فردا   |  اقتصادی  |  

نحوه فروش بلیت سفرهای نوروزی قطار

مدیرعامل شرکت راه آهن جزییات فروش بلیت سفرهای ریلی نوروز امسال و قیمت بلیت را تشریح کرد.

نحوه فروش بلیت سفرهای نوروزی قطار

خبرگزاری مهر: سعید رسولی امروز در نشست خبری تشریح سفرهای ریلی نوروز 1400 گفت: تصور می‌شد امسال زودتر از این با واکسیناسیون عمومی بیماری کرونا کنترل شود اما مشکلاتی در سطح دنیا در تولید واکسن پیش آمد که به نوروز 1400 رسیدیم و هنوز شرایط پایداری در زمینه کنترل کرونا پیش نیامده است.

وی افزود: شرکت‌های حمل و نقل ریلی مسافری علیرغم تحمل ضرر و زیان زیاد، خدمت رسانی را به مردم انجام دادند. برای سفرهای نوروزی هم سعی کرده ایم بستر لازم را فراهم کنیم و با جدیت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی را در نظر بگیریم تا مسافران با آرامش خیال از قطار استفاده کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: ایام پیک سفرهای نوروزی 1400 از 25 اسفند امسال شروع شده و تا 15 فروردین سال آینده ادامه دارد. از ماه گذشته با صدور ابلاغیه‌ای ستاد سفرهای نوروزی را تشکیل داده ایم.

وی تاکید کرد: پیش فروش بلیت سفرهای ریلی نوروزی از سه شنبه 5 اسفند آغاز می‌شود و فروش بلیت هم از طریق آژانس‌ها و هم اینترنتی انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت راه آهن ادامه داد: برای سفرهای نوروزی پیش رو، روزانه 230 قطار پیش بینی شده و در کل در 21 روز پیک سفرهای نوروزی چهار هزار و 827 رام قطار در نظر گرفته شده است.

وی افزود: روزانه 103 هزار مسافر را در ایام نوروز از طریق شبکه ریلی جابجا می‌کنیم و در مجموع 20 میلیون و 176 هزار نفر-سفر ظرفیت ایجاد شده است.

معاون وزیر راه درباره سفرهای نوروزی 99 که به خاطر شیوع کرونا باطل شد، گفت: مجموعاً یک میلیون و 483 هزار بلیت در نوروز 99 به مسافران مسترد شد و مجموع مبالغ بازگشتی به مردم 133 میلیارد تومان بود.

به گفته رسولی بیش از 19 میلیون نفر کاهش مسافر قطار در سال جاری به دلیل شیوع کرونا رخ داد که با احتساب میانگین هر بلیت 100 هزار تومان، 1,988 میلیارد تومان به شرکت‌های ریلی ضرر وارد شد.

جزئیات نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سفرهای ریلی

رسولی درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سفرهای نوروزی پیش رو گفت: در سه مرحله از سامانه وزارت بهداشت برای متقاضیان خرید بلیت استعلام صورت می‌گیرد به این صورت که اگر فردی بلیت قطار خریداری کرد در زمان خرید بلیت با کد ملی استعلام از سامانه بهداشت انجام می‌شود.

وی افزود: در مرحله دوم اگر فردی برای چند روز بعد بلیت خریداری کند مجدد در روز سفر استعلام انطباق کد ملی با سامانه وزارت بهداشت انجام می‌شود و اگر نام فرد در سامانه وزارت بهداشت به عنوان بیمار کرونایی ثبت شده بود به وی اطلاع رسانی کرده و می‌خواهیم به ایستگاه نیاید.

رسولی افزود: مرحله سوم در روز مسافرگیری است که باز هم از طرف مسئولان قطار استعلام از سامانه وزارت بهداشت انجام می‌شود و اگر مسافری استعلام کرونای وی مثبت شد از قطار پیاده خواهد شد.

وی گفت: همچنین در ایستگاه‌ها غربالگری داریم و استفاده از ماسک اجباری است، کوپه‌ها قبل از مسافرگیری پلمب می‌شود.

رسولی یادآور شد: نوروز امسال به هیچ عنوان افزایش قیمت بلیت قطار نداریم.

