ایلنا   |  اقتصادی  |  

گفت‌وگوی فعالان صنعتی استان بوشهر با مدیرعامل پتروشیمی جم

با هدف تعامل و ارتباط سازنده میان تولید کنندگان و صاحبان صنایع بومی، نشست صمیمی فعالان صنعتی استان بوشهر با دکتر سعیدی در محل مجتمع پتروشیمی جم برگزار شد.

گفت‌وگوی فعالان صنعتی استان بوشهر با مدیرعامل پتروشیمی جم

با هدف تعامل و ارتباط سازنده میان تولید کنندگان و صاحبان صنایع بومی، نشست صمیمی فعالان صنعتی استان بوشهر با دکتر سعیدی در محل مجتمع پتروشیمی جم برگزار شد.

به گزارش ایلنا، این نشست با حضور معاون فرمانداری عسلویه، مدیران شرکت‌های تولیدی و فعالان صنعتی استان بوشهر، کارشناسان جهاد کشاورزی(حوزه نخیلات و شیلات)، اداره استاندارد، اداره مالیات و سازمان تأمین اجتماعی این استان با مدیر عامل شرکت پتروشیمی جم به میزبانی پتروشیمی جم برگزار شد.

خلیلی، دبیر انجمن صنایع تولیدی استان بوشهر، ابتدا به اهمیت و جایگاه صنایع پایین دستی، شرکت ها و بنگاه های تولیدی در پیشرفت و توسعه کشور بخصوص استان بوشهر به عنوان قطب انرژی کشور اشاره کرد. وی گفت: ثروت و ایجاد اشتغال از صنایع سنگین به صنایع و بنگاه های تولیدی جنبی منتقل می شود، لذا شرکت های صنعتی و تولیدی با صنایع مختلف فعال در استان بوشهر هرکدام با توجه به ویژگی های خاص و حوزه فعالیت تخصصی خود می توانند نقش موثری در شکوفایی و پیشرفت صنایع استان داشته باشند.

در ادامه جلسه سعیدی مدیرعامل پتروشیمی جم، ضمن خیر مقدم و تشکر از حضور فعالان صنعتی استان بوشهر؛ از منطقه عسلویه به عنوان بزرگ ترین پارک صنعتی جهان یاد کرد و گفت : برای رقابت در بازار جهانی می بایست ضمن استفاده از ظرفیت های منطقه به مباحثی همچون بازاریابی مدرن ، R&D و دیگر نکات مهم این حوزه دقت کرد. وی تاکید کرد: در دنیای صنعت، برنده کسی است که مهارت و دانش را باهم تلفیق و از آن به بعنوان یک مزیت رقابتی بهره بگیرد. 

سعیدی با اشاره به اینکه پتروشیمی جم، یک شرکت با استانداردهای بین المللی و در سطح جهانی است گفت: در جم بیش از 77 هزار کد خرید داریم که بسیاری از این خرید ها مربوط به تجهیزات است ولی در تامین سایر کالاها میتوان از بنگاه های تولیدی استان بهره گرفت. وی نسبت موارد مربوط به قیمت کالا، کیفیت، بازاریابی و خدمات دهی پس از فروش را در تعامل با حوزه های خرید بسیار مهم عنوان کرد و از مدیر بازرگانی پتروشیمی جم خواست تا لیستی از شرکت های دارای استاندارد بر اساس فاکتورهای توانمندی بالا، دانش و مهارت و خدمات دهی را تهیه و در اختیار واحد های ذی ربط در حوزه خرید قرار دهد تا در پروسه خرید، حمایت از بنگاه های تولیدی منطقه در اولویت قرار گیرد.

مدیر عامل پتروشیمی جم همچنین به اهمیت رونق اقتصادی در کشور در شرایط کنونی و به تبع آن پیشرفت در سایر حوزه ها اشاره کرد و موضوعاتی از قبیل بازاریابی و چگونگی دستیابی به آن و مولفه هایی همچون ارتقاء سطح کمی و کیفی و نوع آوری و معرفی فنی محصولات را برای پیشرفت منطقه عسلویه بعنوان بزرگترین پارک صنعتی جهان مهم برشمرد. 

وی با توصیه به حرکت و پویایی شرکت های منطقه و بنگاه های تولیدی، ایشان را به مشتری مداری و عدم چشم انتظاری به عنایات دولت برای حرکت مستقل به سوی پیشرفت منطقه و استان و در نهایت کشور دعوت کرد.

سعیدی با تاکید بر لزوم تمرکز بر پتانسیل های منطقه ای و اولویت در جذب نیرو های بومی استان، بالا بردن مهارت ها در حوزه صنعتی بعنوان یک اصل مهم و تأمین کالای مورد نیاز شرکت با اولویت خرید از صنایع و بنگاه های تولیدی استان بوشهر را مهم برشمرد و فعالان حوزه صنعت را به تشکیل انجمن ها و مراکز توسعه کارآفرینی برای دستیابی به اهداف این حوزه تشویق کرد.

در پایان این نشست مدیر بازرگانی و فروش پتروشیمی جم  ضمن اشاره به خریدهای عمده از بنگاه های تولیدی استان از سال 1395 تا کنون بر حمایت از کالای ملی و به تبع آن واحد های تولیدی استان بوشهر تاکید کرد. وی با اشاره به برخی کالاهای بی کیفیت بومی و با مهم خواندن کیفیت ساخت، تاکید کرد پتروشیمی جم بهره گیری از تولیدات استان در رقابت با دیگر محصولات داخلی کشور را با توجه به هزینه های حمل و نقل و دیگر مسائل بازار در اولویت دارد.

