اولویت اصلی دولت حل مشکلات حوزه آب نیست/ لزوم تخصیص بودجه برای مقابله با بحران خشکسالی

علی‌محمد شاعری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه اگر دولت احکام مصوب در برنامه پنج ساله ششم توسعه را اجرایی کند به تدریج مشکلات حوزه تامین آب و خشکسالی برطرف می‌شود، گفت: مجلس در برنامه ششم دولت را مکلف به هوشمندسازی بهره‌برداری از آب‌های زیرزمینی و نظارت دقیق بر روند بهره‌برداری با نصب کنتورهای هوشمند و جلوگیری از حفر چاه‌های غیرمجاز کرده است. عضو هیئت رئیسه…

اولویت اصلی دولت حل مشکلات حوزه آب نیست/ لزوم تخصیص بودجه برای مقابله با بحران خشکسالی

علی‌محمد شاعری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه اگر دولت احکام مصوب در برنامه پنج ساله ششم توسعه را اجرایی کند به تدریج مشکلات حوزه تامین آب و خشکسالی برطرف می‌شود، گفت: مجلس در برنامه ششم دولت را مکلف به هوشمندسازی بهره‌برداری از آب‌های زیرزمینی و نظارت دقیق بر روند بهره‌برداری با نصب کنتورهای هوشمند و جلوگیری از حفر چاه‌های غیرمجاز کرده است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس تصریح کرد: دولت باید آب شرب مورد نیاز شهرها و روستاهای اطراف خلیج‌فارس و دریای عمان را از طریق نصب دستگاه‌های آب‌ شیرین‌کن، تامین کرده و همچنین باید با تصفیه و بازچرخانی فاضلاب شهری بخشی از آب مورد نیاز بخش صنعت، کشاورزی و محیط زیست تامین کند.

وی ادامه داد: عملیات آب‌خیزداری را سالانه بیش از یک میلیون هکتار به مرحله اجرا دربیاورد که متاسفانه دولت در سال گذشته 50 درصد از اعتباراتی که مربوط به فصل آب را کاهش داد. دولت در حرف به موضوع آب توجه کرده اما در عمل توجه جدی به آن نداشته است.

مجلس باید با نظارت درست، دولت را در ریل صحیح قرار دهد

شاعری تاکید کرد: بسیاری از شبکه‌های زیر سدها اکنون ناتمام رها شده و می‌توان با تکمیل آنها، از آب پشت سدها به نحو درست و شایسته استفاده کرد، شبکه‌های وسیع فرسوده آب شهری و کشاورزی موجب هدر رفت حداقل 30 درصد از منابع آب کشور شده است، بسیاری از تجهیزات در منازل، ادارات و کاربری‌های تجاری غیرهوشمند و فرسوده هستند.

نماینده مردم نکا و بهشهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه اگر با لایروبی آب‌بندان‌های کشور را احیا کنیم می توان بخش وسیعی از هدر رفت آب جلوگیری کرد، افزود: کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی به طور جدی در حال پیگیری موضوع ساماندهی مشکلات حوزه آب است و اکنون طرح سامانه نوین آبیاری را در دستور کار خود دارد که به موجب آن 400 هزار هکتار مکلف به این اقدام شده که دولت تنها پنجاه درصد آن را اجرا کرده است.

نیکزادی پناه: دولت در مسیر کشت محصولات آب‌بر اعمال محدودیت کند

کلانتری: شمال کشور در حال غرق شدن در پسماند‌هاست

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس ادامه داد: هشتاد و پنج درصد از هزینه اجرای سامانه نوین آبیاری را به صورت رایگان در بودجه پیش‌بینی کرده‌ایم لذا مجلس تمام اقدامات و تدابیر لازم را برای حل مشکل حوزه آب در نظر گرفته است اما اولویت اصلی دولت این موضع نیست و مجلس باید با نظارت درست، دولت را در ریل صحیح خود قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه ما بودجه توسعه شیوه‌های نوین آبیاری را به دو برابر رسانده‌ایم و اکنون در حال اجراست، تصریح کرد: مشکل کم آبی طی بیش از سه دهه در کشور اتفاق افتاده و بهره‌برداری‌های بی‌رویه هم خشکسالی‌ها را تشدید کرده است و امیدوارم مجلس در لایحه بودجه سال جاری هم بودجه کافی برای حل مشکل کم آبی و ساماندهی آن در نظر بگیرد تا بتوان با این بحران مقابله کرد.