تسهیلات کرونایی شرکتهای ریلی به کجا رسید؟

مدیرعامل شرکت راه آهن در خصوص اعطای تسهیلات کرونایی به شرکت‌های ریلی گفت: دولت 940 میلیارد تومان برای اختصاص به شرکت‌های ریلی تصویب کرد که تا به امروز بانک‌ها 141 میلیارد تومان معادل 15 درصد کل تسهیلات مصوب به شرکت‌های ریلی پرداخت کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: دو بانک عامل برای پرداخت این تسهیلات در نظر گرفته شد که رقمی که بانک ملی قرار بود پرداخت کند به طور کامل پرداخت شد و البته مبلغ آن پایین بود.

معاون وزیر راه گفت: بخش عمده تسهیلات کرونایی را یک بانک دیگر بر عهده گرفت که علیرغم پیگیری‌های گسترده این بانک از پرداخت تسهیلات خودداری می‌کند.

به گفته مدیرعامل شرکت راه آهن، شرکت‌های ریلی تحت فشار هستند و نیروهای خود را تعدیل نکرده اند. حتی قرار شد واگن‌های شرکت‌های ریلی به عنوان وثیقه تسهیلات از سوی بانک مذکور در ترهین بانک برود. ستاد کرونا نیز این موضوع را تأیید کرد، بانک مرکزی هم به بانک عامل دستور داد تا واگن مسافری به عنوان وثیقه تسهیلات پذیرفته شود؛ پیگیر هستیم تا این تسهیلات به شرکت‌های ریلی پرداخت شود.

افزایش 8 درصدی حمل بار توسط شبکه ریلی

رسولی همچنین درباره وضعیت حمل بار با قطار در سال جاری گفت: در سال جاری در بخش تناژ 6 درصد افزایش حمل بار و در بخش تن –کیلومتر 8 درصد افزایش داشتیم؛ 8 درصد نیز افزایش بهره وری را شاهد بوده ایم.

وی تاکید کرد: در بندر شهید رجایی 112 درصد در بخش تناژ و 110 درصد در تن-کیلومتر رشد حمل بار داشته ایم. این موضوع در بندر امیر آباد به 412 درصد افزایش رسیده است.

رسولی تصریح کرد: امسال حمل مستقیم غلات و کالاهای اساسی از کشتی به قطار برای نخستین بار انجام شد که سرعت تخلیه و بارگیری را افزایش داد.

وی خاطرنشان کرد: به طور کلی 5.8 درصد افزایش حمل بار در کشور، 10.3 درصد افزایش حمل بار ریلی ترانزیتی، 13.1 درصد افزایش حمل بار ریلی داخلی، 15 درصد افزایش بار ریلی وارداتی و 24 درصد کاهش صادرات ریلی رخ داده است.

قطار راه آهن نوروز   اخبار برگزیده
  

دادستان اسبق کل کشور گفت: امام راضی نبود که نظامی‌ها در سیاست دخالت کنند ولی متأسفانه دخالت می‌کنند. احمد آقا نظر امام را می‌گفت که سپاهی‌ها و ارتشی‌ها در مسائل سیاسی دخالت نکنند و کار خودشان زیاد است. اگر می‌خواهند مردم را به انتخابات جذب کنند، خودشان را فراموش کنند و به فکر ملت و ایران باشند.
نامه نیوز سهام عدالت شهاب حسینی سهام 

  

درمان رایگان در مراکز درمانی دولتی از 21 اسفند ماه + جزئیاتسازمان تامین اجتماعی اعلام کرده است که از روز پنجشنبه، 21 اسفند و همزمان با عید مبعث در تمامی شهرهایی که فاقد بیمارستان تامین اجتماعی هستند، درمان بیمه شدگان در مراکز درمانی دولتی «رایگان» خواهد بود.
مستقل‌آنلاین درمان رایگان سازمان تامین اجتماعی 

  

نباید به دنبال حذف حداقل مزد باشیم/ اجرای «طرح طبقه بندی مشاغل» در ذوب آهن به خوبی در حال اجراستمعاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان سفر خود به استان اصفهان از مجتمع ذوب آهن بازدید کرد و با اشاره به تغییرات بنیادی، کمی و کیفی در این مجموعه گفت: اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل در این مجموعه به خوبی در حال انجام است.
ایلنا حداقل دستمزد دستمزد روابط عمومی 

  

علی شمخانی:بنزین باید گران می شدعلی شمخانی یکسال پس از آبان 98 درباره اصلاح قیمت بنزین و وقایع پس از آن اظهارنظر کرد.
مستقل‌آنلاین علی شمخانی بنزین قیمت 

  

