ایلنا   |  گوناگون  |  

دولت‌ها گوش‌شان به بخش‌های صنفی نیست و کار خودشان را می‌کنند/ فقط با مجلس پرتعداد می‌توان مصوبات کارگری را مصوب کرد

نماینده مردم تهران گفت: شاهد بودید که در سال گذشته بخش سلامت را از تامین اجتماعی حذف کردند چراکه صنف پزشکان در مجلس به لحاظ تعداد بالا بود و برایند آنها رای کارگران را بی‌ثمر کرد و منجر به جدایی بخش سلامت از تعاون شد.

دولت‌ها گوش‌شان به بخش‌های صنفی نیست و کار خودشان را می‌کنند/ فقط با مجلس پرتعداد می‌توان مصوبات کارگری را مصوب کرد

نماینده مردم تهران گفت: شاهد بودید که در سال گذشته بخش سلامت را از تامین اجتماعی حذف کردند چراکه صنف پزشکان در مجلس به لحاظ تعداد بالا بود و برایند آنها رای کارگران را بی‌ثمر کرد و منجر به جدایی بخش سلامت از تعاون شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا بادامچی در مراسمی که به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر در دانشکده علمی_کاربردی خانه کارگر برگزار شد، گفت:حضرت فاطمه زهرا(س) الگوی دیروز، امروز و فردای همه ما است.

او در ادامه با تاکید بر لزوم دفاع از حقوق مردم در مجلس گفت: امیدوارم بتوانیم از حقوق مردم در سنگر مجلس دفاع کنیم و همراه شما مسائل و مشکلات کارگری را برطرف کنیم.

بادامچی با اشاره به مشکلاتی که امروزه کشور با آن روبرو است، تصریح کرد: کشور با مشکلات عدیده‌ای از تحریم گرفته تا تورم، گرانی و مسائل اقتصادی روبرو است که زندگی و معیشت خانواده‌های کارگران را تحت تاثیر قرار می‌دهد و این باعث سرافکندگی است که نتوانستیم جلوی این سیل را بگیریم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیکاری در جامعه بر ناامنی غذایی و دارویی اثر می‌‌گذارد، تصریح کرد: با کاهش یک درصدی اشتغال در جوامع، نیم درصد بر امنیت غذایی و دارویی تاثیر منفی اتفاق می افتد که درصورت ادامه دربلند مدت مخرب است.

بادامچی با تاکید بر لزوم اجماع نمایندگان تشکل در مجلس اظهار داشت: مصوبات در مجلس برمبنای اجماع نظر است و اگر درخصوص مصوبه و طرحی اختلاف نظر وجود داشته باشد، این اجماع باعث می‌شود که رای به نفع اکثریت موافق صادر شود و لذا تشکل‌ها هرچه قوی‌تر باشند، چه در خارج از مجلس و چه در مجلس باعث می‌شود افراد قوی و اندیشمندانی در مجلس حضور داشته باشند باشند که می‌توانند با رایزنی‌های آگاهانه خود برخی دیگر را همراه کند. اما در نهایت تعداد نیز مهم است و آرا بر مبنای اکثریت به تصویب می‌رسد، در نتیجه باید با حضور حداکثری امور را پیش ببریم و صنف خودمان را در کمیسیون‌ها و صحن پیش ببریم.

او در این خصوص به جدایی بخش سلامت از حوزه کار و تامین اجتماعی که طی سال گذشته اتفاق افتاد اشاره کرد و افزود: شاهد بودید که در سال گذشته بخش سلامت را از تامین اجتماعی حذف کردند چراکه صنف پزشکان در مجلس به لحاظ تعداد بالا بود و برایند آنها رای کارگران را بی‌ثمر کرد و منجر به جدایی بخش سلامت از تعاون شد.

