ایلنا   |  اقتصادی  |  

مهم‌ترین قوانین حمل دارو در سفر هوایی به دبی

سفرهای هوایی به هر نقطه از دنیا دارای محدودیت ها و قوانین خاصی هستند که رعایت آنها الزامی می باشد. در بین سفرهای هوایی یکی از سختگیرانه ترین قوانین برای حمل دارو را امارات متحده عربی وضع کرده است که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشند.

مهم‌ترین قوانین حمل دارو در سفر هوایی به دبی

سفرهای هوایی به هر نقطه از دنیا دارای محدودیت ها و قوانین خاصی هستند که رعایت آنها الزامی می باشد. در بین سفرهای هوایی یکی از سختگیرانه ترین قوانین برای حمل دارو را امارات متحده عربی وضع کرده است که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشند.

ایلنا؛ با خرید بلیط هواپیما دبی و سایر شهرهای این منطقه باید تمام این موارد را در نظر داشته باشید، در غیر این صورت مجازات سختی برای مسافران اعمال می شود.

نکات مهم برای حمل دارو در سفر به دبی

*  در بسیاری از مواقع ممکن است به دلیل بیماری نیاز باشد تا مسافر برخی از داروهای ممنوعه را در طول پرواز همراه داشته باشد. در این شرایط بهترین کار همراه داشتن نسخه ترجمه شده و مجوز حمل دارو در طول پرواز می باشد. با همراه داشتن نسخه نه تنها می توانید بدون نگرانی و استرس دارو را به داخل کابین هواپیما ببرید، بلکه می توانید در صورت به اتمام رسیدن داروی مورد نظر به بیمارستان هلال احمر ایران در دبی مراجعه و نسبت به خرید آن اقدام نمایید.

* در کنار خرید اینترنتی بلیط هواپیما لازم است تا لیست داروهای ممنوعه را به طور کامل بررسی کنید. بخاطر داشته باشید که همراه داشتن برخی از داروها مانند استامینوفن که برای ما ایرانی ها بسیار طبیعی می باشد، در سفرهای هوایی به کشورهای ایالت متحده عربی به عنوان حمل مواد مخدر تلقی می گردد. در نتیجه نباید حمل هرگونه دارو را کم اهمیت بدانید، چون مجازات بسیار سخت مانند زندانی شدن را به همراه خواهد داشت.

* داروهایی که استفاده از آنها نیاز به سرنگ دارند را در کنار هم قرار دهید. حمل سرنگ بدون مجوز پزشکی و تایید آن توسط سفارت امارات متحده عربی ممنوع می باشد. در نتیجه بهتر است پزشک حتما روی دارو بنویسد که نیاز به سرنگ دارد. در این صورت مامورین بازرسی را بهتر و راحت تر می توانید متعاقد کنید.

* بهتر است دارو را به جای چمدان در کیف دستی قرار دهید. در این صورت از ضربه وارد شدن به آنها در مرحله بازرسی جلوگیری میشود و همچنین جای شک و ابهامی در فرآیند حمل دارو برای مامورین بازرسی وجود نخواهد داشت. دقت داشته باشید که نسخه و داروها در کنار هم قرار گرفته باشند تا بدون از دست دادن زمان مجوزهای لازم را ارائه دهید.

* نسخه ای که برای حمل دارو به مامورین بازرسی ارائه می دهید باید به نام مسافر باشد. در غیر این صورت امکان استفاده از پرواز وجود نخواهد داشت.

لیست داروهای ممنوعه در سفر به دبی

با توجه به اهمیت بسیار زیاد حمل دارو در دبی و محبوبیت این شهر برای گردشگری در بین ایرانی ها، سایت خرید بلیط هواپیما رسپینا24 در ادامه به این داروها اشاره خواهد نمود. در حالت کلی داروها را می توان به سه گروه قرص، آمپول و شربت تقسیم نمود و بر همین اساس لیست ارائه می گردد:

قرص های ممنوعه در دبی

آلپرازولام (قرص)

والپروات سدیم (قرص)

تریمیپرامین (قرص)

تری هگزیفنیدیل (قرص)

تری فلوپرازین (قرص)

ترامادول (قرص)

تیوریدازین (قرص)

تیوپنتال (قرص)

رمیرون (قرص)

پریمیدون (قرص)

فنوباربیتال (قرص)

پرفنازین (قرص)

پاروکستین (قرص)

اکزازپام (قرص)

نورتریپتیلین (قرص)

متوکاربامول (قرص)

مپروبامات (قرص)

لورازپام (قرص)

لیتیوم کربنات (قرص)

هالوپریدول (قرص)

ایمی پرامین (قرص)

فلوفنازین (قرص)

