ایلنا   |  ورزشی  |  

ملوان با مورینیو هم سقوط می‌کند / خدماتی به تیم ارائه کردم که هیچ انزلی‌چی انجام نداده است / وقتی بازیکن تحمیلی فرماندار را قبول نکردم جو سیاسی شهر را بر علیه من شوراند

مالک اسبق باشگاه ملوان بندرانزلی از دوران مالکیتش در این تیم ریشه دار صحبت کرد و اتفاقاتی که در طول چند وقت اخیر تجربه کرد را بیان کرد.

ملوان با مورینیو هم سقوط می‌کند / خدماتی به تیم ارائه کردم که هیچ انزلی‌چی انجام نداده است / وقتی بازیکن تحمیلی فرماندار را قبول نکردم جو سیاسی شهر را بر علیه من شوراند

مالک اسبق باشگاه ملوان بندرانزلی از دوران مالکیتش در این تیم ریشه دار صحبت کرد و اتفاقاتی که در طول چند وقت اخیر تجربه کرد را بیان کرد.

محسن میرابی در گفت و گو با ایلنا درخصوص واگذاری مالکیت باشگاه ملوان بندرانزلی اظهار داشت: به خاطر یکی دو بندی که در قرارداد داشتیم و نمی‌خواستم اجرا کنم؛ به خاطر جوی که در انزلی می‌دیدم و آدم‌های ناسالمی که دور این تیم وجود داشت و هر کاری می‌کردند تا دست کوتاه‌شده‌شان را دوباره به تیم برگردانند نخواستم تیم را نگه دارم. ولی همه هزینه‌هایی که برای این تیم کردم را باید به من برگردانند. ضمنا باید بگویم که از اینجا به بعد برای ملوان تیمداری کردن کار ساده‌ای است چون پنجره نقل و انتقالات باشگاه را من باز کردم، هزینه ورود به مسابقات را من دادم، هزینه کارت بازی و ایفمارک همه بازیکنان ملوان را من پرداخت کردم.

او ادامه داد: همه کارهای باشگاه انجام شده و از این به بعد فقط  ملوان باید مسابقات حضور پیدا کند و کار سخت دیگری وجود ندارد اما تازه فهمیدم چرا ملوان در این شهر نمی‌تواند مثل سپاهان، صنعت نفت آبادان، ذوب‌آهن، فولاد و بقیه تیم‌هایی که اسم و رسم‌دار هستند و در لیگ حضور دارند باشد و آن به خاطر حضور آدم‌های کثیفی است که دور و بر این تیم زندگی می‌کنند. من پیامی از فرماندار انزلی دارم که در آن شهر می‌خواست به من بازیکن تحمیل کند و حتما چیزی رد و بدل می‌شد که این فرماندار کلی زور می‌زد که قرارداد بازیکن موردنظرش بسته شود؛ وقتی که کارشان را انجام ندادم همه‌شان با من دشمن شدند. به جز حاج‌آقای حسن خسته‌وند که نماینده مردم انزلی در مجلس بودند، همه کسانی که اطراف من بودند یک درخواستی داشتند.

"یعنی همه اینها می‌خواستند در تیم یک سهمی داشته باشند؟" میرابی در پاسخ به این سوال اظهار داشت: من پیام فرماندار انزلی را دارم که مشخصات بازیکن  برایم فرستاده و به من زنگ زده که این بازیکن بودنش برای من خیلی مهم است و باید در تیم حضور داشته باشد. اگر این تیم درست می‌شد منافع آنها به خطر می‌افتاد. وقتی من به ملوان آمدم در تیم‌های پایه‌ای ملوان هزار مورد ثابت شده دیدم که حتی علنی به خودشان هم گفتم که من چه چیزهایی را از آنها دیدم. پدر و مادرها و والدین خیلی از آنهایی که در تیم‌های پایه‌ای بودند و خیلی اتفاقها برایشان افتاده بود، مستقیما با من تماس می‌گرفتند و اسناد و مدارک خیلی چیزها را آوردند. وقتی من آمدم این آدمها را دونه به دونه بیرون ریختم.

"چه کارهایی انجام می‌دادند؟ مثلا دلالی می‌کردند؟"  مالک اسبق ملوان در واکنش به این سوال افزود: خیلی بیشتر از دلالی بود. ملوان یک اسم است که از این اسم فقط یک اسم باقی مانده است. یک منبع درآمدی است برای 500 نفر که زندگی‌شان را از راه کثیف بگذرانند. 90 درصد آقایانی که در باشگاه هستند دستشان در کارهای کثیف است. به غیر از آقایان کرامتی، دلاوری و یکی دو تا از آنها که سالم هستند بقیه دستشان در یک کاسه است و با همدیگر این کارها را انجام می‌دهند. من یک چیزهایی را در انزلی دیدم که در کل عمر فوتبالی خودم ندیده بودم.

