ایلنا   |  اقتصادی  |  

اگر تجربه کافی برای خرید لوازم خانگی برای جهیزیه ندارید، این مطلب برای شما مفید است

یکی از چالش های امروزی پدر و مادر ها خرید جهیزیه است، خرید جهیزیه به این دلیل امروزه یک چالش محسوب می شود چون که امروزه خانه ها بسیار پر زرق و برق شده است و دیگر آن سادگی قدیم را ندارد، به این دلیل با وسایل ساده و حذف وسایل غیر ضروری نمی توان جهیزیه را کامل کرد.

اگر تجربه کافی برای خرید لوازم خانگی برای جهیزیه ندارید، این مطلب برای شما مفید است

یکی از چالش های امروزی پدر و مادر ها خرید جهیزیه است، خرید جهیزیه به این دلیل امروزه یک چالش محسوب می شود چون که امروزه خانه ها بسیار پر زرق و برق شده است و دیگر آن سادگی قدیم را ندارد، به این دلیل با وسایل ساده و حذف وسایل غیر ضروری نمی توان جهیزیه را کامل کرد.

پر زرق و برق بودن و حذف نکردن وسایل غیر ضروری از لیست خرید جهیزیه صد صر صد باعث بالا رفتن هزینه ها می شود و از این روست که خانواده ها نگران تهیه کردن آنها هستند.

اشتباه بیشتر افراد این است که در هنگام خرید جهیزیه ابتدا وسایل غیر ضروری را تهیه می کنند و در هنگام تهیه و خرید وسایل بسیار ضروری به مشکل بر میخورند، یا وقتشان را نگذاشته اند تا چیز مناسبی تهیه کنند و یا بودجه ای برایشان نمانده که وسایل ضروری را تهیه کنند.

اگر شما هم به دنبال تهیه جهزیه چه برای خودتان و چه برای فرزندانتان هستید ما برای شما لیستی تهیه کرده ایم که با کمک این لیست می توانید با توجه بودجه تان به خرید وسایل ضروری بپردازید.

برای شروع یک زندگی مشترک وسایلی مانند آبمیوه گیری، سرخ کن، هوه ساز و مواردی مانند این ها آن چنان نیازی نیست، این که بگوییم این وسایل اصلاً مورد استفاده قرار نمی گیرند و نیاز نمی شوند هم اشتباه است، در زندگی و گذر زمان نیز می توان این وسایل را تهیه نمود اما هنگام شروع یک زندگی مشترک وسایل ضروری دیده نمیشوند.

وسایل بسیار ضروری که برای شروع زندگی نیاز است عبارتند از: یخچال فریزر یا ساید بای ساید ماشین لباسشویی ماشین ظرفشویی کولر گازی اجاق گاز جاروبرقی هود پکیج مایکروفر فر توکار آبگرمکن

این 11 مورد جزو مهم ترین لوازم خانگی اولیه به شمار میروند و هر کدام ضرورت خود را در زندگی مشترک دارند.

یخچال فریزر یا ساید بای ساید

یخچال فریزر یا ساید بای ساید دو مدل از یخچال است که بسته به سلیقه تان می توانید خریداری کنید، به غیر از سلیقه و هماهنگی با آشپزخنه انازه آن را هم در نظر داشته باشید.

چند تا از برند های خارجی با کیفیت یخچال: لوازم خانگی سامسونگ، لوازم خانگی ال جی، لوازم خانگی بوش، لوازم خانگی دوو، لوازم خانگی کنوود، لوازم خانگی جنرال الکتریک و...

چند تا از برند های ایرانی با کیفیت یخچال: اسنو، آبسال، امرسان، هیمالیا، پارس و...

ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی ها یکی دیگر از مهم ترین وسایل در خانه و آشپزخانه می باشد و ضرورت وجود آن مانند یخچال بسیار زیاد است، همچنین در هنگام خرید با توجه به نیاز استفاده تان آن را انتخاب کنید، به این علت که این دستگاه از مدل های بسیار زیادی برخوردار است و هر کدام کارایی خاص خود را دارد.

چند تا از برند های خارجی با کیفیت ماشین لباسشویی: لوازم خانگی سامسونگ، لوازم خانگی ال جی، بوش، دوو، کنوود، آاگ و...

چند تا از برند های ایرانی با کیفیت ماشین لباسشویی: آبسال، ارج، پاکشوما، اسنوا و...

ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی از دسته دستگاه هایی است که امروزه در خانه ها ضرورت پیدا کرده است، به این علت که امروزه در بیشتر خانواده از مرد  زن همه شاغلند و بیرون از خانه کار میکنند، ماشین ظرفشویی دستگاهی است که کمک بسیار زیادی در کم شدن کار های خانه میکند، برای خرید این دستگاه هم توجه داشته باشید که باید متناسب با شراطی مانند تعداد افراد، فضای آشپزخانه و... خریداری شود.

چند تا از برند های خارجی با کیفیت ماشین ظرفشویی: سامسونگ، ال جی، بوش، آاگ، کنوود، بکو و...

چند تا از برند های ایرانی با کیفیت ماشین ظرفشویی: آبسال، اسنوا، مجیک، ارج و...

کولر گازی

کولر گازی یکی دیگر از وسایل ضروری برای خانه است، کولر گازی های اروزی از نظر کاربردی تفاوت بسیار زیادی با قدیم دارند و تفاوتشان این است که در قدیم فقط سرما دهی در تابستان را داشتند اما امرزه علاوه بر سرما گرمادهی نیز دارند یا به زبان ساده تر به حالت بخاری نیز در می آیند، اگر قصد خرید بخاری را نیز دارید، با خرید یک کولر گازی خوب با یک تیر دو نشان بزنید.

چند تا از برند های خارجی با کیفیت کولر گازی: سامسونگ، ال جی، بوش، دوو، جنرال الکتریک و...

چند تا از برند های ایرانی با کیفیت کولر گازی: ایران رادیاتور، تک الکتریک، اسنوا، پاکشوما و...

2.اجاق گاز

اجاق گاز از دیگر وسایلی است که در آشپزخانه نقش بسیار مهمی دارد، خرابی آن در خانه ها خیلی چیز ها را مختل می کند حال فکر کنید که در اول زندگی مشترک وجود نداشته باشد، اجاق گاز هم مانند لوازم دیگر انواع مختلف دارد که می تواند نسبت به وسایل دیگرتان، سلیقتان و دیگر موارد آن را انتخاب و خریداری کنید.

چند تا از برند های خارجی با کیفیت اجاق گاز: بوش، ایندزیت، آریستون، بریتنو، ویرپول و...

چند تا از برند های ایرانی با کیفیت اجاق گاز: اسنوا، امرسان، سینجر، بوتان، مجیک و...

3.جاروبرقی

همان طور که می دانید کار جاروبرقی جمع آوری آشغال ها، گرد و غبار و... از روی سطح زمین و فرش است، این وسیله مانند دیگر لوازم در خانه بسیار کاربردی و ضروری است، در هنگام انتخاب می توانید متناسب با سلیقه تان هر گونه مدل و رنگی را بر گزینید.

چند تا از برند های خارجی با کیفیت جاروبرقی: سامسونگ، ال جی، بوش، آاگ، دوو و...

چند تا از برند های ایرانی با کیفیت جاروبرقی: پاکشوما، پارس خزر، امرسان، سانی و...

4.هود

هود از لوازمی است که در تمامی خانه ها ضرورت دارد، یعنی به گونه ای که اگر از اجاق گاز استفاده می کنید، خرید هود به همراه اجاق گاز ضرورت بسیار بالایی دارد، خرید هود نیز باید با توجه به سلیقه و فضای آشپزخانه باشد، پیشنهاد می کنیم که بعد از ددن فضای خانه هود را خریداری کنید تا برای نصب و قرار دهی آن با مشکل مواجه نشوید.

چند تا از برند های خارجی با کیفیت هود: بوش، آاگ، آریستون،لتو و...

چند تا از برند های ایرانی با کیفیت هود: بیمکث، اخوان، استیل البرز، کن، داتیس و...

5.پکیج

پکیج ها کار گرم کردن آب مصرفی وشوفاژ ها را در خانه دارند و ضرورت آن در تمامی خانه ها وجود دارد، پکیج ها معمولاً تو کار نصب می شوند و جای زیادی از خانه را نمیگیرند، در انتخاب خود به برند و قیمت آن دقت کنید.

چند تا از برند های خارجی با کیفیت پکیج: آریستون، بوش، دوو، ال جی و...

چند تا از برند های ایرانی با کیفیت پکیج: بوتان، ایران رادیاتور، گلدیران و...

