اولویت اصلی دولت حل مشکلات حوزه آب نیست/ لزوم تخصیص بودجه برای مقابله با بحران خشکسالی

علی‌محمد شاعری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه اگر دولت احکام مصوب در برنامه پنج ساله ششم توسعه را اجرایی کند به تدریج مشکلات حوزه تامین آب و خشکسالی برطرف می‌شود، گفت: مجلس در برنامه ششم دولت را مکلف به هوشمندسازی بهره‌برداری از آب‌های زیرزمینی و نظارت دقیق بر روند بهره‌برداری با نصب کنتورهای هوشمند و جلوگیری از حفر چاه‌های غیرمجاز کرده است. عضو هیئت رئیسه…

اولویت اصلی دولت حل مشکلات حوزه آب نیست/ لزوم تخصیص بودجه برای مقابله با بحران خشکسالی

علی‌محمد شاعری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه اگر دولت احکام مصوب در برنامه پنج ساله ششم توسعه را اجرایی کند به تدریج مشکلات حوزه تامین آب و خشکسالی برطرف می‌شود، گفت: مجلس در برنامه ششم دولت را مکلف به هوشمندسازی بهره‌برداری از آب‌های زیرزمینی و نظارت دقیق بر روند بهره‌برداری با نصب کنتورهای هوشمند و جلوگیری از حفر چاه‌های غیرمجاز کرده است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس تصریح کرد: دولت باید آب شرب مورد نیاز شهرها و روستاهای اطراف خلیج‌فارس و دریای عمان را از طریق نصب دستگاه‌های آب‌ شیرین‌کن، تامین کرده و همچنین باید با تصفیه و بازچرخانی فاضلاب شهری بخشی از آب مورد نیاز بخش صنعت، کشاورزی و محیط زیست تامین کند.

وی ادامه داد: عملیات آب‌خیزداری را سالانه بیش از یک میلیون هکتار به مرحله اجرا دربیاورد که متاسفانه دولت در سال گذشته 50 درصد از اعتباراتی که مربوط به فصل آب را کاهش داد. دولت در حرف به موضوع آب توجه کرده اما در عمل توجه جدی به آن نداشته است.

مجلس باید با نظارت درست، دولت را در ریل صحیح قرار دهد

شاعری تاکید کرد: بسیاری از شبکه‌های زیر سدها اکنون ناتمام رها شده و می‌توان با تکمیل آنها، از آب پشت سدها به نحو درست و شایسته استفاده کرد، شبکه‌های وسیع فرسوده آب شهری و کشاورزی موجب هدر رفت حداقل 30 درصد از منابع آب کشور شده است، بسیاری از تجهیزات در منازل، ادارات و کاربری‌های تجاری غیرهوشمند و فرسوده هستند.

نماینده مردم نکا و بهشهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه اگر با لایروبی آب‌بندان‌های کشور را احیا کنیم می توان بخش وسیعی از هدر رفت آب جلوگیری کرد، افزود: کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی به طور جدی در حال پیگیری موضوع ساماندهی مشکلات حوزه آب است و اکنون طرح سامانه نوین آبیاری را در دستور کار خود دارد که به موجب آن 400 هزار هکتار مکلف به این اقدام شده که دولت تنها پنجاه درصد آن را اجرا کرده است.

نیکزادی پناه: دولت در مسیر کشت محصولات آب‌بر اعمال محدودیت کند

کلانتری: شمال کشور در حال غرق شدن در پسماند‌هاست

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس ادامه داد: هشتاد و پنج درصد از هزینه اجرای سامانه نوین آبیاری را به صورت رایگان در بودجه پیش‌بینی کرده‌ایم لذا مجلس تمام اقدامات و تدابیر لازم را برای حل مشکل حوزه آب در نظر گرفته است اما اولویت اصلی دولت این موضع نیست و مجلس باید با نظارت درست، دولت را در ریل صحیح خود قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه ما بودجه توسعه شیوه‌های نوین آبیاری را به دو برابر رسانده‌ایم و اکنون در حال اجراست، تصریح کرد: مشکل کم آبی طی بیش از سه دهه در کشور اتفاق افتاده و بهره‌برداری‌های بی‌رویه هم خشکسالی‌ها را تشدید کرده است و امیدوارم مجلس در لایحه بودجه سال جاری هم بودجه کافی برای حل مشکل کم آبی و ساماندهی آن در نظر بگیرد تا بتوان با این بحران مقابله کرد.

تا زمانی که اولویت‌های دولت در کشور تغییر نکند نمی‌توان این بحران را حل کرد

نماینده مردم نکا و بهشهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه تا زمانی که اولویت‌های دولت در کشور تغییر نکند نمی‌توان این بحران را حل کرد، گفت: سازمان برنامه و بودجه و دولت باید بدانند آب، محیط زیست، اشتغال و کسب و کار اولویت‎های اساسی در کشور هستند و متاسفانه هنوز به این نتیجه نرسیده‌اند و در تخصیص منابع هم اولویت‌ها را در نظر نمی‌گیرد./

پایان پیام

دولت حوزه بودجه   اخبار برگزیده
  

خداحافظی ناگهانی مهاجم استقلال در فضای مجازیمهاجم تیم فوتبال استقلال در فضای مجازی با این تیم و هوادارانش خداحافظی کرد.
برنا استقلال فضای مجازی فوتبال 

