بازارچه بوی عیدی با طعم صمیمیت

نهمین جشنواره غذا و بازارچه خیریه بوی عیدی “جمعیت امداد دانشجویی-مردمی امام علی” امسال نیز در سه روز از اسفند ماه در مجموعه فرهنگی تلاش برگزار شد. گزارش خبرنگار انصاف نیوز از این بازارچه را می‌خوانید: به مجموعه فرهنگی تلاش می‌رسم. جلوی در مجموعه توسط چند جوان که در حال تبلیغ بازارچه به عابران هستند … نوشته بازارچه بوی عیدی با طعم صمیمیت اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

بازارچه بوی عیدی با طعم صمیمیت

نهمین جشنواره غذا و بازارچه خیریه بوی عیدی “جمعیت امداد دانشجویی-مردمی امام علی” امسال نیز در سه روز از اسفند ماه در مجموعه فرهنگی تلاش برگزار شد.

گزارش خبرنگار انصاف نیوز از این بازارچه را می‌خوانید:

به مجموعه فرهنگی تلاش می‌رسم. جلوی در مجموعه توسط چند جوان که در حال تبلیغ بازارچه به عابران هستند با روی خوش و لبخند به داخل دعوت می‌شوم. از پله‌ها بالا می‌روم، در سمت چپ پله‌ها فضای باز وسیعی وجود دارد و چندین غرفه‌ی رستوران در این فضا دیده می‌شود. هر کدام از این رستوران‌ها در فضای باز در حال پختن انواع غذاها هستند. جلوتر می‌روم و به غرفه‌ی بچه‌های “خانه ایرانی پاکدشت” می‌رسم.

خانه‌های ایرانی جمعیت، مکانی برای ارتباط مستقیم بین مددکار و مددجو است و در مجموع بیش از 30 خانه ایرانی در حال فعالیت‌اند که شامل خانه علم، خانه اشتغال، خانه درمان و خانه هنر ایرانی جمعیت هستند. هر کدام از این خانه‌ها در محلات حاشیه و پر معضل تهران از جمله پاکدشت، لب خط شوش، مولوی، شهریار، شهرری، احمدآبادمستوفی، فرحزاد، دروازه غار و خاک سفید فعالیت دارند. پاکدشت یکی از شهرستان‌های استان تهران است که در جنوب شرقی تهران قرار دارد.

در غرفه‌ی خانه ایرانی پاکدشت، املت ایتالیایی مخصوص سرآشپز و کوکو سبزی همراه با نان داغ پخت مادران سرپرست خانوار به همه تعارف می‌شود. در کنار غرفه‌ی آن‌ها، سیاه چادر بچه‌های کرمانشاه به چشم می‌خورد که دوغ تازه محلی خنک می‌فروشند. در کنار این غرفه چای زغالی برپا است. چند دقیقه‌ای را روی میزهای غذاخوری جلوی غرفه‌ها می‌نشینم و چای زغالی ناب این غرفه را می‌خورم.

بعد از آن به سمت سالن اصلی که غرفه‌های فروش محصولات در آن قرار دارد می‌روم. دم در سالن میز بزرگی قرار دارد که روی آن انواع گل‌های زینتی برای فروش چیده شده؛ گل‌های رنگارنگی که محصول “خانه ایرانی پاکدشت” است و اعضای این خانه با صفا و صمیمیت در حال تلاش برای فروش محصولاتشان هستند. وارد سالن اصلی می‌شوم جلوی در ورود، میز روابط عمومی جمعیت قرار دارد که پشت میز تعدادی از اعضای فعال جمعیت در حال پاسخ گویی به سؤالات و راهنمایی مراجعین هستند.

جلوتر می‌روم، در سمت راست راهرویی قرار دارد که سر نبش آن “کافه کوخ” مستقر است و مراجعین را به خوردن انواع نوشیدنی‌ها و غذاهای سرد و گرم خود دعوت می‌کند. و اما در سمت چپ، محوطه‌ی وسیعی هست که غرفه‌ی “خانه ایرانی قصرقند” با محصولات دست ساز خود از جنس حصیر و سوزن دوزی دایر شده است.

قصرقند از توابع استان سیستان و بلوچستان و در جنوب این استان قرار دارد.

