ایرنا   |  علمی  |  

هرمزگان به عنوان استان ظرفیت ها شناخته می شود

بندرعباس - ایرنا - معاون توسعه و مدیریت بنیاد ملی نخبگان گفت: هرمزگان با دارا بودن شرایط و ویژگی ها و مولفه های فراوان برای پیشرفت به عنوان استان ظرفیت ها شناخته می شود.

هرمزگان به عنوان استان ظرفیت ها شناخته می شود

به گزارش ایرنا، محمدصالح ترکستانی روز شنبه در آیین تودیع و معارفه رییس بنیاد نخبگان هرمزگان اظهار داشت: محرومیت در برخی جاها مانند آفریقا که از نظر آب و ظرفیت های پیشرفت محدودیت دارند قابل درک است ولی محرومیت از هرمزگان پذیرفتنی نیست.وی ادامه داد: امید می رود مدیر جدید بنیاد نخبگان هرمزگان با بهره گیری از ظرفیت های موجود این استان را به جایگاه واقعی خود برساند.وی اضافه کرد: با وجود همه فشارها در سازمان مرکزی تلاش خود را برای کمک به پیشرفت نیروی انسانی هرمزگان انجام می دهیم.معاون توسعه و مدیریت بنیاد ملی نخبگان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: گلایه هایی وجود دارد مبنی بر اینکه برخی استعدادهای برتر که برای کار به اداره های دولتی معرفی می شوند بیش از بلد بودن کار در پی امتیاز گیری هستند.وی اظهار داشت: البته مشکل هایی هم وجود دارد، در بسیاری از سازمان ها عزمی برای انجام کار درست مشاهده نمی شود و کارایی مدیر و کارشناس نیز اهمیتی ندارد و نباید از چنین سازمان هایی توجه به نخبگی را انتظار داشت.وی بیان داشت: در بنیاد ملی نخبگان به کسی گواهی نخبگی داده نمی شود و برچسبی به عنوان نخبه وجود ندارد.ترکستانی اضافه کرد: اینکه فرآیند نخبه گزینی در گذشته صحیح بوده یا خیر، آیا تعداد مقاله و اختراع یا تلاش فرد برای حل مشکل های جامعه معیار درستی برای انتخاب نخبگان است یا نیست هم خود سئوال های جدی هستند.معاون توسعه و مدیریت بنیاد ملی نخبگان ابراز داشت: نخبگی دارای تعریف خاصی است و هر کس شرایط آنرا داشته باشد می تواند از تسهیلات این بنیاد استفاده کند.در پایان این آیین از زحمت های داوود صمصام پور در مدت رییس بنیاد نخبگان هرمزگان قدردانی و وحید عامری سیاهویی به عنوان رییس جدید این بنیاد معرفی شد. وحید عامری سیاهویی دارای مدرک تخصصی فیزیک - اتمی و مولکولی و عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان است.3219 /6048

بندرعباس ایرنا نخبگان   اخبار برگزیده
  

عرضه 60 هزار خودرو در دو ماه آینده توسط ایران خودرواقتصاد نیوز: قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو در بازاریابی، فروش و امور مشتریان از برنامه تجاری‌سازی و عرضه حدود 60 هزار دستگاه خودرو ظرف کم تر از دوماه آینده خبر داد و گفت: با افزایش عرضه، قیمت در بازار به شرایط واقعی نزدیک خواهد شد.
اقتصادنیوز ایران خودرو خودرو بازار خودرو 

  

در این مطلب نگاهی نزدیک‌تر به پهپاد ساقط شده آمریکایی‌ها می اندازیم که یکی از پیچیده ترین، بزرگ‌ترین و گران قیمت‌ترین پهپاد‌های مورد استفاده ارتش ایالات متحده است.
نامه نیوز بوئینگ موشک هواپیما 

  

صدر:قدم به قدم در حال بازگشت به لیست سیاه FATF هستیمعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هر میزان تصویب پالرمو و CFT به تاخیر بیفتد اقدامات تقابلی FATF بیشتر خواهد شد.
مثلث مجمع تشخیص مصلحت نظام رئیس جمهور جمهوری اسلامی 

  

برادر میترا استاد در گفت‌وگویی از احضار‌های جدید در پرونده قتل خواهرش می‌گوید.
نامه نیوز شبکه های مجازی ایران روزنامه 

  

وضعیت کاهشی قیمت خودرو حفظ شدرئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو گفت: طی هفته‌های گذشته رخداد خاصی در بازار خودرو رخ نداده و قیمت ها متعادل است.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