سال 99 سالی امن و با ثبات بود/ شاهد وجود امنیتی پایدار و با ثبات در کشور عزیزمان هستیمرییس پلیس پایتخت گفت: شاهد وجود امنیتی پایدار و با ثبات در کشور عزیزمان هستیم.
ایلنا امام خامنه ای نیروی انتظامی مواد مخدر 

  

هشدار چین به بایدن: از خطوط قرمز ما عبور نکنیدوزیر خارجه چین از جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا خواست تا اقدامات خطرناک دولت ترامپ در حمایت از تایوان را ادامه ندهد و از آنها دست بردارد.
مثلث چین بازی صدا و سیما 

  

فروش قسطی محصولات پرفروش بازار با تحویل نوروز 1400بازار خودرو امسال، شب عید سرگردان است و بسیاری از مشتریان برای خرید مردد هستند و حالا آگهی‌هایی مبنی بر فروش قسطی محصولات ایران‌خودرو و سایپا در فضای مجازی منتشر شده است.
خودروتک بازار خودرو بانک نوروز 

  

ریزش محسوس قیمت خودرو نسبت به هفته گذشته/ قیمت انواع دنا در صدر کاهش هابازار خودرو این هفته در مقایسه با هفته گذشته روندی نزولی را در پیش گرفت و قیمت خودرو در اغلب خودروها کاهش محسوسی را تجربه کرد. به عنوان مثال قیمت سمند LX که هفته گذشته تا 187 میلیون تومان نیز افزایش داشت دیروز به 182 میلیون تومان رسید که کاهش 5 میلیون تومانی را نشان می دهد.
خودروتک قیمت ارز قیمت ایران خودرو 

  

امام جمعه لواسان: طبری نفس همه را در لواسان بُریده بودطبری در لواسان، نفس همه را بُریده بود؛ مثلا در یک جلسه خصوصی، شخصی مسئله‌ای خصوصی را به من گفته بود، سردار این مملکت بود، ولی طبری می‌خواست او را بازداشت کند و بهانه می‌آورد که او مخالف حکم حکومتی رهبری است.
فردا بازداشت 

  

آغاز واکسیناسیون عمومی از خرداد 1400توزیع ناعادلانه واکسن در جهان و دیگر مشکلاتی که شرکت های تولید کننده واکسن برای سایر کشورها ایجاد می کنند، باعث شد دانشمندان ایرانی به تولید واکسن فکر کنند.
۵۵ آنلاین واکسیناسیون سازمان بهداشت جهانی درمان 

  

ادعای جنجالی یک بازیکن در مورد علی دایی!محمد مومنی مهاجم استبق استقلال در یک برنامه تلویزیونی مدعی شد علی دایی «استقلالی» است!
خانه فوتبال علی دایی استقلال مصاحبه 

  

دوران تحریک‌پذیری از قطعنامه‌ها گذشته است/تحریم‌های جدید به ضرر غربی‌ها است و از همکاری با ایران محروم می‌شوند/اختلاف سلیقه میان ایران با روسیه و چین به معنای افتراق نیست/با آمدن دولت جدید گشایش‌های فوق‌العاده برای مردم در راه استنایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: ما دیگر در موضع ضعف نیستیم و میزان فشارها و تحریم‌ها به‌گونه‌ای است که دیگر کارتی برای بازی در این روش بازی ندارند. انواع تحریم‌ها بیش از آنکه به ضرر ما باشد به ضرر آن‌ها است، چراکه از همکاری با ایران محروم می‌شوند؛ بنابراین نباید مردم را از قطعنامه‌ها بترسانیم.
ایلنا بازی اصفهان سیاست خارجی 

  

حملات تند عبدالرضا داوری به احمدی نژاد /حتما در 1400 ردصلاحیت می شود /به تدریج موج احمدی‌نژاد فروکش خواهد کردعبدالرضا داوری گفت: احمدی نژاد باید سر چند پروژه مشخص با حاکمیت تفاهم می‌کرد و وارد صحنه می‌شد. اما آقای احمدی‌نژاد این کار را انجام نداد و با گفتارهای رادیکال تصویری از خودش ترسیم کرد که برهم‌زننده ثبات است.
اقتصادنیوز احمدی نژاد کار 

  

حداقل حقوق کارکنان دولت در سال 1400 چقدر است؟نمایندگان مجلس شورای اسلامی با افزایش 25 درصدی حقوق‌ها در سال آینده مشروط بر اینکه از سقف حداکثر 2 میلیون و 500 هزار تومان تجاوز نکند، موافقت کردند.
ایلنا دولت مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران 

