ایلنا   |  اقتصادی  |  

با این 7 روش ، زبان انگلیسی را از صفر یاد بگیرید !

زبان انگلیسی یکی از نیاز های ضروری است که علی رغم پیچیدگی‌های خاص خودش یکی از محبوب‌ترین زبان‌ها در جهان است به همین دلیل کاربرد فراوانی برای ارتباط برقرار کردن دارد...

با این 7 روش ، زبان انگلیسی را از صفر یاد بگیرید !

زبان انگلیسی یکی از نیاز های ضروری است که علی رغم پیچیدگی‌های خاص خودش یکی از محبوب‌ترین زبان‌ها در جهان است به همین دلیل کاربرد فراوانی برای ارتباط برقرار کردن دارد. عموم مردم به اشتباه فکر می‌کنند فقط کودکان می‌توانند زبان انگلیسی را از صفر شروع کنند و این کار برای یک بزرگسال شرم آور است در حالی که میل به دانش همیشه مورد احترام بوده و شما می‌توانید در هر سن و موقعیتی که هستید یادگیری این مهارت را شروع کنید.

 به علت آن که تعداد کلاس ها و دوره های آموزشی زیاد است ممکن است تا حدی شما را برای یادگیری این زبان دلسرد کند هر چند تعهد شما به یادگیری این مهارت، درهای بسیار زیادی را در آینده به رویتان باز می‌کند.

7 روش برای یادگیری زبان انگلیسی از صفر صفر

 

اگر به این فکر می‌کنید که چگونه زبان انگلیسی را از ابتدا یاد بگیرید پس در مسیر درستی قرار گرفته‌اید. در این بخش لیستی از ترفندهای یادگیری زبان را برای شما فراهم کردیم.

 

1.هدف مشخص و واضحی داشته باشید

در ابتدا این سوال را از خود بپرسید که چرا می‌خواهید این زبان را یاد بگیرید، چه برنامه‌ریزی برای آن دارید، انگیزه شما برای یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

به عنوان مثال آیا قصد شما از یادگیری زبان سفر رفتن و برای رفع نیاز های ضروریتان است، یا برای شرکت در آزمون های اصلی زبان و گرفتن مدرک است، آیا قصد دارید در آینده تجارتی را با کشورهای دیگر آغاز کنید، یا صرفا برای لذت بردن و متوجه شدن فیلم و سریال و موسیقی یک کشور است که برای این مورد بهتر است مهرات شنیداری زبان خود را تقویت کنید .

همچنین اگر هدف شما تسلط کامل به زبان است پس علاوه بر حفظ لغات و کسب توانایی لازم برای مکالمه باید بر گرامر و ساختار انگلیسی، تلفظ، مترادف و متضاد، ساختار جملات و لهجه‌های انگلیسی مسلط شوید. پاسخ به این سؤالات کمک می‌کند تا در مسیر اهدافتان قرار بگیرید.

2.اصول زبان را بیاموزید

هر زبانی دارای یکسری قواعدی است که برای یادگیری این مهارت کافی است بدانید از چه اصولی پیروی می کند. چند نکته مهم زیر به شما کمک میکند تا بتوانید راحت تر یادگیری خود را آغاز کنید.

در هر زبانی لغات بسیاری وجود دارد. یکی از عواملی که شما را در یادگیری زبان دلسرد می کند این است که تمامی لغات یک زبان را بدانید اما نحوه استفاده آن‌ها را بلد نباشید. پس بهتر است به جای حفظ کلمات، عبارات را مطالعه کنید. شناخت و ترکیب قسمت های گفتار مانند صفت، اسم، ضمایر، افعال، حروف اضافه، الفاظ و حروف ربط به شما کمک می کند تا منظور خودتان را کامل تر بیان کنید و به راحتی می توانید با دیگران ارتباط برقرار کنید. جمله متشکل از تعدادی کلمه است که منظور و مفهومی ما را به دیگران می رساند و در قالب جملات خبری (برای بیان یک فکر)، پرسشی (برای پرسش یک سوال) ، تعجبی(بیانگر احساسات قوی) و امری(برای دستورات و درخواست‌ها) بیان می شود. یکی از بهترین راه ها برای کسانی که به تازگی یادگیری زبان را شروع کرده اند، استفاده از انیمیشن ها و برنامه‌های تلویزیونی کودکان است. زیرا فرد با تماشای این برنامه ها و شنیدن مکالمات آهستهء کارکتر های آن باعث می شود راحتتر یادگیری زبان را آغاز کنند.

