مهر   |  سلامت  |  

پرستاران با آموزش زبان خارجی مهاجرت می کنند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، پرستو آریاملو، با اشاره به مشکل کمبود پرستار، اظهار کرد: بخش زیادی از مشکلات پرستاری مربوط به کمبود نیرو و فشار کاری و تنش و استرس ناشی از آن است و بخش دیگر مربوط به ناکافی بودن حقوق و دستمزد پرستاران و مطالبات به حق آن‌ها، از جمله فوق‌العاده خاص است که سال‌هاست در این موارد صحبت و پیگیری شده، اما تاکنون…

پرستاران با آموزش زبان خارجی مهاجرت می کنند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، پرستو آریاملو، با اشاره به مشکل کمبود پرستار، اظهار کرد: بخش زیادی از مشکلات پرستاری مربوط به کمبود نیرو و فشار کاری و تنش و استرس ناشی از آن است و بخش دیگر مربوط به ناکافی بودن حقوق و دستمزد پرستاران و مطالبات به حق آن‌ها، از جمله فوق‌العاده خاص است که سال‌هاست در این موارد صحبت و پیگیری شده، اما تاکنون نتیجه‌ای حاصل نشده است.

وی ادامه داد: درباره تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری به دستور مقام معظم رهبری خوشبختانه قدم مثبتی برداشته شده است و با تلاش و پیگیری همه مسئولان و به‌خصوص سازمان نظام پرستاری و معاونت پرستاری وزارت بهداشت اولین پرداخت تعرفه‌ها به صورت علی‌الحساب انجام شد، اما درباره بازتوزیع تعرفه‌ها نیازمند دقت و بررسی بیشتری هستیم که امیدواریم این کار با جدیت دنبال شود و به زودی بخشی از مشکلات معیشتی همکاران پرتلاش همه رده‌های پرستاری کاهش یابد.

مترون بیمارستان امام خمینی با انتقاد از سیستم دریافت مالیات از پرستاران، اظهار کرد: موضوع مهم دیگر، مالیات‌های پلکانی در سیستم‌های دولتی و آموزشی است، به دلیل کمبود نیرو نیازمند به‌کارگیری پرستاران در شیفت‌های اضافه‌کاری هستیم که به تبع آن پرستاری که اضافه‌کار بیشتری داشته باشد، کارانه بیشتری نیز به او تعلق می‌گیرد که این امر منجر به افزایش درآمد پرستار شده و در نتیجه پرستار مشمول مالیات پلکانی بالای 20 درصد خواهد شد.

آریاملو ادامه داد: در نهایت مبلغی که پرستار به واسطه اضافه کار دریافت می‌کند به ضرر پرستاران تمام می‌شود و این امر باعث می‌شود پرستار ترجیح دهد در مراکز و بیمارستان‌های خصوصی فعالیت کند تا مشمول مالیات پلکانی نشود و همین مسئله نیز آسیب زیادی به سیستم سلامت و پرستاران کشور وارد می‌کند.

وی در ادامه موضوع مهم دیگر در حوزه پرستاری را مهاجرت و خروج نیروهای پرستاری از کشور دانست و گفت: در شرایطی قرار داریم که پرستاران به راحتی در کشورهای دیگر مورد پذیرش قرار می‌گیرند و تبلیغات زیادی نیز برای جذب آنها صورت می‌گیرد.‌

مترون بیمارستان امام خمینی اضافه کرد: سیستم مهاجرپذیری به قدری تسهیل شده که فقط کافی است یک پرستار در داخل کشور در یک کلاس زبان شرکت کند، خیلی راحت پذیرش و بلافاصله از کشور خارج می‌شود و با توجه موقعیت اشتغال در کشورهای خارجی، قطعاً تعداد زیادی از پرستاران از این فرصت استفاده می‌کنند که همه این عوامل به نظام سلامت و پرستاری کشور خدشه وارد می‌کند.

آریاملو با بیان این مطلب که حذف مالیات پلکانی و افزایش حقوق و تسهیلات مربوط به بازنشستگی را از مشوق‌هایی دانست که می‌تواند از سوی مسئولان برای پرستاران اعمال شود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر به دلیل پرداختی‌های اندکی که به پرستاران انجام می‌شود، آنها مجبور به کار کردن به صورت دو و سه شیفت در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی هستند که همین امر، کیفیت خدمات را کاهش خواهد داد.

