خبرفوری   |  سیاسی  |  

سعید محمد: مستقل آمدم

داوطلب احتمالی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: داوطلبان و نامزدها با کارنامه قابل قبول به ع

سعید محمد: مستقل آمدم

داوطلب احتمالی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: داوطلبان و نامزدها با کارنامه قابل قبول به عرصه انتخابات وارد شوند.

 

سعید محمد گفت: افرادی که می‌خواهند وارد عرصه انتخابات شوند هم باید دارای کارنامه باشند و هم از برنامه‌های مشخص و مدون و تیم خوبی برخوردار باشند که بتواند این برنامه‌ها را اجرایی کند.

داوطلب احتمالی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: با در نظر گرفتن این شرایط وارد عرصه انتخابات شدیم و امیدواریم که بتوانیم شرایط مناسب و مطلوبی را برای همه مردم به ویژه اقشار ضعیف فراهم کنیم. در این باره همه تلاش خود را برای بهبود وضع کنونی به کار می‌گیریم.

وی گفت: همان طور که مردم با گوشت و پوست خود لمس می‌کنند وضع کشور به ویژه در حوزه معیشت مردم نامطلوب است این در حالی است که از ظرفیت‌های بسیار بالا و سرشاری در کشور برخورداریم، اما این که امروز وضع این گونه است شایسته مردم ما نیست و باید هر چه سریع‌تر بهبود یابد.

محمد افزود: امروز کشور دچار مشکلات در هم تنیده در بخش‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاست‌های بین الملل است و از آن جایی که این موضوعات و مشکلات بر روی همدیگر اثر متقابل دارند باید سعی کنیم در همه عرصه برنامه‌ها را به طور همزمان اجرایی کنیم، اما در واقعیت موضوع، چیزی که مردم دارند با آن دست و پنجه نرم می‌کنند مسایل اقتصادی است که ویژه برنامه‌های اقتصادی را برای بهبودی این وضع طراحی کرده ایم.

استفاده از همه ظرفیتها برای احقاق حقوق مردم

وی ادامه داد: آن چه که برای من و دولت آینده ایران مهم است این است که باید از همه ظرفیت‌ها، توانمندی ها، قوانین و مقررات در جهت احقاق حقوق مردم استفاده شود و باید سعی کنیم به سمت عدالت پیش برویم امری که امروز در کشور مغفول مانده است.

داوطلب احتمالی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: توسعه و بحث عدالت موجب دلگرمی مردم و احیای سرمایه‌های اجتماعی نظام خواهد شد و هر چه مردم دلگرم‌تر شوند ما می‌توانیم به کمک آن‌ها بر مشکلات فائق شویم از این رو ساماندهی وضع دهک‌های پایین به ویژه کارگران، فرهنگیان و سایر اقشار ضعیف را در دستور کار خود قرار داده ایم.

هدایت سرمایه های سرگردان را به جای بازارهای کاذب به تولید

محمد گفت: در بخش اقتصاد کشور، نقدینگی بسیار زیاد و سرگردانی که در جامعه وجود دارد همچنین خلق پولی که اتفاق می‌افتد موجب اغتشاش در بازار‌های کاذب شده است از این رو باید سعی کنیم این نقدینگی را به سمت تولید هدایت کنیم امسال با توجه به این که سال مانع زدایی از تولید از سوی مقام معظم رهبری نام گرفته عمده برنامه ما این است که بتوانیم نقدینگی سرگردان را به سمت تولید هدایت کنیم.

وی اضافه کرد: در این باره برنامه‌های مشخص و مدونی در خصوص بانکداری، مالیات، وضع بازار‌های کاذب و فعال کردن بازار سرمایه به عنوان یکی از منابع اصلی تامین مالی در اجرای طرح‌ها و توانمندسازی تولید آماده کرده ایم که به صورت جامع آن را فعال سازی خواهیم کرد.

تمرکز بر همسایگان اولویت اصلی دولت من در سیاست خارجی

داوطلب احتمالی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: همان طور که قبلا هم اعلام کردم اولویت ما در سیاست خارجی بر همکاری با همسایگان، متمرکز است و این که شرایط جدیدی را در همکاری با 15 کشور همسایه فراهم و توازن روابط میان شرق و غرب ایجاد کنیم، زیرا امروز درحالی رویکرد‌ها بیشتر به سمت غرب است که ظرفیت‌های بسیار زیادی را در شرق شاهد هستیم و ما این ظرفیت‌ها را فعال خواهیم کرد.

وی گفت: البته همزمان با پیگیری ارتقای روابط با همسایگان، پیگیر توافق برجام با طرف‌های غربی خواهیم بود تا در چارچوب‌های مدنظر مقام معظم رهبری بتوانیم موضوع برجام را جدی پیگیری کنیم.

در صورت پایبندی غربی ها به برجام ما هم به تعهدات بازمی گردیم

محمد افزود: به همه تعهدات بین المللی خود از جمله برجام پایبند خواهیم بود، اما با توجه به رویکرد آمریکا و غربی‌ها و خروج آمریکا از برجام همچنین ایجاد شرایط بسیار سخت برای مردم به گونه‌ای که سال‌ها مردم ما گروگان برجام هستند، این شرایط پسندیده مردم ما نیست از این رو آمریکایی‌ها الزاما باید به برجام برگردند، همه تعهدات خود را انجام دهند و عمل به تعهدات آن‌ها راستی آزمایی شود در این صورت ما هم به عمل به تعهدات خود برخواهیم گشت، اما منتظر نخواهیم ماند و بحث تقویت داخلی کشور را سرلوحه کار خود قرار خواهیم داد، زیرا آنقدر ظرفیت و توان در کشور بالاست که حتی بدون برجام هم می‌توانیم وضع اقتصادی کشور را بهبود بخشیم.