 

3.دایره لغاتتان را گسترش دهید

برای یادگیری اصولی و حفظ لغات جدید کافی است، کلمات و عباراتی که برایتان جدید است را در یک دفترچه یادداشت کنید و زمان و نحوه استفاده از آن کلمات را در همان دفترچه مشخص کنید. همیشه به همراه خود یک فرهنگ لغت فیزیکی یا دیجیتالی داشته باشید. این امر باعث می شود تا به آسانی چیزهایی که دیگران می گویند را درک کنید.

 

4.سعی کنید هر چیزی را به زبان انگلیسی بخوانید

اگر شما هم می خواهید به صورت رایگان خواندن زبان انگلیسی را شروع کنید، بهترین راه استفاده از روزنامه، مجله یا تابلوهای تبلیغاتی است. همچنین با وجود عصر اینترنت به محتواهای زیادی برای مطالعه زبان به صورت رایگان دسترسی دارید. اما برای خواندن لازم است به یکسری نکات مهم توجه کنید:

اولین نکته که بسیار حائز اهمیت این است که سطح مهارتتان را در نظر بگیرید. اگر شما در سطح مبتدی هستید بهتر است در ابتدا رمان های کودکانه با متن آسان را انتخاب کنید در غیر این صورت خواندن رمان هایی که از سطح شما بیشتر است باعث ناامیدی شما می شود. بهترین راه برای شروع خواندن، انتخاب موضوعاتی است که شما به آن علاقه مند هستید. این دسته از موضوعات باعث می شود شما از خواندن آن لذت ببرید و برای یادگیری هر چه بیشتر به دنبال لغات جدید آن می روید. اگر شما جز آن گروه از افرادی هستید که مایل اند هر چه سریع تر در خواندن زبان پیشرفت کنند باید روزی یکبار ساعاتی را به مطالعه اختصاص دهید. البته به این معنا نیست که بخواهید کل یک کتاب را در روز بخوانید بلکه با خواندن یک فصل از آن به پیشرفتتان کمک می‌کند. بعد از آنکه مطالعه را انجام داده اید حالا نوبت آن است که مرور کنید و از خودتان در مورد موضوعی که خوانده اید سوال بپرسید. این امر باعث می شود که بیشتر بیاموزید

 

5.مطالعه آنلاین داشته باشید

شما می توانید در هر مکان و زمانی که می خواهید به یادگیری زبان بپردازید و مطالعه به روش آنلاین این کار را برای شما امکان پذیر می کند. برای این کار می توانید با افراد انگلیسی زبان دوست شوید و با آن ها مکالمه کنید و یا همچنین اگر در مترو و اتوبوس هستید برای آنکه از وقت خود بهینه استفاده کرده باشید می توانید از برخی محتواهای انگلیسی نظیر ویدئو ، پادکست یا پست‌های انگلیسی استفاده کنید.

 

6. برنامه‌های انگلیسی را روی موبایلتان نصب کنید

یکی از راه های ساده برای یادگیری زبان از صفر که شما را مجبور می کند تا به انگلیسی بخوانید و بنویسید، تغییر زبان موبایل است. البته برنامه ها و اپلیکیشن های گوناگونی وجود دارند که شامل موارد زیر می باشند:

Easy ten Duolingo LinguaLeo Rosettastone Effortless English LingQ BritishCouncil Anki Words

 

7.یادگیری را به یک امر شخصی تبدیل کنید

 

از آنجایی که فرایند یادگیری زبان انگلیسی، برای افرادی که در سطح مبتدی یا در سطح پیشرفته هستند، ممکن است کار دشواری باشد، پس باید به صورت سرگرم کننده ای اتفاق بیفتد.

