ایلنا   |  ورزشی  |  

کریم باقری: یحیی در پرسپولیس می‌ماند و با قدرت کارش را جلو می‌برد/ نباید کوچک حرف بزنیم و یکدیگر را کوچک بشماریم

مربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد شرایط این تیم توضیح داد.

کریم باقری: یحیی در پرسپولیس می‌ماند و با قدرت کارش را جلو می‌برد/ نباید کوچک حرف بزنیم و یکدیگر را کوچک بشماریم

مربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد شرایط این تیم توضیح داد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، کریم باقری، مربی تیم فوتبال پرسپولیس عقیده دارد دربی تمام شده و این تیم باید به فکر بازی های آینده باشد. گفتگوی او را می‌خوانید:

موقعیت‌های زیادی در دربی داشتید، با این وجود فکر می‌کردید در آخرین ثانیه‌ها بازی برده را با مساوی عوض کنید و باز هم یک تساوی دیگر کسب کنید؟

ناراحتی و حسرت دیگر فایده ندارد چون دربی تمام شده است. ما در دربی فرصت‌های زیادی برای گلزنی داشتیم که از آنها به نحو احسن استفاده نکردیم. فوتبال هم اینگونه است که جریان بازی تا سوت داور ادامه دارد. ما جلو بودیم و گفتم فرصت‌هایی هم برای اضافه کردن فاصله‌مان داشتیم اما به هر حال بازی و نتیجه اینگونه رقم خورد که بازی دو-دو مساوی تمام شود.

آقا کریم، مهدی عبدی اما بر خلاف بعضی انتقادها در دربی نمایش خوبی داشت و یک گل باارزش هم به ثمر رساند. در این رابطه چه نظری دارید؟

 بله مهدی مهاجم خوبی است و از زمانی که اضافه شده خوب بوده و برای ما هم مثمرثمر نشان داده اما مهدی باید بار مسئولیت‌پذیری‌اش را بالاتر ببرد و از توانش بهتر استفاده کند. توانایی بدنی‌اش را بالاتر ببرد و به قولی در موفقیتش و کارش به شکل خوب تداوم بیشتری داشته باشد. مهدی گل‌های حساسی برای پرسپولیس زده و باید تلاشش را بیشتر کند تا به موفقیت‌های بیشتری برسد.

حرف‌های شما واقعاً فنی است اما به نظر می‌رسد جای یک مکمل خوب در کنار عبدی خالی است و مثلاً اگر عیسی بود بازدهی عبدی هم خیلی بیشتر می‌شد.

 بله قطعاً عیسی مهاجمی است که بودنش خیلی می‌توانست به ما کمک کند اما فعلاً که عیسی را نداریم بنابراین باید به این فکر کنیم که از موجودی‌مان بهترین استفاده را ببریم.

سرمربی پرسپولیس در مصاحبه بعد از دربی‌اش تلویحاً اشاره داشت که اگر رئیس هیأت مدیره فعلی بماند و وزیر فکری به حال برکناری ایشان نکند، شاید فکر دیگری بکند. حرف‌هایی که بوی کناره‌گیری سرمربی پرسپولیس هم از آن احساس می‌شد. شما در این رابطه چه نظری دارید؟

حرف‌هایی که سرمربی پرسپولیس در مورد رئیس هیأت مدیره فعلی زده کاملاً درست است. اصلاً چطور ممکن است که شما مدیرعامل را برداشتید بعد او را در سمت رئیس هیأت‌مدیره حفظ کردید. اصلاً ایشان چرا باید در هیأت مدیره حضور داشته و به فعالیتشان ادامه دهند. من هم فکر می‌کنم بودن رئیس هیأت مدیره فعلی چیزی جز تنش برای تیم و باشگاه پرسپولیس نخواهد داشت. پرسپولیس تیم اول ایران است و باید هیأت مدیره بسیار قوی داشته باشد که اینقدر موارد حاشیه‌ای به وجود نیاید و مشکل‌ساز نشود.

