به بازنشستگان تامین اجتماعی توهین شد! | صدای بازنشستگان درآمد

رئیس هیأت مدیره کانون بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی استان خوزستان و بازرس کانون عالی کشور خطاب به رئیس جمهور در اعتراض به تأخیر در تصویب افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی، نامه سرگشاده‌ای صادر نمود.

به بازنشستگان تامین اجتماعی توهین شد! | صدای بازنشستگان درآمد

به گزارش 55 آنلاین، رئیس هیأت مدیره کانون بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی استان خوزستان و بازرس کانون عالی کشور خطاب به رئیس جمهور در اعتراض به تأخیر در تصویب افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی، نامه سرگشاده‌ای صادر نمود.

متن نامه عبدالحمید عبایی حسنی خطاب به ابراهیم رئیسی به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

جناب آقای ابراهیم رئیسی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

باسلام و دعای خیر 

احتراما بدون مقدمه و کلی‌گویی و صرف‌نظر از جایگاه ویژه و نقش تعیین کننده استان خوزستان در منابع درآمدی کشور، رشادت‌ها و ایثارگری‌های مردم این دیار در هشت سال دفاع مقدس، به استحضار می‌رساند یکی از محوری‌ترین شعارهای حضرتعالی در زمان تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهوری توجه ویژه به معیشت اقشار آسیب‌پذیر و دهک‌های پایین جامعه بود، اما در قالب این شعارهای امیدوارکننده توقعات و انتظارات جامعه بازنشسته تأمین اجتماعی استان خوزستان محقق و برآورده نگردید و همچنان با ناامیدی و رؤیاهای دست نیافتنی همانند ارتقاء معیشت، افزایش مستمری‌ها و رفاه مطلوب، روزگار خود را به‌سختی و دشواری سپری می‌نمایند، مقام معظم رهبری مدظله العالی در دیدار هفته جاری خود با جمعی از کارگران و بازنشستگان اقصی‌نقاط کشور فرمودند: "برخی از اعتراضات شما کارگران به حق است، اما صف خود را از دشمنان انقلاب جدا کردید."

جناب آقای رئیسی ریاست محترم جمهوری، همان گونه که استحضار دارید در اسفند 1400 پس از تصویب تعیین حداقل مزد کارگران کشور توسط شورای عالی کار افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی نیز براساس مواد 96 و 111 سازمان تأمین اجتماعی به میزان 57/4 درصد و سایر سطوح به میزان 38 درصد به‌اضافه مبلغ 515000 هزار تومان برای سایر سطوح به تصویب هیئت‌امنای سازمان تأمین اجتماعی رسید وجهت تایید هیأت وزیران توسط مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی به هیئت دولت تقدیم گردیده که متأسفانه در شرایطی که موج اعتراضات مردمی نسبت به افزایش قیمت‌ها و تورم افسارگسیخته کل کشور را فراگرفته است با گذشت بیش از دو ماه از آغاز سال 1401 هنوز این افزایش حقوق که می‌توانست مرحمی بر زخم‌های بی‌شمار بازنشستگان تأمین اجتماعی باشد ویک رضایتمندی حداقلی را ایجاد نماید محقق نگردیده و به تصویب هیأت وزیران نرسیده است و به نوبه خود باعث اعتراض و انزجار جامعه بازنشسته تأمین اجتماعی ازجمله 220 هزار بازنشسته تأمین اجتماعی در استان خوزستان گردیده است.

 در سیاست‌های ابلاغی تأمین اجتماعی رهبر فرزانه انقلاب به حق و حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی به‌خصوص همسان‌سازی و افزایش حقوق آنها توجه ویژه‌ای گردیده است که لازم است جنابعالی در خصوص  دغدغه بازنشستگان تأمین اجتماعی به فرامین مقام معظم رهبری توجه ویژه داشته باشید، بازنشستگان تأمین اجتماعی استان خوزستان وفادار به انقلاب و نظام هستند و حافظ دستاوردهای انقلاب‌اند وسعی نموده‌اند به‌دور از هرگونه التهاب‌آفرینی و تحرکات فراقانونی مسائل، مشکلات و مطالبات خود را ازطریق مراجع ذی‌صلاح و مجاری قانونی و نمایندگان خود در کانون‌های سراسر استان پیگیری نمایند و بر این اصول و قاعده پایبند هستند، اما دولت انقلابی و مردمی محترم با تاخیر دو ماهه در تصویب افزایش حقوق مصوب هیأت‌امنای سازمان تأمین اجتماعی خود زمینه اعتراض و ایجاد چالش را در افکار عمومی جامعه بازنشسته فراهم نموده و به آن دامن می‌زند. شوربختانه چشم امید 65 درصد حداقل بگیران تأمین اجتماعی خوزستانی به افزایش حقوق 57/4 دهم درصدی و سایر سطوح نیز همین‌طور است، اما آن‌قدرت اخیر در اعمال این افزایش حقوق و صدور احکام ایجاد گردید که همه را خون به دل کرد و احساسات آنان را جریحه‌دار نمود.

