مهر   |  سلامت  |  

روزانه 30 نفر به تعداد بستری های کرونایی در کردستان افزوده می شود

به گزارش خبرنگار مهر، فرزین رضاعی دوشنبه شب در ستاد استانی مبارزه با کرونا اظهار کرد: متأسفانه اوضاع استان از لحاظ همهگیری ویروس کرونا نگران کننده است و به دلیل بی توجهی برخی شهروندان شاهد افزایش نگران کننده تعداد مبتلایان و فوتی‌ها هستیم. وی افزود: با وارد شدن استان در پیک سوم همهگیری هر روز 30 نفر به تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اضافه می‌شود و اینک به رقم نگران…

به گزارش خبرنگار مهر، فرزین رضاعی دوشنبه شب در ستاد استانی مبارزه با کرونا اظهار کرد: متأسفانه اوضاع استان از لحاظ همهگیری ویروس کرونا نگران کننده است و به دلیل بی توجهی برخی شهروندان شاهد افزایش نگران کننده تعداد مبتلایان و فوتی‌ها هستیم.

وی افزود: با وارد شدن استان در پیک سوم همهگیری هر روز 30 نفر به تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اضافه می‌شود و اینک به رقم نگران کننده شناسایی 250 تا 300 مورد مبتلا در روز رسیده‌ایم.

رضاعی با بیان اینکه بیمارستان‌های استان در حال تکمیل ظرفیت پذیرش بیماران کرونایی هستند، اضافه کرد: خوشبختانه هنوز کنترل بیماری از دست ما خارج نشده است اما اگر شهروندان رعایت نکات بهداشتی را جدی نگیرند در آینده‌ای نه چندان دور دچار مشکل خواهیم شد.

وی با اشاره به وضعیت فوق حاد بیماری کرونا در بیجار و بانه افزود: در صورت عدم رعایت پروتکل‌ها، آمار بستری‌ها به 800 مورد در آذر ماه خواهد رسید.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان نیز در این جلسه گفت: به علت افزیش شیوع کرونا هر گونه تجمع چه در امکان عمومی و چه در امکان خصوصی ممنوع است و با خاطیان برخورد قانونی می‌شود.

محمد جباری اظهار داشت: طبق ماده 688 قانون مجازات اسلامی هر گونه فعالیتی که سلامت شهروندان را به خطر بیندازد، جرم محسوب شده و عامل یا عوامل این امور، مجرم شناخته شده و با آنان طبق قانون برخورد می‌شود.

وی با تاکید بر اجتناب از هرگونه تجمع در امکان خصوصی و عمومی افزود: مصوبات ستاد کرونا در حکم قانون بوده و برای همه لازم الاجراست و با صاحبان مکان‌های همچون باغ‌های خصوصی که می‌تواند محل تجمع مردم باشد در صورت برگزاری مراسم عزا یا شادی، به شدت برخورد شده و طبق قانون جریمه خواهند شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز کردستان به ممنوع بودن فعالیت قلیان‌سراها نیز اشاره کرد و یادآور شد: نیاز است رسانه‌ها برای حساسیت‌زایی مضاعف مردم و آگاه سازی آنها نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، جدی‌تر از قبل تلاش کنند.

فرمانده انتظامی کردستان نیز در این جلسه با اشاره به اینترنتی شدن تعویض پلاک و کاهش حضور مردم در این مراکز اعلام کرد: مشکل تجمع در مراکز تعویض پلاک رفع شده و اکنون روزانه 250 خودرو پس از اخذ نوبت به صورت اینترنتی، شماره می‌شوند.

سردار علی آزادی اظهار داشت: پلیس برای کمک به ارگان‌های مسئول در بحث کرونا به ویژه کنترل آرامستان‌ها و نظارت بر اصناف آمادگی کامل دارد.

خودرو استان کردستان خبرنگار   اخبار برگزیده
  

امتحانات دانش‌آموزان حضوری است مگر اینکه متخصصان بهداشت اجازه ندهند/ آموزش حضوری کلاس اولی‌ها را توصیه می‌کنیم​وزیر آموزش و پرورش گفت: به محض خارج شدن از این تعطیلی دوهفته‌ای به خانواده‌ها توصیه آموزش حضوری به ویژه برای کلاس اولی‌ها را داریم و خود ما بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید می‌کنیم.
ایلنا آموزش اینستاگرام همراه اول 

  

ترور فخری‌زاده بی‌پاسخ نخواهد ماند/ در دام توطئه اسرائیل نخواهیم افتادرئیس‌جمهور در جلسه ستاد مقابله با کرونا با اشاره به ترور دانشمند هسته‌ای ایران ضمن تاکید بر بی‌پاسخ نماندن این اقدام، گفت: در دام توطئه رژیم صهیونیستی نخواهیم افتاد.
ایلنا رئیس جمهور هسته ای ایران 

  

ایران: نشانه‌های جدی مسئولیت اسرائیل در ترور شهید فخری زاده وجود داردامروز ، 27 نوامبر 2020 ، در شهر آبسرد استان تهران ، آقای محسن فخری‌زاده دانشمند برجسته ایرانی، در یک حمله تروریستی ترور شد...
۵۵ آنلاین ایران جمهوری اسلامی ایران حمله تروریستی 