اما ممکن است وزارت ورزش کاری در مورد برکناری رئیس هیأت مدیره فعلی انجام ندهد. در این صورت آقا یحیی از پرسپولیس جدا خواهد شد؟

 سرمربی تیم با قدرت کارش را انجام می‌دهد و کار خودش را جلو می‌برد و مسئولیت هر اقدامی هم با خود شخص سرمربی است که چه کار کند و احتمالاً چه تصمیمی بگیرد.

فکر نمی‌کنید در شرایط فعلی که پرسپولیس نتیجه خوبی در چند بازی اخیرش نگرفته، چندان زمان مناسبی برای بیان یکسری از حرف‌ها نبود؟

 سرمربی تیم باید یکسری از موارد را گوشزد می‌کرد که این کار را هم به درستی انجام داد. حرف‌ها هم باید گفته شود تا وضعیت و شرایط مشخص و مشکلات برطرف شود.

با کسب چهار مساوی متوالی نگران نیستید که تیم‌تان به مساوی عادت کرده باشد؟ 8 امتیاز از 12 امتیاز در بازی‌های اخیرش از دست داده که آماری نگران‌کننده است !

 نه اصلاً بحث عادت و از اینجور مسائل نیست. پرسپولیس هم تیمی نیست که به مساوی عادت کند. در چند بازی بدشانسی‌هایی آوردیم و در دو بازی غافلگیرانه امتیازهای کامل را با مساوی عوض کردیم البته در سال‌های قبل هم بعضی از چنین مساوی‌ها و توقف‌هایی را داشتیم اما قطعاً از این شرایط خارج می‌شویم.

پرسپولیس در سال‌های قبل در نیم فصل اول اکثر امتیازات را جمع می‌کرد و این مهم یکی از عوامل قهرمانی‌های متوالی‌اش بود. نگران نیستید که با کسب تساوی‌های متوالی در نیم فصل از قافله قهرمانی دور بمانید؟

 موضوع سال‌های قبل برای آن مقطع است و هر سال قطعاً شرایطش با سال دیگر متفاوت است. پرسپولیس شخصیت بالایی دارد و هنوز زود است که تیمی بخواهد حرف از قهرمانی بزند ضمن اینکه ما فقط هشت بازی انجام دادیم و نباید زود راجع به تیم ما قضاوت کرد.

در دربی بعضی از بازیکنان تیمتان اشتباهات تأثیرگذاری داشتند که اگر آنها را مرتکب نمی‌شدند، جریان به گونه دیگری برای پرسپولیس رقم می‌خورد.

 در دربی بازیکنان ما عالی کار کردند و ما از کار بازیکنان رضایت داریم. در این بین نمی‌توان از بازیکنی هم خرده گرفت چون شاید آن اتفاقات رقم نمی‌خورد و موارد و اتفاق‌های دیگر به شکل دیگری برای پرسپولیس به وجود می‌آمد.

نوراللهی یکی از بهترین بازیکنان پرسپولیس است اما چرا دو، سه فرصت گلزنی را به راحتی از دست داد چون اگر آنها گل می‌شد، نتیجه چیزی جز تساوی دو-دو بود؟

 احمد بازیکن خوب ماست. اما و اگرها هم در فوتبال زیاد هستند. در آن نود دقیقه هم توپ‌های زیادی گل نشد. بزرگترین بازیکنان دنیا هم گاهی موقعیت گل از دست می‌دهند. احمد بازیکن باتجربه ماست که نهایت تلاشش را هم در دربی انجام داد اما گاهی هم در فوتبال چنین مسأله‌ای برای بازیکن پیش می‌آید که توپ‌هایش به هدف نمی‌رسد.

در خصوص داوری کرمانشاهی چه نظری دارید؟

بازی تمام شد و کارشناسان داوری هم نظراتشان را دادند. فکر می‌کنم نظر آنها ارجحیت دارد.

اما تیمتان بر اخراج عارف غلامی به خاطر خطا روی عبدی و استقلالی‌ها بر هند پنالتی امیری اصرار داشته و معترض بودند؟

 دربی تمام شده و رفته و اعتراض‌ها هم بی‌فایده است. داور قضاوتش را انجام داده و کارشناسان داوری هم نظراتشان را مطرح ساختند و فکر می‌کنم فوتبالی‌ها هم آنها را دیدند و شنیدند.

