صراط   |  اجتماعی  |  

واکنش هلال احمر به کشته‌شدن کوهنوردان تهرانی

تفاهم‌نامه‌ سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌ احمر و سازمان هواشناسی امروز(سه شنبه) در سازمان امداد ونجات و با هدف گسترش همکاری مشترک برای خدمت به حادثه‌دیدگان کشور امضا شد.

صراط:

به نقل از هلال احمر مهدی ولی‌پور رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر در این مراسم گفت: هلال‌احمر موسسه‌ای غیردولتی و بین‌المللی است و قدیمی‌ترین نهاد مردم‌نهاد کشور محسوب می‌شود. یکی از فعالیت‌های این جمعیت وظایف حاکمیتی‌ است که به هلال‌احمر سپرده شده و سازمان امدادونجات مسئولیت‌ این وظایف را برعهده دارد.

وی ادامه داد: 30 هزار امدادگر و نجاتگر آموزش‌دیده بر اساس فراخوان‌ها در حوادث مختلف حضور پیدا می‌کنند.

رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال‌احمر گفت: هلال‌احمر ماموریت ویژه‌ای را هم در حوزه‌ آموزش همگانی دنبال می‌کند. بر این اساس، خانه‌های هلال محلات و روستایی شکل گرفته تا آموزش‌ها سریع‌تر و موثرتر به مردم منتقل شود.

ولی پور اضافه کرد: باید از طرف خانواده‌ بزرگ هلال‌احمر از نیروهای خدوم سازمان هواشناسی قدردانی کنم. این سازمان همواره تعامل و همکاری نزدیکی با هلال‌احمر داشته است.

وی گفت: مدیریت بحران از لحظه‌ای آغاز می‌شود که اطلاعات اولیه به نیروهای سازمان امدادونجات می‌رسد. در واقع شروع امداد به داده‌های اولیه وابسته است.

ولی‌پور افزود: ایران جزء 10 کشور حادثه‌خیز دنیا محسوب می‌شود و متاثر از حوادث آب‌وهوایی است. هر چقدرکه اطلاعات دقیق‌تر به‌دست نیروهای امدادی برسد، روند خدمات‌رسانی به آسیب‌دیدگان تسریع پیدا می‌کند.

رئیس سازمان امدادونجات با اشاره به حادثه‌ ارتفاعات شمال تهران گفت: متاسفانه با وجود اطلاع‌رسانی‌های لازم و به‌موقع تعدادی از هموطنان‌مان را از دست ‌دادیم. اگر به هشدارها توجه شود، آسیب کمتری را شاهد خواهیم بود.

وی توضیح داد: امیدوارم تعاملات دو سازمان با انعقاد تفاهم‌نامه‌ همکاری افزایش پیدا کند و قدمی برای افزایش خدمات در کوتاه‌ترین ‌زمان ممکن برداشته شود و در کنار هم به افزایش تاب‌آوری مردم کمک کنیم.

ولی‌پور گفت: تفاهم‌نامه‌ همکاری سازمان امدادونجات و سازمان هواشناسی کشور نقطه‌ عطفی در امداد در حوادث به‌حساب می‌آید.

سحر تاج‌بخش مسلمان رئیس سازمان هواشناسی کشور نیز در این مراسم گفت: هدف مشخص سازمان هواشناسی که فعالیت بین‌المللی نیز دارد، حفاظت از جان‌ومال مردم است. در واقع این موضوع هدف غایی هواشناسی‌ها در سراسر دنیاست.

وی ادامه داد: حوزه‌ امدادونجات گسترده است، اما ما با این حوزه مسیر مشخص و یکسانی داریم تا بر اساس پیش‌بینی‌ها راهکاری برای امدادونجات ارائه شود.

رئیس سازمان هواشناسی کشور افزود: یکی از مباحثی که هواشناسی‌های دنیا دنبال می‌کنند، بررسی تبعات اجتماعی و اقتصادی‌ای است که این مخاطرات بعد از گذشت زمان در مردم ایجاد می‌کنند. همواره هزینه‌های بسیاری برای انجام پیش‌بینی‌های دقیق در نظر گرفته می‌شود تا این تبعات کم و مدیریت شود.

معاون وزیر راه‌وشهرسازی گفت: ما در حوزه‌ پیش‌بینی تلاش می‌کنیم تا بهترین ‌خدمات را ارائه دهیم. دغدغه‌ ما افزایش سطح کیفیت خدمت‌رسانی است. باید توجه داشت که پیش‌بینی، بخشی از راهکار مدیریت بحران است. مثلا در موضوع سیلاب زیرساخت‌ها نقش اساسی دارند.

