روحانی: قانون مجلس نبود، پیش از عید تحریم برداشته شده بود

رئیس‌جمهور روحانی گفت: در زمینه تحریم هم همه کار را انجام دادیم و اگر قانون مجلس جلوی ما را نگرفته بود تقریباً قبل از عید نوروز تحریم را برداشته بودیم بنابراین دولت همه کارهای لازم را در زمینه برداشتن تحریم انجام داده و گام‌های خودش را برداشته است. وزیر امور خارجه در گزارشی که به … نوشته روحانی: قانون مجلس نبود، پیش از عید تحریم برداشته شده بود اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

روحانی: قانون مجلس نبود، پیش از عید تحریم برداشته شده بود

رئیس‌جمهور روحانی گفت: در زمینه تحریم هم همه کار را انجام دادیم و اگر قانون مجلس جلوی ما را نگرفته بود تقریباً قبل از عید نوروز تحریم را برداشته بودیم بنابراین دولت همه کارهای لازم را در زمینه برداشتن تحریم انجام داده و گام‌های خودش را برداشته است. وزیر امور خارجه در گزارشی که به مجلس خدمت نمایندگان محترم فرستاده است کاملاً روشن است که به چه توفیقاتی دست یافتیم.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، متن کامل سخنان روحانی در آیین افتتاح طرح های ملی وزارت نفت و آغاز بهره برداری رسمی از طرح صادرات نفت خام از منطقه مکران با خط لوله گوره به جاسک، در هشتاد و سومین پویش تدبیر و امید برای جهش تولید به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ایام بسیار مبارک ذی‌الحجه، روز عرفه و روز عید قربان و همچنین عید سعید غدیر که پیش رو داریم تبریک می گویم و از خداوند برای نزول همه عنایات، تفضل و رحمت‌ها و شفاهایش برای مردم عزیز کشورمان و همه مردم منطقه و جهان درخواست می کنم .

افتتاح امروز، افتتاح بسیار حائز اهمیتی است و شاید بگوییم مهم‌ترین افتتاح دولت یازدهم و دوازدهم است که در این افتتاح یک پاسخ بسیار قوی و محکم در برابر توطئه‌گران و آمریکا و همه آنهایی است که نسبت به آینده ایران با این تفکر که آینده پایدار نیست ،می‌اندیشند.

دشمن وقتی خواست در جنگ اقتصادی با ما وارد شود و بجنگد، عمدتاً در 2 میدان و زمینه با ما وارد جنگ شد. یکی در زمینه نفت و صادرات نفت و دوم در زمینه بانک و نقل و انتقال پول و این 2 زمینه جزو تحریم‌های مهم آمریکایی‌ها بود.

البته تحریم‌های زیادی داشتند اما این 2 نمونه‌ از آن نمونه‌هایی بود که بسیار تأثیر گذار بود و آنها روی آن حساب کرده بودند که وقتی بتوانند شریان نقل و انتقال مالی را به طور کامل مختل کنند و بتوانند صنعت نفت که پیشران اقتصاد ایران است را مختل کنند و کاملا جلوی صادرات نفت را بگیرند و صادرات را به قول خودشان به صفر برسانند.احساس آنها این بود که ایران برایش امکان نیست تا بتواند از ارزی برای تأمین نیازمندی‌هایش استفاده کند.

خیلی آشکار و روشن است که درهمین مدت 4 ماه اول امسال تاکنون بیش از 5 میلیارد دلار، بانک مرکزی برای دارو و کالا های اساسی ارز تامین کرده و با ارزی که در هفته‌های آینده تأمین می‌شود. 6 میلیارد دلار ارز برای کالاهای اساسی و داروتامین می شود.

اگر کشور ارز نداشته باشد چگونه می‌تواند کالاهای مورد نیاز خود را تأمین کند، نهاده‌های کشاورزی را وارد کند، در سالی که سال خشکسالی بوده کمبود گندم خودش را وارد کند و در شرایط بسیار خطرناک کرونا، دارو و تجهیزات پزشکی و آنچه مورد نیاز است را وارد کشور کند.

