ایرنا   |  اجتماعی  |  

70 درصد کودکان خیابانی پایتخت از اتباع غیرمجاز هستند

تهران- ایرنا- معاون سیاسی، اجتماعی فرمانداری تهران با بیان اینکه 70 درصد کودکان خیابانی از اتباع غیر مجاز و غالبا افغانی هستند افزود: ضرورت دارد که این کودکان پس از جمع آوری در صورت داشتن خانواده به کشور خود بازگردانده شوند.

70 درصد کودکان خیابانی پایتخت از اتباع غیرمجاز هستند

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از فرمانداری تهران؛ عبدالعظیم رضایی با بیان اینکه توجه به موضوعات آسیب های اجتماعی از مهم ترین دغدغه های مقام معظم رهبری، مسئولان نظام و مردم است گفت: کمک و همکاری مردم برای رفع این مشکلات اجتماعی بایستی از طریق سازمانهای حمایتی و تشکل های رسمی صورت پذیرد و از کلیه آحاد مردم و اهل فرهنگ و دلسوزان، خواست که مدیران و مسئولان را در اجرای طرح جمع آوری و ساماندهی این کودکان همراهی و کمک کنند.معاون فرماندار تهران افزود: کمک های نقدی نه تنها مشکلات آنان را حل نمی کند بلکه اغلب این مبالغ به دست باندهای سازمان یافته مافیایی می رسد، که بیشتر این کودکان از طرف خانواده های آنها به افراد سودجو و باندهای کثیف با مبالغ پایین اجاره داده می شود. رضایی اظهار داشت: همراهی مردم در کمک به متکدیان ظاهرنما و کودکان کار و ترحم و دلسوزی های نابجا علاوه بر اینکه باعث تقویت این سازمان های مافیایی می شود آنها را گسترش داده و هر روز کودکان بیشتری را به خدمت خود می گیرند و از سوی دیگر این سازمان ها کودکان خیابانی را تشویق می کنند تا کودکان دیگری از دوستان یا هم ولایتی های خود را جهت کسب درآمد بدون زحمت با خود همراه کنند که و لازم است که از تشکیل و توسعه این سازمان های مافیایی بشدت جلوگیری شود.معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار تهران افزود: کودکان خیابان، زاییده و معلول مشکلات اجتماعی هستند و راه کار نهایی، از بین بردن و کاهش علت ها است که در سیاست های ملی و کلان طرح ریزی شده است.وی اظهار داشت: موضوع آسیب های اجتماعی شامل اعتیاد، طلاق، مسائل حاشیه نشینی، سکونت های غیر رسمی، کودکان خیابان (کودکان کار) و تکدی گری است.معاون فرماندار تهران تصریح کرد: در کشور ایران این نوع از مشکلات اجتماعی در پایتخت و شهرهای بزرگ به اشکال گوناگونی بروز می نماید.رضایی ادامه داد: در این رابطه تاسیس و راه اندازی فوریت های اجتماعی با همکاری و حمایت های شهرداری تهران، دستگاههای حمایتی از جمله سازمان بهزیستی، کمیته امداد، دانشگاههای علوم پزشکی، نیروی انتطامی و دستگاه قضایی انجام شده است. وی با اشاره به اینکه هر شخصی به تفکیک نوع آسیب اجتماعی، به مرکز مربوطه ارجاع می شود گفت: امیدواریم با فعالیت منظم و مستمر این مجتمع ها، شاهد کاهش روزافزون آسیب های اجتماعی سطح شهرتهران باشیم. تهرام/7247//6139

کودکان کودکان خیابانی پایتخت   اخبار برگزیده
  

قیمت 7 خودرو سایپا برای فروش فوری امروز اعلام شدفروش فوری محصولات گروه خودروسازی خودرو از ساعت 10 صبح امروز آغاز شد.
خودروتک قیمت خودرو سایپا 

  

شب گذشته پاریس نخوابید. هزاران نفر از مردم پاریس دیشب اطراف کلیسای در حال سوختن حلقه زدند ، دعا کردند و اشک ریختند
نامه نیوز پاریس آتش سوزی رئیس جمهور 

  

فیلم /دعوای شدید توییتری با مهناز افشار پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین: Your browser doesn't support video. Please download the file: video/mp4 video/webm
مثلث مهناز افشار 

  

بانک‌ها تا 40 روز دیگر مکلف به ارائه رمز یکبار مصرف هستندرئیس پلیس فتا گفت: بانک‌ها تا 40 روز دیگر مکلف به ارائه رمز یکبار مصرف به کاربران هستند.
مثلث بانک مرکزی بانک پلیس فتا 

  

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه ساز و کار متناظر برای اینستکس هفته گذشته در ایران راه اندازی شد تاکید کرد که اروپایی‌ها نسبت به انجام تعهداتشان در ایران بسیار عقب هستند.
نامه نیوز وزارت خارجه کار ایران 