بازنشستگی آموزش مهاجرت   اخبار برگزیده
  

220 هزار بازنشسته تامین اجتماعی در انتظار دریافت وامهنوز تعداد زیادی از بازنشستگان کارگری موفق به دریافت وام ضروری نشده‌اند.
ایلنا سازمان تامین اجتماعی تامین اجتماعی وام 

  

در حالی که تیم‌های لیگ برتری به دنبال تقویت خود هستند، حواشی در بخش مدیریتی صنعت نفت کم نیست!
ایلنا پول نفت بازی 

  

رییسی: دستگاه‌های اجرایی برای مدیریت بازار ارز به بانک مرکزی کمک کنندرئیس جمهور با اشاره به سیاست‌های اعلامی جدید بانک مرکزی و امیدواری فعالان اقتصادی به اثربخش بودن آن، از مسئولان دستگاه‌های اجرایی خواست به بانک مرکزی کمک کنند تا سیاست‌های خود برای مدیریت بازار ارز را به شکل موفق اجرا و اعمال کند.
مثلث ارز وزارت بهداشت 22 بهمن 

  

فوری|استقلال نمی تواند بازیکن خارجی بگیرد3 خروجی و چالش سخت آبی‌ها/ استقلال نمی‌تواند مهاجم اسبق منچسترسیتی را جذب کند
خانه فوتبال باشگاه استقلال استقلال ایران خودرو 

  

قالیباف: با هر اقدام علیه سپاه پاسداران برخورد می شودقالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر شورای اروپا بخواهد دریچه عقلانیت را ببندد و در جهت دفاع از تروریسم حرکت کند، ما در مجلس آماده‌ایم با هر اقدامی که بخواهد ثلمه‌ای به سپاه پاسداران وارد کند، با قاطعیت برخورد کنیم.
فردا سپاه پاسداران مجلس شورای اسلامی تروریسم 

  

واکنش سرمربی چلسی به قراردادهای بلندمدت زمستانیسرمربی تیم چلسی می‌گوید قراردادهای بلندمدت هیچ ضمانتی ندارند که بازیکنان تازه وارد تیمش حتما به موفقیت دست پیدا کنند.
ایلنا چلسی موفقیت لیگ برتر 

  

گفتگو با سارق حرفه‌ای بانک ملی پس از بازگشت به ایرانحوادث رکنا: 7ماه پس از بزرگ‌ترین سرقت پایتخت، متهمان اصلی این گروه از ترکیه به ایران برگشتند.
مثلث بانک ملی بازداشت سرقت از بانک 

  

سیامک نعمتی می خواهد قرمز پوش بماندبازیکن مازاد پرسپولیس همچنان سرخ‌پوش می‌ماند
خانه فوتبال باشگاه پرسپولیس پرسپولیس فوتبال 

  

8 درصد آب شرب تهران را 3 درصدِ بدمصرف‌ها استفاده می‌کنندبه گفته معاون امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان تهران گروه «بدمصرف‌ها» معادل 42 میلیون و 492 هزار و 806 مترمکعب آب را در 9 ماه نخست امسال مصرف کرده‌اند.
ایلنا تهران فاضلاب ماه 

  

اعزام 87 هزار و 550 زائر به حج 1402رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به سهمیه ایران برای حج 1402،گفت: در سال آینده 87 هزار و 550 نفر به حج تمتع اعزام خواهند شد.
ایلنا سازمان حج و زیارت حج تمتع ایران 

  

شرایط بهره‌مندی سربازان از سوابق بیمه‌ای دوران خدمت وظیفه اعلام شدکلیه مشمولان قانون تأمین‌ اجتماعی با حداقل دو سال سابقه پرداخت حق‌بیمه می‌توانند به‌صورت غیرحضوری و از طریق سامانه اینترنتی سازمان تأمین‌اجتماعی به نشانی es.tamin.ir نسبت به ارائه درخواست احتساب سوابق ایام خدمت سربازی به عنوان سوابق بیمه‌پردازی اقدام کنند.
ایلنا سازمان تامین اجتماعی بازنشستگی سربازی 

  

طرح مجلس برای ایجاد سازمان محرومیت‌زداییجمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرحی تحت عنوان خدمت و محرومیت زدایی تهیه و تدوین کرده‌اند.
فردا مجلس شورای اسلامی سازمان برنامه و بودجه شهرسازی 

  

اعتراف مقام آمریکایی به هراس از رابطه ایران - روسیهمقامات وزارت امور خارجه و وزارت دفاع آمریکا در سفر به اوکراین، با تکرار ادعای غرب مبنی بر حمایت نظامی ایران از روسیه در جنگ اوکراین، درباره روابط تهران-مسکو ابراز نگرانی کردند.
مثلث بهاره رهنما ایران خودرو ایران 

  

شکایت باشگاه هوادار از یک بازیکنشکایت باشگاه پایتخت از فوتبالیستی که یک طرفه فسخ کرد
خانه فوتبال پایتخت بهرام رادان مهدی پاکدل 

  