حتی واکسن که نزدیک 500 میلیون دلار برای خرید واکسن پول اختصاص دادیم از کشورهای خارجی که الحمدالله این روزها، واکسن‌های خریداری شده به کشور وارد می‌شود. واکسن داخلی ما خوشبختانه به بازار آمده و می‌توانیم بگوییم در این هفته یک شرایط مناسبی ان‌شاء الله برای واکسیناسیون در کشور شروع می‌شود و اینکه تا امروز نزدیک به 10 میلیون در کشور از واکسن استفاده کرده اند و روزانه حدود 300 الی 400 هزار نفر از واکسن استفاده می‌کنند.

قولی به مردم داده بودیم که تا پایان این دولت به این قول عمل کردیم، البته آن وقت می‌گفتیم افراد بالای 65 ساله عملاً الان بالای 60 ساله واکسیناسیون‌شان انجام می‌شود و همچنین افرادی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای بودند.

2 تا قول به مردم داده بودیم یکی در زمینه کرونا بود که بتوانیم تا حدی مهار کنیم و یکی در زمینه تحریم بود که دولت همه کارهای لازم را برای رفع تحریم انجام دهد، درهردو زمینه می‌توانم با قاطعیت بگویم که دولت به مسئولیت خودش عمل کرده است .

در زمینه کرونا با تزریق واکسن به افراد بالای 60 سال و بیماری‌های زمینه‌ای به طور چشمگیری از مرگ و میر و فوتی‌ها کاهش پیدا خواهد کرد حتی از نظر بیماری نیز شاهد کاهش خواهیم بود این قدم بسیار مهم برای مهار کرونا بود در زمینه تحریم هم همه کار را انجام دادیم و اگر قانون مجلس جلوی ما را نگرفته بود تقریباً قبل از عید نوروز تحریم را برداشته بودیم بنابراین دولت همه کارهای لازم را در زمینه برداشتن تحریم انجام داده و گام‌های خودش را برداشته است.

وزیر امور خارجه در گزارشی که به مجلس خدمت نمایندگان محترم فرستاده است کاملاً روشن است که به چه توفیقاتی دست یافتیم و کار بزرگ دیگری که از آغاز سال 99 تا امروز انجام دادیم چه سال جهش تولید چه سال پیشتبیانی از تولید و مانع‌زدایی این بود که نشان دهیم علیرغم تحریم و فشار و جنگ تنها به فکر تأمین مواد خوراکی و نیازهای ضروری مردم نیستیم بلکه طرح‌های بزرگ و مهم توسعه‌ای را هم ادامه خواهیم داد تا به نتیجه برسانیم.

طرح امروز که یک طرح 2 میلیارد دلاری است به دنیا اعلام می‌کند که ما توان این کار را داریم. هم از لحاظ سرمایه‌گذاری برای یک طرح 2 میلیارد دلار اختصاص دادیم، هم در یک زمینه‌ای یعنی در زمینه صنعت نفت برای ما بسیار مهم است و برای دشمن هم مهم است که تحریم‌اش را روی نفت برده است و هم اینکه پایانه نفتی‌ای را که تنها خارک بود، متنوع کردیم و از تک‌پایانه‌ای خارج شدیم.

فقط یک پایانه داشتیم و اگر مشکلی پیش می‌آمد صادرات نفت قطع می‌شد، در آبان سال 1364 که اسکله ای در خارک بمباران شد، صادرات نفت قطع شد همین اسکله از دست رفت و صادرات قطع شد. 2 هفته صادرات نفت نداشتیم. امروز یک اسکله جدیدی را بوجود آوردیم. اتکاء به تک اسکله را از بین بردیم و بعد نیازمندی به خلیج فارس هم در صادرات نفت را از بین بردیم. یعنی دولت ایران در هر زمانی قادر است نفت خودش را از دریای عمان صادر کند و این مهم است برای اولین بار است زیرا همیشه نفت‌مان را از خلیج فارس صادر می‌کردیم.

