ورزش۳   |  ورزشی  |  

بزرگترین رقابت انفرادی ورزش جهان؛امشب / نادال - جوکوویچ ؛کمی بعد از ایران - کامبوج

در نیمه نهایی فرنچ اوپن دو تنیسور برجسته جهان رودرروی یکدیگر قرار می‌گیرند.این یک فینال زودرس در شب بازی فوتبال ایران مقابل کامبوج است.

بزرگترین رقابت انفرادی ورزش جهان؛امشب / نادال - جوکوویچ ؛کمی بعد از ایران - کامبوج

به گزارش ورزش سه و به نقل از تنیس فا، مسابقات تنیس گرند اسلم رولان گاروس به روزهای پایانی خود نزدیک شده و امروز در مرحله نیمه‌نهایی مردان شاهد دو رقابت جذاب و دیدنی هستیم. در یک سمت، نواک جوکوویچ و رافائل نادال دو اسطوره تنیس جهان با یک‌دیگر برای رسیدن به فینال جدال خواهند کرد و در سمت دیگر الکساندر زورف و استفانوس سیتسیپاس دو تن از بهترین ستارگان نسل جدید با هم روبرو خواهند شد.

 

هواداران تنیس معمولاً عادت دارند تا مصاف نادال و جوکوویچ را در فینال ببینند اما امسال بعد از آنکه تنیس‌باز اسپانیایی سید سوم مسابقات شد این دو در یک سمت جدول قرار گرفتند تا نبردی که برای آن لحظه‌شماری می‌کردیم این بار یک مرحله زودتر اتفاق بیفتد.

 

نادال قهرمان 13 دوره رولان گاروس که به دنبال کسب 21ـمین عنوان گرند اسلم و پیشی گرفتن از فدرر است کار خود در این دوره از رقابت‌ها را با اقتدار آغاز کرد و چهار مسابقه اولش را بدون واگذاری ست پشت سر گذاشت. او در یک‌چهارم پایانی اما مقابل شوآرتسمن به مشکل خورد که باعث شد برای اولین بار از فینال سال 2019 یک ست را در رولان گاروس واگذار کند. با این حال او در نهایت از این آزمون نیز سربلند بیرون آمد تا 35ـمین پیروزی متوالی خود در پاریس را کسب کند.

 

 

 

در سوی مقابل، نواک جوکوویچ مرد شماره یک تنیس جهان نیز کار خود در دومین گرند اسلم سال را با سه پیروزی سه سته آغاز کرد. او در مرحله یک‌هشتم پایانی اما مقابل لورنزو موزتی ایتالیایی با سخت‌ترین آزمون خود روبرو شد و در دیداری عجیب که می‌رفت به شگفتی بزرگ مسابقات بدل شود بعد از واگذاری 2 ست اول، بازگشتی استثنایی به بازی داشت و با در هم کوبیدن حریف جوانش در سه ست بعدی راهی یک‌چهارم پایانی شد. در این مرحله نیز قهرمان سال 2016 رقابت‌ها به رغم اینکه یک ست را به متئو برتینی واگذار کرد، روی‌هم‌رفته با مشکل خاصی روبرو نشد تا راهی نبرد بزرگ با نادال شود.

 

دیدار پیش ‌رو، 58ـمین مصاف نادال و جوکوویچ در مسابقات مختلف است که بیشترین تقابل دو بازیکن در تاریخ رقابت‌های تنیس محسوب می‌شود. این دو اسطوره تنیس جهان که رقابت‌ تنگاتنگی برای کسب بیشترین قهرمانی در گرند اسلم‌ها دارند، در نبردهای رودررو نیز شانه به شانه هم پیش می‌روند و تنیس‌باز صرب 29-28 از رقیب اسپانیایی‌ خود پیش است. نادال و جوکوویچ در رولان گاروس بیشتر از هر گرند اسلم دیگری با هم بازی کرده‌اند: 8 مرتبه که نادال 7 بار پیروز شده و تنها یک بار شکست خورده است. جوکوویچ در کنار رابین سودرلینگ تنها بازیکنی است که موفق به شکست ماتادور در رولان گاروس شده است.

