ایلنا   |  اجتماعی  |  

برگزاری آزمون‌های مکرر در طول ترم برای کاهش تقلب/ تامین زیرساخت‌های لازم برای دروس تئوری

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در واکنش به تقلب در بستر امتحانات مجازی گفت: به اساتید توصیه شده امتحانات به یک یا دو مرحله محدود نشده و امتحان‌های مکرر گرفته شود، در واقع آزمون‌های مستمر در طول ترم به کاهش تقلب کمک می‌کند.

برگزاری آزمون‌های مکرر در طول ترم برای کاهش تقلب/ تامین زیرساخت‌های لازم برای دروس تئوری

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در واکنش به تقلب در بستر امتحانات مجازی گفت: به اساتید توصیه شده امتحانات به یک یا دو مرحله محدود نشده و امتحان‌های مکرر گرفته شود، در واقع آزمون‌های مستمر در طول ترم به کاهش تقلب کمک می‌کند.

«سید احمد معتمدی» رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره افت یادگیری دانشجویان طی این مدت و راهکارهای قابل ارائه اظهار داشت: ما در این مدت و در طول ترم‌هایی که درگیر کرونا شدیم، سعی کردیم تبعات منفی را به حداقل برسانیم. در واقع تلاش شد زیرساخت‌های مناسب برای درس‌های تئوری را فراهم کرده و همچنین کلاس‌های موجود در آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها را در موقعیت مناسب برگزار کنیم. در خصوص پروژه‌ها و تحصیلات تکمیلی نیز تلاش شده که دانشجویان در این حوزه بتوانند حضور پیدا کنند و کار خود را به اتمام برسانند. 

وی افزود: امیدواریم تا مهرماه مشکلات برطرف شوند و مسئولان وزارت بهداشت به واکسیناسیون اساتید، کارمندان و دانشجویان توجه کنند تا ما بتوانیم ترم عادی را از مهرماه شروع کنیم. البته در این میان مواردی هم وجود دارد مانند آزمایشگاه‌ها و یا پروژه‌هایی که هنوز انجام نشده و باید کمک کنیم انجام شوند. 

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در خصوص ضرورت رفع ضعف‌های موجود در حوزه آموزش اظهار داشت: برای درس‌هایی که به شکل سلسله‌وار به هم متصل هستند و معمولا یک درس که پیش نیاز یک درس دیگر است؛ اگر ضعفی در پیش نیازهای قبلی بوده، آن ضعف باید در درس‌های جدید جبران شود. همچنین در مقطع کارشناسی ارشد، دکتری و تحصیلات تکمیلی باید بتوانیم جبرانی برای عقب‌ماندگی‌های به وجود آمده در آزمایشگاه و کارگاه‌ها داشته باشیم. به هر حال ما به نوع برگزاری ترم پساکرونایی فکر می‌کنیم. 

معتمدی خاطرنشان کرد: دوره‌های مجازی ظرفیت خوبی ایجاد کرده و تجربه مهمی شده است. ضمن اینکه زیرساخت‌های مطلوبی ایجاد شده که باید از آن استفاده شود. در این میان اساتید ما تجربه‌هایی کسب کردند که بتوانند از فضای مجازی بهتر استفاده کنند و این روند مانند یک آموزش برای اساتید، کارمندان و دانشجویان بوده است. در آینده باید در کنار کلاس‌های حضوری که داریم از مزیت فضای مجازی هم استفاده کنیم. 

وی تاکید کرد: در حال حاضر سعی می‌کنیم در سال تحصیلی جدید اقداماتی که عنوان شد را پیاده کنیم تا هم جبران احتمالا عقب ماندگی‌های برخی دانشجویان را از نظر کمی و کیفی داشته باشیم و هم از مزیت‌ها و تجربه‌های حاصل شده به خوبی استفاده کنیم. 

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر درباره منویات رهبر انقلاب در خصوص تقویت زیرساخت‌های آموزشی و نگرانی ایشان از ایجاد کانال‌های تقلب در امتحانات بیان کرد: همه دانشجویان تقلب نمی‌کنند ولی شاید یک درصدی هم وسوسه شوند و گریزی به این مسائل بزنند اما اساتید ما روش‌هایی را اعمال می‌کنند که این مسئله را به حداقل برسانند به عنوان مثال در امتحانات بیشتر مسئله طرح می‌شود آن هم مسائلی که جزوه باز هستند. در این بین اساتیدی داریم که چند نوع سوال طرح می‌کنند که این هم احتمال تقلب را کم می‌کند. 

وی افزود: همچنین توصیه شده امتحانات به یک یا دو مرحله محدود نشود و امتحان‌های مکرر گرفته شود و این برنامه هم در حال اجرا است. یعنی آزمون‌های مستمر در طول ترم به کاهش تقلب کمک می‌کند. در جلساتی که با اساتید دانشگاه‌ها داشتیم آن‌ها عنوان کردند که متوسط نمره آن‌ها به نسبت سال‌های قبل چندین تفاوتی نداشته است. یعنی اینطور نیست که به خاطر وقوع تقلب سطح نمرات خیلی خوب شده یا حتی افت داشته باشد. 

رییس دانشگاه امیرکبیر گفت: به طور کلی درصد تقلب در دانشگاه‌هایی که مانند ما مهندسی هستند پایین است، به خصوص اینکه در سال‌های اخیر پروژه‌های درسی بیشتر شده و این مساله را به حداقل رسانده است اما امکان دارد این موضوع در رشته‌های علوم انسانی بیشتر مطرح باشد. 

معتمدی بیان کرد: ما در ترم اول که شیوع کرونا را داشتیم به دانشجویان نمره ندادیم چون دانشجویان کلاس حضوری نداشتند، فقط به شکل رد یا قبولی ارزیابی را انجام دادیم و تاثیری در معدل آن‌ها ندارد. اما بعدها متوجه شدیم که این مسئله برای دانشجویان مشکل ایجاد خواهد کرد و دیگر این رویه را ادامه ندادیم. 

رییس دانشگاه امیرکبیر در پایان اظهار داشت: بعد از آن تجربه‌های دیگری کسب کردیم که ببینیم چطور می‌توانیم امتحانات را برگزار کنیم. امیدوارم این ترم، ترم آخری باشد که همزمان کرونا را هم داریم و از سال تحصیلی آینده با چنین مشکلی درگیر نشویم.

دانشگاه امیرکبیر امیرکبیر وزارت بهداشت   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری