ایلنا   |  اقتصادی  |  

مهم‌ترین قوانین حمل دارو در سفر هوایی به دبی

سفرهای هوایی به هر نقطه از دنیا دارای محدودیت ها و قوانین خاصی هستند که رعایت آنها الزامی می باشد. در بین سفرهای هوایی یکی از سختگیرانه ترین قوانین برای حمل دارو را امارات متحده عربی وضع کرده است که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشند.

مهم‌ترین قوانین حمل دارو در سفر هوایی به دبی

سفرهای هوایی به هر نقطه از دنیا دارای محدودیت ها و قوانین خاصی هستند که رعایت آنها الزامی می باشد. در بین سفرهای هوایی یکی از سختگیرانه ترین قوانین برای حمل دارو را امارات متحده عربی وضع کرده است که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشند.

ایلنا؛ با خرید بلیط هواپیما دبی و سایر شهرهای این منطقه باید تمام این موارد را در نظر داشته باشید، در غیر این صورت مجازات سختی برای مسافران اعمال می شود.

نکات مهم برای حمل دارو در سفر به دبی

*  در بسیاری از مواقع ممکن است به دلیل بیماری نیاز باشد تا مسافر برخی از داروهای ممنوعه را در طول پرواز همراه داشته باشد. در این شرایط بهترین کار همراه داشتن نسخه ترجمه شده و مجوز حمل دارو در طول پرواز می باشد. با همراه داشتن نسخه نه تنها می توانید بدون نگرانی و استرس دارو را به داخل کابین هواپیما ببرید، بلکه می توانید در صورت به اتمام رسیدن داروی مورد نظر به بیمارستان هلال احمر ایران در دبی مراجعه و نسبت به خرید آن اقدام نمایید.

* در کنار خرید اینترنتی بلیط هواپیما لازم است تا لیست داروهای ممنوعه را به طور کامل بررسی کنید. بخاطر داشته باشید که همراه داشتن برخی از داروها مانند استامینوفن که برای ما ایرانی ها بسیار طبیعی می باشد، در سفرهای هوایی به کشورهای ایالت متحده عربی به عنوان حمل مواد مخدر تلقی می گردد. در نتیجه نباید حمل هرگونه دارو را کم اهمیت بدانید، چون مجازات بسیار سخت مانند زندانی شدن را به همراه خواهد داشت.

* داروهایی که استفاده از آنها نیاز به سرنگ دارند را در کنار هم قرار دهید. حمل سرنگ بدون مجوز پزشکی و تایید آن توسط سفارت امارات متحده عربی ممنوع می باشد. در نتیجه بهتر است پزشک حتما روی دارو بنویسد که نیاز به سرنگ دارد. در این صورت مامورین بازرسی را بهتر و راحت تر می توانید متعاقد کنید.

* بهتر است دارو را به جای چمدان در کیف دستی قرار دهید. در این صورت از ضربه وارد شدن به آنها در مرحله بازرسی جلوگیری میشود و همچنین جای شک و ابهامی در فرآیند حمل دارو برای مامورین بازرسی وجود نخواهد داشت. دقت داشته باشید که نسخه و داروها در کنار هم قرار گرفته باشند تا بدون از دست دادن زمان مجوزهای لازم را ارائه دهید.

* نسخه ای که برای حمل دارو به مامورین بازرسی ارائه می دهید باید به نام مسافر باشد. در غیر این صورت امکان استفاده از پرواز وجود نخواهد داشت.

لیست داروهای ممنوعه در سفر به دبی

با توجه به اهمیت بسیار زیاد حمل دارو در دبی و محبوبیت این شهر برای گردشگری در بین ایرانی ها، سایت خرید بلیط هواپیما رسپینا24 در ادامه به این داروها اشاره خواهد نمود. در حالت کلی داروها را می توان به سه گروه قرص، آمپول و شربت تقسیم نمود و بر همین اساس لیست ارائه می گردد:

قرص های ممنوعه در دبی

آلپرازولام (قرص)

والپروات سدیم (قرص)

تریمیپرامین (قرص)

تری هگزیفنیدیل (قرص)

تری فلوپرازین (قرص)

ترامادول (قرص)

تیوریدازین (قرص)

تیوپنتال (قرص)

رمیرون (قرص)

پریمیدون (قرص)

فنوباربیتال (قرص)

پرفنازین (قرص)

پاروکستین (قرص)

اکزازپام (قرص)

نورتریپتیلین (قرص)

متوکاربامول (قرص)

مپروبامات (قرص)

لورازپام (قرص)

لیتیوم کربنات (قرص)

هالوپریدول (قرص)

ایمی پرامین (قرص)

فلوفنازین (قرص)

فلوکستین (قرص)

هیدروکسی زین (قرص)

دیفنوکسیلات (قرص)

فلووکسامین (قرص)

دکسترومتورفان (قرص)

کلرپرومازین (قرص)

کلیدینیم سی (قرص)

دیازپام (قرص)

کلومیپرامین (قرص)

آمی تریپتیلین (قرص)

باکلوفن (قرص)

آسپرین کدئینه (قرص)