6.مایکروفر

اگر شما و همسرتان شاغل هستید، حتماً مایکروفر به کارتان می آید، امروزه مایکروفر ها از سری ضرورات خانه ها و آشپزخانه ها محسوب می شوند و این به این علت است که در این روز ها معمولاً همه مشغول به کار هستند و وقتی برای منتظر ماندن برای داغ شدن غذا و ... را ندارند، اما دیگر برای استفاده از مایکروفر نیازی نیست که حواستان جمع باشد، این دستگاه تایمری دارد که می توانید با آن به طبخ غذا و گرم کردن غذایتان بپردازید.

در هنگام انتخاب مایکروفر نیز توجه به اندازه و برند و و رنگ و استیل مایکروفر بسیار مهم است که باز هم بسته به سلیقه خودتان می باشد.

چند تا از برند های خارجی با کیفیت مایکروفر: سامسونگ، ال جی، بوش، آاگ، دوو و...

چند تا از برند های ایرانی با کیفیت مایکروفر: اسنوا، پاکشوما، مجیک و...

7.فر توکار

فر توکار امروزه در آشپزخانه ها بسیار ترند شده است و اگر شما کسی هستید که دائماً شیرینی، کیک، پیتزا، ماهی و... می پزید باید بگوییم که این نوع فر به علت جا گیر نبودنش بسیار محبوب شده است و جای زیادی هم در آشپزخانه شما اشغال نمی کند، فر توکار نیز با ابعاد و اندازه های مختلف و شکل و استیل های مختلف در بازار موجود است که می توانید بسته به سلیقه تان خریداری کنید.

چند تا از برند های خارجی با کیفیت فر توکار: سامسونگ، ال جی، بوش، آریستون و...

چند تا از برند های ایرانی با کیفیت فر توکار: بیمکث، اخوان، استیل البرز و...

8.آبگرمکن

همانطور که می دانید آبگرمکن ها دستگاه هایی برای گرم کردن آب مصرفی خانه هستند و ضرورت آن ها در خانه خیلی خیلی زیاد است، با توجه به فضای خانه و سلیقه تا می توانید آبگرمکن های دیواری یا زمینی را انتخاب کنید.

چند تا از برند های خارجی با کیفیت آبگرمکن: آریستون و...

چند تا از برند های ایرانی با کیفیت آبگرمکن: بوتان، ایران رادیاتور و...

نکته مهم

تفکیک برند های خارجی و ایرانی به این دلیل است که معمولاً برند های خارجی قیمت های بالا تری دارند و برند های ایرانی کم قیمت تر هستند، به همین دلیل با توجه به بودجه و هزینه ای که می خواهید بکنید به دنبال کالای مورد نظر خود باشید.

گاز پدر سامسونگ   اخبار برگزیده
  

آیا بایدن در مسیر نابودی مهم‌ترین میراث سیاست خارجی اوباما قرار دارد؟اقتصادنیوز: بمباران اخیر تاسیسات نظامی در سوریه توسط ایالات متحده و جلسه اخیر شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد بررسی آخرین وضعیت پرونده هسته‌ای ایران، آینده برجام را با ابهامات فراوانی مواجه ساخته است.
اقتصادنیوز سیاست خارجی سوریه آژانس بین المللی انرژی اتمی 

  

محمود احمدی نژاد ترور می‌شود؟+فیلممحمود احمدی نژاد در ادامه اظهارات جنجالی اش اینبار از تهدید به ترورش حرف زده است.محمود احمدی نژاد در ادامه اظهارات جنجالی اش اینبار از تهدید به ترورش حرف زده است.
فردا احمدی نژاد جمهوری اسلامی ایران انقلاب اسلامی ایران 

  

به نظارت بر ایران ادامه می‌دهیممدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی بر ادامه نظارت بر فعالیت هسته‌ای ایران تاکید کرد.
ایلنا ایران آژانس بین المللی انرژی اتمی انرژی 

  

برگزاری جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت با وزیر امورخارجهسخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از برگزاری جلسه این کمیسیون با وزیر امور خارجه خبر داد.
ایلنا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی وین جمهوری اسلامی 

  

برگزاری نشست شورای حکام با موضوع برجامنشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با حضور 35 کشور عضو با موضوع فعالیت هسته‌ای ایران و برجام آغاز به کار کرد.
گسترش آژانس بین المللی انرژی اتمی انرژی هسته ای 

  

