راه قهر سفته‌بازان با بازار ارز

حمله سفته بازان به بازار ارز تقریبا از 40 روز قبل آغاز شد و در هفته گذشته به اوج رسید. قیمت دلار از اوایل دهه سوم قیمتی در ابتدای شهریورماه حرکت صعودی خود را آغاز کرد و در هفته گذشته به دهه چهارم قیمتی رسید؛ روز پنج شنبه اسکناس آمریکایی از مقاومت مهم 32 هزار تومانی هم عبور کرد تا انتظارات افزایشی بیشتر تقویت شوند.

راه قهر سفته‌بازان با بازار ارز

 به گزارش اقتصادنیوز، بازدهی دلار از ابتدای شهریور حدود 40 درصد بوده است؛ حال آنکه از ابتدای سال تا اول شهریور هم تقریبا به همین میزان رشد کرده بود. 

سوال مهم این است که روند افزایشی تا چه زمانی ادامه خواهد یافت؟ به احتمال زیاد،‌ امروز بازار تحت تاثیر شکست مرز مقاومتی انتهای هفته قبل، با افزایش قیمت معاملات خود را شروع خواهد کرد. از این نقطه نوع قیمت‌گذاری صرافی‌های بانکی اهمیت خواهد یافت. باید دید بازارساز کانال 32 هزار  تومانی را به رسمیت می‌شناسد یا در کانال پایین‌تر اقدام به عرضه ارز خواهد کرد. در صورتی که بازارساز خود را با قیمت بازار هماهنگ کند، چنین تصوری در بازار ایجاد می‌شود که بازارساز از بالا رفتن قیمت هراسی ندارد؛ این موضوع احتیاط را برای بازیگران ارزی بالاتر می‌برد، ‌چرا که آن‌ها نمی‌خواهند در قیمت‌هایی خرید کنند که نزدیک به نرخ بازارساز است. آنها می‌دانند این نوع عرضه می‌تواند به ریزش یکباره قیمت‌ها منجر شود. 

مساله مهم‌تر برای روز جاری، قیمت حواله درهم است. درهم به نزدیکی مرز مهم 9 هزار تومانی رسیده است و در صورتی که زیر این مرز باقی بماند، دلار توان رفتن به سوی کانال 33 هزار تومانی را نخواهد یافت. 

پیش‌بینی قیمت دلار تا انتخابات آمریکا

کمتر از 20 روز تا انتخابات آمریکا باقی مانده است؛ به نظر می‌رسد،‌ در این فاصله خبرهای سیاسی اهمیت بیشتری پیدا کنند و برخی از معامله‌گران هم از خریدهای قبلی خود کسب سود خواهند کرد. در شرایط کنونی ورود به بازار پرریسک است ولی روند قیمتی هفته‌های گذشته و بازدهی وسوسه‌انگیز 40 روز اخیر، شاید گروهی را وسوسه کند که به سمت خرید دلار رو بیاورند. با این حال، بازارساز در صورتی که به جای افت قیمت، هدف خود را مدیریت نوسان در همین کانال 32 هزار تومانی بگذارد، به احتمال زیاد به مرور می‌تواند سفته بازان را از بازار خارج کند. مدیریت نوسان پیامی به سفته بازان است که دلار دیگر ارزش سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت ندارد. نوسانات زیاد در هفته جاری توجه‌ها را بیش از پیش به بازار ارز جلب می کند. 

با این حال، هر چقدر به انتخابات آمریکا نزدیک‌تر شویم، به احتمال زیاد حداقل از سرعت افزایش کاسته خواهد شد و حتی احتمال بیشتری برای افت قیمت‌ها وجود دارد. در نزدیکی انتخابات، برخی از معامله‌گران ریسک نکرده و دلار خود را خواهند فروخت. گروهی هم صبر کرده و تقاضای خود را به بعد از آشکار شدن نتیجه انتخابات موکول می‌کنند.

این مطلب برایم مفید است بلی 1 نفر این پست را پسندیده اند

ارز سود قیمت   اخبار برگزیده
  

افزایش قیمت خودروهای وطنی و فشار بیشتر بر مردم/ چرا کارگران امکان اعتراض به دستمزد 99 را ندارند؟!عضو هیات مدیره کانون عالی شوراها با بیان اینکه روز به روز وضع معیشتی طبقه کارگر سخت‌تر می‌شود؛ خواستار توجه به معاش کارگران شد.
ایلنا افزایش قیمت قیمت تورم 

  

ریزش شدید دلارارزش دلار در مقابل تمامی رقبای اصلی‌اش کاهش یافت.
گسترش دلار بازار کار بازی 

  

خبر تازه ترامپ در مورد احتمال آغاز مذاکره ایران و آمریکارئیس جمهور آمریکا بامداد روز پنجشنبه در سخنرانی خود در ایالت کارولینای شمالی بار دیگر مدعی شد در صورت پیروزی در انتخابات، ایران اولین کشوری خواهد بود که با وی برای انجام مذاکره تماس می‌گیرد.
مثلث دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

مقام معظم رهبری:«بعضی ها جوری حرف می زنند، جوری اقدام می کنند که به اسم اینکه می خواهیم اوضاع را درست کنیم؛ در نقشه دشمن کار می کنند، خودشان ملتفت نیستند. اینهایی که خطاب می کنند به دولت که بایستی دولت برکنار بشود و از این قبیل حرف ها، اینها دارند در نقشه دشمن کار می کنند. نخیر، دولت باید با قوّت سرِ کار بماند، کارها را باید این دولت انجام بدهد.»
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی بازی 

  

