ایلنا   |  گوناگون  |  

زمان تعیین تکلیف پرستاران طرحی کی فرامی‌رسد؟ / تداوم طرح خدمت به معنای نیاز به نیروی انسانی تازه است/ استخدام حق ماست

پرستاران طرحی خواهان رسیدگی به وضعیت خود هستند. این گروه با استناد به ارائه «تداوم طرح خدمت» و انتشار جذب 52 هزار نیروی پرستار جدید، خواهان تعیین تکلیف و استخدام هستند.

زمان تعیین تکلیف پرستاران طرحی کی فرامی‌رسد؟ / تداوم طرح خدمت به معنای نیاز به نیروی انسانی تازه است/ استخدام حق ماست

پرستاران طرحی خواهان رسیدگی به وضعیت خود هستند. این گروه با استناد به ارائه «تداوم طرح خدمت» و انتشار جذب 52 هزار نیروی پرستار جدید، خواهان تعیین تکلیف و استخدام هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، توقف روند جذب نیروهای فارغ‌التحصیل رشته پرستاری به یک دغدغه اصلی برای پرستاران طرحی تبدیل شده است؛ نیروهای طرحی که بنا به دلایلی مثل افزایش مدت زمان طرح به تبع شرایط موجود از فرصت حضور در بازار کار محروم هستند. 

پرستاری از رشته‌های دارای طرح اجباری است که فارغ التحصیلان این رشته باید حداکثر به مدت 24 ماه در مراکز درمانی کشور، خدمات پزشکی و پیراپزشکی ارائه دهند. گاهی مدت زمان طرح خدمت پرستاران بنا به دلایلی خاص مثل شیوع بیماری‌های همگانی مرگبار یا بر اساس نیاز بیمارستان‌ها به نیروی انسانی تمدید می‌شود. 

سالانه، حدود پنج هزار پرستار در سیستم درمانی ایران بازنشسته می‌شوند. با توجه به عواملی مثل کرونا و خروج پرستاران از گردونه خدمت، استخدام 30 تا 40 هزار پرستار در هر سال احساس می‌شود تا کمبود نیروی سفیدپوشان سلامت مرتفع شود. بر اساس استانداردهای جهانی، تعداد نیروی پرستار نسبت به بیمار در ایران بسیار ضعیف است و از این منظر معادل کشورهای فقیر است. 

گروهی از پرستاران طرحی در اعتراض به وضعیت خود و بلاتکلیفی برای ورود به بازار کار، در نامه‌ای خطاب به نمایندگان مجلس خواهان رسیدگی به وضعیت خود شدند. در بخشی از این نامه آمده است: همانطور که مستحضر هستید، کشور عزیزمان ایران هم اکنون در مواجهه با ویروس منحوس و پاندمی بی‌سابقه کرونا قرار گرفته است و سربازان مدافع سلامت با وجود تمام کاستی‌ها و با ایثار جان خود، ضامن سلامت جامعه هستند. بخش بزرگی از این خدمت صالحانه برعهده نیروهای طرحی بدون سهمیه مشمول قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان وزارت بهداشت و درمان است. 

به گفته رضا رمضانی (رئیس کمیسیون رفاهی شورای عالی نظام پرستاری)، پرستاران طرحی و شرکتی در بحران کرونا دوشادوش همه پرستاران و مدافعان سلامت خدمت کرده و به فرموده مقام معظم رهبری فرهنگ ایثار و فداکاری و از خودگذشتگی را در جامعه رواج داده‌اند و در بین ده‌ها شهید پرستاری در این ایام، نیروهای طرحی و شرکتی نیز بوده‌اند بنابراین باید با همه این نیروها با عدالت رفتار شود. با توجه به اخذ مجوز استخدام حدود 52 هزار نیروی پرستاری که با پیگیری‌های سازمان نظام پرستاری محقق شد باید از این ظرفیت برای تبدیل وضعیت پرستاران طرحی و شرکتی در کوتاه‌ترین زمان ممکن استفاده شود. 

ماجرای ناتمام پرستاران طرحی

حمید نوری (نماینده پرستاران طرحی) درباره وضعیت این گروه توضیح می‌دهد: مشکلات پرستاران طرحی، قصه‌ای دراز دارد. شرایطی که در آن قرار داریم به هیچ وجه منصفانه نیست و حق و حقوق پرستاران طرح ضایع می‌شود. 