خلیج فارس امتیازات و محدودیت و مسایل خودش را دارد. دریای عمان در واقع به یک معنا وصل شدن به اقیانوس و آب‌های آزاد بین‌المللی است و شرایط خیلی متفاوت است. همانطور که وزیر محترم نفت گفتند یک کشتی اگر بخواهد از پایانه جاسک نفت بگیرد یا بخواهد برود از خارک نفت بگیرد این مسیر طولانی هزار مایلی یا هزار کیلومتری باعث می‌شود 10 روز زمان جابجا شود و 10 روز زودتر نفت را دریافت کند، زمان برای ما اهمیت دارد.

مسایل ملی و راهبردی برای ما اهمیت دارد. در دولت یازدهم در سال‌های آخر دولت یازدهم خدمت مقام معظم رهبری گفتم یک همچون طرحی در ذهن ما است که خط لوله‌ای را از گوره به جاسک ببریم و نفت را در دریای عمان صادر کنیم، که البته عملاً اجرایش به سال 97 موکول شد.

ایشان همان زمان به من گفت این استراتژیک‌ترین طرحی است که در دولت شما عمل می‌شود این طرح راهبردی‌ترین طرح جمهوری اسلامی ایران است و دولت دوازدهم این افتخار نصیب‌اش شده است، شرکت ملی نفت و وزارت نفت این افتخار نصیب‌اش شده است. اینکه در تاریخ ایران امروز که روز آخر تیرماه است، ثبت می‌شود که در تیر 1400 نفت ایران از دریای عمان صادر شد و این مسأله بسیار مهمی است که در این طرح مشاهده می‌کنیم.

نکته بعد اینکه موقعی که این طرح رفت اجرا شود، مواجه شده بودیم با جنگ اقتصادی، این طرح مثلاً بنا بود اوایل 97، آخر 96 شروع شود تا رفت مقدمات کار آماده شود، جنگ اقتصادی هم شروع شد. لوله‌ای که نیاز داشتیم برای هزار کیلومتر لوله 42 اینچی آن هم با ویژگی‌هایی که بتواند در برابر نفت و گاز ترش مقاومت کند یک همچون چیزی در ایران نبود، بایستی از خارج بخریم خارجی‌ها حاضر بودند به ما بدهند منتها تحریم باعث شد که آن راه هم مسدود شد.

اینکه چه کار کنیم، این تحریم باعث شد که این پروژه عظیم و بزرگ، صد در صد ملی شد. یعنی همه کارهای اصلی‌اش از ورق عریض‌اش گرفته تا لوله‌سازی‌اش، تا لوله‌ای که ضد گاز و نفت ترش باشد و بتواند مقاومت کند و تا شیرآلاتی که مربوط به لوله‌های 42 اینچی است و تا پمپ‌هایی که مورد نیاز است آن هم پمپ‌های 2٫7 دهم مگاوات و بقیه ملزوماتی که در این خط نیاز بوده، همه کار را ایرانی‌ها کردند کل این پروژه، 91 درصد ایرانی است فقط 9 درصد غیرایرانی است و این نشان می‌دهد که یک همچون پروژه عظیم و بزرگی، توانمندی، فناوری، علم و دانش، طراحی، اجرا، قدرت اجرا، پیمانکاری همه ایرانی است.

شما ببینید ده‌ها پیمانکار در این پروژه فعال بودند، آنهایی که زمین را هموار کردند، آنهایی که جای دفن لوله‌هارا مشخص کردند، لوله‌ها، جوشکاری‌ها، تلمبه‌خانه‌ها و همچنین مخزن‌هایی که باید ایجاد شود و شروع شده و آغاز شده، جانمایی‌ها برای پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها، پس این کار عظیم و بزرگ به دست ایران و ایرانی صورت گرفته این افتخار بزرگ دیگری برای ماست.

افتخار اول این بود که در زمان تحریم علیرغم توطئه دشمنان این کارعظیم را انجام دادیم و بعد هم کاملاً ایرانی انجام گرفت و سوم اینکه ساحل مکران به عنوان یک ثروت بزرگ ملی است و اتفاقاً از هفته‌های اولیه که خدمت مقام معظم رهبری به طور نوبه و هفتگی خدمت ایشان می‌رسیدم. یکی از مواردی که مطرح شد بحث سواحل مکران بود و ایشان بر آبادانی سواحل مکران تاکید داشتند. و بعد از آن بود که رفتم جاسک و آنجا اعلام کردم که جاسک در آینده یک مرکز مهم دریایی و صادراتی خواهد شد سرمایه‌گذاری‌های عظیم در این منطقه شروع شد البته در مناطق دیگر هم هست.

