علم الهدی: نمی‌توان با موی پریشان و بی‌حجاب احیا گرفت

‘سیداحمد علم الهدی’ خطیب نماز جمعه مشهد می‌گوید: نمی‌توان با موی پریشان و بی حجاب در مقابل میکروفون خبرنگار از شب احیا حرف زد و احیا گرفت. به گزارش ایرنا آیت الله سید احمد علم الهدی روز یکشنبه در جلسه تفسیر سوره احزاب در مهدیه مشهد افزود: اسلام می‌گوید زن و مرد از نظر ساختار جسمی … نوشته علم الهدی: نمی‌توان با موی پریشان و بی‌حجاب احیا گرفت اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

علم الهدی: نمی‌توان با موی پریشان و بی‌حجاب احیا گرفت

‘سیداحمد علم الهدی’ خطیب نماز جمعه مشهد می‌گوید: نمی‌توان با موی پریشان و بی حجاب در مقابل میکروفون خبرنگار از شب احیا حرف زد و احیا گرفت.

به گزارش ایرنا آیت الله سید احمد علم الهدی روز یکشنبه در جلسه تفسیر سوره احزاب در مهدیه مشهد افزود: اسلام می‌گوید زن و مرد از نظر ساختار جسمی و روحی مثل هم و مساوی نیستند به همین خاطر حقوق و تکالیف آنها هم متفاوت است اما عده‌ای می‌خواهند اسلام را عامل محدودیت زنان معرفی کنند در حالی که زن، غیر اسلام مدافعی نداشته است.

وی ادامه داد: آنچه که برای زنان محور است مدیریت خانه، خانواده و تربیت فرزند و آدم سازی است به عبارتی محور زندگی یک زن، خانواده و مدیریت آن است اما این به معنی عدم حضور در سیاست جامعه و دیگر امور نیست.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه از گذشته تا کنون در عرصه‌های مختلف عده‌ای با استفاده ابزاری از زنان به دنبال توسعه بی بند و باری و ولنگاری و شهوت رانی بوده‌اند گفت: یکی از جهات حجاب، پیشگیری از خودنمایی است و زن در محیط جامعه باید از خودنمایی برای مرد نامحرم اجتناب کند.

علم الهدی افزود: دین فقط رابطه عاطفی با اهل بیت پیامبر (ص) نیست و عاشق اهل بیت (ع) اگر واقعی باشد نمی‌تواند کاری انجام دهد که آنها دوست ندارند پس کسی که حضرت زهرا (س) را دوست دارد باید مثل آن حضرت باشد.

وی ادامه داد: اگر فرهنگ و عادت خود را از جای دیگری می‌گیریم و گوش ما به صدای دیگری است و در عین حال اظهار عشق به اهل بیت (ع) می‌کنیم این کار به معنی دوست داشتن اهل بیت (ع) نیست و فقط یک جریان احساسی شمرده می‌شود.

او اضافه کرد: پای دین ایستادن با شعار حل نمی‌شود و با شعار و جریان احساسی نمی‌توانیم متدین باشیم افزود مثلاً نمی‌توان با موی پریشان و بی حجاب در مقابل میکروفون خبرنگار از شب احیا حرف زد و احیا گرفت یعنی اگر کسی امام علی (ع) را دوست دارد خود را شبیه به شکل و قیافه دختر و همسر امیرالمومنین (ع) می‌کند نه اینکه خود را به شکل مخالفان آن حضرت درآورد.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/8JmUT برچسب هاآیت الله علم الهدی حجاب

سید احمد علم الهدی خانواده حجاب   اخبار برگزیده
  

افشای جاسوسی از مقامات بلندپایه در خاور میانه​اقتصاد نیوز:هکرها با نفوذ به دستکم 10 اپراتور در نقاط مختلف دنیا از جمله خاورمیانه، در 7 سال گذشته به جاسوسی از مقامات بلندپایه پرداخته اند.
اقتصادنیوز جاسوسی خاورمیانه اقتصاد 

  

حسین مرعشی: از اختلاف روحانی و جهانگیری نگران شده ایمحسین مرعشی در روزنامه کارگزاران نوشت:از زمانی که جایگاه معاون اول رئیس‌جمهور در قانون اساسی تغییر کرد و به جای نخست وزیر در قانون جمهوری اسلامی تعریف شد، همیشه در دولت‌هایی که به عنوان دولت‌های خردمند تعریف می‌شدند، از جایگاه قابل توجهی برخوردار بود.
مثلث حسین مرعشی دولت دوازدهم رئیس جمهور 