  

نتیجه کالبدشکافی دیه گو مارادونا مشخص شددلیل دقیق مرگ دیه‌گو مارادونا، اسطوره فقید فوتبال آرژانتین و جهان روشن شد.
مملکت‌آنلاین دیه مارادونا مرگ 

  

عملیات تروریستی دیروز بر بورس چه تاثیری می گذارد؟یک تحلیلگر بازار سرمایه با بیان اینکه اگرچه اتفاق تلخی به دلیل ترور یکی از دانشمندان ارزشمند کشور در روز گذشته رخ داد، اما به نظر نمی‌رسد بازار به این اتفاق واکنش منفی نشان دهد.
اقتصادنیوز سرمایه نرخ سود بانکی خودرو 

  

اطلاعات دانشمندان هسته‌ای را چه کسی لو داد؟ + فیلممشاور رهبر انقلاب درباره‌ی لورفتن اطلاعات دانشمندان هسته‌ای اظهار نظر کرد.
گسترش هسته ای مشاور رهبر انقلاب 

  

«بهروز کمالوندی» معتقد است روند بازرسی آژانس بین المللی انرژی اتمی از اماکن غیر اعلام شده در چارچوب موضوعات پروتکلی مشخص است و نمی تواند از هر مکانی بدون ارائه توضیحات به کشور عضو بازرسی کند.
نامه نیوز سازمان ملل سازمان انرژی اتمی آژانس بین المللی انرژی اتمی 

  

هدف روحانی از بازگشت به برجام حل مشکلات دولت خودش استسید محمد غرضی: اوباما اعلام کرد که بایدن به برجام برمی‌گردد؛ چون برجام خصوصیت بین المللی دارد بنابراین ارزشمندتر از سیاست‌های دولتی و یا فردی است. اقای روحانی از مطرح کردن برجام به دنبال حل مشکلات دولت خودش است اما ما نگران منطقه و حضور بیگانگان هستیم. استعداد داخلی ایران بسیار قوی است و قدرت سیاسی ما بالاخره آمریکا را از لشکرکشی مایوس کرد.
مستقل‌آنلاین الناز شاکردوست دولت محمد غرضی 

  

ادعای تکراری پمپئو درباره برنامه موشکی ایرانوزیر امور خارجه آمریکا در پی تحریم علیه چهار نهاد روسی و چینی در بیانیه ای ادعاهایی را درباره برنامه موشکی ایران مطرح کرد.
مثلث مایک پمپئو برنامه موشکی ایران ایران 

  

خودروهای تولید داخل که کاهش قیمت بیش از 100 میلیون داشتندکاهش یا به تعبیر بهتر ریزش اخیر خودروها به گونه ای بوده که برخی خودروهای تولید داخل کاهش قیمت بیش از 100 میلیون تومان و برخی چند صد میلیون تومان را هم تجربه کرده اند.
خودروتک تولید قیمت بازار خودرو 

  

کاهش قیمت خودرو به 30 درصد رسید/ سقوط قیمت پژو 207در حال حاضر خریداران خودرو با توجه به روند کاهشی قیمت ها در بازار دست از خرید برداشته و منتظر کاهش بیشتر قیمت ها هستند.
خودروتک قیمت ارز قیمت خودرو 

  

اسرائیل، در پشت پرده ترور دانشمندان هسته‌ای ایرانمحسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان، عصر امروز، مورد سوءقصد قرار گرفت. منابع رژیم صهیونیستی اعلام کرده بودند که سازمان جاسوسی این رژیم «موساد» تلاش کرده یک دانشمند هسته‌ای ایران را ترور کند اما عملیات او موفق نبوده است.
مستقل‌آنلاین خودرو هسته ای ایران 

  

رایزنی وزاری خارجه ایران و آذربایجان مسائل دوجانبه و شرایط پسا جنگ قره‌باغ محوروزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان بصورت ویدئو کنفرانس آخرین تحولات روابط دو جانبه و شرایط پسا جنگ در منطقه را بررسی کردند.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

گزارش قالیباف از راهکارهای چهارگانه نجات اقتصادی + فیلمقالیباف از اقدامات مجلس در خصوص راهکارهای چهارگانۀ اقتصادی گزارشی ارائه کرد.
گسترش رهبر انقلاب کسری بودجه بودجه 

  

درخواست بی‌شرمانه آل سعود از آژانس بین المللی انرژی اتمیایسنا/ عربستان سعودی از آژانس بین المللی انرژی اتمی درخواست کرد که بازرسی های خود برای کشف ''فعالیت‌های غیرصلح آمیز هسته‌ای'' ایران را افزایش دهد.
مثلث دبی آژانس بین المللی انرژی اتمی انرژی 