تاج‌بخش مسلمان اضافه کرد: حادثه خبر نمی‌کند و باید هشدارها را جدی بگیریم و آماده باشیم. سطح دانش عمومی بعضا به‌شکلی‌ست که هشدارها جدی گرفته نمی‌شود. اگر بر موضوع فرهنگ‌سازی و توجه به هشدارها تاکید کنیم، نتیجه‌ی خوبی کسب خواهیم کرد. اگر مردم رخدادهایی مثل برف‌وکولاک و سیلاب را جدی بگیرند، تبعات اجتماعی و اقتصادی آن کمتر خواهد شد.

رئیس سازمان هواشناسی افزود: با ارتقاء زیرساخت‌های موجود می‌توانیم توجه مسئولان را نسبت‌به هشدارها جلب کنیم. تلفات در حوادث الزاما به پیش‌بینی‌ها ربط پیدا نمی‌کند. ما به‌قدرکافی از حادثه و تبعات‌ش شناخت نداریم.

تاج‌بخش مسلمان گفت: پذیرای راهکارهای سازمان امدادونجات هستیم تا با کمک یکدیگر بتوانیم برای حافظت از جان‌ومال مردم حرکت کنیم که امری افتخارآمیز است.

در پایان این مراسم اسناد تفاهم‌نامه‌ همکاری مشترک امضا و بین دوطرف ردوبدل شد.

یادآور می‌شود طبق ماده‌ 14 قانون مدیریت بحران کشور سازمان هواشناسی به‌منظور پیش‌بینی دقیق و هشدار به‌هنگام وقوع مخاطرات آب‌وهوایی، نسبت به ایجاد مرکز پایش و هشدار بهمن، طوفان، گردباد، صاعقه، تگرگ، موج گرما (باد و باد گرم) و سرما در کشور اقدام می‌کند.

 در حاشیه‌ این دیدار رئیس سازمان هواشناسی کشور و معاونان این سازمان از مرکز کنترل‌وهماهنگی سازمان امدادونجات و همچنین نحوه‌ فعالیت خودروی مخابرات و ارتباطات رادیویی بازدید کردند.

هلال احمر سازمان هواشناسی هواشناسی   اخبار برگزیده
  

دوئل بر سر برنامه بایدن برای «نجات آمریکا» | محافظه‌کاران خشمگین شدند؛ چپ‌ها خوشحالجو بایدن از «برنامه نجات آمریکا» رونمایی کرد. این طرح شامل پرداخت 1400 دلار به هر آمریکایی می‌شود و مجموعه‌ای از مشوق‌های اقتصادی و کمک‌های مستقیمی را دربرمی‌گیرد که 9/ 1 تریلیون دلار ارزش دارد. این برنامه شامل کمک‌های نقدی مستقیم، گسترش بیمه بیکاری، کمک هزینه اجاره‌خانه، کمک هزینه مواد غذایی و کمک به کسب‌وکارهای کوچک است.
۵۵ آنلاین کسری بودجه نیروهای مسلح اتاق بازرگانی 

  

می‌توانم در همکاری با آمریکا، مواضع سخت‌تری در قبال ایران اتخاذ کنمرقیب انتخاباتی نتانیاهو در انتخابات پیش رو به بیان اظهاراتی علیه ایران پرداخت.
ایلنا ایران رئیس جمهور 

  

احمدرضا جلالی همچنان در زندان اوین استوکیل مدافع احمدرضا جلالی آخرین وضعیت پرونده موکل خویش را تشریح کرد.
ایلنا زندان زندان اوین ایران 

  

کشف 33 مرکز استخراج بیت کوینمعاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: با تلاش و بازرسی مستمر مدیریت برق شهرستانهای استان از ابتدای امسال تاکنون 33 مرکز استخراج رمز ارز کشف و با دستور قضایی جمع آوری شد.
اقتصادنیوز بیت کوین صرفه جویی برق 

  

آخرین تصمیمات شورای وحدت برای انتخابات 1400سخنگوی جامعه روحانیت مبارز درباره تصمیم گیری برای اختصاص سه کرسی در شورای عالی وحدت به شورای ائتلاف اظهار کرد: قبلا صحبت از عضویت 2 نماینده از شورای ائتلاف در شورای عالی وحدت بود، حالا به شورای ائتلاف 3 کرسی پیشنهاد شده است تا مجموعه شورای عالی وحدت تقریبا یکپارچه شود، اما نمی‌دانم این پیشنهاد مورد پذیرش شورای ائتلاف قرار گرفته است یا خیر.
مثلث انتخابات ریاست جمهوری جامعه روحانیت مبارز محمدرضا باهنر 