العرب، نزدیک به ریاض: هدف بایدن از فشار بر بن سلمان، دور کردنِ عربستان از پرونده هسته ای ایران استالعرب، نزدیک به عربستان سعودی نوشت: دولت جدید آمریکا با فشار سیاسی به عربستان اعلام کرد گزارش آژانس اطلاعات مرکزی در مورد ترور خاشقچی را منتشر خواهد کرد، تا حمله واضحی را علیه ولی عهد سعودی، محمد بن سلمان ترتیب دهد. به عقیده تحلیلگران عرب و غربی، هدف از این اقدام، دور کردن ریاض از ارتباط با پرونده هسته ای ایران است.
۵۵ آنلاین ریاض محمد بن سلمان عربستان 

  

خشم واعظی آشتیانی به کف و سوتی که پس از شکست علی کریمی زدندقائم مقام اسبق سازمان تربیت بدنی گفت: در این مجمع خیلی‌ها برای علی کریمی کف و سوت زدند، ولی تحلیل من از کف و سوت زدن برای کریمی این است که آنها از روی احترام این کار را نکردند.
خانه فوتبال خشم علی کفاشیان ایران خودرو 

  

همتی: خرید و فروش بیت کوین آزاد نمی‌شود اما آن هایی که به طور رسمی استخراج کرده اند، برای واردات کالا می توانند از آن استفاده کنندعبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی به بیان توضیحاتی درباره مبادله رمزارزها پرداخته و اعلام کرده است: در این خصوص مصوبه هیات وزیران را گرفته ایم که اخیرا اصلاحاتی هم روی آن انجام شد و مقرر شده افرادی که به طور قانونی و رسمی رمز ارز تولید کنند امکان این را داشته باشند که برای واردات از آن استفاده کنند.
مملکت‌آنلاین قیمت بیت کوین دولت واردات 

  

یک سخنگوی کاخ سفید موضع این کشور را درباره رد شدن دعوت اتحادیه اروپا برای شرکت کردن در نشستی با اعضای توافق هسته ای و آمریکا از سوی ایران، بیان کرد.
نامه نیوز فضای مجازی ایران خودرو ایران 

  

هشدار جدی ظریف به اروپا و آمریکاوزیر امور خارجه با بیان اینکه پیگیری قطعنامه علیه ایران در شورای حکام باعث بهم ریختگی شرایط کنونی می‌شود، گفت: توضیحات لازم را درباره این شرایط به همه اعضای شورای حکام داده‌ایم. امیدواریم عقل غلبه کند و اگر چنین نشود راهکارهایی داریم.
مثلث محمدجواد ظریف خندوانه وین 

  

آزادسازی قیمت خودرو در سال 1400؟رئیس هیات‌عامل ایدرو گفت: شرایط باید به‌گونه‌ای باشد که خودروسازی بدون ‌زیان تولید کند. در غیر این ‌صورت دیگر انتظارات ما که شامل استمرار در تولید، نوآوری، کیفیت و تنوع تولید در آن است، رخ نخواهد داد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

الزامات موفقیت عرضه خودرو در بورس و کاهش قیمت هایک کارشناس صنعت خودرو گفت: عدم تعیین سقف قیمت و دامنه نوسان، تداوم عرضه در بورس و عرضه همه محصولات در بورس از جمله الزامات ورود خودرو به بورس‌کالا است‌.
خودروتک موفقیت خودرو بازار خودرو 

  

ارزش روز سهام عدالت | یکشنبه 10 اسفندارزش روز سهام عدالت یکشنبه 10 اسفند اعلام شد.
مستقل‌آنلاین سهام عدالت سهام شاخص 

  

حاشیه جدید سارا و نیکا جنجال به پا کرد + تصاویردنیا جهانبخت از رابطه مهراد جم با سارا و نیکا پرده برداشت.دنیا جهانبخت در یک فیلم از رابطه میان مهراد جم با سارا و نیکا حرف زده و مهراد جم نیز واکنش مثبت نشان داده است.
مستقل‌آنلاین فرودگاه امام سوئد فرودگاه امام خمینی 

  

دفاع قالیباف از کاهش اعتبار بند (و) تبصره 2 لایحه بودجه/ دولت موجب شده حق بازنشستگان کارگری ضایع شود/ نمی‌خواهیم حقوق بازنشستگان را کاهش دهیم!رئیس مجلس در اظهاراتی از سیاست‌های دولت در قبال صندوق ها انتقاد کرد و گفت باید مراقب تورم و نقدینگی باشیم.
ایلنا بازنشستگی تورم بودجه 

  اخبار داغ
  

نکاتی مهم برای بهبودیافتگان کرونا + فیلمفیلمی آموزشی از 9 نکته تغذیه‌ای بسیار پر اهمیت برای بهبودیافتگان ویروس منحوس کرونا به نمایش گذاشته شده است.
گسترش تغذیه ویروس 

