جزئیات برنامه‌های فرهنگی بخش بین الملل نمایشگاه کتاب/156هزار و 954 نسخه کتاب فروخته شد

سخنگوی سی‌وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با اعلام جزئیات برنامه‌های فرهنگی بخش بین الملل نمایشگاه کتاب گفت: تاکنون 156 هزار و 954 نسخه کتاب در نمایشگاه مجازی به فروش رسیده است.

جزئیات برنامه‌های فرهنگی بخش بین الملل نمایشگاه کتاب/156هزار و 954 نسخه کتاب فروخته شد

به گزارش مملکت آنلاین، علی رمضانی، قائم مقام و سخنگوی سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در سومین نشست خبری خود که امروز جمعه 23 اردیبهشت برگزار شد، در پاسخ به سوالی مبنی بر در نظر گرفتن محلی برای برگزاری برنامه ناشران گفت: در غرفه‌ها فرآیندی پیش بینی شده که در زمان برگزاری به ستاد اجرایی اعلام کنند و از نمایشگاه مجوز بگیرند طبعیی است وقتی ناشری پس از بررسی احتما حضور مخاطبان بیشتر از گنجایش غرفه را بدهد باید اطلاع بدهد تا محل مناسب برای برگزاری در اختیار آنها قرار گیرد؛ همچنین فضاهایی مانند سرای اهل قلم مخصوص فعالیت ناشران در نمایشگاه است.

قائم مقام سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چند نفر از ناشران علی رغم دریافت غرفه در محل نمایشگاه کتاب حضور پیدا نکردند و ناشر دیگری جایگزین آنها شده است اما همچنان نام انتشارات قبلی بر سر در غرفه است افزود: برای تغییر اسامی غرفه‌های جایگزین غرفه‌هایی که به هر دلیل نتوانستند در نمایشگاه حضور پیدا کنند در حال رسیدگی هستیم.

وی گفت: بخش بین الملل از بخش‌های فعال است که امروز مجموعه‌ای از مهمانان هم در این محل حضور داشتند و ما هم ظرفیت نشر ایران را برای آنها شرح کردیم، قطعاً آژانس‌های ادبی که برنامه جدی برای تبادل رایت دارند و کشورهایی که حضور دارند برنامه جدی برای نمایشگاه کتاب دارند.

رمضانی افزود: به گفته میهمانان نمایشگاه کتاب ایران بزرگترین نمایشگاهی است که تا به امروز در آن شرکت کردند، هیئتی از تاجیکستان نیز با 25 نفر از اعضای خود در نمایشگاه کتاب حضور پیدا کرده و از ظرفیت این بخش استفاده می‌کند.

سخنگوی سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: تخصیص غرفه‌ها بر اساس درخواست اولیه ناشر است و بدون ثبت نام غرفه‌ای تحویل داده نشده است ماهم اصراری بر حضور ناشران به هر قیمتی را نداریم و تمایل داریم سلامت نمایشگاه حفظ شود، در خصوص غرفه‌های خارجی شبستان هم فقط دو ماشین کتابفروشی داریم و غیر از این هیچ غرفه‌ای برای فروش کتاب نداریم.

وی در خصوص غرفه‌های مواد غذایی مستقر در فروشگاه بین المللی کتاب تهران افزود: دیروز یکی از غرفه‌های مواد غذایی به دلیل تخلف پلمب شد و اگر غرفه‌ای متخلف باشد بسته می‌شود، تمام دکه‌های فروش اغذیه نظارت می‌شوند؛ همچنین طبق قرار قبلی وزارت بهداشت در محل مصلی حضور دارند و نسب به تزریق واکسن اقدام می‌کنند.

قائم مقام سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: دو سرای اهل قلم در شبستان اصلی مصلی و در بخش کودک و نوجوان و همچنین سرای ملل برنامه‌های ویژه ای را در نمایشگاه کتاب دارند غرفه جوایز ملی نیز در صحن اصلی شبستان نیز برنامه‌های متعددی را در نمایشگاه کتاب دارد.

رمضانی افزود: به دلیل استقبال مخاطبان از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران دیروز و امروز (22 و 23 اردیبهشت ماه) بازدید از نمایشگاه کتاب تا ساعت 21 تمدید شده است.

وی با اشاره به حضور غلامعلی حداد عادل در نمایشگاه کتاب گفت: شاعران و نویسندگان و چهره‌های ادبی بسیاری در این دوره از نمایشگاه حضور پیدا کردند، 45 نفر مهمان خارجی با رئیس نمایشگاه دیدار داشتند و از غرفه قطر و عمان و تاجیکستان بازدید داشتند همچنین بازدید از باغ کتاب، کتابخانه ملی و بازدید دارند.

سخنگوی سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با اشاره به حضور هیئت تاجیکستانی با 25 نفر از اعضای خود در نمایشگاه کتاب گفت: 3 بخش نمایشی در فضای میدانی و محیطی یک صحنه اجرای کودک و نوجوان را در شبستان اصلی هدایت می‌کنند و دیگری هم در مقابل درب شماره 12 مخصوص بزرگسال داریم، قطارل شادی نیز یکی از دیگر برنامه‌های بخش کودک و نوجوان است.

