ایلنا   |  اقتصادی  |  

گفت‌وگوی فعالان صنعتی استان بوشهر با مدیرعامل پتروشیمی جم

با هدف تعامل و ارتباط سازنده میان تولید کنندگان و صاحبان صنایع بومی، نشست صمیمی فعالان صنعتی استان بوشهر با دکتر سعیدی در محل مجتمع پتروشیمی جم برگزار شد.

گفت‌وگوی فعالان صنعتی استان بوشهر با مدیرعامل پتروشیمی جم

با هدف تعامل و ارتباط سازنده میان تولید کنندگان و صاحبان صنایع بومی، نشست صمیمی فعالان صنعتی استان بوشهر با دکتر سعیدی در محل مجتمع پتروشیمی جم برگزار شد.

به گزارش ایلنا، این نشست با حضور معاون فرمانداری عسلویه، مدیران شرکت‌های تولیدی و فعالان صنعتی استان بوشهر، کارشناسان جهاد کشاورزی(حوزه نخیلات و شیلات)، اداره استاندارد، اداره مالیات و سازمان تأمین اجتماعی این استان با مدیر عامل شرکت پتروشیمی جم به میزبانی پتروشیمی جم برگزار شد.

خلیلی، دبیر انجمن صنایع تولیدی استان بوشهر، ابتدا به اهمیت و جایگاه صنایع پایین دستی، شرکت ها و بنگاه های تولیدی در پیشرفت و توسعه کشور بخصوص استان بوشهر به عنوان قطب انرژی کشور اشاره کرد. وی گفت: ثروت و ایجاد اشتغال از صنایع سنگین به صنایع و بنگاه های تولیدی جنبی منتقل می شود، لذا شرکت های صنعتی و تولیدی با صنایع مختلف فعال در استان بوشهر هرکدام با توجه به ویژگی های خاص و حوزه فعالیت تخصصی خود می توانند نقش موثری در شکوفایی و پیشرفت صنایع استان داشته باشند.

در ادامه جلسه سعیدی مدیرعامل پتروشیمی جم، ضمن خیر مقدم و تشکر از حضور فعالان صنعتی استان بوشهر؛ از منطقه عسلویه به عنوان بزرگ ترین پارک صنعتی جهان یاد کرد و گفت : برای رقابت در بازار جهانی می بایست ضمن استفاده از ظرفیت های منطقه به مباحثی همچون بازاریابی مدرن ، R&D و دیگر نکات مهم این حوزه دقت کرد. وی تاکید کرد: در دنیای صنعت، برنده کسی است که مهارت و دانش را باهم تلفیق و از آن به بعنوان یک مزیت رقابتی بهره بگیرد. 

سعیدی با اشاره به اینکه پتروشیمی جم، یک شرکت با استانداردهای بین المللی و در سطح جهانی است گفت: در جم بیش از 77 هزار کد خرید داریم که بسیاری از این خرید ها مربوط به تجهیزات است ولی در تامین سایر کالاها میتوان از بنگاه های تولیدی استان بهره گرفت. وی نسبت موارد مربوط به قیمت کالا، کیفیت، بازاریابی و خدمات دهی پس از فروش را در تعامل با حوزه های خرید بسیار مهم عنوان کرد و از مدیر بازرگانی پتروشیمی جم خواست تا لیستی از شرکت های دارای استاندارد بر اساس فاکتورهای توانمندی بالا، دانش و مهارت و خدمات دهی را تهیه و در اختیار واحد های ذی ربط در حوزه خرید قرار دهد تا در پروسه خرید، حمایت از بنگاه های تولیدی منطقه در اولویت قرار گیرد.

مدیر عامل پتروشیمی جم همچنین به اهمیت رونق اقتصادی در کشور در شرایط کنونی و به تبع آن پیشرفت در سایر حوزه ها اشاره کرد و موضوعاتی از قبیل بازاریابی و چگونگی دستیابی به آن و مولفه هایی همچون ارتقاء سطح کمی و کیفی و نوع آوری و معرفی فنی محصولات را برای پیشرفت منطقه عسلویه بعنوان بزرگترین پارک صنعتی جهان مهم برشمرد. 

وی با توصیه به حرکت و پویایی شرکت های منطقه و بنگاه های تولیدی، ایشان را به مشتری مداری و عدم چشم انتظاری به عنایات دولت برای حرکت مستقل به سوی پیشرفت منطقه و استان و در نهایت کشور دعوت کرد.

