چشم پزشک مراجعه می کنند.

وی، یادآور شد: طی تفاهم‌نامه‌ای امضا شده با بنیاد 15 خرداد قرار بر این شد که کمک هزینه عینک را بنیاد 15 خرداد تقبل کند و در 3 استان کهگیلویه و بویراحمد، سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی نیروهای جهادی را معرفی کنند که آموزش‌های لازم را بگیرند و به عنوان غربالگر در مناطق حاشیه‌ای روستاها و مناطق صعب‌العبور این استانها، خدمات را اجرا کنند تا پوشش غربالگری در این مناطق بالاتر برود. کمک هزینه عینک که تا سال گذشته، سازمان بهزیستی کشور پرداخت کرد، 150 هزار تومان بود که مبلغ کمی به شمار می‌رفت و با توجه به افزایش قیمت عینک، پاسخگوی نیازها نبود اما از سال جاری مبلغ به 550 هزار تومان افزایش پیدا کرده و ما در سال حدودا بین 9 هزار تا 10 هزار مورد به تجویز عینک نیاز داریم.

انتهای پیام/

کودکان آموزش روابط عمومی   اخبار برگزیده
  

جزئیات جلسه مشترک دولت و مجلس / از گلایه در مورد وضعیت مسکن تا ابراز نگرانی بابت گرانی مواد غذایییک عضو هیأت رئیسه مجلس درباره جلسه شب گذشته رئیس‌جمهور با مجلسی‌ها گفت: جلسه خوبی برگزار شد و بنا شد این جلسات ادامه پیدا کند.
ایلنا دولت مجلس شورای اسلامی رئیس جمهور 

  

پیشرفت‌های مذاکرات وین به طور کامل تامین‌کننده مطالبات ایران نبود/ زمینه برای امضای توافق در آینده بسیار نزدیک وجود داردسخنگوی وزارت امور خارجه گفت: می‌توانیم بگوییم برای احیای برجام در مرحله پیشرفت قرار داریم اما اینکه بگوییم به توافق نزدیک هستیم این معطوف به برآورده شدن انتظارات برحق جمهوری اسلامی ایران از طریق آمریکا است.
ایلنا وین ایران جمهوری اسلامی ایران 

  

منافع ایران؛ از اروپا تا خلیج فارسدر بسته پیش‌رو تحلیل‌های سیاسی را فارغ از جناح‌بندی‌های سیاسی بخوانید.
فردا ایران جمهوری اسلامی ایران ایران و آمریکا 

  

شگرد های تبلیغی اخیر آمریکا در بازی با لغو تحریم‌هااتهام زنی‌ها، لفاظی‌ها و شگردهای تبلیغی اخیر آمریکایی‌ها در بحبوحه مذاکرات هسته‌ای نشان می‌دهد که آن‌ها در تلاش‌اند تا برای فرار از لغو تحریم‌ها، مقصرنمایی ایران و نهایتاً به زانو درآوردن تیم مذاکره‌کننده کشورمان بازهم به تله‌گذاری‌های جدید و اعمال فشار علیه جمهوری اسلامی روی بیاورند.
مثلث ایران و آمریکا ایران خودرو خودرو 

  

صدرنشینی دقیقه 90 پورتو با طارمیلیگ پرتغال| اتوبوس ویزلا مقابل یاران طارمی پنچر شد /پورتو با گل دقیقه 90 در صدر ماند
خانه فوتبال فوتبال بازی مهدی طارمی 

  

قشم ایر رکورد دار کیفیت و امنیت پروازIATA گواهینامه معتبرIOSA را برای سومین بار تمدید کرد!
اقتصادنیوز 

  

سرلشکر باقری پیام دادسرلشکر باقری با صدور پیامی ضمن تبریک روز خبرنگار تاکید کرد: دشمن در تهاجم ترکیبی همه‌جانبه علیه ملت ایران، همه توان و امکانات خود را بسیج کرده از این رو در مقابله با ایجاد شبهه توسط دشمن در مسیر جهاد تبیین امری ضروری است.
فردا سربازی خبرنگار ایران 