بادامچی ادامه داد: در نهایت این بخش به دولت رسید و در آنجا با توجه به آنکه نظارت ضعیف است هرجور که خواست عمل می‌کند. دولت‌ها گوش‌شان به حرف بخش صنفی نیست و کار خودشان را انجام می‌دهند. لذا اگر بخواهیم طرح‌ها و لوایحی که در درازمدت پاسخگوی اهداف ما است به ثمر برسانیم باید تلاش کنیم تا افراد شایسته‌ای در تصمیم‌گیری‌ها حضور داشته باشند و فرقی نمی‌کند که در شورای عالی کار باشند و یا در مجلس فرقی نمی‌کند و همه اینها مجامع تصمیم‌گیری هستند. برای مثال در اسفند ماه قرار است در شورای عالی کار برای حداقل مزد کارگران تصمیم‌گیری شود.

او ادامه داد: خط فقر بالای سه میلیون و چهارصد بوده در حالی که حداقل مزد در سال گذشته یک میلیون و هفتصد بوده است که اصلا با وضعیت موجود همخوانی ندارد، در نتیجه باید قدرت چانه‌زنی به قدری باشد که طرفین ما متوجه شوند حداقل مزد باید چقدر باشد.

بادامچی تصریح کرد: باید طرفین را مجاب کنیم که این ضرورت حضور افراد باسواد و اندیشمند و دردآشنا به مجامع را نشان می‌دهد. خوشبختانه نمایندگان شما در اتحادیه‌ها طرح‌هایی را آوردند که بسیار عالی است و باتوجه به آنکه اکنون تعداد نمایندگان کارگران در مجامع و ارکان تامین اجتماعی با کارفرمایات و سیاستگذران برابر است یک امتیاز مثبت و بسیار تعیین‌کننده است چراکه اگر مسائل کارگران در صحن تایید شود می‌تواند تاثیرگذار باشد.

او در ادامه گفت: دولت هر موقع خواسته از صندوق‌ها برداشته و مقدار زیادی اکنون بدهکار است و تلاش می‌کنیم به نرخ روز این بدهکاری را بازگرداندیم.

او با تاکید بر اینکه باید بتوانیم در سطوح مختلف نفر و افراد داشته باشد، اظهار داشت: فقط با حضور پررنگ‌تر می‌توانیم حق و حقوق مردم را احیا کنیم.

دولت مجلس شورای اسلامی تورم   اخبار برگزیده
  

ادعای پمپئو درباره پیشنهاد کمک آمریکا به ایران برای مقابله با «کرونا»وزیر خارجه آمریکا طی سخنانی بی‌اساس مدعی شد که این کشور برای مقابله با شیوع ویروس «کرونا» به ایران پیشنهاد کمک داده است.
ایلنا مایک پمپئو ایران ویروس 

  

تصویر اثرگذار دو پرستار زن در مرز قرنطینه و عادی در کاشاندر روزهای سخت مبارزه با کرونا تصویر این دو پرستار در صف اول مبارزه با بیماری حسابی وایرال شده است. ملاقات دو دوست در مرز بین محیط قرنطینه و محیط عادی بیمارستانی در کاشان
۵۵ آنلاین پرستار کاشان 

  

دست زدن به نازل بنزین ممنوع شدشرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران طی اطلاعیه‌‌ای اعلام کرد: تمامی عملیات اختصاصی در جایگاه‌های CNG توسط اپراتورها انجام می‌شود و سرنشینان خودرو با توجه به محدودیت‌های ایجاد شده در راستای پیشگیری از کرونا ویروس، حق دست زدن به نازل را ندارند.
خودروتک بنزین خودرو ویروس 

  

کلید زنگ متصل به پایه صندلی‌ای که رهبر انقلاب روز گذشته برای پزشکان و پرستاران پیام تشکر داده بودند، مورد توجه و البته هجمه جدید رسانه‌های ضدانقلاب قرار گرفت.
نامه نیوز فضای مجازی رهبر انقلاب خواننده 

  

هفته سختی در پیش است؛ پیک اصلی کرونا در روزهای آتی/ کاهش ساعت کاری ادارات/ کنترل ترددها بجای قرنطینه/ مرخصی زندانیان با شرایط خاص/ تعطیلی مدارس و دانشگاه‌هااقتصادنیوز؛ سعید نمکی وزیر بهداشت در پایان پنجمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ضمن توضیح درباره شرایط کشور در زمینه شیوع ویروس کرونا، به تشریح تصمیمات این نشست پرداخت.
اقتصادنیوز درمان ساعت کار دورکاری 