در خصوص بازی با فولاد چه نظری دارید؟

 ما الان تمرینات‌مان و تمرکزمان را بر روی بازی با فولاد گذاشته‌ایم تا از این بازی با دست پر خارج شویم و سه امتیاز را بگیریم.

یکی از بازیکنان تیم رقیب‌تان با به کار بردن اسم پیروزی در مصاحبه‌اش به جای پرسپولیس به نوعی به تیمتان کنایه زده که چند بازیکن تیمتان را ناراحت ساخته. شما در این رابطه چه صحبتی دارید؟

 هر کسی صحبتی انجام می‌دهد باید تبعات حرف زدنش را بپذیرد. فکر می‌کنم ما باید به همدیگر احترام بگذاریم و نباید کوچک حرف بزنیم و یکدیگر را کوچک بشماریم.

مربیان استقلال اعتقاد داشتند اگر آن پنالتی به سود تیمشان بعد از گل اول زود هنگامشان گرفته می‌شد، قطعاً شرایط فرق کرده و آنها برنده بازی بودند. شما در این رابطه چه نظری دارید؟

 من هیچ‌وقت پاسخ کسی را نمی‌دهم. الان هم دوست ندارم جواب کسی را بدهم چون گفتم دربی تمام شده و رفته است. همه مردم و کارشناسان هم دربی را دیدند. من هم قضاوت در این خصوص را به مردم می‌سپارم چون آنها بهترین کسانی هستند که می‌توانند نظر بدهند و قضاوت کنند.

 

کریم باقری دربی باشگاه پرسپولیس   اخبار برگزیده
  

افزایش قیمت کارخانه خودرو برای فصل زمستان منتفی شدسرانجام در حالی که این احتمال وجود داشت که به مانند دو فصل قبل قیمت کارخانه خودرو در زمستان نیز افزایش پیدا کند، با اعلام رئیس شورای رقابت افزایش قیمت کارخانه خودرو فعلا منتفی شد.
خودروتک افزایش قیمت قیمت ایران خودرو 

  

مقصر اصلی سقوط بورس کیست؟آیا مقصر اصلی ریزش‌های پی در پی در بورس را می‌توانیم به دلار نسبت دهیم. تحلیلگران چه دورنمایی را در بازار سهام پیش‌بینی کرده‌اند.
گسترش بورس تهران ایران تهران 

  

احمدی‌نژاد: حاضرم که تضمین محضری دهمدست همه دولتها را می بوسم می گویم شما بیایید و کل کشور را اصلاح کنید و همیشه خودتان باشید و من حاضر هستم که تضمین محضری دهم و بگویم من حتی یک صندلی هم از شما نمی خواهم و شما فقط اصلاحات ساختاری انجام دهید و همیشه خودتان رأی بیاورید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد شورای نگهبان یارانه 

  

تخت روانچی: شاید برجامی نداشته باشیم که دولت بعدی بخواهد آن را ادامه دهدنماینده ایران در سازمان ملل با بیان اینکه برجام موضوعی بوده که مجموعه نظام درباره آن صحبت کرده است و الان به مرحله حساسی داریم می رسیم و بر اساس مصوبه مجلس داریم پیش می رویم، گفت: اگر روزی برجام هم وجود نداشت، انتهای دنیا نیست، ما کار خودمان را ادامه می دهیم و بر اساس منافع ملی مان تصمیم می گیریم که در آن زمان چه اقدامی انجام دهیم...
مثلث مجید تخت روانچی دولت ایران 

  

سقوط دلار ادامه دارد/ نرخ در آستانه ورود به کانال 20 هزار تومانصرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، سی‌ام دی‌ماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم 21 هزار و 590 تومان اعلام کرده‌اند که نسبت به روز گذشته کاهش 600 تومانی دارد. نرخ خرید در این صرافی‌ها نیز 21 هزار و 90 تومان است.
ایلنا دلار دلار آمریکا صرافی 

  

