رسالت لیگ یک پرورش استعداد است| بدون حق پخش فوتبال ورشکست می‌شود

مدیرعامل باشگاه نود ارومیه از رشد استفاده از بازیکنان با تجربه در لیگ یک ایران ابراز نگرانی کرد.

رسالت لیگ یک پرورش استعداد است| بدون حق پخش فوتبال ورشکست می‌شود

یحیی بهاری مدیر عامل باشگاه نود ارومیه در خصوص ارزیابی‌اش نیم فصل اول لیگ یک فوتبال ایران گفت: به خاطر شرایط کرونایی متاسفانه کمی شروع لیگ طول کشید و وضعیت آماده سازی بازیکنان کمی سخت بود اما همینطور که پیش رفتیم تیم‌ها وضعیت بهتری پیدا کردند و لیگ جذاب‌تر شد. لیگ پر فشاری است و امتیاز تیم‌ها به هم نزدیک است و لیگ پویا و خوبی را در نیم فصل اول شاهد بودیم.

او در خصوص کیفیت بازیکنان در لیگ یک گفت: متاسفانه مسئله‌ای که به کیفیت لیگ ضربه می‌زند، رو آوردن تیم‌ها به استفاده از بازیکنان با تجربه است در صورتی که رسالت لیگ یک بازیکن سازی است. تیم‌ها به دنبال نتیجه هستند و از بازیکنان جوان استفاده نمی‌کنند. در سال‌های گذشته شاهد بودیم که بازیکنان خوبی از لیگ یک به فوتبال کشور معرفی شده‌اند اما در سال‌های اخیر دیدیم که تیم‌ها کمتر به دنبال استفاده از جوانان بوده‌اند و از بازیکنان با تجربه استفاده کرده‌اند. فقط چند باشگاه هستند که از بازیکنان جوان و آینده‌دار استفاده می‌کنند که در آینده از این بازیکنان بیشتر خواهیم شنید. تیم‌ها می‌توانند با استفاده از بازیکنان جوان از نظر مالی صرفه جویی کنند و همینطور این بازیکنان برای آینده باشگاه سرمایه خوبی محسوب می‌شوند. ما هم در باشگاه نود ارومیه تلاشمان را می‌کنیم تا از این جوانان استفاده کنیم. تیم‌ها می‌خواهند در کمترین زمان به نتیجه برسند به همین دلیل از بازیکنان با تجربه استفاده می‌کنند. به هر حال استفاده از بازیکنان جوان تاوان دارد. ما در 9 هفته اول وضعیت خوبی نداشتیم اما در ادامه وضعیتمان بهتر شد. شاید خیلی از تیم‌ها این شهامت و تحمل را نداشته باشند که از جوانان آینده دار استفاده کنند. به هر حال اگر این روند ادامه داشته باشد، دودش به چشم فوتبال کشور خواهد رفت.

بهاری با اشاره به وضعیت مالی باشگاه‌های لیگ یک گفت: وضعیت اقتصادی کل کشور نیست و فوتبال هم وضعیت مالی خوبی ندارد. فکر می‌کنم بسیاری از تیم‌های لیگ یک از این نظر آسیب ببینند. شاید فقط چند باشگاه صنعتی، مشکلات مالی زیادی نداشته باشند که از پول بیت المال تامین بودجه می‌شوند. سایر تیم‌ها حتی تیم‌های لیگ برتر برای پرداخت مطالبات بازیکنان دچار مشکل هستند و این موضوع به شدت فوتبال کشور را تهدید می‌کند. به نظر من باید یک راه علاج دائمی پیدا شود وگرنه وضعیت مالی فوتبال سال به سال بدتر می‌شود. به نظر من یکی از مشکلات اصلی در این زمینه نبود افراد متخصص در راس باشگاه‌ها است. در سال‌های اخیر تیم‌های ما بیشتر مصرف گرا بودند و از یک منبعی مثل شهرداری پولی را دریافت می‌کردند و در فوتبال خرج می‌کردند. وقتی یک مدیر فوتبالی در راس امور نباشد نه تنها وضع بهتر نمی‌شود بلکه هر روز بدتر هم می‌شود. یکی دیگر از بحث‌های مهم در خصوص بحث مالی فوتبال، حق پخش‌های تلویزیونی است که اگر پرداخت نشود، ممکن است در سال‌های آینده فوتبال ورشکست شود. تیم‌ها باید به اندازه جیبشان خرج کنند. ما هم دوست داشتم بازیکنان با اسم و رسم در تیممان بازی کنند اما باید پایمان را به اندازه گلیممان دراز کنیم و در حال حاضر از بازیکنان جوان استفاده می کنیم که از نظر مالی توانستیم وضعیت بهتری پیدا کنیم. همینطور این بازیکنان در آینده می‌توانند منبع درآمد خوبی برای باشگاه باشند. حال و روز تیم‌های خصوصی را در سال های آینده بهتر از تیم‌های دولتی می بینم.