  

عرضه یک خودرو محبوب در فروش فوری ایران خودرو (قیمت)شرکت ایران خودرو در راستای تنظیم بازار خودرو اولین مرحله فروش فوری محصولات خود در سال 98 را از فردا آغاز می کند.
خودروتک ایران خودرو خودرو بازار خودرو 

  

رئیس جمهور آمریکا تلاش کرد تصمیم خود در مورد قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی را به استراتژی تحریمهای شدید علیه ایران ارتباط دهد. در همین رابطه، دولت ترامپ مدعی شد که به دلیل حمایت ایران از فعالیتهای تروریستی، به فشارهای مالی خود علیه این کشور ادامه می دهد.
نامه نیوز دولت کاخ سفید ایران 

  

آخرین خبر از قیمت طلا، سکه و دلار +جدولقیمت دلار در بازار تهران با 180 تومان افزایش به 14,230 (چهارده هزار و دویست و سی ) تومان رسید و قیمت سکه نیز در بازار با نوسان روبرو بود و در آخرین ساعت به زیر 5 میلیون تومان رسید.
مثلث بازار تهران قیمت یورو 

  

پیش بینی قیمت جدید برای پراید در بازاررئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو با اشاره به ثبات بازار خودرو در روزهای آغازین سال جدید، کمبود متقاضی و نیز عرضه‌های صورت گرفته توسط خودروسازان، پیش‌بینی کرد در صورت ادامه عرضه خودرو توسط خودروسازان روند کاهش قیمت‌ها ادامه یابد و به عنوان مثال پراید به حدود 37 میلیون تومان برسد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

شاید علت سفر نتانیاهو، جلب موافقت پوتین با حمله نظامی سنگین به نیروهای ایرانی و مستشاران ایرانی باشد، تا امکان ترمیم قدرت بازدارندگی اسرائیل در مقابله های نظامی اخیر فراهم شود.
نامه نیوز انتخابات اسرائیل سفر ونزوئلا 

  اخبار داغ
  

کاهش معلمان با حقوق ارزی در مدارس ایرانی خارج از کشوررئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور از کاهش تعداد معلمان ارزبگیر در مدارس ایرانی خارج از کشوردر سال تحصیلی جدید خبر داد.
خودروتک مدرسه یورو وزارت آموزش و پرورش 

  

مهلت ارائه اظهارنامه مالیات برارزش افزوده امروز پایان می یابدتهران- ایرنا- سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: امروز (شنبه)، آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره سه ماهه زمستان 1397 است که پس بعد از اتمام این مهلت، قابل تمدید نیست.
ایرنا مالیات مالیات بر ارزش افزوده تهران 

  

دوردوم مبارزه با پوره های ملخ صحرایی در بوشهر آغاز شدبوشهر- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: دور دوم مبارزه با پوره های ملخ صحرایی براساس جدول زمانبندی ابلاغ و از روز گذشته در9 کانون آلوده این استان آغاز شده است.
ایرنا استان بوشهر ایرنا سازمان برنامه و بودجه 

  

مبارزه با ملخ مراکشی در مزارع کشاورزی قزوین انجام شدقزوین – ایرنا - مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت : عملیات مبارزه با ملخ مراکشی در سطح یک هزار و 100 هکتار از مزارع کشاورزی استان انجام شد.
ایرنا کشاورزی قزوین استان قزوین 

  

مبارزه با ملخ در 120 هکتار از زمینهای فریمان انجام شدمشهد- ایرنا- سرپرست سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: مبارزه با آفت ملخ در 120 هکتار از زمینهای کشاورزی شهرستان فریمان انجام شده است.
ایرنا مشهد ایرنا وزارت جهاد کشاورزی 

  

آخرین مهلت ارایه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره زمستان 97امروز 31 فروردین ماه 98، آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره سه ماهه زمستان 1397 ا
خبرفوری مالیات مالیات بر ارزش افزوده زمستان 

  

کنترل کویر و مناطق منتهی به مرزهای شرقی کشور، اولویت مهم پلیس مبارزه با موادمخدررئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا، کنترل کویر و مناطق منتهی به مرزهای شرقی کشور را از اولویت های پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا در سال 98 برشمرد.
ایلنا کویر جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

سازمان ملل در ایران کارگاه آموزشی ارزیابی حوادث برگزار می کندتهران- ایرنا- مرکز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت بلایا (اپدیم) با همکاری دفتر سازمان ملل متحد در ایران، کارگاه آموزشی پایش چارچوب سندای و ارزیابی زیان ها و خسارات حوادث و بلایا را در اردیبهشت ماه برگزار می کند.
ایرنا سازمان ملل متحد سازمان ملل سازمان برنامه و بودجه