قیمت خودرو تا کجا کاهش پیدا می کند؟روند کاهش قیمت خودرو که از ابتدای این هفته با شیب ملایمی آغاز شده بود از روز سه شنبه تند شد و قیمت خودروهای داخلی با سرعت زیادی کاهش یافت. هر چند به دلیل افزایش بی رویه هفته های گذشته شاید هنوز کاهش قیمت خودرو برای بسیاری محسوس نباشد. اما در این میان سوال این است که کاهش قیمت خودرو تا کجا ادامه پیدا می کند.
خودروتک قیمت ارز قیمت ایران خودرو 

  

قیمت پراید 2 میلیون تومان دیگر ارزان شد / پراید به زیر 100 میلیون برمی گردد؟روند کاهش قیمت خودرو در بازار که از روز سه شنبه شدت گرفته بود دیروز نیز ادامه یافت و قیمت پراید 2 میلیون تومان دیگر نیز کاهش یافت.
خودروتک قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

هشدار حجاریان به همایون شجریان / شاید شما هم دچار مصائب پدر شوید!استاد شجریان در زندگی خود همواره جانب مردم را گرفتند و به این خاطر صدمه‌ها دیدند تا ‌حدی که ممنوع‌الصدا شدند و حتی ربنای‌شان را خاموش کردند. ایشان می‌گفتند «من صدای خس‌و‌خاشاکم». به‌ گمانم شما نیز به‌ مرور با این مصائب روبه‌رو خواهید شد!
اعتماد همایون شجریان محمدرضا شجریان پدر 

  

کار ترامپ تمام است؟بایدن در همه نظرسنجی‌های ملی با میانگین 8 تا 10 درصد پیشتاز است و این پیشتازی خود را در ایالت‌های موسوم به میدان نبرد همچون ویسکانسین، پنسیلوانیا، میشیگان، نوادا و... خارج از حاشیه خطای نظرسنجی‌ها حفظ کرده است.
اقتصادنیوز کارگر کار ترامپ 

  

بحران انسولین|چرا انسولین به دست مردم نمی‌رسد؟!شیخی مبارکه سخنگوی کمیسیون بهداشت گفت: پس از بررسی موضوع کمبود انسولین در کمیسیون بهداشت، واردات دوبرابری دارو از جمله داروهای داخلی نسبت به سال گذشته از سوی وزارتخانه و سازمان غذا و دارو به کمیسیون گزارش شد. درحال بررسی اتفاقاتی هستیم که باعث عدم رسیدن دارو به دست مصرف کنندگان شده است کمبود انسولین و موارد اینچنینی در کمیسیون و مراجع ذی‌ربط در حال بررسی و پیگیری است.
مستقل‌آنلاین انسولین واردات دارو 

  

جو بایدن نسبت به دونالد ترامپ در ایالت پنسیلوانیا 7 درصد پیشتاز استنظرسنجی مشترک روزنامه یو اس‌ای تودی- دانشگاه سوفلوک حاکی است جو بایدن نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا نسبت به دونالد ترامپ در ایالت پنسیلوانیا 7 درصد پیشتاز است. بر اساس این گزارش 49 درصد رای دهندگان گفته اند که از بایدن حمایت می‌کنند و این رقم برای ترامپ به 42 درصد رسیده است.
۵۵ آنلاین دونالد ترامپ ترامپ انتخابات ریاست جمهوری 

  

اقدام عجیب انگلیس برای آزمایش واکسن کروناقرار است یک کارآزمایی چالش انسانی برای واکسن استنشاقی بالقوه کووید19 در انگلیس انجام شود که طی آن 90 فرد سالم به ویروس کرونا مبتلا می شوند.
مملکت‌آنلاین انگلیس ویروس پوند 

  

اگر شکستی را به پای ما بنویسند دهانم را باز می‌کنم و نام تمام مقصران را خواهم گفتوزیر بهداشت: ایهاالناس بدانید که من به تنهایی نمی‌توانم اپیدمی را جمع کنم. اگر روزی شکستی را به پای ما بنویسند دهانم را باز می‌کنم و مقصران را خواهم گفت تا خون شهید سلامت پایمال نشود چند ماه است التماس می‌کنیم اما نمی‌دانم چه کسی باید مشکل‌های رعایت پروتکل‌ها را حل کند. کجای دنیا وزیر بهداشتش التماس می‌کند؟! آنجا وزیر نامه می‌زند و همه مکلف به اجرا هستند...
مستقل‌آنلاین بهاره رهنما ماه سلامت 

  

دیگر خبری از افسانه بورس نیستکارشناس اقتصادی با بیان اینکه بانک مرکزی قادر به حفظ ارزش پول ملی نبوده است، گفت: از ماه گذشته دیگر از رشد افسانه‌ای شاخص‌ها خبری نیست و حباب قیمت‌ها در حال شکستن است.
گسترش رشد اقتصادی بانک مرکزی بانک 

  

بازار ارز تماما قرمز شدتمامی نرخ‌ها در بازار ارز کاهشی شدند، از نرخ صرافی تا نرخ بازار. رنگ قرمز، اگرچه مدت‌هاست که با بورس تهران عجین شده، اما بازار ارز چندان با این رنگ، در ماه‌های اخیر آشنایی نداشت.
اقتصادنیوز ارز صرافی رنگ 

  

علی لاریجانی در کدام پروژه با دولت همراهی می‌کند؟رئیس دفتر رئیس‌جمهوری گفت: بعد از اینکه لاریجانی از مجلس بیرون آمد، از او درخواست کردیم کار خود را در خصوص پیگیری سند همکاری ایران و چین ادامه دهد، او هم پذیرفت.
اعتماد علی لاریجانی دولت رئیس جمهور