او در خصوص برنامه ریزی لیگ گفت: سازمان لیگ امسال هنر به خرج داد و با کمک و تعامل باشگاه‌ها توانستند نظم خوبی به مسابقات بدهند. مشکلات زیادی در ابتدای فصل داشتیم و مسابقات دیر شروع شد اما به تدریج نظم خوبی ایجاد شد و با وجود اینکه مسابقات فشرده برگزار شد. فکر می‌کنم نظم خوبی را شاهد بودیم. بحث رعایت کردن پروتکل‌های بهداشتی هم رضایت بخش بود و از فدراسیون و سازمان لیگ تشکر می‌کنیم. خوشحالیم که زنجیره فوتبال قطع نشد و مسابقات ادامه پیدا کرد.

وی در خصوص نیم فصل دوم لیگ یک گفت: تیم‌ها مشکلات مالی زیادی دارند و فکر می‌کنم بسیاری از تیم‌ها از مدار خارج خواهند شد و به مشکل بخورند. با توجه به شرایط موجود فکر می‌کنم نتایج و جایگاه تیم‌ها در جدول متفاوت خواهد بود و تیم هایی که رو آورده اند به استفاده از بازیکنان با تجربه، مشکلات زیادی خواهند داشت. در روزهای قبل دیدیم که چند مربی استعفا دادند که به دلیل مسائلی است که در باشگاه ها اتفاق میفتد که یکی از آن‌ها مسائل مالی است. نیم فصل دوم را برای تیمهایی می‌بینم که با انگیزه هستند. مثل تیم شهرداری آستارا و استقلال ملاثانی که بازیکنان جوان و با انگیزه ای در اختیار دارند. فکر می‌کنم تیم‌های کم نام و نشان که کسی انتظاری از آن‌ها ندارد، می‌توانند گزینه‌های صعود به لیگ برتر باشند.

 

منبع: ایسنا

لیگ برتر استقلال فوتبال   اخبار برگزیده
  

افت 8 هزار واحدی شاخص بورس/ سه سهام سبز امروزشاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز بازار سرمایه با افت 8 هزار و 300 واحدی در سطح یک میلیون و 177 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص بورس تهران سهام 

  

فوری/خبری مهم از اولین جلسه حقوق کارگراندر نخستین جلسه دستمزد شورای عالی کار پیشنهاد کارفرمایان برای تعیین مزد منطقه ای پذیرفته نشد و مقرر شد که برای سال 1400 تعیین مزد ملی همچون روال سالهای قبل در دستور کار قرار گیرد.
گسترش سازمان تامین اجتماعی دستمزد حداقل دستمزد 

  

اولین واکنش بازار سکه وطلا به تعویق FATFبازار طلا و سکه به خبر تعویق FATF در فروردین سال 1400 واکنش نشان داد. دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران درباره اولین واکنش بازار طلا به تعویق FATF می‌گوید: امروز طلای 18 عیار پنج هزار تومان و سکه طرح جدید 50 هزار تومان گران شد
فردا تهران تجارت ارز 

  

احتمال تشدید برخورد با تخلفات کرونایی خودروها/ ممکن است علاوه بر جریمه خودروها توقیف شوندرئیس پلیس راهور ناجا گفت: در صورت تشدید وضعیت بیماری علاوه بر اینکه خودروهای متخلف جریمه می‌شوند، ممکن است توقیف این خودروها نیز در دستور کار قرار بگیرد.
ایلنا خبرنگار پلیس راهور پلیس 