او ادامه داد: با من تماس می‌گرفتند و می‌گفتند بازیکن موردنظر ما را جذب کن و اگر به حرفشان گوش نمی‌کردم برایم حرف درست می‌کردند که این آقا شرط‌بند است، قمارباز است، دیسکو دارد و...! اسامی بازیکنانی که برای ملوان جذب کرده‌ام معلوم است؛ همه این بازیکنان سابقه‌ بازی در  لیگ یک، برتر را داشتند و از بهترین‌های تیم‌هایشان بودند ولی شما بروید و ببینید که در سالهای گذشته چه بازیکنانی را جذب کرده بودند.

میرابی افزود: اسامی بازیکنانی که به من پیشنهاد می‌کردند را دارم که گیر بودند و اصرار می‌کردند که این بازیکنان را برای ملوان جذب کنم و بهترین‌ بازیکنانی که معرفی می‌کردند در دسته یک گیلان بازی می‌کردند این بازیکنان بومی، نابغه و بااستعداد هستند، در دسته یک گیلان بازی می‌کردند اما این بازیکنان نمی‌توانستند در ملوان بازی کنند و این تیم را مدعی لیگ برتر کنند. یک شهر دنبال این بودند تا ملوان نتیجه نگیرد و به عقیده من این تیم امسال یا سال بعد به لیگ دو سقوط می‌کند حالا می‌خواهد با پژمان نوری باشد، مازیار زارع باشد یا می‌خواهند مورینیو را بیاورند حتی با مورینیو هم سقوط می‌کنند! چون مشکلات این تیم به یک یا دو نفر ختم نمی‌شود بلکه مشکلات این تیم زنجیره‌ای است؛ زنجیره آدمهایی که در این تیم کار می‌کنند کثیف هستند.

حضور نوری، زارع و احمدزاده را چطور می‌بینید؟ میرابی گفت: نصف این جریانات، شایعه‌سازیها و حاشیه‌سازیهایی که برای من می‌شد از روز اول با این آقایان انجام می‌شد چون در مورد پژمان نوری و مازیار زارع من چیزی نداشتم ولی از دید بنده که از دیرباز در لیگ برتر هم 10 سال بازی می‌کردم محمد احمدزاده سرمربیگری تیم‌هایی که در لیگ برتر بر عهده می‌گرفتند به لیگ یک سقوط می‌کردند. این آقا از دید بنده چیزی نداشت که بخواهد به تیم من اضافه کند. تا روزی که در انزلی بودم به این آقا تیم نمی‌دادم چون با ملوان نتیجه نمی‌گرفت. نه فقط با ملوان بلکه با برق شیراز، پیکان، فجرسپاسی شیراز هم موفق نبود. تمام این حواشی را به وجود آورد تا سرمربی ملوان شود.

میرابی درباره اینکه تیم را تحویل داد یا خیر گفت: بله بنده همه کارهای ریز و درشت ملوان را انجام دادم و شسته رفته تحویل دادم و کارهایی که من برای ملوان انجام دادم هیچ انزلی‌چی‌ای نکرده و نخواهد کرد. تمامی قراردادهای ملوان در فدراسیون فوتبال زیر 300 میلیون تومان ثبت شده. قیمت گرانترین بازیکن ما 10 و 20 میلیون تومان ثبت شده‌اند. کدام انزلی‌چی این خدمتها را تابه حال برای ملوان کرده است؟ این تیم تا آخر سال به هیچ‌کس بدهکار نیست. یک چیز ساده در مورد بازی آخرمان مقابل فجرسپاسی به شما بگویم؛ 19 بلیت تهران به شیراز گرفتیم، سه بازیکن را در تهران جا گذاشتند، سه بازیکن خودشان را به مصدومیت زدند و نیامدند و سه بازیکنی که کارت بازی برایشان صادر نشده بود را بردند. مسئول این کم‌کاریها من نیستم و سرپرستی است که نیروی دریایی سر کار گذاشته است. از 19 بلیتی که برای بازیکنان گرفته شده 9 بازیکن را نبردند و به جایش چندتا بازیکن جوان را با اتوبوسی که قرار بود کادر پزشکی را ببرد و جابه‌جا کند بردند. تیمی که 9 بازیکن اصلی خودش را نداشته باشد معلوم است که چگونه بازی می‌کند، چهار گل که کم است 40 تا گل باید بخورد. مگر یک تیم چندتا بازیکن دارد؟! روزبه چشمی و پژمان منتظری را از استقلال درآوردند این تیم نتوانست نتیجه بگیرد. پس با نبود 9 بازیکن ما چکار می‌کردیم؟!

