اعتماد   |  ورزشی  |  

سلامتی ورزشکاران ایرانی مهم‌ترین برنامه کمیته ملی المپیک

طبق گفته رضا صالحی امیری، سلامتی ورزشکاران ایرانی حتی مهم‌تر از مدال است، به همین دلیل جدای از شرایط تمرینی مجازی به تکاپو افتاده تا بهترین شرایط امن را برای تمرین المپیکی‌ها فراهم کند.

سلامتی ورزشکاران ایرانی مهم‌ترین برنامه کمیته ملی المپیک

اعتمادآنلاین| سیدرضا صالحی‌امیری، رئیس کمیته ملی المپیک، به برگزاری المپیک توکیو اطمینان دارد، چه با واکسن، چه رعایت پروتکل‌های بهداشتی. او به درخشش کاروان ایران در المپیک توکیو هم خوشبین است. به نظر رئیس کمیته ملی المپیک، اما سلامتی ورزشکاران ایرانی حتی مهم‌تر از مدال است، به همین دلیل جدای از شرایط تمرینی مجازی به تکاپو افتاده تا بهترین شرایط امن را برای تمرین المپیکی‌ها فراهم کند.

 

قبلاً از شما پرسیده بودیم تعویق یک ساله المپیک تهدید است یا فرصت، حالا چطور ارزیابی می‌کنید؟

تحلیل من این است که المپیک قطعاً برگزار می‌شود. تا آن موقع واکسن ساخته می‌شود و ورزشکاران با واکسن به مسابقات می‌روند. کمیته بین‌المللی المپیک IOC و سازمان جهانی بهداشت رابطه خوبی دارند و هر روز با هم در ارتباطند. پیش‌بینی کمیته بین‌المللی و چیزی که هر روز به ما ابلاغ می‌کنند برای برگزاری است. حالا دستورالعمل‌هایی برای حمل و نقل، اقامت و کار‌های لازم برای حضور را صادر می‌کند. البته رویداد‌هایی هم قبل از آن داریم. بازی‌های آسیایی ساحلی ساینای چین در فروردین 1400. رقابت‌های انتخابی رشته‌های مختلف. ارزیابی من این است که ما در دو فرض که یکی واکسن است که همه راحت شرکت می‌کنند و دومی برگزاری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی است المپیک به صورت ویژه برگزار می‌شود. ما هم همه تلاش‌مان را کرده‌ایم و ظرفیت‌های‌مان را بسیج کرده‌ایم تا با آمادگی شرکت کنیم. تا حالا 70 درصد یعنی 54 سهمیه گرفته‌ایم و پیش‌بینی ما و سجادی سرپرست کاروان این است که 10، 15 سهمیه دیگر هم می‌گیریم. انتخابی‌ها هم از اول 2021 یعنی بهمن‌ماه آغاز می‌شود و تا تیرماه مهلت داریم برای سهمیه.

 

برای آمادگی ورزشکاران در روز‌های کرونایی چه اقداماتی کرده‌اید؟

در این مدت آمادگی بدنی در کرونا بحث اصلی ما است. ما برای این موضوع سه اقدام انجام داده‌ایم؛ اول این که ما و فدراسیون‌ها تلاش کرده‌ایم ورزشکاران آمادگی کامل داشته باشند. نکته دوم اینکه حمایت‌های مالی‌مان را قطع نکردیم و حقوق کمی که در توانمان بود برای ورزشکاران تأمین کردیم. 5 میلیون دلار برای 10 نفر. نکته سوم ارتباط با ستاد مقابله با کرونا است تا بتوانیم مجوز‌های لازم برای اردو‌ها را بگیریم. الان بوکس، تکواندو و کاراته کارهایشان را شروع کرده‌اند. در مجموع از مهرماه اردو‌ها شروع می‌شود. در مجموع یک سال زمان تا شروع المپیک هست و کارشناسان می‌گویند یک سال زمان برای آمادگی فرصت خوبی است.

 

مصدومان چه وضعیتی دارند؟

من شخصاً با آن‌ها در ارتباط هستم. من با حمیده عباسعلی این هفته ملاقات داشتم و قرار شد برای تکمیل درمانش به آلمان برود. این دختر ایرانی که خیلی امیدواریم در توکیو بدرخشد تا حالا هم با غرور و غیرت مثال‌زدنی سهمیه گرفته است. باید از همه دخترانمان مخصوصاً او تقدیر کنیم.