  اخبار داغ
  

نقش برجسته شهید فخری‌زاده در تقویت بنیه دفاعی و تهیه واکسن کرونا به گزارش خبرگزاری مهر، در پی شهادت دانشمند برجسته هسته‌ای و دفاعی کشور، پاسدار سرافراز انقلاب اسلامی دکتر محسن فخری زاده (ره)؛ رئیس، اعضای هیئت علمی، پژوهشگران و دانشجویان دانشگاه جامع امام حسین (ع) با صدور بیانیه‌ای ضمن تبریک و تسلیت شهادت وی تاکید کردند: این استاد برجستۀ هسته‌ای، تا آخرین نفس، تمام تلاش خود را برای اعتلای ایران اسلامی و خدمت‌رسانی به مردم شریف ایران به کار گرفت…
مهر جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی نوآوری 

  

مجلس آمادگی لازم جهت تصویب قانون برای انتخابات در شرایط کرونایی را دارد علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه دولت باید تمهیدات لازم را برای برگزاری انتخابات در شرایط کرونایی بیندیشد، اظهار کرد: ستاد تبلیغات انتخابات کشور باید با همکاری شورای نگهبان دو موضوع مهم را برای انتخابات 1400 که یکی نحوه تبلیغات و دیگری نیز نحوه اخذ رای است را مد نظر بگیرد. نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: باید تعداد…
خانه‌ملت مجلس شورای اسلامی قانون انتخابات ریاست جمهوری 

  

آمار فوتی‌های کرونا در جهان ( 99/9/9 )آمار جهانیِ مبتلایان به کووید 19 تاکنون به 62 میلیون و 573 هزار و 422 نفر رسیده و مرگ یک میلیون و 458 هزار و 309 نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.
گسترش روسیه جدول مرگ 

  

یک پیش ‌بینی ناخوشایند از بورس این هفتهیک کارشناس بازار سرمایه درباره روند دیروز معاملات بازار سرمایه گفت: تا پایان هفته امکان یک یا دو روز منفی شدن بازار دور از ذهن‌ نیست.
گسترش سرمایه ذهن خودرو 

  

روایت یک شاعد عینی از فضای بیمارستان‌ها/ از 32 پرستار، 27 نفر کرونا گرفته اندکارگردان مستند «پرستاران» درباره کادر درمان می‌گوید بسیاری از پرستاران دچار مشکلات حاد تنفسی، ریوی،
خبرفوری بیمارستان پرستار درمان 

  

چگونه کرونا باعث تغییر در زبان انگلیسی و ثبت واژگان در لغت‌نامه آکسفورد شد؟چندی پیش واژه‌نامه آکسفورد لغات و اصطلاحات جدیدی را که در دوران شیوع کرونا رواج یافته به فهرست واژگا
خبرفوری آفریقای جنوبی دارو حوزه 

  

بهترین واکسن کرونا کدام است؟با سرد شدن هوا میزان مبتلایان به کووید 19 در دنیا روند صعودی چشمگیری به خود گرفته است که با گذشت زمان بیشتر از این همه گیری، خستگی در بین مردم از یک سو و محدودیت های اقتصادی و اختلافات سیاسی مقامات بهداشتی برای کنترل شیوع همه گیری نمود قابل توجهی پیدا کرده اما در حال حاضر تجزیه و تحلیل موقت شرکت های دارویی Moderna و Pfizer/BioNTech و تا حدودی آکسفورد یک خوشبینی را در دنیا برای ح...
برنا 

  

مراقب خطر اعتیاد به فضای مجازی در روزهای کرونایی باشیماعتیاد سبک و سیاق مختلفی دارد از اعتیاد به مواد مخدر گرفته تا عادت های غلط در خلق و خوهای پیش و پا افتاده روزمره، در دنیای امروز و عصر تکنولوژی اعتیادهای نوینی پدیدار شده که به مراتب خطرناک تر و حتی مخرب تر از مواد مخدر عمل می کند.
برنا اعتیاد فضای مجازی مواد مخدر 

  

کرونا تمام نشده استمراسم رونمایی از تجهیزات و اقلام اهدایی خیرین شامل 999دستگاه اکسیژن، 999دستگاه مانومتر، 200 ماسک تنفسی و ... تحت عنوان "اهدای نفس" با حضور رئیس جمعیت هلال احمر برگزار شد.
برنا ماسک هلال احمر 

  

4673 تخت واحد‌های اقامتی مشهد آماده میزبانی از بهبودیافتگان کرونامعاون گردشگری خراسان رضوی گفت: حدود 4673 تخت در واحد‌های اقامتی مشهد برای میزبانی از بهبودیافتگان کرونا آماده شده است.
ایلنا مشهد گردشگری درمان 

  

بورس در میان بازارهای سرمایه‌گذاری یکه‌تازی می‌کندامین دامچه، کارشناس بازار سرمایه گفت: با ثبات قیمت در بازار ارز، بازار سکه، خودرو و مسکن که با دلار به قیمت های غیرطبیعی هزار تومان در حال معامله بودند وارد مرحله رکود می شوند؛ بنابراین بورس با توجه به اصلاح 40 درصدی که در چهار ماه اخیر تجربه کرد تنها بازار جذاب برای سرمایه گذاری خواهند بود.
اعتماد خودرو سرمایه بانک مرکزی