ایلنا   |  اجتماعی  |  

محتوی و نحوه آموزش‌های مجازی در دانشگاه فرهنگیان ارزیابی می‌شود

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، از ارزیابی میزان اثربخشی محتوی و نحوه آموزش‌های مجازی و تولید محتواهای الکترونیکی انجام شده در دانشگاه خبر داد.

محتوی و نحوه آموزش‌های مجازی در دانشگاه فرهنگیان ارزیابی می‌شود

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، از ارزیابی میزان اثربخشی محتوی و نحوه آموزش‌های مجازی و تولید محتواهای الکترونیکی انجام شده در دانشگاه خبر داد.

به گزارش ایلنا، رضا کچوئیان سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، از میزان ارزیابی کیفیت خروجی‌های دانشگاه فرهنگیان سخن گفت و با اشاره به فارغ التحصیل شدن نخستین گروه از دانشجو معلمان این دانشگاه در سال 1394 و ورود این افراد به دستگاه عظیم آموزش و پرورش، مسئولیت سنجش و ارزیابی عملکرد همه معلمان کشور را متوجه دستگاه اعلام شده دانست و افزود: پس از پایان سال تحصیلی 94 ارزیابی عملکرد نو معلمان نیز همچون دیگر معلمان توسط وزارت آموزش و پرورش انجام شد. 

کچوئیان، با مهم خواندن چگونگی و نحوه ارزیابی خروجی‌های دانشگاه فرهنگیان و تاکید حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در این خصوص تصریح کرد: سال گذشته به دستور وزیر آموزش و پرورش، کارگروهی با محوریت مرکز سنجش این وزارت با حضور معاونان آموزش ابتدایی، متوسطه، پرورشی و فرهنگی و همچنین مدیران مرکز سنجش صلاحیت‌های حرفه‌ای منابع انسانی دانشگاه فرهنگیان در محل دفتر رئیس مرکز سنجش و پایش آموزش وزارت آموزش و پرورش به منظور برنامه ریزی و اقدام اساسی برای ارزیابی خروجی‌های این دانشگاه برگزار شد. 

عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، طراحی شاخص‌های مربوط به ارزیابی عملکرد اثربخش معلمان به ویژه مهارت آموزان ماده 28 را از مصوبات جلسه برگزار شده برشمرد و گفت: در این جسه مقرر شد با مشخص شدن شاخص‌ها و سنجه‌های مرتبط با ارزیابی عملکرد خروجی‌های دانشگاه فرهنگیان، مسئولیت انجام کار به سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش و یا معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه فرهنگیان محول شود. 

این مقام مسئول، مراحل اولیه این فرایند را در حال اجرا شدن دانست و افزود: بعد از تکمیل شدن فرایند، ارزیابی و سنجش عملکرد معلمان هم انجام خواهد شد و ما می‌توانیم آمار و اطلاعاتی دقیق از میزان کیفیت عملکرد خروجی‌های دانشگاه فرهنگیان کسب کنیم. 

دبیر شورای تخصصی نظارت دانشگاه فرهنگیان، در پاسخ به این سوال که چه تدابیری برای تمایل دانش آموزان سرآمد و برجسته به منظور ادامه تحصیل در این دانشگاه اتخاذ شده است؟ اظهار داشت: امتیازات خاص دانشگاه فرهنگیان، در قیاس با سایر دانشگاه‌ها موقعیتی مناسب برای استقبال دانش آموزان فارغ التحصیل شده از مدارس کشور برای انتخاب این دانشگاه به منظور ادامه تحصیل است. 

وی، معاف شدن از خدمت سربازی را یکی از مهم‌ترین امتیازات دانشگاه فرهنگیان برای دانش آموزان پسر و انتخاب این دانشگاه برای ادامه تحصیل برشمرد و گفت: علاوه بر این عامل انگیزشی مهم، دانشجویان دختر و پسر به محض پذیرش از طریق کنکور سراسری و ورود به دانشگاه فرهنگیان با دارا بودن حکم کارگزینی به عنوان دانشجو معلم و کارمند رسمی وزارت آموزش و پرورش با تعیین حقوق از جانب سازمان امور اداری و استخدامی کشور مشغول به تحصیل می‌شوند. 

کچوئیان، برخورداری از مزایای بیمه را یکی دیگر از امتیازات دانشگاه فرهنگیان برای ورودی‌های خود دانست و خاطر نشان کرد: حداقل طی 3 سال گذشته شاهد انتخاب رشته و حضور رتبه‌های تک رقمی و برتر کنکور سراسری به عنوان دانشجو معلم در این دانشگاه بودیم. 

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، در پاسخ به دیگر سوال خبرنگار این دانشگاه در خصوص اقدامات انجام شده برای تقویت اعضای هیات علمی دانشگاه تصریح کرد: تقویت اعضای هیات علمی دانشگاه فرهنگیان، در 2 محور قابل بررسی است. 

عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، ترمیم اعضای هیات علمی از نظر آمار را از اهم موارد برشمرد و تاکید کرد: ترمیم و تقویت کمی هرم اعضای هیات علمی دانشگاه از برنامه‌های اولویت دار دانشگاه به شمار می‌رود. چرا که تعداد اعضا از نظر مرتبه استادیار، دانشیار و مربی با توجه به افزایش جمعیت دانشجو معلم این دانشگاه، بسیار محدود و کم است. 

استاد دانشگاه، از مذاکرات متعدد انجام شده توسط وزیر آموزش و پرورش، رئیس و اعضای هیات رئیسه دانشگاه با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در به رسمیت شناختن افراد معرفی شده این دانشگاه به عنوان اعضای هیات علمی یادآور شد: از نظر وزارت علوم شاخص‌هایی مورد نظر است که در برخی موارد تبدیل وضعیت معرفی شدگان دانشگاه را برای مهمور شدن حکم کارگزینی این افراد به مهر هیات ممیزه وزارت علوم دشوار می‌سازد. 

کچوئیان، معدل‌های دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری، رتبه دانشگاه‌های فارغ التحصیل شده استادان، نوع دانشگاه‌های محل تحصیل و همچنین تعداد مقالات علمی و پژوهشی ISI و ISC را برخی ملاک‌های مهم وزارت علوم به منظور پذیرش داوطلبان متقاضی عضویت در هیات علمی دانشگاه اعلام و با اشاره به حضور استادان مدعو و حق التدریس از دیگر دانشگاه‌های کشور برای برای تدریس در دانشگاه فرهنگیان، ابراز امیدواری کرد: با پیگیری‌ها و اقدامات صورت گرفته بتوانیم به زودی مجوز جذب تعداد بیشتری از داوطلبان و افراد متقاضی هیات علمی این دانشگاه را از وزارت علوم دریافت کنیم. 

این مقام مسئول، افزایش سطح دانش، مهارت و نگرش اعضای هیات علمی را محور دوم اقدامات دانشگاه ذکر کرد و گفت: مدیریت بالندگی حرفه ای، موازی با اقدامات معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه در شرایط کرونایی کشور با برپایی دوره‌های توانمندساز، همایش و سمینارهای مجازی مرتبط با تخصص اعضای هیات علمی، درصدد افزایش کارایی و به روز بودن اعضا است. 

دبیر شورای تخصصی نظارت دانشگاه فرهنگیان، تولید محتوا در قالب آواچه و پیام‌های صوتی کوتاه را برای مدیران و کارکنان دانشگاه اعم از اعضای هیات علمی و غیر هیات علمی از دیگر اقدامات مدیریت بالندگی حرفه‌ای برای ارتقای علمی و مهارتی اعضای دانشگاه فرهنگیان ذکر کرد. 

استاد دانشگاه، به عنوان آخرین سوال، از برنامه خود در خصوص نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه در سال جاری با اشاره به استمرار برنامه‌های سنوات گذشته معاونت نظارت اظهار داشت: نظارت بر میزان تحقق برنامه‌های عملیاتی سالانه معاونت‌های دانشگاه و همچنین سایر بخش‌ها از مهم‌ترین اقدامات و فعالیت‌های کارکنان دفتر نظارت، ارزیابی و تعالی سازمانی به شمار می‌رود. 

وی، ارزیابی عملکرد سالانه اعضای غیر هیات علمی، مدیران و کارکنان، ارزیابی پردیس‌ها و مراکز، همایش‌ها و جلسات برگزار شده در دانشگاه را از دیگر فعالیت‌های این دفتر عنوان و تصریح کرد: ارزیابی میزان اثربخشی آزمون‌های مجازی و تولید محتواهای الکترونیکی انجام شده نیز توسط کارکنان دفتر نظارت، ارزیابی و تعالی سازمانی دانشگاه در حال انجام است. همچنین با تغییرات اعمال شده در فرم‌های ارزیابی عملکرد سالانه کارکنان دانشگاه و درج عوامل عملکردی به عنوان شاخص‌های ادراکی در فرم‌های مذکور، ارزیابی کارکنان متفاوت با سال‌های قبل انجام خواهد شد. 

کچوئیان، انجام مقدمات استقرار کانون‌های ارزیابی در سطح کشور طی سال 99 را اقدام بسیار بزرگ و اساسی مشترک دفتر نظارت، ارزیابی و تعالی سازمانی و مرکز سنجش شایستگی‌های حرفه‌ای اعلام و یادآور شد: با تلاش‌های صورت گرفته امید می‌رود در سال جاری شاهد فعالیت این کانون‌ها در سطح استان‌های کشور باشیم. 

این مقام مسئول، از شرکت جمعیت 88 هزار نفر معلم حق التدریس، خرید خدمات آموزشی و نهضت سوادآموزی در آزمون جامع پایان دوره خبر داد و گفت: مرکز سنجش معاونت نظارت عهده دار برگزاری آزمون‌های مرتبط با این جامعه هدف گسترده است. 

