ایلنا   |  ورزشی  |  

ملوان با مورینیو هم سقوط می‌کند / خدماتی به تیم ارائه کردم که هیچ انزلی‌چی انجام نداده است / وقتی بازیکن تحمیلی فرماندار را قبول نکردم جو سیاسی شهر را بر علیه من شوراند

مالک اسبق باشگاه ملوان بندرانزلی از دوران مالکیتش در این تیم ریشه دار صحبت کرد و اتفاقاتی که در طول چند وقت اخیر تجربه کرد را بیان کرد.

ملوان با مورینیو هم سقوط می‌کند / خدماتی به تیم ارائه کردم که هیچ انزلی‌چی انجام نداده است / وقتی بازیکن تحمیلی فرماندار را قبول نکردم جو سیاسی شهر را بر علیه من شوراند

مالک اسبق باشگاه ملوان بندرانزلی از دوران مالکیتش در این تیم ریشه دار صحبت کرد و اتفاقاتی که در طول چند وقت اخیر تجربه کرد را بیان کرد.

محسن میرابی در گفت و گو با ایلنا درخصوص واگذاری مالکیت باشگاه ملوان بندرانزلی اظهار داشت: به خاطر یکی دو بندی که در قرارداد داشتیم و نمی‌خواستم اجرا کنم؛ به خاطر جوی که در انزلی می‌دیدم و آدم‌های ناسالمی که دور این تیم وجود داشت و هر کاری می‌کردند تا دست کوتاه‌شده‌شان را دوباره به تیم برگردانند نخواستم تیم را نگه دارم. ولی همه هزینه‌هایی که برای این تیم کردم را باید به من برگردانند. ضمنا باید بگویم که از اینجا به بعد برای ملوان تیمداری کردن کار ساده‌ای است چون پنجره نقل و انتقالات باشگاه را من باز کردم، هزینه ورود به مسابقات را من دادم، هزینه کارت بازی و ایفمارک همه بازیکنان ملوان را من پرداخت کردم.

او ادامه داد: همه کارهای باشگاه انجام شده و از این به بعد فقط  ملوان باید مسابقات حضور پیدا کند و کار سخت دیگری وجود ندارد اما تازه فهمیدم چرا ملوان در این شهر نمی‌تواند مثل سپاهان، صنعت نفت آبادان، ذوب‌آهن، فولاد و بقیه تیم‌هایی که اسم و رسم‌دار هستند و در لیگ حضور دارند باشد و آن به خاطر حضور آدم‌های کثیفی است که دور و بر این تیم زندگی می‌کنند. من پیامی از فرماندار انزلی دارم که در آن شهر می‌خواست به من بازیکن تحمیل کند و حتما چیزی رد و بدل می‌شد که این فرماندار کلی زور می‌زد که قرارداد بازیکن موردنظرش بسته شود؛ وقتی که کارشان را انجام ندادم همه‌شان با من دشمن شدند. به جز حاج‌آقای حسن خسته‌وند که نماینده مردم انزلی در مجلس بودند، همه کسانی که اطراف من بودند یک درخواستی داشتند.

"یعنی همه اینها می‌خواستند در تیم یک سهمی داشته باشند؟" میرابی در پاسخ به این سوال اظهار داشت: من پیام فرماندار انزلی را دارم که مشخصات بازیکن  برایم فرستاده و به من زنگ زده که این بازیکن بودنش برای من خیلی مهم است و باید در تیم حضور داشته باشد. اگر این تیم درست می‌شد منافع آنها به خطر می‌افتاد. وقتی من به ملوان آمدم در تیم‌های پایه‌ای ملوان هزار مورد ثابت شده دیدم که حتی علنی به خودشان هم گفتم که من چه چیزهایی را از آنها دیدم. پدر و مادرها و والدین خیلی از آنهایی که در تیم‌های پایه‌ای بودند و خیلی اتفاقها برایشان افتاده بود، مستقیما با من تماس می‌گرفتند و اسناد و مدارک خیلی چیزها را آوردند. وقتی من آمدم این آدمها را دونه به دونه بیرون ریختم.

