تقویت نقش اتحادیه های کارگری در سراسر دنیا برای توانمندسازی زنان کارگر

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیده فاطمه ذوالقدر عضو فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی، جهت شرکت در اجلاس اتحادیه جهانی زنان کارگر به میزبانی کشورعراق زیر نظر سازمان ملل به بغداد سفر کرد. حمایت از زنان کارگر از لحاظ فکری و فرهنگی در برابر دگرگونی های سیاسی و بحران های اقتصادی، تقویت نقش اتحادیه‌ها به عنوان پایگاه اساسی و استقلال آن و توانمندسازی زنان کارگر از اهداف این…

تقویت نقش اتحادیه های کارگری در سراسر دنیا برای توانمندسازی زنان کارگر

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیده فاطمه ذوالقدر عضو فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی، جهت شرکت در اجلاس اتحادیه جهانی زنان کارگر به میزبانی کشورعراق زیر نظر سازمان ملل به بغداد سفر کرد.

حمایت  از زنان کارگر از لحاظ فکری و فرهنگی در برابر دگرگونی های سیاسی و بحران های اقتصادی، تقویت نقش اتحادیه‌ها به عنوان پایگاه اساسی و استقلال آن و توانمندسازی زنان کارگر از اهداف این اجلاس بود.

اصلاح ساختار بازار کار و حمایت از توانمندی زنان در پیشبرد اهداف اقتصادی جامعه ، تقویت نقش بازرسی ادارات کار در جهت نظارت بر حسن اجرای قوانین نیز از مواردی بود که به آن پرداخته شد.

از مباحث دیگر این نشست، به توسعه خدمات کار فرهنگی و اجتماعی برای نیروی کار به ویژه زنان، دسته بندی مناسب مشاغل و تعیین شغل های مناسب برای زنان، توجه ویژه به زنان کارگری که مادر هستند، همراه سازی زمینه های رشد زنان کارگر و حضور آنها در تشکل های کارگری تشویق زن به تحصیل و علم آموزی در تمام دوران زندگی به ویژه در زمینه وسائل ارتباط جمعی و تکنولوژی روز، می توان اشاره کرد. 

ذوالقدر در این نشست دو روزه به نمایندگی از فراکسیون گروه کارگری مجلس شورای اسلامی و خانه کارگر ایران از اتحادیه کارگران عراق بخصوص زنان کارگر عراق برای ایجاد چنین فرصت مغتنمی تشکر کرد و بیان داشت: اتحادیه کارگری جمهوری اسلامی ایران تلاش های زیادی جهت آموزش زنان کارگر انجام می دهد و با اجرای  برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت در سطح ابتدایی و دانشگاهی به پیشبرد و مهارت افزایی آنان سرعت می بخشد.

وی، همچنین به  دسیسه های امپریالیزم در منطقه که به سرکردگی آمریکا تلاش دارد تا هر روز  مشکلاتی را برای منطقه ایجاد کند و ناوهای جنگی خود را در خلیج فارس مستقر می نماید تا دنیا را با چالش های فراوانی مواجه کند،اشاره داشت و اظهار نمود،ملت ایران هیچ ترسی از اینگونه اقدامات خصمانه ندارد.

وی در ادامه ، عنوان کرد، متأسفانه دولت ترامپ معاهده بین المللی را نقض نمود و از برجام بیرون آمد و تحریم های خود را شدیدتر کرد که مطمئناً اینگونه حرکات جواب منفی خواهد گرفت و به زودی ملت ایران آن را پشت سر می گذارند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در مراسم پایانی نیز ضمن اعلام آمادگی کشور ایران جهت میزبانی برای حضور و برپایی این اجلاس و کارگروه های مختلف آن، از زنان کارگر اتحادیه های سایرکشورها،دعوت به عمل آورد./

پایان پیام

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی

فاطمه ذوالقدر زنان کارگر   اخبار برگزیده
  

وزیر علوم:برای آزادی دانشمند ایرانی از زندان آمریکا کار سختی در پیش داریموزیر علوم با تاکید بر اینکه برای آزادی دکتر سلیمانی دانشمند ایرانی در بند آمریکایی‌ها کار سختی در پیش داریم،‌ گفت: وزارت علوم به دلیل عدم دسترسی به این دانشمند،‌ وضعیت پیگیری را به وزارت امور خارجه محول کرده است.
مثلث وزارت علوم بازداشت زندان 

  

روح رئیس جمهور پیشین آمریکا در کاخ سفید + تصاویراز گذشته تا به امروز بسیاری از بازدیدکنندگان و کارمندان کاخ سفید مدعی بودند که روح آبراهام لینکلن فقید را دیدند.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور کاخ سفید خواب 