احتساب امتیاز حق کرونا در آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور مورد انتقاد شرکت‌کنندگان در آزمون قرار گرفته و بسیاری نسبت به نحوه محاسبه آن اعتراض دارند. پیش از برگزاری آزمون خبرها حاکی از آن بود، نمره کتبی کارکنان قرارداد کار معین، کارگری، شرکتی و متعهدین خدمت (طرحی و ضریب کا اعم از اجباری و تمدیدی) که در راستای وظایف و ماموریت‌های محوله به طور مستقیم در معرض ویروس کووید 19 قرار دارند از امتیازی به نام حق کرونا برخورار خواهد شد. بنابراین برای آن دسته از داوطلبانی که از اسفندماه 98 تا زمان برگزاری آزمون در مراکز درمانی و بهداشتی وابسته به وزارت بهداشت شامل مراکز بهداشتی و درمانی و آموزش پزشکی و پایگاه‌های اورژانس 115 خدمت کرده‌اند، صرفا در صورت واجد شرایط بودن به ازای هر ماه سابقه خدمت دو تا 20 نمره کل اولیه فرد بر مبنای حق کرونا محاسبه خواهد شود. 

به گفته نماینده پرستاران طرحی، این امتیاز برای نیروی درمانی شاغل در بخش‌های کرونایی درنظر گرفته شده بود و نوع قرارداد آن‌ها به هیچ وجه مطرح نبود. اگرچه این امتیاز درنظر گرفته شده بود اما ما از آن محروم بودیم. پیش از ارائه این امتیاز برای گذراندن طرح خود درخواست داده بودیم اما بیمارستان‌ها از پذیرش ما صرف نظر کردند. 

اگرچه تصور می‌شد تا نمره 2 برای هر ماه اشتغال در بخش‌های کرونایی در نظر گرفته شود اما 20 نمره ملاک محاسبه قرار گرفت. این نیروی طرحی درباره وضعیت برگزاری آزمون توضیح می‌دهد: یک هفته پیش از برگزاری آزمون اعلام کردند، تمامی کسانی که سابقه اشتغال 10 ماهه در زمان شیوع کرونا را داشته باشند، 20 امتیاز به تمامی این افراد اضافه خواهد شد. این موضوع، ظلمی آشکار در حق نیروهای طرحی است؛ ما خواهان شروع طرح خود بودیم اما از آن محروم شدیم. رقابت در آزمون‌های استخدامی بسیار بالاست و گاهی یک نمره یا حتی چندصدم سبب شکست یا موفقیت در آزمون استخدامی می‌شود. اهدای 20 امتیاز به کسانی که اشتغال داشته‌اند سبب تغییر نتایج در آزمون می‌شود. 

نحوه برگزاری این آزمون نیز مورد انتقاد برخی از شرکت‌کنندگان قرار گرفت. به گفته نوری، نحوه برگزاری جلسه به هیچ وجه منظم نبود. دفترچه‌های سوال‌ها آزمون پلمب نبودند و هیچ مراقبی در جلسه حضور نداشت. تصاویری از دفترچه پرسش‌های آزمون نیز در فضای مجازی منتشر شد. 

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد، هدف از برگزاری این آزمون استخدام نیروی جدید بوده اما دراصل ماهیت و ذات آن، تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی و شرکتی است. آقای شهریاری (رییس کمیسیون بهداشت مجلس) هم به نحوه برگزاری آزمون انتقاداتی وارد کرد آن را آزمون استخدامی ندانست. چون نیروی جدیدی به بدنه سیستم اضافه نشد و تنها تغییر وضعیت انجام شد. ردیف‌های شغلی که برای استخدامی نیروهای طرحی درنظر گرفته شده بود با بی‌تدبیری دولت قبل سوختند. 

