ایرنا   |  اجتماعی  |  

اصلاح زیرگذرها خواست پایتخت نشینان است

تهران-ایرنا- عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: اصلاح زیرگذرها خواست ساکنان پایتخت است و مدیریت شهری برای پیگیری این تقاضا تلاش می کند.

اصلاح زیرگذرها خواست پایتخت نشینان است

الهام فخاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: افراد دارای شرایط ویژه از جمله معلولان، زنان باردار و افراد مسن برای تردد از طریق زیرگذر مشکل دارند.به گفته وی پایبندی مردم به قوانین راهنمایی و رانندگی به گشایش مسیرهای تردد همسطح و بهبود حمل و نقل شهری پایتخت می شود.فخاری موفقیت طرح گشایش مسیر همسطح غربی چهارراه ولیعصر(عج) را به همکاری مردم وابسته دانست.به گزارش ایرنا ازجمله مهمترین زیرگذرهای پایتخت در چهارراه ولی عصر(عج) واقع شده است که از سال 1392 تاکنون مسیرهای روگذر آن برای عابران مسدود است و شهروندان مجبورند از زیرگذر برای دسترسی به اتوبوس های تندرو، مترو، تئاتر شهر و نیز بوستان دانشجو استفاده کنند.طی روزهای گذشته شهرداری اعلام کرده که قصد دارد مسیرهای روگذر این چهارراه را باز کند و استدلالش نیز این است که برخی اقشار مردم برای تردد در این محدوده دچار مشکل هستند و مساله دیگر اینکه این طرح بر مبنای خودرومحوری اجرایی شده و نه انسان محوری.از سوی دیگر مخالفان بازگشایی مسیرهای روگذر این محدوده معتقدند که اگر شهروندان موقع تردد در این محدوده به قوانین راهنمایی و رانندگی توجه نکنند بر مشکلات موجود افزوده می شود.به دنبال اعلام مسئولان معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران مبنی بر اینکه مسیرهای روگذر چهارراه ولی عصر(عج) بازگشایی خواهد شد، پلیس با این اقدام مخالفت کرد و به همین منظور رئیس پلیس راهور پایتخت و سید محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری به همراه برخی اعضای شورا و دیگر مسئولان متولی از این چهارراه بازدید کردند.در نهایت مقرر شد که برخی مسیرهای روگذر این چهارراه برای مدت زمان کوتاه چندساعته باز شود تا رفتارهای شهروندان مورد بررسی و مطالعه قرار گیرد تا در نهایت بر سر بازگشایی یا باز نکردن مسیرهای روگذر این چهارراه تصمیم گیری شود.فخاری عضو شورای اسلامی شهر تهران که از مدافعان بازگشایی مسیرهای روگذر چهارراه ولی عصر (عج) در این باره با بیان اینکه تصمیم بازگشایی مسیر غربی به صورت آزمایشی یک توافق جمعی برای سنجش رفتارهای شهروندان بوده است اظهارامیدواری کرد که مردم کمک کنند این طرح (بازگشایی مسیر روگذر) به نتیجه برسد در غیر این صورت، اگر رفتار آنان منتهی به نقض قانون شود، طبیعی است که برای حفظ امنیت و جان عابران پیاده این مسیرهای هم سطح بسته می شود.وی در خصوص آموزش و ترویج فرهنگ قانونمندی در میان شهروندان نیز خاطرنشان کرد: سازمان های مردم نهاد بهترین گروه برای آموزش، ترویج و جلب همکاری مردم هستند.فخاری ادامه داد: مشکل در چهارراه ولیعصر(عج) مربوط به رفتار خود مردم است و برای رسیدن به خواسته باز بودن مسیرهای همسطح، باید رفتار درستی نشان دهند.عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: کمیته ترافیک تهران همه تلاش خود را به کار می گیرد تا هم با رویکرد اجتماعی و هم استفاده از فناوری های روز، وضعیت حمل و نقل شهری پایتخت را بهبود بخشد.وی به رفتار موتورسواران نیز در مواجهه با قوانین راهنمایی و رانندگی اشاره کرد و تذکر عمومی مردم نسبت به تنظیم رفتارهای ترافیکی آنان را خواستار شد.چهارراه ولیعصر(عج) یکی از پرترددترین نقاط تهران در قلب پایتخت و محل تقاطع خیابان های انقلاب اسلامی و ولی عصر(عج) به شمار می رود.این تقاطع نه تنها از نظر عبور خودروها از جمله مسیرهای پرترافیک به شمار می رود بلکه به علت نزدیک به سالن تئاتر شهر، بوستان بوستان دانشجو و نیز نزدیکی خیابان های طالقانی، جمهوری و نیز میدان های تهرام/3001/ 1008