این رویکرد دولت محترم توهین، تحقیر وبی مهری به جامعه بازنشسته‌ای است که در دوران جوانی در سنگر کار و تولید و سازندگی و 8 سال دفاع مقدس از جان و مال خود مایه گذاشتند و برخی نیز به درجه رفیع شهادت نائل گشتند از این رو بی‌توجهی به معیشت آنها از ناحیه دولتمردان گناهی نابخشودنی است و هرگز درشان و منزلت آنان نیست.

 لذا اینجانب به نمایندگی از 220 هزار بازنشسته و مستمری‌بگیر محترم تأمین اجتماعی استان خوزستان، رؤسا و اعضای هیأت مدیره و بازرسین 22 کانون بازنشستگان سراسر استان ضمن اعتراض شدید خود به تاخیر به وجود آمده درافزایش حقوق سالیانه بازنشستگان تأمین اجتماعی استدعا دارم هرچه سریع‌تر و در اسرع وقت نسبت به تصویب افزایش حقوق مصوب هیأت‌امنای سازمان تأمین در هیئت دولت اقدامات لازم به عمل آورید و جهت اجرا به سازمان تأمین اجتماعی ابلاغ نمایید.

منبع: رکنا

تامین اجتماعی درآمد رئیس جمهور   اخبار برگزیده
  

جزئیات افزایش حقوق سربازان از زبان سردار تقی مهریحوادث رکنا: رئیس سازمان وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کل کشور (فراجا) جزئیات افزایش حقوق سربازان را تشریح کرد و گفت: معوقات حقوق در ماه های آینده به حساب سربازان و پایوران واریز می شود.
مثلث سربازی یارانه خودرو 

  

ریزش شاخص بازار سهام در روز آخر اردیبهشت/خروج نیم تریلیون تومان سرمایه از بورساقتصادنیوز: در معاملات امروز 31 اردیبهشت بازار سهام، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 447 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.
اقتصادنیوز شاخص سهام سرمایه 

  

دستور رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با ورود به موضوعات کلان بانکیرئیس سازمان بازرسی کل کشور با صدور دستوری به معاونت اقتصادی خواستار ورود این معاونت به موضوعات کلان بانک‌ها شد و با تاکید بر اینکه بانک‌ها نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند، بر ضرورت شناسایی افراد متخصص و با تجربه برای همکاری با سازمان بازرسی برای ورود به موضوعات کلان بانک ها تاکید کرد.
ایلنا سازمان بازرسی کل کشور بانک مرکزی بانک 

  

از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر صیانت شوددبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در نامه ای خطاب به معاون حقوق عامه و پیشگیری از جرم دادستان کل کشور خواستار صیانت از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر شد.
ایلنا جمهوری اسلامی ایران قوه قضاییه جمهوری اسلامی 

  

فوت 9 نفر بیمار کرونایی دیگر / کویید 19 همچنان کشته می دهدآمار امروز کرونا طبق اعلام وزارت بهداشت اعلام شد.
۵۵ آنلاین بیمارستان وزارت بهداشت درمان 

  

آبله میمون ویروس جدید/اروپا به قرنطینه می رودسازمان بهداشت جهانینشستی اضطراری برای بحث در مورد شیوع آبله میمون پس از تایید بیش از 100 مورد در اروپا برگزار کرد.
مستقل‌آنلاین ویروس سازمان بهداشت جهانی مادرید 

  

اظهارات خطیب زاده درباره تامین حقابه ایران از هیرمندایرنا/ سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: از مجاری حقوقی موضوع برقراری حقابه ایران از رودخانه هیرمند را پیگیری می کنیم تا حقابه این رودخانه مرزی که ایران مستحق آن است از سوی افغانستان تامین شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