زبان انگلیسی بسیار فرار است و اگر یادگیری و استفاده از آن را در زندگی روزمره مدت ها کنار گذاشته باشید احتمالا خیلی از لغات و جملات را به فراموشی سپرده اید. پس اگر مصمم به یادگیری هستید باید آن را تبدیل به بخشی از زندگی‌تان کنید. برای شخصی سازی زبان انگلیسی 3 پیشنهاد داریم:

تماشای فیلم: فیلم دیدن به شما کمک می‌کند تا سریع‌تر بخوانید. برای زبان آموزان در سطح مبتدی پیشنهاد می شود که از زیرنویس استفاده کنند تا بتوانند معنای کلمات و جملات را به خوبی درک کنند و بیاموزند اما زبان آموزان سطح پیشرفته نباید این کار را انجام دهند. سلبریتی مورد علاقه خودتان را دنبال کنید: باعث می شود که فیلم‌ها، مصاحبه‌ها و برنامه‌های آن را به زبان انگلیسی تماشا کنید. موسیقی و پادکست‌های انگلیسی را گوش کنید: اگر گوش دادن موسیقی و پادکست ها برای شما لذت بخش و آن را به خواندن کتاب و محتوا ترجیح می دهید، پس پلی لیست خود را ترانه ها پر کنید و متن و معنا آن را جستجو کنید تا درک آن برایتان اسان تر باشد.

 

برای تسلط به زبان انگلیسی از اساتید برجسته این حوزه کمک بگیرید

 

اساتید و پکیج های زیادی هستند که زبان را با تکنیک های مختلف اموزش می دهند. «استاد مرتضی جاوید» یکی از مطرح ترین اساتید در این حوزه است که بنیان‌گذار آموزش زبان بدون فراموشی در ایران می‌باشد.

در واقع شما زبان را صرفا برای قبولی در امتحانات یاد نمی گیرید بلکه می خواهید برای ارتباط برقرار کردن با مردم و یا ایجاد تجارت و بیزینس و یا حتی برای زندگی کردن و تحصیل در یک کشور از آن استفاده کنید. پس بهتر است یادگیری زبان را به صورت کاملا اصولی انجام دهید و صرفا به یکی دو ساعت مطالعه زبان انگلیسی بسنده نکنید. برای اضافه کردن آن به برنامه روزانه‌تان باید هر روز صحبت کردن را با اعتماد به نفس بالا تمرین کنید، حتی زمان‌هایی که تنها هستید هم حرف بزنید. گاهی اوقات صدایتان را ضبط کنید و با روش‌های مختلف دایره لغاتتان را گسترش دهید.

mortezajavid.com

پایان رپرتاژ آگهی

موبایل اینترنت ایران   اخبار برگزیده
  

جزئیات جلسه مشترک دولت و مجلس / از گلایه در مورد وضعیت مسکن تا ابراز نگرانی بابت گرانی مواد غذایییک عضو هیأت رئیسه مجلس درباره جلسه شب گذشته رئیس‌جمهور با مجلسی‌ها گفت: جلسه خوبی برگزار شد و بنا شد این جلسات ادامه پیدا کند.
ایلنا دولت مجلس شورای اسلامی رئیس جمهور 

  

پیشرفت‌های مذاکرات وین به طور کامل تامین‌کننده مطالبات ایران نبود/ زمینه برای امضای توافق در آینده بسیار نزدیک وجود داردسخنگوی وزارت امور خارجه گفت: می‌توانیم بگوییم برای احیای برجام در مرحله پیشرفت قرار داریم اما اینکه بگوییم به توافق نزدیک هستیم این معطوف به برآورده شدن انتظارات برحق جمهوری اسلامی ایران از طریق آمریکا است.
ایلنا وین ایران جمهوری اسلامی ایران 

  

منافع ایران؛ از اروپا تا خلیج فارسدر بسته پیش‌رو تحلیل‌های سیاسی را فارغ از جناح‌بندی‌های سیاسی بخوانید.
فردا ایران جمهوری اسلامی ایران ایران و آمریکا 

  

شگرد های تبلیغی اخیر آمریکا در بازی با لغو تحریم‌هااتهام زنی‌ها، لفاظی‌ها و شگردهای تبلیغی اخیر آمریکایی‌ها در بحبوحه مذاکرات هسته‌ای نشان می‌دهد که آن‌ها در تلاش‌اند تا برای فرار از لغو تحریم‌ها، مقصرنمایی ایران و نهایتاً به زانو درآوردن تیم مذاکره‌کننده کشورمان بازهم به تله‌گذاری‌های جدید و اعمال فشار علیه جمهوری اسلامی روی بیاورند.
مثلث ایران و آمریکا ایران خودرو خودرو 