سعیدی با تاکید بر لزوم تمرکز بر پتانسیل های منطقه ای و اولویت در جذب نیرو های بومی استان، بالا بردن مهارت ها در حوزه صنعتی بعنوان یک اصل مهم و تأمین کالای مورد نیاز شرکت با اولویت خرید از صنایع و بنگاه های تولیدی استان بوشهر را مهم برشمرد و فعالان حوزه صنعت را به تشکیل انجمن ها و مراکز توسعه کارآفرینی برای دستیابی به اهداف این حوزه تشویق کرد.

در پایان این نشست مدیر بازرگانی و فروش پتروشیمی جم  ضمن اشاره به خریدهای عمده از بنگاه های تولیدی استان از سال 1395 تا کنون بر حمایت از کالای ملی و به تبع آن واحد های تولیدی استان بوشهر تاکید کرد. وی با اشاره به برخی کالاهای بی کیفیت بومی و با مهم خواندن کیفیت ساخت، تاکید کرد پتروشیمی جم بهره گیری از تولیدات استان در رقابت با دیگر محصولات داخلی کشور را با توجه به هزینه های حمل و نقل و دیگر مسائل بازار در اولویت دارد.

استاندارد استان بوشهر پتروشیمی   اخبار برگزیده
  

محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان که هفته گذشته به منظور دیدار با مقامات سه کشور اسکاندیناوی به فنلاند، نروژ و سوئد سفر کرده بود، روز گذشته در مهم‌ترین بخش از سفر اروپایی خود وارد پاریس شده و با امانوئل ماکرون رئیس‌جمهوری فرانسه دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
نامه نیوز پاریس ایران دونالد ترامپ 

  

متهم ردیف اول در استقلال چه کسی است؟تیم فوتبال اولین دیدار خود در رقابت‌های لیگ نوزدهم را با یک گل به ماشین سازی تبریز واگذار کرد.
مستقل‌آنلاین باشگاه استقلال استقلال جواد زرینچه 

  

روایت روزنامه ایران از بازداشت دو نماینده مجلس: از مدیران دوره احمدی نژاد بودنددو نماینده مجلس پنجشنبه و جمعه را در زندان اوین سپری کردند؛ محمد عزیزی نماینده ابهر و فریدون احمدی نماینده زنجان.
مثلث روزنامه ایران روزنامه ایران 

  

تبلیغات تاکسی‌های اینترنتی در قم ممنوع شدمدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهردار قم: نمی‌توانیم امنیت در تاکسی‌های اینترنتی را برای خانواده‌ها ضمانت کنیم. توصیه ما به خانواده‌ها استفاده از تاکسی‌‌های ویژه تاکسیرانی در سفرهای درون‌ شهری است.
مستقل‌آنلاین تاکسی قم خانواده 

  

دو متهم اخلال‌ در بازار خودرو چه ارتباطی با احمدی‌نژاد داشتند؟اقتصادنیوز: دو نماینده مجلس بازداشت شده مرتبط با پرونده اخلال در بازار خودرو، از مدیران دولت احمدی‌نژاد بودند.
اقتصادنیوز دولت خودرو بازار خودرو 

  

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به شکست دولت آمریکا در به صفر رساندن صادرات نفت ایران با بیان این که ایران کشور بسته ای نیست گفت: ایران این قدرت را دارد که نیازهایش را از هر کجای دنیا که بخواهد تامین کند.
نامه نیوز ایران ترامپ صادرات نفت 

  

با دختر میلیاردر 21 ساله آشنا شوید + عکسکایلی جنر هنرپیشه آمریکایی است. وی 21 سال سن دارد و با این سن کم صاحب چهار خانه وسیع و گران قیمت می باشد.
مستقل‌آنلاین بازی عکس خواب 

  

برانکو هفته سوم لیگ عربستان را نمی‌بیند!خبرنگار روزنامه ریاض عربستان مدعی شد مسئولان باشگاه الاهلی فقط یک بازی دیگر به برانکو ایوانکوویچ فرصت داده‌اند و در صورت عدم کسب نتیجه مطلوب، این مربی هفته سوم لیگ عربستان را نمی‌بیند!
شما‌نیوز برانکو ایوانکوویچ برانکو لیگ قهرمانان آسیا 

  

وزیر احمدی‌نژاد: آیت الله مصباح قبول نکرد مشایی را ببیند و عقایدش را بشنود، گفت اینها صحنه‌سازی استبختیاری وزیر دادگستری دولت دهم گفت: احمدی نژاد گفت با آیت‌الله مصباح یزدی هماهنگی کنید آقای مشایی خدمت آیت‌الله مصباح یزدی بروند و عقاید خود را عرضه کنند. قرار شد مشاور روحانیون رئیس جمهور این کار را انجام دهند. دو هفته از این قضیه گذشت و آن عزیز دیگر نیامد و از مشاوری هم استعفا داد. من ایشان را دیدم و گفتم چطور شد؟ گفت آیت الله مصباح یزدی فرمودند این صحنه‌سازی است و قبول نکردند...
مثلث احمدی نژاد تهران دولت دهم 