  

شرایط بحرانی در بورس!پس از ریزش دور قبل بورس، دولت بازارگردان ها را فعال کرد اما نه برای جلوگیری از ریزش بیشتر بلکه تنها با هدف نقدشوندگی؛ حالا هر یک از سهامداران خرد به راحتی می توانند سرمایه خود را با ارزش پایین تر نقد کنند و همین مساله بازگشت بورس را در ابهام بیشتر قرار داده است.
گسترش خودرو دولت سهام 

  

یک عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: ما از جزئیات تصمیم جامعه مدرسین مطلع نیستیم اما رایزنی‌هایی در حال انجام است که جامعه مدرسین هم در انتخابات حاضر شود و جامعتین بتوانند نقش خوب و مؤثری را در انتخابات ایفا کنند.
نامه نیوز انتخابات ریاست جمهوری انتخابات مجلس جامعه روحانیت مبارز 

  

سناریوی کاهش قیمت خودرو در بازار شب عید برخلاف روال سنواتیهر سال با نزدیکی به روزهای آخر سال همراه با رشد تقاضا، قیمت خودرو در بازار جهشی قابل‌توجه پیدا می‌کند. با این حال بسیاری از فعالان بازار با طرح سناریویی معتقدند که امسال 6 متغیر اثرگذار جهتی عکس به بازار داده است و مسیر نزولی قیمت‌ها که از نیمه پاییز آغاز شد، تا پایان زمستان تداوم خواهد داشت. به بیان دیگر امسال شاهد افزایش قیمت در بازار شب عید خودرو نخواهیم بود.
خودروتک قیمت افزایش قیمت قیمت مسکن 

  

آزادسازی 10 مدل خودرو به تعویق افتاد | پراید چقدر ارزان شد؟نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو می‌گوید: آزادسازی قیمت 10 مدل خودرو به تعویق افتاد. با توقف خرید و فروش خودرو واسطه‌ها از بازار فرار کردند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

عوارض واکسن کرونای ایرانی روی داوطلبان لو رفت + جزئیاتحامد حسینی، مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: عوارض تست واکسن ایرانی کرونا روی داوطلبان تاکنون تب خفیف، درد و قرمزی محل تزریق بوده است.
مستقل‌آنلاین سازمان غذا و داروی ایران نیروی کار دانشگاه علوم پزشکی تهران 

  

یارانه | دولت به کسانی که این 4 شرط را دارند یارانه جدید می دهدشروط برخورداری از یارانه جدیدی که از یک ماه پیش به برخی شهروندان پرداخت می‌شود اعلام شد.
مستقل‌آنلاین یارانه دولت بهزیستی 

  

همتی:کاهش نرخ ارز حاصل تلاش بانک مرکزی است، سیاسیون به خودشان وصل نکنندرئیس کل بانک مرکزی نوشت: انتظارم از فعالین سیاسی این است، رقابتهای حزبی و جناحی خود را به تلاشهای بانک مرکزی برای بهبود شرایط اقتصاد و استفاده از فرصتهای بین المللی برای خنثی سازی و کاهش تحریم و تقویت ارزش پول ملی وصل نکنند.
مملکت‌آنلاین نرخ ارز ارز قیمت ارز 

  

مشمولان یارانه جدید دولت اعلام شدند + مبلغ یارانه جدیدعضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی از تخصیص یارانه جدید در قالب بسته حمایت معیشتی و به صورت بن خرید و یارانه نقدی در سال آینده – سال 1400 – به تمام دریافت کنندگان یارانه نقدی – 45500 تومانی – خبر داده است.
مستقل‌آنلاین یارانه دولت بودجه 

  

دلار سقوط کرد/ ورود نرخ به کانال 23 هزار تومانصرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، بیست و پنجم دی‌ماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم 24 هزار و 290 تومان اعلام کرده‌اند که نسبت به روز گذشته افت بیش از 500 تومانی دارد.
ایلنا دلار دلار آمریکا صرافی 

  