در برجام زمان به نفع غربی ها از دست رفت

وی ادامه داد: در برجام زمان به نفع طرف غربی از دست رفت و اقتصاد کشور ما دچار اختلال جدی شد ضمن این که ایران تنها کشوری است که برجام را در مجلس خود به تصویب رسانده، به صورت یک قانون درآورده و در اجرای آن هم پیشقدم بوده است یعنی تمام بند‌های برجام توسط ایران به اجرا رسید، اما طرف غربی برجام را وارد چالش کرد و در عمل به هیچ کدام از تعهدات خود عمل نکرد به همین علت برای این که دوباره به تعهدات خود در برجام برگردیم لازم است ابتدا طرف مقابل این کار را انجام دهد.

حل مشکل جوانان از ازدواج تا مسکن و اشتغال

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درباره حل مشکل جوانان گفت: بسیار پیگیر هستیم که مشکل ازدواج جوانان حل شود چرا که امروز یکی از معضلات اجتماعی ما طلاق است که حتی در نرخ موالید کشور هم اثر گذاشته است این خطر جدی برای رشد و پیشرفت کشور است از این رو تامین نیاز‌های جوانان از جمله اشتغال و مسکن در اولویت برنامه‌های ما قرار دارد برای مسکن طرح‌های خوبی را آماده کردیم و امیدواریم بتوانیم در فاصله زمانی چهار ساله هم بحث اشتغال و هم بحث مسکن جوانان را با اولویت حل کنیم.

محمد افزود: با برآوردی که انجام دادیم تا چهار سال آینده به 5 میلیون و 700 هزار واحد مسکونی نیاز داریم که یک میلیون و 700 هزار واحد را با وضع مالیات بر حدود سه میلیون خانه خالی به چرخه عرضه باز خواهیم گرداند و 4 میلیون واحد دیگر را نیز در مدت چهار سال خواهیم ساخت.

وی گفت: کالا‌هایی مانند مسکن خودرو، سکه و ارز کالا‌های مصرفی است، اما امروز به عنوان کالا‌های سرمایه‌ای استفاده می‌شود که این رویکرد را با وضع قوانین مالیاتی تغییر خواهیم داد.

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: علاوه بر وضع سیاست‌های مالیاتی برای آزاد کردن واحد‌های مسکونی محبوس شده، شرایط ویژه‌ای را طراحی کرده ایم تا سرمایه گذاران برای آوردن منابع خود در بخش مسکن ترغیب شوند ضمن این که تسهیلات کم بهره‌ای را برای سرمایه گذاران در این حوزه در نظر خواهیم گرفت.

راهکارها برای اعتماد دوباره مردم به بورس و رونق بخشی به آن

محمد درباره بازار سرمایه گفت: در دنیا بازار سرمایه به عنوان یکی از منابع اصلی تامین مالی برای بخش تولید است به طور نمونه در آمریکا دو سوم منابع مالی برای توسعه از بازار سرمایه تامین می‌شود بنابراین بازار سرمایه محلی است که مردم می‌توانند در آن جا سرمایه گذاری کرده و سود ببرند ضمن این که این منابع می‌تواند به سمت بازار‌های مولد و تولید بیاید.

وی افزود: متاسفانه به دلیل برخورد غلط و اشتباهی که توسط دولت در یک سال گذشته انجام شد این منابع بدون فکر و بدون برنامه ریزی در بورس فراخوان شد در این بین عده‌ای سودجو با برنامه ریزی خاص و به موقع از این بازار خارج شدند و عموم مردم ضعیف که با فروختن دارایی‌های خود در بورس سرمایه گذاری کرده بودند به شدت متضرر شدند بنابراین احیای بورس منوط به این است که ابتدا اعتماد عمومی را به فضای بورس برگردانیم که در این باره گام‌هایی را طراحی کرده ایم یکی از این گام‌ها برخورد قضایی با متخلفان است که حتما باید توسط نهاد‌های ذیربط از جمله دستگاه قضا پیگیری و برخورد انجام شود.

محمد اضافه کرد: گام بعدی این است که پوشش بیمه‌ای را در بورس فراهم کنیم و ریسک‌های اهالی بورس را کاهش دهیم در کنار این برنامه ریزی شده که بتوانیم به بازار اولیه تحرک دهیم و طرح‌های بسیار سودآور دولت را در فرابورس در قالب صندوق پروژه‌ها پذیره نویسی کنیم و منابع مردم را به سمت این بازار هدایت کنیم و این بازار اولیه به حرکت دربیاید ضمن این که باید ورود شرکت‌های سهامی عام را به بازار بورس تسهیل کنیم.

وی گفت: همچنین باید انحصار شکل گرفته در بورس از ناحیه شرکت‌های تامین سرمایه و کارگزاری را بشکنیم، زیرا این انحصار هم موجب فساد شده و هم موجب شده کار‌ها به کندی پیش برود.