فرزند آیت الله مصباح یزدی شایعه مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر درگذشت مرحوم آیت الله مصباح یزدی بعد از تزریق واکسن فایزر به ایشان را شایعه ای دروغین خواند. او گفت: این شایعه ای است که تصویر آن را با ترفندهای فتوشاپ و امثال آن درست کرده اند.
نامه نیوز ایران خودرو خودرو فضای مجازی 

  

علت نمازخواندن ظریف جلوی جان کری/ با صدام مذاکره کردم لذت بردم؟/ از نظر رهبری هنوز برجام نه بوی گند می دهد و نه دفن شدهوزیر امور خارجه گفت: ما، ترامپ و سیاست فشار حداکثری آمریکا را با مقاومت مردم شکست دادیم.
اقتصادنیوز محمدجواد ظریف جان کری نماز 

  

وظیفه سیاست خارجی جلوگیری از موفقیت سیاست‌های آمریکا استوزیر امورخارجه کشورمان تاکید کرد:سیاست خارجی در واقع وظیفه و هدفش جلوگیری از موفقیت سیاست‌های آمریکا، رقبا و دیگران است.
۵۵ آنلاین سیاست خارجی موفقیت ریاست جمهوری 

  

اصولگرایان، رئیسی را برای انتخابات می‌خواهنداز شنیده‌ها و اخبار بر می‌آید اصولگرایان به آمدن ابراهیم رئیسی تمایل بیشتری دارند تا دیگر نامزدها. اخیرا یک تشکل اصولگرا از رئیسی برای شرکت در انتخابات دعوت کرده بود و حمیدرضا ترقی هم به برنا گفته در نظرسنجی‌ها، رئیسی بسیار جلوتر از قالیباف است.
مستقل‌آنلاین اصولگرایان ائتلاف اصولگرایان انتخابات ریاست جمهوری 

  

قیمت خودرو همراه با دلار می ریزدنایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران گفت: طی چند روز گذشته به دلیل کاهش نرخ دلار، قیمت ها در بازار خودرو کاهشی شده است و هر روز شاهد ریزش قیمت ها در این بازار هستیم.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

در بازی جنجالی: پرسپولیس بالاخره بعد از فینال آسیا بردپرسپولیس به اولین برد خود در لیگ برتر بعد از فینال لیگ قهرمانان آسیا دست یافت.
مملکت‌آنلاین بازی پرسپولیس فینال 

  

شرط ایران برای مذاکره برجامی با آمریکا: شرایط را به قبل از دولت ترامپ برگردانندرئیس دفتر رئیس‌جمهور موضع ایران در قبال بازگشت احتمالی آمریکا به برجام را بازگشت شرایط تحریمی به دوره قبل از دولت ترامپ اعلام کرد.
مثلث ایران ترامپ وام ازدواج 

  

افشاگری درباره علت فروش 12 برابری تابلوی آیدین آغداشلو در حراج بزرگ تهرانفروش 12 برابری تابلوی آیدین آغداشلو در حراج تهران، انتقاد‌هایی را به دنبال داشت که موضوع این گزارش است.
اقتصادنیوز آیدین آغداشلو تهران ایران 

  

فرمانده ناجا درباره واکسن‌های آمریکا انگلیس و فرانسه: اینها رسوا شدند؛ دیدیم که چگونه این واکسن‌ها موجب مرگ و میر شدسردار حسین اشتری گفت: در موضوع واکسن هم مقام معظم رهبری یک موضوع داشتند. تمام صحبت‌های ایشان گره گشا بود. در موضع ایشان در مورد استفاده نکردن از واکسن‌های آمریکا انگلیس و فرانسه، رسانه‌های بیگانه و تعدادی در داخل موضع گرفتند. این درحالی است که دلسوز تر از ایشان برای ملت ما وجود ندارد. اگر به بیگانه‌ها اعتماد کنیم باید به هوشمندی خود شک کنیم...
۵۵ آنلاین نیروهای مسلح بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس انگلیس 

  اخبار داغ
  

تکلیف ریاست سازمان بورس چه می‌شود؟سازمان بورس و اوراق بهادار از چهارشنبه عصر با استعفای حسن قالیباف اصل در انتظار فرد جدیدی است که سکان هدایتش را بر عهده بگیرد.
۵۵ آنلاین سازمان بورس و اوراق بهادار قانون حسن قالیباف اصل 