  

قرعه کشی خودرو از سیستم فروش خودروسازان حذف می شود؟10 ماه از آغاز قرعه‌کشی متقاضیان خرید خودروی صفر با هدف توزیع عادلانه خودرو می‌گذرد. اما شنیده‌ها حکایت از ناخشنودی دولت نسبت به این رویه دارد.
خودروتک خودرو خودروسازان ماه 

  

کیهان: مخالفت با FATF در «مجمع» بیشتر نشده باشد، کمتر نشدهدر حالی که هیچ تغییری در رویکرد ضدایرانی گردانندگان FATF رخ نداده، نشریات زنجیره‌ای، در یک عملیات روانی هماهنگ ادعا کردند نظر مخالفان FATF در «مجمع تشخیص مصلحت نظام» تغییر کرده و احتمال تصویب دو لایحه مربوط به آن افزایش یافته است!.
مثلث خودرو مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران 

  

شرط جنجالی فرهاد مجیدی برای بازگشت به استقلال ؛ او نباشد !فرهاد مجیدی یک استوری را در اینستاگرام منتشر کرد و نوشت : آفرین بر حسد ! چقدر عدالت پیشه است ،نخست به سراغ صاحبش می رود و او را می کشد.
خانه فوتبال فرهاد مجیدی استقلال اینستاگرام 

  

تصویر عجیب از سفر احمدی نژاد به سی‌سخت| تیم حفاظتی احمدی نژاد فعال استتصویر عجیب از سفر احمدی نژاد به سی‌سخت در رسانه ها منتشر شد. تیم حفاظتی احمدی نژاد فعال است. اصلاحات نیز در این تصویر از احمدی نژاد مورد خاصی را فاش کرد.
۵۵ آنلاین سفر احمدی نژاد رسانه 

  

رئیس جمهور در جلسه هیات دولت با بیان اینکه باید بدانیم وقتی لوایح FATF اجرا نمی‌شود یعنی برای نقل و انتقال پول باید پول بیشتری از جیب مردم بدهیم، گفت: الان مجمع تشخیص باید قدرت خود را برای حل معضلات مالی مردم نشان دهد.
نامه نیوز رئیس جمهور سازمان ملل حسن روحانی 

  

فوری و مهم / 9 خدمه کشتی سانچی زنده اند!؟ + فیلم و جزئیاتگواهی فوت 9 نفر از خدمه کشتی سانچی در حالی صادر شد که هنوز برخی خانواده ها فوت آنها را باور ندارند و با توجه به اینکه از صدور این گواهی هم مطلع شده اند هیچ اعتراضی در این زمینه نداشته اند.
مستقل‌آنلاین سازمان ثبت احوال رئیس جمهور وام 

  

آغاز فروش فوق العاده دنا پلاس توربو اتومات با قیمت دولتی از امروزچهاردهمین مرحله از فروش فوق العاده ایران خودرو در حالی از امروز آغاز می شود که قیمت مصوب دولتی احتمالا تقاضای زیادی را وارد چرخه ثبت نام این خودرو خواهد کرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو ایران 

  

پیش بینی جهانگیری از رفع تحریم ها در آینده نزدیکمعاول اول رئیس جمهور گفت: در این شرایط سخت که آمریکایی ها قصد زمین گیر کردن تولید و صنعت کشور را داشتند اما یک عده ایستادند و تولید کشور را سرپا نگه داشتند.
مستقل‌آنلاین اسحاق جهانگیری رئیس جمهور زمین 

  

هشدار قاطع ایران به اعضای شورای حکامشورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز گذشته در پی توقف اجرای پروتکل الحاقی از سوی ایران که در چارچوب اقدام تلافی‌جویانه به عدم تحقق منافع برجامی اش انجام شده بود، نشست ویژه ای برگزار کرد.
گسترش ایران جمهوری اسلامی ایران آژانس بین المللی انرژی اتمی 

  

بایدن می‌خواهد برای ایجاد ارتباط با ایران، رابطه با عربستان را تخریب کندوزیر امور خارجه پیشین آمریکا به بیان اظهارات بی‌اساس علیه ایران پرداخت.
ایلنا ایران عربستان مایک پمپئو 