  

هدفگذاری صنعت بیمه در راستای کاهش دغدغه های دولت و مردم استکاهش دغدغه های دولت در خصوص جبران خسارت های مردم در حوادث گوناگون از اهداف دارای اولویت صنعت بیمه به شمار می رود.
ایلنا صنعت بیمه شرکت های بیمه 

  

درخواست اصلاح قانون تسری مالیات به همه دریافتی حقوق بگیرانجمعی از کارکنان دولتی در کارزاری خواستار اصلاح قانون بودجه 1401 در خصوص تسری مالیات به همه دریافتی حقوق بگیران شدند.
ایلنا قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون مالیات 

  

تصویب برنامه عملیاتی توسعه، نصب و راه اندازی ارتباطات سیارمحمد عزیزی در راستای پیاده سازی بستر های لازم برای ایجاد شهر الکترونیک، از تصویب برنامه عملیاتی توسعه 5G در کیش و ابلاغ آن به اپراتورهای ارائه دهنده خدمات ارتباطی در جزیره خبر داد.
ایلنا همراه اول سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شهر الکترونیک 

  

جاماندگان یارانه بخوانند | یارانه جدید جاماندگان واریز شداعتراض برای دریافت یارانه امکان‌پذیر شد.
مثلث یارانه عکس دولت 

  

محرومیت فوتبالی لیدر معروف پرسپولیسبا حکم قطعی؛ لیدر پرسپولیس به استادیوم‌ها ممنوع الورود شد!
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازار خودرو 

  

وزیر ارتباطات: ماهواره‌بر جدید در روزهای آینده پرتاب می‌شودوزیر ارتباطات:خط تولید مشترک ماهواره خیام را با روسیه راه‎اندازی خواهیم کرد.
فردا ماهواره تولید روسیه 

  

بازنشستگان کارگری خوزستان: دولت افزایش مصوب شورایعالی کار را ابلاغ کندبازنشستگان در اهواز و شوش، خواستار اجرای مصوبات مزدی شورایعالی کار شدند.
ایلنا دولت کار اهواز 

  

رئیسی: دولت در امر به معروف و نهی از منکرات اقتصادی مصمم استرئیس‌جمهور در دیدار اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر:همه دولتمردان و دستگاه‌های در این رابطه مسئولیت دارند و باید با دقت و جدیت وظایف خود را انجام دهند.
فردا دولت رئیس جمهور 

  اخبار داغ
  

ابتلای رئیس فایزر به کرونا علی‌رغم تزریق 4 دوز واکسن«آلبرت بورلا» رئیس شرکت فایزر روز دوشنبه اعلام کرد که تست ابتلا به کرونای وی مثبت اعلام شده است.
اقتصادنیوز 

  

ابتلای دوباره وزیر دفاع آمریکا به کروناوزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) روز دوشنبه اعلام کرد که تست کرونای لوید آستین وزیر دفاع آمریکا مثبت اعلام شده است.
اقتصادنیوز وزارت دفاع پنتاگون 

  

قیمت دلار توافقی در کانال 28 و یورو در کانال 30 هزار تومان بسته شدبا پایان فعالیت بازار توافقی ارز امروز (دوشنبه 24 مردادماه 1401)، بهای هر اسکناس یورو با کاهش 1.59 درصد نسبت به روز قبل روبرو شد.
برنا دلار یورو ارز 

  

شب تعیین کننده قیمت خودرو + جدول قیمتاقتصادنیوز: ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که محصولات سایپا هم امروز24 تیرماه 1401 همانند پرتیراژهای ایران خودرو با افت قیمت در بازار عرضه شدند.
اقتصادنیوز قیمت ایران خودرو خودرو 

  

