بازارچه بوی عیدی با طعم صمیمیت

نهمین جشنواره غذا و بازارچه خیریه بوی عیدی “جمعیت امداد دانشجویی-مردمی امام علی” امسال نیز در سه روز از اسفند ماه در مجموعه فرهنگی تلاش برگزار شد. گزارش خبرنگار انصاف نیوز از این بازارچه را می‌خوانید: به مجموعه فرهنگی تلاش می‌رسم. جلوی در مجموعه توسط چند جوان که در حال تبلیغ بازارچه به عابران هستند … نوشته بازارچه بوی عیدی با طعم صمیمیت اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

بازارچه بوی عیدی با طعم صمیمیت

نهمین جشنواره غذا و بازارچه خیریه بوی عیدی “جمعیت امداد دانشجویی-مردمی امام علی” امسال نیز در سه روز از اسفند ماه در مجموعه فرهنگی تلاش برگزار شد.

گزارش خبرنگار انصاف نیوز از این بازارچه را می‌خوانید:

به مجموعه فرهنگی تلاش می‌رسم. جلوی در مجموعه توسط چند جوان که در حال تبلیغ بازارچه به عابران هستند با روی خوش و لبخند به داخل دعوت می‌شوم. از پله‌ها بالا می‌روم، در سمت چپ پله‌ها فضای باز وسیعی وجود دارد و چندین غرفه‌ی رستوران در این فضا دیده می‌شود. هر کدام از این رستوران‌ها در فضای باز در حال پختن انواع غذاها هستند. جلوتر می‌روم و به غرفه‌ی بچه‌های “خانه ایرانی پاکدشت” می‌رسم.

خانه‌های ایرانی جمعیت، مکانی برای ارتباط مستقیم بین مددکار و مددجو است و در مجموع بیش از 30 خانه ایرانی در حال فعالیت‌اند که شامل خانه علم، خانه اشتغال، خانه درمان و خانه هنر ایرانی جمعیت هستند. هر کدام از این خانه‌ها در محلات حاشیه و پر معضل تهران از جمله پاکدشت، لب خط شوش، مولوی، شهریار، شهرری، احمدآبادمستوفی، فرحزاد، دروازه غار و خاک سفید فعالیت دارند. پاکدشت یکی از شهرستان‌های استان تهران است که در جنوب شرقی تهران قرار دارد.

در غرفه‌ی خانه ایرانی پاکدشت، املت ایتالیایی مخصوص سرآشپز و کوکو سبزی همراه با نان داغ پخت مادران سرپرست خانوار به همه تعارف می‌شود. در کنار غرفه‌ی آن‌ها، سیاه چادر بچه‌های کرمانشاه به چشم می‌خورد که دوغ تازه محلی خنک می‌فروشند. در کنار این غرفه چای زغالی برپا است. چند دقیقه‌ای را روی میزهای غذاخوری جلوی غرفه‌ها می‌نشینم و چای زغالی ناب این غرفه را می‌خورم.

بعد از آن به سمت سالن اصلی که غرفه‌های فروش محصولات در آن قرار دارد می‌روم. دم در سالن میز بزرگی قرار دارد که روی آن انواع گل‌های زینتی برای فروش چیده شده؛ گل‌های رنگارنگی که محصول “خانه ایرانی پاکدشت” است و اعضای این خانه با صفا و صمیمیت در حال تلاش برای فروش محصولاتشان هستند. وارد سالن اصلی می‌شوم جلوی در ورود، میز روابط عمومی جمعیت قرار دارد که پشت میز تعدادی از اعضای فعال جمعیت در حال پاسخ گویی به سؤالات و راهنمایی مراجعین هستند.

جلوتر می‌روم، در سمت راست راهرویی قرار دارد که سر نبش آن “کافه کوخ” مستقر است و مراجعین را به خوردن انواع نوشیدنی‌ها و غذاهای سرد و گرم خود دعوت می‌کند. و اما در سمت چپ، محوطه‌ی وسیعی هست که غرفه‌ی “خانه ایرانی قصرقند” با محصولات دست ساز خود از جنس حصیر و سوزن دوزی دایر شده است.