در واقع باید بگوییم از هرمزگان تا سیستان و بلوچستان، از چابهار تا جاسک سراسر این منطقه سواحل مکران برای ما بسیار ارزشمند است. الحمدالله کارهای زیرساختی‌اش انجام گرفته است یکی از کارها همین بود که نفت به پایانه جاسک برسد، یکی از کارهای عظیم و بزرگ این بود که در این ساحل بتوانیم مسیر ارتباطات را هموار کنیم تقریباً جاده‌ها را به صورت بزرگراه در سراسر این مسیر الان مشاهده می‌کنیم و اقدامات و سرمایه‌گذاری‌های عظیمی که در چابهار انجام گرفته است. یعنی یک طرف چابهار و یک طرف جاسک این دو عامل اصلی برای توانمند سازی مکران و احیاء این ساحل بسیار عظیم و مهم است که ان‌شاء الله شاهد آبادانی این سرزمین خواهیم بود، زمینه کاملاً برای سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی آماده است و امروز شاهد این تحول بزرگ در این منطقه هستیم.

مسأله دیگری که برای ما مهم است اینکه کشور ما ایران علاوه بر اینکه دارای نفت و گاز است. مجموعه نفت و گاز در منطقه بی‌نظیر است به عنوان اولین کشوری هستیم که دارای مجموعه‌ای از نفت و گاز هستیم. منبع گازی ما در دنیا اول است و همیشه مردم جنوب کشور میزبان این تحولات عظیم و بزرگ بوده اند و در زمینه گاز و نفت و مقدمات پتروشیمی در این منطقه بنادر و حمل و نقل، بار عظیمی بر دوش مردم عزیز جنوب کشور بوده، از سواحل مکران گرفته تا سواحل خلیج فارس.

مخصوصاً دیار خوزستان. دیار خوزستان دیاری است که چه در جنگ تحمیلی ایستاده و مقاومت کرده، 8 سال از این سرزمین دفاع کرده، 8 سال از خرمشهر و آبادان و شوش و اندیمشک و دزفول و بستان همه این مناطق تا هور ایستادگی و مقاومت کرده است. عملیات های بسیار بزرگ در این منطقه اجرا و طراحی شده از عملیات ثامن‌الائمه در مهر سال 60 گرفته تا پیروزی خرمشهر در سال 61٫ تا عملیات خیبر، بدر، فاو، والفجر 8، کربلای 4 و 5٫ این همه کاری که در این منطقه بزرگ و عظیم در منطقه خوزستان انجام گرفته و ایستادگی‌ها و مقاومت‌ها و مردم بسیار عزیز و خوبی که همیشه در صحنه بودند و همیشه برای انقلاب و مردم بودند. همیشه برای آبادانی ایران بودند.

کاری که دولت یازدهم و دوازدهم در این منطقه انجام داد چه برای فاضلاب و آب آشامیدنی و چه برای احیاء سرزمین‌های کشاورزی‌شان. در اینجا 295 هزار هکتارزمین احیاء شده است. یعنی 295 هزار هکتار در خوزستان عمدتاً و مقداری در ایلام کانال‌کشی و زهکشی شده است درآمدهایشان چند برابر شده است. ارزش زمین‌شان بیش از 10 برابر شده محصولات‌شان چند برابر شده است و برای این سرزمین تلاش کرده اند. خوزستان به عنوان قلب تپنده ایران برای همه ما مهم بوده و همه تلاش کردیم.

