هفته “فینتکس کیش“ آوردگاه نوآوران و سرمایه گذاران

این هفته که از آن به عنوان فستیوال نوآوران و سرمایه گذاران خاورمیانه نام برده می شود، 10 تا 13 بهمن ماه 1401 در مرکز همایش های بین المللی جزیره کیش برگزار می‌شود.

هفته “فینتکس کیش“ آوردگاه نوآوران و سرمایه گذاران

آنچه دیگران می خوانند: خوشگذرانی رضا رویگری در استخر لاکچری | رضا رویگری یک شبه ثروتمند شد خالکوبی جنجالی داور عصرجدید او را رسوا کرد | داور عصرجدید حاشیه ساز شد شوهر سحر قریشی مصدوم شد | حال شوهر سحر قریشی وخیم شد الهام حمیدی عزادار شد | الهام حمیدی رخت عزا برتن کرد الهام حمیدی عزادار شد | الهام حمیدی رخت عزا برتن کرد

به گزارش شمانیوز: هفته “فینتکس کیش“ در قالب چهارمین مسیر هفتگانه مرکز فابا برای سال 1401 با عنوان “مسیر توسعه کسب و کارهای نو و استارتاپی“ است که 10 تا 13 بهمن ماه 1401 در مرکز همایش های بین المللی جزیره کیش برگزار می‌شود.

به نقل از فابا نیوز، رویداد Kish Fintex را در یک نگاه می توان حرکت در مسیر پارادایم های عصر و لبه تکنولوژی، راهی مستقیم به سوی فردایی بهتر دانست؛ زندگی امروز آغشته به فناوری است و تار و پود حیات فردا از فناوری های نوظهور بافته می شود.

آری، فناوری های نوظهور شالوده آینده را می سازند و در این میان فین تک و زیر شاخه هایش، متاورس و شهر هوشمند، تحول دیجیتال و رمزارزها از جذابیت و اهمیت ویژه ای برخوردار است.

گرچه هر یک از موضوعات فوق عنوان تخصصی و عمیقی است، اما پیوند وثیق رشته های فوق، تعامل همه جانبه میان آن ها و برخورداری از نگرش سیستمی را طلب می کند.

از این رو، زیست تعاملی و شبکه سازی میان صاحبان محصول و سولوشن های نو، ایده های نوآورانه و حتی طوفان های فکری استارتاپی، همراه با سرمایه گذاران داخلی و خارجی، در کنار اکوسیستم صنایع مالی، بانکی و پرداخت که گام به گام جامه نو به تن می کنند، یک ضرورت حتمی تلقی می شود.

رویداد Kish Fintex حامل چنین شکوه فناورانه ای برای امروز و فردای ماست و تعامل تک فینی ها و فین تکی ها را هموار می سازد و در صدد زدودن اشتباهات تاریخی این مرز و بوم است که در فردای غفلت ها فریاد زده ایم: “ناگهان چه زود، دیر می شود!”

نکات

این رویداد با سیاستگذاری مرکز فابا و با مدیریت فابا تک برگزار می‌شود و اخبار بیشتر از این رویداد را به زودی اطلاع رسانی خواهیم کرد.

همچنین اسامی مجموعه دستگاه های دولتی، بخش خصوصی، استارتاپی و مراکز علمی و دانشگاهی که ما را در این رویداد همراهی خواهند کرد، اعلام می شود.

شایان ذکر است، این رویداد بنا بود در اسفند ماه 1398 اولین دوره خود را تجربه کند که به دلیل شرایط کرونایی در دو سال اخیر به تعویق افتاد.

اینجا رویدادی است که سالانه برگزار می شود و تجربه هفت ساله نمایشگاه تراکنش ایران را  نیز این رویداد در بطن و متن  خود به همراه دارد.

براساس گفته برگزار کنندگان این رویداد، قرار است فین تک کشورهای اسلامی نیز در این رویداد حضور پررنگی داشته باشند.

