پیش‌بینی جنگ آب در آینده جدی گرفته نشد/ دیر اقدام کردیم و اکنون وارد بحران شده‌ایم/ اما به سمت بهبود پیش می‌رویم

حسین رضازاده در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی کشور موضوع کم آبی است، گفت: چند سال پیش اعلام می‌کردند که در آینده نزدیک جنگ آب داریم اما متاسفانه این موضوع جدی گرفته نشد و اکنون در برخی مناطق و حتی کشورها شاهد این موضوع هستیم. نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کشور عراق با ترکیه و ایران با افغانستان و در داخل هم اکنون میان برخی…

پیش‌بینی جنگ آب در آینده جدی گرفته نشد/ دیر اقدام کردیم و اکنون وارد بحران شده‌ایم/ اما به سمت بهبود پیش می‌رویم

حسین رضازاده در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی کشور موضوع کم آبی است، گفت: چند سال پیش اعلام می‌کردند که در آینده نزدیک جنگ آب داریم اما متاسفانه این موضوع جدی گرفته نشد و اکنون در برخی مناطق و حتی کشورها شاهد این موضوع هستیم. 

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کشور عراق با ترکیه و ایران با افغانستان و در داخل هم اکنون میان برخی استان‌ها، شهرستان‌ها، بخش‌ها، روستاها و مردم با یکدیگر مناقشاتی بر سر آب وجود دارد که می‌توان به درگیری میان اصفهان و یزد اشاره کرد که تمام این مسایل به همان موضوع کمبود آب بازمی‌گردد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر با توجه به اهمیت بحث کم آبی مسئولان اقداماتی را انجام داده‌اند اما ای کاش این کارها را زودتر انجام می‌گرفت یعنی ما دیر اقدام کردیم و اکنون وارد بحران شده‌ایم، در زمان بحران نمی‌شود تصمیمات دراز مدت را برای حل مشکل اتخاذ کرد و باید تصمیماتی با تاثیر فوری گرفت.

آبخیزداری می‌تواند در حل مشکل کم آبی کمک کند

رضازاده تاکید کرد: بحث آبخیزداری به عنوان یک اقدام درست اکنون در کشور در حال انجام است ولی انتظار می‌رود دولت در این بخش بیشتر هزینه کند و این موضوع را جدی بگیرد تا مشکل کم آبی را تا حدودی در کوتاه مدت حل کند.

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سدهای نیمه تمام در کشور هم اظهار کرد: ساخت برخی سدها تا 80 درصد پیش رفته است و این سد می‌تواند نیمه عظیمی از کشور را در بحث مشکل آب نجات دهد، به طور مثال سد نرگسی در شمال شهرستان کازرون می‌تواند موجب احیای دریاچه پریشون به عنوان یکی از دریاچه‌های آب شیرین در دنیا شود و در کنار آن زمین‌های کشاورزی عمدتا خشک که حتی محروم از منابع زیرزمینی هستند هم احیا می‌شود.

کلانتری: شمال کشور در حال غرق شدن در پسماند‌هاست شاعری: هورالعظیم، هامون و خزر قربانی رویکرد‌های ضعیف وزارت امور خارجه

وی بیان کرد: متاسفانه در پیشرفت ساخت و اتمام این پروژه‌ها سرعت بخشیده نمی‌شود، معتقدم اگر یکسال زودتر این پروژه‌ها به بهره‌برداری برسد قطعا می‌تواند تحول عظیمی را بوجود بیاورد. انتظار داریم دولت در بحث آبخیزداری، با توجه به اینکه دیر اقدامات خود را آغاز کرده اکنون چابک‌تر و سریع‌تر عمل کند.

بضاعت دولت هم در حدی نیست که ما بتوانیم انتظار زیادی از آنها داشته باشیم

رضازاده با بیان اینکه با توجه به متخصص بودن وزیر نیرو اکنون حل مشکلات کم آبی کشور پیشرفت بیشتری دارد، گفت: البته بضاعت دولت هم در حدی نیست که ما بتوانیم انتظار زیادی از آنها داشته باشیم اما معتقدم در زمینه حل مشکلات آبی از لحاظ بارندگی، باروری ابرها، تکمیل سدها و آبخیزداری به سمت بهبود پیش می‌رویم./

پایان پیام

جنگ مجلس شورای اسلامی کشاورزی 



  اخبار برگزیده
  

چراغ سبز برانکو به بازگشت طارمیاحتمالا در نقل و انتقالات بازیکن سابق قرمز ها بار دیگر به جمع سرخپوشان اضافه می‌شود.
برنا برانکو مهدی طارمی باشگاه پرسپولیس 

  

پرسپولیس تیم متعصبی است/ سپاهان شانس بیشتری برای برد داردسرمربی سابق تیم فوتبال سپاهان گفت: بزرگترین شاخصه تیم پرسپولیس تعصب آن است همه فکر می‌کردند پرسپولیس چون نتوانسته در پنجره نقل و انتقالات یارگیری کند حالا در بازی‌های آسیایی و لیگ ناموفق است بازیکنانش خسته شده و آسیب دیدگی پیدا کرده‌اند...
برنا پرسپولیس استقلال باشگاه سپاهان 

  