پایتخت شهرداری تهران تهران   اخبار برگزیده
  

​قیمت روغن موتور داخلی و خارجی سر به فلک کشید! +جزئیات​اقتصاد نیوز:شاید اگر در هفته‌های اخیر برای تعویض روغن موتور مراجعه کرده باشید متوجه یک موضوع عجیب شده باشید که یا به طور کلی بعضی از برندهای ایرانی و خارجی وجود ندارند و خبری از محصولاتشان نیست و یا اینکه حداقل با 50 درصد قیمت بالاتر نسبت به قبل به فروش می‌رسند که طبیعتا هزینه‌هایتان را به شدت بالا برده است.
اقتصادنیوز قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

افزایش حقوق معلمان جدید به کجا رسید؟رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی از مذاکره با رئیس سازمان اداری و استخدامی برای افزایش حقوق دانشجومعلمان خبر داد که او هم معتقد بود حداقل حقوق دانشجومعلمان یک‌میلیون و 563هزار تومان است.
خودروتک رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی سازمان امور اداری و استخدامی 

  

پاسخ صریح به فرستادگان امریکا برای مذاکرهایران پاسخ خود به سفرهای پیدا و پنهان مقام‌های کشورهای مختلف برای کاهش تنش‌ بین واشنگتن و تهران را اعلام کرد.
مثلث ایران روزنامه ایران دونالد ترامپ 

  

راغفر اظهار داشت: در این سی سال اخیر هر موقع اقتصاد ایران با بحران روبه‌رو شد، بانک جهانی و صندوق بین المللی پول اطلاعیه داده‌اند که اقتصاد ایران در مسیر صحیح و سالمی است یا این نهادها همیشه از افراد خود در در درون سیستم حمایت کرده‌اند. بطوریکه در زمان آقای احمدی نژاد رییس بانک جهانی گفته بود الگوی ایران در موضوع یارانه‌ها را باید جهانی کرد یعنی وقاحت در حد اعلا.
نامه نیوز حسین راغفر دلار اتاق بازرگانی 

  

کاهش قیمت خودرو ادامه داردعضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است کاهش قیمت ارز در روزهای اخیر و برخورد با دلالان فضای مجازی باعث کاهش قیمت خودرو شد.
خودروتک قیمت ارز قیمت خودرو 

  

رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی گفت که گمان نمی‌کند ایران خواستار جنگ باشد و آنها قطعا خواستار جنگ با آمریکا نیستند.
نامه نیوز دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

جزییات جدید از تلاش چند کشور برای میانجیگری میان ایران و آمریکا/ بن علوی توضیح دادوزیر خارجه عمان بر تلاش با طرف‌های دیگر برای آرام‌سازی تنش در منطقه میان آمریکا و ایران تاکید کرد.
مثلث ایران ایران و آمریکا رئیس جمهور 

  

بیانیه مهم روس ها درباره ایرانوزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که افزایش غنی سازی توسط تهران، نقض توافقنامه هسته ای محسوب نمی شود.
مثلث روسیه ایران غنی سازی 

  

رقیب حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 گفت: باید انصاف به خرج داد، آقای روحانی در اداره کشور دچار گرفتاری های زیادی شده است. او از پس اداره کشور در حوزه اقتصاد، تولید و توزیع بر نمی آید. دولت معارض هایی دارد که برخی شان از دولت قوی تر هستند. یعنی دولت نمی تواند هزینه ها را تأمین و با قاچاق مبارزه کند و حرفش را به کرسی بنشاند.
نامه نیوز محمد غرضی حسن روحانی پتروشیمی 

  

پیشنهاد حذف همیشگی قیمت خودرو از سایت های خرید و فروشرئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با تاکید بر اینکه لزومی برای درج قیمت‌ خودروها در سایت‌های خرید و فروش اینترنتی وجود ندارد، گفت: افزایش قیمت‌ها در پی درج قیمت‌های ساختگی در بازارهای خرید و فروش مجازی خودرو در شرایطی اتفاق می‌افتد که خرید و فروش در بازار خودرو کم است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  اخبار داغ
  