البته در این سال خشکسالی و البته برخی از مشکلاتی که از دیرباز در این منطقه بوده، مردم را آزار می‌دهد و اذیت می‌کند در این شرایط بسیار سخت زمانی که بارندگی کم می‌شود، 52 درصد بارندگی از سال قبل کمتر می‌شود و یک خشکسالی بی‌نظیری سراغ ما می‌آید دمای هوا در مقطعی در اواخر خرداد اوایل تیرماه 2٫5 درجه گرم‌تر از سابق بود سدهای ما کم آب بود برخی از نیروگاه‌های برق‌-آبی نمی‌توانست فعال شود، الحمدالله صنعت ما توسعه پیدا کرده است، الان آمار و ارقام نشان می‌دهد صنعت ما امسال نسبت به پارسال 10 درصد مصرف برق‌اش بالا رفته است.

درمصرف خانگی وقتی برق بالا می‌رود مقداری ممکن است بحث کنیم چرا بالا رفته دلیل‌اش چه است مردم باید صرفه‌جویی کنند. اما در صنعت وقتی مصرف برق بالا می‌رود جای خوشحالی است.یعنی صنعت توسعه پیدا کرده است. البته صنعت ما خیلی توسعه پیدا کرده است هم پارسال و هم امسال در همین 3 ماه اول توسعه بسیار خوبی داشته است . البته کارهای دیگری بوده ماینرها، رمزارزها، آنها هم کارهایی می‌کردند آنها هم که اکثراً خلاف بوده مجوزی نداشتند در تابستان این کار را می‌کردند همه چی دست به دست هم داده است.

سدها کم آب بوده. آب کمتر از معمول رها شده و این آب کمتر از معمول رها شدن بخاطر خود کشاورزان عزیز است برای کشت پاییزی. این احتیاط برای پایان شهریور است. سدهای ما معیارش پایان شهریور است. تا برود بارندگی فصل مهرماه و سال جدید شروع شود می‌رویم در مهر. در پایان شهریور سخت‌ترین شرایط در سدها را داریم.

در عین حال مردم در مشکلات و فشارها بودند هیأتی به خوزستان اعزام شد مشکلات بررسی شد. طرحی که آورند گرچه از لحاظ مالی برای دولت سخت بود ولی کل طرح را در دولت تصویب کردیم بلافاصله گفتم از هر جای ممکن این پول به استان پرداخت شود.

دیروز به معاون اولم دستور دادم برای فردا خودش شخصاً به خوزستان برود و از نزدیک یک بار دیگر وضع خوزستان را ببیند و اگر مشکلی است همان‌جا تصمیم‌گیری کند و اگر لازم است با من در تماس باشد و حل و فصل کنیم. البته مردم خوزستان مردم هوشیار و بیداری هستند، مردم با تحمل بالایی هستند، سالها جنگ را تحمل کردند.

البته باید مردم خوزستان را از یک عده‌ای که گاهی سخنان و شعارهای ناصحیحی می‌دهند باید جدا کنیم. چند صد نفر، مردم خوزستان نیستند. بله ممکن است مردم خوزستان معترض باشند. اعتراض، انتقاد در چارچوب قانون اشکال ندارد عده‌ای می‌آیند می‌گویند آب کم است چرا کم است بیایید آب را درست کنید. یک کسی ممکن است بیاید بگوید فاضلاب داریم یک کسی بیاید بگوید اینجا رودخانه خشک شده و یا اینجا دام‌های ما مشکل پیدا کرده اند. اینها حق مردم است یعنی مردمی که در گرمای 50 درجه با کم آبی زندگی می کنند حق طبیعی آنها است که سخن بگویند حرف بزنند اعتراض کنند حتی به خیابان بیایند این وسط هم ممکن است عده‌ای سوء استفاده کنند.

یک فرد نااهلی هم ممکن است بیاید وسط اینها از یک سلاح گرم هم استفاده کند و تیراندازی کند یک عزیز ما کشته شود. من خواهش می‌کنم از مردم بسیار خوب و عزیز خوزستان چه مردم عرب‌زبان، چه فارس‌زبان و چه مردم لر همه آنها فرق نمی‌کند در کنار هم، مردم عزیز ما هستند. استان بزرگ و مهم ما است.

خواهش می‌کنم اگر مشکلی است از طریق قانونی و راه قانونی حل کنیم و نگذاریم دشمن‌های ما خوشحال شوند، نگذاریم آنهایی که ضد ایران هستند سوء استفاده کنند از یک حرکت و تظاهراتی بخواهند سوء استفاده کنند.