  

هشدار جدی دو کاپیتان پرسپولیس و استقلال +عکس2 سوپر استار باشگاه پرسپولیس و استقلال نسبت به وضعیت توپ‌های فصل 98/99 هشدار جدی دادند.
شما‌نیوز ازدواج باشگاه پرسپولیس پرسپولیس 

  اخبار داغ
  

تشکیل 5 پرونده جدید تخلف ارز دارو/رانت تولید داخل نخواهم داد به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی، شنبه شب در برنامه «نگاه یک» شبکه یک سیما، به دستاوردهای حوزه سلامت کشور اشاره کرد و افزود: پرونده الکترونیک سلامت، به عنوان یک ریل بسیار مهم در نظام سلامت تلقی می شود که بزودی بر روی موبایل شهروندان قابل استفاده خواهد بود. وی ادامه داد: پرونده الکترونیک سلامت در بخش دولتی به طور کامل قابل دسترسی است و قسمتی از بخش خصوصی نیز به سیستم وزارت بهداشت…
مهر ارز دارو تولید 

  

تشکیل 5 پرونده جدید تخلف ارز دارو/رانت تولید داخل هم نخواهم داد به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی، شنبه شب در برنامه «نگاه یک» شبکه یک سیما، به دستاوردهای حوزه سلامت کشور اشاره کرد و افزود: پرونده الکترونیک سلامت، به عنوان یک ریل بسیار مهم در نظام سلامت تلقی می شود که بزودی بر روی موبایل شهروندان قابل استفاده خواهد بود. وی ادامه داد: پرونده الکترونیک سلامت در بخش دولتی به طور کامل قابل دسترسی است و قسمتی از بخش خصوصی نیز به سیستم وزارت بهداشت…
مهر ارز دارو تولید 

  

آخرین قیمت دلار، یورو و سایر ارزها امروز شنبه 98/06/02 | ثبت رکورد کاهشی 6 ماههاقتصادنیوز؛ امروز شنبه 2 شهریور 1398 دلار بار دیگر رکورد کاهشی برجای گذاشت و با ثبت رقم 11500 تومان در ساعات پایانی ، که 80 تومان کمتر از رکورد آخرین روز خرداد بود، شاخص ارزی به کمترین سطح قیمتی از 14 بهمن ماه تا کنون دست یافت. صرافی ملی قیمت رسمی دلار را بدون تغییر 11600 تومان و قیمت رسمی یورو را با 50 تومان کاهش 13050 تومان اعلام کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار یورو 

  

مجوز ایجاد 50 پست سازمانی برای ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارزهیئت وزیران به پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور و به منظور تشکیل دبیرخانه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با ایجاد 50 پست سازمانی برای حوزه ستادی دبیرخانه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز موافقت نمود.
ایلنا قاچاق هیئت دولت دولت 

  

«اسحاق جهانگیری»، معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر این که یکی از رویکردهای اصلی دولت تدبیر و امید مبارزه با فساد است گفت: راهکار مبارزه با فساد شفافیت، نظارت عمومی و آزادی رسانه‌ها است زیرا عملکردهای پنهان و مخفی کاری‌ها فساد را در جامعه گسترش می دهد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاون اول … نوشته جهانگیری: راهکار مبارزه با فساد آزادی رسانه‌ها است اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز اسحاق جهانگیری بابک زنجانی رسانه 

  

ممبینی: ارزیابی عملکرد داوران در هفته اول مثبت بوده است/ فغانی بهترین انتخاب بودهدایت ممبینی ، رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال مدعی شد ارزیابی عملکرد داوران در هفته اول نوزدهمین دوره لیگ برتر مثبت بوده است.
تسنیم کمیته داوران فدراسیون فوتبال علیرضا فغانی 

  

ارزش یوآن درآخرین دور از معاملات ارزی بازار چین با 34/ 0 درصد کاهش همراه شد تا نرخ برابری دلار در برابر یوآن با 34/ 0 درصد افزایش به بالای 7 یوآن برسد که از چهاردهم مارس سال 2008 تاکنون بی‌سابقه بوده است.
نامه نیوز چین دونالد ترامپ ترامپ