استاندارد استان بوشهر پتروشیمی   اخبار برگزیده
  

جدید ترین خودرو داخلی راهی بازار شد (عکس)طی مراسمی در شرکت پارس خودرو اولین سری از خودروهای کوییک آر به مشتریان تحویل داده شد.
خودروتک خودرو بازار خودرو عکس 

  

دولت از تلویزیون متوجه سقوط هواپیمای اوکراینی شد!وزیر بهداشت می گوید: بدتر از سانحه هوایی این بود که من و هیات دولت از طریق تلویزیون ازماجرا مطلع شدیم. چند روز پس از سقوط مشخص شد علت حادثه خطای انسانی بوده است.
مستقل‌آنلاین دولت تلویزیون 

  

صدای جانباختگان پرواز اوکراینیصدای ماندگار قربانیان پرواز تهران-کیف، به یاد جانباختگان پرواز مسافربری بوئینگ 752 به اوکراین و عزیزانی که آسمانی شدند. این پرواز هفته گذشته با خطای انسانی سقوط کرد.
مستقل‌آنلاین تهران بوئینگ اوکراین 

  

رییس سازمان مدیریت بحران کشور از شهروندانی که قصد کمک به سیل زدگان را دارند، خواست کمک‌های خود را به شماره‌ حساب‌ نهادهای رسمی نظیر هلال احمر واریز کنند.
نامه نیوز سیل مدیریت بحران فضای مجازی 

  

صداوسیما می‌خواهد «بایدها» را بر «واقعیت‌‌ها» تحمیل کند/ در برابر غول‌هایی مانند سی‌ان‌ان و بی‌بی‌سی نمی‌توان رسانه ملی را رها کرد/ صداوسیما شتاب منفی داردسیدجواد میری (جامعه‌شناس) می‌گوید رسانه‌ای که بخواهد از بایدها به واقعیت نیل کند نسبتش با واقعیت امور را از دست می‌دهد.
ایلنا ایران تهران دموکرات 

  

سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد که تعداد پیکر‌های شناسایی شده در حادثه سقوط هواپیما به 61 نفر رسید.
نامه نیوز سقوط هواپیما هواپیما پزشکی قانونی 

  

خریداران سهام، فروشندگان را غافلگیر کردند؛ برداشتن گامی دیگر برای فتح ابرکانال جدیددر بورس‌تهراناقتصادنیوز: بازار سهام طی روز گذشته یک گام دیگر برای فتح ابرکانال جدید برداشت.
اقتصادنیوز سهام ایران تهران 

  

پیش بینی قیمت نزدیکترین جانشین پراید پس از توقف تولیدبه تازگی اعلام شد که تولید خودرو پراید 132 متوقف شده است و قرار است طبق زمان بندی در سال آینده بقیه مدل ها نیز خط تولید را ترک کنند. باتوجه به آنکه عملا امکان تولید و عرضه خودرویی با قیمت پراید که استانداردهای لازم را داشته باشد وجود ندارد، بالا آمدن کف قیمت خودرو صفر کیلومتر در بازار اجتناب ناپذیر است. اما این افزایش چقدر خواهد بود؟
خودروتک قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

هراس رژیم صهیونیستی از احتمال مرتبط شدن با ترور سردار سلیمانیسخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی برای چندمین بار تلاش کرد هرگونه کمک دستگاه‌های جاسوسی این رژیم به تروریست‌های آمریکایی برای به شهادت رساندن سپهبد قاسم سلیمانی را تکذیب کند.
مثلث سردار سلیمانی قاسم سلیمانی جاسوسی 

  اخبار داغ
  

بارزانی: حضور آمریکا در عراق ضروری استاقتصادنیوز؛ تنچروان بارزایتی رئیس اقلیم کردستان عراق امروز (جمعه) با طرح این ادعا که تصمیم پارلمان این کشور برای اخراج نیروهای آمریکایی از همه جریان‌های سیاسی نظر خواهی نشده، گفت که در این باره باید احساسات را کنار بگذاریم.
اقتصادنیوز عراق پارلمان عراق کردستان عراق 

  

نسخه قدیمی دیوان حافظ با ارزش یک میلیون یورو پیدا شد!نسخه قدیمی دیوان حافظ با ارزش حدود یک میلیون یورو در هلند پیدا شد. این نسخه متعلق به قرن 15 میلادی است و کارآگاهان بخش هنری با تلاش های بین المللی در هلند آن را پیدا کرده اند. مالک این کتاب ایرانی فروشنده کالاهای عتیقه در آلمان بوده که در سال 2007 و بعد از فوتش مفقود شده.
مستقل‌آنلاین یورو هلند فروشنده 

  

نرخ رسمی 11ارز کاهشی شد/ نرخ دلار امروز 26 دی ماه+جدولبانک مرکزی نرخ رسمی 47 ارز را اعلام کرد که بر این اساس قیمت 11 ارز بین بانکی کاهش یافته است.
برنا دلار ماه جدول 

  

ارزش بورس تهران در یک روز60 هزار میلیارد تومان افزایش یافتارزش بازار شرکت‌های بورس تهران در تاریخ بیست و سوم دی‌ماه 1398 به رقم 1422 هزار میلیارد تومان نزدیک شد که نسبت به روز قبل از آن حدود 60.2 هزار میلیارد تومان و معادل 4.4 درصد افزایش یافت.
برنا بورس تهران تهران ماه