ایران؛ میزبان برگزاری مسابقات جهانی بدنسازی در سال 2023/استفاده از ظرفیت مجلس برای تقویت این ورزش از نظر قانونگذاری

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدمهدی فروردین رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی ظهر امروز (چهارشنبه، 18 فروردین) با رافائل سانتوخا رئیس فدراسیون جهانی بدنسازی دیدار و گفت وگو کرد. نماینده فیروزآباد و فراشبند و قیرو کارزین در مجلس یازدهم ضمن تاکید بر اینکه ورزش یک پدیده تاثیرگذار در اجتماع امروز دنیا است، گفت: ورزش بدنسازی توانسته علاقمندان بسیاری را در دنیا و کشور ایران…

ایران؛ میزبان برگزاری مسابقات جهانی بدنسازی در سال 2023/استفاده از ظرفیت مجلس برای تقویت این ورزش از نظر قانونگذاری

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدمهدی فروردین رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی ظهر امروز (چهارشنبه، 18 فروردین) با رافائل سانتوخا رئیس فدراسیون جهانی بدنسازی دیدار و گفت وگو کرد.

نماینده فیروزآباد و فراشبند و قیرو کارزین در مجلس یازدهم ضمن تاکید بر اینکه ورزش یک پدیده تاثیرگذار در اجتماع امروز دنیا است، گفت: ورزش بدنسازی توانسته علاقمندان بسیاری را در دنیا و کشور ایران به خود جذب کند، این ورزش در عین داشتن نشاط، طاقت فرسا و منحصربه فرد است.

وی ادامه داد: افراد فعال در ورزش بدنسازی بسیار سختکوش بوده و از ظرفیت روانی و جسمانی بالایی برخوردار هستند، زیرا باید ساعت ها به سختی تمرین کرده تا بتوانند به هدف خود دست یابند. لازمه کسب موفقیت در این ورزش وجود اراده در ورزشکار و همچنین داشتن استعداد بدنی فرد است.

فروردین تصریح کرد: هدف از برگزاری این جلسه برقراری ارتباط میان ورزش بدنسازی کشورمان با دنیاست، زیرا امروز برای تبادل اطلاعات و پیشرفت این ورزش پرهیجان و پرطرفدار نیاز به برقراری ارتباط وجود دارد.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس ضمن تقدیر و تشکر از نگاه مثبت رئیس فدراسیون جهانی بدنسازی نسبت به فعالیت فدراسیون بدنسازی ایران تصریح کرد: مهمترین دستاورد سفر شما به ایران باید تقویت و تربیت مربیان و دریافت میزبانی مسابقات جهانی بدنسازی توسط ایران باشد.

ایران کشوری پهلوان‌پرور و از علاقمندان ورزش بدنسازی است

در ادامه احد آزادیخواه رئیس کمیته بدنسازی فراکسیون ورزش مجلس ضمن تاکید بر اهمیت ورزش برای پارلمان ایران گفت: فراکسیون ورزش مجلس با حدود 150 نفر از نمایندگان به صورت جدی موضوع ورزش و حل مشکلات این حوزه را پیگیری می کند.

وی تصریح کرد: ورزش پهلوانی همواره در تاریخ ایران مورد توجه بوده و از گذشته تاکنون ایران به عنوان یک کشور پهلوان پرور، از علاقمندان این حوزه استقبال کرده است. نشست امروز می تواند ورزش بدنسازی را به سمت تعالی و ارتقاء سوق دهد و ما می توانیم با استفاده از ظرفیت پارلمان ایران، اقدامات لازم را برای تقویت ورزش بدنسازی از نظر قانونگذاری، نظارت و روابط بین الملل پیگیری کنیم.

استقبال خوب مسئولان برای همکاری با فدراسیون بدنسازی کشورمان

محمدرضا پورابراهیمی عضو فراکسیون ورزش مجلس هم در این نشست ضمن تشکر از رافائل سانتوخا به دلیل عمل به وعده خود برای سفر به ایران در این شرایط کرونایی دنیا خطاب به وی گفت: از زمان مکالمه ما به صورت ویدئو کنفرانس تاکنون مدت کوتاهی می گذرد و این موضوع نشان دهنده نگاه شما به جایگاه ایران و ورزش این کشور است. فدراسیون بدنسازی ایران با فعالیت هیات رئیسه جوان و جدید خود توانسته این فدراسیون را از نظر کمّی و کیفی ارتقا دهد.

