عرضه متادون در داروخانه قانونی نیست

سلامت نیوز:به گفته مسئول انجمن صنفی کارفرمایی مراکز درمان سو مصرف مواد استان تهران، عرضه متادون در داروخانه قانونی نیست. به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان، چندی پیش محمدشانه ساز رییس سازمان غذا و دارو بیان کرد که قصد دارد متادون را که برای درمان اعتیاد مورد مصرف قرار می گیرد، به جای مراکز ترک اعتیاد در داروخانه ها توزیع کنند...

عرضه متادون در داروخانه قانونی نیست

سلامت نیوز:به گفته مسئول انجمن صنفی کارفرمایی مراکز درمان سو مصرف مواد استان تهران، عرضه متادون در داروخانه قانونی نیست.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان، چندی پیش محمدشانه ساز رییس سازمان غذا و دارو بیان کرد که قصد دارد «متادون» را که برای درمان اعتیاد مورد مصرف قرار می‌گیرد، به جای مراکز ترک اعتیاد در داروخانه‌ها توزیع کنند.

این درحالیست که کارشناسان و پزشکان این حوزه با 7 دلیل علمی مخالف این امر هستند.اما شانه ساز مجددا در اظهاراتی عجیب می‌گوید این کار را به این خاطر می‌خواهد انجام دهد که معتادان علاقه ندارند برای دریافت این دارو به مراکز ترک اعتیاد بروند.

فاطمه خوشنویسان در گفت‌وگو با میزان گفت: متولی تعیین مکان عرضه دارو‌های مخدر کمیته درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر است که شانه ساز یک عضو آن کمیته است که در آخرین ابلاغیه این کمیته که به عدم عرضه مطلق دارو‌های مخدر در داروخانه‌ها موکد تاکید شد.

وی افزود: همچنین انجمن علمی روانپزشکان کشور و مرکز ملی مطالعات اعتیاد و اساتید دانشگاه‌های علوم بهزیستی و دانشگاه تهران و مرکز ملی مطالعات اعتیاد کشور و سازمان بهزیستی با عرضه دارو‌های مخدر به علت شیوع اعتیاد داروخانه‌ای مخالفت کردند.

این فعال حوزه اعتیاد اظهار کرد: بر اساس ماده 15 مبارزه با مواد مخدر، عرضه و توزیع دارو‌های مخدر را جرم اعلام کرد. مگر در کلینیک‌های درمان اعتیاد که این موضوع هم غیرقانونی بودن اظهارات وی را تایید می کند؛ همچنین در طول سال گذشته هیات رئیسه مجلس و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و کمیسیون اجتماعی مجلس با احضار معاون غذا و دارو شانه ساز به ایشان تذکر جدی دادند.

مسئول انجمن صنفی کارفرمایی مراکز درمان سو مصرف مواد استان تهران بیام کرد: به نظر می رسد سازمان غذا و دارو به بند هشت مصوبه 136 ستاد مبارزه با مواد مصوب پنجم مرداد سال قبل استناد می کند که این مصوبه با لابی گری در مصوبه ستاد گنجانده شده است. چراکه چنین مصوبه حتما باید طرح پایلوت ملی داشته باشد. مصوبه کمیته درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر را داشته باشد و در کمیسیون تلفیق ستاد مصوب بشود. سپس به صحن جلسه ستاد مطرح بشود. این مصوبه هیچ کدام از این گردش کار را طی نکرد.خوشنویسان ادامه داد: نکته بسیار تاسف بار اینجاست؛ که دبیر کل ستاد بعد از ابلاغ این مصوبه نمیدانست چنین چیزی را امضا نمود و در حضور چند نماینده مجلس اظهار بی اطلاعی کرد؛ که با نشان دادن متن مصوبه بسیار متعجب شد؛ و پس از آن هیچ شخصی مسئولیت گنجاندن این متن در مصوبه ستاد مبارزه با مواد مخدر را نپذیرفت. تا جایی که ریاست محترم در پاسخ به درخواست هیات رئیسه نظام پزشکی کشور در غیرقانونی و غیر علمی بودن مصوبه دستور به بازبینی مصوبه توسط وزیر محترم کشور دادند.