وضعیت سهراب مرادی خوشبختانه خوب است و در آخرین تماس، گفت وزنه 200 کیلو را می‌زند و این خبر خوبی است. فدراسیون هم راضی است. بقیه هم شرایط خوبی دارند. علی کریمی هم تمرین را شروع کرده. احسان هم در حال تمرین است. آکادمی در روز‌های کرونا آموزش مجازی از لحاظ پزشکی، روانشناسی، تغذیه و بدنسازی دارد. یک سایت مجازی هم برای آموزش دائمی راه‌اندازی شده است. در مجموع امیدواریم مهرماه با صدور مجوز اردو‌ها حرکت مثبتی داشته باشیم. یک خبر خوب این است که ورزشکاران قبل از المپیک بازی‌های آسیایی ساحلی، بازی‌های داخل سالن شر کت می‌کنند و ان‌شا‌ءا... المپیک 2020 یعنی سوم مرداد در توکیو بدرخشند.

 

از احسان گفتید که تمرین می‌کند، اما به دلیل خار پاشنه اش در پرتاب‌ها مشکل دارد. شما موافقت کردید که برای جراحی به آلمان برود، اما هیئت اجرایی موافقت نکرد. این قضیه به کجا می‌رسد؟

احسان حدادی قهرمان نامدار ایران است و سیاست رسمی وزارت و کمیته حمایت صد درصدی از او است که یکی از امید‌های مدال ما در المپیک توکیو است. راجع به خار پاشنه قطعاً نظر فدراسیون پزشکی مبناست و هر چه نظرش باشد ما از نظر مالی مشکلی نداریم. اگر این فدراسیون مشکلی نداشته باشد ما کارهایش را انجام می‌دهیم.

 

ظاهراً فدراسیون کاراته فعلاً برای کرونا ترجیح می‌دهد اردو‌ها شروع نشود و معلوم نیست کرونا کی تمام شود، در حالی که بچه‌ها هم خسته شدند و هم تمرین اردو را یک جور دیگر می‌دانند به دلیل اینکه یکی، دو نفرشان انتخابی دارند کار را سخت نمی‌کند؟

کاراته یکی از امید‌های ماست، طباطبایی هم مدیر با تجربه و موفقی است، با انسجام در فدراسیون کارته در مجموع عملکرد موفقی داشت. مجموعه کادر مربیان و ورزشکاران یعنی قهرمانان ما در کاراته هم با اخلاق و با انگیزه هستند. من با آن‌ها در ارتباطم. دو اتفاق خوب را داریم؛ یکی اینکه کاراته برای تمرین صاحب کمپ می‌شود، با سپردن سالن شماره 9 مجموعه انقلاب به بوکس و کاراته. نکته دوم رعایت پروتکل‌هاست. چون سلامت برای ما اولویت دارد حتی به مدال هم اولویت دارد، بنابراین هر وقت ستاد مقابله با کرونا مجوز صادر کند بلافاصله اردو آغاز می‌شود. با دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات و شهرداری تفاهمنامه امضا کرده‌ایم تا بخشی از اردو‌ها در علوم و تحقیقات و سالن‌های شهرداری برگزار شود. برای رعایت پروتکل‌ها نیاز به فضای بیشتری داریم تا تعداد محدودتری در فضای تمرین باشند. این‌ها تدابیر کادر فنی ما سجادی، فخری و سعیدی است که با فدراسیون‌ها در ارتباط هستند. حالا محدودیتی نمی‌بینم به جز اینکه مجوز‌ها صادر شود. مجوز‌ها حالا مشروط است که باید رعایت شود.

قرنطینه و تست PCR و خودداری از رفت و آمد به کمپ، ملاحظاتی است که رعایتش سخت است. فرض کنید سالن یک جا باشد و خوابگاه جای دیگر، این مشکل‌ساز است و باید یک جا باشند. باید در چارچوب ابلاغیه ستاد مقابله با کرونا اردو‌ها آغاز شود، چون سلامت ورزشکاران بر هر امری اولویت دارد.

