کلانی: فوتبال ما از بیخ ایراد دارد| فرگوسن هم در ایران موفق نمی‌شود

یک پیشکسوت فوتبال نبود فرهنگ‌سازی مناسب و عدم تلفیق فوتبال با جامعه ایران را علت اصلی بروز مشکلات مختلف از جمله افزایش قراردادها در ایران می‌داند.

کلانی: فوتبال ما از بیخ ایراد دارد| فرگوسن هم در ایران موفق نمی‌شود

حسین کلانی درباره اوضاع اخیر فوتبال ایران و به پرسپولیس و حواشی مربوط به نقل‌وانتقالات گفت: خبرها را از طریق فضای مجازی دنبال می‌کنم. حتی دقیقا نمی‌دانم پرسپولیس چه زمانی مسابقه دارد. شنیدم که در ورود به قطر به مشکلاتی مواجه بودند. صحبت کردن ما هم تاثیری در بهبود اوضاع ندارد. حداقل می‌توانیم با انتقاد نکردن آرامش را حفظ کنیم. خوشبختانه باشگاه در تلاش است تا نتیجه خوبی به دست آورد و جوابگوی هواداران باشد.

او با بیان اینکه مردم فقط دلخوش به فوتبال و ورزش هستند، گفت: در شرایطی که عموم جامعه با مشکلات زیاد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ... دست و پنجه نرم می‌کند، فقط ورزش برای مردم مانده است. به هر حال تنها عاملی که مردم را خوش می‌کند فوتبال است و ورزش است که در این بین برخی‌ها با ایجاد حواشی جلوی آن را می‌گیرند.

پیشکسوت فوتبال ایران درباره تصویب قانونی مبنی بر منع جذب مربی و بازیکن جدید در فوتبال ایران نیز خاطرنشان کرد: سال‌های سال است که با جذب خارجی‌ها مخالف هستم و برای این موضوع دلیل هم دارم. بارها گفته‌ام که مربیان خارجی به درد ما نمی‌خورند. آن‌ها شرایط فرهنگی و ارتباطی ما ایرانی‌ها را درک نمی‌کنند. ممکن است از نظر فنی بهتر باشند اما ما افراد با استعدادی داریم که اگر در دوره‌های مربیگری در خارج از کشور شرکت کنند، اگر بهتر هم نشوند، بدتر از خارجی‌های شاغل در ایران نخواهند شد.

کلانی با بیان اینکه مربیانی مانند فرگوسن و سایر مربیان بزرگ جهان هم نمی‌توانند از نظر فرهنگی و کلامی با بازیکنان ایرانی ارتباط بگیرند و احساسات خود را ردوبدل کنند، گفت: مربی خارجی به درد ما نمی‌خورد. ما در عوض باید مدرس خارجی بیاوریم و دانش او برای ارتقای سطح فنی خودمان استفاده کنیم. این کار را هم باید از رده پایه آغاز کنیم که بازیکنان ما از سنین کودکی آموزش بگیرند. یک مربی یا مدرس نمی‌تواند بازیکنی را که رشد کرده و در سطح حرفه‌ای قرار دارد از نظر تکنیکی متحول کند بلکه فقط می‌تواند در کارهای دسته جمعی تغییراتی ایجاد کند.

وی با بیان اینکه تاکنون مربیان خارجی درجه پایین راهی ایرانی شده‌اند، یادآور شد: در مدت زمان اخیر موفقیت‌هایی با مربیان خارجی رقم خورده اما باید دید این اتفاق در چه شرایطی بوده است؟ آیا تداوم داشته است؟

این پیشکسوت به انتقاد از بازیکنان خارجی شاغل در ایران هم پرداخت و گفت: ما تا به حال خارجی‌های خوبی را وارد نکردیم چرا که بازیکن خارجی خوب مبالغ هنگفت می‌خواهد. ما چند بازیکن خارجی دسته پایین را به ایران آوردیم که مشتری نداشتند و با یکی، دو جرقه کوچک، آن‌ها را ستایش کردیم. ما در ایران استعدادهای خوبی در شمال و جنوب کشور داریم. مازندران، گیلان و خوزستان مهد فوتبال و منبع بهترین استعدادها هستند. بازیکن دست چندم خارجی انگشت کوچک استعدادهای ایرانی نمی‌شود. ما این بازیکنان را می‌آوریم، استفاده نمی‌کنیم و در عوض آن‌ها در مراجعه بین‌المللی هزار مشکل و شکایت برای ما درست می‌کنند و آبروی ما را می‌برند.

