ایرنا   |  اجتماعی  |  

اصلاح زیرگذرها خواست پایتخت نشینان است

تهران-ایرنا- عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: اصلاح زیرگذرها خواست ساکنان پایتخت است و مدیریت شهری برای پیگیری این تقاضا تلاش می کند.

اصلاح زیرگذرها خواست پایتخت نشینان است

الهام فخاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: افراد دارای شرایط ویژه از جمله معلولان، زنان باردار و افراد مسن برای تردد از طریق زیرگذر مشکل دارند.به گفته وی پایبندی مردم به قوانین راهنمایی و رانندگی به گشایش مسیرهای تردد همسطح و بهبود حمل و نقل شهری پایتخت می شود.فخاری موفقیت طرح گشایش مسیر همسطح غربی چهارراه ولیعصر(عج) را به همکاری مردم وابسته دانست.به گزارش ایرنا ازجمله مهمترین زیرگذرهای پایتخت در چهارراه ولی عصر(عج) واقع شده است که از سال 1392 تاکنون مسیرهای روگذر آن برای عابران مسدود است و شهروندان مجبورند از زیرگذر برای دسترسی به اتوبوس های تندرو، مترو، تئاتر شهر و نیز بوستان دانشجو استفاده کنند.طی روزهای گذشته شهرداری اعلام کرده که قصد دارد مسیرهای روگذر این چهارراه را باز کند و استدلالش نیز این است که برخی اقشار مردم برای تردد در این محدوده دچار مشکل هستند و مساله دیگر اینکه این طرح بر مبنای خودرومحوری اجرایی شده و نه انسان محوری.از سوی دیگر مخالفان بازگشایی مسیرهای روگذر این محدوده معتقدند که اگر شهروندان موقع تردد در این محدوده به قوانین راهنمایی و رانندگی توجه نکنند بر مشکلات موجود افزوده می شود.به دنبال اعلام مسئولان معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران مبنی بر اینکه مسیرهای روگذر چهارراه ولی عصر(عج) بازگشایی خواهد شد، پلیس با این اقدام مخالفت کرد و به همین منظور رئیس پلیس راهور پایتخت و سید محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری به همراه برخی اعضای شورا و دیگر مسئولان متولی از این چهارراه بازدید کردند.در نهایت مقرر شد که برخی مسیرهای روگذر این چهارراه برای مدت زمان کوتاه چندساعته باز شود تا رفتارهای شهروندان مورد بررسی و مطالعه قرار گیرد تا در نهایت بر سر بازگشایی یا باز نکردن مسیرهای روگذر این چهارراه تصمیم گیری شود.فخاری عضو شورای اسلامی شهر تهران که از مدافعان بازگشایی مسیرهای روگذر چهارراه ولی عصر (عج) در این باره با بیان اینکه تصمیم بازگشایی مسیر غربی به صورت آزمایشی یک توافق جمعی برای سنجش رفتارهای شهروندان بوده است اظهارامیدواری کرد که مردم کمک کنند این طرح (بازگشایی مسیر روگذر) به نتیجه برسد در غیر این صورت، اگر رفتار آنان منتهی به نقض قانون شود، طبیعی است که برای حفظ امنیت و جان عابران پیاده این مسیرهای هم سطح بسته می شود.وی در خصوص آموزش و ترویج فرهنگ قانونمندی در میان شهروندان نیز خاطرنشان کرد: سازمان های مردم نهاد بهترین گروه برای آموزش، ترویج و جلب همکاری مردم هستند.فخاری ادامه داد: مشکل در چهارراه ولیعصر(عج) مربوط به رفتار خود مردم است و برای رسیدن به خواسته باز بودن مسیرهای همسطح، باید رفتار درستی نشان دهند.عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: کمیته ترافیک تهران همه تلاش خود را به کار می گیرد تا هم با رویکرد اجتماعی و هم استفاده از فناوری های روز، وضعیت حمل و نقل شهری پایتخت را بهبود بخشد.وی به رفتار موتورسواران نیز در مواجهه با قوانین راهنمایی و رانندگی اشاره کرد و تذکر عمومی مردم نسبت به تنظیم رفتارهای ترافیکی آنان را خواستار شد.چهارراه ولیعصر(عج) یکی از پرترددترین نقاط تهران در قلب پایتخت و محل تقاطع خیابان های انقلاب اسلامی و ولی عصر(عج) به شمار می رود.این تقاطع نه تنها از نظر عبور خودروها از جمله مسیرهای پرترافیک به شمار می رود بلکه به علت نزدیک به سالن تئاتر شهر، بوستان بوستان دانشجو و نیز نزدیکی خیابان های طالقانی، جمهوری و نیز میدان های تهرام/3001/ 1008