قصرقند از توابع استان سیستان و بلوچستان و در جنوب این استان قرار دارد.

کمی جلوتر کارناوال شادی که صدای آن‌ها هنگام ورود به سالن به گوش می‌رسد به چشم می‌خورد؛ کارناوالی که چند عروسک دلقک با لباس‌های رنگارنگ و دماغ‌های قرمز بزرگ در حال شادی و گرفتن عکس با کودکان حاضر در سالن هستند. دختر بچه‌ای دماغ قرمز دلقک را به صورت خود چسبانده و چشمانش را مانند دلقک گرد کرده و با خوشحالی در حال خندیدن و گرفتن عکس یادگاری است.

از کنار آن‌ها می‌گذرم و به سمت گالری نقاشی کودکان تحت پوشش جمعیت می‌روم که در پشت کارناوال شادی قرار دارد؛ نقاشی‌هایی که روح لطیف کودکان در آن‌ها موج می‌زند. کنار گالری راهرویی قرار دارد که به سالن غرفه‌های غذا می‌رسد. از آن عبور می‌کنم و وارد سالن می‌شوم؛ سالنی پر از غذاهای متنوع و خوش عطر و طعم که بوی آن‌ها کل سالن را پر کرده است.

در سمت چپ ابتدا غرفه‌ی محصولات “خانه ایرانی شهریار” (شهرستانی در غرب استان تهران) مستقر شده با غذاهای متنوع. کمی جلوتر در سمت راست به غرفه‌ی محصولات “خانه ایرانی لب خط” (از خانه‌های ایرانی تحت پوشش جمعیت امام علی در محله شوش واقع در جنوب تهران) می‌رسم؛ غذاهای خوشمزه و رنگارنگ از انواع کوکو گرفته تا کشک بادمجان و زرشک پلو با مرغ با طعم و بوی متنوع.

کمی جلوتر غرفه‌ی ترشیجات است. کنار این غرفه در بزرگی هست که سالن محصولات غذا را به سالن بزرگتری وصل می‌کند. در این سالن انواع محصولات پوشاک و وسایل تزئینی به چشم می‌خورد که بخشی از آن‌ها حاصل کار خانه‌های ایرانی تحت پوشش جمعیت و بخش دیگر آن مربوط به غرفه‌هایی است که به افرادی خارج از جمعیت اجاره داده شده است و طبق گفته‌ی محیا واحدی، از داوطلبان جمعیت امام علی، این غرفه‌ها بخشی از سود خود را برای حمایت به جمعیت اهدا می‌کنند.

در قسمت پایین سالن یک سن بزرگ است که دو کودک بر روی آن در حال آماده شدن برای اجرای دوتار نوازی هستند. به سمت چپ سالن که غرفه‌های فروش محصولات جمعیت مستقر هستند می‌روم. ابتدا در کنار غرفه‌ی “خانه ایرانی احمد آباد” (احمد آباد مستوفی، از توابع شهرستان اسلامشهر در غرب استان تهران) می‌ایستم؛ به شمع و سبزه‌های حاصل دست اعضای این خانه نگاهی می‌اندازم. نزدیک در ورود چشمم به کیسه‌های دوستدار محیط زیست “خانه ایرانی دروازه غار” (محله‌ای در جنوب شهر تهران) می‌افتد، کیسه‌هایی با اندازه و طرح‌های مختلف.

اما غرفه‌ی محصولات “خانه ایرانی لب خط” از همه شلوغ‌تر و اعضای این خانه در حال تبلیغ محصولاتشان شامل تقویم‌ها و دفترچه‌های پارچه‌ای و عروسک‌های انگشتی نمدی هستند، اعضایی که با تمام وجود و عشق خالص و صمیمی خود تلاش می‌کنند تا محصولاتی که حاصل زحمات کودکان و مادران عضو خانه‌هایشان هستند به فروش برسد. جشنواره‌ای پر از شور و رنگ و امید.