  

صدرنشینی دقیقه 90 پورتو با طارمیلیگ پرتغال| اتوبوس ویزلا مقابل یاران طارمی پنچر شد /پورتو با گل دقیقه 90 در صدر ماند
خانه فوتبال فوتبال بازی مهدی طارمی 

  

قشم ایر رکورد دار کیفیت و امنیت پروازIATA گواهینامه معتبرIOSA را برای سومین بار تمدید کرد!
اقتصادنیوز 

  

سرلشکر باقری پیام دادسرلشکر باقری با صدور پیامی ضمن تبریک روز خبرنگار تاکید کرد: دشمن در تهاجم ترکیبی همه‌جانبه علیه ملت ایران، همه توان و امکانات خود را بسیج کرده از این رو در مقابله با ایجاد شبهه توسط دشمن در مسیر جهاد تبیین امری ضروری است.
فردا سربازی خبرنگار ایران 

  

هدفگذاری صنعت بیمه در راستای کاهش دغدغه های دولت و مردم استکاهش دغدغه های دولت در خصوص جبران خسارت های مردم در حوادث گوناگون از اهداف دارای اولویت صنعت بیمه به شمار می رود.
ایلنا صنعت بیمه شرکت های بیمه 

  

درخواست اصلاح قانون تسری مالیات به همه دریافتی حقوق بگیرانجمعی از کارکنان دولتی در کارزاری خواستار اصلاح قانون بودجه 1401 در خصوص تسری مالیات به همه دریافتی حقوق بگیران شدند.
ایلنا قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون مالیات 

  

تصویب برنامه عملیاتی توسعه، نصب و راه اندازی ارتباطات سیارمحمد عزیزی در راستای پیاده سازی بستر های لازم برای ایجاد شهر الکترونیک، از تصویب برنامه عملیاتی توسعه 5G در کیش و ابلاغ آن به اپراتورهای ارائه دهنده خدمات ارتباطی در جزیره خبر داد.
ایلنا همراه اول سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شهر الکترونیک 

  

جاماندگان یارانه بخوانند | یارانه جدید جاماندگان واریز شداعتراض برای دریافت یارانه امکان‌پذیر شد.
مثلث یارانه عکس دولت 

  

محرومیت فوتبالی لیدر معروف پرسپولیسبا حکم قطعی؛ لیدر پرسپولیس به استادیوم‌ها ممنوع الورود شد!
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازار خودرو 

  

وزیر ارتباطات: ماهواره‌بر جدید در روزهای آینده پرتاب می‌شودوزیر ارتباطات:خط تولید مشترک ماهواره خیام را با روسیه راه‎اندازی خواهیم کرد.
فردا ماهواره تولید روسیه 

  

بازنشستگان کارگری خوزستان: دولت افزایش مصوب شورایعالی کار را ابلاغ کندبازنشستگان در اهواز و شوش، خواستار اجرای مصوبات مزدی شورایعالی کار شدند.
ایلنا دولت کار اهواز 

  

رئیسی: دولت در امر به معروف و نهی از منکرات اقتصادی مصمم استرئیس‌جمهور در دیدار اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر:همه دولتمردان و دستگاه‌های در این رابطه مسئولیت دارند و باید با دقت و جدیت وظایف خود را انجام دهند.
فردا دولت رئیس جمهور 

  اخبار داغ
  

ابتلای رئیس فایزر به کرونا علی‌رغم تزریق 4 دوز واکسن«آلبرت بورلا» رئیس شرکت فایزر روز دوشنبه اعلام کرد که تست ابتلا به کرونای وی مثبت اعلام شده است.
اقتصادنیوز 

  

ابتلای دوباره وزیر دفاع آمریکا به کروناوزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) روز دوشنبه اعلام کرد که تست کرونای لوید آستین وزیر دفاع آمریکا مثبت اعلام شده است.
اقتصادنیوز وزارت دفاع پنتاگون 

  