فلوکستین (قرص)

هیدروکسی زین (قرص)

دیفنوکسیلات (قرص)

فلووکسامین (قرص)

دکسترومتورفان (قرص)

کلرپرومازین (قرص)

کلیدینیم سی (قرص)

دیازپام (قرص)

کلومیپرامین (قرص)

آمی تریپتیلین (قرص)

باکلوفن (قرص)

آسپرین کدئینه (قرص)

بی پریدین (قرص)

کلردیازپوکسید (قرص)

کلونازپام (قرص)

متادون

فنتانیل

مورفین

پتیدین

کدئین

دکسترومتورفان

فنوباربیتال

باربیتالها

دیفنوکسیلات

آمفتامین‌ها

متیل فنیدیت

مپروبامات

اتینامات

پنتازوسین

آلپرازولام

کلونازپام

کلوبازام

دیازپام

استازولام

فلورازپام

لورازپام

میدازولام

اکزازپام

تمازپام

کلودیازپوکساید

کلودیازپوکساید

استامینوفن کدئین

آمانتادین (کپسول)

دکسپین (کپسول)

فلوکستین (کپسول)

تیوتیکس (کپسول)

آرتین تری هگزوفنیدیل

اوربیافین

فنی تونین کمپاند

ترامادول هیدروکلراید

لیست آمپول های ممنوعه

ری فلوپرازین (آمپول)

ترامادول (آمپول)

تیوپنتال (آمپول)

پروپوفول (آمپول)

فنوباربیتال (آمپول)

پرفنازین (آمپول)

پانکورونیوم (آمپول)

میدازولام (آمپول)

متوکاربامول (آمپول)

کتامین (آمپول)

هیدروکسی زین (آمپول)

هالوپریدول (آمپول)

فلوفنازین (آمپول)

دیازپام (آمپول)

کلرپرومازین (آمپول)

بی پریدین (آمپول)

آتراکوریم (آمپول)

 

لیست شربت های ممنوعه

دکسترومتورفان (شربت)

دکسترومتورفان پی (شربت)

هیدروکسی زین (شربت)

فنوباربیتال (شربت)

هالوپریدول (قطره)

تریمیپرامین (قطره)

لیست های ارائه شده با توجه به مقصد سفر و ایرلاینی که پرواز را ارائه می دهد متفاوت خواهد بود. در نتیجه بهترین کار مطالعه قوانین مربوطه قبل از سفر و در نظر گرفتن محدودیت های موجود در این زمینه می باشد. برای خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی و شروع سفرهای به یادماندنی می توانید با رسپینا24 همراه باشید. علاوه بر خرید اینترنتی بلیط هواپیما داخلی و خارجی همچنین می توانید از امکان رزرو اینترنتی هتل داخلی و خارجی، خرید اینترنتی بلیط اتوبوس و قطار و خرید انواع تورهای داخلی و خارجی استفاده نمایید. با رسپینا24 روی زمین نمی مانید.

دارو مواد مخدر سفر   اخبار برگزیده
  

جدید ترین قیمت گوشی موبایل در ایراناقتصاد نیوز: بازار موبایل کشور در پی کاهش قیمت ارزهای مهم، با کاهش قیمت ها مواجه شده است. این درحالی است که برخی فعالان معتقد هستند قیمت گوشی های موبایل می تواند در روزهای آینده باز هم کاهشی شود.
اقتصادنیوز قیمت کاهش قیمت ها موبایل 

  

عیار برانکو در عربستان مشخص شدپیشکسوت فوتبال ایران گفت: برانکو مربی خوبی است اما یک مربی درجه یک جهانی نیست و عیار واقعی او را فوتبال عربستان مشخص کرد.
شما‌نیوز برانکو دربی عربستان 

  

آصفی: ملاقات با ترامپ جز تحقیر رهاورد دیگری ندارد​رهبر معظم انقلاب اخیرا در حاشیه جلسه درس خارج فقه خودشان مسئله مذاکره با آمریکا را منتفی دانستند و گفتند که «مسئولان کشور از رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه و دیگران، یک‌صدا اعلام کردند که با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد نه مذاکره دوجانبه نه چند جانبه.»
مثلث حمیدرضا آصفی ترامپ رهبر انقلاب 

  

ترامپ فرمان جنگ را صادر نمی‌کند/ جایگزین بولتون شباهت‌هایی به او دارد/ شرایط تحریمی موقعیت عادلانه‌ای برای مذاکره نیست/ آمریکا تاکنون به تلاش‌های ماکرون پاسخ درستی نداده استاستاد علوم سیاسی دانشگاه کلمبیا، تاکید کرد که ترامپ خواهان جنگ با ایران نیست و گفت: ترامپ برای انتخابات به افکار عمومی نیاز دارد پس فرمان جنگ را صادر نمی‌کند.
ایلنا ترامپ جنگ ایران 