محورهای رویداد

لند تک (Land Tech) رگ تک (Reg Tech) پی تک (Pay Tech) رمیتنس (Remittance) فین تک و رمز ارز (Crypto Currency) (فناوری های مالی) ولت تک (Wallet Tech) بانک تک (Bank Tech) اینشور تک (Insure Tech) مدیریت مالی (Financial Management) هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) اینترنت اشیاء (Internet of Things) رایانش ابری (Cloud Computing) متاورس، شهر هوشمند اپلیکشن های موبایل (Mobile Applications) تحول دیجیتال و رسانه های اجتماعی (Social Media) فناوری های نوظهور و  واقعیت مجازی (Virtual Reality) واقعیت افزوده (Augmented Reality) بلاک چین (Blockchain) ماشین لرنینگ(Learning Machin) بیگ دیتا (Big Data) به همراه زنجیره تامین خدمات نرم افزاری و سخت افزاری اکوسیستم صنایع مالی، بانکی، پرداخت و شهر هوشمند

شرکت کنندگان رویداد

سازمان ها و شرکت های فعال در اکوسیستم صنایع مالی، بانکی، پرداخت و فناوری مراکز رشد و نوآوری شهرداری ها و فعالان شهر هوشمند استارتاپ ها و تیم ورک های کاری شتاب دهنده ها VCها و سرمایه گذاران داخلی و خارجی پارک های علم و فناوری مراکز علمی و دانشگاهی ارائه دهندگان خدمات نرم افزاری و سخت افزاری متخصصان و کارشناسان سایر علاقمندان

آرامش، نظم، شبکه سازی، کسب فرصت های تجاری و تعامل چندجانبه را در Kish Fintex تجربه کنید.

برنامه کلی رویداد

8 و 9 بهمن: آماده سازی بخش نمایشگاهی. تیم سازی استارتاپی 10، 11 و 12 بهمن ماه: نشست های تخصصی حوزه فین تک، نشست تخصصی حوزه متاورس، نشست تخصصی حوزه شهر هوشمند، نشست تخصصی حوزه رمزارزها، مسابقه استارتاپی، کارگاه های معرفی محصول، کارگاه های آموزشی، نشست های سرمایه گذاری، گفتگوی تجاری و B2B و معرفی برترین ها 10 بهمن مراسم افتتاحیه با حضور مقامات و مدیران 12 بهمن مراسم اختتامیه و معرفی برترین ها کلیه برنامه ها از ساعت 16 شروع و تا ساعت 22 ادامه دارد کلیه برنامه ها بصورت آنلاین از سایت ها و شبکه های اجتماعی پخش می شود

فرآیند حضور

اسپانسری رویداد رزرو غرفه اسپانسری نشست های تخصصی رزرو اتاق های گفتگوی تجاری و B2B بازدید

جزیره کیش خاورمیانه شهر هوشمند   اخبار برگزیده
  

پیام مقامات ارشد امارات به رئیسیمقامات ارشد امارات در پیام‌هایی جداگانه حادثه زلزله هرمزگان را به رئیس‌جمهور کشورمان تسلیت گفتند.
مثلث زلزله ایران رایگان 

  

آیا کرونا از آزمایشگاهی در آمریکا آمده؟دانشمند آمریکایی: ویروس کرونا از آزمایشگاهی در آمریکا نشأت گرفته است جفری ساکس، استاد مشهور دانشگاه کلمبیا: من به مدت 2 سال ریاست کمیسیون کرونا مجله Lancet[مشهورترین مجله پزشکی دنیا] را بر عهده داشتم. متقاعد شدم این ویروس از یک بیوتکنولوژی آزمایشگاه آمریکا نشأت گرفته و منشأ طبیعی نداشته است. از نظر من این یک اشتباه بزرگ بیوتکنولوژی و نه یک حادثه سرریز طبیعی است...
مستقل‌آنلاین ویروس دانشگاه کلمبیا بیوتکنولوژی 

  

افزایش تعامل سازمان تعزیرات و دیوان عالی کشوردر نشست رئیس سازمان تعزیرات حکومتی و رئیس دیوان عالی کشور بر افزایش تعامل و ارتباط سازنده تأکید شد.
ایلنا تعزیرات قانون روابط عمومی 

  

جاماندگان سهام عدالت بخوانند/ زمان ثبت نام مشمولان اعلام شدرییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: پیش بینی می کنیم 4 میلیون نفر جاماندگان افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد باشند و گروه های بعدی اولویت دار نیز کارگران، کارمندان و ... هستند و احتمالا تا اواسط تابستان آیین نامه فراخوان ثبت نام سهام عدالت در کشور اعلام بشود.
فردا سهام عدالت سهام کمیسیون اقتصادی مجلس 

