اولویت اصلی دولت حل مشکلات حوزه آب نیست/ لزوم تخصیص بودجه برای مقابله با بحران خشکسالی

علی‌محمد شاعری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه اگر دولت احکام مصوب در برنامه پنج ساله ششم توسعه را اجرایی کند به تدریج مشکلات حوزه تامین آب و خشکسالی برطرف می‌شود، گفت: مجلس در برنامه ششم دولت را مکلف به هوشمندسازی بهره‌برداری از آب‌های زیرزمینی و نظارت دقیق بر روند بهره‌برداری با نصب کنتورهای هوشمند و جلوگیری از حفر چاه‌های غیرمجاز کرده است. عضو هیئت رئیسه…

اولویت اصلی دولت حل مشکلات حوزه آب نیست/ لزوم تخصیص بودجه برای مقابله با بحران خشکسالی

علی‌محمد شاعری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه اگر دولت احکام مصوب در برنامه پنج ساله ششم توسعه را اجرایی کند به تدریج مشکلات حوزه تامین آب و خشکسالی برطرف می‌شود، گفت: مجلس در برنامه ششم دولت را مکلف به هوشمندسازی بهره‌برداری از آب‌های زیرزمینی و نظارت دقیق بر روند بهره‌برداری با نصب کنتورهای هوشمند و جلوگیری از حفر چاه‌های غیرمجاز کرده است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس تصریح کرد: دولت باید آب شرب مورد نیاز شهرها و روستاهای اطراف خلیج‌فارس و دریای عمان را از طریق نصب دستگاه‌های آب‌ شیرین‌کن، تامین کرده و همچنین باید با تصفیه و بازچرخانی فاضلاب شهری بخشی از آب مورد نیاز بخش صنعت، کشاورزی و محیط زیست تامین کند.

وی ادامه داد: عملیات آب‌خیزداری را سالانه بیش از یک میلیون هکتار به مرحله اجرا دربیاورد که متاسفانه دولت در سال گذشته 50 درصد از اعتباراتی که مربوط به فصل آب را کاهش داد. دولت در حرف به موضوع آب توجه کرده اما در عمل توجه جدی به آن نداشته است.

مجلس باید با نظارت درست، دولت را در ریل صحیح قرار دهد

شاعری تاکید کرد: بسیاری از شبکه‌های زیر سدها اکنون ناتمام رها شده و می‌توان با تکمیل آنها، از آب پشت سدها به نحو درست و شایسته استفاده کرد، شبکه‌های وسیع فرسوده آب شهری و کشاورزی موجب هدر رفت حداقل 30 درصد از منابع آب کشور شده است، بسیاری از تجهیزات در منازل، ادارات و کاربری‌های تجاری غیرهوشمند و فرسوده هستند.

نماینده مردم نکا و بهشهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه اگر با لایروبی آب‌بندان‌های کشور را احیا کنیم می توان بخش وسیعی از هدر رفت آب جلوگیری کرد، افزود: کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی به طور جدی در حال پیگیری موضوع ساماندهی مشکلات حوزه آب است و اکنون طرح سامانه نوین آبیاری را در دستور کار خود دارد که به موجب آن 400 هزار هکتار مکلف به این اقدام شده که دولت تنها پنجاه درصد آن را اجرا کرده است.

نیکزادی پناه: دولت در مسیر کشت محصولات آب‌بر اعمال محدودیت کند

کلانتری: شمال کشور در حال غرق شدن در پسماند‌هاست

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس ادامه داد: هشتاد و پنج درصد از هزینه اجرای سامانه نوین آبیاری را به صورت رایگان در بودجه پیش‌بینی کرده‌ایم لذا مجلس تمام اقدامات و تدابیر لازم را برای حل مشکل حوزه آب در نظر گرفته است اما اولویت اصلی دولت این موضع نیست و مجلس باید با نظارت درست، دولت را در ریل صحیح خود قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه ما بودجه توسعه شیوه‌های نوین آبیاری را به دو برابر رسانده‌ایم و اکنون در حال اجراست، تصریح کرد: مشکل کم آبی طی بیش از سه دهه در کشور اتفاق افتاده و بهره‌برداری‌های بی‌رویه هم خشکسالی‌ها را تشدید کرده است و امیدوارم مجلس در لایحه بودجه سال جاری هم بودجه کافی برای حل مشکل کم آبی و ساماندهی آن در نظر بگیرد تا بتوان با این بحران مقابله کرد.