  

توییت ظریف: ایران هیچ تمایلی به جنگ نداردظریف وزیر خارجه کشورمان در حساب توئیتری خود نوشته است: ایران هیچ تمایلی به جنگ ندارد ولی مثل همیشه از مردم و کشور خود دفاع خواهیم کرد.
مستقل‌آنلاین محمدجواد ظریف ایران جنگ 

  

فرمانده کل ارتش گفت:برای ما فرقی نمی‌کند که متجاوز چه کسی باشد. هر هواپیمایی که با نیت تخاصم یا با شکلی که از او احساس هجوم و تخاصم و ضرر کنیم، بخواهد از مرزهای ما عبور کند، قطعاً با آن برخورد خواهیم کرد.
نامه نیوز ارتش جمهوری اسلامی ایران حسن روحانی جمهوری اسلامی ایران 

  

شبکه 13 تلویزیونی رژیم صهیونیستی جمعه شب فاش کرد: "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر اسرائیل در صدد است به شرط تبرئه شدن از اتهامات، از صحنه سیاسی کناره گیری کند.
نامه نیوز بنیامین نتانیاهو روزنامه ماه 

  

تشکیل جلسه امنیت ملی آمریکا در راستای ادعای دست داشتن ایران در حمله به آرامکوبه نقل از روزنامه نیویورک تایمز، برخی مقامات گفته‌اند که روز گذشته مقامات ارشد امنیت ملی دولت آمریکا نشستی داشتنه‌اند تا درباره فهرستی از هدف‌های بالقوه در صورت دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای «مقابله‌به‌مثل نظامی» علیه ایران با تکیه بر ادعای دست داشتن ایران در حمله رخ داده به آرامکوی عربستان، توضیح بدهند.
مستقل‌آنلاین ایران روزنامه نیویورک 

  

دربی فردا از همیشه جذاب‌تر استبازیکن پیشین پرسپولیس و استقلال تهران ضمن اشاره به تغییرات بوجود آمده در کادر فنی دو تیم در این فصل، گفت: شک نکنید که جذاب‌ترین دربی را خواهیم داشت.
شما‌نیوز دربی بازی لیگ برتر 

  

نامه ضد ایرانی عربستان به شورای امنیت درباره حادثه آرامکوعربستان سعودی در نامه‌ای به شورای امنیت، مدعی شده است که در حمله (ارتش یمن) به تأسیسات نفتی آرامکو، از سلاح‌های ایرانی استفاده شد است.
مثلث عربستان ایران پالایشگاه 

  اخبار داغ
  

سوارز: شکست نگران کننده‌ای بودمهاجم بارسلونا شکست برابر گرانادا را نگران کننده خواند.
خبرفوری بارسلونا لالیگا فوتبال 

  

گلزنی دنیس اکرت به بایرن مونیخ/ابراهیمی ،ارزانی غایبان بازی‌های امشبمهاجم ایرانی،آلمانی تیم انگولشتات تک گل تیمش برابر بایرن مونیخ را به ثمر رساند.
ایلنا بایرن مونیخ تیم بایرن مونیخ بایرن 

  

قیمت پراید باز هم ارزانتر شد (عکس)در حالی که صبح امروز قیمت پراید 131 SE در بازار 41 میلیون تومان بود بعد از ظهر قیمت 500 هزار تومان دیگر پایین آمد.
خودروتک قیمت عکس خودرو 

  

تولید ،‌شاه بیت تسیهلات ارزان قیمت بانک پاسارگادکمبود نقدینگی یکی از مسائلی است که همواره بنگاه های تولیدی در چرخه فعالیت خود با آن مواجه هستند، از این رو بناچار بایستی بخشی از نیازهای خود را از طریق تسهیلات بانکی تامین کنند اما در این فرایند آنچه که مشکلات بنگاه ها را دو چندان می کند سود بالای تسهیلات بازپرداختی است به نحوی که در ادامه کار نه تنها این منابع به کمک آنها می آید بلکه "استخوانی است در گلو " ، ازطرفی وضعیت اقتصاد...
شما‌نیوز قیمت تسهیلات بانکی بانک 

  

اوتلت­ها و مراکز خرید ارزان استانبولآیا علاقه دارید بهترین برندها را با قیمتی پایین تر از قیمت بازار تهیه کنید؟ آیا همیشه در جستجوی بهترین معاملات هستید؟ در این صورت مراکز اوتلت استانبول مکانی برای شماست.
ایلنا کودکان فرودگاه مواد غذایی