مواد مخدر درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر   اخبار برگزیده
  

نباید از ترس احمدی نژاد دنبال نامزدی لاریجانی برویماصلاح طلبان در طیف چپ جناح خود همچنان با نامزدی علی لاریجانی مخالفت می کنند.
مثلث بازار تهران احمدی نژاد علی لاریجانی 

  

واکنش دفتر آیت‌الله سیستانی به انفجارهای بغداددفتر مرجع عالی‌قدر شیعیان عراق، با محکوم کردن انفجارهای روز پنجشنبه در بغداد، خواستار تلاش همه‌جانبه دستگاه‌های امنیتی برای برقراری آرامش و امنیت شد.
ایلنا شیعیان عراق خانواده 

  

متاسفانه اظهارات امروز دادستان کل، اخبار منتشره در مورد «احضار آذری جهرمی به دلیل عدم فیلتر اینستاگرام» را تایید کردروز گذشته خبری مبنی بر احضار محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات به دادسرا منتشر و سپس برخی مدعی شدند که این احضار به دلیل ادای توضیحات درباره چرایی فیلتر نکردن اینستاگرام انجام شده است!تصور میشد این حرفها درباره علت احضار در حد ادعاست، امّا متاسفانه اظهارات امروز آقای منتظری دادستان کل کشور نه تنها آن را تکذیب نکرد بلکه در طول تایید آن بود.
۵۵ آنلاین محمدجواد آذری جهرمی اینستاگرام هزینه 

  

الحاق به CFT و پالرمو در سطح حداقلی انجام شود/ عدم تصویب FATF ضربه اصلی را به تجار زده استرییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات اظهار داشت: بهتر است الحاق به CFT و پالرمو در یک سطح حداقلی انجام شود، این اتفاق می‌تواند سیگنال مثبتی به بازار می‌دهد. البته روند آن ماه‌ها طول می‌کشد اما می‌تواند افق روشنی برای آینده اقتصادی کشور ایجاد کند.
ایلنا پول بخش خصوصی تولید 

  

اختصاص سهمیه 15 لیتری به افرادی که از یارانه بنزین استفاده نمی‌کنندرئیس کمیسیون تلفیق بودجه 1400 با اشاره به اینکه سال جدید یارانه به شکل کارت اعتباری یا همان نقدی خواهد بود اظهار کرد: یارانه در سال جدید با دو رقم متفاوت پرداخت می‌شود، قرار است به کسانی که یارانه بنزین دریافت نمی‌کنند 15 لیتر بنزین تعلق بگیرد.
اقتصادنیوز یارانه بنزین بودجه 

  

واکنش طلایی بازار به استارت بایدنبا روند نزولی قیمت‌ها در بازار ارز و سکه، خرید و فروش مصنوعات طلا و سکه در بازار تهران سیر نزولی داشت.
گسترش بازار طلا و ارز بازار تهران بانک 

  

عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا گفت طرح استیضاح رئیس‌جمهور جدید این کشور را ارائه کرده است.
نامه نیوز استیضاح سنا جمهوری خواه 

  

2 جایگزین قیمتی پراید 111 برای جوان های هاچبک پسنداز همان زمان انتشار اخبار اولیه توقف تولید پراید یکی از نکات قابل اهمیت این بود که چه خودروهایی جایگزین قیمتی این خودرو در بازار خواهند شد. به خصوص در مورد پراید 111 که خودرویی جوان پسند با قیمت نسبتا مناسب به حساب می آمد.
خودروتک بازار خودرو تولید خودرو 

  

ماجرای توهین به رئیس‌جمهور در تلویزیونسخنان تند و عجیب علیه رییس‌جمهور در تلویزیون حاشیه ساز شد.
مملکت‌آنلاین رئیس جمهور ریاست جمهوری تلویزیون 

  

رشد قیمت کارخانه ای خودرو‌های تولید داخل از قیمت‌های جهانیاین روزها با وجود کاهش نرخ ارز، قیمت درب کارخانه خودرو‌های تولید داخل از قیمت جهانی آن‌ها بیشتر شده است.
خودروتک قیمت ارز قیمت ایران خودرو 

  

مداکره کننده برجام عضو ارشد دولت بایدنبرخی رسانه‌های آمریکایی نوشته‌اند رابرت مالی، دستیار ویژه باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا و یکی از اعضای گروه مذاکره‌کنندگان هسته‌ای او ، قرار است به عنوان نماینده (فرستاده) ویژه دولت جدید آمریکا در امور ایران منصوب شود.
مستقل‌آنلاین دولت رسانه باراک اوباما 

  

وزیر بهداشت زمان واکسیناسیون کرونا در کشور را اعلام کردسعید نمکی درباره اقدامات انجام شده برای واردات واکسن کرونا به کشور، گفت: امیدوارم قبل از 22 بهمن و طبق مصوبه اولویت بندی شده، واکسیناسیون را در گروه ها شروع کنیم.
مستقل‌آنلاین واکسیناسیون استان مازندران ایران 

  

افزایش قیمت کارخانه خودرو برای فصل زمستان منتفی شدسرانجام در حالی که این احتمال وجود داشت که به مانند دو فصل قبل قیمت کارخانه خودرو در زمستان نیز افزایش پیدا کند، با اعلام رئیس شورای رقابت افزایش قیمت کارخانه خودرو فعلا منتفی شد.
خودروتک افزایش قیمت قیمت ایران خودرو 

  