"چه کارهایی انجام می‌دادند؟ مثلا دلالی می‌کردند؟"  مالک اسبق ملوان در واکنش به این سوال افزود: خیلی بیشتر از دلالی بود. ملوان یک اسم است که از این اسم فقط یک اسم باقی مانده است. یک منبع درآمدی است برای 500 نفر که زندگی‌شان را از راه کثیف بگذرانند. 90 درصد آقایانی که در باشگاه هستند دستشان در کارهای کثیف است. به غیر از آقایان کرامتی، دلاوری و یکی دو تا از آنها که سالم هستند بقیه دستشان در یک کاسه است و با همدیگر این کارها را انجام می‌دهند. من یک چیزهایی را در انزلی دیدم که در کل عمر فوتبالی خودم ندیده بودم.

او ادامه داد: با من تماس می‌گرفتند و می‌گفتند بازیکن موردنظر ما را جذب کن و اگر به حرفشان گوش نمی‌کردم برایم حرف درست می‌کردند که این آقا شرط‌بند است، قمارباز است، دیسکو دارد و...! اسامی بازیکنانی که برای ملوان جذب کرده‌ام معلوم است؛ همه این بازیکنان سابقه‌ بازی در  لیگ یک، برتر را داشتند و از بهترین‌های تیم‌هایشان بودند ولی شما بروید و ببینید که در سالهای گذشته چه بازیکنانی را جذب کرده بودند.

میرابی افزود: اسامی بازیکنانی که به من پیشنهاد می‌کردند را دارم که گیر بودند و اصرار می‌کردند که این بازیکنان را برای ملوان جذب کنم و بهترین‌ بازیکنانی که معرفی می‌کردند در دسته یک گیلان بازی می‌کردند این بازیکنان بومی، نابغه و بااستعداد هستند، در دسته یک گیلان بازی می‌کردند اما این بازیکنان نمی‌توانستند در ملوان بازی کنند و این تیم را مدعی لیگ برتر کنند. یک شهر دنبال این بودند تا ملوان نتیجه نگیرد و به عقیده من این تیم امسال یا سال بعد به لیگ دو سقوط می‌کند حالا می‌خواهد با پژمان نوری باشد، مازیار زارع باشد یا می‌خواهند مورینیو را بیاورند حتی با مورینیو هم سقوط می‌کنند! چون مشکلات این تیم به یک یا دو نفر ختم نمی‌شود بلکه مشکلات این تیم زنجیره‌ای است؛ زنجیره آدمهایی که در این تیم کار می‌کنند کثیف هستند.

حضور نوری، زارع و احمدزاده را چطور می‌بینید؟ میرابی گفت: نصف این جریانات، شایعه‌سازیها و حاشیه‌سازیهایی که برای من می‌شد از روز اول با این آقایان انجام می‌شد چون در مورد پژمان نوری و مازیار زارع من چیزی نداشتم ولی از دید بنده که از دیرباز در لیگ برتر هم 10 سال بازی می‌کردم محمد احمدزاده سرمربیگری تیم‌هایی که در لیگ برتر بر عهده می‌گرفتند به لیگ یک سقوط می‌کردند. این آقا از دید بنده چیزی نداشت که بخواهد به تیم من اضافه کند. تا روزی که در انزلی بودم به این آقا تیم نمی‌دادم چون با ملوان نتیجه نمی‌گرفت. نه فقط با ملوان بلکه با برق شیراز، پیکان، فجرسپاسی شیراز هم موفق نبود. تمام این حواشی را به وجود آورد تا سرمربی ملوان شود.