محمد افزود: گام دیگر این است که مقدمات حضور ایرانیان مقیم خارج و یا حتی شرکت‌ها و اتباع خارجی علاقه‌مند به سرمایه گذاری در بورس ایران را فراهم کنیم به ویژه که اسناد، مدارک مالی و ترازنامه‌ها باید در سطح ثبت، ضبط و نگهداری شود. معتقدیم با این اقدامات می‌توانیم اعتماد را به بورس برگردانیم و می‌توانیم شاهد رونق و شکوفایی دوباره در بورس باشیم.

شایسته سالاری مبنای کابینه آینده با اولویت جوانان

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنین گفت: در کابینه آینده ما مبنا بر شایسته سالاری است و سعی داریم این اولویت شایسته سالاری را به سمت جوانان ببریم به ویژه این که بانوان هم باید الزاما در این اولویت سهم داشته باشند البته این که بخواهیم صرفا بانوان را به عنوان وزیر کابینه معرفی کنیم و از این جهت به سمت حل مشکل بانوان برویم این گونه نیست بلکه برنامه‌های خاص، مدون و گسترده‌ای را برای حل مشکل بانوان در جامعه به ویژه هویت بخشی به بانوان و مادران در خانواده طراحی کرده ایم که اجرایی خواهیم کرد.

محمد افزود: بنده به صورت مستقل وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری شدم و هیچ گونه وابستگی و ارتباطی با هیچ جریان سیاسی ندارم و اتفاقا دوای درد کشور را ایجاد یک هویت فراجناحی برای کشور می‌دانم با توجه به این که جریان‌های سیاسی عموما ناکارآمدی خود را در کشور نشان دادند برنامه ما این است که با همان شعار شایسته سالاری بتوانیم از همه ظرفیت‌های کشور استفاده کنیم.

مستقل آمدم

وی گفت: هر کسی را که دلش برای ایران عزیز اسلامی بتپد سعی می‌کنیم در این چارچوب بگنجانیم و از او استفاده کنیم، زیرا اصل این است که گفتمان انقلابی و ولایی را قبول داشته باشد و همین کافی است تا از ظرفیت‌های همه استفاده کنیم.

محمد درباره مبارزه با فساد نیز تصریح کرد: اگر بخواهیم در اقتصاد و همه حوزه‌های کشور شاهد پیشرفت باشیم باید با فساد در مرحله اول برخورد و ریشه‌های آن خشکانده شود البته کسانی می‌توانند با فساد برخورد کنند که پاک دست باشند از این رو استفاده از افرادی که این ویژگی را داشته باشند و در کنار آن از شجاعت و جسارت برخوردار باشند و با مفسده‌ها برخورد کنند بخش عمده‌ای از کار انجام می‌شود ضمن این که به اصلاح قوانین و مقررات فسادآور اقدام خواهیم کرد.

فعال کردن دولت الکترونیک برای مبارزه با فساد و حذف امضاهای طلایی

محمد افزود: با پیگیری و فعال کردن دولت الکترونیک دست افراد مفسد را قطع و زمینه‌ای را فراهم می‌کنیم که مردم بتوانند بسیار راحت و آسان خدمات دولتی را از سامانه‌های الکترونیکی دریافت کنند این امر موجب می‌شود هم سرعت کار بسیار بالا برود و هم افراد سودجو و امضا‌های طلایی حذف شوند ضمن این که سامانه‌ای را طراحی کرده ایم تا مردم در سراسر کشور هر جا فسادی را مشاهده کردند با اسناد و مدارک اطلاع رسانی کنند ما هم گروه ویژه‌ای را مامور خواهیم کرد تا به این فساد‌ها رسیدگی و برخورد کنند که این اقدامات در شکل گیری فساد بازدارنده خواهد بود.

اختیارات رئیس جمهور کافی است

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درباره اختیارات رییس جمهور گفت: اختیارات رئیس جمهور براساس آن چه که در قانون اساسی طراحی شده کافی است، اما در سال‌های گذشته بخشی از این اختیارات توسط سیستم‌های رانت و فساد و لابی‌های قدرت فردی و حاشیه ای، دچار مشکلاتی شده است که اگر ما از همه ظرفیت‌های قانونی استفاده کنیم مشکلی در این باره نخواهد بود ضمن این که سعی می‌کنیم همه ظرفیت‌های مغفولی را که تاکنون استفاده نشده، فعال کنیم و آن چه را که حق مردم است برای آن‌ها به ارمغان بیاوریم.

داوطلب احتمالی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: داوطلبان و نامزدها با کارنامه قابل قبول به عرصه انتخابات وارد شوند.

پایگاه خبری خبر فوری (khabarfoori.com) سیاسی/ انتخابات 14 اردیبهشت 1400 - 14:13

 

سعید محمد گفت: افرادی که می‌خواهند وارد عرصه انتخابات شوند هم باید دارای کارنامه باشند و هم از برنامه‌های مشخص و مدون و تیم خوبی برخوردار باشند که بتواند این برنامه‌ها را اجرایی کند.

داوطلب احتمالی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: با در نظر گرفتن این شرایط وارد عرصه انتخابات شدیم و امیدواریم که بتوانیم شرایط مناسب و مطلوبی را برای همه مردم به ویژه اقشار ضعیف فراهم کنیم. در این باره همه تلاش خود را برای بهبود وضع کنونی به کار می‌گیریم.