تمدید طرح به معنای نیاز به نیروی انسانی است

مدتی بعد دانشگاه‌های علوم پزشکی به دلیل تعداد اندک پرستاران و نیاز به نیروی متخصص در شرایط کرونایی، اطلاعیه‌ای برای تمدید و یا تداوم خدمت طرح تا سقف 42 ماه با عنوان «تداوم طرح خدمت» منتشر می‌کنند. به گفته نوری، این موضوع در سال‌های گذشته مطرح نشده اما به دلیل شیوع کرونا مورد توجه قرار می‌گیرد. ما این موضوع را به معنای نیاز به نیروی انسانی جدید درنظر می‌گیریم بنابراین باید شرایط جذب ما فراهم شود. بر اساس مصوبه مجلس در سال 75، نیروهای طرحی در صورت نیاز به نیروی انسانی می‌توانند بدون شرکت در آزمون استخدامی، جذب شوند. عدم توجه به این قانون در شراط عادی، قابل قبول است اما در شرایط فعلی غیرقابل قبول است. 

طرحی‌ها هم باید مزایای ایثارگران را داشته باشند

قانون تبدیل وضعیت استخدامی فرزندان ایثارگران در بند «و» ماده «44» آمده مورد بررسی قرار گرفته است. بر اساس این ماده، دستگاه‌های اجرایی موظفند حداقل بیست و پنج درصد (25٪) نیاز استخدامی خود را از میان فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان پنجاه درصد (50٪) و بالاتر و فرزندان آزادگانی که حداقل پنج سال سابقه اسارت دارند، بدون الزام به رعایت شرط سنی، تحصیلی و آزمونی تأمین و از ابتدا آنان را به صورت رسمی قطعی استخدام نمایند. پنج درصد (5٪) سهمیه استخدامی هم به سایر جانبازان، آزادگان، رزمندگان و همسر و فرزندان آنان اختصاص می‎یابد. در مواردی که نیاز به تخصص دارد شرایط علمی لازم‎الرعایه است. 

نماینده پرستاران می‌پرسد؛ چگونه است که فرزندان ایثارگران به دلیل فداکاری پدرانشان، تبدیل وضعیت می‌شوند اما پرستاران طرحی که در سیاه‌ترین روزهای کرونایی کشور تمام تلاش خود را کردند و دوطلبانه در راه مبارزه با این ویروس قرار گرفته‌اند؛ از حق تبدیل وضعیت محروم هستند؟

وی ادامه می‌دهد: همانطور که نیروهای قراردادی را تبدیل وضعیت می‌کنند باید همین برنامه را برای طرحی‌ها اجرا کنند. وزارت بهداشت، بخشنامه‌ای در تیرماه سال 1400 منتشر کرد. بر اساس این اطلاعیه، نیروهای طرحی در وزارت بهداشت به عنوان نیروی قراردادی محسوب می‌شوند و با به ماده 11 تبصره 2 مصوبه سال 75 مجلس می‌توانند استخدام شوند. لذا با توجه به اخذ مجوز استخدام حدود 52 هزار نیروی پرستاری باید طرحی‌ها جذب شوند در غیر اینصورت این عملکرد مغایر با عدالت است.

انتهای پیام/

خدمات پزشکی آموزش پزشکی وزارت بهداشت   اخبار برگزیده
  

خارجی‌ها دیدند واکسن داخلی سر زبان‌ها افتاده گفتند واکسن بدهیم تا خودکفا نشوندمجلس هیچ‌وقت مخالف واردات واکسن نبوده است. البته ما الان هم می‌گوییم که واکسن از انگلیس و آمریکا وارد نمی‌کنیم چون به انگلیس و آمریکا اعتماد نداریم. درواقع همان اعتمادی که به فرانسه کردیم برای ما کافی است. فرانسه کلی خون آلوده وارد کشور ما کرد و موجب شد بسیاری از جوانان ما دچار ایدز شوند.
مستقل‌آنلاین سازمان بهداشت جهانی زمستان مجلس شورای اسلامی 

  

تغییر موضع و دوگانگی رفتاری در اصولگرایان از نگاه عباس عبدیعباس عبدی در یادداشتی نوشت: دوگانگی‌های رفتاری در سیاست و رقابت‌های سیاسی در همه جا معمول است، ولی نه تا این حدی که در ایران می‌بینیم. به ویژه در مسائل مهم مثل برجام و واکسن که با جان و زندگی مردم در ارتباط است نباید تا این حد غیرمسوولانه رفتار کرد.
نامه نیوز روزنامه اصولگرایان دولت 