ادامه روند کاهشی ارزش بیت‌کوینانتظار می‌رود که ارز بیت کوین به دلیل نرخ کاهشی ورود نقدینگی به این بازار در حال پایین آمدن باشد. این در حالی است که خط حمایت هفت هزار و 200 دلار برای این ارز ایجاد شده است.
ایلنا بیت کوین ارز مجازی ارز 

  

ملایی در مبارزه اول به پیروزی رسیددر رقابت‌های گرندپریکس چین سعید ملایی نماینده گرجستان را شکست داد.
برنا چین گرجستان روابط عمومی 

  

با این تکنیک های ارزان رطوبت به‌ موهای شما باز می‌گردداقتصادنیوز: ترکیب تخم مرغ و ماست، بهترین ماسک را برای موهای خشک و آسیب دیده فراهم می آورد.
اقتصادنیوز پوست ماسک رنگ 

  

تورهای ورودی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شدند به گزارش خبرنگار مهر، مالیات بر ارزش افزوده «مالیات غیر مستقیمی» است که مصرف‌کننده (خریدار) آن را به همراه بهای خرید کالا یا خدمات می‌پردازد و دریافت‌کننده (فروشنده) موظف است مقدار مالیات دریافتی را به خزانه دولت واریز کند. از آنجا که فروشنده نیز ضمن خرید اولیه چنین مالیاتی را پرداخته ولی مصرف‌کننده محسوب نمی‌شود، حق دارد کل «مالیات‌های ارزش افزوده» پرداختی خود را از کل «مالیات…
مهر مالیات مالیات بر ارزش افزوده خبرنگار 

  

چرا قیمت تجهیزات پزشکی با ارز دولتی 4 برابر شده است به گزارش خبرگزاری مهر، وحید کریمی، با گلایه از اینکه تعرفه های خدمات پزشکی بدون در نظر گرفتن واقعیت های اقتصادی و تنگناهای حاکم بر موسسات پزشکی اعلام شده است، گفت: در حال حاضر شاهد افزایش 4 تا 5 برابری قیمت تجهیزات پزشکی هستیم. وی افزود: هیئت دولت از اختیاراتش استفاده کند و از جامعه پزشکان در برابر اتفاقات اقتصادی مراقبت نماید تا ادامه فعالیت موسسات پزشکی با کیفیت مقبول ممکن گردد…
مهر قیمت افزایش قیمت تجهیزات پزشکی 

  

تاثیر استعفای نخست وزیر انگلیس بر ارزش پونداقتصاد نیوز: پس از استعفای نخست وزیر محافظه کار انگلیس، ارزش پوند در برابر سایر ازرها تقویت شد.
اقتصادنیوز انگلیس پوند اقتصاد 

  

چه ابهاماتی تحقیق و تفحص از سیاست ارزی دولت در سال 97 را کلید زد؟ سید فرید موسوی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بررسی تحقیق و تفحص از سیاست ارزی دولت و ارزیابی عملکرد سامانه نیما و بررسی آثار، آسیب ها، آفات و مفاسد احتمالی اجرای مصوبه ارزی 1397 در کمیسیون متبوع خود، گفت: تحقیق و تفحصی که توسط تعدادی از نمایندگان ارائه شده صرفا مربوط بانک مرکزی نیست، بلکه عملکرد مجموعه ای از دستگاه ها…
خانه‌ملت مجلس شورای اسلامی ارز دولتی دولت 

  

بانک مرکزی شرط پذیرش، بررسی، تحویل اسناد حمل واصله و صدور اعلامیه تأمین ارز برای واردکنندگان در صورت عدم حواله وجه ارزی را به بانک‌ها ابلاغ کرد.
نامه نیوز ارز بانک مرکزی بانک 

  

شرکت مدلل: بیشترین ارز دولتی را گرفته‌ایم/ با آیت‌الله مکارم شیرازی ارتباطی نداریماقتصادنیوز: بزرگترین دریافت کننده ارز دولتی برای واردات هیچ ارتباطی با آیت الله مکارم شیرازی ندارد. این نکته را حمید اسماعیلی نماینده گروه مدلل در استان خوزستان گفته است.
اقتصادنیوز ارز ارز دولتی قرارداد