وی گفت: همان طور که مردم با گوشت و پوست خود لمس می‌کنند وضع کشور به ویژه در حوزه معیشت مردم نامطلوب است این در حالی است که از ظرفیت‌های بسیار بالا و سرشاری در کشور برخورداریم، اما این که امروز وضع این گونه است شایسته مردم ما نیست و باید هر چه سریع‌تر بهبود یابد.

محمد افزود: امروز کشور دچار مشکلات در هم تنیده در بخش‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاست‌های بین الملل است و از آن جایی که این موضوعات و مشکلات بر روی همدیگر اثر متقابل دارند باید سعی کنیم در همه عرصه برنامه‌ها را به طور همزمان اجرایی کنیم، اما در واقعیت موضوع، چیزی که مردم دارند با آن دست و پنجه نرم می‌کنند مسایل اقتصادی است که ویژه برنامه‌های اقتصادی را برای بهبودی این وضع طراحی کرده ایم.

استفاده از همه ظرفیتها برای احقاق حقوق مردم

وی ادامه داد: آن چه که برای من و دولت آینده ایران مهم است این است که باید از همه ظرفیت‌ها، توانمندی ها، قوانین و مقررات در جهت احقاق حقوق مردم استفاده شود و باید سعی کنیم به سمت عدالت پیش برویم امری که امروز در کشور مغفول مانده است.

داوطلب احتمالی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: توسعه و بحث عدالت موجب دلگرمی مردم و احیای سرمایه‌های اجتماعی نظام خواهد شد و هر چه مردم دلگرم‌تر شوند ما می‌توانیم به کمک آن‌ها بر مشکلات فائق شویم از این رو ساماندهی وضع دهک‌های پایین به ویژه کارگران، فرهنگیان و سایر اقشار ضعیف را در دستور کار خود قرار داده ایم.

هدایت سرمایه های سرگردان را به جای بازارهای کاذب به تولید

محمد گفت: در بخش اقتصاد کشور، نقدینگی بسیار زیاد و سرگردانی که در جامعه وجود دارد همچنین خلق پولی که اتفاق می‌افتد موجب اغتشاش در بازار‌های کاذب شده است از این رو باید سعی کنیم این نقدینگی را به سمت تولید هدایت کنیم امسال با توجه به این که سال مانع زدایی از تولید از سوی مقام معظم رهبری نام گرفته عمده برنامه ما این است که بتوانیم نقدینگی سرگردان را به سمت تولید هدایت کنیم.

وی اضافه کرد: در این باره برنامه‌های مشخص و مدونی در خصوص بانکداری، مالیات، وضع بازار‌های کاذب و فعال کردن بازار سرمایه به عنوان یکی از منابع اصلی تامین مالی در اجرای طرح‌ها و توانمندسازی تولید آماده کرده ایم که به صورت جامع آن را فعال سازی خواهیم کرد.

تمرکز بر همسایگان اولویت اصلی دولت من در سیاست خارجی

داوطلب احتمالی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: همان طور که قبلا هم اعلام کردم اولویت ما در سیاست خارجی بر همکاری با همسایگان، متمرکز است و این که شرایط جدیدی را در همکاری با 15 کشور همسایه فراهم و توازن روابط میان شرق و غرب ایجاد کنیم، زیرا امروز درحالی رویکرد‌ها بیشتر به سمت غرب است که ظرفیت‌های بسیار زیادی را در شرق شاهد هستیم و ما این ظرفیت‌ها را فعال خواهیم کرد.

وی گفت: البته همزمان با پیگیری ارتقای روابط با همسایگان، پیگیر توافق برجام با طرف‌های غربی خواهیم بود تا در چارچوب‌های مدنظر مقام معظم رهبری بتوانیم موضوع برجام را جدی پیگیری کنیم.

در صورت پایبندی غربی ها به برجام ما هم به تعهدات بازمی گردیم

محمد افزود: به همه تعهدات بین المللی خود از جمله برجام پایبند خواهیم بود، اما با توجه به رویکرد آمریکا و غربی‌ها و خروج آمریکا از برجام همچنین ایجاد شرایط بسیار سخت برای مردم به گونه‌ای که سال‌ها مردم ما گروگان برجام هستند، این شرایط پسندیده مردم ما نیست از این رو آمریکایی‌ها الزاما باید به برجام برگردند، همه تعهدات خود را انجام دهند و عمل به تعهدات آن‌ها راستی آزمایی شود در این صورت ما هم به عمل به تعهدات خود برخواهیم گشت، اما منتظر نخواهیم ماند و بحث تقویت داخلی کشور را سرلوحه کار خود قرار خواهیم داد، زیرا آنقدر ظرفیت و توان در کشور بالاست که حتی بدون برجام هم می‌توانیم وضع اقتصادی کشور را بهبود بخشیم.

در برجام زمان به نفع غربی ها از دست رفت

وی ادامه داد: در برجام زمان به نفع طرف غربی از دست رفت و اقتصاد کشور ما دچار اختلال جدی شد ضمن این که ایران تنها کشوری است که برجام را در مجلس خود به تصویب رسانده، به صورت یک قانون درآورده و در اجرای آن هم پیشقدم بوده است یعنی تمام بند‌های برجام توسط ایران به اجرا رسید، اما طرف غربی برجام را وارد چالش کرد و در عمل به هیچ کدام از تعهدات خود عمل نکرد به همین علت برای این که دوباره به تعهدات خود در برجام برگردیم لازم است ابتدا طرف مقابل این کار را انجام دهد.