  

چرا رئیسی در انتخابات، خود را «مستقل» اعلام کرد؟اگر صفحه شطرنج سیاست ایرانی را مورد کنکاش و واکاوی قرار دهیم، با روایت‌ها و گزاره‌هایی متفاوت روبرو می‌شویم که نه‌تنها از استیلای این یا آن جناح معروف و شاخص سیاسی حکایت نمی‌کند، بلکه بر این باور است که دوره اقتدار این دو جناح سنتی سرآمده.
فردا اصولگرایان شطرنج شاخص 

  

افزایش قیمت ارز موقتی خواهد بود/ درخواست ما از دولت اجرای برنامه کوتاه‌مدت برای بهبود وضعیت معیشت مردم استنماینده مجلس یازدهم در با اشاره به اقدامات مجلس سیزدهم تصریح کرد که با همراهی دولت وضعیت اقتصادی و معیشت مردم رو به بهبود خواهد رفت و افزایش قیمت ارز قطعاً موقتی خواهد بود.
ایلنا افزایش قیمت قیمت ارز قیمت 

  

احتمال شکست مرز حساس قیمت سکه/ زنگ خطر برای ریزش در بازارامروز بازار جهانی طلا تعطیل است و در صورتی که قیمت دلار نتواند به بالای سطح 27 هزار و 500 تومان برگردد، قیمت سکه امامی به کانال 11 میلیون و 700 هزار تومان ریزش خواهد کرد.
اقتصادنیوز قیمت بازار جهانی طلا دلار 

  

بازگشت رنگ آبی به نقشه کرونایی | اخبار خوش درباره تمامی استان‌های کشوربا روند نزولی شدن مراجعان سرپایی و بستری به مراکز درمانی و بنا بر اعلام اپلیکیشن ماسک، تمامی استان‌های کشور از قله خیز پنجم کرونا عبور کردند.
۵۵ آنلاین رنگ استان آذربایجان غربی واکسیناسیون 

  

اسمش طرح صیانت است اما هدفش رانت و درآمدهای نجومی برای خواص!از سویی دیگر حمایت‌های میلیاردی در انتظار اپلیکیشن‌های پیام‌رسان ملی است که رانت خوبی برای حمایت از این طرح است. البته که درآمدهای نجومی برای دورزدن این محدودیت‌ها را نیز نباید فراموش کرد؛ مانند درآمد حاصل از فروش فیلترشکن‌ها که در سال‌های اعمال فیلترینگ قابل چشم‌پوشی نیست.
مستقل‌آنلاین روزنامه اصولگرایان قانون 

  

کسانی که در قدرت نیستند هم دیدگاه‌هایشان را برای پیشرفت کشور ارائه دهند/ اصلاح‌طلبان باید پل ارتباطی با حاکمیت ایجاد کنندیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: حاکمیت نسبت به اصلاح‌طلبان بی‌اعتماد شده است و این اعتماد باید بازسازی شود بنابراین اصلاح‌طلبان باید بتوانند پل ارتباطی با حاکمیت ایجاد کرده و این اعتماد را بازسازی کنند.
ایلنا ترامپ شورای نگهبان اصلاح طلبان 

  

پیام‌های ارسال محموله سوخت ایران به لبنانجام جم/ ارسال محموله سوخت ایران به لبنان، چه تاثیری بر مناسبات قدرت در منطقه غرب آسیا خواهد گذاشت و در چه بستر و فرامتنی قابل تحلیل و بررسی است؟
مثلث ایران بهاره رهنما لبنان 

  

کیهان برای مشروعیت دادن به طالبان به امام خمینی متوسل شد!کیهان نوشت: در طول دو دهه گذشته، طالبان برای جلب نظر ایران به فراخوان حضرت امام خمینی مبنی بر حرکت مسلمان‌ها به سمت تشکیل حکومت‌های مستقل از قدرت‌های سلطه‌طلب خارجی و نیز مقابله با مفسدین داخلی استناد کرده است.
مستقل‌آنلاین روزنامه کیهان طالبان امام خمینی 

  