تا زمانی که اولویت‌های دولت در کشور تغییر نکند نمی‌توان این بحران را حل کرد

نماینده مردم نکا و بهشهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه تا زمانی که اولویت‌های دولت در کشور تغییر نکند نمی‌توان این بحران را حل کرد، گفت: سازمان برنامه و بودجه و دولت باید بدانند آب، محیط زیست، اشتغال و کسب و کار اولویت‎های اساسی در کشور هستند و متاسفانه هنوز به این نتیجه نرسیده‌اند و در تخصیص منابع هم اولویت‌ها را در نظر نمی‌گیرد./

پایان پیام

دولت حوزه بودجه   اخبار برگزیده
  

بحران اخیر حقایق مهمی را آشکار کرد. شاید مهمترین واقعیت این باشد که آمریکا ضامن امنیت نیست و دولت ترامپ تصورات واضح و منسجمی در مورد امنیت منطقه ندارد و نمی تواند گزینه جنگ را تحمل کند.
نامه نیوز ایران ایران و آمریکا سوئیس 

  

جدیدترین قیمت برخی خودروهای پرتقاضا در بازاردر بازار خودرو قیمت پراید 111 که مدت ها بالای 50 میلیون تومان بود سرانجام به زیر این مرز روانی سقوط کرد. در بازار خودرو اکثر محصولات با روند نزولی مواجه شده اند. حذف قیمت از سایت های خرید و فروش و کاهش تقاضا 2 عامل اصلی کاهش قیمت خودرو در روزهای اخیر بوده است.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

بزرگترین خیانت به تاریخ و ملت ایران از دید رئیس جمهوررییس جمهور در نشست با جمعی از اصحاب رسانه گفت که وحدت فکر و اعتماد به یکدیگر از ملزومات اصلی پیروزی در جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران اسلامی است.
مثلث بهزیستی حسن روحانی مجلس شورای اسلامی 

  

​قیمت روغن موتور داخلی و خارجی سر به فلک کشید! +جزئیات​اقتصاد نیوز:شاید اگر در هفته‌های اخیر برای تعویض روغن موتور مراجعه کرده باشید متوجه یک موضوع عجیب شده باشید که یا به طور کلی بعضی از برندهای ایرانی و خارجی وجود ندارند و خبری از محصولاتشان نیست و یا اینکه حداقل با 50 درصد قیمت بالاتر نسبت به قبل به فروش می‌رسند که طبیعتا هزینه‌هایتان را به شدت بالا برده است.
اقتصادنیوز قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

افزایش حقوق معلمان جدید به کجا رسید؟رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی از مذاکره با رئیس سازمان اداری و استخدامی برای افزایش حقوق دانشجومعلمان خبر داد که او هم معتقد بود حداقل حقوق دانشجومعلمان یک‌میلیون و 563هزار تومان است.
خودروتک رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی سازمان امور اداری و استخدامی 

  

پاسخ صریح به فرستادگان امریکا برای مذاکرهایران پاسخ خود به سفرهای پیدا و پنهان مقام‌های کشورهای مختلف برای کاهش تنش‌ بین واشنگتن و تهران را اعلام کرد.
مثلث ایران روزنامه ایران دونالد ترامپ 

  

راغفر اظهار داشت: در این سی سال اخیر هر موقع اقتصاد ایران با بحران روبه‌رو شد، بانک جهانی و صندوق بین المللی پول اطلاعیه داده‌اند که اقتصاد ایران در مسیر صحیح و سالمی است یا این نهادها همیشه از افراد خود در در درون سیستم حمایت کرده‌اند. بطوریکه در زمان آقای احمدی نژاد رییس بانک جهانی گفته بود الگوی ایران در موضوع یارانه‌ها را باید جهانی کرد یعنی وقاحت در حد اعلا.
نامه نیوز حسین راغفر دلار اتاق بازرگانی 