نماینده ویژه آمریکا: می خواهیم با ایران به میز مذاکره برویمخبرگزاری تسنیم: نماینده ویژه آمریکا در امور ایران گفت که تمام تلاش امریکا این است که با ایران به میز مذاکره برود.
مثلث ایران و آمریکا جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

اصلاح فروش فوری خودروسازاننایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است روش‌هایی که خودروسازان برای فروش فوری به کار می‌برند، کارساز نبوده و باید اصلاح شود.
خودروتک خودروسازان کمیسیون صنایع و معادن مجلس مجلس شورای اسلامی 

  

ظریف:فقط چند لحظه تا انداختن ترامپ به تله جنگ فاصله وجود داشتایرنا: وزیر امور خارجه به تلاش تیم بی برای افزایش تنش میان ایران و آمریکا اشاره و تاکید کرد: «تیم بی» چند لحظه تا انداختن دونالد ترامپ به تله جنگ فاصله داشته است. خردورزی مانع از این شد؛ ولی تروریسم اقتصادی تنش به بار می‌آورد.
مثلث محمدجواد ظریف دونالد ترامپ ترامپ 

  

پرداخت تسهیلات به مستاجران، روند بازار را مثبت می کندهر چند عده ای معتقدند تزریق نقدینگی به بازار باعث تورم می شود اما اعتقادم بر این است که در حوزه مسکن این گونه نیست زیرا علی رغم این که در دولت های نهم و دهم جلوی تسهیلات بانکی گرفته شد اما سال 91شاهد افزایش 100درصدی قیمت مسکن در شهر تهران بودیم.بنابراین ارایه تسهیلات بانکی از دلایل کنترل قیمت مسکن محسوب نمی شود.
مستقل‌آنلاین تسهیلات بانکی ایران تهران 

  

حملات سایبری متقابل ایران و آمریکامستقل آنلاین/ گروه سیاسی ــ رسانه‌های آمریکا و بعضی شرکت‌های امنیت سایبری گزارش‌هایی در مورد حملات سایبری متقابل آمریکا علیه ایران و برعکس، منتشر کرده‌اند اما مقامات دو کشور هنوز این حملات را تائید نکرده‌اند.
مستقل‌آنلاین جنگ سایبری ایران جمهوری اسلامی ایران 

  اخبار داغ
  

بنزین ارزان خوب است یا گران؟منشأ گرفتاری‌ اقتصاد ایران در بسیاری از مسائل از جمله بنزین، پاسخ غلط به پرسش‌های درست نیست، بلکه عموما ریشه در پاسخ درست به پرسش‌های غلط دارد. به‌عنوان مثال، پاسخ این پرسش که بنزین ارزان خوب است یا گران، کاملا بدیهی است: هیچ کدام، بنزین مجانی از هر دو بهتر است! این پاسخ بدیهی به یک پرسش غلط، منشأ سال‌ها بی‌تدبیری برای مساله بنزین و همه حامل‌های انرژی شده است.
اقتصادنیوز بنزین مالیات اقتصاد 

  

تنها ده درصد مردم جهان از ارز دیجیتال سر در می آورندعلیرغم هیاهوی فراوان بر سر استفاده از ارزهای دیجیتال میزان استفاده از آن در جهان هنوز پایین است و 90 درصد مردم دنیا اطلاعات چندانی در این زمینه ندارند.
مثلث ارز سرقت خبرنگار 

  

کاهش آمار مهاجرت دانشجویان با افزایش قیمت ارز/ آماری دقیقی نداریممعاون وزیر علوم از کاهش مهاجرت دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور به دلیل افزایش قیمت ارز خبر داد.
ایلنا مهاجرت افزایش قیمت قیمت ارز 

  

رئیس فدراسیون بین المللی ورزش‌های زورخانه ای گفت: مطالعاتم در ورزش نشان می دهد که هیچ رشته‌ای به اندازه ورزش‌های زورخانه ای و کشتی پهلوانی حاوی مفاهیم مثبت نیست.
نامه نیوز محسن مهرعلیزاده ورزش ایران 

  

برخی اروپایی‌ها در قاچاق سازمان‌یافته موادمخدر دست دارند/جلسات ستاد مبارزه با موادمخدر با حضور رئیس‌جمهور تشکیل شودبالاتر از مسئله عدم انجام وظیفه مبارزه با مواد مخدر توسط کشور‌های اروپایی معتقدیم که برخی از آن‌ها در این جریان دست دارند.
تسنیم سازمان زندان ها قاچاق مواد مخدر مواد مخدر