واعظی: با تیم بایدن ارتباط نداشتیمرئیس دفتر رئیس‌جمهوری گفت: امروز با اطمینان بیشتری می‌گویم که بنای ما بر این است که تحریم‌ها برداشته شود و دولت سیزدهم بدون تحریم به مردم خدمت کند.
مثلث محمود واعظی بازی رئیس جمهور 

  اخبار داغ
  

این افراد نباید در بورس بمانند!شدت ریزش شاخص در اولین روز هفته تا اندازه‌ای بود که بسیار از سهامداران را نگران کرد. نگران از آینده‌ای که حضور آنها در بازار را احتمالا مشروط می‌کند.
گسترش خودرو بازار خودرو درآمد 

  

نظر کارشناسان درباره بازگشت امکان درج قیمت خودروعوامل مختلفی بر نوسان و تلاطم قیمتی در بازار دارایی‌ها تاثیر دارد، اما چند عامل بر قیمت در این بازارها نقش داشتند؛ دلار، تحریم، کرونا و سیاست‌گذاری‌های موقتی و کوتاه مدت. تاثیر این عوامل بر بازار دارایی‌ها آنقدر مشهود است که سیاستگذار پولی و مجلس تمام تلاش خود را برای کنترل و مدیریت نرخ ارز و تبعات تحریم‌ها به کار می‌گیرد تا شاید از این طریق بتواند بازار دارایی‌ها را کنترل کند
ایلنا قیمت افزایش قیمت قیمت مسکن 

  

پس از دوران سخت و رشد سریع تعداد جان باختگان کرونایی و رنج فراوانی که کادر درمان متحمل شدند، شاهد دورقمی شدن آمار مرگ و میر بر اثر این بیماری بودیم که متاسفانه عادی‌انگاری شرایط، خطر اوج‌گیری دوباره این ویروس منحوس را در پی دارد و می‌تواند پاشنه آشیل اقدامات مقابله‌ای علیه کووید 19باشد.
نامه نیوز شیراز وزارت بهداشت بودجه 

  

نگاهی بر روز عجیب بورسروز شنبه 424 شرکت بازار سهام یعنی معادل 88 درصد بازار افت قیمت داشتند.
گسترش سهام قیمت ایران خودرو 

  

کوچ بزرگ از بورسروز شنبه 424 شرکت بازار سهام یعنی معادل 88 درصد بازار افت قیمت داشتند.
اقتصادنیوز تراکتورسازی سهام قیمت 

  

توصیه ‌ای مهم به کرونایی ها!مبتلایان به بیماری کووید19 که با علایم شدید سرفه، تنگی نفس و احتقان شدید ریوی روبه‌رو هستند باید از فعالیت ورزشی شدید خودداری کنند اما فعالیت فیزیکی در حد سبک تا متوسط بسیار مفید است.
گسترش سیستم ایمنی تنفس ورزش 

  

رعایت چند قانون طلایی در افراد دیابتی که به کرونا مبتلا می‌شوند«سیدوحید یوسفی» با حضور در برنامه «طبیب» با اشاره به ذکر چند قانون طلایی و کلیدی در خصوص افراد دیابتی که کرونا می‌گیرند، یادآور شد: قطع نکردن انسولین، مشاوره دائمی با پزشک در خصوص مصرف داروها، چک کردن مداوم قند، مصرف مایعات و کنترل فشار خون و چربی از نکات مهمی است که این دسته از افراد باید به آن توجه داشته باشند.
برنا قانون انسولین فشار خون 

  

تشخیص کرونا یک‌ساعته شد!آزمایشی که وجود ویروس کووید - 19 را در عرض یک ساعت تشخیص می دهد در روسیه ایجاد شده است.
مثلث بلژیک ویروس علیرضا بیرانوند 

  

بورس امروز چرا افت کرد؟یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه روند فعلی بازار عجیب به نظر می‌رسد و شاخص کل بورس نباید تا این محدوده‌ها افت می‌کرد، گفت: افت امروز بازار و وجود صف فروش در برخی از سهام به هیچ عنوان منطقی نیست و فقط شرایط هیجانی ایجاد شده در بازار، معاملات بورس را وارد مدار نزولی کرده است.
گسترش سرمایه انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

امروز چقدر پول از بورس خارج شد؟در معاملات امروز 2 هزار و 308 میلیارد تومان پول‌ حقیقی از بورس خارج شد که بالاترین رقم از 25 آذر تاکنون است. ارزش پول حقیقی خارج شده از بورس نسبت به روز چهارشنبه 14 درصد افزایش داشته است.
گسترش پول تراکتورسازی ایران خودرو