کچوئیان، مرکز سنجش را اجرا کننده برنامه جدید سدید دانست و گفت: طی این برنامه فاصله میان برنامه آموزشی قصد شده و آن چه باید عملاً در کلاس درس اجرا شود اندازه گیری می‌شود. با اجرای این برنامه فاصله میان آموخته‌های دانشجو معلم و استانداردهای آموزشی، سنجش و در صورت همخوان نبودن این فاصله با برپایی دوره‌های ضمن خدمت و بازآموزی، توانمندی دانشجو معلمان حفظ می‌شود. 

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، در پایان از برنامه ملی ارزیابی درونی گروه‌های آموزشی در سال جاری به عنوان کامل‌ترین اقدام در قیاس با نحوه ارزیابی‌های گذشته گروه‌های آموزشی یاد کرد.

کنکور وزارت آموزش و پرورش وزارت علوم   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

تغییر استراتژی خریداران بورس/ سهم هایی که بیشترین سود را دادنداقتصادنیوز: خریداران در روز سه شنبه استراتژی خرید خود را تغییر دادند.
اقتصادنیوز سود 

  

معاملات مشکوک دو شرکت سیمانی در بورسدر روز افت 44 واحدی شاخص، فرابورس، دو شرکت سیمانی، دو سهم زراعتی به همراه 10 نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.
گسترش ایران خودرو خودرو شاخص 

  

مصوبه ستاد ملی کرونا درباره تسهیلات جدید مستأجرانستاد ملی کرونا در حمایت از خانوارها در زمینه اجاره املاک مسکونی با پرداخت تسهیلات وام ودیعه مسکن به
خبرفوری بانک وام مسکن 

  

قول رئیسی به سهامداران بورسنامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست با تاکید بر این که تزریق‌ 200 میلیون دلاری‌ به بازار سرمایه را پیگیری می‌کنم، گفت: بورس نباید به محل جبران کسری بودجه دولت‌ها تبدیل شود.
فردا انتخابات ریاست جمهوری رقابت انتخاباتی ریاست جمهوری 

  

ورود 2 میلیون دز واکسن کرونا در روزهای آتیسخنگوی جمعیت هلال احمر از ورود دو میلیون دز واکسن کرونا طی روزهای آتی به کشور خبر داد.
گسترش هلال احمر وزارت بهداشت واردات 

  

آیا واقعا کرونا روی این گروه از افراد اثری ندارد؟محققان دانشگاه بریستول واقع در انگلیس دریافتند نوزادان دربرابر ویروس کووید 19 ( SARS-CoV-2) واکنش ایمنی شدیدی دارند که موجب می‌شود در مقایسه با بزرگسالان مقدار بسیار بیشتری پادتن تولید کنند.
برنا انگلیس ویروس تولید 

  

وزیر اقتصاد در واکنش به اظهارات رئیس کل سابق بانک مرکزی گفت که یکی از دلایل مهم استعفای اقای شاپور محمدی، رئیس اسبق سازمان بورس، اختلاف نظر جدی با رئیس کل وقت بانک مرکزی، اقای همتی بوده است.
گسترش اقتصاد بانک مرکزی بانک 

  

آخرین آمار قربانیان کرونا امروز در ایران + اینفوگرافیفوت 134 بیمار کووید19 در شبانه روز گذشته/ شناسایی 10216 بیمار جدید
نامه نیوز پدر ایران دختران 

  

نگویید بازار بورس حباب داشته استرییس سازمان بورس و اوراق بهادار معتقد است بخش مهمی از تغییرات قیمتی در اقتصاد ایران تحت تاثیر تورم انتظاری به وجود می‌آید و نمی‌توان برای تمامی آنها از لفظ حباب استفاده کرد.
اعتماد سازمان بورس و اوراق بهادار تورم پول 

  

محقق چینی ارشد آزمایشگاه ووهان، نشت ویروس کرونا را تکذیب کردیک محقق چینی که محور تئوری‌هایی است مبنی بر اینکه پاندمی کرونا از نشت ویروس از آزمایشگاه تخصصی او در ووهان چین منتشر شده است، تکذیب کرد که موسسه‌اش مقصر این فاجعه بهداشتی بوده باشد.
اعتماد ویروس دونالد ترامپ ترامپ 

  

آغاز روند صعودی معاملات در بورسروند بازدهی بازار سرمایه همچنان پرنوسان است؛ اما بعد از دو ماه بازدهی منفی بازار در سال 1400، در خردادماه بازدهی مثبت شده و از 7درصد منفی فروردین به 2 درصد مثبت در ماه جاری رسیده است.
گسترش بورس تهران سرمایه ماه 

  

مرگ 134 ایرانی دیگر بر اثر کرونا/ تزریق بیش از 5 میلیون و 205 هزار دُز واکسن کرونا در کشورمتاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 134 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 82 هزار و 351 نفر رسید.
برنا 

  

تشویق رئیسی در کف میدان بورس +فیلم حجم ویدیو: 12.08M | مدت زمان ویدیو: 00:02:08 دانلود ویدیو
فردا