 

جوکوویچ که برای رسیدن به 19ـمین گرند اسلم خود تلاش می‌کند در خصوص رویارویی با نادال در نیمه‌نهایی گفت: «مسابقه با نادال با همه مسابقه‌های دیگر متفاوت است. رویارویی با او در زمین خاک و در مسابقاتی که بسیار در آن موفق بوده، بزرگترین چالش ممکن در تنیس است.»

 

 

 

نادال نیز در مورد این دیدار گفت: «در مقابل جوکوویچ باید بهترین بازی خود را ارائه دهید. نبرد با او همیشه یک چالش بزرگ است. ما برای تجریه کردن این لحظات است که این همه تمرین می‌کنیم… ما همدیگر را خوب می‌شناسیم. همه می‌دانند که در این نوع مسابقات هر اتفاقی ممکن است رخ بدهد. هر بازیکنی که بهتر بازی کند شانس بیشتری برای پیروزی خواهد داشت.»

 

آخرین باری که نادال و جوکوویچ در نیمه‌نهایی یک گرند اسلم با هم بازی کردند به مسابقات ویمبلدون سال 2018 باز می‌گردد که بازیکن صرب توانست در دیداری فوق‌العاده تماشایی حریف اسپانیایی خود را در ست پنجم با نتیجه 10 بر 8 شکست دهد. بردی که به ویژه در آن مقطع اهمیت زیادی برای نوله داشت و به او کمک کرد تا دوران افول خود بعد از جراحی آرنج را سریعتر پشت سر بگذارد.

 

نادال از سال 2017 در چهار دوره متوالی قهرمان رولان گاروس شده و روی نوار 35 پیروزی متوالی قرار دارد. آیا پادشاه خاک امروز می‌تواند به روند شکست‌ناپذیری خود در این گرند اسلم ادامه دهد یا جوکوویچ بار دیگر غیرممکن را ممکن خواهد کرد؟

 

دیدار نادال و جوکوویچ پس از دیدار دیدار زورف و سیتسیپاس از حدود ساعت 20:00 به وقت ایران آغاز می‌شود.

ورزش رافائل نادال بازی   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

تغییرات قیمت خودرو نسبت به 20 روز پیشقیمت خودرو در بازار در مقایسه با 20 روز پیش، 2 تا 9 میلیون تومان افزایش یافت. آمارهای ارائه شده در خصوص کاهش تولید خودرو در اردیبهشت ماه و همچنین تحولات نرخ ارز را می توان مهمترین عامل افزایش قیمت خودرو در این بازه زمانی به حساب آورد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

سناریوی محتمل بورس/ خریداران فعال میشوند؟اقتصادنیوز: یکی از سناریوهای مدنظر فعالان این اسن که بازار سهام مسیر کنونی را تداوم بخشد. حساسیت هفته جاری در رابطه با مذاکرات وین و انتخابات میتوند تغییری در رفتار معامله گران در دادوستدها باشد.
اقتصادنیوز سهام وین 

  

چه ترکیباتی محافظ ریه و دشمن ویروس کرونا هستند؟پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، ترکیبات خاصی را معرفی کرده‌اند که شاید بتوانند از ورود کروناویروس به ریه و تکثیر شدن جلوگیری کنند.
برنا ویروس 

  

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد که بر اساس آمارهای اعلام شده تا کنون بیش از 86 درصد رانندگان حمل‌ونقل عمومی بین‌شهری تسهیلات کرونایی مصوب را دریافت کرده‌اند و دیگر رانندگان نیز باید آن را دریافت کنند.
نامه نیوز حمل و نقل وام اتوبوس 

  

مظنه تست جعلی کرونا چند؟ + فیلمچندی پیش مدیر کل آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفته بود مهم ترین تخلف در حوزه آزمایشگاه ها بعد از دوران کرونا، فروش تست منفی برای برخی افراد از جمله مسافران پروازها بوده است.
گسترش سلامت وزارت بهداشت درمان 

  