  

آیین‌نامه اجرایی قانون نظام رتبه‌بندی معلمان ابلاغ شدسخنگوی وزارت آموزش و پرورش از ابلاغ آیین‌نامه اجرایی قانون نظام رتبه‌بندی معلمان خبر داد.
ایلنا قانون وزارت آموزش و پرورش آموزش 

  

خواسته‌های حداکثری و غیرواقعی ایران خارج از برجام است«ایران نه‌تن‌ها پیشنهاد روی میز را قبول نکرده است، بلکه موضوعات بیشتری را نیز اضافه کرده است که خارج از برجام با خواسته‌های حداکثری و غیرواقعی است.»
مستقل‌آنلاین روزنامه ایران سازمان ملل 

  

اکثریت مردم خواهان رسیدن به توافق و احیاء برجام هستنداکثریت مردم طرفدار رسیدن به توافق و احیاء برجام هستند. مسئولان باید به نظر اکثریت مردم احترام بگذارند و برای به نتیجه رساندن مذاکرات تلاش جدی کنند.
مستقل‌آنلاین روزنامه دموکرات جمهوری اسلامی 

  

درخواست رئیسی جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمترئیس مجلس شورای اسلامی از درخواست رئیس جمهور جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمت خبر داد و گفت: با توجه به اینکه طرح استیضاح در راستای اصلاح امور و پیشرفت کار است، بهتر است این فرصت را برای اصلاح اصولی ساختار به دولت بدهیم.
مثلث وزارت نیرو رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی 

  

طرح اصلاح قانون کاهش مجازات حبس تعزیری با فوریت بررسی می‌شودنمایندگان مجلس با بررسی یک فوریتی طرح الحاق یک ماده به قانون کاهش مجازات حبس تعزیری موافقت کردند.
ایلنا قانون بازداشت مجلس شورای اسلامی 

  

مربی پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شدیک پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شد
خانه فوتبال خودرو نساجی فوتبال 

  

تاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادندتاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادند. صحبت‌های انتقادی کارگردان «برادران لیلا» درباره تحریم‌ها در جشنواره مونیخ: یک فاجعه رخ داده و همچنان هم ادامه دارد.
مستقل‌آنلاین خودکشی معتاد مسکن 

  

واریز یارانه نقدی جدید در دولت رئیسی/ کالابرگ چه زمانی توزیع می‌شود؟جانشین معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: قرار است یارانه نقدی در قالب یک پلتفرم و بستر، به کالابرگ تبدیل شود و مردم با مراجعه به فروشگاه‌ها بتوانند کالاها را خریداری کنند که خوشبختانه کارهای آن تا حد خوبی پیش رفته است.
فردا یارانه نقدینگی دولت 

  

لزوم ارائه گزارش سفرهای خارجی شهرداری به شورارئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا طی تذکری خواهان ارائه گزارش سفرهای خارجی شهرداری به این کمیسیون شد.
ایلنا شهرداری تهران جوانان مرگ 

  

چرا باید با غرب خبیث مذاکره کنیم وقتی از تحریم و مشکلات اقتصادی عبور کردیم؟بر چالش تحریم غلبه کرده و در حال خروج تدریجی از رکود اقتصادی هستیم. سؤال اساسی که مطرح می‌شود این است که با این ‌حال چه نیازی به مذاکره با غرب خبیث و جنایتکار است؟
مستقل‌آنلاین بانک جمهوری اسلامی ایران روزنامه 

  

نامهٔ جبههٔ اصلاحات ایران به ابراهیم رئیسیاکنون به‌هر تقدیر این وظیفه و انتظار متوجه دولت جنابعالی است تا با کسب اختیارات لازم، هر چه سریع‌تر موضوع مذاکرات هسته‌ای کشور را با شجاعت و بر اساس تامین منافع ملی کشور به نتیجه برسانید.
مستقل‌آنلاین ایران جمهوری اسلامی ایران اقتصاد ایران 