پایتخت شهرداری تهران تهران   اخبار برگزیده
  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 24 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

دریافت سود بیشتر، در صورت حفظ سهام عدالت توسط مشمولانعضو هیات عامل و معاون برنامه ریزی، توسعه منابع و امور پشتیبانی تاکید کرد: اگر مشمولان، سهام عدالت خود را نگه دارند طی سالهای آینده سود بیشتری دریافت خواهند کرد.
ایلنا سود سهام عدالت سهام 

  

نرم افزار Waze برای پلیس دردسرساز شداداره‌ی پلیس نیویورک از گوگل درخواست کرد نمایش اطلاعات مکانی مربوط‌به ایستگاه‌های بازرسی DWI را در برنامه‌ی ویز حذف کند؛ زیرا باعث سوءاستفاده‌ی قانون‌شکنان می‌شود.
خودروتک پلیس استرالیا نیویورک 

  

مستندات آنفلوانزای خوکی در کشور/ ادعای یک مورد فوتی به گزارش خبرنگار مهر، به دنبال اظهارات همایون هاشمی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، مبنی بر وجود مواردی از آنفلوانزای خوکی در کشور، مدیران وزارت بهداشت این موضوع را تکذیب کردند. اما، این پایان ماجرا نبود، زیرا به دنبال تکذیب مسئولان وزارت بهداشت، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، ادعا وزارت بهداشت را تکذیب کرد. همایون هاشمی با بیان اینکه صدور تکذیبیه بدون تحقیق در مورد وجود…
مهر آنفلوانزای خوکی درمان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس 

  

زمان فعال شدن کارت سوخت مشخص شدعضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از فعال شدن دوباره کارت سوخت در کشور خبر داد.
خودروتک کمیسیون انرژی مجلس انرژی مجلس شورای اسلامی 

  

قیمت در بازار خودرو به کدام سمت می رود؟نگرانی نسبت به آغاز دور جدید تحریم ها در سال جاری شرایط ویژه ای را در اقتصاد رقم زد به گونه‌ای که آثار تحریم در اقتصاد کشور پیش خور شد و شاهد افزایش قیمت طلا و ارز بودیم که سایر بازارها از جمله بازار خودرو را تحت تاثیر خود قرار داد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت انواع پراید صفر کیلومتر در بازار + جدولشاید باورکردنی نباشد ولی قیمت پراید 111 سفید به 41 میلیون و 500 هزار و مدل رنگی این خودرو با 200 هزار تومان افزایش قیمت خرید و فروش می شود.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

جزئیات کامل پیش فروش محصولات ایران خودرو از فرداشرایط پیش فروش مشارکت در تولید محصولات ایران‌خودرو به مناسبت دهه مبارک فجر بهمن ماه 97 از روز دوشنبه 97/11/15 لغایت 97/11/30 اعلام شد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