وزیر کشور: وعده‌های امام (ره) در حال تحقق استوزیر کشور گفت: وعده های امام رحمت الله مانند فروپاشی غرب و دینداری مردم یکی پس از دیگری در حال تحقق است.
فردا امام خمینی وزارت بهداشت وزارت علوم 

  

توصیه به طارمی:به ایتالیا و اسپانیا بروتوصیه ملی‌پوش سابق کشورمان به طارمی؛ به اسپانیا یا ایتالیا برو
خانه فوتبال مصاحبه مهدی طارمی ایتالیا 

  

علائم اولیه آبله میمون چیست؟در پی هشدار سازمان جهانی بهداشت مبنی بر احتمال گسترش بیماری عفونی و واگیردار آبله میمون، موارد تازه‌ای از ابتلا به این بیماری در دو کشور دیگر اروپایی شناسایی شد.
مستقل‌آنلاین درمان کمردرد وزارت بهداشت 

  

قالیباف: زمانی که من فرمانده بودم جرائم 70 درصد کاهش داشتقالیباف: زمانی که فرمانده نیروی انتظامی بودم جرائم در ماه رمضان 70 درصد کاهش داشت. 4 سالی که من فرمانده نیروی انتظامی بودم خیلی دقیق می‌توانم بگویم بیش از 70 درصد جرایم در ماه رمضان کاهش پیدا می‌کرد.
مستقل‌آنلاین نیروی انتظامی ماه ماه رمضان 

  

فوری/ شاخص کل بورس به ابرکانال 1/6 میلیون واحد رسیدشاخص کل بورس با رشد 16 هزارو 200 واحدی به ابرکانال 1.6 میلیون واحد رسید در سطح یک میلیون و 600 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

آمریکا دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت زدنیروی هوایی آمریکا اعلام کرد دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت که سرعت پروازش پنج برابر سرعت صوت بوده، زده است.
۵۵ آنلاین موفقیت نیروی هوایی اوکراین 

  

مردم: آقای احمدی نژاد مملکت را درست کنید!مردم بوشهر خطاب به محمود احمدی نژاد: آقای احمدی نژاد دست ما جوانها را بگیرید، مملکت را درست کنید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد یارانه 

  اخبار داغ
  

اعلام تازه ترین نقشه رنگ بندی کرونایی/ 2شهر دیگر آبی شدند به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس اعلام وزارت بهداشت، 253 شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند. همچنین، رنگ 195 شهرستان نیز آبی است. 31 اردیبهشت در نقشه رنگ بندی اعلام شده 255 شهر زرد و 193 شهر آبی بودند که نسبت به هفته پیش از آن 4 شهر از زرد به آبی تغییر وضعیت داده بودند. نقشه کرونایی کشور در چند هفته اخیر از رنگ قرمز و نارنجی پاک شده است.
مهر رنگ وزارت بهداشت 

  

اعلام تازه ترین رنگ بندی نقشه کرونایی/ 2 شهر دیگر آبی شدند به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس اعلام وزارت بهداشت، 253 شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند. همچنین، رنگ 195 شهرستان نیز آبی است. 31 اردیبهشت در نقشه رنگبندی اعلام شده 255 شهر زرد و 193 شهر آبی بودند که نسبت به هفته پیش از آن 4 شهر از زرد به آبی تغییر وضعیت داده بودند. نقشه کرونایی کشور در چند هفته اخیر از رنگ قرمز و نارنجی پاک شده است.
مهر رنگ وزارت بهداشت 

  

آخرین نقشه رنگ‌بندی کرونایی کشور اعلام شد/ دو شهر دیگر آبی شدند به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس اعلام وزارت بهداشت، 253 شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند. همچنین، رنگ 195 شهرستان نیز آبی است. 31 اردیبهشت در نقشه رنگبندی اعلام شده 255 شهر زرد و 193 شهر آبی بودند که نسبت به هفته پیش از آن 4 شهر از زرد به آبی تغییر وضعیت داده بودند. نقشه کرونایی کشور در چند هفته اخیر از رنگ قرمز و نارنجی پاک شده است.
مهر رنگ وزارت بهداشت 

  

آخرین رنگ بندی کرونایی شهرهای ایران 6 خرداد + عکساقتصادنیوز: وزارت بهداشت اعلام کرد، تعداد شهرهای زرد کرونایی از 255 به 253 شهر رسید و تعداد شهرهای با وضعیت آبی نیز افزایش یافت.
اقتصادنیوز رنگ ایران عکس 