 

منظور شما نزدیکی هتل و سالن به هم است، اما بوکسور‌ها حالا در سالن شماره 9 مجموعه انقلاب تمرین می‌کنند و در هتل ورزش اسکان دارند و این دوری راه اعتراض دارند.

من با روزبهانی و ثوری ارتباط دارم. هر دو دلسوز و با انگیزه هستند. هر دو امکانات رعایت پروتکل را در سالن شماره 9 دارند. نکته اصلی رعایت پروتکل است. خوابگاه‌ها تعطیل است و ما باید فضا‌ها را باز و رعایت کنیم؛ یعنی در یک اتاق 4 نفره، حالا دو یا یک نفر بمانند؛ تعداد محدود در فضای بزرگتر. هیچ محدودیتی برای برگزاری اردو نداریم الا مجوز. اگر الان نشود در دانشگاه آزاد یا شهرداری می‌رویم.

 

منبع: خبرورزشی

کمیته ملی المپیک المپیک رضا صالحی امیری   اخبار برگزیده
  

اعتراف رئیس‌جمهور به قیمت ناعادلانه قیمت‌ها/ روحانی: شنبه و یکشنبه آینده روز پیروزی ملت ایران استرئیس جمهور پیشاپیش پیروزی ملت ایران در روزهای شنبه و یکشنبه بعد را تبریک گفت و با بیان اینکه ما کالا تولید کرده‌ایم و مازاد نیاز هم داریم و به دنبال صادرات هستیم اما همزمان کالا در بازار به درستی یافت نمی‌شود، گفت: امروز اعتراف می‌کنم مردم عزیز ایران مواد مصرفی تولید شده اما قیمت نا عادلانه است.
مثلث رئیس جمهور 22 بهمن قیمت 

  

ریزش قیمت دلار در راه است؟فعال شدن مکانیزم ماشه، گشایش احتمالی در عراق، بهبود روابط با افغانستان و دستور روحانی درباره تسویه وام ارزی چهار کلیدواژه مهم امروز در بازار ارز است. با این سیگنال‌های رسمی از اخبار منتشر شده، قیمت دلار چه خواهد شد؟
گسترش قیمت دلار عراق 

  

روابط عمومی دادگستری استان فارس در مورد پرونده نوید افکاری اطلاعیه‌ای صادر کرد
رویداد۲۴ استان فارس اعدام روابط عمومی 

  

رییس جمهور گفت: آمریکا که بسیار روشن آمده و از برجام خارج شده، هرچه فحش عالم بوده نثار برجام کرده، بقیه کشورها را به خروج از آن تشویق کرده و به دنبال تهدید کشورهایی رفته که با ایران ارتباط اقتصادی داشتند و حال می‌خواهد از مکانیسم درون برجام استفاده کند و دیدیم که یک قدم هم نتوانست بردارد.
نامه نیوز حسن روحانی ازدواج الناز شاکردوست 

  

3 اتفاق مهم در بورس امروز /توقف نمادهای بزرگبازار سهام امروز با صف‌های خرید شروع کرد، اما رفته رفته صف‌های فروش بزرگ‌تر شدند.
اقتصادنیوز سهام شاخص فولاد 

  

زمزمه کاندیداتوری کدخدایی برای ریاست‌جمهوری 1400کدخدایی روزهای گذشته در گفتگو با روزنامه اطلاعات اعلام کرده دیگر تمایلی برای حضور در شورای نگهبان ندارد و تیرماه نیز از قائم مقامی دبیر شورای نگهبان کناره گیری کرده است.
۵۵ آنلاین عباسعلی کدخدایی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

جلیلی توانمندی لازم را برای ریاست جمهوری نداردیکی از ضعف‌ها و مشکلات پایداری همین محدود نگری است. وضعیت این افراد مشخص است. حداقل روشن است که آقای جلیلی به عنوان جدی‌ترین گزینه آنان توانمندی لازم رابرای ریاست جمهوری ندارد.
مستقل‌آنلاین اصولگرایان ریاست جمهوری بازی 

  

کاهش 11 میلیون تومانی قیمت ها در بازار خودرودر حال حاضر متوسط تغییرات قیمتی خودروهای داخلی نسبت به هفته گذشته شاهد کاهش 6 تا 11 میلیون تومانی قیمت ها است اما باید این نکته را در نظر گرفت که همچنان قیمت ها نا معقول و بالاست و فقط به صورت مقطعی کاهش اندکی را تجربه کرده است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