کلانی تاکید کرد: ما نیاز به آرامش داریم تا این دوران عبور کنیم. هر چیزی که ایجاد جنجال کند، به درد ما نمی‌خورد. مطمئن باشید پشت پرده جذب خارجی‌ها مسائلی هست که ما خبر نداریم اما به نفع کسانی است که تاکید دارند خارجی‌ها وارد ایران شوند.

وی به انتقاد از کسانی پرداخت که مدام دستمزد خود در دهه پنجاه و شصت را با فوتبالیست‌های کنونی مقایسه می‌کنند و افزود: برخی مدام می‌گویند ما در گذشته پول نمی‌گرفتیم اما الان فلان مقدار پرداخت می‌شود. دنیا عوض شده و طبیعتا شرایط اقتصادی و اجتماعی همه دستخوش تغییراتی شده است. ورزش هم به سمت و سوی دیگری رفته و دیگر خبری از برگزاری المپیک با شرایط آماتوری نیست. الان حرفه‌ای‌ها حرف اول را می‌زنند. در گذشته ورزش می‌کردیم که در شغل اول خودمان موفق شویم و از آن لذت می‌بردیم. این قهرمانی‌ها در گذشته آلترناتیوی برای موفقیت در شغل و حرفه اصلی بود و در واقع احترامی به دست می‌آوردیم. در آن مقطع ورزشکار در طول هفته نهایتا سه- چهار ساعت تمرین می‌کرد و در آخر هفته هم مسابقه‌ای برگزار می‌کردیم. در طول فصل 30 بازی هم انجام نمی‌دادیم.

او به شرایط کنونی فوتبال امروز اشاره کرد و گفت: الان و در فوتبال امروزی، بازیکن تمام وقت در اختیار باشگاه است و دیگر وقتی برای انجام یک کار دیگر و ادامه تحصیل ندارد. بازیکن باید از درآمد خود برای آینده‌اش برنامه‌ریزی کند. ما چند نفر را می‌شناسیم که توانستند رفاه خوبی برای خود و خانواده‌شان فراهم کنند اما همه ورزشکاران اینطور نیستند؟

کلانی با اشاره به مشکلاتی فرهنگی موجود در فوتبال ایران که منجر به بروز برخی اشکالات دیگر شده گفت: فوتبال یک ورزش وارداتی است که ما آن را با با جامعه خودمان تلفیق نکردیم. کما اینکه ما در رانندگی هم هزاران مشکل داریم. وضعیت در کارهای ساختمانی هم نامناسب است. فوتبال هم مانند همین مسائل است که آن را به درستی انجام نمی‌دهیم. ما از استانداردهای روز دنیا عقب هستیم و استانداردهای من درآوردی خودمان را داریم.

او به نبود چارچوب مناسب در نوع ارتباط مربی و بازیکن و هواداران گفت: ما هنوز احترام گذاشتن به همدیگر را بلد نیستیم. وقتی تیم‌ملی ما به تورنمنت خارجی می‌رود و در مسابقه، بازیکن ما به گوش بازیکن خودی سیلی می‌زند، یعنی فوتبال ما از بیخ ایراد دارد. ما در هیچ زمینه‌ای فرهنگ سازی درستی انجام ندادیم. ما باید خیلی از مسائل را از پایه به درستی اجرا می‌کردیم. وقتی بانوان را به عنوان نیمی از اجتماع از حضور در جایی منع می‌کنیم مشکلات زیادی خلق می‌شود. خیلی از مسائل تربیتی در خانه و تا سن ششٰ- هفت سالگی توسط مادر انجام می‌شود. در فوتبال هم همینطور است.