حل مشکل جوانان از ازدواج تا مسکن و اشتغال

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درباره حل مشکل جوانان گفت: بسیار پیگیر هستیم که مشکل ازدواج جوانان حل شود چرا که امروز یکی از معضلات اجتماعی ما طلاق است که حتی در نرخ موالید کشور هم اثر گذاشته است این خطر جدی برای رشد و پیشرفت کشور است از این رو تامین نیاز‌های جوانان از جمله اشتغال و مسکن در اولویت برنامه‌های ما قرار دارد برای مسکن طرح‌های خوبی را آماده کردیم و امیدواریم بتوانیم در فاصله زمانی چهار ساله هم بحث اشتغال و هم بحث مسکن جوانان را با اولویت حل کنیم.

محمد افزود: با برآوردی که انجام دادیم تا چهار سال آینده به 5 میلیون و 700 هزار واحد مسکونی نیاز داریم که یک میلیون و 700 هزار واحد را با وضع مالیات بر حدود سه میلیون خانه خالی به چرخه عرضه باز خواهیم گرداند و 4 میلیون واحد دیگر را نیز در مدت چهار سال خواهیم ساخت.

وی گفت: کالا‌هایی مانند مسکن خودرو، سکه و ارز کالا‌های مصرفی است، اما امروز به عنوان کالا‌های سرمایه‌ای استفاده می‌شود که این رویکرد را با وضع قوانین مالیاتی تغییر خواهیم داد.

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: علاوه بر وضع سیاست‌های مالیاتی برای آزاد کردن واحد‌های مسکونی محبوس شده، شرایط ویژه‌ای را طراحی کرده ایم تا سرمایه گذاران برای آوردن منابع خود در بخش مسکن ترغیب شوند ضمن این که تسهیلات کم بهره‌ای را برای سرمایه گذاران در این حوزه در نظر خواهیم گرفت.

راهکارها برای اعتماد دوباره مردم به بورس و رونق بخشی به آن

محمد درباره بازار سرمایه گفت: در دنیا بازار سرمایه به عنوان یکی از منابع اصلی تامین مالی برای بخش تولید است به طور نمونه در آمریکا دو سوم منابع مالی برای توسعه از بازار سرمایه تامین می‌شود بنابراین بازار سرمایه محلی است که مردم می‌توانند در آن جا سرمایه گذاری کرده و سود ببرند ضمن این که این منابع می‌تواند به سمت بازار‌های مولد و تولید بیاید.

وی افزود: متاسفانه به دلیل برخورد غلط و اشتباهی که توسط دولت در یک سال گذشته انجام شد این منابع بدون فکر و بدون برنامه ریزی در بورس فراخوان شد در این بین عده‌ای سودجو با برنامه ریزی خاص و به موقع از این بازار خارج شدند و عموم مردم ضعیف که با فروختن دارایی‌های خود در بورس سرمایه گذاری کرده بودند به شدت متضرر شدند بنابراین احیای بورس منوط به این است که ابتدا اعتماد عمومی را به فضای بورس برگردانیم که در این باره گام‌هایی را طراحی کرده ایم یکی از این گام‌ها برخورد قضایی با متخلفان است که حتما باید توسط نهاد‌های ذیربط از جمله دستگاه قضا پیگیری و برخورد انجام شود.

محمد اضافه کرد: گام بعدی این است که پوشش بیمه‌ای را در بورس فراهم کنیم و ریسک‌های اهالی بورس را کاهش دهیم در کنار این برنامه ریزی شده که بتوانیم به بازار اولیه تحرک دهیم و طرح‌های بسیار سودآور دولت را در فرابورس در قالب صندوق پروژه‌ها پذیره نویسی کنیم و منابع مردم را به سمت این بازار هدایت کنیم و این بازار اولیه به حرکت دربیاید ضمن این که باید ورود شرکت‌های سهامی عام را به بازار بورس تسهیل کنیم.

وی گفت: همچنین باید انحصار شکل گرفته در بورس از ناحیه شرکت‌های تامین سرمایه و کارگزاری را بشکنیم، زیرا این انحصار هم موجب فساد شده و هم موجب شده کار‌ها به کندی پیش برود.

محمد افزود: گام دیگر این است که مقدمات حضور ایرانیان مقیم خارج و یا حتی شرکت‌ها و اتباع خارجی علاقه‌مند به سرمایه گذاری در بورس ایران را فراهم کنیم به ویژه که اسناد، مدارک مالی و ترازنامه‌ها باید در سطح ثبت، ضبط و نگهداری شود. معتقدیم با این اقدامات می‌توانیم اعتماد را به بورس برگردانیم و می‌توانیم شاهد رونق و شکوفایی دوباره در بورس باشیم.

شایسته سالاری مبنای کابینه آینده با اولویت جوانان

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنین گفت: در کابینه آینده ما مبنا بر شایسته سالاری است و سعی داریم این اولویت شایسته سالاری را به سمت جوانان ببریم به ویژه این که بانوان هم باید الزاما در این اولویت سهم داشته باشند البته این که بخواهیم صرفا بانوان را به عنوان وزیر کابینه معرفی کنیم و از این جهت به سمت حل مشکل بانوان برویم این گونه نیست بلکه برنامه‌های خاص، مدون و گسترده‌ای را برای حل مشکل بانوان در جامعه به ویژه هویت بخشی به بانوان و مادران در خانواده طراحی کرده ایم که اجرایی خواهیم کرد.