انقلاب نکردیم که هشتاد میلیون نفر یک طرف باشند و یک نفر یک طرف دیگراردشیر مطهری در انتقاد از روحانی گفت: خون رئیس جمهور رنگین‌تر از مردم نیست. ما انقلاب نکردیم که هشتاد میلیون نفر یک طرف باشند و یک نفر یک طرف دیگر. رئیس جمهور از وزیر خود 3/5متر فاصله می‌گیرد؛ خودش برای افتتاح حضوری به مدارس نمی‌رود اما دانش‌آموزان ...
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور مهناز افشار عکس 

  

استراماچونی: امروز به شدت عصبانی و غمگین‌امسرمربی ایتالیایی سابق استقلال نسبت به اخبار منتشر شده درباره عدم توافقش با مدیران این باشگاه واکنش تندی نشان داد.
مملکت‌آنلاین استقلال کار عشق 

  

احمدی‌ نژاد دوباره سکان قوه مجریه را به دست می گیرد؟پایداری ها هنوز هم خاطره خوش احمدی ‌نژاد را در ذهن خود یدک می‌کشند؛ تنها کاندیدایی که توانست از میان این تفکر خود را به خیابان پاستور برساند. بدشان نمی‌آید احمدی‌ نژاد دوباره سکان قوه مجریه را به دست بگیرد.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد ایران شورای نگهبان 

  

نظارت استصوابی را کنار بگذاریم تا مردم پای صندوق بیایند /انتخابات 1400 دو مرحله‌ای خواهد شدهادی غفاری، روحانی اصلاح طلب می‌گوید: نیاز داریم فردی در کشور رئیس جمهور شود که فن مذاکره را بداند و بر اساس قانون عمل کند.
رویداد۲۴ مجلس شورای اسلامی شورای نگهبان جبهه پایداری 

  

چهره واقعی بایدن در مورد ایران رو شدحنیف غفاری در سرمقاله امروز روزنامه رسالت با عنوان چهره واقعی بایدن ‌نوشت: جو بایدن نامزد حزب دموکرات در انتخابات ‌ریاست جمهوری آمریکا، اخیرا به نکات قابل‌تأملی در خصوص نحوه مواجهه با ایران اشاره‌کرده است.
مثلث ایران روزنامه انتخابات ریاست جمهوری 

  

بورس با حمایت مجلس جان می گیرد؟روز گذشته جلسه روسای کمیسیون اقتصادی مجلس با مسوولان بورس نشان داد عزم دولت و مجلس برای حمایت از بازار سرمایه جزم شده است.
گسترش مجلس شورای اسلامی کمیسیون اقتصادی مجلس دولت 

  

در این میان باید منتظر ماند و دید که در نهایت پایداری‌ها بر تصمیم خود برای کشاندن حسن روحانی به مجلس اصرار کرده و موفق به شکست قالیباف و زاکانی در این مسیر خواهند شد و روحانی تنها رییس‌جمهوری ایران خواهد شد که دو بار برای سوال نمایندگان به پارلمان احضار می‌شود یا اینکه رایزنی‌های پشت‌ پرده و هماهنگی‌ها و مناسبات نه چندان عیان می‌تواند حق نمایندگان مجلس برای سوال از رییس‌جمهوری ر...
نامه نیوز علیرضا زاکانی علی لاریجانی استیضاح 

  اخبار داغ
  

پیش‌بینی بورس فردا 29 شهریور 99در هفته‌ای که گذشت ارزش معاملات خرد افزایش داشت و بخش عمده این معاملات در گروه‌های فلزی، خودرویی و بانکی انجام شد، شاخص کل نیز در هفته اخیر تحت تاثیر معاملات همین سهم‌ها کانال یک میلیون و 700 هزار واحد را پس گرفت، اما روند بازار فردا چگونه خواهد بود؟
گسترش ایران افزایش قیمت سرمایه 

  

آسیب شدیدی که کرونا به کلیه‌‌ها می‌زندپژوهشگران می‌گویند کووید-19 می‌تواند به کلیه‌ها آسیب بزند و باعث افزایش خطر نیازمند شدن به دیالیز شود.
برنا 

  