  

اطلاعیه سازمان لیگ فوتبال برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونامرکز پزشکی سازمان لیگ فوتبال ایران اطلاعیه‌ای را در ارتباط با وظایف بخش‌های مختلف فوتبال برای مقابله با ویروس کرونا صادر کرد.
مملکت‌آنلاین لیگ برتر فوتبال بازی 

  

روسیه دوست است یا خیانتکار؟ / گزارش دیلی صباح درباره سیاست های جدید مسکوروسیه از سال 1971 تا کنون در بندر طرطوس سوریه پایگاه دریایی در اختیار دارد و به تازگی به نوسازی و تجهیز آن مبادرت کرده است. روسیه در غرب سوریه نیز پایگاه هوایی حمیمیم را در اختیار دارد. بزرگترین دستاور جنگ داخلی سوریه دسترسی پیدا کردن روسیه به آب های گرم مدیترانه است.
مثلث روسیه ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا 

  

اگر می خواهید خودرو بخرید، الان بخرید (دلیل)آنچه مشخص است در آغازین روزهای هر سال همراه با تعیین میزان ارزش افزوده، بیمه، هزینه شماره‌گذاری و مالیات خودرو، قیمت‌ها به‌طور طبیعی در شرکت‌های خودروساز افزایش می‌یابد.
خودروتک خودرو خودروسازان بیمه 

  

آیا پنیر سیستم ایمنی را تقویت می کند؟پنیر موتزارلا سدیم و کالری کمتری نسبت به اکثر پنیر ها دارد. همچنین حاوی پروبیوتیک است که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن میشود.
مستقل‌آنلاین سیستم ایمنی پوکی استخوان وزن 

  

بهترین روش برای پیشگیری کروناشستن مداوم دست‌ها برای مقابله با ویروس کرونا موضوعی مهم است و برای انجام این کار باید 12 مرحله را طی کرد.
مستقل‌آنلاین ویروس کار ایتالیا 

  اخبار داغ
  

بحران حقیقی؛ مبارزه رسانه با بیماری کرونارخساره رستگارمقدم- جامعه‌شناس
برنا رسانه 

  

اعلام ابتلا به کرونا از سوی مقامات ایرانی نماد بارزی از شفافیت ایران استسفارت ایران در پاریس اعلام ابتلا به ویروس کرونا از سوی مقامات ایرانی را نماد بارزی از حقیقت گویی و شفافیت از سوی جمهوری اسلامی برشمرد.
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت ایران جمهوری اسلامی ایران 

  

اعلام آمادگی چین برای ارسال کمک‌های تخصصی بیشتر به ایران برای مبارزه با کروناوزیر امور خارجه چین در تماس تلفنی با همتای ایرانی خود ضمن تشکر از وی بابت ابراز همدردی با دولت و ملت چین در اوج بحران کرونا، از آمادگی کشورش برای ارسال کمک‌های تخصصی و همکاری علمی با ایران در زمینه مبارزه با کرونا خبر داد.
۵۵ آنلاین چین ایران دولت 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلاوارز پایتخت؛ هفته صعودی با کاهش قیمت پایان یافتاقتصادنیوز؛ در اولین هفته از آخرین ماه سال 1398 قیمت‌ها در بازار طلا و ارز تهران با حرکت در مسیر صعودی، رشد قابل توجهی را تجربه کردند، اما در آخرین روز هفته التهاب بازار فروکش کرد و دلار و سکه و طلا با اصلاح قیمتی مواجه شده و روند ملایم کاهشی را پیمودند.
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز بازار تهران پایتخت 

  

تسلا در آستانه تبدیل شدن به با ارزش ترین برند خودرویی دنیاگفتنی است که تا تاریخ 26 فوریه، ارزش بازار تسلا به 145 میلیارد دلار رسیده است و اکنون تنها با خودروسازی ژاپنی تویوتا رقابت می‌کند که بیش از 200 میلیارد دلار ارزش دارد.
خودروتک خودرو تویوتا دلار