روایت 5 متغیر کرونایی از وضعیت درمان + نمودار

بررس رشد روزانه 5 متغیر کرونایی در کشور نشان از پایداری آمار ابتلای کرونا و رشد سرعت درمان نسبت به مرگ ومیر کرونایی داشته است.

روایت 5 متغیر کرونایی از وضعیت درمان + نمودار

به گزارش اقتصادنیوز، در بیست و چهارم دی ماه 99 میزان ابتلای روزانه کرونا در ایران به 6 هزار و 317 تن رسید که نسبت به روز قبل 1.4 درصد کاهش داشت. 

رشد روزانه متغیرها نشان از مسیر افزایشی یا کاهشی هر کدام از آنها در مقاطع گوناگون دارد. مقایسه رشد روزانه متغیرهای کرونایی در 24 روز دی ماه نشان می دهد که بستری های روزانه کرونا در کشور از همخوانی بیشتری با متغیر ابتلا نسبت به دیگر متغیر ها برخوردار بوده است. یعنی هرگاه که روند ابتلای کرونا افزایشی شده است، روند بستری روزانه این بیماری نیز رشد داشته است.

روند بستر ی ابتلا در دی ماه

امروز رشد روزانه مبتلایان،  منفی 1.4 درصد بوده است. این درحالی بود که این متغیر در سه روز گذشته مثبت بوده است. یعنی در سه روز گذشته روندی افزایشی از متغیر ابتلا ثبت شده و امروز این روند تغییر جهت داده است.

روند بستری های روزانه در 24 روز سپری شده در دی ماه نیز روندی تقریبا مشابه با روند رشد روزانه مبتلایان به کرونا داشته است.

امروز همچنین میزان رشد بستری های روزانه در ایران  منفی 4.25 درصد بوده و در دو روز گذشته از 400 نفر به 600 نفر رسیده است.

در تمام روزهای کرونایی دی ماه تقریبا این هماهنگی آماری بین متغیر ابتلا و بستری مشهود بوده است. نکته مهم دیگر دامنه تغییرات بستری ها و مبتلایان روزانه بود.

این متغیرها درروز های اخیر شاهد رفتاری مشابه بوده است، اما دامنه تغییرات تا حدودی متفاوت است. به طور نمونه رشد روزانه ابتلا به کرونا در این بازه زمانی هرگز بالاتر از 8 درصد و پایین تر از 5 درصد نبوده است. این درحالی است که دامنه تغییرات رشد روزانه بستری ها از منفی 28 درصد تا 55 درصد ثبت شده است.

یعنی به مراتب نوسان در بستری ها مشهود تر از مبتلایان به کرونا بوده و روند آماری ابتلا پایدار تر بوده است.

از سوی دیگر متغیر بیماران وخیم و فوتی های روزانه نیز در روند های آماری دراین مدت به نوعی متاثر از یکدیگر بوده اند.

روند روزانه سه متغیر

روند رشد آمارهای روزانه بیماران وخیم در روزهای دی ماه نشان می دهد این متغیر همواره زیر صفر بوده است. یعنی همواره روندی کاهشی داشته است. اما دامنه کاهش هیچ گاه بالاتر از 2 درصد نیز نبوده است.

با این حال شدت کاهش در روز های مختلف، میزان متفاوتی را ثبت کرده است.

این در حالی است که رشد روزانه شمار مرگ و میر بر اثر بیماری کرونا در این مدت از منفی 20 در صد تا مثبت 30 درصد در نوسان بوده است و دامنه ای بالا تر از بیماران وخیم را ثبت کرده است.

مسیر بهبود یافتگان روزانه کرونایی نیز دراین مدت تقریبا مسیری سینوسی و پرنوسان داشته است. روزی کاهش آمار بهبودی و دیگر روز افزایش.

 مثلادر روز 24 دی ماه تعداد بهبود یافتگان از بیماری کرونا نسبت به روز گذشته 12 درصد کاهش داشته است. البته این روند کاهشی آمار بهبودی‌های روزانه از 4 روز پیش آغاز شده و تا کنون نیز ادامه داشته است و پیش از آن تا 10 درصد شاهد رشد مثبت روزانه در این متغیر بوده ایم.