وی ادامه داد: ما می توانیم با استفاده از همه ارکان نظام مانند مجلس و دولت برای افزایش تعداد ورزشکاران بدنسازی در کشور و ارتقای زیرساخت های آن اقدامات لازم را انجام دهیم و من شاهد استقبال خوب مسئولان برای همکاری با فدراسیون بدنسازی هستم.

پورابراهیمی تصریح کرد: ایران مستحق دریافت اعتبارات بیشتری در زمینه ورزش بدنسازی در سطح جهانی است و بودجه خوبی هم برای این ورزش در نظر گرفته شده و ما از شما می خواهیم در زمینه پیشرفت گروه های آموزشی، مربیگری و همکاری های  بین المللی اقدامات موثری انجام دهید.

لزوم ارتقای فدراسیون بدنسازی ایران در سطوح منطقه ای و بین المللی

فداحسین مالکی عضو فراکسیون ورزش مجلس هم در این نشست با بیان اینکه امروز در دنیا ورزش به مسائل سیاسی گره خورده است، خطاب به رافائل سانتوخا رئیس فدراسیون جهانی بدنسازی گفت: از شما انتظار داریم در بازگشت از ایران دو اقدام را انجام دهید.

وی ادامه داد: اول ارتقای فدراسیون بدنسازی ایران در سطوح منطقه ای و بین المللی؛ دیگر آنکه برداشت و دستاوردهای خود را در زمینه های ورزشی، اجتماعی و سیاسی از این سفر را به فدراسیون های جهانی منتقل کنید.

ایران؛ میزبان برگزاری مسابقات جهانی بدنسازی در سال 2023

رافائل سانتوخا رئیس فدراسیون جهانی بدنسازی نیز در این نشست ضمن قدردانی از مجلس شورای اسلامی برای حمایت از ورزش بدنسازی گفت: از اینکه در ایران و پارلمان این کشور حضور یافته‌ام، افتخار می کنم. این ورزش می تواند سبک زندگی جدید و سلامتی را برای همه اقشار فراهم کند.

وی ادامه داد: ورزش بدنسازی شامل یک خانواده بزرگ بالغ بر 202 کشور است و ایران در این خانواده بزرگ به دلیل داشتن قهرمانان بزرگ و عشق زیاد به این ورزش نقش مهم و کلیدی دارد. استراتژی سازمان جهانی بدنسازی تنها تربیت قهرمانان بزرگ نیست، بلکه ما می خواهیم اجتماعی سلامت را به وجود بیاوریم.

رافائل سانتوخا با اشاره به شیوع بیماری کرونا در دنیا اظهار کرد: شیوع این ویروس شرایط بسیار سختی را به وجود آورده و ورزش و به ویژه ورزش بدنسازی یک راه حل خوب برای مقابله با شرایط کنونی است، زیرا داشتن یک برنامه منظم ورزشی و تغذیه ای، می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند و همچنین با اشاعه ورزش میان جوانان می توان قدم مثبتی در این زمینه برداشت.

وی تاکید کرد: مهمترین رویداد در عرصه ورزش بدنسازی در جهان، مسابقات قهرمانی جهانی است، بنابراین ما ایران را به عنوان میزبان مسابقات قهرمانی جهان در سال 2023 انتخاب کرده ایم و خوشحالم که این موقعیت به ایران داده شده و مطمئناً اتفاقات خوبی خواهد افتاد.

رئیس فدراسیون جهانی بدنسازی در پایان این نشست با تقدیم مدال یادبود به فروردین رئیس و اعضای فراکسیون ورزش مجلس از آنها تقدیر و تشکر کرد./

پایان پیام

ایران مجلس شورای اسلامی ورزش   اخبار برگزیده
  

واکنش جنجالی سرمربی الریان به شکست مقابل پرسپولیس+جزئیات بیشترالریان در دومین دیدار خود در فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا به مصاف پرسپولیس رفت و با نتیجه 3 بر یک شکست خورد.
خانه فوتبال پرسپولیس لیگ قهرمانان آسیا آسیا 

  

پیش‌بینی‌ یک نماینده درباره کاندیداتوری «رئیسی»یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: پیش‌بینی من این است که سید ابراهیم رئیسی داوطلب کاندیداتوری انتخابات خواهد شد و نامزدهای جریان انقلابی به نفع ایشان کنار خواهند کشید.
فردا مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

مقایسه دستمزد کارگران ایران با کارگران کشورهای مختلففاصله بسیار زیادی بین حداقل حقوق کارگران در ایران و حداقل حقوق کارگران در کشوری مثل قطر وجود دارد که باید این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.
ایلنا دستمزد حداقل دستمزد ایران 

  