رمضانی افزود: در بخش مجازی تا ساعت 15:30 دقیقه امروز (جمعه 23 اردیبهشت) تعداد عناوین موجود در نمایشگاه مجازی هر روز افزایش پیدا می‌کند و با استقبال مردم بیشتر می‌شود و تا امروز این تعداد به 200 هزار عنوان کتاب رسیده است از این تعداد 156 هزار و 954 نسخه کتاب فروخته شده است و 53 هزار و 63 سفارش داشتیم؛ تاکنون این بخشی از سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران 137 میلیارد ریال فروش داشته است و 13 هزار و 817 مرسوله ارسال شده است.

قائم مقام سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در پایان گفت: تاکنون بیش از 10 هزار تماس ورودی و 3 هزار و 300 تماس خروجی برای پیگیری مخاطبان گرفته شده است و مرکز پاسخگویی در ساعات نمایشگاه حضور دارد؛ همچنین آمار حضوری فروش نمایشگاه کتاب نیز در حال تکمیل گزارش‌های خروجی از سوی بانک است و به زودی اعلام می‌شود.

انتهای پیام/

نمایشگاه کتاب کتابخانه کتابفروشی   اخبار برگزیده
  

جزئیات افزایش حقوق سربازان از زبان سردار تقی مهریحوادث رکنا: رئیس سازمان وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کل کشور (فراجا) جزئیات افزایش حقوق سربازان را تشریح کرد و گفت: معوقات حقوق در ماه های آینده به حساب سربازان و پایوران واریز می شود.
مثلث سربازی یارانه خودرو 

  

ریزش شاخص بازار سهام در روز آخر اردیبهشت/خروج نیم تریلیون تومان سرمایه از بورساقتصادنیوز: در معاملات امروز 31 اردیبهشت بازار سهام، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 447 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.
اقتصادنیوز شاخص سهام سرمایه 

  

دستور رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با ورود به موضوعات کلان بانکیرئیس سازمان بازرسی کل کشور با صدور دستوری به معاونت اقتصادی خواستار ورود این معاونت به موضوعات کلان بانک‌ها شد و با تاکید بر اینکه بانک‌ها نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند، بر ضرورت شناسایی افراد متخصص و با تجربه برای همکاری با سازمان بازرسی برای ورود به موضوعات کلان بانک ها تاکید کرد.
ایلنا سازمان بازرسی کل کشور بانک مرکزی بانک 

  

از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر صیانت شوددبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در نامه ای خطاب به معاون حقوق عامه و پیشگیری از جرم دادستان کل کشور خواستار صیانت از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر شد.
ایلنا جمهوری اسلامی ایران قوه قضاییه جمهوری اسلامی 

  

فوت 9 نفر بیمار کرونایی دیگر / کویید 19 همچنان کشته می دهدآمار امروز کرونا طبق اعلام وزارت بهداشت اعلام شد.
۵۵ آنلاین بیمارستان وزارت بهداشت درمان 

  

آبله میمون ویروس جدید/اروپا به قرنطینه می رودسازمان بهداشت جهانینشستی اضطراری برای بحث در مورد شیوع آبله میمون پس از تایید بیش از 100 مورد در اروپا برگزار کرد.
مستقل‌آنلاین ویروس سازمان بهداشت جهانی مادرید 

  

اظهارات خطیب زاده درباره تامین حقابه ایران از هیرمندایرنا/ سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: از مجاری حقوقی موضوع برقراری حقابه ایران از رودخانه هیرمند را پیگیری می کنیم تا حقابه این رودخانه مرزی که ایران مستحق آن است از سوی افغانستان تامین شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

وزیر کشور: وعده‌های امام (ره) در حال تحقق استوزیر کشور گفت: وعده های امام رحمت الله مانند فروپاشی غرب و دینداری مردم یکی پس از دیگری در حال تحقق است.
فردا امام خمینی وزارت بهداشت وزارت علوم 

  

توصیه به طارمی:به ایتالیا و اسپانیا بروتوصیه ملی‌پوش سابق کشورمان به طارمی؛ به اسپانیا یا ایتالیا برو
خانه فوتبال مصاحبه مهدی طارمی ایتالیا 

  

علائم اولیه آبله میمون چیست؟در پی هشدار سازمان جهانی بهداشت مبنی بر احتمال گسترش بیماری عفونی و واگیردار آبله میمون، موارد تازه‌ای از ابتلا به این بیماری در دو کشور دیگر اروپایی شناسایی شد.
مستقل‌آنلاین درمان کمردرد وزارت بهداشت 

  

قالیباف: زمانی که من فرمانده بودم جرائم 70 درصد کاهش داشتقالیباف: زمانی که فرمانده نیروی انتظامی بودم جرائم در ماه رمضان 70 درصد کاهش داشت. 4 سالی که من فرمانده نیروی انتظامی بودم خیلی دقیق می‌توانم بگویم بیش از 70 درصد جرایم در ماه رمضان کاهش پیدا می‌کرد.
مستقل‌آنلاین نیروی انتظامی ماه ماه رمضان 