مجلس پیش فروش خودرو را ممنوع کردسخنگوی کمیسیون صنایع و معادن گفت :بازار خودرو به دلیل مسائلی که بعد از برجام اتفاق افتاد دچار تلاطم شد و خودروسازها عملا نتوانستند به وعده‌هایی که در خصوص زمان تحویل خودروها و نوع خودروها به مشتریان داده بودند، عمل کنند.تا زمانی که خودروهای پیش‌فروش قبلی تحویل نشده پیش‌فروش خودروی جدید خلاف قانون خواهد بود.
خودروتک واردات خودرو خودرو خودروسازان 

  

ایران خودرو دعوتنامه جدید می دهد / بازپرداخت اضافه دریافت ها به مشتریانمعاون مدیرعامل­ در بازاریابی و فروش ایران‌خودرو گفت:­ ایران‌خودرو خود را مکلف به اجرای قوانین و ضوابط ابلاغی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت می داند.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  اخبار داغ
  

گزارش ویژه از مبارزه بوکس زیر زمینی بانوان ایرانبانوی بوکسور ایران از روزهای سخت تمرین برای رشته‌ای که به آن علاقه داشت صحبت کرده است.
ایلنا بازی بوکس ایران 

  

تحلیل رئیس کل بانک مرکزی از علت شوک ارزیرئیس کل بانک مرکزی : شوک ارزی نتیحه یک جنگ اقتصادی بود که کنترل شد و هدف ما این است که این کنترل بیشتر شود.
خودروتک بانک مرکزی بانک جنگ 

  

لیگ برتر هندبال|سقوط زاگرس و پیروزی ارزشمند نیروی زمینی برابر نفت‌وگازهفته شانزدهم مسابقات هندبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور امروز با برگزاری سه دیدار به پایان رسید.
تسنیم لیگ برتر هندبال فولاد 

  

دور باطل افزایش تورم و فقر طبقه متوسطروند افزایشی تورم علاوه بر اثرگذاری بر شاخص‌های کلان اقتصادی همچنین روی وضعیت فقر طبقات مختلف و افزا
خبرفوری تورم ثروت حوزه 

  

پیام هشدار آمیز رئیس کل بانک مرکزی به برخی تحلیل گران ارزیرئیس کل بانک مرکزی نوشت: متأسفانه در شرایط جنگ اقتصادی و بیم از استفاده بدخواهان و سودجویان و علیرغم میل باطنی، برخی اطلاعات اقتصادی و توانایی ها قابل ارائه عمومی نیست، لذا به دوستان اقتصادی توصیه می کنم در ارائه تحلیل احتیاط لازم را داشته باشند.
خودروتک بانک مرکزی بانک جنگ 

  

گوشی ارزان جدید سونی را از نزدیک ببینیددر طول این چند روز باقی مانده به برگزاری کنگره جهانی موبایل در اسپانیا ما تمرکز ویژه‌ای بر روی پوشش
خبرفوری سونی اندروید موبایل 

  

پاکستان در مبارزه با تروریست‌ها کوتاهی نکندزاهدان- ایرنا- امام جمعه شهرستان خاش سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه تروریستها و گروهک های خرابکار پس از انجام جنایت و ایجاد شرارت و ناامنی در ایران به پاکستان پناه می برند از دولت آن کشور خواست با این اشرار و تروریستهای خائن با قاطعیت برخورد کند.
ایرنا پاکستان حمله تروریستی ایرنا 

  

ورزش باید مطابق ارزش ها و موازین اسلامی باشدقصرشیرین- ایرنا- امام جمعه قصرشیرین گفت: ورزش موجب نشاط و پویایی و شادی در جامعه می شود اما ورزش کردن باید طبق موازین و ارزش های اسلامی باشد.
ایرنا ورزش ورزش بانوان جوانان 

  

مبارزه با تروریسم و داعش از مواضع مشترک ایران و روسیه استدر حاشیه اجلاس کمیته فرهنگی و اجتماعی مجمع بین المجالس آسیایی (APA) در بانکوک هیأت پارلمانی ایران با
خبرفوری تروریسم فاطمه ذوالقدر روسیه