محمد افزود: بنده به صورت مستقل وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری شدم و هیچ گونه وابستگی و ارتباطی با هیچ جریان سیاسی ندارم و اتفاقا دوای درد کشور را ایجاد یک هویت فراجناحی برای کشور می‌دانم با توجه به این که جریان‌های سیاسی عموما ناکارآمدی خود را در کشور نشان دادند برنامه ما این است که با همان شعار شایسته سالاری بتوانیم از همه ظرفیت‌های کشور استفاده کنیم.

مستقل آمدم

وی گفت: هر کسی را که دلش برای ایران عزیز اسلامی بتپد سعی می‌کنیم در این چارچوب بگنجانیم و از او استفاده کنیم، زیرا اصل این است که گفتمان انقلابی و ولایی را قبول داشته باشد و همین کافی است تا از ظرفیت‌های همه استفاده کنیم.

محمد درباره مبارزه با فساد نیز تصریح کرد: اگر بخواهیم در اقتصاد و همه حوزه‌های کشور شاهد پیشرفت باشیم باید با فساد در مرحله اول برخورد و ریشه‌های آن خشکانده شود البته کسانی می‌توانند با فساد برخورد کنند که پاک دست باشند از این رو استفاده از افرادی که این ویژگی را داشته باشند و در کنار آن از شجاعت و جسارت برخوردار باشند و با مفسده‌ها برخورد کنند بخش عمده‌ای از کار انجام می‌شود ضمن این که به اصلاح قوانین و مقررات فسادآور اقدام خواهیم کرد.

فعال کردن دولت الکترونیک برای مبارزه با فساد و حذف امضاهای طلایی

محمد افزود: با پیگیری و فعال کردن دولت الکترونیک دست افراد مفسد را قطع و زمینه‌ای را فراهم می‌کنیم که مردم بتوانند بسیار راحت و آسان خدمات دولتی را از سامانه‌های الکترونیکی دریافت کنند این امر موجب می‌شود هم سرعت کار بسیار بالا برود و هم افراد سودجو و امضا‌های طلایی حذف شوند ضمن این که سامانه‌ای را طراحی کرده ایم تا مردم در سراسر کشور هر جا فسادی را مشاهده کردند با اسناد و مدارک اطلاع رسانی کنند ما هم گروه ویژه‌ای را مامور خواهیم کرد تا به این فساد‌ها رسیدگی و برخورد کنند که این اقدامات در شکل گیری فساد بازدارنده خواهد بود.

اختیارات رئیس جمهور کافی است

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درباره اختیارات رییس جمهور گفت: اختیارات رئیس جمهور براساس آن چه که در قانون اساسی طراحی شده کافی است، اما در سال‌های گذشته بخشی از این اختیارات توسط سیستم‌های رانت و فساد و لابی‌های قدرت فردی و حاشیه ای، دچار مشکلاتی شده است که اگر ما از همه ظرفیت‌های قانونی استفاده کنیم مشکلی در این باره نخواهد بود ضمن این که سعی می‌کنیم همه ظرفیت‌های مغفولی را که تاکنون استفاده نشده، فعال کنیم و آن چه را که حق مردم است برای آن‌ها به ارمغان بیاوریم.

انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری رئیس جمهور   اخبار برگزیده
  

توصیه‌های رئیس مجلس به مردم و نامزدهای انتخاباترئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مشارکت پایین هیچ برنده‌ای ندارد و مردم از حق خود برای ریل‌گذاری دستگاه اجرایی کشور استفاده کنند، گفت: امروز فرصت مناسبی است که همه ما با هر سلیقه و جناح بندی سیاسی و با هر عقیده و نگرشی دست به دست هم دهیم تا به فرموده رهبر انقلاب، ایرانی قوی را بسازیم.
مثلث رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی جوانان 

  

واکنش جهرمی به اظهارات تند فرهاد مجیدی(عکس)وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به صحبت‌های اخیر فرهاد مجیدی واکنش نشان داد.
ایلنا فرهاد مجیدی عکس پرسپولیس 

  

تعدد کاندیداهای ریاست‌جمهوری نشان می‌دهد اکثر جریان‌ها به وضع موجود نگاه منتقدانه دارندنماینده تربت حیدریه و مه ولات و زاوه در مجلس معتقد است تعدد و تنوع حضور جناح های سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری نشان دهنده این است که همه آن ها به آزاد بودن انتخابات ایران اعتقاد داشته و اختیارات ریاست جمهوری را برای رفع مشکلات مردم کافی می دانند.
ایلنا انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری مجلس شورای اسلامی 

  

این مرد نیامد؛ خاطر دلواپسان آسوده شدصفحه ثبت نام سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری روز گذشته بسته شد و محمد جواد ظریف همان طور که از دو سال قبل اعلام کرده پا به صحنه رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری نگذاشت تا خاطر دوستان دلواپس از نامزدی‌اش آسوده شود و خود را به حضور در پاستور نزدیک تر ببینند.
اقتصادنیوز انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

جدول مشخصات نامزدهای انتخابات1400ایسنا/ ثبت‌نام نامزدهای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم، پس از پنج روز با نام‌نویسی 592 نفر و حضور تعداد زیادی از سیاسیون دیروز (25 اردیبهشت) پایان یافت.
فردا جدول درمان انتخابات ریاست جمهوری 