تجمع هواداران استقلال مقابل وزارت ورزش| حمایت هواداران از مجیدیشماری از هواداران تیم فوتبال استقلال از صبح امروز مقابل وزارت ورزش و جوانان به حمایت از فرهاد مجیدی تجمع کردند.
خانه فوتبال باشگاه استقلال استقلال وزارت ورزش و جوانان 

  

دستور لغو اجرای سند 2030 صادر شددبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: هفت مصوبه مهم این شورا که مدت‌ها بر زمین مانده بود،از سوی رئیس‌جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی برای اجرا به دستگاه‌های مربوط ابلاغ شد...
مستقل‌آنلاین شورای عالی انقلاب فرهنگی زمین رئیس جمهور 

  

مدیرکل آژانس آمد و رفت، ما از توافق صورت گرفته بی‌اطلاعیم/ اسلامی فردا به نمایندگان ملت توضیح دهدنماینده قم در مجلس در تذکر شفاهی خواستار دعوت و توضیح رئیس سازمان انرژی اتمی درخصوص توافق صورت گرفته با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، شد.
ایلنا آژانس بین المللی انرژی اتمی مجلس شورای اسلامی قانون 

  

اعتراف خبرنگار عربستانی بعد از بازی: استقلال غول آسیاستخبرنگار عربستانی در تحلیل بازی الهلال و استقلال، گفت: الهلال به خاطر بازی در زمین بی طرف شانس زیادی آورد.
خانه فوتبال خبرنگار بازی استقلال 

  

طرح نمایندگان برای تحقیق و تفحص مدیریت مقابله با کرونا در دولت روحانیفارس/ 40 نفر از نمایندگان در طرح خود برای تحقیق و تفحص از ستاد ملی مقابله با کرونا، مدعی شدند که دلایل سوء مدیریت کرونایی دولت روحانی، علت تغییر در پروتکل درمانی و داروها، تخصیص ارز واردات دارو و علت تاخیر در واکسیناسیون باید بررسی شود.
مثلث مجلس شورای اسلامی وزارت بهداشت دولت دوازدهم 

  اخبار داغ
  

ابراز نگرانی وزیر بهداشت از شیوع موج ششم کروناعین اللهی گفت: ایران از نظر سرعت واکسیناسیون در دنیا یکی از بهترین کشورها بوده چون در طول دو سه ماه، 66 میلیون دُز واکسن کرونا با حمایت نیروهای مردمی تزریق کرده است. تاکنون 100 میلیون دُز واکسن تامین شده که 71 میلیون دُز تزریق و 29 میلیون دُز ذخیره واکسن داریم.
اقتصادنیوز ایران واکسیناسیون ماه 

  

ایران سومین رکورددار شمار مبتلایان کرونا در آسیاباوجود آنکه ابتلاهای روزانه کرونا در ایران روندی نزولی گرفته اما هنوز رتبه سوم را در میان کشورهای آسیایی رقم زده است.
اقتصادنیوز ایران آسیا 

  

بازار جهانی نفت همچنان تحت تهدیدهای ویروس کروناستدبیرکل اوپک معتقد است بازارهای جهانی نفت خام هنوز به‌دلیل شیوع ویروس عالم‌گیر کرونا با عدم قطعیت روبه‌روست.
۵۵ آنلاین نفت ویروس اوپک 

  

افزایش تلفات سِل در پی پاندمی جهانی کرونابر اساس گزارش اخیر سازمان جهانی بهداشت (WHO)، همه گیری کووید19 سالها پیشرفت جهانی در مسیر مبارزه با بیماری سل را معکوس کرده به طوری که برای اولین بار در بیش از یک دهه، مرگ و میر ناشی از ابتلا به این بیماری افزایش یافته است.
اقتصادنیوز بیماری سل مرگ 

  

در ستاد کرونا مصوب شد که نماز جمعه از هفته آینده در بیشتر شهرها برگزار شودوزیر بهداشت گفت: ‌امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب شد که نماز جمعه از هفته آینده در همه شهرها به جز شهرهای با وضعیت قرمز، با رعایت پروتکل ها و فاصله‌گذاری برگزار شود.
۵۵ آنلاین درمان جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نماز جمعه 

  