بی پریدین (قرص)

کلردیازپوکسید (قرص)

کلونازپام (قرص)

متادون

فنتانیل

مورفین

پتیدین

کدئین

دکسترومتورفان

فنوباربیتال

باربیتالها

دیفنوکسیلات

آمفتامین‌ها

متیل فنیدیت

مپروبامات

اتینامات

پنتازوسین

آلپرازولام

کلونازپام

کلوبازام

دیازپام

استازولام

فلورازپام

لورازپام

میدازولام

اکزازپام

تمازپام

کلودیازپوکساید

کلودیازپوکساید

استامینوفن کدئین

آمانتادین (کپسول)

دکسپین (کپسول)

فلوکستین (کپسول)

تیوتیکس (کپسول)

آرتین تری هگزوفنیدیل

اوربیافین

فنی تونین کمپاند

ترامادول هیدروکلراید

لیست آمپول های ممنوعه

ری فلوپرازین (آمپول)

ترامادول (آمپول)

تیوپنتال (آمپول)

پروپوفول (آمپول)

فنوباربیتال (آمپول)

پرفنازین (آمپول)

پانکورونیوم (آمپول)

میدازولام (آمپول)

متوکاربامول (آمپول)

کتامین (آمپول)

هیدروکسی زین (آمپول)

هالوپریدول (آمپول)

فلوفنازین (آمپول)

دیازپام (آمپول)

کلرپرومازین (آمپول)

بی پریدین (آمپول)

آتراکوریم (آمپول)

 

لیست شربت های ممنوعه

دکسترومتورفان (شربت)

دکسترومتورفان پی (شربت)

هیدروکسی زین (شربت)

فنوباربیتال (شربت)

هالوپریدول (قطره)

تریمیپرامین (قطره)

لیست های ارائه شده با توجه به مقصد سفر و ایرلاینی که پرواز را ارائه می دهد متفاوت خواهد بود. در نتیجه بهترین کار مطالعه قوانین مربوطه قبل از سفر و در نظر گرفتن محدودیت های موجود در این زمینه می باشد. برای خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی و شروع سفرهای به یادماندنی می توانید با رسپینا24 همراه باشید. علاوه بر خرید اینترنتی بلیط هواپیما داخلی و خارجی همچنین می توانید از امکان رزرو اینترنتی هتل داخلی و خارجی، خرید اینترنتی بلیط اتوبوس و قطار و خرید انواع تورهای داخلی و خارجی استفاده نمایید. با رسپینا24 روی زمین نمی مانید.

دارو مواد مخدر سفر   اخبار برگزیده
  

ارضای حلال غریزه جنسی؛ وعده عجیب یک کاندیداروزنامه جمهوری اسلامی نوشت: تبلیغات انتخاباتی نامزد‌های مجلس در مواردی به ابتذال کشیده شده است. یکی از نامزد‌های ورود به مجلس در تابلوی تبلیغاتی خود «ارضای حلال غریزه جنسی جوانان» را وعده داده است. علاوه بر مبتذل بودن این قبیل وعده‌ها، متأسفانه کسی که صلاحیتش برای ورود به مجلس شورای اسلامی تأیید شده از حدود اختیارات و وظایف نمایندگان مجلس خبر ندارد.
مستقل‌آنلاین روزنامه روزنامه جمهوری اسلامی جمهوری اسلامی 

  

خبرهای تایید نشده درباره به وحدت رسیدن شورای ائتلاف و جبهه پایداری بر سر یک لیست واحدبرخی اخبار غیررسمی از وحدت حداکثری اصولگرایان(شورای ائتلاف و جبهه پایداری) در انتخابات مجلس خبر می‌دهد.
۵۵ آنلاین جبهه پایداری اصولگرایان انتخابات مجلس 

  

چشم انداز قیمت خودروهای داخلی پس از یورو 5 شدنعضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن اظهار کرد: نمی‌توان میزان افزایش قیمت خودروها را به واسطه استاندارد یورو 5 فعلا اعلام کرد.حتی اگر پیشرانه‌های یورو 5 نیز روی خودروهای داخلی قرار گیرد اما وقتی سوخت مناسب آن وجود ندارد امکان‌پذیر نیست که این پیشرانه‌ها بتوانند به درستی کار کنند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودروسازان 

  

دستور کدخدایی برای پیگرد قانونی مدعیان ارتباط با اعضای شورای نگهبانسخنگوی شورای نگهبان نوشت: کلاهبرداران مدعی ارتباط با شورای نگهبان تحت پیگرد قانونی هستند.
ایلنا عباسعلی کدخدایی شورای نگهبان کلاهبرداری 

  

وزیر بهداشت:موردی از آلودگی کرونا در هیچ نقطه ای از کشور نداریماقتصادنیوز : وزیر بهداشت، گفت: تا کنون هیچ موردی از آلودگی کرونا ویروس در کشور نداشته ایم.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت ایران ویروس 

  