  

فروش خودرو در بورس امروز تصویب می شود؟عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه امروز طرح ساماندهی صنعت خودرو در این کمیسیون بررسی می‌شود، گفت: وزارت صمت معتقد است که قیمت پایه خودرو در بورس کالا باید از سوی خودروساز تعیین شود.
خودروتک خودرو بورس کالا کمیسیون صنایع و معادن مجلس 

  

اقدامات خلاف قانون احمدی نژاد | بایدبا او برخورد شودروزنامه جمهوری اسلامی نوشت: فردی که مقررات ثبت‌نام در وزارت کشور برای رئیس‌جمهور شدن را زیر پا گذاشت، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است. کسی که به قانون بی‌اعتنائی می‌کند و حتی بعد از ثبت‌نام از تریبون آزاد در محل وزارت کشور اعلام می‌کند اگر صلاحیتش تأیید نشود انتخابات را قبول ندارد، چگونه می‌تواند مصلحت کشور را تشخیص بدهد و چگونه همچنان حق دارد عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام باشد؟
۵۵ آنلاین قانون احمدی نژاد روزنامه 

  

چه کسانی کاندیدای انتخابات 1400 شدند؟/لیست نهایی نامزدهای انتخاباتامروز چهره‌های شاخص و صاحب نام از جمله لاریجانی، جهانگیری، محسن هاشمی، رئیسی، عبدالناصر همتی، جلیلی، رضایی، ضرغامی، پزشکیان و عباس آخوندی با مراجعه به وزارت کشور، داوطلب انتخابات ریاست جمهوری شدند.
مستقل‌آنلاین محمد خوش چهره انتخابات ریاست جمهوری ستاد انتخابات کشور 

  

پشت پرده پیامک خودروهای وارداتیاین روزها بسیاری از شهروندان شاهد ارسال پیامک‌هایی با موضوع «فروش خودروی وارداتی» بوده‌اند، پیامک‌هایی که شائبه گشایش در واردات خودرو به کشور را ایجاد کرده است. هرچند بنا بر بودجه سال‌جاری، آینده‌ای برای واردات مجدد خودرو از سوی دولت و مجلس پیش‌بینی نشده با این حال برخی امید دارند که همراه با آزادسازی ارزهای بلوکه‌شده، گشایشی نیز در این زمینه ایجاد شود.
خودروتک پیامک فضای مجازی واردات خودرو 

  

مهم/ علت تاخیر رئیسی برای کاندیداتوری فاش شدآیت الله سید ابراهیم رئیسی امروز 25 اردیبهشت برای کاندیداتوری ریاست جمهوری 1400 در وزارت کشور حضور یافت اما این حضور با تاخیر انجام شد که علت آن مشخص‌نشدن جانشین او در قوه قضاییه است.
مستقل‌آنلاین ریاست جمهوری وزارت کشور شورای نگهبان 

  

همه چیز درباره بازگشت خودروسازان خارجیفضای سیاسی کشور متأثر از خبرهای خوب مذاکرات وین، حال و هوایی امیدبخش پیدا کرده است. مذاکرات احیای برجام در وین در جریان است و این‌گونه که معاون وزیر امور خارجه کشورمان خبر می‌دهد در خصوص برداشته شدن تحریم‌های صنعت خودرو نیز مذاکراتی صورت گرفته است.
خودروتک خودروسازان قیمت بازار خودرو 

  

سر نخ تخریب رئیسی کجاست؟سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، با اشاره به آغاز موتورتخریب و عملیات روانی رقیب، گفت: هیچ اختلافی در جریان نیروهای اختلاف وجود ندارد و لازم است تا نیروهای انقلاب نسبت به دام اختلاف افکنی هوشیار باشند.
مثلث بهرام رادان مصاحبه حسن روحانی 

  

چرا دولت نمی‌تواند از اقشار ضعیف جامعه حمایت کند؟ / ناکارآمدیِ برخی دولت‌ها در سایه‌ی افزایش قیمت نفت پنهان می‌شودغلامعلی فرجادی گفت: در کشور ناکارآمدیِ مدیریتی وجود دارد. برخی می‌گویند این دولت، ناکارآمد است اما من می‌گویم فقط این دولت ناکارآمد نبوده، بلکه دولت قبلی هم ناکارآمد بود. بعضی وقت‌ها ناکارآمدیِ دولت‌ها در سایه‌ی افزایش شدید قیمت نفت، مشخص نمی‌شود.
ایلنا دولت بازار کار درآمد 

  

احمدی‌نژاد: اگر رد صلاحیت شوم انتخابات را تحریم می‌کنماحمدی‌نژاد پس از ثبت‌نام در انتخابات 1400 گفت: من با توجه به شرایط کشور و اصرار مردم ثبت نام کردم. اگر رد صلاحیت شوم، انتخابات را قبول ندارم و در آن شرکت نمی‌کنم.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد انتخابات ریاست جمهوری ایران 

  