قیمت دلار توافقی در کانال 28 و یورو در کانال 30 هزار تومان بسته شدبا پایان فعالیت بازار توافقی ارز امروز (دوشنبه 24 مردادماه 1401)، بهای هر اسکناس یورو با کاهش 1.59 درصد نسبت به روز قبل روبرو شد.
برنا دلار یورو ارز 

  

شب تعیین کننده قیمت خودرو + جدول قیمتاقتصادنیوز: ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که محصولات سایپا هم امروز24 تیرماه 1401 همانند پرتیراژهای ایران خودرو با افت قیمت در بازار عرضه شدند.
اقتصادنیوز قیمت ایران خودرو خودرو 

  

رتبه‌های برتر کنکور و المپیادی‌ها، بورسیه هیئت علمی می‌شوندسخنگوی دولت گفت: با تفاهم صورت‌گرفته بین وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، رتبه‌های برتر کنکور و المپیادی‌ها، بورسیه هیات علمی می‌شوند.
ایلنا کنکور وزارت علوم فناوری 

  

بهادری جهرمی: رتبه‌های برتر کنکور و المپیادی‌ها، بورسیه هیئت علمی می‌شوندسخنگوی دولت گفت: با تفاهم صورت‌گرفته بین وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، رتبه‌های برتر کنکور و المپیادی‌ها، بورسیه هیئت علمی می‌شوند.
مملکت‌آنلاین کنکور وزارت علوم فناوری 

  

افت قیمت خودرو تحت تاثیر سیگنال های برجامی + جدولاقتصادنیوز: سیگنال های برجامی بازار خودرو امروز 24 مرداد 1401 را تحت تاثیر قرار داد، بطوریکه پرتیراژهای ایران خودرو امروز با افت یک تا سه میلیون تومان در بازار قیمت گذاری شدند.
اقتصادنیوز قیمت ایران خودرو خودرو 

  

سقوط سنگین قیمت سکه در عصر امروز | طلا در کانال یک میلیون و 200 هزار تومانیقیمت‌ طلا و سکه امروز دوشنبه 24 مرداد 1401، همچنان روند نزولی دارد. سکه طرح جدید به گزارش برخی منابع به کانال 13 میلیون تومانی وارد شده و طلا نیز پس از مدت‌ها به کانال یک میلیون و 200 هزار تومانی رفته است. سیگنال‌های موثر بر بازار را بخوانید.
فردا قیمت جمهوری اسلامی ایران روزنامه 

  

ذهنیت‌ مسئولین اقتصادی نسبت به بورس کالا باید اصلاح شودپیشنهاد مجلس شورای اسلامی و همچنین کمیسیون صنایع از ابتدا این بوده که عرضه کلیه محصولات تولیدی توسط خودروسازها در بورس کالا باشد تا بتواند به تعادل بخشی قیمت، رسیدن خودرو به دست مصرف‌کننده واقعی و حذف بسیاری از واسطه‌ها، کمک کند.
گسترش بورس کالا مجلس شورای اسلامی کمیسیون صنایع و معادن مجلس 

  

سقوط قیمت دلار ادامه دارد؟اقتصادنیوز: کامران سلطانی‌زاده، دبیرکل کانون صرافان درخصوص وضعیت بازار ارز طی روزهای آینده گفت: هم اکنون در معاملات غیررسمی قیمت دلار به کانال 29 هزار تومان بازگشت و با توجه به وضعیت آرام سیاسی و‌ جو روانی مثبت در بازار ارز، این روند ادامه‌دار خواهد بود.
اقتصادنیوز قیمت دلار ارز 

  

آمار کرونا امروز 24 مرداد در ایران | کاهش شهرهای قرمز کروناییبر اساس اعلام وزارت بهداشت، در طول 24 ساعت گذشته، متاسفانه 71 بیمار مبتلا به کووید19 در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به 143 هزار و 15 نفر رسید.
نامه نیوز خودرو ایران وزارت بهداشت 

  

آمار امروز کرونا 24 مرداد/شناسایی 7348 بیمار جدید/کاهش تعداد فوتی‌هااقتصادنیوز: وزارت بهداشت اعلام کرد طی 24 ساعت گذشته 7348 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شدند و متاسفانه 71 هموطن بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت ویروس