پیش بینی بورس امروز / کِشتی بورس به گِل می‌نشیند؟در معاملات دیروز رکود معاملات به عمیق‌ترین سطح رسید و مازاد عرضه افزایش یافت. در این شرایط بورس امروز چه روندی خواهد داشت؟
اقتصادنیوز 

  

وعده کاهش قیمت خودرو در اردیبهشت تحقق می یابد؟علیرضا رزم حسینی، وزیر صمت بهمن پارسال وعده داد که با حذف دلالان و افزایش تولید، قیمت خودرو حداکثر تا اردیبهشت 1400 کاهش خواهد داشت.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

بررسی دوباره عرضه خودرو در بورسبراساس دستورکار هفتگی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، اعضای این کمیسیون امروز به بررسی طرح ساماندهی خودرو با حضور مسوولان و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط می‌پردازند. هفته گذشته طرح ساماندهی خودرو در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار گرفت این در شرایطی است که با عدم تامین نظر نمایندگان‌، این طرح بار دیگر به کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارجاع داده شد‌.
خودروتک خودرو خودروسازان بورس کالا 

  

محدودیت‌ها تا آخر هفته تمدید شد/ مردم نگران نباشندعلیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: امروز در ستاد ملی مقابله با کرونا، تا آخر هفته محدودیت‌ها را تمدید کردیم و بر اساس آن پنجشنبه برای ادامه محدودیت تصمیم می گیریم...
۵۵ آنلاین استان اصفهان اصفهان بیمارستان 

  

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی غنی‌سازی 60 درصدی ایران را تایید کردسفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین گفت: سطح غنی‌سازی UF6 تولیدی ایران 55.3 درصد بوده است.
ایلنا آژانس بین المللی انرژی اتمی انرژی غنی سازی 

  

واکنش احمدی نژاد به حادثه نطنزرئیس دولت دهم به انفجار تأسیسات هسته‌ای ایران و وارد آمدن چند میلیارد دلار خسارت به آن اشاره کرد و گفت: از آن طرف دنیا تأسیسات ما را منفجر می‌کنند و بعد شما می‌خواهید برای مذاکره بروید. این بار چه چیزی را می‌خواهید معامله کنید. یک فضایی هم درست کرده‌اید که هیچکس حرف نزند! چرا حرف نزنیم؟ این کشور متعلّق به تک تک مردم ایران است...
مثلث احمدی نژاد بهنوش بختیاری دولت دهم 

  

جلسه کمیسیون مشترک برجام که ساعتی پیش در سطح معاونین با حضور هیئت‌های ایران و گروه 1+4 در گرندهتل وین آغاز شده بود، دقایقی پیش پایان یافت.
نامه نیوز کارت اعتباری ایران وین 

  

برگزاری بزرگ‌ترین انتخابات اقتصادی کشور تا چند روز آینده/ سود سهام عدالت افراد طبق عملکرد شرکت‌ها متفاوت از هم می‌شودعضو شورای عالی بورس با بیان اینکه انتخابات سهام عدالت بزرگ‌ترین انتخابات اقتصادی کشور است، گفت: هر کدام از سهام‌داران از این پس سهامدار یک شرکت استانی خواهند شد و سود هر یک از استان‌ها و شرکت‌ها از سال آینده متفاوت خواهد بود.
ایلنا سود سهام عدالت سهام 

  

سیگنال های مثبت رئیس بورس هم به داد شاخص نرسید/ سقوط 9 هزار واحدی بورس تهرانشاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز بازار سرمایه با افت 9 هزار و 600 واحدی (معادل0.7 درصد) در سطح یک میلیون و 233 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز بورس تهران شاخص تهران 

  

هشدار دولت بایدن به صهیونیست‌ها؛ از تهدید و خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای ایران خودداری کنیددولت بایدن از اسرائیل خواست تا از اظهارات تهدید آمیز علیه ایران خودداری کند.
ایلنا دولت تاسیسات هسته ای هسته ای 

  

آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از خودروسازانرئیس هیات تحقیق و تفحص از شرکت‌های خودروسازی گفت: هم اکنون در حال دریافت اطلاعات به‌صورت مکتوب هستیم و از اواخر اردیبهشت کار جمع‌آوری اطلاعات به‌صورت میدانی و بازدید از دستگاه‌های مختلف و مرتبط با موضوع را در دستورکار خود داریم.
خودروتک مجلس شورای اسلامی خودروسازان کار 

  

پیش شرط بازگشت خودروسازان خارجی به ایرانمدعی العموم به راحتی می تواند دولت را مکلف کند تا کسب رضایت طرفهای تجاری در بخش های مختلف صنعتی و اقتصادی، اجازه بازگشت شرکت های خارجی به بازار ایران را ندهد.
خودروتک خودروسازان ایران دولت 

