مهر   |  فرهنگی  |  

محدودیت تمدید امانت کتاب‌های کتابخانه ملی برداشته شد

به گزارش خبرگزاری مهر، در راستای تصمیمات ستاد ملی مدیریت و مبارزه با کرونا و تداوم طرح فاصله گذاری اجتماعی تالارهای مطالعه کتابخانه ملی ایران تا اطلاع ثانوی تعطیل است. در همین‌راستا و برای کاهش مراجعات حضوری، محدودیت تمدید امانت کتاب در کتابخانه ملی ایران برداشته شد. پیش از این، اعضایی که کتاب‌های کتابخانه ملی را امانت گرفته بودند، می‌توانستند 2 بار نسبت به تمدید امانت کتاب از…

محدودیت تمدید امانت کتاب‌های کتابخانه ملی برداشته شد

به گزارش خبرگزاری مهر، در راستای تصمیمات ستاد ملی مدیریت و مبارزه با کرونا و تداوم طرح فاصله گذاری اجتماعی تالارهای مطالعه کتابخانه ملی ایران تا اطلاع ثانوی تعطیل است. در همین‌راستا و برای کاهش مراجعات حضوری، محدودیت تمدید امانت کتاب در کتابخانه ملی ایران برداشته شد.

پیش از این، اعضایی که کتاب‌های کتابخانه ملی را امانت گرفته بودند، می‌توانستند 2 بار نسبت به تمدید امانت کتاب از طریق پیام‌نگار (ایمیل) با آدرس public.1317@gmail.com اقدام کنند اما به‌دلیل جلوگیری از تشدید ویروس کرونا و در راستای تداوم طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، این‌محدودیت برداشته شد.

بر همین‌اساس اعضای کتابخانه ملی ایران که از تالار عمومی کتابخانه ملی ایران، کتاب به امانت گرفته‌اند، تا اطلاع ثانوی می‌توانند منابع در اختیار خود را در دفعات مختلف تمدید کنند.

همچنین آن‌دسته از اعضا که به‌هر دلیل، مایل به نگهداری کتاب و منابع امانتی خود نیستند، می‌توانند با مراجعه به درب غربی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، این‌منابع را به حراست این‌سازمان تحویل بدهند تا در ادامه، طی فرآیندی کتاب از امانت خارج شود.

سازمان اسناد و کتابخانه ملی کتابخانه ویروس   اخبار برگزیده
  

برنامه جامع 25 ساله با چین دستخوش تحلیل‌های سطحی و مغرضانه شده است/ سؤال از رئیس‌جمهور بر پیچیدگی شرایط خواهد افزوددر هفته گذشـته مهـم‌ترین مســـائل مطرح شــده در حوزه سیاست بود؛ شایعه‌ســـازی درباره برنامه جامع راهبردی 25 ساله با چین، بدانگاری برجام و طرح سؤال از رئیس ‌جمهوری، سه موضوع مهم در چالش‌های عرصه سیاست بودند.
ایلنا چین رئیس جمهور وزارت خارجه 

  

جماران/ وکیل یکی از متهمین آبان ماه با اشاره به ابلاغ حکم دیوان عالی کشور در خصوص پرونده سه تن از متهمین اعتراضات آبان ماه سال گذشته، گفت: از نظر ما بین جرم و مجازات تناسبی وجود ندارد. چون در خلاصه پرونده هم صراحتا قید شده که متهمین در دادگاه، اقاریر مرحله بازپرسی را انکار کرده اند. بر این اساس یکی از قضات دیوان حکم اعدام را تأیید نکرده و درخواست بررسی بیشتر داده است...
نامه نیوز خبرنگار بازداشت ماه 

  

روحانی زودتر عزل شود تا کشور به آرامش برسدموسوی لارگانی خطاب به روحانی: مانند یک نفوذی عمل کردید. کمر همت بسته اید اقتصاد ایران را ویران کنید! عضو هیات رئیسه مجلس گفت: آقای روحانی فضاسازی رسانه‌ای و دروغ بس است؛ باید در خانه ملت حاضر شوید و پاسخ‌هایی قانع کننده برای ملت و نمایندگان داشته باشید. انگار آقای روحانی کمر همت را بسته که اقتصاد ایران را ویران کند. شما که اعتماد مردم را با نابخردی سلب کردید باید پاسخگو باشید.
مستقل‌آنلاین حسن روحانی بیکاری اقتصاد 