  اخبار داغ
  

گذر اقتصاد ایران از زمستان تحریم و کرونا؟اقتصادنیوز: دنیای اقتصاد در مطلبی به گزارش مرکز آمار درباره رشد اقتصادی کشور پرداخته است.
اقتصادنیوز اقتصاد اقتصاد ایران رشد اقتصادی 

  

چشم انداز کم نوسان قیمت خودرو / دست بالای خریداران خودرو در بازاربازار خودرو این روزها آرام است و خریداران همچنان در انتظار سیگنال هایی هستند که می تواند سمت و سوی قیمت خودرو را در سال آینده مشخص کند.
خودروتک قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

حق نداریم به مدافعان سلامت توهین کنیم/ مشکل بیماران غیر کرونایی به گزارش خبرگزاری مهر، عباسعلی کریمی، یکی از مهم‌ترین چالش‌های بحران کرونا را ترس بیماران غیر کرونا از مراجعه به مراکز درمانی برای ادامه فرایند درمان عنوان کرد و گفت: ما به خصوص در مرکز قلب تهران و مرکز طبی کودکان بیمارانی داشتیم که نیازمند دریافت خدمات فوری بودند ولی به دلیل شرایط کووید 19 به بیمارستان نمی‌آمدند و جانشان در خطر بود. وی افزود: از این رو غیر از جداسازی فضاهای…
مهر سلامت شیراز تهران 

  

چرا در ایران هیچ بیمار کرونایی پشت در بیمارستان نماند؟از اواخر آذر ماه 1398 بود که تصاویری هولناک از چین به جهان مخابره شد؛ افرادی که به طور ناگهانی روی زمین می‌افتادند و جان می‌باختند، بیمارانی که روی زمین با لرزش‌های شدید بدن، افتاده بودند یا در راهروهای بیمارستان‌ها بستری شده و به دلیل حجم بالای شیوع بیماری ناشناخته، پزشکان و پرستاران مجال نمی‌یافتند که به داد تک تک‌ بیماران برسند، لباس‌های محافظتی عجیب و غریب بر تن کادر درمان چ...
۵۵ آنلاین درمان ایران جمهوری اسلامی ایران 

  

یک تحلیل روانشناسی/ این افراد در برابر کرونا قوی‌تر هستندمتخصصان بخش روانشناسی گروه علوم پزشکی دانشگاه فلورانس ایتالیا مقاوم ترین افراد در برابر بیماری همه گ
خبرفوری روانشناسی استرس ایتالیا 

  

علائم هشدار دهنده افت اکسیژن خون/ کرونایی‌ها مراقب این حالات باشند/ اینفوگرافیافزایش ضربان قلب در حالت استراحت و احساس خس خس سینه از جمله اصلی ترین نشانه های کاهش اکسیژن خون است.
خبرفوری قلب سلامت 

  

برای پیشگیری از کرونا دو ماسک بزنیم یا نزنیم؟/ ویدئویک پایگاه مدعی شده تصاویر شبیه سازی شده توسط ابررایانه ها نشان می دهد پوشیدن دو عدد ماسک فایده چندان
خبرفوری شبیه سازی ماسک ابررایانه 

  

کدام کشورها بحران اقتصادی کرونا را پشت سر گذاشتند؟اتاق بازرگانی تهران در جدیدترین گزارش خود به وضعیت اقتصادی کشورهای توسعه یافته جهان در فصل سوم و چها
خبرفوری رشد اقتصادی تهران فرانسه 

  

اعلام زمان انتشار گزارش تحقیق درباره منشأ کرونا در چینطبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، 14 یا 15 مارس (24/25 اسفند) گزارش تحقیق درباره منشأ کرونا در چین را منتشر خواهد شد.
اقتصادنیوز سازمان بهداشت جهانی چین 

  

تعداد مبتلایان به کرونا در مازندران دو رقمی شدروزهای کرونایی با افت و خیز کماکان سپری می‌شود، بعد از چند روز افزایش آمار طی 24 ساعت گذشته شاهد کاهش آمار مبتلایان در استان مازندران بودیم.
اقتصادنیوز استان مازندران