کمی جلوتر کارناوال شادی که صدای آن‌ها هنگام ورود به سالن به گوش می‌رسد به چشم می‌خورد؛ کارناوالی که چند عروسک دلقک با لباس‌های رنگارنگ و دماغ‌های قرمز بزرگ در حال شادی و گرفتن عکس با کودکان حاضر در سالن هستند. دختر بچه‌ای دماغ قرمز دلقک را به صورت خود چسبانده و چشمانش را مانند دلقک گرد کرده و با خوشحالی در حال خندیدن و گرفتن عکس یادگاری است.

از کنار آن‌ها می‌گذرم و به سمت گالری نقاشی کودکان تحت پوشش جمعیت می‌روم که در پشت کارناوال شادی قرار دارد؛ نقاشی‌هایی که روح لطیف کودکان در آن‌ها موج می‌زند. کنار گالری راهرویی قرار دارد که به سالن غرفه‌های غذا می‌رسد. از آن عبور می‌کنم و وارد سالن می‌شوم؛ سالنی پر از غذاهای متنوع و خوش عطر و طعم که بوی آن‌ها کل سالن را پر کرده است.

در سمت چپ ابتدا غرفه‌ی محصولات “خانه ایرانی شهریار” (شهرستانی در غرب استان تهران) مستقر شده با غذاهای متنوع. کمی جلوتر در سمت راست به غرفه‌ی محصولات “خانه ایرانی لب خط” (از خانه‌های ایرانی تحت پوشش جمعیت امام علی در محله شوش واقع در جنوب تهران) می‌رسم؛ غذاهای خوشمزه و رنگارنگ از انواع کوکو گرفته تا کشک بادمجان و زرشک پلو با مرغ با طعم و بوی متنوع.

کمی جلوتر غرفه‌ی ترشیجات است. کنار این غرفه در بزرگی هست که سالن محصولات غذا را به سالن بزرگتری وصل می‌کند. در این سالن انواع محصولات پوشاک و وسایل تزئینی به چشم می‌خورد که بخشی از آن‌ها حاصل کار خانه‌های ایرانی تحت پوشش جمعیت و بخش دیگر آن مربوط به غرفه‌هایی است که به افرادی خارج از جمعیت اجاره داده شده است و طبق گفته‌ی محیا واحدی، از داوطلبان جمعیت امام علی، این غرفه‌ها بخشی از سود خود را برای حمایت به جمعیت اهدا می‌کنند.

در قسمت پایین سالن یک سن بزرگ است که دو کودک بر روی آن در حال آماده شدن برای اجرای دوتار نوازی هستند. به سمت چپ سالن که غرفه‌های فروش محصولات جمعیت مستقر هستند می‌روم. ابتدا در کنار غرفه‌ی “خانه ایرانی احمد آباد” (احمد آباد مستوفی، از توابع شهرستان اسلامشهر در غرب استان تهران) می‌ایستم؛ به شمع و سبزه‌های حاصل دست اعضای این خانه نگاهی می‌اندازم. نزدیک در ورود چشمم به کیسه‌های دوستدار محیط زیست “خانه ایرانی دروازه غار” (محله‌ای در جنوب شهر تهران) می‌افتد، کیسه‌هایی با اندازه و طرح‌های مختلف.

اما غرفه‌ی محصولات “خانه ایرانی لب خط” از همه شلوغ‌تر و اعضای این خانه در حال تبلیغ محصولاتشان شامل تقویم‌ها و دفترچه‌های پارچه‌ای و عروسک‌های انگشتی نمدی هستند، اعضایی که با تمام وجود و عشق خالص و صمیمی خود تلاش می‌کنند تا محصولاتی که حاصل زحمات کودکان و مادران عضو خانه‌هایشان هستند به فروش برسد. جشنواره‌ای پر از شور و رنگ و امید.