  

پرسپولیس شکست خوردتیم‌های پایه پرسپولیس در رقابت‌های این هفته لیگ تهران به سه پیروزی و یک تساوی دست پیدا کردند.
برنا باشگاه پرسپولیس پرسپولیس تهران 

  

دردسر عجیب برای فوتبالیست مشهور/ حبس موقت تا زمان صدورحکم نهاییفوتبالیست مشهور تا زمان حکم نهایی در حبس می ماند.
برنا تایلند فوتبال بازداشت 

  

باشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی واکنش نشان دادباشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی که این روزها در رسانه‌ها مطرح می‌شود واکنش نشان داد.
برنا باشگاه استقلال استقلال رسانه 

  

چراغ سبز برانکو به بازگشت طارمیاحتمالا در نقل و انتقالات بازیکن سابق قرمز ها بار دیگر به جمع سرخپوشان اضافه می‌شود.
برنا برانکو مهدی طارمی باشگاه پرسپولیس 

  

پرسپولیس تیم متعصبی است/ سپاهان شانس بیشتری برای برد داردسرمربی سابق تیم فوتبال سپاهان گفت: بزرگترین شاخصه تیم پرسپولیس تعصب آن است همه فکر می‌کردند پرسپولیس چون نتوانسته در پنجره نقل و انتقالات یارگیری کند حالا در بازی‌های آسیایی و لیگ ناموفق است بازیکنانش خسته شده و آسیب دیدگی پیدا کرده‌اند...
برنا پرسپولیس استقلال باشگاه سپاهان 

  

استقلال روند صعودی خود را با قدرت ادامه می‌دهد/ تیم باید نقاط ضعفش را در آسیا ترمیم کند/ پدیده را در تهران می‌بریم و به کورس قهرمانی می‌رسیمپیشکسوت باشگاه استقلال گفت: سومین برد پیاپی استقلال بیانگر این است که تیم روند صعودی خود را با قدرت ادامه می دهد.
برنا باشگاه استقلال استقلال ایران 

  

انفجار انتحاری در چابهارمعاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان از انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در چابهار خبر داد.
برنا انفجار 

  

جایگزین انصاری در استقلال مشخص شدبازیکن سابق استقلال بار دیگر در فصل نقل و انتقالات به جمع آبی‌ها اضافه می‌شود.
برنا استقلال فوتبال قزاقستان 

  

مهر تایید بازگشت جباروف به استقلال!بازیکن اسبق استقلال در آستانه پیوستن به این تیم قرار دارد.
برنا باشگاه استقلال استقلال 

  اخبار داغ
  

افزایش نرخ ارز به واحدهای صنعتی گلستان رونق دادگرگان - ایرنا - معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی گلستان با بیان این که نوسانات نرخ ارز باعث رغبت بیشتر برای صادرات و به تبع آن رونق تولید در شهرک ها و نواحی صنعتی استان شده است، گفت: اکنون شمار زیادی از واحدهای صنعتی منطقه فعالیت خود را از یک به دو تا سه نوبت افزایش داده اند.
ایرنا نرخ ارز ارز استان گلستان 

  

جزئیات دستورالعمل جدید خرید و فروش ارز برای صرافی‌های مجازبانک مرکزی دستورالعمل خرید و فروش ارز را به شبکه صرافی‌های مجاز اعلام کرد که بر اساس آن باید هنگام خرید ارز حاصل از صادرات، گزینه «از محل صادرات» را در سامانه سنا انتخاب کنند.
ایلنا دستورالعمل واردات ارز 

  

تصمیمات نادرست بانک مرکزی مهم ترین آسیب های مبارزه فساد استدادستان تهران تاکید کرد: برخی شرکت‌های صوری، صرافی‌های غیرمجاز، برخی بانک‌ها، تصمیمات نادرست بانک مرکزی و برخی سامانه‌ها و دلالان از مهم‌ترین آسیب‌های پیش روی مبارزه با فساد است.
برنا بانک مرکزی بانک استقلال 

  

تصمیمات نادرست بانک مرکزی از مهم‌ترین آسیب‌های مبارزه با فساد استدادستان تهران تاکید کرد: برخی شرکت‌های صوری، صرافی‌های غیرمجاز، برخی بانک‌ها، تصمیمات نادرست بانک مرکزی و برخی سامانه‌ها و دلالان از مهم‌ترین آسیب‌های پیش روی مبارزه با فساد است.
ایلنا بانک مرکزی بانک مهناز افشار 

  

شناخته شدن 18 میراث طبیعی واجد ارزش برای ثبت در آثار ملی کشور18اثر از استان های قم، زنجان، قزوین و آذربایجان شرقی در کمیته ثبت و حریم میراث طبیعی، واجد ارزش ثبت در آثار ملی طبیعی شناخته شدند.
برنا درخت استان زنجان استان قم 

  

پیروزی ارزشمند بتیس و صعود به رتبه پنجم لالیگاتهران- ایرنا- تیم فوتبال رئال بتیس با پیروزی ارزشمند خارج از خانه سه بر یک مقابل اسپانیول به رتبه پنجم لالیگا صعود کرد.
ایرنا بارسلونا فوتبال لالیگا