میرابی درباره اینکه تیم را تحویل داد یا خیر گفت: بله بنده همه کارهای ریز و درشت ملوان را انجام دادم و شسته رفته تحویل دادم و کارهایی که من برای ملوان انجام دادم هیچ انزلی‌چی‌ای نکرده و نخواهد کرد. تمامی قراردادهای ملوان در فدراسیون فوتبال زیر 300 میلیون تومان ثبت شده. قیمت گرانترین بازیکن ما 10 و 20 میلیون تومان ثبت شده‌اند. کدام انزلی‌چی این خدمتها را تابه حال برای ملوان کرده است؟ این تیم تا آخر سال به هیچ‌کس بدهکار نیست. یک چیز ساده در مورد بازی آخرمان مقابل فجرسپاسی به شما بگویم؛ 19 بلیت تهران به شیراز گرفتیم، سه بازیکن را در تهران جا گذاشتند، سه بازیکن خودشان را به مصدومیت زدند و نیامدند و سه بازیکنی که کارت بازی برایشان صادر نشده بود را بردند. مسئول این کم‌کاریها من نیستم و سرپرستی است که نیروی دریایی سر کار گذاشته است. از 19 بلیتی که برای بازیکنان گرفته شده 9 بازیکن را نبردند و به جایش چندتا بازیکن جوان را با اتوبوسی که قرار بود کادر پزشکی را ببرد و جابه‌جا کند بردند. تیمی که 9 بازیکن اصلی خودش را نداشته باشد معلوم است که چگونه بازی می‌کند، چهار گل که کم است 40 تا گل باید بخورد. مگر یک تیم چندتا بازیکن دارد؟! روزبه چشمی و پژمان منتظری را از استقلال درآوردند این تیم نتوانست نتیجه بگیرد. پس با نبود 9 بازیکن ما چکار می‌کردیم؟!

او خاطرنشان کرد: ما خیلی برای ملوان هزینه کردیم در صورتی که این باشگاه قبلا هیچ پولی نداشت. با این حال مدام برای ملوان حواشی درست می‌کردند. پول هر فاکتوری که برایم می‌آورند را تقبل می‌کردم. امسال یک میلیارد و 650 تومان برای این تیم خرج کردم در صورتی که پارسال حتی یک میلیارد هم برای ملوان خرج نکرده بودند. از این به بعد وضعیت ملوان خرابتر و بدتر از اینها خواهد شد چون من به عینه چیزهایی را دیدم که با اطمینان این حرف را می‌زنم.

میرابی در ادامه توضیحاتش برای درآمدزایی ملوان گفت:  من برنامه‌های بیزینسی برای ملوان داشتم، با یک مدیرعامل بزرگ توافق کرده بودم، با اسپانسرهای بزرگی  داشتم قرارداد می‌بستم. با اپلیکیشن‌های بزرگ مثل روبیکا و ایرانسل قرارداد بستم که این باشگاه به یک درآمد واقعی برسد و پیشرفت کند ولی هر چیزی لیاقت می‌خواهد.

بازهم حاضر هستید در فوتبال ایران تیمداری کنید؟ محسن میرابی دراین خصوص عنوان کرد: اگر این دفعه بخواهم تیمداری کنم وارد شهری می‌شوم که نسبت به آن شهر شناخت داشته باشم. حتما با تیم اسم و رسم‌داری همکاری خواهم کرد. اشتباهی که در انتخاب ملوان کردم را دیگر تکرار نمی‌کنم. دیدی که نسبت به شهر انزلی داشتم با چیزهایی که دیدم خیلی متفاوت بودند. بازهم تیمداری خواهم کرد چون گوشت، پوست و استخوانم از فوتبال است و از بچگی با فوتبال بزرگ شد و با تیمی خواهم آمد که از ملوان اسم و رسم‌دارتر باشد.