تا زمانی که اولویت‌های دولت در کشور تغییر نکند نمی‌توان این بحران را حل کرد

نماینده مردم نکا و بهشهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه تا زمانی که اولویت‌های دولت در کشور تغییر نکند نمی‌توان این بحران را حل کرد، گفت: سازمان برنامه و بودجه و دولت باید بدانند آب، محیط زیست، اشتغال و کسب و کار اولویت‎های اساسی در کشور هستند و متاسفانه هنوز به این نتیجه نرسیده‌اند و در تخصیص منابع هم اولویت‌ها را در نظر نمی‌گیرد./

پایان پیام

دولت حوزه بودجه   اخبار برگزیده
  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودروهای داخلی مشخص شدند / دی 1397شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، جدیدترین گزارش خود از میزان کیفیت خودروهای تولیدی در کشور را منتشر کرد که به بررسی آن می‌پردازیم.
خودروتک خودرو تولید پژو 

  

برای خرید خودرو فعلا دست نگه داریدیک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتاً باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

صعود دسته جمعی قیمت خودروهای داخلی / پراید به 45 میلیون رسید!گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند صعودی قیمت‌‌ها دارد به نحوی که قیمت انواع خودروهای داخلی تا 13 میلیون تومان گران شده است.
خودروتک قیمت کاهش قیمت ها خودرو 

  

تابلو قیمت خودروهای داخلی قرمز شدبازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 24 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

شاگردان سیمئونه به یک پیروزی ارزشمند خانگی دست یافتند.
نود مادرید 

  

قیمت انواع تلویزیون ارزان قیمت در بازارآنچه در زیر می‌آید جدول قیمت انواع تلویزیون‌های زیر 4میلیون تومان در سطح بازار تهران است.
خبرفوری قیمت تلویزیون بازار تهران 

  

اورامانات به اندازه چندین چاه نفت ارزش ثروت آفرینی داردکرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه اعلام کرد: به گواهی و اذعان کارشناسان حوزه گردشگری، منطقه اورامانات با طبیعت چشم نواز و کم‌ نظیر خود به اندازه چندین چاه نفت ارزش ثروت آفرینی برای مردم منطقه دارد.
ایرنا نفت ثروت کرمانشاه 

  

مبارزه‌ای از جنس نویسندگی و کتابخبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به مناسبت سالروز درگذشت عالم ربانی مصطفی زمانی نجف‌آبادی، مبارزات سیاسی، فعالیت‌های فرهنگی و تالیفات وی را مرور کرده است.
ایبنا ایران ازدواج نماز 

  

نرخ تورم 23.5 درصد افزایش یافت / رشد 64درصدی تورم خوراکی‌هانرخ تورم دوازده ماهه منتهی به بهمن ماه 23.5 درصد و تورم قیمتی گروه خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات
خبرفوری تورم افزایش قیمت ماه 

  

جدیدترین قیمت‌ها از بازار ارز، طلا و سکهامروز در بازار طلا و سکه قیمت‌ها به روند افزایشی خود ادامه دادند و در بازار ارز نیز افزایش حدود 200
خبرفوری قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

کنایه "باربد بابایی" به تورم و گرانی+فیلماین مجری تلویزیونی در برنامه تب تاب به انتقاد از گرانی ها پرداخت و گفت: داریم دنبال دوربین مخفی می‌گ
خبرفوری تورم دوربین گرانی 

  

تحولات امروز بازار سکه و ارز ؛ خیز سکه برای کانال جدیددر نخستین روز اسفندماه بازار طلا و ارز تهران با جهش نرخ‌های بازگشایی آغاز به کار کرد و در ادامه نرخ‌ها تمایل چندانی برای رشد بیشتر نشان ندادند. البته سکه به دلیل حباب سیال، به رشد خود ادامه داد و تا مرز 4.7 میلیون تومان بالا رفت. دلار وارد نیمه بالای کانال 12هزار تومان شد و طلای آبشده در نیمه بالای کانال 1.8 میلیونی جابه‌جا شد.
خودروتک بازار طلا و ارز سکه و طلا یورو 

  

عرضه ارز در سامانه نیما افزایشی شدطی سه روز هفته جاری، بیش از 275 میلیون یورو توسط صادرکنندگان و بانک مرکزی برای تأمین ارز ثبت سفارش‌ه
خبرفوری ارز یورو واردات