این پیشکسوت فوتبال ادامه داد: حالا باید ببینیم علت اینکه بازیکنی به یک باره قرارداد را از 100 به 200 میلیون افزایش داده چیست؟الان تمام دنیا با یک بحران بزرگ مواجه است اما در مملکت ما از این بحران و معضل اجتماعی سوء استفاده می‌شود. اگر قیمت‌ها زیاد شده به خاطر این است که ایجنت بازیکن طوری برنامه‌ریزی کرده که قرارداد افزایش یابد و درصد خودش را از قرارداد بردارد. البته من سند و مدرکی ندارم و ترجیح می‌دهم بیش از این درباره این موضوع صحبت نکنم و به کسی تهمت نزنم.

منبع: ایسنا

فوتبال فضای مجازی بازی   اخبار برگزیده
  

سردار داوود کریمی فرمانده معترض محسن رضایی در مستند کودتای خزنده کیست؟سردار داود کریمی از چهره‌های نظامی مهم دوران جنگ است که از مقلدان مرحوم منتظری بود. او از منتقدان محسن رضایی است که در جلسه مشهور سپاه که با نام کودتای خزنده منتشر شد، نامش برده می‌شود.
رویداد۲۴ محسن رضایی مدرسه مواد مخدر 

  

فروش ماهانه خودرو با قیمت فصلیطبق مصوبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، دو خودروساز بزرگ کشور باید طی نیمه دوم امسال، هر ماه در مجموع 25 هزار دستگاه محصول را در قالب فروش فوق‌العاده عرضه کنند؛ آن هم در شرایطی که شورای رقابت هر سه ماه یکبار نسبت به بازنگری قیمت‌ها اقدام می‌کند.
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

پژو 2008 موجود در ایران ناگهان قدیمی شدپژو 2008 خودرویی اقتصادی در جهان و حالا یک خودرو لوکس در بازار ایران. پژو 2008 و پژو 301 به خودروهای برجامی شهرت داشتند که قرار بود به یک محصول روتین در صنعت خودرو کشور تبدیل شوند اما خروج یکجانبه آمریکا از برجام و تحریم صنعت خودرو بدقولی پژو را به دنبال داشت و تولید پژو 301 که به سرانجام نرسید و تولید پژو 2008 نیز در سطحی محدود انجام گرفت.
خودروتک پژو ایران خودرو خودرو 

  

عدم همراهی اروپا با واشنگتن در پرونده ایران ناامید کننده است/ از این‌که تنها مانده‌ایم، ناراحت نیستیمنماینده آمریکا در سازمان ملل متحد با اشاره به شکست سنگین این کشور در تصویب قطعنامه ضد ایرانی در شورای امنیت، گفت که این شورا در عمل به وظایف خود ناموفق بوده است.
ایلنا واشنگتن ایران سازمان ملل متحد 

  

ترامپ:پیروز شوم کار ایران سخت خواهد شدرییس جمهوری آمریکا با این ادعا که ایران و ونزوئلا قصد مذاکره و توافق با واشنگتن را دارند، گفت که پس از انتخابات شرایط را برای توافق با این کشورها سخت‌تر خواهد کرد.
اقتصادنیوز دونالد ترامپ ترامپ کار 

  

اظهارات جدید سردار نقدی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی+ فیلممعاون هماهنگ‌کننده سپاه در یک برنامه تلویزیونی در پاسخ به این سؤال که «سطح دسترسی خبرنگاران و افکار عمومی به اطلاعات در خصوص مسائلی از جمله هواپیمای اوکراینی خیلی پائین بود و اغنای مناسبی صورت نگرفت و سپاه کارکشته عمل نکرد» گفت: کارکشته‌ای که می‌گویند معنی‌اش این است که قرائن بسیاری وجود داشته که ما می‌توانستیم خودمان را به آن آویزان کنیم و بگوئیم اشتباهی انجام نشده و دشمن جنگ ا...
گسترش جنگ 