او ادامه داد: برای تیمداری وارد شهری می‌شوم که مردم آن شهر قدردان باشند. دو سال و خرده‌ای پنجره نقل و انتقالات ملوان بسته بود که من این مشکل را حل کردم اما کسی نمی‌توانست این مشکل را حل کند چون کسی حاضر نبود حتی 1000 تومان برای این تیم هزینه کند و هیچکس بابت باز شدن پنجره نقل و انتقالات ملوان از من تشکر نکرد حتی یک نفر. بلافاصله بعد از اینکه پنجره نقل و انتقالات ملوان باز شد همه با من تماس می‌گرفتند و پیام می‌دادند که احمدزاده را به تیم بیاور و چرا فلانی را آوردی و چرا فلانی را نیاوردی! 20 تا بازیکن اسم و رسم‌دار به تیم آوردم اما با حاشیه‌هایی که به وجود آوردند همه این بازیکنان را فراری دادند. این مردم مردمانی نبودند که من باید به آنها خدمت می‌کردم. به یکسری از انزلی‌چی‌ها و آدمهایی که در خطه گیلان هستند احترام می‌گذارم. از آقای خسته‌وند خیلی تشکر می‌کنم. برای ایشان هم خیلی حرف و حدیث درست کردند در صورتی که تا دو شب با هم کار می‌کردیم. وقتی به فدراسیون می‌رفتم با ملوان خوب نبودند و کاری برای این باشگاه انجام نمی‌دادند که برای سوال می‌شد که چرا ولی روزهای آخر متوجه شدم که دلیل این همه بی‌توجهی به ملوان چیست چون مردمانی دارد که نه خوش‌استقبال بودند و نه خوش‌بدرقه.

میرابی درپایان با اشاره به پیام فرماندار انزلی گفت: پیامی که فرماندار انزلی در مورد بازیکن تحمیلی به من داد را هم منتشر می‌کنم تا آقایان سیاسی ما هم بدانند که داخل این شهر چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است. وقتی من بازیکن تحمیلی فرماندار را قبول نکردم جو سیاسی شهر را بر علیه من شوراند ولی یک بار هم بابت اینکه مشکل پنجره نقل و انتقالات ملوان را درست کردم، هزینه‌ها و خیلی کارهای مثبتی که برای این تیم کردم تشکر نکرد. این تجربه خیلی خوبی برای من شد تا با مردمان خوب وارد کار شوم حالا از هر قومی که می‌خواهد باشد. بنده آذری هستم و مطمئنم که اگر برای آذریها این کارها را می‌کردم آنها تا آخر عمرشان محبت‌های مرا فراموش نمی‌کردند. من در انزلی آدمهای خوب هم دیدم اما تعداد این آدمها آنقدر اندک بود که به انگشتان یک دست هم نمی‌رسید. بنده تا به حال به روسیه سفر نکردم اما برایم حرف درآوردند که در مسکو قمارخانه دارم. چطور این امکانپذیر است؛ منی که تا به حال به مسکو نرفتم در آنجا قمارخانه دارم؟! شما وقتی وارد یک کشور می‌شوید حتما باید اقامت آن کشور را بگیرید تا به شما مجوز انجام کاری را بدهند و بدون اجازه و مجوز نمی‌توانید در هیچ کشوری شرکت یا کمپانی تاسیس کنید. 20 جور برای من حرف درآوردند اما هیچکدام از اینها درست نبود و حداقل اگر یکی از آنها درست بود من ناراحت نمی‌شدم. واقعیت‌های زیادی در فوتبال ایران رخ می‌دهد اما کسی چیزی نمی‌گوید. اگر بخواهیم همین‌طور ادامه بدهیم تیم‌های خوبی نابود می‌شوند.