او خاطرنشان کرد: ما خیلی برای ملوان هزینه کردیم در صورتی که این باشگاه قبلا هیچ پولی نداشت. با این حال مدام برای ملوان حواشی درست می‌کردند. پول هر فاکتوری که برایم می‌آورند را تقبل می‌کردم. امسال یک میلیارد و 650 تومان برای این تیم خرج کردم در صورتی که پارسال حتی یک میلیارد هم برای ملوان خرج نکرده بودند. از این به بعد وضعیت ملوان خرابتر و بدتر از اینها خواهد شد چون من به عینه چیزهایی را دیدم که با اطمینان این حرف را می‌زنم.

میرابی در ادامه توضیحاتش برای درآمدزایی ملوان گفت:  من برنامه‌های بیزینسی برای ملوان داشتم، با یک مدیرعامل بزرگ توافق کرده بودم، با اسپانسرهای بزرگی  داشتم قرارداد می‌بستم. با اپلیکیشن‌های بزرگ مثل روبیکا و ایرانسل قرارداد بستم که این باشگاه به یک درآمد واقعی برسد و پیشرفت کند ولی هر چیزی لیاقت می‌خواهد.

بازهم حاضر هستید در فوتبال ایران تیمداری کنید؟ محسن میرابی دراین خصوص عنوان کرد: اگر این دفعه بخواهم تیمداری کنم وارد شهری می‌شوم که نسبت به آن شهر شناخت داشته باشم. حتما با تیم اسم و رسم‌داری همکاری خواهم کرد. اشتباهی که در انتخاب ملوان کردم را دیگر تکرار نمی‌کنم. دیدی که نسبت به شهر انزلی داشتم با چیزهایی که دیدم خیلی متفاوت بودند. بازهم تیمداری خواهم کرد چون گوشت، پوست و استخوانم از فوتبال است و از بچگی با فوتبال بزرگ شد و با تیمی خواهم آمد که از ملوان اسم و رسم‌دارتر باشد.

او ادامه داد: برای تیمداری وارد شهری می‌شوم که مردم آن شهر قدردان باشند. دو سال و خرده‌ای پنجره نقل و انتقالات ملوان بسته بود که من این مشکل را حل کردم اما کسی نمی‌توانست این مشکل را حل کند چون کسی حاضر نبود حتی 1000 تومان برای این تیم هزینه کند و هیچکس بابت باز شدن پنجره نقل و انتقالات ملوان از من تشکر نکرد حتی یک نفر. بلافاصله بعد از اینکه پنجره نقل و انتقالات ملوان باز شد همه با من تماس می‌گرفتند و پیام می‌دادند که احمدزاده را به تیم بیاور و چرا فلانی را آوردی و چرا فلانی را نیاوردی! 20 تا بازیکن اسم و رسم‌دار به تیم آوردم اما با حاشیه‌هایی که به وجود آوردند همه این بازیکنان را فراری دادند. این مردم مردمانی نبودند که من باید به آنها خدمت می‌کردم. به یکسری از انزلی‌چی‌ها و آدمهایی که در خطه گیلان هستند احترام می‌گذارم. از آقای خسته‌وند خیلی تشکر می‌کنم. برای ایشان هم خیلی حرف و حدیث درست کردند در صورتی که تا دو شب با هم کار می‌کردیم. وقتی به فدراسیون می‌رفتم با ملوان خوب نبودند و کاری برای این باشگاه انجام نمی‌دادند که برای سوال می‌شد که چرا ولی روزهای آخر متوجه شدم که دلیل این همه بی‌توجهی به ملوان چیست چون مردمانی دارد که نه خوش‌استقبال بودند و نه خوش‌بدرقه.