  

ترامپ: پس از انتخابات، شرایط توافق با ایران را سخت‌تر می‌کنمدونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی انتخاباتی خود در میامی و فلوریدا اعلام اینکه قصد دارد در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ایم کشور، شرایط را برای توافق احتمالی با ایران و ونزوئلا سخت‌تر کند به مقامات تهران و کاراکاس هشدار داد
رویداد۲۴ دونالد ترامپ ترامپ انتخابات ریاست جمهوری 

  

واکسن آنفلوآنزا | تحویل 1.5 میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا آغاز شده استمدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: توزیع 1.5 میلیون واکسن آنفلوآنزا آغاز و در فاز اول در اختیار معاونت بهداشتی قرار خواهد گرفت تا به صورت رایگان به زنان باردار، بیماران خاص، صعب العلاج، مزمن و کادر درمان تلقیح شود...
۵۵ آنلاین داروخانه دارو وزارت بهداشت 

  

سردار نقدی گفت: حجم رسانه‌هایی که به سپاه حمله می‌کنند، تبلیغات و جو رسانه‌ای روی ما هم تأثیر گذاشته وگرنه واقعیت اجتماعی این نیست، تبلیغاتی که در خصوص تعارض مردم با سپاه می‌شود اصلا درست نیست، ما در میان مردم و بطن جامعه هستیم، مردم بسیار به ما احترام می‌گذارند.
نامه نیوز سپاه پاسداران نیروی انتظامی زمین 

  

اولین ویدیو از سقوط هواپیمای تک موتوره در نظرآبادساعت 08:08 صبح جمعه 4 مهرماه سقوط یک فروند هواپیما تک موتوره در فرودگاه احمدآباد نظرآباد به اورژانس البرز اعلام شد.
مملکت‌آنلاین هواپیما فرودگاه اورژانس 

  

خبر خوش درباره کروناپژوهشگران دانشگاه بریستول انگلیس اعلام کردند که امیدوارند بتوانند روند ویروس کرونا را متوقف کنند.
مستقل‌آنلاین خبرنگار انگلیس آنتی ویروس 

  

درخواست های بایدن از ایران ؛ شرط مذاکره چیست؟شاید سئوالی که از هم اکنون برای برخی مطرح است آن باشد که در صورت پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری آمریکا، نحوه برخورد دولت بایدن با ماجرای برجام و نحوه بازگشت احتمالی به این توافق چگونه خواهد بود؟
مثلث غنی سازی ایران انتخابات ریاست جمهوری 

  

به رئیس جمهور رای می‌دهیم که در حساب‌های بانکی مردم سرک بکشدوظیفه دولت این است که در حساب بانکی مردم سرک بکشد. به رئیس جمهور رای می دهیم که در حساب ها سرک بکشد تا متوجه شود چه کسی حق مردم را می خورد. وقتی سالی 12میلیارد قاچاق وارد کشور میشود، این قاچاق جایی تبدیل می شود به پول و به سیستم بانکی وارد می شود. با شفافیت این قابل ردیابی است.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور دولت قاچاق 

  

اگر روحانی و احمدی ‌نژاد با هم رقابت کنند، احمدی نژاد پیروز می شوددولت آقای روحانی، دولت یکدست و وزرا هم از یک جناح نبوده و بعضا حتی همفکر شخص حسن روحانی هم نبوده‌اند. او موجب شده نوعی نارضایتی و ناخشنودی از جانب مردم و رای‌دهندگان به او ایجاد شود. دولت روحانی در سطح ملی موفق نبوده است.
مستقل‌آنلاین حسن روحانی روزنامه وام 

  

سخنرانی روحانی ساعت 9 امشب در مجمع عمومی سازمان مللتمام وجوه جهان امروز متأثر از کرونا است آنچنانکه هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل نیز با سخنرانی‌های ضبط شده‌ی سران برگزار خواهد شد
۵۵ آنلاین سازمان ملل نیویورک توئیتر 