حزب سبز برای انتخابات لیستی عجیب و غریب دادحزب سبز یک لیست انتخاباتی عجیب و غریب برای حضور مجلس از اصلاح طلبان، اصولگرایان و جبهه پایداری منتشر کرده که توجه خیلی‌ها را به خود جلب کرده است.
مستقل‌آنلاین انتخابات مجلس مجلس شورای اسلامی اصولگرایان 

  

عضو لیست 9 دی با بیان اینکه در مجلس یازدهم نباید آمریکایی و آمریکا پرست داشته باشیم، گفت: در این مجلس نباید کسی به دنبال ارتباط با شیطان بزرگ و کدخدا باشد.
نامه نیوز حسن روحانی رئیس جمهور ایوانکا ترامپ 

  

«دیدن این فیلم جرم است» متقاضی اکران در نوروز 99 شدفیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» به کارگردانی رضا زهتابچیان متقاضی اکران نوروزی شد.
مملکت‌آنلاین جشنواره فیلم فجر جرم نوروز 

  

قیمت جدید انواع پراید صفر و کارکرده (بهمن 98)در حال حاضر پراید صندوقدار مدل 1387 با 200 هزار کیلومتر کارکرد حدود 26 میلیون تومان قیمت خورده است.
خودروتک قیمت اقتصاد پایتخت 

  

نامه مهم فیفا برای حضور زنان ایرانی در ورزشگاه هافیفا در تازه‌ترین نامه‌اش به فدراسیون فوتبال ایران خواسته‌هایش درباره حضور زنان در بازی‌های انتخابی جام‌جهانی، لیگ قهرمانان آسیا و لیگ داخلی را توضیح داده است
مثلث فیفا زنان فدراسیون فوتبال 

  اخبار داغ
  

سهم ارز داروهای وارداتی در سال 99 به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا شانه ساز، در حاشیه نشست خبری، در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه در سال 99 چه مقدار ارز برای واردات دارو پیش بینی شده است، گفت: با برنامه ریزی که انجام داده ایم، رقم 2.5 میلیارد دلار ارز برای داروهای وارداتی پیش بینی شده است. وی با عنوان این مطلب که در سال جاری شاهد صرفه جویی 20 درصدی ارزبری دارو نسبت به سال گذشته بوده ایم، افزود: در سال گذشته…
مهر ارز خبرنگار واردات 

  

600 میلیون دلار صرفه جویی ارزی در حوزه دارو به گزارش خبرنگار مهر، فرامرز اختراعی، بعد از ظهر سه شنبه در نشست خبری که در سالن کنفرانس سازمان غذا و دارو برگزار شد، اظهار داشت: تلاش‌های صنعت داروسازی کشور تا بدانجا پیش رفته است که توانسته ایم 70 درصد داروی کشورمان را بیمه کنیم. یعنی مواد اولیه دارویی این میزان دارو در داخل تأمین می‌شود. وی همچنین از خودکفایی صد درصدی در بسته بندی صنعت دارویی کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر…
مهر دلار صرفه جویی حوزه 

  

ضرورت تعیین دستمزد متناسب با خط فقر/جای خالی پرداخت وام‌های ودیعه مسکن ارزان به کارگرانفعال حوزه کارگری با اشاره به اینکه دستمزد باید متناسب با خط فقر تعیین شود گفت: دولت معتقد است که 60میلیون نفر مشمول بسته معیشتی می شوند یعنی جامعه به سمت فقیر شدن پیش می رود.
تسنیم دستمزد حداقل دستمزد خط فقر 

  

نمی‌توان با رها کردن تورم مزد‌بگیران را عاصی کرد/ نباید کارگران را مجبور کنیم در شیب افزایش قیمت سُر بخورندعضو هیات مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران، گفت: در شرایط نامطلوب و بحرانی جامعه، گرچه نمی‌توان راهکارهای بادوامی را برای کاهش شکاف مزد از تورم پیدا کرد اما می‌‌توان با اتخاذ سیاست‌هایی از رها شدنِ حیوان وحشی تورم جلوگیری کرد.
ایلنا تورم دستمزد حداقل دستمزد 

  

برای وصول مالیات به فعالان اقتصادی شناسنامه دار فشار نمی‌‌آوریم/ مالیات بر ارزش افزوده صادرات به صادرکنندگان بازگردانده می‌شودوزیر اقتصاد با اشاره به نگرانی فعالان اقتصادی در مورد اخذ مالیات در بودجه 99 گفت: رویکرد دولت و وزارت اقتصاد این نیست که برای تامین مالی خزانه و وصول مالیات به فعالان اقتصادی شناسنامه دار فشار بیاورد.
برنا مالیات مالیات بر ارزش افزوده شناسنامه 

  

تورم بالا نقش کلیدی در خنثی کردن اقدامات نظام برای افزایش عدالت دارد/ ضرورت کاهش پایداری تورم برای حداکثرسازی رفاه اجتماعیرئیس کل بانک مرکزی گفت: بدون تردید یکی از الزامات کلیدی و اساسی برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی کاهش پایدار تورم و دستیابی به نرخ تورم پایین در راستای آنچه است که اقتصاددانان برای حداکثرسازی رفاه اجتماعی بهینه می‌دانند.
ایلنا تورم درآمد بانک مرکزی