مقصر اصلی سقوط بورس کیست؟آیا مقصر اصلی ریزش‌های پی در پی در بورس را می‌توانیم به دلار نسبت دهیم. تحلیلگران چه دورنمایی را در بازار سهام پیش‌بینی کرده‌اند.
گسترش بورس تهران ایران تهران 

  اخبار داغ
  

آیا قیمت خودرو از این پایین تر هم می آید؟برای بسیاری از متقاضیان واقعی خودرو سوال اصلی این است که با توجه به نوسان قیمت خودرو در روزهای اخیر آیا می توان انتظار کاهش بیشتر قیمت ها را داشت؟ برخلاف فضاسازی دلالان خودرو در شبکه های مجازی و کانال های بدون شناسنامه و حتی تحلیل برخی کارشناسان مبنی بر رسیدن قیمت خودرو به کف، شواهد نشان می دهد که حباب قیمت خودرو هنوز جا برای تخلیه بیشتر دارد...
خودروتک قیمت ارز قیمت خودرو 

  

بایدن دستور بررسی تاثیرات تحریم ها بر مبارزه با کرونا را صادر کردرئیس جمهور جدید آمریکا دستور بررسی تاثیرات تحریم های خارجی بر مبارزه کشورها با شیوع کرونا را صادر کرد.
۵۵ آنلاین دونالد ترامپ ایران ترامپ 

  

ادامه افزایش ابتلا به کرونا با شیب ملایمعضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا از ادامه روند افزایش موارد ابتلا به کرونا با شیبی ملایم خبر داد و گفت: اگر مردم همچنان سفر رفتن و برگزاری تجمعات را ادامه داده و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، حتما پیک و موج دیگری را تجربه خواهیم کرد.
۵۵ آنلاین ویروس سفر تعطیلات 

  

مهار ویروس کرونا در چین؛ از شنیده‌ها تا واقعیتویروس کرونا بیش از یک سال است دنیا را کلافه کرده و زندگی و تفریحات ساده مردم را از مدار عادی خارج کرده و درست در روزهایی که کشف واکسن کووید-19 امید را برای بهبودی اوضاع بیشتر کرده بود، نوع جهش یافته آن شناسایی شد. با وجود این استیصال جهانی، این سوال مطرح است که چین با یک 1...
۵۵ آنلاین ویروس چین پول الکترونیکی 

  

ریزش بورس ها در جهانبیشتر شاخص های مهم بورسی جهان نزولی شدند.
۵۵ آنلاین بورس های آسیایی بورس نیویورک بورس لندن 

  

افزایش ابتلا به کرونا با شیب ملایمعضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا از ادامه روند افزایش موارد ابتلا به کرونا با شیبی ملایم خبر داد و گفت: اگر مردم همچنان سفر رفتن و برگزاری تجمعات را ادامه داده و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، حتما پیک و موج دیگری را تجربه خواهیم کرد.
اقتصادنیوز سفر 

  

پژوهشگران آمریکایی در بررسی‌های خود، به سرنخ‌های بیوشیمیایی جدیدی در مورد نحوه ورود کروناویروس به سلول‌ها رسیده‌اند.
نامه نیوز درمان دولت جدول 

  

صدور دستور بررسی تاثیرات تحریم بر مبارزه با کرونا توسط بایدنرئیس جمهور جدید آمریکا دستور بررسی تاثیرات تحریم های خارجی بر مبارزه کشورها با شیوع کرونا را صادر کرد.
اقتصادنیوز رئیس جمهور 

  

پیش بینی حرکت بورس در هفته پیش رواقتصاد نیوز:با توجه به حضورشاخص کل در منطقه اشباع‌فروش احتمال اصلاح در روند نزولی در هفته پیش رو زیاد به‌نظر می‌رسد
اقتصادنیوز اقتصاد 

  

ابتلای 200 نفر از نظامیان حفظ امنیت مراسم تحلیف بایدن به کروناخبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام آمریکایی خبر داد که بین 100 تا 200 نفر از نیروهای گارد ملی که برای حفظ امنیت مراسم تحلیف بایدن در واشنگتن مستقر شده‌اند،‌ تست ابتلا به کرونای آنها مثبت اعلام شده است.
اقتصادنیوز واشنگتن 

  

کرونا بلای جان نیروهای نظامی حاضر در مراسم تحلیف بایدن شد!+جزییاتیک مقام آمریکایی خبر داد که بین 100 تا 200 نفر از نیروهای گارد ملی این کشور که در روز تحلیف رئیس جمهور آمریکا در واشنگتن مستقر شده‌ بودند به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.
برنا رئیس جمهور واشنگتن ویروس 

  

اظهارنظر تازه جانسون درباره گونه جدید ویروس کرونانخست وزیر انگلیس از امکان اینکه گونه کرونای جهش یافته در این کشور نسبت به ویروس اصلی مرگبارتر باشد، خبر داد.
اقتصادنیوز ویروس انگلیس