پیام کروبی چه بود؟

مهران فرجی، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، در رشته توییتی درباره‌ی پیام انتخاباتی مهدی کروبی دبیرکل این چزب نوشت: جمعه هفته پیش، یک هفته پس از انتشار بیانیه مهدی کروبی در محکومیت حمله به مردم معترض، او در پیامی به اعضای حزب از آنها خواست از حضور در انتخابات غفلت نکنند. برخی، این پیام … نوشته پیام کروبی چه بود؟ اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

پیام کروبی چه بود؟

مهران فرجی، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، در رشته توییتی درباره‌ی پیام انتخاباتی مهدی کروبی دبیرکل این چزب نوشت:

جمعه هفته پیش، یک هفته پس از انتشار بیانیه مهدی کروبی در محکومیت حمله به مردم معترض، او در پیامی به اعضای حزب از آنها خواست از حضور در انتخابات غفلت نکنند.

برخی، این پیام کروبی را با تغییر شیطنت‌آمیز در برخی کلمات، با ‌عنوان دعوت کروبی از مردم برای حضور حداکثری در انتخابات منتشر کردند.

نخست آنکه هیچ جایی از پیام کروبی کلمه حضور حداکثری وجود ندارد.

دوم آنکه پیام آقای کروبی از روی دست‌خط ایشان در جلسه حزب اعتماد ملی توسط خانم فاطمه کروبی خوانده شد.

سوم اینکه کروبی به اعضای حزب می‌گوید از حضور در انتخابات غفلت نکنید. این به معنی دعوت اعضای حزب به ثبت نام در انتخابات است نه چیز دیگری.

می‌دانیم با رویکردی که در پیش گرفته‌اند، ممکن است بسیاری از ثبت‌نام کنندگان ردصلاحیت شوند، اما دلیلی ندارد دودستی عرصه را تقدیم جریان اقتدارگرا کنیم و بدون هیچ هزینه‌ای خودمان به جای شورای نگهبان خودمان را ردصلاحیت کنیم.

نباید آخرین سنگر ضعیف‌شده دموکراسی‌خواهی را به این سادگی تقدیم رقیب کنیم.

چهارم: کروبی درهمین پیام از مجلسی سخن می‌گویدکه «تشکیلاتش به دست مردم باشد و ارباب قدرت دیگر نتوانند مجلس فرمایشی دیگری را به وجود بیاورند». به نظر پیامِ این پیام به روشنی واضح است ونیاز به تفسیر ندارد.

پنجم: این جمله آخر از پیام کروبی را روزی چند بار بخوانیم: «نگرانی برای این حقیر نداشته باشید و دعا برای آخرت خوب کنید».

در پایان، منتقدان پیام کروبی را که بد متوجه پیام او شده‌اند، ارجاع می‌دهم به بیانیه اخیر او درباره حوادث آبان و بیانیه‌های دیگر او در سالهای حصر غیرقانونی. گرچه کروبی ازسوی بسیاری در بایکوت خبری نیز هست…. بگذریم…

انتهای پیام

برچسب هاحزب اعتماد ملی مهدی کروبی مهران فرجی

مهدی کروبی فاطمه کروبی شورای نگهبان   اخبار برگزیده
  

چگونه فریب خریدهای گروهی را نخوریم؟ دام بزرگ هرمی در بورس پایتختاقتصادنیوز : خریدهای گروهی سهام را می‌توان با کارکرد شرکت‌های هرمی مشابه دانست. گرچه لازمه کسب سود در راس شرکت هرمی جذب عضوهای جدید است، اما زیان سنگین آخرین نفرات جذب‌شده کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.
اقتصادنیوز تهران گرانی بورس تهران 

  

وی در ارتباط با نقش آقای قالیباف و وزنه وی در لیست‌های اصولگرایان گفت: تا جایی که بنده اطلاع دارم، تقریبا همه جریانات اصولگرا در ائتلاف، روی سرلیست بودن آقای قالیباف اتفاق نظر دارند. این چیز عجیبی نیست.
نامه نیوز مرتضی طلایی اصولگرایان ائتلاف اصولگرایان 

  

تحریم ها به تسلیم ایران و تغییر حاکمیت منجر نخواهد شد/ آمریکا به دخالت در امور داخلی کشورها عادت کرده است/ ایران خواهان نابودی برجام نیستاستاد دانشگاه کلمبیا با انتقاد از تحریم‌ها بر بی‌نتیجه بودن سیاست فشار بر ایران تاکید کرد و گفت: هنوز هم ایران امیدوار است اروپا راهش را از ایالات متحده جدا کند و ایران به تعهداتش بازگردد، بنابراین ایران هنوز خواهان خروج از برجام نیست.
ایلنا ایران ایران و آمریکا اقتصاد ایران 

  

عکس خبرساز چابهار جعلی از آب درآمدبخشدار بخش دشتیاری چابهار انتساب یک عکس خبرساز به این منطقه را رد کرد.
مستقل‌آنلاین عکس فضای مجازی درآمد 