بازارچه‌ی خیریه بوی عیدی هر ساله با هدف حمایت از کودکان کار و مادران سرپرست خانوار در روزهای پایانی سال به همت “جمعیت امداد دانشجویی_مردمی امام علی “برپا می‌شود.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/l7yMV برچسب هابازارچه خیریه بازارچه غذا جمعیت امام علی خیریه محبوبه پاپی

عیدی کودکان استان سیستان و بلوچستان   اخبار برگزیده
  

همه چیز درباره افزایش یا کاهش قیمت خودرو در سال آیندهپیش‌بینی قیمت خودروهای داخلی در سال 98 با توجه به نوسانات بازار ارز که یکی از مولفه‌های خودروسازان برای تأمین مواد اولیه و قطعات است، کمی دشوار به نظر می‌رسد.
خودروتک افزایش قیمت کاهش قیمت ها قیمت ارز 

  

پلیس اعلام کرد خبر خسارت به خودروی نیروی انتظامی در درگیری شهروندان دزفول و اندیمشک کذب است.
نامه نیوز نیروی انتظامی پلیس فضای مجازی 

  

رییس جمهور سابق ایران گفت‌وگویی متفاوت با خبرورزشی داشت. او از مارادونا، انتقال تیم‌ها به شهرستان‌ها، جام جهانی و ورود بانوان به ورزشگاه‌ها گفت.
نامه نیوز احمدی نژاد رئیس جمهور ریاست جمهوری 

  

خبر خوش برای دارندگان خودروهای گازسوزمدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به افزایش قیمت سی ان جی به میزان 10 درصد از سال آینده گفت: طبق مصوبه هیئت دولت، قیمت این سوخت تا 5 سال آینده ثابت خواهد ماند.
خودروتک ایران رانندگی استاندارد 

  

فرمانده مرزبانی استان کردستان ‌با اشاره به درگیری شب گذشته مرزبانان هنگ مرزی بانه با اشرار مسلح گفت: اشرار مسلح ‌قصد اقدامات خرابکارانه در داخل کشور را داشتند.
نامه نیوز اشرار استان همدان استان کردستان 

  

گمانه‌زنی‌ها درباره قیمت نهایی پژو 301پژو 301 در کنار 2008 و 508 محصولاتی بودند که از آن‌ها به اسم میوه‌های برجامی صنعت خودرو یاد می‌شود. بعد از بروز تنش‌های بین‌المللی و آغاز تحریم‌ها، همکاری پژو و ایران‌خودرو آسیب شدیدی دید. طبیعتاً 301 نیز از این بحران بی‌نصیب نماند. حالا خبر می‌رسد که با اتخاذ راهکارهایی قرار است که این خودرو راهی بازار شود ولی با قیمتی نامعلوم.
خودروتک قیمت پژو ایران خودرو 

  

کمتر از 24 ساعت پس از حادثه تروریستی در نیوزیلند، افرادی با سر دادن شعار‌های اسلام‌هراسانه در محوطه بیرونی مسجدی در لندن پایتخت انگلیس، با سلاح سرد به مسلمانان حمله ور شدند. پلیس لندن زخمی شدن یک جوان 27 ساله با چکش از ناحیه سر را تایید کرده است.
نامه نیوز حمله تروریستی لندن نیوزیلند 

  

قیمت خودرو چقدر دیگر پایین می آید؟اگرچه قرار بود در سال 97 با تغییر مرجع قیمت‌گذاری و تعیین فرمول جدید قیمت، بازار خودرو به آرامش برسد، اما این اتفاق نیفتاد و درنهایت با الزام خودروسازان به فروش فوری خودرو در روزهای پایانی سال دولت در صدد مدیریت بازار خودرو بر آمد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به افزایش حقوق کارکنان دولت، 400 هزار تومان به حقوق ثابت معلمان افزوده می‌شود که این مقدار با حفظ درصد افزایش حقوق به میزان 10 تا 20 درصد، به صورت پلکانی خواهد بود.
نامه نیوز وزارت آموزش و پرورش آموزش مجلس شورای اسلامی 

  