البته مردم ما اینچنین خواهند بود این آگاهی و بیداری و هوشیاری را دارند و ان‌شاء الله به خوبی از این مسأله عبور می‌کنیم.

دولت هم با همه توان و قدرت و امکانات در خدمت مردم بسیار خوب و فهیم و عزیز خوزستان خواهد بود. ان‌شاءالله

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

انتهای پیام

برچسب هااعتراضات خوزستان برجام تحریم حسن روحانی

قانون دولت دوازدهم تیراندازی   اخبار برگزیده
  

استان خوزستان در نتیجه انتصاب‌های شما به تابلوی بحران‌های کشور تبدیل شده استنماینده اهواز گفت: علت اینکه در هفته پایانی کار دولت دوازدهم این سوال را مطرح می‌کنم این است که یک پیام جدی به دولت آینده و وزرای آینده بدهیم که ما نمایندگان در کار نظارت اغماض نخواهیم کرد.
ایلنا استیضاح اهواز کار 

  

فرانسه: تعویق مذاکرات امکان احیای برجام را به خطر می‌اندازدسخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه از ایران به خاطر به تعویق افتادن آغاز دور جدید مذاکرات احیای توافق هسته ای انتقاد کرد.
فردا فرانسه ایران ایران و آمریکا 

  

ورود مجلس به ماجرای اعترضات اخیر در چند شهرسخنگوی نشست فراکسیون مستقلین ولایی گفت: جهت بررسی مسائل اجتماعی و اعتراضات اخیر و گرانی‌ها، این فراکسیون خواستار جلسه اختصاصی به صورت علنی یا غیرعلنی در صحن برای بررسی این موضوع شدند.
مثلث وزارت بهداشت رئیس جمهور دولت 

  

توصیه مهم رهبر انقلاب به رئیسی درباره چینش کابینهعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از توصیه رهبر انقلاب به ابراهیم رئیسی در چینش کابینه روایت کرد.
۵۵ آنلاین رهبر انقلاب مجمع تشخیص مصلحت نظام محمد حسین صفار هرندی 

  

توضیح درباره سرانجام لایحه "آزادی اجتماعات و راهپیمایی‌ها"/ دولت‌ها باید علمدار و پیشگام تحقق آزادی‌های گروهی باشنداستاد دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی درباره سرانجام لایحه "آزادی اجتماعات و راهپیمایی‌ها" توضیحاتی را ارائه کرد.
ایلنا وزارت کشور شورای نگهبان نیروی انتظامی 

  

خبرآنلاین/ عضو مجمع روحانیون مبارز و وزیر کشور دولت اصلاحات گفت: 200 کشور عضو FATF هستند، چگونه ایران خودش را با 2 کشور کاملا منزوی در عرصه بین الملل ، مقایسه می کند؟!
نامه نیوز ایران تهران اصولگرایان 

  

افشاگری درباره وضعیت زندگی و حقوق مخالفان برجامروزنامه آفتاب یزد به نقل ازفرجی راد سفیر اسبق ایران در بلژیک نوشت: «افرادی که مخالف برجام هستند و ادعاهایی را مطرح می‌کنند حداقلش این است که حقوق خوبی می‌گیرند و زندگی مطلوبی دارند»
اقتصادنیوز روزنامه ایران بلژیک 

  

اعلام خودروهای جایگزین برای دعوتنامه داران پژو 206 صندوقدار، تیپ 5 و تندر 90اگر خودروهایی مانند وانت آریسان ، پژو 206 تیپ 5 ، پژو 206 صندوقدار را ثبت نام کرده بودید باید به فکر تغییر علاقه خود باشید چرا که برنامه ای برای تولید و تحویل این خودروها وجود ندارد و جدول تبدیل این تعهدات از سوی ایران خودرو منتشر شده است.
خودروتک پژو ایران خودرو خودرو 

  