  

تازه ترین رنگ‌ بندی نقشه کرونایی کشور اعلام شد به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس اعلام وزارت بهداشت، 253 شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند. همچنین، رنگ 195 شهرستان نیز آبی است. نقشه کرونایی کشور در چند هفته اخیر از رنگ قرمز و نارنجی پاک شده است.
مهر رنگ وزارت بهداشت 

  

کاهش قیمت خودرو ادامه دارد؟ + جدولبازار خودرو این هفته را نیز همانند هفته گذشته به پایان برد؛ بازاری که در دو ماه ابتدایی سال با جهش قیمت های عجیب و غریبی همراه شده بود، حالا دو هفته ای است که روند نزولی در پیش گرفته است؛ هرچند که این کاهش قیمت ها نسبت به افزایش دو ماه گذشته، کم بوده است.
خودروتک کاهش قیمت ها قیمت افزایش قیمت 

  

آبله میمون مانند کرونا جهان را فرا میگیردسازمان جهانی بهداشت با هشدار اینکه آبله میمون مانند کرونا می شود به کشورها گفت باید سریعتر واکسیناسیون را انجام داد.
مستقل‌آنلاین سازمان بهداشت جهانی سازمان ملل واکسیناسیون 

  

شستا، سیمان آبیک را در بورس عرضه می‌کندمدیرعامل شستا از برنامه این شرکت برای عرضه بیش از 10 شرکت تابعه این هلدینگ بزرگ اقتصادی در بورس در سال 1401 خبر داد.
مستقل‌آنلاین سیمان ایران تهران 

  

تابستان و موج جدید کرونا | منتظر موج جدید کرونا در تابستان هستیممتخصص بیماری‌های عفونی: سویه اومیکرونی که در ایران شاهد آن بودیم از نوع BA1 و BA2 در کشور بود، در حالی که در حال حاضر نوع BA4 و BA5 در آمریکا و اروپا شایع شده است.
۵۵ آنلاین ویروس ایران 

  

قیمت خودرو سقوط کرد!به گفته فعالان بازار خودرو، رکود در این بازار به ویژه در خودروهای میان رده و اقتصادی تشدید شده است. در این میان پرسش اصلی این است که آیا روند کاهش قیمت خودرو ، ادامه خواهد داشت؟
۵۵ آنلاین قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

صادرات 4 میلیون دوز واکسن ایرانی کرونا به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام عین‌اللهی در بازدید از بیست و سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی ایران با حضور در نشست هم اندیشی و گفتگوی تشکل‌های دانش بنیان، تولیدکنندگان و تأمین کنندگان تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی، افزود: هر کالای حوزه سلامت که تولید می‌شود چنانچه مورد تأیید استاندارد قرار گیرد، از حمایت سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت نیز برخوردار خواهد شد. وی با…
مهر وزارت بهداشت سازمان بهداشت جهانی ونزوئلا 

  

تاکید وزارت بهداشت بر الزامی شدن تزریق دوز چهارم واکسن کرونامعاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش و پزشکی از احتمال تزریق دوز چهارم واکسن کرونا در ایران خبر داد.
برنا وزارت بهداشت درمان آموزش 

  

ضرورت تقویت شبکه بهداشت کشور در دوران پساکرونا به گزارش خبرگزاری مهر، مصطفی رضایی با تقدیر از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز برای میزبانی اجلاس کشوری تقویت نظام شبکه گفت: در طی دوران کرونا، دو سال سخت را پشت سر گذاشتیم. دو سالی که در آغاز آن با شیوع پاندمی کرونا ویروس دغدغه‌ها و نگرانی‌ها بسیار بود و با اقداماتی مانند ایجاد حدود هزار و پانصد مرکز منتخب درمان سرپایی برای کووید 19، ایجاد مراکز واکسیناسیون عمومی…
مهر وزارت بهداشت درمان امید به زندگی 

  

اهمیت بازسازی و بهبود فرآیندها در دوران پساکرونارییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه پیشگیری از بیماری ها و توسعه نظام سلامت کشور را موجب تدوین سند ملی تقویت نظام شبکه در کشور دانست.
ایلنا وزارت بهداشت کودکان آموزش 

  

6 نفر از کرونا جان باختند/ تعداد مبتلاهای جدید+جزئیات6 بیمار کووید19 در طول 24 ساعت گذشته، جان خود را از دست دادند.
گسترش بیمارستان