  

پیشنهاد بایدن به ایران تله بودیک شبکه روسی در یادداشتی آورده است، تعیین پیش‌شرط برای بازگشت آمریکا به برجام، تکرار اشتباهات پیشین است و نتیجه آن عدم حصول توافق با ایران خواهد بود.
مثلث ایران خودرو ایران کنگره آمریکا 

  اخبار داغ
  

آمار کرونایی های استان تهران و پایتخت کشور از ابتدا تاکنونآخرین و جدیدترین آمار کرونایی تهران تا 18 اسفند ماه اعلام شد.
برنا تهران پایتخت ماه 

  

رده سنی دقیق داوطلبان برای تست واکسن کرونای "کووپارس"مسوول اپیدمیولوژیک کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس از داوطلبان 18 تا 55 ساله و سالم خواست که برای فازهای بعدی تست انسانی این واکسن ثبت‌نام کنند.
برنا 

  

رمزارزها رقیب بورس ‌نیستنددلایل متعددی در شرایط امروز اقتصاد جهان و اقتصاد ایران وجود دارد که بر ضرورت پذیرش رمزارزها، ایجاد بسترهای مناسب در بازار داخلی و تدوین قوانین و مقررات و روش‌های مناسب تولید و معامله رمزارزها تاکید دارد.
اعتماد خودرو اقتصاد اقتصاد ایران 

  

تولد نوزاد سالم از مادر کرونایی در بحرانی‌ترین بیمارستان کشورمشاور وزیر بهداشت از متولد شدن یک نوزاد پسر سالم از یک مادر مبتلا به کرونا در بیمارستان رازی اهواز خبر داد.
اقتصادنیوز نوزاد اهواز بیمارستان 

  

آغازثبت نام داوطلبان 18 تا 55 ساله برای تست واکسن کرونای "کووپارس"مسوول اپیدمیولوژیک کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس از داوطلبان 18 تا 55 ساله و سالم خواست که برای فازهای بعدی تست انسانی این واکسن ثبت‌نام کنند.
۵۵ آنلاین بیمارستان دارو ویروس 

  

احتمال مقاوم شدن کرونا در برابر واکسن با تاخیر در واکسینه کردن جامعه | کرونای انگلیسی‌ بیشتر جوانان را تهدید می‌کند؟سلامت نیوز: رئیس انجمن ویروس شناسی ایران گفت: هر چه دیرتر وارد چرخه واکسیناسیون شویم، توان گردش ویروس بیشتر می شود و حتی امکان دارد در برابر واکسن مقاوم شود...
سلامت‌نیوز درمان جوانان ایران 

  

پاسخ تند شیوا به انتقاد رئیس سازمان بورسشیوا خطاب به رئیس سازمان بورس، گفت: شما باید پاسخ دهید چرا با محاسبه های غیرمنطقی سهام شرکتها اوضاع بورس را امروز به این وضعیت رسانده اید.چرا به جای ساماندهی بازار بورس به فکر قیمت خودرو افتاده اید!
فردا رضا شیوا بازار خودرو سهام 

  

واکنش تند شیوا به اظهارات خودرویی رییس بورسشیوا خطاب به رئیس سازمان بورس، گفت: شما باید پاسخ دهید چرا با محاسبه های غیرمنطقی سهام شرکتها اوضاع بورس را امروز به این وضعیت رسانده اید.چرا به جای ساماندهی بازار بورس به فکر قیمت خودرو افتاده اید!
گسترش رضا شیوا بازار خودرو سهام 

  

معاملات مشکوک سه پتروشیمی در بورس امروزدر روز رشد 24 هزار و 344 واحدی شاخص، سه پتروشیمی، سه شرکت سرمایه گذاری به همراه 9 نماد دیگر ، مشمول معاملات مشکوک شدند.
گسترش سهام پتروشیمی ایران خودرو 

  

حذف سهمیه شمش فولاد در بورس کالا + سندسقف سهمیه شمش فولادی در بورس کلا حذف شد.
گسترش فولاد بورس کالا نویسنده 

  

افت قیمت خودرو در بازار سایپا + جدولرصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز از میان محصولات پرطرفدار شرکت سایپا «پراید 111» و «ساینا» در بازار معامله شدند.
اقتصادنیوز قیمت خودرو بازار خودرو