روند درمانی در بیماران وخیم

مقایسه آمار رشد در متغیرهای بهبودی، بیماران وخیم وجانباختگان نشان می دهد که شمار بیماران وخیم در کشور تقریبا پایدارتر از فوتی های روزانه بوده و نوسانات فوتی ها و بهبودی های روزانه بالاتر از این متغیر ثبت شده است.

این اتفاق را می توان اینگونه شرح داد که تقریبا روند بیماران بدحال نسبت به متغیر های دیگر پایدار تر ولی همواره کاهشی است. تغییرات و شمار بهبودی های روزانه در این مدت گویای آن است که روند درمان آنها از میزان مرگ ومیر در این شاخه در این تاریخ بیشتر بوده است.

شباهت آماری در مبتلایان و بستری های روزانه کرونا نیز نشان از بستری بیشتر مبتلایان نسبت به روزهای گذشته دارد. که از مهمترین دلایل آن می توان به خالی شدن بخشی از ظرفیت بیمارستان ها اشاره کرد زمانی که بیمارستان‌ها ظرفیت بیشتری داشته باشند رشد ابتلا سبب می شود که بتوان بیماران با درجات پایین تر بیماری را نیز بستری کرد.

این مطلب برایم مفید است بلی 0 نفر این پست را پسندیده اند

درمان مرگ ماه   اخبار برگزیده
  

افزایش قیمت کارخانه خودرو برای فصل زمستان منتفی شدسرانجام در حالی که این احتمال وجود داشت که به مانند دو فصل قبل قیمت کارخانه خودرو در زمستان نیز افزایش پیدا کند، با اعلام رئیس شورای رقابت افزایش قیمت کارخانه خودرو فعلا منتفی شد.
خودروتک افزایش قیمت قیمت ایران خودرو 

  

مقصر اصلی سقوط بورس کیست؟آیا مقصر اصلی ریزش‌های پی در پی در بورس را می‌توانیم به دلار نسبت دهیم. تحلیلگران چه دورنمایی را در بازار سهام پیش‌بینی کرده‌اند.
گسترش بورس تهران ایران تهران 

  

احمدی‌نژاد: حاضرم که تضمین محضری دهمدست همه دولتها را می بوسم می گویم شما بیایید و کل کشور را اصلاح کنید و همیشه خودتان باشید و من حاضر هستم که تضمین محضری دهم و بگویم من حتی یک صندلی هم از شما نمی خواهم و شما فقط اصلاحات ساختاری انجام دهید و همیشه خودتان رأی بیاورید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد شورای نگهبان یارانه 

  

تخت روانچی: شاید برجامی نداشته باشیم که دولت بعدی بخواهد آن را ادامه دهدنماینده ایران در سازمان ملل با بیان اینکه برجام موضوعی بوده که مجموعه نظام درباره آن صحبت کرده است و الان به مرحله حساسی داریم می رسیم و بر اساس مصوبه مجلس داریم پیش می رویم، گفت: اگر روزی برجام هم وجود نداشت، انتهای دنیا نیست، ما کار خودمان را ادامه می دهیم و بر اساس منافع ملی مان تصمیم می گیریم که در آن زمان چه اقدامی انجام دهیم...
مثلث مجید تخت روانچی دولت ایران 

  

سقوط دلار ادامه دارد/ نرخ در آستانه ورود به کانال 20 هزار تومانصرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، سی‌ام دی‌ماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم 21 هزار و 590 تومان اعلام کرده‌اند که نسبت به روز گذشته کاهش 600 تومانی دارد. نرخ خرید در این صرافی‌ها نیز 21 هزار و 90 تومان است.
ایلنا دلار دلار آمریکا صرافی 

  

فرزند آیت الله مصباح یزدی شایعه مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر درگذشت مرحوم آیت الله مصباح یزدی بعد از تزریق واکسن فایزر به ایشان را شایعه ای دروغین خواند. او گفت: این شایعه ای است که تصویر آن را با ترفندهای فتوشاپ و امثال آن درست کرده اند.
نامه نیوز ایران خودرو خودرو فضای مجازی 