باشگاه ملوان فوتبال بازی   اخبار برگزیده
  

معاینه مسافران پروازهای چین به ایرانسخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: با استقرار مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در فرودگاه امام خمینی (ره) همه مسافرانی که از مبدأ چین به ایران وارد می‌شوند تحت معاینات پزشکی برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا قرار می‌گیرند.
مملکت‌آنلاین چین وزارت بهداشت ایران 

  

تاثیر کرونای جدید بر بازار نفتاقتصاد نیوز: بهای معاملات آتی نفت روز جمعه تحت تاثیر نگرانی‌ها از انتشار ویروس کرونا در چین و آسیب دیدن تقاضا برای نفت، به شدت کاهش پیدا کرد.
اقتصادنیوز کاهش تولید نفت نفت قیمت نفت 

  

دامنه‌های غیرایرانیِ خبرگزاری «فارس» به دلیل تحرم‌های آمریکا، مسدود شده و تنها دامنه «ir.» این خبرگزاری در دسترس است.
نامه نیوز دستورالعمل ایالات متحده آمریکا ترافیک 

  

نماینده پیشین ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: شخصا معتقدم تصمیم به خروج از NPT در صورت بازگشت تحریم‌های بین‌المللی از سوی شورای امنیت تصمیم خوبی است و حتی در موارد دیگری هم که کشور با خطراتی مواجه شده است که این تصمیم می‌توانست اجرا شود.
نامه نیوز سازمان ملل متحد سازمان ملل آژانس بین المللی انرژی اتمی 

  

در آستانه انتخابات؛ نمایندگان مجلس به یاد کارگران افتادند/ از پرداخت یارانه 75 هزار تومانی تا رسمی شدن همه‌ قراردادی‌ها!در شرایطی که کارگر، دستمزدش یک‌چهارم خط فقر است و نمی‌داند که آیا همین فردا شاغل خواهد ماند یا خیر، نمی‌تواند به هیچ کدام از پروپاگانداهای بی‌پشتوانه و بعضاً غیرکارشناسانه در رابطه با یارانه و مزد و همسان‌سازی اعتماد کند؛ با این حال، سوال اساسی یعنی مطالبه‌ی اساسی همچنان پابرجاست: چرا در طول چندین دوره از ادوار پیاپی مجلس، هیچ زمان هیچ تلاشی برای اجرای قانون کار و احقاق حقوق کار...
ایلنا درآمد انتخابات ریاست جمهوری انتخابات مجلس 

  

پیش فروش 5 محصول ایران خودرو از امروز با موعد تحویل یک سالهطرح جدید فروش فوری و اقساطی محصولات ایران خودرو از5 تا 6 بهمن ماه آغاز خواهد شد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

خودروسازان باز هم دپو می کنند؟آن طور که از خطوط تولید خودروسازان خبر می‌رسد در دی‌ماه سال جاری به نسبت سال گذشته تولید افزایش مناسبی را تجربه کرده با این حال تغییری در میزان عرضه به بازار توسط خودروسازان ایجاد نشده است.
خودروتک خودروسازان بازار خودرو تولید 

  

آمریکا رسماً فرمانده نیروی قدس را تهدید به ترور کرد!هوک در مصاحبه با روزنامه «الشرق الاوسط» با تکرار ادعا‌های بی‌اساس علیه سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده شهید نیروی قدس، تهدید کرد اگر سردار قاآنی هم مانند وی به نظامیان آمریکایی آسیب بزند، او را نیز ترور می‌کنند.
مستقل‌آنلاین قدس دونالد ترامپ ایران 

  

خواننده لس‌آنجلسی وسط اجرا در تهران دستگیر شدرئیس پلیس اماکن تهران بزرگ از دستگیری سامان خواننده معروف لس‌آنجلسی در حین اجرای کنسرت در شمال تهران خبر داد.
مستقل‌آنلاین خواننده تهران پلیس 

  

نماینده مجلس: برای افزایش حقوق کارکنان، در صحن علنی مجلس تلاش می‌کنیمیک عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: افزایش 15 درصدی حقوق کارکنان دولت که در لایحه بودجه 99 دیده شده، به هیچ وجه جوابگوی کمبودهای سبد هزینه خانوار نیست.
مثلث کمیسیون اجتماعی مجلس درآمد دولت 