میرابی درپایان با اشاره به پیام فرماندار انزلی گفت: پیامی که فرماندار انزلی در مورد بازیکن تحمیلی به من داد را هم منتشر می‌کنم تا آقایان سیاسی ما هم بدانند که داخل این شهر چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است. وقتی من بازیکن تحمیلی فرماندار را قبول نکردم جو سیاسی شهر را بر علیه من شوراند ولی یک بار هم بابت اینکه مشکل پنجره نقل و انتقالات ملوان را درست کردم، هزینه‌ها و خیلی کارهای مثبتی که برای این تیم کردم تشکر نکرد. این تجربه خیلی خوبی برای من شد تا با مردمان خوب وارد کار شوم حالا از هر قومی که می‌خواهد باشد. بنده آذری هستم و مطمئنم که اگر برای آذریها این کارها را می‌کردم آنها تا آخر عمرشان محبت‌های مرا فراموش نمی‌کردند. من در انزلی آدمهای خوب هم دیدم اما تعداد این آدمها آنقدر اندک بود که به انگشتان یک دست هم نمی‌رسید. بنده تا به حال به روسیه سفر نکردم اما برایم حرف درآوردند که در مسکو قمارخانه دارم. چطور این امکانپذیر است؛ منی که تا به حال به مسکو نرفتم در آنجا قمارخانه دارم؟! شما وقتی وارد یک کشور می‌شوید حتما باید اقامت آن کشور را بگیرید تا به شما مجوز انجام کاری را بدهند و بدون اجازه و مجوز نمی‌توانید در هیچ کشوری شرکت یا کمپانی تاسیس کنید. 20 جور برای من حرف درآوردند اما هیچکدام از اینها درست نبود و حداقل اگر یکی از آنها درست بود من ناراحت نمی‌شدم. واقعیت‌های زیادی در فوتبال ایران رخ می‌دهد اما کسی چیزی نمی‌گوید. اگر بخواهیم همین‌طور ادامه بدهیم تیم‌های خوبی نابود می‌شوند.

باشگاه ملوان فوتبال بازی   اخبار برگزیده
  

حواشی پیرامون خانواده نعمت‌زاده که از شرکت‌داری آنان آغاز شده بود، زمانی اوج گرفت که رسانه‌های مختلف خبری منتشر کردند که داماد نعمت‌زاده به عنوان نماینده کمیسر ژنرال دولت ایران در اکسپو میلان 2015 معرفی شده بود.
نامه نیوز حسن روحانی جمهوری اسلامی ایران خاورمیانه 

  

جزئیات فوت کودک 8 ساله در ورزشگاه آزادی (عکس)با وجود گذشت چند ساعت از فوت کودت 8 ساله در ورزشگاه آزادی هنوز اطلاعیه رسمی در این خصوص صادر نشده است.
ایلنا فوتبال ورزشگاه آزادی ورزشگاه 

  

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز (سه‌شنبه) با اشاره به هوشیاری عمیق و تحسین‌برانگیز مردم در مقابل توطئه‌های دشمنان در چهار دهه گذشته، تنها راه علاج مشکلات کشور را تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی دانستند.
نامه نیوز رهبر انقلاب موفقیت جمهوری اسلامی ایران 

  

واکنش انصاری‌فرد به بازگشت برانکومدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: با کالدرون لیگ را ادامه خواهیم داد و حضور برانکو در پرسپولیس به پایان رسیده است.
شما‌نیوز انصاری فرد برانکو باشگاه پرسپولیس 

  

بازداشت پیمانکار ورزشگاه آزادی پس از مرگ کودک 8 سالهرییس پلیس پیشگیری پایتخت از بازداشت پیمانکار نصاب داربست در ورزشگاه آزادی که به دلیل این خطا در عملکرد، مرگ پسر 8 ساله در این ورزشگاه را به دنبال داشت، خبر داد.
شما‌نیوز بازداشت ورزشگاه آزادی ورزشگاه 

  

شرمن خبر داد :بررسی یک طرح در سنا که تایید می‌کند ترامپ مجوز جنگ با ایران را نداردنماینده ارشد دولت اوباما در زمان مذاکرات هسته‌ای گفت که سنای آمریکا در حال بررسی طرحی است که تایید می‌کند ترامپ مجوز جنگ با ایران را ندارد.
مثلث کنگره آمریکا صادرات نفت سنا 

  

ترامپ: دنبال جنگ با ایران نیستم> اما برای جنگ آماده‌ام چون مظنون حمله به عربستان استاقتصادنیوز: ترامپ گفت که آمریکا بدنبال جنگ با ایران نیست اگرچه برای آن آماده است.
اقتصادنیوز ترامپ جنگ ایران 

  

حضور بانوان در ورزشگاه مشکل شرعی داردسید مصطفی هاشمی‌طبا: از بعد از انقلاب مخالفت‌ها با ورود زنان به ورزشگاه‌ها شروع شد و دلیلی اصلی هم مخالفت علما با این موضوع بود. آنها می‌گویند بانوان از نظر شرعی نمی‌توانند نگاه نامحرم به ورزشگاه‌ها داشته باشند. در حقیقت در درجه اول موضوع مذهبی است و در درجه بعد بحث مناسب نبودن محیط مطرح می‌شود. دیدگاه‌های فقهی به مسئله وجود دارد...
مستقل‌آنلاین ورود زنان به ورزشگاه ورزشگاه مصطفی هاشمی طبا 