شعار این آقایان حل مشکل معیشت بود اما ببینید دنبال چه طرح‌هایی هستند!مبنای طرح ضد اینترنت مجلس به هیچ وجه «صیانت» نیست. کنترل «مرز دیجیتال» را نباید به نیروهای مسلح بدهند. می خواهید نیروهای مسلح را با مردم درگیر کنید؟! شعار این آقایان حل مشکل معیشت مردم بود اما ببینید دنبال چه طرح هایی هستند.
مستقل‌آنلاین اینترنت اینستاگرام کاربران اینترنت 

  

پای خودروهای دست دوم به لیزینگ باز شداز سال گذشته و به دنبال رشد دو برابری قیمت خودرو، شرکت های لیزینگ اعطای تسهیلات به خودروهای کارکرده را در سطحی وسیع دنبال کرده اند؛ تا پیش از این، تنها خودروهای صفر قابلیت لیزینگ داشت اما امروز خودروهای کارکرده و برخی خودروهای ساخت داخل نیز امکان لیزینگ دارد.
خودروتک خودرو قیمت 

  

برای تایید آزادی نماینده فیفا به ایران می آیدکامرانی‌فر:میزبانی تیم ملی در ورزشگاه آزادی قطعی نشده/2 نفر از فیفا و ای اف سی به ایران می‌آیند
خانه فوتبال ورزشگاه آزادی فیفا ایران 

  

احمدی‌نژاد هورالعظیم را بخاطر اکتشاف نفت خشک کردبه جهت بررسی شرایط فوق گفتگو کردیم با دکتر مهدی قمشی استاد دانشگاه شهید چمران اهواز و رئیس دانشکده مهندسی آب و محیط زیست دانشگاه شهید چمران که مشروح آن را می‌خوانیم‌:
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد ایران تهران 

  

اخبار پرسپولیس: خبر خوشحال کننده از اردوگاه سرخ ها + جزئیاتتیم فوتبال پرسپولیس در حالی به مصاف تراکتور تبریز می‌رود که رادوشوویچ، دروازه بان پرسپولیس خواهد بود.
خانه فوتبال پرسپولیس اصفهان فوتبال 

  

ذوالنوری: «روحانی»تنها فردی است که مانع لغو تحریم‌ها بودعضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت:موضع التماس و سازش بود که باعث عدم لغو تحریم ها شد بنابراین دولت آینده حق ندارد این مسیر را ادامه دهد و باید از موضع حکمت، مصلحت و عزت برای مذاکرات ورود کند.
فردا انتخابات ریاست جمهوری سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی 

  

روحانی: مشکلات خوزستان باید طبق دستور رهبری حل و فصل شودرییس جمهوری با اشاره به بحران کم‌آبی در استان خوزستان گفت: بخشی از مشکلات در این استان کم شده است و حل و فصل مسائل خوزستان طبق دستور دیروز رهبری باید ادامه پیدا کند.
۵۵ آنلاین حسن روحانی استان خوزستان وزارت نیرو 

  اخبار داغ
  

30 شرکت جدید در صف عرضه اولیه بورسپرونده 30 شرکت برای طرح در جلسه هیأت پذیرش در دست بررسی و تکمیل مدارک و مستندات است.
اقتصادنیوز 

  

آخرین آمار جان باختگان کرونا در ایران (11 مرداد 1400)کرونا طی 24 ساعت گذشته جان 411 نفر را در کشور گرفت.
مستقل‌آنلاین ایران وزارت بهداشت روابط عمومی 

  

اعلام خطر وضعیت کرونا در ایلام/ فاجعه در راه استاستاندار ایلام با اشاره به اینکه برای وضعیت کرونا در استان اعلام خطر می کنم، گفت: اگر روند عدم رعایت
خبرفوری دورهمی مرگ ماسک 

  

پیشنهاد وزیر بهداشت برای تعطیلی در ستاد کرونا بررسی شودرهبر معظم انقلاب خطاب به رئیس جمهور فرمودند: پیرو پیشنهاد وزیر بهداشت جهت تعطیلی بخاطر بیماری همه‌گیر کرونا، مقتضی است این موضوع در ستاد ملّی کرونا مطرح و بررسی شود.
ایلنا درمان رهبر انقلاب رئیس جمهور 