بازارچه‌ی خیریه بوی عیدی هر ساله با هدف حمایت از کودکان کار و مادران سرپرست خانوار در روزهای پایانی سال به همت “جمعیت امداد دانشجویی_مردمی امام علی “برپا می‌شود.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/l7yMV برچسب هابازارچه خیریه بازارچه غذا جمعیت امام علی خیریه محبوبه پاپی

عیدی کودکان استان سیستان و بلوچستان   اخبار برگزیده
  

مصوبه ای در جهت کاهش قیمت خودروهای وارداتیعضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است مصوبه مجلس درباره واردات خودرو‌های تمام برقی و تمام هیبریدی به مدت 5 سال،آنهم بدون اخذ عوارض و حقوق ورودی می‌تواند قیمت خودرو را به شدت کاهش دهد.
خودروتک مجلس شورای اسلامی کمیسیون صنایع و معادن مجلس واردات خودرو 

  

جلسه محرمانه اعضای کنگره آمریکا درباره ایران با وندی شرمن و رئیس اسبق سیااقتصادنیوز: دموکرات‌های کنگره آمریکا از «وندی شرمن» مسئول تیم مذاکرات هسته‌ای آمریکا و «جان برنان» آخرین رئیس سیا در دولت سابق این کشور برای توضیح درباره تنش‌ها با ایران دعوت کردند.
اقتصادنیوز کنگره آمریکا ایران باراک اوباما 

  

در حاشیه دیدار افطاری فعالان سیاسی با رئیس جمهوری که شنبه هفته گذشته برگزار شد، یک عکس بسیار پر بازتاب شد؛ آنجا که بهزاد نبوی و احمد توکلی دو چهره شاخص از دو جناح سیاسی اصلاح‌طلب و اصول‌گرا که برخی حتی اختلافات آنها در کابینه میر حسین موسوی را عامل ایجاد جناح چپ و راست می‌دانند، جلوی دوربین محمد عطریانفر عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی قرار گرفتند.
نامه نیوز عکس رئیس جمهور محمد عطریانفر 

  

سعید باستانی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: با تصویب نهایی واگذاری حدود 14 درصد سهام دولت در ایران‌خودرو و حدود 17 درصد سهام دولت در سایپا در هیات وزیران، این اتفاق به زودی عملیاتی می‌شود.
نامه نیوز کمیسیون صنایع و معادن مجلس سهام دولت 

  

انگیزه مرد مشکوک از حمله به حسن روحانی و ظریفآرمان: چتری برای همه! همین اشتراک و البته اجبار است که برخی افراد و گروه‌ها را به هم نزدیک می‌کند.
مثلث مردان ایرانیان خارج از کشور مصاحبه 

  

یک روزنامه کویتی تأکید کرد پاسخ و تلافی ایران به هر نوع اقدام نظامی آمریکا نامحدود است.
نامه نیوز موشک ایران روزنامه 

  

ریزش قیمت بعضی مدل ها در بازار خودرو+ جزئیاتطی هفته‌های گذشته افرادی اقدام به خرید خودرو با قیمت بالا کردند و در اکنون حاضر به فروش آنها نیستند و منتظرند قیمت‌ها دوباره افزایش یابد از طرفی خریداران نیز منتظر کاهش بیشتر قیمت هستند.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

ویلموتس رسما سرمربی تیم ملی ایران شدمارک ویلموتس با فدارسیون فوتبال به توافق نهایی رسید.
مثلث تیم ملی فوتبال ایران ایران فوتبال 

  

ماجرای واقعی اظهارات جنجالی پوتین درباره ایران چه بود؟رسانه های معاند، با جراحی بخشی از اظهارات پوتین در کنفرانس خبری، تلاش در اقناع این پیام داشتند که روسیه نیز علیه ایران موضع گیری کرده است.
مثلث ولادیمیر پوتین ایران ایران و اسرائیل 

  

توضیحات پلیس راهور درباره کلیپ برخورد با راکب موتورسیکلتپلیس نسبت به انتشار کلیپی از درگیری یک موتورسوار با مامور راهور در خیابان ولیعصر واکنش نشان داد.
خودروتک پلیس راهور پلیس اتوبوس 

  اخبار داغ
  

حوزه علمیه و ستاد مبارزه با مواد مخدر تفاهم نامه همکاری امضا کردندتفاهم نامه همکاری مشترک میان ستاد مبارزه با مواد مخدر و حوزه علمیه عصر در مرکز مدیریت حوزه های علمیه در قم امضا شد.
برنا حوزه حوزه علمیه مواد مخدر 

  