  

تست مخفیانه یک خودرو در تهران (تصاویر)به تازگی تصاویری از تست شاسی بلند معروف و هیبریدی BYD یعنی مدل تانگ در خیابان های تهران منتشر شده است که البته ظاهری پوشیده شده با برچسب های مخصوص بدنه دارد اما با توجه به قدمت حضور این خودرو در جهان با یک نگاه می توان حدس زد که با چه خودرویی طرف هستیم.
خودروتک واردات خودرو خودرو خودروسازان 

  

وی عصر سه شنبه در آئین گرامیداشت روز ملی اصناف در سالن اجتماعات مجتمع اداری اصناف قم اظهار داشت: رهبری حسابی در آمریکا ندارد، و این کار احمقانه‌ای است که ترامپ انجام می‌دهد.
نامه نیوز قم موشک ایران 

  

ترامپ دوباره عقب نشینی کرد : ایران با دولت من مذاکره کندتسنیم : رئیس‌جمهور آمریکا ساعاتی پس از خط و نشان کشیدن برای ایران در فضای مجازی، بار دیگر از ایران خواست که با دولت وی مذاکره کند.
مثلث دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

اصلاح طلبان دنبال استعفای روحانی هستندعضو هیأت رئیسه مجلس گفت: با این دست فرمون فکر می کنم که استعفای آقای روحانی اتفاق بیفتد چون او ظرفیت روحی، انرژی، برنامه صحیح و تیم مناسب را در اختیار ندارد بنابراین ادامه این وضعیت تا یک جایی خواهد بود بعد از آن سیستم قفل می کند،
نامه نیوز اصلاح طلبان حسن روحانی سلامت 

  

قیمت خودرو چقدر کاهش پیدا کرد؟ (جدول)قیمت خودرو در چهارمین روز هفته کاهشی محسوس را نسبت به روز گذشته تجربه کرده است.
خودروتک قیمت خودرو جدول 

  

فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ، موظف به توقف برخورد با مأموران نیروی انتظامی در ماجرای برخورد با یک مجرم در منطقه تهرانپارس شد.
نامه نیوز بازداشت دیپلماسی نیروی انتظامی 

  

لغو حمله، فریب بزرگفایل صوتی یادداشت لغو حمله، فریب بزرگ را با صدای سید علی هاشمی بشنوید.
مستقل‌آنلاین 

  

دعوای جهانگیری و روحانیفایل صوتی یادداشت دعوای جهانگیری و روحانی را با صدای سید علی هاشمی بشنوید.
مستقل‌آنلاین 

  اخبار داغ
  

حذف قیمت‌ها از دیوار، موجب ارزانی خودرو شداقتصادنیوز: رئیس اتحادیه مشاورین املاک و خودروی زنجان گفت: بازار خودرو طی روزهای گذشته روند رکود را طی می‌کند.
اقتصادنیوز قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

بازگشت وجوه ارزی راکد به حساب شرکت پتروپارسبا اقدام به‌موقع دستگاه‌های مسئول، وجوه ارزی راکد در یکی از صرافی‌ها به حساب شرکت پتروپارس واریز شد.
ایلنا پتروپارس صرافی وزارت نفت 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ ریزش قیمت مثقال طلا به زیر مرز روانیاقتصادنیوز؛ امروز چهارشنبه 5 تیرماه 1398 بازار طلا و ارز پایتخت با روند کاهش قیمت همراه شد و شیب مدار نزولی سکه نیز تندتر بود. عصر امروز قیمت دلار در بازار آزاد در محدوده 13100 تومانی رفت و صرافی ملی قیمت خریدوفروش دلار و یورو را 150 تومان کاهش داد تا نرخ رسمی دلار زیر مرز 13 هزار تومانی رفت. سکه طرح جدید در نیمه پایین کانال 4.6 میلیون تومانی و طلای آبشده زیر مرز روانی 1...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز سکه و طلا یورو 

  

اجرای طرح‌های جداسازی آب‌شرب از آب خام در شهرها راهکاری برای سازگاری با کم آبی استمعاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به تهیه 600 طرح جداسازی آب شرب از آب خام در شهرها و تصویب 340 طرح در وزارت کشور و ابلاغ آن به شهرداری‌ها، اجرای این طرح را راهکاری برای سازگاری با کم آبی بویژه در مناطق خشک کشور ذکر کرد.
ایلنا سازمان برنامه و بودجه وزارت کشور وزارت نیرو