  

هم زمان با تشدید تنش ها بین ایران و آمریکا، نگرانی کشورهای منطقه در مورد بروز یک درگیری خطرناک در خلیج فارس افزایش یافته است. رهبران امارات در ابتدا از کمپین فشار حداکثری ترامپ علیه جمهوری اسلامی حمایت می کردند. اما به نظر می رسد که ابوظبی در مورد تاکتیک های خود برای مقابله با ایران تجدیدنظر کرده است.
نامه نیوز ترامپ ایران ایران و آمریکا 

  

اگر سکوت می‌کنند بخاطر پیرمرد بودن شماستسکوت من باعث تنبه جنابعالی نشده؛ توهین هم می‌کنید. گویی روزتان به شب نمی‌رسد اگر توهینی نداشته باشید. مگر ساختمان‌هایی که حضرت‌عالی از آنها استفاده می‌کنید، از ارث پدرتان ساخته شده؟ کافی است کسی نیم نگاهی به مکتوبات شما ذیل "کتاب القضاء" مرحوم سید صاحب عروه، بیندازد تا میزان اثر شما در حوزه معلوم شود و معلوم شود حد تحصیلات جنابعالی و استفراغ وسعتان درباب استنباط احکام است...
مستقل‌آنلاین ارث حوزه 

  

مرحوم هاشمی رفسنجانی باز در صدا وسیما سانسور شداقتصادنیوز: جمهوری اسلامی از برنامه‌های صدا وسیما در سالروز ورود آزادگان به کشور انتقاد کرد.
اقتصادنیوز جمهوری اسلامی روزنامه جنگ 

  

جزئیات طرح بازگرداندن خانواده مسئولان به کشورسخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی از تدوین طرحی برای الزام بازگشت اعضای خانواده‌های مدیران و مسئولان جمهوری اسلامی به کشور خبر داد.
شما‌نیوز خانواده مجلس شورای اسلامی وزارت علوم 

  

اطلاعیه قوه قضاییه درباره بازداشت یکی از مدیران سابق دستگاه قضاییروابط عمومی قوه قضاییه در پی برخی حواشی مربوط به بازداشت یکی از مدیران سابق دستگاه قضایی، اطلاعیه‌ای صادر کرد.
مثلث قوه قضاییه بازداشت روابط عمومی 

  

پشیمانی نوید محمدزاده و عذر خواهی از همه + عکسنوید محمدزاده که با انتشار یک استوری اعتراض خود را نسبت به انتخاب هیات انتخاب نماینده ایران در اسکار اعلام کرده بود در استوری جدیدی به خاطر واکنش اولیه‌اش عذرخواهی کرد.
شما‌نیوز نوید محمدزاده تجاوز موفقیت 

  

آیت الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه‌ای به آیت‌الله محمد یزدی به برخی ادعاها و اتهامات مطرح شده اخیرپاسخ داد.
نامه نیوز محمد یزدی مجمع تشخیص مصلحت نظام مدرسه 

  اخبار داغ
  

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت گفت: ستاد تنظیم بازار، شرایط توزیع چای وارداتی با ارز 4200 تومانی را مشخص کرد.
نامه نیوز چای بانک مرکزی تنظیم بازار 

  

آیین‌نامه اجرایی «بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع» تصویب شد/ تمامی روستاییان و عشایر تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرندوزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب آیین‌نامه اجرایی «بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع» در جلسه روز گذشته هیات وزیران خبر داد.
برنا بیمه سلامت دولت 

  

شرایط توزیع چای وارداتی با ارز 4200 تومانیمدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت گفت: ستاد تنظیم بازار، شرایط توزیع چای وارداتی با ارز 4200 تومانی را مشخص کرد.
ایلنا چای بانک مرکزی تنظیم بازار 

  

برگزاری دوره هم اندیشی ارزیابی انطباق برنامه عملیاتی سازمان بیمه سلامتمدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان بیمه سلامت گفت: دوره هم اندیشی ارزیابی انطباق برنامه عملیاتی سازمان بیمه سلامت در دو بخش ستادی و استانی برگزار شد.
شما‌نیوز بیمه سلامت قتل 

  

مبارزه الهامی برابر رقیبی از بلاروس در مسابقات MMAسرگروه سابق تیم ملی کاراته در ادامه مبارزات خود در رقابتهای حرفه‌ای فردا به مصاف رقیبی از بلاروس می رود.
مستقل‌آنلاین بلاروس کاراته جوانان 

  

پل پوگبا در بازی با چلسی، در پستی عقب‌تر از پست معمول خود بازی کرد.
نود پل پوگبا بازی چلسی