  اخبار داغ
  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلاوارز پایتخت؛ ایست دلار،پیشروی سکهاقتصادنیوز؛ امروز شنبه 5 بهمن‌ماه 1398 نرخ‌ها در بازار طلا و ارز تهران با رشد قیمت آغاز به کار کردند و از سطوح مقاومتی عبور کردند. د ر ادامه اما دلار از رشد اولیه خود عقب‌نشینی کرد اما سکه بالای سطح مقاومتی باقی ماند. امروز دلار آمریکا در محدوده 13510 تا 13610 تومان جابه‌جا شد...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز بازار تهران پایتخت 

  

اراده و شایستگی شما از سد همه ناملایمات و کارشکنی‌ها و تبعیض‌ها گذشت/ نمایشی ارزشمند و مقتدر، آمیخته با غرور و احقاق حق مردم بزرگ ایرانوزارت ورزش و جوانان در پیامی برد ارزشمند دو تیم استقلال تهران و شهرخودرو مشهد در مرحله نخست حذفی لیگ قهرمانان آسیا را تبریک گفت.
برنا ورزش جوانان وزارت ورزش و جوانان 

  

قیمت‌های امروز طلا، سکه و ارز در بازارایسنا نوشت: بازار سکه و ارز نخستین شنبه بهمن‌ماه را در شرایطی آغاز کرد که قیمت سکه طرح جدید اندکی کاهش داشت و فاصله قیمت خرید و فروش ارز نیز زیاد شد. قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (شنبه) به چهار میلیون و 930 هزار تومان رسیده و هر گرم طلای … نوشته قیمت‌های امروز طلا، سکه و ارز در بازار اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز قیمت افزایش قیمت یورو 

  

دهقانی: برنامه تامین مالی صندوق از بازار سرمایه، بدون در نظر گرفتن محدودیت های بانکی/ 59 فقره پرونده به ارزش 4380 میلیارد ریال آماده صدور بیمه نامهمدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی اعلام کرد: صندوق بیمه در نظر دارد از محل بازار سرمایه برای پروژه های خرد که سهامی عام نیستند، به واسطه صندوق بیمه فعالیت های معدنی، تامین مالی کند.
برنا سرمایه ریال بیمه 

  

خودروهایی که امروز ارزان شدند (5 بهمن 98)در آخرین ساعات کاری امروز 5 بهمن 98 بازار خودرو قیمت برخی از خودروها نسبت به آخرین معامله با کاهش نسبی همراه شد.
خودروتک خودرو بازار خودرو قیمت 

  

مدیرعامل شرکت آتیه داده پرداز: پرسپولیس کار ارزشمندی کرد، خلاءها را به فرصت و درآمد تبدیل می‌کنیممدیرعامل شرکت آتیه داده پرداز گفت: ما اسپانسر نیستیم، کارگزار برند هستیم. این مساله اگر تشریح شود، متوجه می‌شویم که پرسپولیس چه کار ارزشمندی انجام داده است. هدف یک کارگزار برند تبدیل خلاء‌های اقتصادی و ظرفیت‌های تجاری به فرصت‌های اقتصادی است تا درآمد ناشی از آن از مشکلاتی که همواره در باشگاه‌ها شاهدش بوده‌ایم بکاهد.
برنا پرسپولیس کار درآمد 

  

ویراژ نساجی در شهرقدس/ شاگردان مهاجری سه امتیاز ارزشمند را دشت کردندتیم فوتبال نساجی مازندران موفق شد با نتیجه یک بر صفر از سد پیکان عبور کند.
برنا نساجی فوتبال 

  

اخلاص، عمل صالح و شجاعت از خصوصیت‌های بارز سردارسلیمانی بودسخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه با تاکید بر این که اخلاص، عمل صالح و شجاعت از خصوصیت‌های بارز سردار سلیمانی است گفت: شاید سال‌ها به طول انجامد تا همگان دریابند که حاج قاسم با شجاعت و تدابیر خود چه بلایی سر آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها آورد و چه عظمتی را به امت اسلام بخشید.
ایلنا جوانان نوجوانان سوریه