الان خودرو صفر کیلومتر بخریم یا بعد از عید؟اگرچه قرار بود در سال 97 با تغییر مرجع قیمت‌گذاری و تعیین فرمول جدید قیمت، بازار خودرو به آرامش برسد، اما این اتفاق نیفتاد و درنهایت با الزام خودروسازان به فروش فوری خودرو در روزهای پایانی سال دولت در صدد مدیریت بازار خودرو بر آمد.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  اخبار داغ
  

اعزام‌های گروه‌های ارزیابی برای تعیین خسارات منازل ایثارگران به مناطق سیل‌زدهمعاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و شهید و امور ایثارگران گفت: گروه‌های ارزیابی برای تعیین خسارات منازل ایثارگران به مناطق سیل‌زده استان‌های گلستان و مازندران اعزام می‌شوند.
ایلنا سیل دولت پوشش 

  

اقدام قضایی ترکیه علیه یک بانک آمریکایی به اتهام اخلال در نظام ارزینهاد ناظر بر نظام بانکی ترکیه از آغاز رسیدگی به پرونده بانک جی پی مورگان آمریکا به اتهام اخلال در نظام ارزی این کشور خبر داد. به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، این نهاد اعلام کرد شکایت های متعددی از مشتریانش دریافته کرده است که مدعی دست داشتن برخی بانک ها از جمله بانک … نوشته اقدام قضایی ترکیه علیه یک بانک آمریکایی به اتهام اخلال در نظام ارزی اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز ترکیه لیر ترکیه بانک 

  

رییس جمهور ترکیه گفت کسانی که قصد اخلال در نظام ارزی ترکیه را دارند بهای سنگینی را خواهند پرداخت.
صراط رجب طیب اردوغان ترکیه لیر ترکیه 

  

طی 22 روز کاری مرداد 97، ارزش معاملات در مقایسه با تیر 97، 47 درصد افزایش یافت و از 96860 میلیارد ریال به 142810 میلیارد ریال رسید همچنین حجم معامله شده از 33472 میلیون سهم به 50205 میلیون سهم معادل 50 درصد افزایش یافت.
صراط ریال ماه سهام 

  

نرخ انواع ارز در بازار پنجمین روز سال 98 عنوان قیمت تغییر کمترین بیشترین دلار 129,410 (0.36%) 470 129,410 129,560 یورو 149,440 (0.97%) 1,430 149,410 149,590 پوند انگلیس 170,720 (0.22%) 380 170,370 171,230 درهم امارات 35,280 (0.48%) 170 35,240 35,280 لیر ترکیه 22,950 (2.57%) 590 22,760 23,110 یوان چین 19,300 (0.47%) 90 19,270 19,330 ین ژاپن 117,510 (1.51%) 1,750 117,500 117,770 دلار کانادا 96,650 (0.5%) 480 96,370 96,650…
ایلنا ارز قیمت دلار 

  

افزایش نرخ 10 ارزبانک مرکزی نرخ 47 ارز را اعلام کرد که در آن نرخ 10 ارز افزایش و قیمت 33 ارز کاهش یافت و نرخ 4 ارز دیگر نیز ثابت بود.
ایلنا ارز بانک مرکزی بانک 

  

کاهش نرخ 33 ارز در اولین روز معاملاتی سال 98بانک مرکزی نرخ 47 ارز را برای امروز اعلام کرد که طی آن نرخ 10 ارز افزایش، قیمت 33 کاهش یافت و نرخ 4 ارز دیگر نیز ثابت بود.
تسنیم ارز قیمت ارز بانک مرکزی 

  

تهدید اردوغان به محاکمه اخلالگران ثبات اقتصادی و بازار ارزرئیس جمهوری ترکیه به دلالانی که ارز این کشور را مورد هدف قرار می‌دهند، هشدار داد که تاوان سنگینی را پرداخت خواهند کرد.
ایلنا رجب طیب اردوغان سیاست پولی ارز 

  

کنسرت ارزان محمد معتمدیکنسرت‌های محمد معتمدی در پردیس تئاتر تهران با همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران یکشنبه چهارم فروردین ماه آغاز می‌شود.
برنا کنسرت محمد معتمدی تئاتر