  

فوری/ شاخص کل بورس به ابرکانال 1/6 میلیون واحد رسیدشاخص کل بورس با رشد 16 هزارو 200 واحدی به ابرکانال 1.6 میلیون واحد رسید در سطح یک میلیون و 600 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

آمریکا دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت زدنیروی هوایی آمریکا اعلام کرد دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت که سرعت پروازش پنج برابر سرعت صوت بوده، زده است.
۵۵ آنلاین موفقیت نیروی هوایی اوکراین 

  

مردم: آقای احمدی نژاد مملکت را درست کنید!مردم بوشهر خطاب به محمود احمدی نژاد: آقای احمدی نژاد دست ما جوانها را بگیرید، مملکت را درست کنید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد یارانه 

  اخبار داغ
  

قیمت خودروهای مونتاژی/این خودرو 100 میلیون گران شدطبق آخرین بررسی های نوسانات قیمتی در بازار، قیمت خودروهای مونتاژ، سمند، پژو و دنا از چهارشنبه هفته گذشته تا امروز افزایش یافته است.
فردا قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

ریزش؛ کلیدواژه پرتکرار در بورس امروز /نمادهای مؤثر بر شاخص‌‌هااقتصادنیوز: در روزی که همچنان ریزش متروپل در سرخط خبرهاست، شاخص‌های بورس نیز ریزش کردند تا «ریزش» کلیدواژه اصلی اخبار بورسی هم باشد.
اقتصادنیوز شاخص 

  

قیمت خودروی پیکاپ کلوت ویژه خرداد 1401 اعلام شد +جدولاقتصادنیوز: قیمت قطعی پیکاپ کلوت ویژه خردادماه 1401 با افزایش 148 میلیون تومانی به 987 میلیون تومان رسید.
اقتصادنیوز قیمت جدول 

  

بورس ریزش کرد / خروج سنگین سرمایه از بازار سهاماقتصادنیوز: شاخص های بازار سهام امروز 7 خرداد 1401 ریزش کردند و شاهد خروج سنگین پول حقیقی از بازار بودیم.
اقتصادنیوز سرمایه سهام شاخص 

  

پیش بینی اساسی از بورس فردابر اساس تحلیل کارشناسان، شاخص کل در محدوده یک میلیون و 550هزار واحد حمایت 20روزه و در واقع حمایت استاتیک سقف محدوده 14شهریور 1400 را دارد. این محدوده، محدوده‌ای مهم برای شاخص کل بوده و می‌تواند ناحیه چرخش بازار باشد.
گسترش شاخص وزن سرمایه 

  

نگاه خاص حکمرانان و مسئولان به بورس3مسئولان و مدیران کشور باید ضمن هدایت سرمایه‌ها به بازار سرمایه، نگاه ویژه‌ای به این حوزه داشته و برای تغییر و تحول این حوزه تلاش کنند.
گسترش فوتبال آموزش دولت 

  

ماموریت کمیته اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا برای بهبود وضعیت نشاط اجتماعیسخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به برگزاری جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: بر اساس نکات مطرح شده در جلسه امروز، محدودیت‌ها و الزامات اجتماعات در شرایط اخیر افول بیماری کرونا باید بروزرسانی شود.
ایلنا وزارت بهداشت 

  

شناسایی 103 بیمار جدید کرونامرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه ای آخرین وضعیت کرونا در کشور را تشریح کرد.
ایلنا روابط عمومی وزارت بهداشت آموزش 

  

الزام این گروه ها برای تزریق دز چهارم واکسن کرونااقتصادنیوز: معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: گروه‌های پرخطر بالای 70 سال و بیماران خاص حتما برای نوبت چهارم واکسن کرونا اقدام کنند.
اقتصادنیوز 

  

سقوط شاخص بورس تهران / شناسایی مسیر تغییر مالکیت سهاماقتصادنیوز:: شاخص‌های بازار سهام در اولین روز معاملاتی هفته 7 خرداد 1401 ریزش کردند و ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد.
اقتصادنیوز شاخص بورس تهران تهران 

  

آخرین آمار کرونا در ایران | تعداد فوت شدگان در 7 خرداد | 103 بیمار کرونایی جدیدآمار امروز کرونا 7 خرداد 1401 / شناسایی 103 بیمار جدید / چند نفر فوت شدند؟
۵۵ آنلاین ایران بیمارستان وزارت بهداشت 

  

شناسایی 103 بیمار جدید کرونایی و فوت 4 بیمار دیگرمتاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 4 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 141 هزار و 306 نفر رسید.
برنا 

  

درخواست رئیس‌جمهور از وزارت بهداشت در جلسه ستاد کروناپایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری/ رئیس جمهور با قدردانی از مردم در رعایت ضوابط بهداشتی، ضرورت به روزرسانی این ضوابط را متناسب با وضعیت جدید مورد تاکید قرار داد و از وزارت بهداشت خواست محدودیت‌های کرونایی و شرایط اجتماعات در وضع فعلی را به شکل دقیق برای مردم تبیین کنند.
نامه نیوز رئیس جمهور ریاست جمهوری وزارت بهداشت