مقتدایی به کرونا مبتلا شد به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان و نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به کرونا مبتلا شد. حال عمومی وی مساعد است و در قرنطینه خانگی مراحل درمان را طی می کند./ پایان پیام
خانه‌ملت اصفهان مجلس شورای اسلامی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی 

  

پیش‌بینی بورس در فردا شنبه 29 شهریور 99 / بازار فردا کدام سمت می رود؟در هفته‌ای که گذشت ارزش معاملات خرد افزایش داشت و بخش عمده این معاملات در گروه‌های فلزی، خودرویی و بانکی انجام شد، شاخص کل نیز در هفته اخیر تحت تاثیر معاملات همین سهم‌ها کانال یک میلیون و 700 هزار واحد را پس گرفت، اما روند بازار فردا چگونه خواهد بود؟
خودروتک ایران افزایش قیمت سرمایه 

  

تاثیر غرغره آب نمک بر کرونادانشمندان از داوطلبان خواسته‌اند در آزمایشی شرکت کنند که هدف آن تعیین میزان تاثیر غرغره و استنشاق آب‌نمک بر عوارض اولیه کووید-19 است.
برنا 

  

دانشگاه علوم پزشکی قم در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:با توجه به پیک شدید کرونا در قم هر گونه تجمع و گردهمایی در استان ممنوع است.
صراط قم بیمارستان پیامک 

  

فرصت دریافت تسهیلات کرونایی برای کسب و کارهای بیمه نشده رو به پایان است/ آخرین مهلتمطابق تصمیم ستاد کرونا، مهلت زمانی تشکیل پرونده و پرداخت تسهیلات به «کسب وکارهای بیمه نشده» تا پایان شهریور 99 است که تا پایان ثبت نام سه روز باقی مانده است.
اقتصادنیوز ویروس جدول سود 

  

روسیه به نخستین داروی کرونا در این کشور مجوز فروش در داروخانه دادروسیه مجوز فروش داروی «کروناویر» (Coronavir) ساخت این کشور را برای درمان بیماران دچار بیماری خفیف تا متوسط کووید-19 صادر کرد. شرکت «آر-فارم» (R-Pharm) سازنده این دارو اعلام کرد روز جمعه 28 شهریور اعلام کرد این داروی ضدویروس ممکن است تا هفته آینده در داروخانه‌ها در روسیه عرضه شود...
رویداد۲۴ روسیه درمان داروخانه 

  

ظرف ده روز اخیر تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا فقط در شهر تهران دو برابر شده/مدارس همچنان محل انتقال ویروس استمجید فراهانی، عضو شورای شهر تهران در پستی توییتری که تصویر آن را در اینستاگرام خود نیز منتشر کرده نسبت به تصمیمات مربوط به کرونا در تهران انتقاد کرد. وی نوشته است: بر اساس آمار ظرف ده روز اخیر تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا فقط در شهر تهران دو برابر شده است و عجیب آنکه شرایط دورکاری در استان تهران لغو شد و مدارس همچنان محل انتقال ویروس است...
رویداد۲۴ شورای شهر تهران تهران دورکاری 

  

واکنش مهران رجبی به اخبار منتشر شده درباره وضعیتش پس از ابتلا به کرونامهران رجبی، بازیگر تلویزیون و سینما درباره آخرین وضعیت جسمی خود بعد از ابتلا به کرونا توضیحاتی را ارائه داد.
شما‌نیوز بازی تلویزیون تولد 

  

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم آخرین وضعیت ابتلا به ویروس کرونا در استان قم تا 28 شهریور ماه را اعلام کرد.
صراط قم استان قم ویروس 

  

راستی‌آزمایی کاهش قیمت خودرو/ خودرو منتظر چکاندن ماشهسرعت افزایش قیمت محصولات پرتیراژ در بازار به نسبت هفته گذشته کاهش‌یافته اما همچنان قیمت خودرو در بازار روند صعودی خود را حفظ کرده است.
اقتصادنیوز قیمت افزایش قیمت ایران خودرو 

  

همچنان شاهد حضور برخی مردم بدون ماسک در مکان های عمومی و خدمات رسان و همچنین عدم وجود مواد ضد عفونی کننده در اکثر مراکز عمومی شهر هستیم.
نامه نیوز قم استان قم عکس