  

آغاز فروش اقساطی 2 محصول ایران خودرو از امروزشرایط فروش اقساطی محصولات ایران خودرو به تعداد بسیار محدود از ساعت 11 صبح روز سه شنبه مورخ 98/09/19 آغاز می شود.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

بنزین سوپر بی مشتری ماندبنزین سوپر روی دست جایگاه‌داران مانده است و در این روزها کمتر کسی تمایل دارد در باک خودرویش بنزین سوپر بریزد.
خودروتک بنزین روزنامه تولید 

  

تهران کوچک می‌شوددر جلسه مجلس شورای اسلامی طرح ایجاد استان تهران جنوبی اعلام وصول شد. بناست استان تهران جنوبی به مرکزیت شهرستان اسلامشهر شامل شهرستان‌های اسلامشهر، بهارستان، ری، قرچک و پیشوا باشد/ایرنا
مستقل‌آنلاین تهران مجلس شورای اسلامی 

  

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تشکیل استان تهران جنوبی اعلام وصول شد. بعد از تقسیم استان تهران در سال 1389 بحث تقسیم دوباره این استان، بار‌ها مطرح و هر بار شایعات مربوط به آن تکذیب شده بود.
نامه نیوز استان البرز تهران مجلس شورای اسلامی 

  

آیا مبادله زندانیان حاصل مذاکره مستقیم ایران و آمریکا بود؟نشریه «نیویورکر» روایتی از نحوه توافق برای تبادل زندانیان میان آمریکا و ایران منتشر کرده که نشان می‌دهد این تبادل بازیگرانی فراتر از کانال‌های رسمی داشته است.
مثلث ایران جمهوری اسلامی ایران ایران و آمریکا 

  

دعوای شدید در مجلس بر سر نطق یک نماینده زنپروانه سلحشوری نماینده تهران که دو روز پیش در آخرین روز نام نویسی برای انتخابات با صدور بیانیه ای از عدم کاندیداتوری اش در انتخابات مجلس خبر داد و از این دور از رقابت ها کنار کشید، در جریان نشست علنی امروز مجلس آخرین نطقش را ایراد کرد. نطقی که باز هم در آن از شرایط امروز جامعه انتقاد کرد.
مثلث انتخابات مجلس تهران رای اعتماد 

  اخبار داغ
  

برگزیدگان جشنواره جوان خوارزمی همزمان با هفته پژوهش تقدیر می شوند به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا اللهیاری با اعلام این خبر افزود: در بخش دانش‌پژوهان و فناوران، طرح‌ها توسط پژوهشگران و فناوران از داخل کشور در گروه سنی زیر 35 سال به دبیرخانه جشنواره ارائه شده و بخش دانش آموزی شامل طرح‌های دانش آموزان دوره دوم متوسطه (سال‌های دهم، یازدهم و دوازدهم) با حداکثر 20 سال سن، در شاخه‌های نظری، هنرجویان شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش (اعم از دولتی و…
مهر پژوهش شیمی وزارت آموزش و پرورش 

  

لوئیس سوارز اندکی قبل از بازی با مایورکا در تمرینات بارسولنا یک گل پشت پای زیبا به ثمر رسانده بود تا ثابت کند گل پشت پای فوق‌العاده‌ روز شنبه‌اش به مایورکا تصادفی نبوده است.
ورزش۳ عکس بازی 

  

خودروی برقی ارزان که با چاپگر سه بعدی تولید می شود به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، شرکت های ایتالیایی و چینی XEV و Polymaker که قبلا هم برای تولید یک خودروی برقی به نام LSEV با همدیگر همکاری کرده بودند، این بار اتومبیل تازه ای به نام یویو را در خط تولید قرار خواهند داد. هدف اصلی از اجرای این طرح تولید خودروی برقی ارزان قیمتی است که در محیط های شلوغ شهری قابل استفاده باشد. بخش عمده قطعات این خودرو با چاپگر سه بعدی تولید…
مهر باتری چاپگر تولید 

  

حمله با قمه به مددکاران در سعادت آباد تهران / ارزش احداث یک کیلومتر اتوبان، از 13 هزار کودک خیابانی بیش‌تر استمعاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: سیاست‌های حمایت از کودک کار نداریم و باید این سیاست‌ها ت
خبرفوری زباله بهزیستی مدرسه 

  

دم از مبارزه با فقر می‌زنی درحالی‌که کل تهران را فروختی!ویدیو منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی از روزی که محمد باقر قالیباف برای حضور در جمع دانشجویان در روز دانشجو به دانشگاه علامه رفت که یک دانشجو در طول مراسم از او می پرسد سیاست‌های اقتصادی‌اش مشخص نیست و وقتی درباره سیاست‌های اقتصادی حرف می‌زند مشخص نیست ترامپ است یا روحانی! آن دانشجو ادامه داد: شما مدام دم از مبارزه با فقر می زنی در حالی که خودت کل تهران را فروختی!
مستقل‌آنلاین محمد باقر قالیباف فقر تهران