تا 24 ساعت آینده؛ ورود 7 میلیون د‏ُ‏ز واکسن کرونامعاون فنی گمرک گفت: امشب محموله بیش از یک میلیون دُزی واکسن آسترازنکا و فردا نیز 6 میلیون دُز واکسن سینوفارم وارد کشور می‌شود.
۵۵ آنلاین فرودگاه امام فرودگاه امام خمینی فرودگاه 

  

ایران در رتبه دوم مرگ ومیر کرونایی آسیا+نموداراقتصادنیوز: ایران از رکوردزنی‌های روزانه خود در بیماری کرونا فاصله گرفته و مسیری نزولی را اتخاذ کرده است. با این حال مقایسه آمارهای کرونایی ایران با داده‌های کشورهای آسیایی نشان می‌دهد هنوز سطح متغیرهای نگران کننده این بیماری در کشور خطرناک است.
اقتصادنیوز ایران مرگ آسیا 

  

بحران‌های جدید کرونایی در مراکز درمانی انگلیسبوریس جانسون نخست وزیر انگلیس ماه گذشته از طرح تحول نظام سلامت انگلیس رونمایی کرد و گفت که بر اساس این طرح سهم بیمه شاغلین از آوریل سال 2022 به میزان 1.25 درصد افزایش می‌یابد تا هزینه‌های «غیر قابل پیش بینی و فاجعه‌بار» کرونا جبران شود.
اقتصادنیوز انگلیس بوریس جانسون ماه 

  

7 میلیون دُ‌ز واکسن کرونا در راه ایران + جزئیاتارونقی، معاون فنی گمرک گفت: امشب محموله بیش از یک میلیون دُزی واکسن آسترازنکا و فردا نیز شش میلیون دُز واکسن سینوفارم وارد کشور می‌شود.
گسترش فرودگاه امام فرودگاه امام خمینی فرودگاه 

  

تزریق دز سوم واکسن‌ کرونا چه شرایطی دارد؟وزارت بهداشت شرایط تجویز دز سوم واکسن‌های کرونا را برای کادر بهداشت و درمان را اعلام کرد. افرادی که واکسن غیرفعال (سینوفارم، بهارات یا برکت) دریافت کرده‌اند برای دز سوم می‌توانند واکسن برکت، آسترازنکا و سوبرانا پلاس دریافت کنند. افرادی که آدنوویروس (آسترازنکا یا اسپوتنیک) دریافت کرده‌اند برای دز سوم می‌توانند واکسن آسترازنکا یا سوبراناپلاس دریافت کنند.
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت درمان ماه 

  

موج ششم کرونا در راه است؟وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در مدت دو ماه اخیر با مشارکت مردم روند واکسیناسیون تسریع شده و تاکنون بیش از 70 میلیون دُز واکسن کرونا در کشور تزریق‌شده است.
اقتصادنیوز درمان آموزش آموزش پزشکی 

  

پشت پرده وضعیت قرمز بورس در 2 ماه گذشتهبورس اوراق بهادار تهران در شهریور و مهر سال جاری با وضعیت بغرنجی مواجه شده است.
گسترش ماه تهران 

  

لیگ برتر بسکتبال با پیروزی مدافع عنوان قهرمانی با کادرفنی جدید همراه بود.
ورزش۳ بازی لیگ برتر بسکتبال 

  

قیمت خودروهای سایپا در بازار + جدولخودروهای پرتیراژ سایپا امروز در بازار با چه قیمتی عرضه شدند؟ ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که در میان محصولات سایپا امروز 3 خودرو رشد قیمت داشتند و 3 خودرو نیز بدون تغییر در بازار عرضه شدند.
اقتصادنیوز قیمت سایپا خودرو 

  

نخستین اظهارنظر رئیس جدید سازمان بورستسنیم نوشت: رئیس سازمان بورس و واراق بهادار با تاکید بر لزوم ایجاد ثبات در بازار سرمایه و بازگشت اعتماد سهامداران به بازار سرمایه گفت: یکی از راه‌های ایجاد ثبات در بازار، بازدهی و سودآوری بلند مدت شرکت‌ها است. مجید عشقی با بیان اینکه کار را با ایجاد ثبات در بازار سرمایه و بازگشت اعتماد … نوشته نخستین اظهارنظر رئیس جدید سازمان بورس اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز سازمان بورس و اوراق بهادار دولت سود