حرکت شوک آور اصلاح طلبان در دقیقه 90! شرق نوشت:هیچ‌کدام از نامزدهای انتخاباتی که تاکنون ثبت‌نام کرده‌اند برای آحاد مردم شوق‌برانگیز نیستند. این نکته به خصلت‌های فردی آنان بازنمی‌گردد؛ طرفه آنکه برخی از این نامزدها ازجمله محمود احمدی‌نژاد تغییر وضعیت را درنیافته و با بالارفتن از نرده‌های وزارت کشور تلاش می‌کند جذابیت ازدست‌رفته خود را بازیابد. این مواجهه با مردم، بی‌احترامی به شعور آنان و کلیشه‌ای است از جنس رفتار…
فردا اصلاح طلبان احمدی نژاد اصولگرایان 

  اخبار داغ
  

شهرداری تهران نمی تواند واکسن کرونا خریداری کندمحسن هاشمی، در تذکر پیش از دستور خود درباره مساله واکسیناسیون تاکسیرانان گفت: من این مسئله را در جلسات ستاد ملی کرونا دنبال کردم و مسئولان ستاد گفتند نمی توان تنها درباره کلیه تاکسیرانان تهران صحبت کرد مثل واکسیناسیون پاکبانان که در کل کشور انجام شد.
۵۵ آنلاین تهران اتاق بازرگانی واکسیناسیون 

  

فهرست مراکز تزریق واکسن کرونا در شهر تهرانفهرست مراکز واکسیناسیون واکسن کرونا در شهر تهران اعلام شد.
برنا تهران واکسیناسیون 

  

نحوه ثبت نام واکسن کرونا + جزئیاتدر ادامه این خبر شما را گام به گام راهنمایی خواهیم کرد که چگونه اطلاعات خود را در سایت salamat.gov.ir ثبت نام واکسن کرونا وارد نمایید.
شما‌نیوز درمان رایگان وزارت بهداشت 

  

کاهش15 تا 20 درصدی قیمت خودرویک کارشناس خودرو گفت: بین قیمت کارخانه و شرکت‌ها بین 60 تا 70 درصد اختلاف قیمت وجود دارد.
خبرفوری قیمت خودرو بازار خودرو 

  

هیچ کس در این کشور نیست که واکسن کرونا نزده باشد!"نائورو" یا "ناورو" اولین کشور جهان است که همه ساکنانش علیه بیماری کرونا، واکسینه شدند.
برنا 

  

فوری/ آیا کرونای برزیلی به کشور وارد شده؟مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ورود کشتی به بندر امام خمینی با خدمه مبتلا به کرونای برزیلی صحت ندارد.
گسترش وزارت بهداشت سازمان بنادر و دریانوردی ویروس 

  

میز صنعت سازمان بورس، ابزار پیشبرد اهداف سرمایه گذاران و ناشرین استدکتر محمدعلی دهقان دهنوی با اشاره به اهمیت ویژه صنعت پالایش اعلام کرد: حدود 30 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در صنعت پالایشگاهی لازم است تا کارایی این حوزه بیشتر و در آن نوسازی ایجاد شود و بازارسرمایه برای تامین این میزان سرمایه‌گذاری و تامین مالی، مناسبترین محل است.
شما‌نیوز صنعت سازمان بورس و اوراق بهادار سرمایه 

  

چرا برخی افراد با شدت بیشتری به کرونا مبتلا می شوند؟ممکن است شما هم با این موضوع برخورد کرده باشید که افراد مختلف با شدت های مختلفی به کرونا مبتلا می شوند و یا برخی از افراد بیشتر در معرض خطر ابتلا به کووید 19 قرار دارند. به نظر می رسد در این زمینه نیز عامل ژنتیک تاثیرگذار است.
برنا ژنتیک 

  

واکسیناسیون 15 سالمند بالای 118 سال؛ ورود محموله جدید واکسن کروناسخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه تا کنون به 15 سالمند بالای 118 سال واکسن کرونا تزریق ش
خبرفوری واکسیناسیون سالمندان پوشش 

  

ورود کرونای برزیلی صحت ندارد/ هنوز نوع کرونای خدمه هندی کشتی پاناما مشخص نیست/ کشتی در لنگرگاه قرنطینه شدمسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ورود کشتی به بندر امام خمینی با خدمه مبتلا به کرونای برزیلی صحت ندارد.
ایلنا سازمان بنادر و دریانوردی وزارت بهداشت ویروس 

  

تزریق واکسن کرونا به پیرترین مرد کشور در آذربایجان شرقیمعاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: در روز گذشته واکسن کرونا به مردی که بر اساس شناسنامه و کا
خبرفوری تبریز شناسنامه کشاورزی 

  

تزریق واکسن کرونا به پیرترین فرد ایران +عکس دانشگاه علوم پزشکی تبریز: در روز گذشته واکسن کرونا به مردی که بر اساس شناسنامه و کارت ملی 134 سال سن داشته و پیرترین فرد ایران و بنابر بررسی‌ها احتمالا پیرترین فرد جهان است، تزریق شد./ایسنا
فردا ایران عکس تبریز 

  

جریمه 200 هزار تومانی نقض قرنطینه مبتلایان به کرونا اجرا شدمعاون وزیر کشور خواستار پیگیری اجرای جریمه نقض قرنطینه مبتلایا به کرونا در سراسر کشور شد.
خبرفوری وزارت بهداشت درمان دین 

  

عوارض فشار خون از کرونا خیلی بیشتر است!یک فوق تخصص کلیه، فشار خون و پیوند گفت: عوارض فشار خون از کرونا بیشتر است اما دلیل حس نشدن عوارض آن، مزمن بودن این بیماری است.
برنا فشار خون