  

پیش‌بینی جذاب از بورس فردادر هفته‌های گذشته نمادهای شاخص‌ساز به روند متعادل بازار سرمایه کمک کردند اما به عقیده کارشناسان بازار سرمایه به دلیل نبود نقدینگی روند بازار در حال حاضر فقط متعادل شده است و تغییری در آن دیده نمی‌شود زیرا همچنان نیمی از بازار در صف فروش قفل هستند. پیش‌بینی کارشناسان از روند روزهای آینده بازار به چه صورت است؟
گسترش شاخص سرمایه نقدینگی 

  

دستور رهبر انقلاب به رئیس‌جمهور در خصوص تعطیلی بخاطر کرونارهبر انقلاب اسلامی خطاب به رئیس‌جمهور:پیرو هشدار وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و پیشنهاد تعطیلی بخاطر بیماری همه‌گیر، مقتضی است این موضوع در ستاد ملّی کرونا مطرح و بررسی شود و هر اقدامی که لازم است انجام گیرد.
فردا رهبر انقلاب رئیس جمهور درمان 

  

دستور رهبر انقلاب به رئیس‌جمهور برای بررسی تعطیلی کروناییدر پی نامه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص موج سهمگین و پنجم کرونا و پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای برای کاهش چرخش ویروس و بار بیمارستانها، رهبر معظم انقلاب اسلامی از رئیس‌جمهور خواستند این موضوع در ستاد ملی کرونا بررسی شود و هر اقدامی که لازم است انجام گیرد.
نامه نیوز رهبر انقلاب رئیس جمهور درمان 

  

دستور ویژه رهبر انقلاب به رئیس جمهور در خصوص تعطیلات کروناییرهبر معظم انقلاب در پاسخ به درخواست وزیر بهداشت برای تعطیلی کشور بخاطر همه گیر شدن کرونا فرمودند: این موضوع در ستاد ملی کرونا مطرح و بررسی شود و هر اقدامی که لازم است انجام گیرد.
اقتصادنیوز رهبر انقلاب رئیس جمهور تعطیلات 

  

فردا اوضاع این نمادها بورسی خوب خواهد بود!اواخر بازار روز جاری فشار فروش بیشتر شد و در نهایت نماگر‌های بازار سرمایه در منطقه قرمز رنگ به کار خود پایان دادند. امروز همچنین 305 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار خارج شد. بورس فردا چگونه خواهد بود؟
گسترش پول سرمایه رنگ 

  

معاملات این نماد بورسی تایید نشدبخشی از مهمترین معاملات آهنگری تراکتورسازی ایران تایید نشد.
گسترش تراکتورسازی ایران سهام 

  

دستور رهبری برای بررسی تعطیلی کرونایی کشوردر پی نامه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص موج سهمگین و پنجم کرونا و پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای برای کاهش چرخش ویروس و بار بیمارستانها، رهبر معظم انقلاب اسلامی از رئیس‌جمهور خواستند این موضوع در ستاد ملی کرونا بررسی شود و هر اقدامی که لازم است انجام گیرد.
مثلث درمان رئیس جمهور آموزش 

  

پیشنهاد وزیر بهداشت مبنی بر تعطیلی در ستاد ملی کرونا مطرح و بررسی شودرهبر انقلاب پیرو پیشنهاد وزیر بهداشت در خصوص تعطیلی بخاطر کرونا، به رئیس جمهور دستور دادند این موضوع در ستاد ملی کرونا مطرح و بررسی شود و هر اقدامی که لازم است انجام گیرد.
برنا رهبر انقلاب رئیس جمهور 

  

موضوع در ستاد ملی کرونا مطرح و بررسی و هر اقدامی که لازم است انجام شوددر پی نامه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص موج سهمگین و پنجم کرونا و پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای برای کاهش چرخش ویروس و بار بیمارستانها، رهبر معظم انقلاب اسلامی از رئیس‌جمهور خواستند این موضوع در ستاد ملی کرونا بررسی شود و هر اقدامی که لازم است انجام گیرد.
ایلنا درمان رئیس جمهور آموزش