  

علت نمازخواندن ظریف جلوی جان کری/ با صدام مذاکره کردم لذت بردم؟/ از نظر رهبری هنوز برجام نه بوی گند می دهد و نه دفن شدهوزیر امور خارجه گفت: ما، ترامپ و سیاست فشار حداکثری آمریکا را با مقاومت مردم شکست دادیم.
اقتصادنیوز محمدجواد ظریف جان کری نماز 

  

وظیفه سیاست خارجی جلوگیری از موفقیت سیاست‌های آمریکا استوزیر امورخارجه کشورمان تاکید کرد:سیاست خارجی در واقع وظیفه و هدفش جلوگیری از موفقیت سیاست‌های آمریکا، رقبا و دیگران است.
۵۵ آنلاین سیاست خارجی موفقیت ریاست جمهوری 

  

اصولگرایان، رئیسی را برای انتخابات می‌خواهنداز شنیده‌ها و اخبار بر می‌آید اصولگرایان به آمدن ابراهیم رئیسی تمایل بیشتری دارند تا دیگر نامزدها. اخیرا یک تشکل اصولگرا از رئیسی برای شرکت در انتخابات دعوت کرده بود و حمیدرضا ترقی هم به برنا گفته در نظرسنجی‌ها، رئیسی بسیار جلوتر از قالیباف است.
مستقل‌آنلاین اصولگرایان ائتلاف اصولگرایان انتخابات ریاست جمهوری 

  

قیمت خودرو همراه با دلار می ریزدنایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران گفت: طی چند روز گذشته به دلیل کاهش نرخ دلار، قیمت ها در بازار خودرو کاهشی شده است و هر روز شاهد ریزش قیمت ها در این بازار هستیم.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

در بازی جنجالی: پرسپولیس بالاخره بعد از فینال آسیا بردپرسپولیس به اولین برد خود در لیگ برتر بعد از فینال لیگ قهرمانان آسیا دست یافت.
مملکت‌آنلاین بازی پرسپولیس فینال 

  

شرط ایران برای مذاکره برجامی با آمریکا: شرایط را به قبل از دولت ترامپ برگردانندرئیس دفتر رئیس‌جمهور موضع ایران در قبال بازگشت احتمالی آمریکا به برجام را بازگشت شرایط تحریمی به دوره قبل از دولت ترامپ اعلام کرد.
مثلث ایران ترامپ وام ازدواج 

  

افشاگری درباره علت فروش 12 برابری تابلوی آیدین آغداشلو در حراج بزرگ تهرانفروش 12 برابری تابلوی آیدین آغداشلو در حراج تهران، انتقاد‌هایی را به دنبال داشت که موضوع این گزارش است.
اقتصادنیوز آیدین آغداشلو تهران ایران 

  

فرمانده ناجا درباره واکسن‌های آمریکا انگلیس و فرانسه: اینها رسوا شدند؛ دیدیم که چگونه این واکسن‌ها موجب مرگ و میر شدسردار حسین اشتری گفت: در موضوع واکسن هم مقام معظم رهبری یک موضوع داشتند. تمام صحبت‌های ایشان گره گشا بود. در موضع ایشان در مورد استفاده نکردن از واکسن‌های آمریکا انگلیس و فرانسه، رسانه‌های بیگانه و تعدادی در داخل موضع گرفتند. این درحالی است که دلسوز تر از ایشان برای ملت ما وجود ندارد. اگر به بیگانه‌ها اعتماد کنیم باید به هوشمندی خود شک کنیم...
۵۵ آنلاین نیروهای مسلح بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس انگلیس 

  اخبار داغ
  

قیمت سکه و طلا افزایش یافت/ سکه به کانال 10 میلیون تومان بازگشتقیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید بر اساس نرخ اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران 10 میلیون و 530 هزار تومان است.
اعتماد قیمت سکه و طلا جدول 

  