  

کاهش قیمت خودرو ادامه داردعضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است کاهش قیمت ارز در روزهای اخیر و برخورد با دلالان فضای مجازی باعث کاهش قیمت خودرو شد.
خودروتک قیمت ارز قیمت خودرو 

  

رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی گفت که گمان نمی‌کند ایران خواستار جنگ باشد و آنها قطعا خواستار جنگ با آمریکا نیستند.
نامه نیوز دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

جزییات جدید از تلاش چند کشور برای میانجیگری میان ایران و آمریکا/ بن علوی توضیح دادوزیر خارجه عمان بر تلاش با طرف‌های دیگر برای آرام‌سازی تنش در منطقه میان آمریکا و ایران تاکید کرد.
مثلث ایران ایران و آمریکا رئیس جمهور 

  اخبار داغ
  

ارزان‌ترین بنزین در کدام کشور است؟اقتصادنیوز: ونزوئلا و سودان ارزان‌ترین بنزین و هنگ‌کنگ گران‌ترین بنزین را در دنیا عرضه می‌کنند.
اقتصادنیوز بنزین درآمد استرالیا 

  

منابع مالی کافی برای مبارزه با ملخ‌ها تامین نشده است علی اکبری عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز(یکشنبه 5 خرداد ماه) کمیسیون، گفت: اولین دستور کار نشست امروز در خصوص بررسی زوال مرکبات کشور بود، متاسفانه ریزش برگ و از دست دادن محصول برخی از درختان و مرکبات در سطح کشور آغاز شده است. نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان…
خانه‌ملت مرکبات کشاورزی مجلس شورای اسلامی 

  

2 راهکار ساده و ارزان برای بهبود کیفیت سیستم صوتی خودرووقتی از انواع آپشن خودرو صحبت می‌کنیم؛ داشتن یک سیستم مولتی مدیای با کیفیت برای دریافت بهترین کیفیت سیستم صوتی از موارد مهمی است که علاقمندان زیادی بخصوص در میان جوانان دارد.
خودروتک جوانان خودرو موسیقی 

  

نماینده ادوار مجلس با تأکید بر اینکه روحانی در مقایسه با تمامی رؤسای جمهور گذشته از اختیارات بیشتری برخوردار بوده است، گفت: اختیارات رئیس‌جمهور در مذاکرات خارجی بی‌سابقه بوده است.
نامه نیوز حسن روحانی ارز نرخ ارز 

  

رئیس سازمان پدافند غیر عامل گفت:اگر این اراده در کشور بوجود بیاید که دلار امریکایی توسط مردم در خیابان به آتش کشیده شود و تمرکز برای بالا بردن ارزش پول ملی کشور ایجاد شود می‌تواند یک حمله تمام عیار به نقطه ضعف دشمن باشد.
نامه نیوز درخت دلار جمهوری اسلامی ایران 

  

ادعادی کشف مقادیری طلا و ارز از دفتر «زنگنه» تکذیب شد/ دلسوزان نظام در جهت مقابله با دسیسه‌های دشمن خارجی کوشا باشندوزارت اطلاعات درباره مطالب مطرح شده در برخی رسانه‌ها و تریبون‌ها در خصوص کشف تخلفات مالی در دفتر وزیر نفت اطلاعیه‌ای منتشر کرد.
ایلنا وزارت اطلاعات وزارت نفت جمهوری اسلامی 

  

جزییات پیش ثبت‌نام ورود به بازار متشکل ارزیکانون صرافان ایرانیان طی نامه‌ای شرایط و مدارک لازم برای پیش ثبت‌نام جهت ورود به بازار متشکل ارزی را به صرافان اعلام کرد.
ایلنا روزنامه شناسنامه شورای پول و اعتبار