مذاکرات هسته‌ای با ایران به «بن‌بست» رسیده استمدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مدعی شد که مذاکرات هسته‌ای با ایران به «بن‌بست» رسیده است.
ایلنا هسته ای ایران آژانس بین المللی انرژی اتمی 

  اخبار داغ
  

آخرین تصمیم درباره عرضه خودرو در بورسرئیس سازمان بورس و اوراق بهادار آخرین وضعیت تصمیم‌گیری درمورد عرضه خودرو در بورس کالا را تشریح کرد.
صراط خودرو بورس کالا سازمان بورس و اوراق بهادار 

  

هشدار سازمان جهانی بهداشت در خصوص خطر مرگ و میر ناشی از کروناسازمان جهانی بهداشت در آخرین بیانیه خود اعلام کرده است که هنوز خطر مرگ و میر کرونا وجود دارد.
اعتماد مرگ 

  

اقتصادنیوز: رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار آخرین وضعیت تصمیم‌گیری درمورد عرضه خودرو در بورس کالا را تشریح کرد.
اقتصادنیوز خودرو بورس کالا سازمان بورس و اوراق بهادار 

  

اقتصادنیوز : بازار ارز هرات در شروع معاملات امروز دوشنبه 9 بهمن ماه پر حرارت شروع به کار کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار ارز 

  

تصمیم مهم یوفا برای پروتکل های کرونا در اروپایوفا پروتکل کرونا در فوتبال اروپا را تعلیق کرد.
برنا یوفا فوتبال اروپا فوتبال 

  

دلیل ریزش سنگین دیروز بورس چه بود؟روزنامه تعادل نوشت: باید دید سرنوشت مبهم عرضه خودرو در بورس کالا که هر روز وارد بعد تازه‌ای می‌شود در نهایت به چه سرانجامی خواهد رسید. بپذیریم یا خیر، لیدر این روزهای بازار سرمایه گروه خودرو است و تا مشخص شدن تکلیف عرضه خودرو در بورس کالا باید منتظر عملکرد نوسانی بازار سهام بود.
اعتماد بورس کالا روزنامه خودرو 

  

هشدار / این افراد عوارض طولانی مدت کرونا دارند!رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به شدت پایین‌تر موج هشتم کرونا در مقایسه با موج قبلی گفت: یک‌سوم جمعیت افراد واکسن‌نزده، ممکن است دچار عوارض طولانی‌مدت کرونا (لانگ کووید) شوند.
گسترش وزارت بهداشت مرگ بیمارستان 

  

قیمت دلار در بازار آزاد | آخرین قیمت دلار و یورو 10 بهمنقیمت دلار در بازار آزاد با تغییرات چندانی نسبت به دیروز همراه نشد.
فردا قیمت دلار ایران خودرو 

  

فروش 10205 قطعه ربع سکه بهار آزادی در بورس کالادر پنجمین روز از مرحله دوم عرضه گسترده ربع سکه بهار آزادی در بورس کالا، 10205 قطعه ربع سکه بهار آزادی تا قیمت 8 میلیون و 301 هزار تومان به متقاضیان فروخته شد.
برنا بهار بورس کالا قیمت 

  

احتمال توقف عرضه دو مدل خودرو در بورس تا تصمیمات نهایی شورای رقابت/ جلسه امروز وزیر با شورای لغو شدرئیس سازمات بورس گفت: به دلیل عدم حضور چند تن از اعضای شورای رقابت جلسه امروز با وزیر لغو شد.
ایلنا خودرو شورای رقابت خبرنگار 

  

خریداران ربع سکه بورسی سود کردند | ربع سکه بورسی 1 میلیون تومان ارزان‌تر از بازارامروز در پنجمین روز از مرحله دوم عرضه گسترده ربع سکه بهار آزادی در بورس کالا، تعداد 10205 قطعه ربع سکه بهار آزادی تا قیمت 8 میلیون و 301 هزار تومان به متقاضیان فروخته شد.
فردا سود ایران خودرو خودرو 

  

به‌زودی معاملات برق سبز در بورس انرژی ایران آغاز می‌شودمدیرعامل بورس انرژی ایران در هفتمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی و چهارمین جایزه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر ایران که در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد، گفت: در تلاش هستیم با همکاری ساتبا و نیروگاه‌های تجدیدپذیر معاملات برق سبز (برق تولیدی نیروگاه‌های تجدیدپذیر) در بورس انرژی ایران آغاز شود.
برنا برق انرژی ایران 

  

ثبت یک روز صفر دیگر کرونایی در کشورمرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت از ثبت یک روز صفر دیگر کرونایی در کشور خبر داد.
ایلنا روابط عمومی وزارت بهداشت ماه