  اخبار داغ
  

دلیل مرگبار بودن مرگبار بودن کرونا مشخص شداقتصاد نیوز : دانشمندان دلیل مرگبار بودن کووید 19 در برخی افراد را کشف کردند.
اقتصادنیوز اقتصاد درمان پستانداران 

  

رابطه مستقیم عفونت لثه و مرگ کروناییاقتصادنیوز : تحقیقاتی در خصوص میزان مرگ بار بودن کرونا نشان می دهد کسانی که عفونت لثه دارند درصورت ابتلا به ویروس کرونا حتما زیر دستگاه تنفس مصنوعی باید قرار بگیرند .
اقتصادنیوز ویروس مرگ درمان 

  

جدال آمار و احساس در یک‌شنبه‌های ریزشی/ کار سخت بورس تهراناقتصاد نیوز: بورس تهران امروز صحنه جدال معامله گرانی است که سعی دارند با آمار و عملکرد برخی غول ها صف های خرید را تقویت کنند در مقابل کسانی که حس می کنند ظرفیت بورس اشباع شده و باید از بازار کوچ کرد.
اقتصادنیوز تورم پول دولت 

  

نزول آهسته شاخص بورس در روزهای صعود سریع دلار+فیلمبازار با رشد بسیار اندک به کار خود خاتمه داد اما شاخص هم وزن منفی شد. این روزها بیشتر نگاه‌ها به سمت دلار است که 29 هزار تومان را نیز رد کرد. باید دید تاثیر این صعود نرخ ارز بر بازار سرمایه چه خواهد بود؟
گسترش شاخص دلار کار 

  

ناصر خسرو؛ قتلگاه بیماران کرونایی + فیلمخیابان ناصر خسروی تهران از دیرباز محل تجمع قاچاقیان و دلالان دارو بوده اما در شرایط شیوع کرونا بازار داغ سودجویان و دلالان دارو در روز روشن جای تامل دارد.
برنا تهران دارو 

  

عوارض بلند مدت بیماری کرونا حتی پس از بهبودی چیست؟کرونا جزو آن دسته از بیماری‌هایی است که حتی پس از بهبود بیماری عوارض آن در طولانی‌مدت با بهبودیافتگان آن همراه خواهد بود.
برنا 

  

پیش‌بینی 6 تحلیل‌گر از وضعیت بورس امروز تهران + جدولاقتصادنیوز: از 6 تحلیل‌گری که در یک نظرخواهی تحولات امروز شاخص بورس تهران را پیش‌بینی کرده‌اند، تنها یک نفرمعتقد است که امروز شاهد ریزش شاخص خواهیم بود.
اقتصادنیوز بورس تهران تهران جدول 

  

رکوردشکنی آمار ابتلای روزانه کرونا در آلماناقتصادنیوز: آمار مبتلایان به کرونا در آلمان در 24 ساعت گذشته به دو هزار و 507 نفر رسید و موسسه روبرت کخ گفت که در پنج ماهه گذشته این بالاترین رقم بوده است.
اقتصادنیوز آلمان دولت ویروس 

  

آماده‌باش در بازار ارز / نقاط حساس قیمت دلاراقتصاد نیوز:امروز در بازار دلار رویکردها اصلاحی است اما اگر قیمت در برخی نقاط حساس جا به جا شود فضای اصلاحی می تواند تغییر کند. یکی از این نقاط حساس نقطه فرود قیمت در عرضه و تقاضای درهم است.
اقتصادنیوز صادرات نفت ارز قیمت 

  

با این روش ساده از ابتلای خود به کرونا جلوگیری کنیدفواید استفاده از ماسک تنها به جلوگیری از انتشار ویروس خلاصه نمی‌شود. دانشمندان آمریکایی به تازگی ابعاد دیگری از این موضوع را کشف کرده اند.
اقتصادنیوز ماسک ویروس جراحی