استقلال روند صعودی خود را با قدرت ادامه می‌دهد/ تیم باید نقاط ضعفش را در آسیا ترمیم کند/ پدیده را در تهران می‌بریم و به کورس قهرمانی می‌رسیمپیشکسوت باشگاه استقلال گفت: سومین برد پیاپی استقلال بیانگر این است که تیم روند صعودی خود را با قدرت ادامه می دهد.
برنا باشگاه استقلال استقلال ایران 

  

انفجار انتحاری در چابهارمعاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان از انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در چابهار خبر داد.
برنا انفجار 

  

جایگزین انصاری در استقلال مشخص شدبازیکن سابق استقلال بار دیگر در فصل نقل و انتقالات به جمع آبی‌ها اضافه می‌شود.
برنا استقلال فوتبال قزاقستان 

  

مهر تایید بازگشت جباروف به استقلال!بازیکن اسبق استقلال در آستانه پیوستن به این تیم قرار دارد.
برنا باشگاه استقلال استقلال 

  

تا می توانید مغز بخورید و فرقی نمی کند از کدامیک از مغزها استفاده کنید. بادام، بادام زمینی، فندوق... همگی پر خاصیت هستند.
برنا سرطان پروستات رژیم غذایی مغز 

  

پیش‌بینی پدیده استقلال درست از آب درآمدمهاجم استقلال می گوید این تیم با حمایت می تواند نتایج بهتری کسب کند.
برنا باشگاه استقلال استقلال بازی 

  

استقلال و سپاهان نقره داغ شدندکمیته انضباطی آرای خود را در خصوص برخی از تیم های لیگ برتری صادر کرد.
برنا باشگاه استقلال استقلال استقلال خوزستان 

  

زن جوان که با همدستی برادرش و شوهر سابق خود همسر صیغه‌ای‌اش را کشته و جسد او را به آتش کشیده بود صبح دیروز از زندان به دادگاه منتقل شد تا به اتهام سرقت وآدم ربایی‌اش رسیدگی شود.
برنا زندان ایران آدم ربایی 

  اخبار داغ
  

ارزش تولیدات چابهار به 20 برابر رسید/ اخذ موافقت اصولی برای راه‌اندازی ایرلاین جدید/ حملات کور تروریستی مانع از توسعه چابهار نمی‌شودمدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه تا یک ماه دیگر هندی‌ها در بندر شهید بهشتی شروع به کار می‌کنند، گفت: ارزش تولیدات در این منطقه در چهار سال گذشته به 20 برابر رسیده است و اقدامات تروریستی نمی‌توانند مانع از توسعه منطقه آزاد چابهار شوند.
ایلنا راه آهن اقدامات تروریستی حمله تروریستی 

  

5 سال تصمیمی برای ارز نگرفتیم یکباره 30 بخشنامه صادر کردیم/ صادرکنندگان خوشنام کار را متوقف کرده‌اندرییس اتاق بازرگانی تهران گفت: در خصوص ارز که عمدتا بحث روز است حدود 5 سال برای تک نرخی کردن و واقعی کردن نرخ تصمیم نگرفتیم و به یکباره سی بخشنامه صادر شد.
ایلنا ارز کار تهران 

  

شیب تند رشد اقتصادی در چابهار؛ 20 برابر شدن ارزش تولیداتتهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: ارزش تولیدات منطقه آزاد چابهار با افزایش 20 برابری از 50 میلیارد تومان در سال 1392 به بیش از یک هزار و 56 میلیارد تومان در پایان سال 1396 رسید.
ایرنا رشد اقتصادی تهران ایرنا 

  

اقدامات ایران در مبارزه با فساد انعکاس داده نمی شودتهران- ایرنا- مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات سازمان غذا و دارو گفت: اقدامات مقابله ای ایران در زمینه مبارزه با فساد به دلایل مختلف به خوبی انعکاس داده نمی شود و رتبه ای که ایران در میان کشورهای عضو سازمان شفافیت دارد در شأن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیست.
ایرنا ایران فساد اداری تهران 

  

بازگرداندن ارز صادراتی برای مقابله با 2 هدف مهم تحریم هاستتهران- ایرنا- سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران، 2 هدف مهم تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران را «بالارفتن مصارف ارزی و کاهش درآمدهای ارزی» اعلام کرد و گفت: به همین سبب بازگرداندن ارز حاصل از صادرات را مورد توجه قرار داده ایم.
ایرنا ارز تهران ایرنا 

  

مسابقات بوکس قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی با حواشی عجیبی همراه شده؛ به طوری که بوکسورها مجبور به مبارزه تا ساعت 4 بامداد شده اند!
ورزش۳ بوکس 

  

نرخ خرید تضمینی گندم بر اساس تورم و تحلیل واقعی نیستخرم آباد - ایرنا - رییس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی لرستان گفت: نرخ گذاری خرید تضمینی گندم بر اساس رشد تورم و تحلیل های واقعی نیست که کشاورزان خواستار تغییر این قیمت هستند.
ایرنا تورم مجلس شورای اسلامی محصولات کشاورزی 

  

حفظ درآمد ارزی و کاهش مصرف ارزسرپرست سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد: تحریم به دنبال کاهش درآمد ارزی و افزایش مصارف ارزی است، بنابراین در این شرایط باید به دنبال حفظ درآمدهای ارزی و همچنین کاهش مصارف ارزی باشیم.
فارس درآمد ارز تجارت