رتبه‌های برتر کنکور و المپیادی‌ها، بورسیه هیئت علمی می‌شوندسخنگوی دولت گفت: با تفاهم صورت‌گرفته بین وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، رتبه‌های برتر کنکور و المپیادی‌ها، بورسیه هیات علمی می‌شوند.
ایلنا کنکور وزارت علوم فناوری 

  

بهادری جهرمی: رتبه‌های برتر کنکور و المپیادی‌ها، بورسیه هیئت علمی می‌شوندسخنگوی دولت گفت: با تفاهم صورت‌گرفته بین وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، رتبه‌های برتر کنکور و المپیادی‌ها، بورسیه هیئت علمی می‌شوند.
مملکت‌آنلاین کنکور وزارت علوم فناوری 

  

افت قیمت خودرو تحت تاثیر سیگنال های برجامی + جدولاقتصادنیوز: سیگنال های برجامی بازار خودرو امروز 24 مرداد 1401 را تحت تاثیر قرار داد، بطوریکه پرتیراژهای ایران خودرو امروز با افت یک تا سه میلیون تومان در بازار قیمت گذاری شدند.
اقتصادنیوز قیمت ایران خودرو خودرو 

  

سقوط سنگین قیمت سکه در عصر امروز | طلا در کانال یک میلیون و 200 هزار تومانیقیمت‌ طلا و سکه امروز دوشنبه 24 مرداد 1401، همچنان روند نزولی دارد. سکه طرح جدید به گزارش برخی منابع به کانال 13 میلیون تومانی وارد شده و طلا نیز پس از مدت‌ها به کانال یک میلیون و 200 هزار تومانی رفته است. سیگنال‌های موثر بر بازار را بخوانید.
فردا قیمت جمهوری اسلامی ایران روزنامه 

  

ذهنیت‌ مسئولین اقتصادی نسبت به بورس کالا باید اصلاح شودپیشنهاد مجلس شورای اسلامی و همچنین کمیسیون صنایع از ابتدا این بوده که عرضه کلیه محصولات تولیدی توسط خودروسازها در بورس کالا باشد تا بتواند به تعادل بخشی قیمت، رسیدن خودرو به دست مصرف‌کننده واقعی و حذف بسیاری از واسطه‌ها، کمک کند.
گسترش بورس کالا مجلس شورای اسلامی کمیسیون صنایع و معادن مجلس 

  

سقوط قیمت دلار ادامه دارد؟اقتصادنیوز: کامران سلطانی‌زاده، دبیرکل کانون صرافان درخصوص وضعیت بازار ارز طی روزهای آینده گفت: هم اکنون در معاملات غیررسمی قیمت دلار به کانال 29 هزار تومان بازگشت و با توجه به وضعیت آرام سیاسی و‌ جو روانی مثبت در بازار ارز، این روند ادامه‌دار خواهد بود.
اقتصادنیوز قیمت دلار ارز 

  

آمار کرونا امروز 24 مرداد در ایران | کاهش شهرهای قرمز کروناییبر اساس اعلام وزارت بهداشت، در طول 24 ساعت گذشته، متاسفانه 71 بیمار مبتلا به کووید19 در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به 143 هزار و 15 نفر رسید.
نامه نیوز خودرو ایران وزارت بهداشت 

  

آمار امروز کرونا 24 مرداد/شناسایی 7348 بیمار جدید/کاهش تعداد فوتی‌هااقتصادنیوز: وزارت بهداشت اعلام کرد طی 24 ساعت گذشته 7348 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شدند و متاسفانه 71 هموطن بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت ویروس 

  

شاخص بورس تکان نخورد /یک نیمه نزول، یک نیمه صعود!اقتصادنیوز: در نیمه اول معاملات امروز شاخص کل بورس تهران نزول کرد اما در نیمه دوم سطوح از دست رفته را باز پس گرفت و تنها 44 واحد نسبت به سطح دیروز بالا آمد. در نیمه دوم معاملات شاخص هم وزن رشد چشمگیری داشت.
اقتصادنیوز شاخص بورس تهران تهران