  

نقشه جدید آمریکا و اسرائیل علیه ایران ؛ گزارش نیویورک‌تایمزیک روزنامه آمریکایی مدعی شده رژیم صهیونیستی و آمریکا راهبرد جدیدی علیه ایران طراحی کرده‌اند.
مثلث رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران نیویورک 

  

خبر خوب برای بورسی‌ها/ عرضه اولیه 5 شرکتاقتصاد نیوز: مدیرعامل فرا بورس ایران گفت:5 عرضه اولیه در بورس اوراق بهادار در راه است.
اقتصادنیوز خبرآنلاین سهام اقتصاد 

  

عامل حادثه انفجار نطنز تقریبا مشخص‌شده استحجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری، رییس کمیسیون امنیت سیاسی مجلس، گفت: ابعاد مختلف این حادثه در حال بررسی و عامل اصلی این حادثه تقریبا روشن‌شده است.
رویداد۲۴ انفجار مجلس شورای اسلامی قم 

  

قرنطینه دو هفته‌ای تهران ضروری و اجتناب ناپذیر استرئیس شورای شهر تهران با ابراز نگرانی از وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشور اعلام کرد احتمالا باید طرح تعطیلی دو هفته‌ای، مشابه تعطیلات نوروز در پایتخت اجرایی شود.
۵۵ آنلاین شورای شهر تهران پایتخت تهران 

  

وعده متعادل شدن قیمت خودرومعاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص قیمت‌های بالا و نامتعارف خودرو در بازار گفت: با برنامه‌ریزی بانک مرکزی برای تثبیت نرخ ارز و افزایش شمارگان تولید خودروسازان، به زودی متعادل‌سازی قیمت‌ها در بازار را شاهد خواهیم بود.
خودروتک قیمت افزایش قیمت ایران خودرو 

  

ظریف دوباره راهی مجلس می‌شود / این‌بار برای همکاری با چینرییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از حضور وزیر امور خارجه در این کمیسیون برای ارائه توضیح در خصوص قطعنامه شورای حکام و همکاری 25 ساله با چین خبر داد.
اعتماد محمدجواد ظریف مجلس شورای اسلامی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی 

  

هشدار FDA در مورد وجود مواد شیمیایی خطرناک در ضدعفونی کننده های دستضدعفونی کننده های دست به تازگی خبرساز شده‌اند؛ سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) از مدتی پیش به واسطه وجود مواد شیمیایی خطرناک حجم زیادی از این محصولات را از بازارها جمع‌آوری کرده است.
مملکت‌آنلاین سازمان غذا و داروی آمریکا داروخانه کودکان 

  اخبار داغ
  

تکذیب شایعه ابتلای مدیرعامل استقلال به کرونا + عکسمدیرعامل باشگاه استقلال شایعه مبتلاشدنش را به ویروس کرونا تکذیب کرد.
اعتماد باشگاه استقلال استقلال عکس 

  

جزئیات عرضه سهام یکی از بزرگترین گروه‌های مالی کشور در بورساقتصادنیوز: مدیرعامل بانک ملت از تصمیم این بانک برای عرضه سهام گروه مالی ملت و سرمایه‌گذاری توسعه معین ملت در بورس طی ماه‌های آینده خبر داد.
اقتصادنیوز سهام سازمان بورس و اوراق بهادار بانک ملت 

  

با توجه به شیوع کرونا، تعطیلی باشگاهها و وضعیت قرمز میزبان؛/ فدراسیون پرورش اندام، قید مسابقات جهانی را زدبا تصمیم فدراسیون، تیم ملی پرورش اندام ایران به مسابقات جهانی 2020 اسپانیا اعزام نمی شود.
ورزش۳ ورزش خانواده ویروس 

  

فوت 3 کودک در اثر کرونا در خراسانرئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام از فوت سه کودک 5 روزه، 59 روزه و 3 ساله از زمان شروع پیک دوم کرونا تاکنون در این شهرستان خبر داد.
اقتصادنیوز کنگو بیمارستان 

  

17 درصد سهام بانک ایران و ونزوئلا در بورس عرضه می‌شودمدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: عرضه حدود 17 درصد از سهام این بانک در بازار بورس تا پیش از پایان سال 99 انجام خواهد شد.
تسنیم سهام عدالت سهام بانک