  اخبار داغ
  

اتفاقات عجیب در بازار بورسنایب رئیس مجلس گفت که بیش از 130 هزار میلیارد تومان توسط 200 کد حقوقی در اوج شاخص بورس از بازار خارج شده است.
فردا شاخص 

  

چه افرادی باید واکسن کرونا را تزریق کنند؟به گفته پژوهشگران، حتی پس از عفونت قبلی و وجود آنتی بادی، واکسیناسیون برای تقویت پاسخ های ایمنی، جلوگیری از عفونت مجدد و کاهش انتقال ویروس هنوز لازم است. بنابراین، برای جوانان مهم است که واکسن را تا جایی که ممکن است، استفاده کنند.
برنا جوانان ویروس واکسیناسیون 

  

چند باور اشتباه درباره کرونا/ سطوح آلوده خطرناک است؟محققان در بررسی‌های خود و همچنین مشاهده عوارض ناشی از کرونا به یکسری از خطاهای خود در مورد ویروس کرونا در روزهای آغازین عالم‌گیری کووید19پی برده‌اند که در ادامه به آنها اشاره شده است.
اقتصادنیوز ویروس 

  

​واکسیناسیون رایگان کرونا طبق اولویت‌بندی/ خلبانان، خبرنگاران و زندانیان در اولویت سوم دریافت واکسن​سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بر واکسیناسیون رایگان علیه کووید19 در قالب نظام شبکه و طبق اولویت‌بندی صورت گرفته، تاکید کرد.
اقتصادنیوز واکسیناسیون رایگان 

  

قیمت پایه عرضه خودرو در بورس چگونه تعیین می شود؟سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن گفت: براساس پیشنهاد کمیسیون صنایع و معادن مجلس مقرر است در شرایطی که بازار خودرو با عدم تعادل مواجه و تقاضا برای انواع خودرو بیشتر از عرضه آنها باشد، خودروسازان باید خودروهای تعیین شده توسط شورای رقابت را فقط از طریق بورس کالا عرضه کند.
اقتصادنیوز خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

وزیر بهداشت: گفته بودم موج چهارم کرونا سهمگین خواهد بودوزیر بهداشت، با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در کشور، گفت: قبل از عید گفته بودم که گرفتار موج سنگینی خواهیم شد.
اقتصادنیوز 

  

​واکسیناسیون رایگان کرونا طبق اولویت‌بندی/ خلبانان، اصحاب رسانه و زندانیان در اولویت سوم دریافت واکسن​سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بر واکسیناسیون رایگان علیه کووید19 در قالب نظام شبکه و طبق اولویت‌بندی صورت گرفته، تاکید کرد.
ایلنا واکسیناسیون رایگان رسانه 

  

تلاش آزمایشگاهیان در مدیریت بحران کرونا ستودنی است به گزارش خبرگزاری مهر، در متن پیام قاسم جان بابایی آمده است: «بدون شک آزمایشگاه‌ها در حلقه درمان و مدیریت بیماری‌ها نقشی ارزنده ایفا می‌کنند و جامعه بزرگ آزمایشگاهیان با امکان تشخیص به موقع بیماری افتخار مدافعین خطوط اول نبرد با بیماری‌ها را از آن خود نموده و با فداکاری، سلامت و آسایش خود را در راه اعتلای سلامت جامعه گذاشته‌اند. در این روزهای سخت که همه در حال دست و پنجه نرم کردن…
مهر درمان مدیریت بحران حوزه 

  

تکذیب شایعه فروش واکسن کرونا در کشور/ ویدئوسخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: واکسیناسیون کرونا برای همه گروه‌های جامعه رایگان خواهد بود.
خبرفوری وزارت بهداشت دارو واکسیناسیون 

  

همه عرضه های بلوکی هفته/ فعالیت پلتفرم بلاکچین در فرابورساقتصادنیوز:امروز فرابورس از اخذ مجوز فعالیت نخستین پلتفرم تامین مالی جمعی مبتنی بر بستر بلاکچین ‌ خبر داد.
اقتصادنیوز بلاکچین 

  

پرش آمارهای کرونایی ایران به منطقه سیاه + نموداربیماری کرونا امروز 29 فروردین 1400، چهار رکورد خطرناک دیگر را به ثبت رساند. بررسی های آماری نشان می‌دهند وضعیت بیماری کرونا در روز های اخیر وخیم تر شده و بیانگر جهش این بیماری به محدوده سیاه شده است.
اقتصادنیوز ایران