  اخبار داغ
  

تهران فردا تعطیل است؛ بانک و بورس باز هستندتهران- معاون استاندار تهران از تعطیلی ادارات مهدکودک ها و همه مقاطع تحصیلی استان تهران به جز دماوند و فیروزکوه برای فردا دوشنبه 13 تیرماه خبر داد. به گزارش خبرنگار مهر، عابد ملکی عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران از تعطیلی ادارات مهدکودک‌ها و همه مقاطع تحصیلی برای فردا دوشنبه 13 تیرماه خبر داد...
انصاف‌نیوز تهران استانداری تهران بانک 

  

فردا تهران تعطیل شد/بانک‌ها و بورس فردا تعطیل شدند؟عابد ملکی، معاون استانداری تهران: بانک ها و بورس در تهران فردا (دوشنبه 13 تیر) تعطیل نیستند.
فردا تهران استانداری تهران بانک 

  

بانک‌ها و بازار بورس تهران فردا دوشنبه 13 تیر تعطیل نیستنداستانداری تهران اعلام کرد بورس و بانک‌ها در تهران فردا تعطیل نیستند.
برنا بانک بورس تهران تهران 

  

آخرین قیمت خودرو در بازار امروزحال حاضر مشاهدات بازار خرید و فروش خودرو نشان می‌دهد قیمت اکثر خودروهای داخلی نسبت به روز گذشته ثابت است و فقط برخی با اعلام قیمت‌های کاذب سعی در ایجاد نوسان در بازار را دارند.
۵۵ آنلاین قیمت واردات خودرو خودرو 

  

استان تهران تعطیل شد/ بانک ها و بورس هم تعطیل شد؟اقتصادنیوز: ادارات مهدکودک ها و همه مقاطع تحصیلی استان تهران به جز دماوند و فیروزکوه برای فردا دوشنبه 13 تیرماه تعطیل اعلام شد.
اقتصادنیوز تهران بانک دماوند 

  

بازگشت کرونا به دوران اوجبنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 717 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد.
مستقل‌آنلاین وزارت بهداشت اصفهان 

  

آخرین تحولات بازار خرید و فروش خودرو/ قیمت خودرو ارزان می‌شود؟کاهش عرضه خودرو به همراه عدم تعیین تکلیف آیین‌نامه واردات خودرو، عاملی شده است تا بازار همچنان شاهد کاهش قیمت‌ها نباشد.
فردا واردات خودرو خودرو واردات 

  

آیا کرونا از آزمایشگاهی در آمریکا آمده؟دانشمند آمریکایی: ویروس کرونا از آزمایشگاهی در آمریکا نشأت گرفته است جفری ساکس، استاد مشهور دانشگاه کلمبیا: من به مدت 2 سال ریاست کمیسیون کرونا مجله Lancet[مشهورترین مجله پزشکی دنیا] را بر عهده داشتم. متقاعد شدم این ویروس از یک بیوتکنولوژی آزمایشگاه آمریکا نشأت گرفته و منشأ طبیعی نداشته است. از نظر من این یک اشتباه بزرگ بیوتکنولوژی و نه یک حادثه سرریز طبیعی است...
مستقل‌آنلاین ویروس دانشگاه کلمبیا بیوتکنولوژی 

  

کرونا دوباره جان گرفت/ آمار فوتی های کرونا امروز 12 تیربنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 717 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت 

  

آمار کرونا امروز 12 تیر در ایران | کرونا خیز دوباره گرفتمتاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 6 بیمار مبتلا به کووید19 در کشور جان خود را از دست دادند.
نامه نیوز ایران وزارت بهداشت یارانه 

  

افت 300 هزار تومانی قیمت سکهقیمت سکه طرح جدید امروز (یکشنبه، 12 تیرماه) با 300 هزار تومان افزایش قیمت نسبت به روز گذشته به 15 میلیون و 330 هزار تومان رسید.
فردا قیمت افزایش قیمت بهار 

  

کرونا دوباره اوج گرفت/ شناسایی 717 بیمار و 6 فوتی به گزارش خبرنگار مهر، از دیروز تا امروز 12 تیرماه 1401 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 717 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی و 104 نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید 19 در کشور به 7 میلیون و 239 هزار و 557 نفر رسید. متأسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 6 بیمار مبتلا به کووید 19 در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به 141 هزار و 396 نفر…
مهر خبرنگار