واکسن‌ کرونا از سه کشور چین، روسیه و هند وارد می‌شودسلامت نیوز: رئیس دفتر رئیس جمهور جزئیات ورود واکسن از کشورهای خارجی به ایران را اعلام کرد...
سلامت‌نیوز چین روسیه رئیس جمهور 

  

کرونای آلمانی هم اعلام حضور کرد!بعد از کروناهای چینی، انگلیسی، آفریقایی و برزیلی حالا نوبت به یک گونه جهش یافته دیگر از ویروس کروناست که دنیا را نگران کند. این ویروس کرونای جدید آلمانی است.
برنا ویروس 

  

پیشکسوت تیم ملی ایران و تیم فوتبال به ویروس کرونا مبتلا شد.
ورزش۳ ایران فوتبال ویروس 

  

رمزگشایی از بالا بودن قیمت دلار از فردوسیبا وجود کاهش قیمت در بازار نقدی دلار (فردوسی) اما قیمت در سامانه نیما بالاتر است، دلیل این تفاوت ناشی از متمایز بودن ارزش حواله از اسکناس است.
اقتصادنیوز قیمت دلار اسکناس 

  

حباب قیمت خودروهای داخلی چقدر است؟​اقتصاد نیوز: خرید و فروش در بازار خودرو در حالی دوباره قفل شده که مشتریان منتظر کاهش حباب قیمت‌ها در این بازار هستند و البته عقب‌نشینی شورای رقابت برای گران کردن خودرو نیز بر این بازار تاثیرگذار خواهد بود.
اقتصادنیوز قیمت اقتصاد خودرو 

  

پیشکسوت پرسپولیس به کرونا مبتلا شداقتصادنیوز :‌مهرداد میناوند پیشکسوت فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس به کرونا مبتلا شد.
اقتصادنیوز باشگاه پرسپولیس پرسپولیس فوتبال 

  

هر دلار امروز (چهارشنبه) در صرافی‌های بانکی 22 هزار و 450 تومان معامله شد که قیمت آن نسبت به روز معاملاتی گذشته (سه شنبه) یک هزار و 60 تومان افزایش داشت، نرخ هر یورو نیز به 27 هزار و 150 تومان رسید.
نامه نیوز قیمت دلار صادرات نفت 

  

افزایش تقلب در میان دانشجویان با شیوع کرونا ویروسرییس دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه ویروس کرونا باعث افزایش تقلب در بین دانشجویان شد، گفت: پاندمی کرونا باعث شد که تقاضا برای رشته‌های علوم پایه و پزشکی افزایش یافته و تقاضا در برخی رشته‌ها کاهش پیدا کند . بنابراین امتحانات پایان ترم نباید ملاک گزینش دانشجویان می‌شد.
ایلنا محمود نیلی احمدآبادی ویروس دانشگاه تهران 

  

کشف سهام زیرخاکی در بورس با گوگل!آیا در بورس هم می‌توان سهام زیرخاکی پیدا کرد تا بعد از گذشت مدتی با قیمت بالاتری قابل‌فروش باشد؟ این سؤالی است که قصد داریم در این مطلب به کمک ابزارهای دیجیتال مارکتینگ به آن بپردازیم.
برنا سهام گوگل قیمت 

  

این بورس بازان بیشترین سود را بردندامروز سهامداران شرکت‌های معدنی و صنعتی گل گهر، سیمان سفید نی ریز و فولاد امیرکبیر در بورس و معامله‌گران شرکت‌های پتروشیمی غدیر، بیمه نوین و توزیع دارو پخش در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.
گسترش سود ایران خوراک 

  

لیست شهرهای قرمز کرونایی کشور تا اول بهمن 99سخنگوی وزارت بهداشت درباره وضعیت شهرهای قرمز کرونایی کشور توضیح داد.
برنا وزارت بهداشت 

  

رشد سهام 30 شرکت بزرگ بورس /چقدر پول حقیقی وارد بازار شد؟روز چهارشنبه ارزش سهام اغلب شرکت‌های بزرگ بازار سرمایه افزایش یافت، به طوری که ارزش سهام 30 شرکت بزرگ بازار 4.43 درصد افزایش یافت.
اقتصادنیوز سهام پول سرمایه