دژپسند: فرصت نجات بورس را از ما گرفتندوزیر اقتصاد با بیان اینکه، از ابتدای فروردین سال 99 تا پایان اسفند ماه سال 99 میزان رشد شاخص حدود 155 درصد بود، گفت: فرصت اجرای مصوبات طلایی برای نجات بورس را از ما گرفتند.
گسترش ماه سرمایه اقتصاد 

  

آیا واقعا ورزش مانع بروز نوع شدید کرونا می‌شود؟نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد ورزش کردن خطر ابتلا به نوع شدید بیماری کووید-19 را کاهش می‌دهد.
برنا ورزش 

  

دوران ریکاوری کرونا چه غذاهایی بخوریمپژوهش ها نشان می­ دهد خطر ابتلا به ویروس کووید 19 در افرادی که تغذیه نامناسبی دارند، بیشتر است.
برنا پژوهش ویروس تغذیه 

  

انتشار اطلاعیه دبیرخانه ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره عدم ممنوعیت سفرهای نوروزیموضوع سفرهای نوروزی در قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا و با حضور نمایندگان همه دستگاههای اجرایی، قضایی، انتظامی و امنیتی مورد بررسی قرار گرفت و نهایتا خروجی آن جلسه مبنی بر استمرار اجرای طرح محدودیت‌های هوشمند ( آزاد بودن سفر به مناطق زرد، آبی و ممنوعیت سفر به مناطق نارنجی و قرمز) در ایام تعطیلات نوروز به ستاد ملی مبارزه با کرونا ارائه گردید.
اقتصادنیوز نوروز سفر تعطیلات 

  

اطلاعیه دبیرخانه ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره عدم ممنوعیت سفرهای نوروزی و انتساب آن به رئیس جمهوردر پی طرح برخی ادعاهای تکراری در خصوص فرایند تصمیم‌گیری درباره وضع نشدن ممنوعیت سفر در تعطیلات نوروزی سال 1400 در ستاد ملی مبارزه با کرونا و انتساب این تصمیم به شخص رئیس‌جمهور از سوی یکی از نامزدهای محترم انتخابات ریاست‌جمهوری توضیحاتی ارائه شد.
برنا انتخابات ریاست جمهوری تعطیلات نوروزی رئیس جمهور 

  

مصوبات بانکی ستاد کرونا ابلاغ شد + جزئیاتبانک مرکزی در بخشنامه‌ای مصوبات ستاد ملی کرونا در حوزه بانکی در مورد امهال بازپرداخت اقساط تسهیلات کرونایی کسب و کارهای آسیب دیده و ممنوعیت محدودیت ارائه خدمات به چک‌های وصول نشده را ابلاغ کرد.
گسترش بانک مرکزی بانک ایرنا 

  

افت نسبی شاخص‌ها در بازار سهام/ بورس در تعلیق و انتظار + نموداراقتصادنیوز: امروز 23 خرداد 1400 شاخص‌های بورس نزول کردند و شاهد رشد خروج سهام داران از بازار بودیم.
اقتصادنیوز شاخص سهام 

  

پاسخ دبیرخانه ستاد ملی مقابله با کرونا به اظهارات رئیسی درمورد تجمع انتخاباتی اهواز/ پروتکل‌ها رعایت نشددبیرخانه ستاد ملی مقابله با کرونا در واکنش به اظهارات رئیسی از نامزدهای سیزدهمین انتخابات ریاست جمهو
خبرفوری انتخابات ریاست جمهوری اهواز ریاست جمهوری 

  

پاسخ ستاد ملی مقابله با کرونا به اظهارات رئیسی درمورد تجمع انتخاباتی اهوازدبیرخانه ستاد ملی مقابله با کرونا به اظهارات رئیسی درمورد تجمع انتخاباتی اهواز پاسخ داد
نامه نیوز انتخابات ریاست جمهوری اهواز استان خوزستان 

  

بلایی هولناکی که کرونا سر مغز می‌آوردبیش از یکسال است که جهان درگیر ویروس کرونا شده و تاکنون میلیون ها نفر به این ویروس مبتلا شده و تعداد زیادی از این افراد نیز درگذشته اند. متاسفانه پژوهش ها نشان می دهد این بیماری دارای تبعات و عوارض متعددی است.
برنا مغز ویروس پژوهش