  

واکسن روسی کرونا در قدیمی‌ترین جمهوری جهان + فیلمکشور سان مارینو برای مقابله با بیماری کووید_19 واکسیناسیون با واکسن روسی اسپوتنیک وی را آغاز کرد.
گسترش واکسیناسیون 

  

ویتامین ب6 با مهار التهاب و استرس اکسیداتیو برای مقابله با بیماری‌هایی مانند دیابت و بیماری‌های قلبی عروقی مفید است.
نامه نیوز دیابت قلب فشار خون 

  

علائم عجیب و غریب کروناویروس کرونا علایم عجیب و پایداری دارد که حتی پس از بهبودی هم در بدن بیمار باقی می ماند.
برنا ویروس 

  

نجات کودک 2 ساله از کرونا پس از دوماه!دختربچه 2 ساله پس از 2 ماه و نیم دست و پنجه نرم کردن با ویروس کرونا از مرگ نجات یافت.
برنا ماه ویروس مرگ 

  

جزییات کامل از علایم قطعی کرونای انگلیسیموارد ابتلا به ویروسِ جهش یافته کرونا موسوم به "کرونای انگلیسی" روز به روز در حال افزایش است. آنچه این ویروس را مهم کرده قدرت سرایت بالای آن و در عین حال شدت علائمی است که این ویروس ایجاد می کند.
برنا ویروس 

  

فولادی‌ها از شدت افت شاخص کل بورس کم کردند/ فیلمدر پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل با افتی 0٫33 درصدی در سطح یک میلیون و 181 هزار واحدی قرار گرفت. نمادهای فولادی امروز با معاملات مثبت خود از شدت افت شاخص کل کم کردند.
گسترش سهام شاخص تجارت 

  

اهرم تعیین کننده در بورس امروزاقتصادنیوز: با مختصات فعلی بازار سهام، اگرچه سیگنال‌های مثبتی به بازار ارسال شده است اما همچنان شدت عرضه‌ها در روزهای آخر سال تعیین کننده خواهد بود.
اقتصادنیوز سهام 

  

قیمت دلار چگونه کاهشی می شود؟اقتصاد نیوز: کهنه کارهای بازار ارز می گویند قیمت دلار در روزهای آتی فقط در صورت تقویت سمت عرضه کاهشی می شود و جریان خبری و انتظاری اثر پایداری بر بازار ندارد.
اقتصادنیوز قیمت دلار اقتصاد 

  

واکسن کووپارس روی افراد سالم آزمایش شد/ کووپارس پس از 35 روز وارد فاز دوم می شود/ ویروس کرونا هنوز در ماهیت تغییری نکرده استمسعود سلیمانی گفت: ویروس کرونا هنوز در ماهیت تغییری نکرده است که بخواهیم بگوییم واکسن روی نمونه جدید آن تاثیر دارد یا خیر. همه واکسن ها اصلی ترین نقطه را هدف قرار می دهند. تا زمانی که این نقطه ویروس تغییر نکرده است، واکسن ها همچنان موثر خواهند بود.
برنا ویروس 

  

شدت اثر مُسکن بورس تهرانبیشتر از دو هفته می‌شود که دامنه نوسان به شکل نامتقارن اجرا می‌شود، به جز روز اول سایر روزها شاخص کل با افت به کار خود پایان داده و ارزش معاملات نیز با کاهش چشم‌گیری مواجه شده است.
اقتصادنیوز بورس تهران تهران شاخص 

  

آیا واقعا اهدای خون موجب ابتلا به کرونا می‌شود؟مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نیاز به خون در استان فارس را جدی توصیف و با اشاره به کاهش ذخایر خون و فرآورده‌های خونی، تاکید کرد که اهدای خون موجب ابتلا به کرونا نمی‌شود.
برنا روابط عمومی شیراز استان فارس 

  

تاثیر معجزه آسای ویتامین ب 6 بر عوارض کرونامطالعات محققان دانشگاه هیروشیما در ژاپن نشان می‌دهد ویتامین ب‌ 6 (B6 ) با کاهش التهاب و تقویت سیستم ایمنی، منجر به کاهش احتمال بروز ترومبوز (لخته‌شدن خون) و طوفان سایتوکین که از عوارض شایع کرونا هستند، می‌شود.
برنا ژاپن طوفان سیستم ایمنی