  

مراوده بانکی تهران و مسکو با پیام رسان روسی برقرار شدرئیس کل بانک مرکزی خبر داد، ارتباط بانکی ایران و روسیه از طریق پیام رسان روسی و سپام بانک مرکزی بدون نیاز به سویفت برقرار شده است.
مثلث تهران مسکو پول 

  

بنزین گران شدحملات پهپادی علیه تاسیسات نفتی عربستان سعودی معادل پنج درصد از عرضه جهانی را مختل کرد و در معاملات روز دوشنبه، قیمت‌های نفت را حداکثر 20 درصد بالا برد. آمریکایی‌ها به خصوص مردم کالیفرنیا پس از حملاتی که علیه تاسیسات نفتی عربستان سعودی صورت گرفت احتمالا با قیمت‌های بالاتر بنزین روبرو می‌شوند.
مستقل‌آنلاین بنزین عربستان قیمت 

  اخبار داغ
  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز؛ بازگشت دلار و سکه به مدار نزولی کم‌شیباقتصادنیوز؛ امروز سه‌شنبه 26 شهریور 1398 بازار طلا و ارز تهران تغییر جهت داد و به مدار کاهشی کم‌شیب بازگشت. اما این مدار نزولی آنقدر ملایم بود که نهایتاً نرخ‌های پایانی نزدیک به نرخ‌های پایانی روز گذشته بوده است...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز بازار تهران سکه و طلا 

  

همایش مبارزه با قاچاق انسان در پاکستان پایان یافتهمایش دو روزه مبارزه با قاچاق انسان و مهاجرت غیرقانونی با حضور نمایندگانی از هفت کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه در اسلام آباد پایتخت پاکستان به کار خود پایان داد.
برنا قاچاق قاچاق انسان مواد مخدر 

  

لوئیس سوارز 4 سال است که نتوانسته در بازی های خارج از خانه لیگ قهرمانان برای بارسا گلزنی کند.
ورزش۳ دورتموند بازی بارسا 

  

کم آبی دلیل اصلی سردردروزانه افراد از طریق عرق کردن و ادرار، آب زیادی را از بدن دفع می‌کنند، آن‌ها با نوشیدن مایعات می‌توانند آبی را که بدن ازدست‌ داده‌اند را جایگزین کنند؛ ولی گاهی ممکن است بدن نتواند آن مقدار آبی که ازدست ‌داده را دوباره دریافت کند و این باعث کم‌آبی بدن می‌شود.
مستقل‌آنلاین ورزش کودکان پوست 

  

قیمت خودروهای سایپا امروز 98/06/26|پراید باز هم ارزان شدگزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند کاهشی قیمت تعدادی از محصولات شرکت خودروسازی سایپا در بازار دارد.
تسنیم قیمت سایپا خودرو 

  

گوشی سه دوربینه ارزان با باتری قدرتمندشرکت اینفینیکس که به خاطر عرضه گوشی‌های ارزان قیمت با امکانات مناسب شهرت دارد، گوشی جدیدی با دوربین
خبرفوری باتری قیمت دوربین 

  

سکه چقدر ارزان شد؟اقتصادنیوز؛ هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (سه شنبه) در بازار آزاد تهران با افت حدود 15 هزار تومانی به نرخ چهار میلیون و 15 هزار تومان فروخته شد.
اقتصادنیوز تهران بهار دلار 

  

صعود آرام قیمت ارزقیمت ارز نسبت به روز گذشته اندکی با افزایش همراه بوده است.
خبرفوری قیمت ارز قیمت ارز 

  

گران‌ترین و ارزان‌ترین محصولات سبزی و صیفی امروز میادین میوه و تره‌بار/ میزان تغییر قیمت نسبت به نیمه ماه‌جاری+ جدولسازمان میادین میوه و تره‌بار آخرین قیمت مصوب پرمصرف‌ترین محصولات سبزی و صیفی را اعلام کرد. در بین این محصولات هر کیلوگرم سیر خشک ممتاز با قیمت 8 هزار و 800 تومان گران‌ترین و خیار سالادی و کلیم سفید هر یک با قیمت یک هزار و 500 تومان ارزان‌ترین این محصولات هستند.
ایلنا جدول قیمت ماه