استاندار خراسان شمالی: بساط صف ارزاق باید از استان برچیده شودبجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: ایجاد صف برای دریافت اقلام یارانه ای نشان از بی برنامگی دستگاههای مسئول دارد و باید بساط این صف ها از استان برچیده شود.
ایرنا تنظیم بازار ایرنا یارانه 

  

مراحل پایانی راه‌اندازی بازار متشکل ارزیآماده سازی زیرساخت های فناوری اطلاعات برای ارتباط شرکت بازار متشکل ارزی و بانک ها مراحل پایانی را می گذراند و قرار است این بازار پس از تکمیل این زیرساخت ها به زودی راه اندازی شود. پیگیری خبرنگار ایرنا از علل تاخیر در راه اندازی بازار متشکل ارزی، آماده نشدن زیرساخت های فنی برای ارتباط … نوشته مراحل پایانی راه‌اندازی بازار متشکل ارزی اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز فناوری فناوری اطلاعات یورو 

  

وزیر اقتصاد: بازگشت ارز صادراتی از مرز 10میلیارد دلار گذشتفرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان این که میزان ارزی که به کشور بازگشته افزایش یافته است، گفت: در اردیبهشت ماه 1٫7 میلیارد دلار ارز صادراتی به کشور برگشته و اکنون این رقم از مرز 10 میلیارد دلار گذشته است...
انصاف‌نیوز اقتصاد وزارت امور اقتصادی و دارایی ارز 

  

تفاهم‌نامه همکاری ستاد مبارزه با مواد مخد و حوزه‌های علمیه امضا شدقم-ایرنا- تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین حوزه‌های علمیه و ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در امر پیشگیری از اعتیاد در یک بازده زمانی 5 ساله، عصر یکشنبه در جلسه ای در مرکز مدیریت حوزه های علمیه در قم به امضا رسید.
ایرنا ستاد مبارزه با مواد مخدر مواد مخدر حوزه 

  

توانمندسازی معتادان متجاهر اولویت ستاد مبارزه با مواد مخدر استقم-ایرنا- دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: مبحث جمع‌آوری، نگهداری، درمان و ایجاد اشتغال و توانمندسازی معتادان متجاهر اولویت کوتاه‌مدتی بوده که توسط این ستاد با تاسیس اردوگاه‌های تخصصی دنبال می‌شود.
ایرنا ستاد مبارزه با مواد مخدر مواد مخدر قم 

  

شهرداریها از ارزش افزوده و املاک به نحو مطلوب استفاده کنندخرم آباد - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت:شهرداریها باید از قدرت و اختیار خود به نحو مطلوب در جهت ارزش افزوده دارائی ها و املاک بهره برداری کنند.
ایرنا بودجه دولت بخش خصوصی 

  

5 درصد مالیات بر ارزش افزوده سفرهای هوایی بین شهری حذف شدتهران- ایرنا- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: چون در لایحه مالیات بر ارزش افزوده، 9 درصد مالیات از سفرهای هوایی اخذ می شود، 5 درصد مالیات بر ارزش افزوده را از این سفرها حذف کردیم.
ایرنا مالیات مالیات بر ارزش افزوده خبرنگار 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ فن بدل بازارساز به نوسان‌گیراناقتصادنیوز: امروز یکشنبه 29 اردیبهشت 1398 بازار طلا و ارز تهران به حرکت خود روی مدار نزولی ادامه داد و چند سطح قیمتی پایین آمد. صبح امروز صرافی ملی نرخ خرید و فروش دلار و یورو را 100 تومان افزایش داد اما تا عصر در چند مرحله قیمت‌ها را کاهش داد و نهایتاً نرخ‌ها 150 تومان تنزل یافتند...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز بازی سکه و طلا 

  

اهدا کاپ و مدال های ارزشمند کشتی به موزه ملی ورزش ،المپیک، پارالمپیکعصر امروز تعدادی از افتخارات ارزشمند کشتی همچون کاپ،مدال و دوبنده حمید سوریان با حضور محسن وحدانی سرپرست روابط عمومی فدراسیون کشتی به موزه ملی ورزش، المپیک، پارالمپیک اهدا شد.
برنا ورزش کره جنوبی فدراسیون کشتی