  

محاسبه بازدهی بورس در دی ماه + نموداردر آخرین روز دی ماه با قرار گرفتن شاخص بورس در سطح یک میلیون و 150 هزار واحد، بازدهی بورس در این ماه منفی 20 درصد شد و میانگین خروج روزانه پول حقیقی از بورس نسبت به ماه گذشته رشد 2 هزار و 400 درصدی داشت.
گسترش بورس تهران ماه شاخص 

  

تداوم ریزش قیمت خودرو در بازارخرید و فروش در بازار خودرو در حالی دوباره قفل شده که مشتریان منتظر کاهش حباب قیمت‌ها در این بازار هستند و البته عقب‌نشینی شورای رقابت برای گران کردن خودرو نیز بر این بازار تاثیرگذار خواهد بود.
گسترش قیمت ارز قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت خودرو باز هم کاهش می یابد / زمان موج بعدی کاهش قیمت هاخرید و فروش در بازار خودرو در حالی دوباره قفل شده که مشتریان منتظر کاهش حباب قیمت‌ها در این بازار هستند و البته عقب ‌نشینی شورای رقابت برای گران کردن خودرو نیز بر این بازار تاثیرگذار خواهد بود.
خودروتک قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

قیمت خودروهای چینی در بازار هر روز ارزانتر از کارخانه!در جریان هر موج کاهش قیمت خودرو در بازار، وضعیت قیمت خودروهای چینی جالب تر می شود. در سال های قبل گاه شاهد ارزانتر بودن برخی خودروهای چینی در بازار از کارخانه بودیم، اما اکنون وضعیت به گونه ای شده که تقریبا قیمت تمام چینی ها در بازار از کارخانه ارزانتر است.
خودروتک قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

کرونا ویروس این گونه به مغز آسیب می رسانداقتصادنیوز : نتایج مطالعه اخیر نشان می دهد کروناویروس ممکن است سلول های عصبی را آلوده کرده و مانع جریان خون در سیستم عصبی مرکزی شود.
اقتصادنیوز ویروس مغز 

  

حال میناوند به دلیل ابتلا به کرونا وخیم استاقتصادنیوز : رئیس دپارتمان ICU بیمارستان لاله گفت: مهرداد میناوند ملی پوش اسبق فوتبال ایران بر اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شده و حال او کاملا وخیم است.
اقتصادنیوز بیمارستان فوتبال ایران 

  

حال نامساعد بازیگر زن ایرانی به دلیل ابتلا به کرونا+ تصاویرسعیده عرب بازیگر نقش همسر یعقوب نبی در سریال یوسف پیامبر، متاسفانه چند روزی است به کرونا مبتلا شده و در قرنطینه به سر میبرد .
۵۵ آنلاین سریال یوسف پیامبر ویروس ماه 

  

افزایش نگران کننده کرونا در تهران / سهم کودکان از آمار فوتی ها 8 برابر شداقتصادنیوز :فرمانده ستاد مقابله با کرونا استان تهران از افزایش 4.8 درصدی بیماران کرونایی در 24 ساعت گذشته در تهران خبر داد.
اقتصادنیوز تهران کودکان 

  

استراتژی درست برای بازار بورس چیست؟ + فیلم شاخص پس از چند هفته خونین، امروز سی‌وسه هزار واحد رشد داشت. سوالی که ذهن سهامداران را به خود مشغول کرده این است که این رشد معلول روند طبیعی بازار پس از ریزش‌های اخیر است یا حمایت‌های موقتی از بازار که دیر یا زود به پایان می‌رسد؟ منبع: اکوایران
گسترش شاخص ذهن 

  

کاهش قیمت سکه ادامه خواهد داشت / سقوط قیمت، قابل پیش‌بینی بود / قیمتها تا نوروز، کاهشی استکارشناس بازار سکه و طلا گفت: کاهش قیمت سکه اتفاق خارق العاده‌ای نیست و بازار تازه دارد خودش را پیدا
خبرفوری قیمت سکه و طلا نوروز